Gemengde berichten. dezen met aarde te hebben gevuld daarmede een ruit van het raam in het waschhok hebben ingedrukt. Zij hebben toen het raam open kunnen rnaken en zijn binnengeklommen. Toen kostte het ook geen moeite meer om de deur daarvan open te maken en zijn het daarin <*e- borgen heeren- en het damesrijwiel buiten ge- zet, om daarmede zoo noodig een vluggen aftocht te kunnen maken. Na deze voorzorg zijn de heeren in het huis gekomen, en doorgedrongen tot in de voor- amer, gelegen onder de slaapkamer van het echtpaar. Zij moesten daarbij verschillende deuren openen. Ook de voordeur werd geopend. Door het geiueht dat zij daarbij hebben gemaakt was de viouu van den heer Jansen wakker geworden. eist lette zij er niet bijzonder op, meenende dat het een der kinderen was die naar beneden moest, maar toen het gekraak der deuren gevolgd werd door een geluid dat op een ander gekraak leek, aisof men aan het breken was, wekte zij den heer Jansen en drong er op aan dat hij toch eens zou gaan kijken. Deze geloofde allerminst aan onraad en zeide dat het zeker een der kinderen was die zich in net iedikant had omgeworpen. Toch sprong y uit het bed. Mejuffrouw Jansen meende daarna personen langs de voordeur te hooren wegloopen en zeide dit, maar haar echtgenoot sloeg daaraan ook geen geloof, ging naar de kinderen zien en bemerkende dat deze alien sliepen, begaf 7 °°k weer te bed. Daar verder gerucht uitbleef, waren alien spoedig weer in de rust. ioen men des morgens opstond, bleek echter alras aan de openstaande deuren dat er iets gaande was. Terstond werd een onderzoek ingesteld en bleek het vermissen van de rijwielen uit het waschhok, terwijl aan de kast in de voorkamer bleek dat men bezig geweest was deze open te breken. Het gekraak daarvan heett naar het lijkt bijzonder de aandacht van mej. Jansen getrokken. Toen de inbrekers echter hoorden dat men opstond hebben zij het maar het veil,gst geacht te vertrekken. Zij schijuen echter met veel succes van hun werk te hebben gehad. Eenige zilveren sieraden en koralen worden uit de voorkamer vermist. De rijwielen zyn Dinsdagmorgen in een sloot langs den hoogen dijk in de richting van Sluiskil, teru<r- gevonden. De rijkspolitie heeft een onderzoek ingesteld. Eenige personen werden verhoord, maar resultaat ieverde dit met op. Naar we verneraen ontbreken aanwyzmgen, die op het spoor van de daders zouden kunnen leiden. De opening van de najaarszitting der Prov. otaten is bepaald op 4 Nov. a.s. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor een lid der Prov. Staten in het district Middelbura, voor de vacature ontstaan door het overlijden van den heer H. P. den Bouwmeester werden candidaat gesteld de heeren jhr. H. A. van Doom, burgemeester van Yeere (lib.) P K Peerlkamp (s. d. a. p.) en H. R. Struve (antirev.j Deiae laatsten te Middelburg. In de vacature ontstaan door het bedanken van den heer S. Louwerse werden candidaat gesteld de heeren Mr. J. J. Heijse (vrijz.) VY. Mehs (antirev.) en L. Onderdijk (s. d. a. p.) Ten vervolge op het bericht in ons vorig kan wordeE gemeld dat volgens de 1 .j.jj'V. een d^0tal soldaten van het garnizoen te Middelburg werden gekweld door diarrhee. Een oOtal derzelfde hebben zich Zondagmorgen ziek gemeld al waren toen de verschijnselen reeds sterk verminderd. Men vermoedt hier met een geval van vergifti- ging tengevolge van hetgebruik van Argentijnsch vleesch te doen te hebben, al is dit moeilijk uit te maken daar van het vleesch, dat Zaterdag gebruikt is, mets is overgeschoten. Het middagmaal had dien dag behalve uit vleesch en vet bestaan, uit aardappelen en worteltjes, aanhet gebruik waarvan men de verschijnselen niet toe kan schry ven. Bij soldaten, die niet in de kazerne hebben ge- ge en, hebben zich geen bjjzondere verschijnselen voorgedaan, wel bij eenigen die geen vleesch, doch wel vet gebruikt hadden. De toestand van alle patienten is gunstig, bestaat er ge8nerlei reden voor ongerustheid aan het hoofd, die later door den geneesheer dicht genaaid is. Wonder boven wonder, dat de man niet dood was, daar dit stuk steenkool van een zeer groote hoogte op hem terecht kwam. Hoek, 15 Sept. Heden is door de A. N. W. B. een wegwyzer geplaatst voor de fabriek der firma Gebr. Kaan, aangevende de richtingen naar Ter Neuzen en naar Philippine. Hoek. Jl. Zaterdag werd alhier door de geitenfokkers-vereeniging ,/De Eendracht" eene geitententoonstelling gehouden, die de belang- stelling van een talrijk publiek trok. Benevens den bok waren 42 geiten op de tentoonstelling aanwezig. Bij eene beschouwing der aangevoerde dieren bleek dat niet alleen een groot aantal aauwezig was, maar dat daaronder een sterke groep was van verbeterd ras. Door de uit geitenkenners bestaande keurings- commissie werden de uitgeloofde premie's toe- gekend als volgt Eerste categorie. Witte melkgeiten. le pr. A. van Acker, 2e pr. P. Hough—Kerviuk, 3e pr. A. de Keuning. Tweede categorie. Lammeren. le pr. M. Dieleman, 2e pr. Gebr. Van Opdorp, 3e pr. P. HaakBareman. Derde categorie. Zeeuwsche melkgeiten. le pr. A. de Pooter, 2e pr. D. Bommelijn, 3e pr. J. van der Welle. De tentoonstelling werd opgeluisterd door het muziekgezelschap //Elk naar zijn krachten". Door den voorzitter der fokkersvereeniging, den heer an Acker, werd aan het eind een woord van dank gericbt tot de muziekvereeniging, voor de betoonde medewerking, waarbij hij in herinnering bracht dat het voorzitterschap van de muziekvereeniging ook nog versch in zijn geheugen ligt. Hij uitte de beste wenschen voor den bloei vud beide vereenigingen. Ten slotte bracht hij ook dank aan den eigenaar va.n het tentoonstellingsterrein, voor de wei- willende wijze waarop dit ter beschikking van de vereeniging is gesteld. De vereeniging heeft met deze tentoonstelling succes gehad en dit welslagen zal zeker ook vruchten afwerpen voor grooteren bloei der vereeniging. Het Anker meldt, dat Zondag in de haven te Nieuwediep van het Nederlandsche oorlog- 3chip Heemskerk gedurende ongeveer een half uur een roode vlag heeft gewapperd. Een marinier had haar geheschen, met de opzette- lyke bedoeling om den dienst uit te komen. Toen de heele equipage in het benedenschip was, gedurende den schafttijd, heeft hij de Nederlandsche vlag neergehaald en daarna de roode geheschen. Toen dat gescbied was, bleef hij er een nummer van het orgaan van de anti-militairis- tische vereeniging in Nederland bij lezen. Toen de officier van de wacht aan dek kwam, is de roode vlag neergehaald en de man, die haar had geheschen, in arrest gesteld. Koew acht. De landbouwer Leo Carpentier, aan de kreek zijne paarden willende drenken, geiaakte met de paarden en daarachter gespan- nen wagen te water. De landbouwer Carpentier is daaibij verdronken en van de paarden kon gi slechts een worden gered. Op het spoorwegemplacement te Elst is Zondagavond overreden de rangeerder P. v. B. De ongelukkige laat eene vrouw met 7 kinderen achter. i Men meldt uit Brussel aan de N. Crt.: Het bericht der Parijsche Matin, over een afzien van vervolging tegen Wilmart, is slechts in zooverre juist, dat er meer en meer zekerheid begint te komen, dat men hem voor de uiBEfte der valsche aandeelen met rust zal moeten laten daar deze op bevel van commissarissen zijn uitgegeven en deugdeljjk onderteekend door de verantwoordelyke bestuurders. Blyven dan tegen Nestor bestaan de aanklachten van inbreuk op de wet der naamlooze vennootschappen en van het vervalschen van balansen. De rechtbank heeft dan ook Zaterdag jl. den termijn van voorloopige hechtems met een maand verlengd. Sluiskil. Op de cokesfabriek alhier heeft zich weder een ongeluk voorgedaan. By het lossen van kolen kreeg E. v Hijfte een groot stuk kool op het hoofd. Hij viel bewusteloos neer en had een gapende wonde ,9.P last van de justitie te Breda is te Moerdyk opgegraven het lijk van z&eren D„ aldaar in Augustus 1912 overleden, en waarvan het vermoeden is gerezen dat hij niet aan een natuurlyken dood zou zijn gestorven. Bij het gemeentelijk electriciteitsbedrijf in Den Uaag is een werkman bij het schoonmaken van een ketel bedwelmd geraakt en kort daarna overleden. Bij het lossen van balken van de stoom boot Levensau in de Kalkhaven te Dordrecht is Maandagmorgen de sjouwerman A. v. E. overboord geslagen en verdronken, eene vrouw en zeven kinderen nalatende. Ceref. kerk B te Maassluis had jl. Zondagavond naar de Standaard meldt een for- tuintje, daar in de gewone eollecte een gift van duizend gulden was ingezameld. 7 Pe /orige week is in het Boterdiep te Dnderdendam gezonken de stoomboot Stad Omme- landen der wed. Kamp te Lithuizen, doordat aan het dek dier stoomboot electrische kabels ter zwaarte van ongeveer 3000 Kg. aan het rollen waren geraakt. De boot kantelde en zonk daarna in de diepte, waardoor de scheepvaart in Gronmgen gestremd werd. Dieven kunnen naar het schijnt ook nogal eens licht bedrogen uitkomen. Dat zou men althans mogen afleiden uit de omstandigheid dat een waker van het terrein van de Bijenkorf te Amsterdam achter een hoop steenen 4 zilveren horloges met ketting en een portefeuille werd gevonden. Het schijnt dat de dieven het niet de moeite waard hebben geacht om die voor- werpen te beleenen en zich door het daaraan verbonden gevaar van zich bloot te geven, aan een aanhouding te wagen. Yoor inbrekers en insluipers schijnt het in het seizoen te zijn. In den vroegen morgen van Maandag werd ingebroken in twee villa's te Baarn. In beide woningen werd niet veel vermist, maar bleek een betrekkelijk groote schade door de inbrekers te zijn veroorzaakt. In een der villa's werd een inbreker door den huisknecht op heeterdaad betrapt, doch wist te ontkomen. De vogeE weep geknipt, J. H. Huikshoven, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontvlucht uit het arrestantenlokaal der Slotensche politie aan de Baarsjes, is weer terecht. Hij heeft zichzelf bij de politie te Utrecht aangemeld, die hem weer in handen der politie van Sloten stelde. Hij wordt verdacht van poging tot straatroof en insluiping. Hij wordt thans secuur bewaakt. Nader wordt aan de Tel. gemeld H. maakte Yriidag met de politie van Sloten kennis, toen hij zich ten huize van een bewoner der Van Rijnstraat uitgaf voor een ambtenaar van de belasting. De dame, die hem te woord stond, vertrouwde het zaakje niet recht en weigerde H. binnen te laten. Toen de heer des huizes tien minuten later per fiets zijn wooing passeerde bemerkte hij tot zijn groote verwondering, dat iemand aan de voordeur morrelde. H. nam toen de vlucht, maar de heer op de fiets zette H. achterna, die spoedig daar na door de politie te Sloten geknipt werd. Huikshoven werd toen naar de eel in de Baarsjes gebracht en na gefouilleerd te zijn, achter slot en grendel gebracht. Bij het fouilleeren werd o. a. een revolver met scherpe patronen gevonden, terwijl een masker, dat hij dien namiddag had gebruikt, uit zijn jas viel. Toen de politie den volgenden morgen eens naar den arrestant kwam kijken, bemerkte de dienstdoende agent, dat, hoewel de beide knippen op de deur gescboven waren, het slot opeuge- draaid en de vogel gevlogen was. 't Is onmogelijk, dat de arrestant zich zelf uit de eel verlost heeft. Toen hij zich bij de politie te Utrecht aan- meldde, verklaarde hij, dat hij bij zijn arrestatie een stuk ijzerdraad in zijn hoed verborgen had, waarmede hij het slot opengetrokken heeft. Dit is echter totaal onmogelijk. Eerstens zou het luikje der celdeur, dat van buiten voorzien is van een haak en een grendel, weggeschoven moeten zijn. Ten tweede, verondersteld, dat hij zoo gehandeld heeft, zou hij zijn lichaam door het. raampje hebben moeten wringen, om de onderste knip der deur weg te schuiven, die ongeveer een kwart meter van den grond verwijderd is. Wanneer hij dit gedaan had, zou H.'s lichaam ook geheel door het luikje zijn verdwenen. Het slot met ijzerdraad om te draaien, lijkt zeer bezwaarlijk, te meer daar dit van een zware constructie is en tweemaal omgedraaid moet worden. Als vaststaande kan dus beschouwd worden, dat H. hulp heeft gehad bij zijn ont- vluchting. Ioen H. eenmaal uit de eel was, heeft hij, om achtervolging te voorkomen, den achterband eener fiets van een politiebeambte, die in het portaal stond, leeg laten loopen. Zijn revolver en masker, die op een plank aan de andere zijde der celdeur lagen, heeft hij laten liggen. Zooals men ziet is H. een handig heerschap, die, had hij zich zelf niet aan de politie over- gegeven, wel tot slimmer dingetjes in staat zou blijken te zijn, dan uit eigen eel te breken, zij het ook met behulp zijner kameraden. De oplichter is hedenmorgen ter beschikking van den officier van justitie gesteld. zij een Hollandsche van adellijke Haagsche familie bereisden in een auto ons land. Bij hun verblijf te Leeuwarden kochten ze bij een antiquair voor een duizend gulden oudheden, welke naar een opgegeven adres moesten worden verzonden. Een enkel dingetje, ter waarde van een gulden of twintig, stak de heer in zyn zak onder het zeggen //Put it on my bill" (zet het op mijn rekening). Door een niet hooren of niet verstaan de Hollandsche sprekende mevrouw deed de overige inkoopen verzuimde de verkooper dit, en eerst na 't vertrek van den heer en de dame, werd t bewuste voorwerp vermist. Direct werd aan diefstal en oplichting gedacht, aangifte bij de politie volgde, en daar het echtpaar reeds weer de stad verlaten had, moest de politie tot opsporing last geven. Zaterdag nu werden de heer en dame te Roermond aangehouden. Ze moeten vreemd opgezien hebben, toen ze hoorden onder welke verdenking ze stonden, en waarom hun over- brenging naar Leeuwarden noodig geacht werd. Ze stelden direct het Amerikaansche gezant- schap met het gebeurde in kennis, dat direct maatregelen trof om het misverstand, dat hier klaarblijkelijk schuilde, zoo spoedig mogelijk op te helderen. Op het politiebureau had eerst een verhoor plaats door den eommissaris van politie. Later kwam de justitie. De klager, de antiquair, werd eveneens op het politiebureau ontboden. Het verhoor moet niet alleen geen bewijs van schuld tegen de verdachten hebben geleverd, doch tot een volkomen rehabilitatie hebben geleid. Een opzienwekkende aanhouding. De Leeuw. Ct. meldtZaterdag zijn onder politie- geleide van Roermond naar Leeuwarden over- gebracht een heer en dame uit de hoogste kringen. De dame is een Hollandsche van afkomst en gehuwd met een Amerikaanschen diplomaat. Zjj waren in de buurt van Roermond aange houden op verzoek, in verband met den inkoop van antiquiteiten bij een handelaar te Leeuwarden. Aan het station te Leeuwarden was aanwezig een celwagen, bestemd voor hun vervoer, waar- in zij weigerden plaats te nemen. Zij gingen daarop te voet naar het politiebureau, hetgeen veel bekijks uitlokte en heel wat menschen op de been bracht. Nadat de beide personen door den eommissaris van politie en door de justitie waren gehoord, zijn zij later weer op vrije voeten gesteld. Zij zijn vermoedelijk naar Parijs vertrokken in ge- zelschap van twee andere heeren, die Zaterdag- avond nog te Leeuwarden waren aangekomen om hen zoo noodig ter zijde te staan. De dame was zeer kostbaar gekleed en droeg o.a. parels van buitengewone afmeting. Het Leeuw. Nwsbl. meldt omtrent dit geval De heer en mevrouw hij een Amerikaan, Omtrent het in ons vorig nummer vermeld ongeval tengevolge van eene gasontploffing te Koburg wordt aan de N. R. Crt. nader gemeld Er was een lek in de gasleiding vlak voor het ingestorte huis ontstaan. De gasfabriek had een fitter onder een meesterknecht erheen gestuurd om het lek te herstellen. Deze zag onmiddellijk, dat er gevaar dreigde voor de bewoners van het huis, en daar het laat in den avond was, gaf hij last hen te wekken. Juist op dat oogen- blik sloeg er een vlam uit in het benedenhuis en had de ontploffing plaats. Tweemaal wan- kelde bet huis en toen stortte het in. Zes gezinnen, volgens een officieele opgave tellende 26 personen, werden onder de puinhoopen be- graven. De puinhoopen vatten onmiddellijk vlam. Het gelukte de brandweer echter spoedig den brand te blusschen. Een sterke afdeeling sol daten nam aan het werk tot opruiming van het puin deel. Om 3 uur in den ochtend waren 8 personen te voorscbijn gehaald. Van dezen waren 4 dood, terwijl de toestand van 2 kinderen zeer bedenkelijk is. Ook de eigenaar van het huis en diens vrouw waren reeds dood. Het lijk van de vrouw was verkoold. De 80jarige rentenierster Reuter werd in haar eenzaam gelegen woningtussehen Luxemburg en Eich, vermoord gevonden. De dader had het bed der oude dame in brand gestoken, waarop het lijk bijna geheel verkoold werd gevonden. De kapitein van het uit Sydney, te San- Francisco aangekomen stoomschip //Senoma", rapporteert dat de totde Tonga-eilanden, in het zuiden van den Grooten Oceaan behoorende eilanden Falcon en Hope, verzwolgen zijn, ten gevolge van vulkanische uitbarstingen. Ver- scheidene honderden inboorlingen en enkele blanken zouden zijn omgekomen. De //Tel." ontving een lijstje van de waarde aan goederen, die zich bevonden in de uitgebrande loods //Afrika" van het Blauw- hoedenveem, aan de Handelskade te Amsterdam. Daarin vinden we vermeld, dat er was voor 15,000 aan tabak van de firma Wertheimer 960,000 aan cacao en f 150,000 aan cacao- boter van de firma Van Houten 525,000 aan tabak van de firma H. G. Th. Orone /50,000 idem van de firma Van Heeckeren &Co. f 11,000 idem van de firma Baay en Stap f 600,000 idem (verzekerd op Rotterdamsche beurspolis) van de firma Frawein f 450,000 produkten Blauwhoedenveem en f 140,000 rijst van de firma Camphuys (te Londen verzekerd). In 't geheel komt de verzekerde waarde ongeveer op 3 millioen. De opstallen waren verzekerd te Amsterdam en te Londen (J/4 te Amsterdam en 3/4 te Londen) voor J 100.000. De rook- en waterschade van het pakhuis z/Azie" is groot, doch de waarde nog onbe- kend. Louis Bouwmeester heeft eenigen tijd te Londen vertoefd, in verband met een door de Martin Britsch Film Syndicate op te nemen film. Dezer dagen is de heer Bouwmeester uit Londen teruggekeerd en op den dag van zijn 71e ver- jaardag, dien hij 5 September jl. vierde, ver- telde hij aan een correspondent van de //O. H. Ct." bij die opname te Londen een avontuur beleefd te hebben, een avontuur, aldus de heer Bouwmeester, waarbij ik misschien verdronken was, indien ik niet had kunnen zwemmen". Voor het opnemen van de film was het noodig dat Bouwmeester, gekleed als bandiet, door een water moest, om iemand aan de overzijde te overvallen. Men had hem verzekerd, dat het water tenhoogste tot aan het midden zou reiken. Toen Bouwmeester echter eenige passen door

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2