(Jemengde berfehten. Laatste Berschten. 10 u voor IJzeHdijke, 10,30 u. voor Hoofdplaat. 10,45 u. voor Biervliet, 11,15 u. voor Schoon- pke en 11,30 u. voor Waterlandkerkje. °s t burg, rijdag 19 September, n.m. 1 u. voor Oostburg, 1,15 u. voor Zuidzande en 1,30 u. voor Cadzand. Sluis, Zaterdag 20 September, v.m. 10 u. voor Sluis, 10,15 u. voor Eede en 10,30 u. voor Aardenburg. Oroede, Zaterdag 20 September, n.m. 2 u. voor Groede en 2,15 u. voor Breskens. in'3S VaQ Gent' Dinsdag 23 September, v.m. ^V®0r Sas van Gent> 10,15 u. voor Philippine en 10,30 u. voor Westdorpe. „lei Neuzen, Dinsdag 23 September, n.m. q on' V°0V Ter Neuzen> 3-lb u. voor Hoek en o,30 u. voor Zaamslag. Axel, Woensdag 24 September, v.m. 10,45 u- voor Axel, 11,30 u. voor Zuiddorpe en 11,45 u. voor Overslag. Koctvaeht, Woensdag 24 September, n.m. 3.30 u. voor Koewacht. Hulst, Donderdag 25 September, v.m. 9 u. vooi Hulst, 9,15 u. voor Graauw en Langendam, 9,30 u. voor Clinge en 10 u. voor St. Jansteen. ontenisse, Donderdag 25 September, v.m. 11,30 u. voor Hontenisse, midd. 12 u. voor Boschkapelle, n.m. 12,15 u. voor Ossenisse, if u; voor flengstdijk en 12,45 u. voor otoppeldiik. HECHTSZASfEN. Door .JM., handelaar in bouwmaterialen te ler Aeuzen, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank te Middelburg van 19 Augustus jl., waarbij faij, ter zake van doen ontstaan van lichamelijk letsel door schuld, is veroordeeld tot eene hechtenis van 14 dagen. RIJKSPOSTSPAARBANK, Gedurende de maand Augustus werd aan het Fostkantoor te Ter Neuzen en de daaronder ressor- teerende hulppostkantoren ingelegd 20969 505 terugbetaald 30877,50*. Het laatst uitaewven boekje draagt het nummer 9515. Dollemans weddeuschap Zondagmiddag had, volgens het R. N., een inwoner van Sommelsdijk de onvoorzichtigheid een weddenschap aan te gaan, om een zeker aantal glazen port te drinken, hii moest die daad echter duur bekoopen, daar men de onvoor- ziehtige meer dood dan levend per rijtuig moest thuisbrengen bleek te zijn dan het bewuste briefje, haastten zich de verschiltende leveranciers hun goederen terug te halen. Het banket was intusschen opgegeten en de geleverde alcohol gedeeltelijk opgedronken. In de stad veroorzaakte het ge- beurde een heel relletje. De politie heeft zieh intusschen met de zaak bemoeid. Lit een nader bericht blijkt dat tusschen mej. B. en G. met wien zij zou verloofd zijn niet de minste verkouding bestond. Wei heeft mej. B. vaak getracht, die tot stand te brengen, maar deze pogingen stuitten telkens at op een besliste weigering van de zijde van G. Reeds eenigen tijd geleden vertelde de J7jarige Johanna aan haar ouders, dat G., met wien ze zich verloofd noemde, spoedig zeer rijk zou worden, wat door de ouders, erg een- voudige lieden overigens, betwijfeld werd. Om aan dien twijfel een einde te maken, schreef zij d.d. 26 Augustus het volgende briefje //Mej. Even wil ik informeeren of de fuifgeest is afgeloopen. We hebben ons geducht geatnu- seerd. 't Is dan ook werkelijk wel de moeite waard ooi er over te fuiven. Jo heeft u zeker de gelukkige dood en de rest van mijn neefs oude zok wel medegedeeld. Ik heb nu in eens 500.000 fzegge vijfhonderd duizend gulden) gekregen. Li moet Jo maar niets laten doen, anders moet ze maar een meid huren. Ik hoop nu onderkand een villa op den straatweg te zetten, waar we dan mettertijd gezellig kunnen wonen. Ik zal Jo wel zooveel geld geven, dat ze niets of nergens geen gebrek aan heeft en voor u ook prachtig goed kau koopen. De fietsen zullen we begin volgende week over oordeelen. Hartelijk gegroet, H. A. J. Goedhart." Toen was alle twijfel verdwenen en begon de familie, blij in het vooruitzicht op het toekomstig fortuin van een toekomstige schoonzoon, rechts en links inkoopen te doen. In twee dagen werd vooiy ongeveer f 1500 goed in huis gehaald. Overlegd werd over verhuizing naar een deftiger buurt en verbouw van het thans bewoonde huis Aan al die heerlijkheid kwam Vrijdagavond n einde, toen 'n leverancier om geld kwam en niet tevreden met een belofte, bleef aandringen, waarop hem het boven geciteerde briefje'werd getoond. Wat er volgde laat zich denken. Het biijft raadselachtig, hoe een gansche familie zich door losse praat van een 17jarig kind en een zoo weinig beteekenend briefje als 't ver- melde heeft laten misleiden. Want vader en moeder deden aan alle inkoopen ijverig mede. Deze beweerde toen, dat zulks een vergis- sing was en overhandigde den ambtenaar, andere valsche effecten, die, naar is vastgesteld, geen waarde hadden. In de brandkast van Puttemans heeft men nog slechts een som van ongeveer 1500 frs. gevonden. Ook de Parijzenaars genieten van den zomer, die dan toch eindelijk sckijnt gekomen te zijn, schrijft het Hbl. Het is de laatste dagen in de Fransche hoofdstad zelfs buiten- gewoon warm. De kellners in de cafe's komen kanden te kort om de gasten verfrisschende dranken te brengen. Onder de menschen, die zich puffende van de hitte Woensdagmiddag tegen half vier in de nabijkeid van het St. Lazarestation bevonden, ontstond plotseling een beweginger vormde zich een oploop een ieder vroeg zijn buurman wat er te doen was tot bet mysterie werd opgelostlangzaam, in statige houding, wan- aeide daar onder de brandende stralen van de Augustuszon een dame, beladen met bont, alsof het in Januari ware. De politie te Boedapest houdt zich met een geheitnzinnig geval bezig. De dochter van een te Boedapest wonenden bakker, Morits W eininger, trad dezer dagen in het huwelijk met den grondbezitter Ladislaus Roth uit Raab. Op de huwelijksreis naar Abbazia voelde de jonge echtgenoot zich niet wel en ging daarom zoodra hij te Abbazia was aangekomeu, naar een apotkeek om medicijnen. Sindsdien i3 hij spoorloos verdwenen. Zijn vrouw beweert, dat hij een groote som gelds bij zich had. In de volksbuurt ,/de Krim" te Enschede' werd zekeren Ten V., die ruzie had met zijn buurvrouwtje door deze dame een groot gedeelte van zpn linkeroor afgebeten. Een dokter heeft het afgebeten gedeelte weer aangeheckt. Of dit weer zal aangroeien De landbouwers in de Haarlemmermeer ondervinden groote schade van musschen en duiven. Geheele zwermen vallen op het njpe graan en vooral op erwten en zaadvruchten aan. Op alle mogelijke manieren wordt getracht de vogels te dooden of te verjagen. Het aantal aangevraagde vergunningen tot het schieten van schadelijk gevogelte bedraagt ongeveer 300. Ook zijn er landbouwvereenigingen, die voor het dooden van musschen een premie betalen. Zondagmorgen v0nd men op verschillende plaatsen van het Lieve Vrouwe Kerkhof te Amersfoort doode honden liggen. Niet minder dan b cadavers, waaronder enkele vrij fraaie exemplaren, werden er gevonden, meldt het R. N. De dieren waren vergiftigd want in de nabij- vajl eeu der woningen vond men met gift vermengd hondenvoer. Blijkbaar heeft iemand, die nogal last van verschillende honden heeft gehad, zich op deze wijze van zijn overlast willen ontslaan. Ben erfenis van f 500.000 Te Wageningen had, naar de Tel. meldt, de lojange mej. B. losse verkeering met den horlogemaker G. Dinsdag j.l. ontving de fam. H. een met potlood geschreven brief, onder- teekend door G., waarin deze mededeelde, dat zyn neef was overleden en hem 500.000 had nagelaten. Allerlei fraais werd verder aan mej B beloofd. J De blijdschap in de fam. B. was zoo groot, dat men yergat naar de juistheid te informeeren en overal reusachtige inkoopen ging doen. Het huis werd voorzien van gas en waterleiding, fraaie lampen gehangen, een duur buffet aan- gescbaft, kostbare zijden dekens en schoenen gekocht, gouden en zilveren horloges, enz. j 0°' moesten er drie fietsen komen, terwijl de banketbakker en de wijnleverancier met royale bestellingen werden bedacht. Natuurlijk werd er braaf gegeten en gedronken op het yerheugende feit, waarbij de buren niet achter bleven. Dit duurde tot Yrijdagavond, toen een der leveranciers om geld kwam. Toen kwam de zaak uit en daar er. geen andere waarborw Nog op tijd De flaagsche Ct. vermeldt bet rijden op een vleeschwagen naar een raout ten hove. Onder de genoodigden op den raout ten pa- leize behoorde o.m. de heer Linthorst Homan, commissaris der Koningin in de provincie Drenthe. Hij komt hier gisteravond, tegen den tijd dat receptie zal beginnen, met mevrouw Linthorst aan het station aan. Zjjne Excelentie, die blijkbaar verzuimd had zich vooraf van een rijtuig te ver zekeren, ziet hier gee'n huurrijtuig en geen taxi aan het station. Hij laat naar stalhouders telefoneeren Ook geen auto. Alles is weg. Intusschen nadert het uur, dat de raout zal aanvangen. Wat zullen de heer en mevrouw Linthorts beginnen Daar bemerkt Zijne Excelentie op eenigen afstand een dog-cartDe koetsier draagt een pet, en 't wagentje is meer op vleeschvervoer dan op't transport van commissarissen berekend. Maar wat doet een commissaris al niet als hij op tijd moet aanwezig zijn en zijn voeten er hem onmogelijk meer brengen kunnen. Dan kuurt bij, bij gebrek aan beter, een vleeschwagen met 'n koetsier met 'n pet. Dan rijdt hij zoo, met zijn echtgenoote, naar het paleis. Dan wordt hij daar eerst niet in de file toegelaten, omdat men geen gasten in een vleesch karretje verwachten dan kijken ook de lakeieu die verwend zijn op het punt van glanzende auto's en equipages; de gelukkigen wel een beetje gek. Maar dan haalt een commissaris, ter zijner identiteit en zoo deed t cok de heer Linthorst zijn uitnoodi- gingskaart voor den dag en dan komt hij zoo toch nog op tijd ten hove. Onder de klacbten over de oplichterijen van den wisselagent, Emile Puttemans, die bij het parket te Gent binnengekomen, bevindt zich, volgens de Tel., ook die van een gepensiorineerd ambtenaar, die eenige dagen geleden bij toeval voorbij het kantoor van Puttemans ging, dien hij zelfs niet kende. Hij verzocht den wissel agent hem de coupons van de effecten, die hij bij zich had, te verzilveren. Puttemans vroeg aan zijn nieuwen client zijn naam en zijn adres. Li den namiddag bood Puttemans zich ten huize van den ambtenaar aan, hem verzoe- kende de effecten te overhandigen, deneinde ze eens na te zien en Puttemans gaf hem daarvoor in mil een wissel op een der banken der stad. De ambtenaar in kwestie, die den wissel agent niet zag terugkeeren, begaf zich onmid- dellijk naar de bank, waar hij vernam, dat Puttemans geen depot in de bank bezat. -— In de nabijkeid van de Kozakkenneder- zetting Bogajewskaj (Zuid-Rusland) overviel eeu rooverbende een stoomschip in de Don. Ze doofden de lickten en hielden de passagiers met revolvers in bedwang. De roovers maakten zich van 78.000 roebels meester. Destuurman werd gewond. Zij vluchtten met hun buit in een boot, waarin zij ook den kapitein geworpen hadden. Kozakkeu, die ter achtervolging van de roovers waren uitgezonden, hebben vier bunner gearre- steerd, die in het bezit waren van nog 20.000 roebel. Later werden nog vijf andere personen, verdacht bij den overval betrokken te zijn geweest gevangen genomen. In het geheel kwam men op die wijze weer in het bezit van 65.000 roebel. De rest is verdwenen. Te Londen is. volgens het Hbl., weder eens een merkwaardig proces wegens verbreking van "trouwbelofte gevoerd. Zekere miss Bellord had een actie ingesteld tegen den heer Firth, die met haar had verkeerd, maar haar in den steek had gelaten ten gunste van een Birmaan- sche dame, waarmede hjj leefde. Mej. Bellord legde aan de rechtbank een aantal minnebrieven over een van deze besloeg 140 biadzijden en ze had daar 75 cent strafport voor moeten be talen van den heer Firth, die. ook toen hij in 1908 een betrekking kreeg te Rangoon, nog steeds voortging, de hartstochtelijkste brieven naar zijn meisje in Engeland te zeuden. Na 1910 echter kwamen er geen brieven meer en eeu onderzoek bracht aan het licht, dat Firth voor de bekoorlijkheden van een Birmaansche schoone was bezweken. De jury kende mej. Bellord een schadeloos- steliing van 100 p. st. toe. Tusschen Antwerpen en Luik schijnt een ernstige rivaliteit te heerschen omtrent een wereldtentoon3telling in 1920 te houden. Het v H. v. A." schrij ft in het jongste nummer tenminste het volgende, dat aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. De inschrijving der aandeelen voor de tentoonsteliing van Luik wil niet vlottenna twee maanden geeft de 28ste iijst een totaal van 700.000 fr. op. En er is een kapitaal van minstens twee millioen noodig Te Antwerpen was, binneu de 24 uren, het noodige kapitaal van drie millioen inge- schreven. Dat beteekende niets, beweerde men te Luikwij richten ons tot de mafisa der be- volking. Welnu, de massa der beVolking ant- woordt, dat zij van geen tentoonsteliing wil weten Zou het gouvernement nu nog langer aarzelen zijne bescherming aan Antwerpen te verleenen. - Eens toen Minister Churchill in gezelschap van Minister Lloyd George, Dartmoor bezocht vonden zij een zekere David Davies, destijds een veroordeelde, bezig met schapen hoeden. Uit medelijden met een man, die onschuldig zjjnde aan eenige ernstige misdaad, zijn laatste levensdagen moest slijten als een gevangene, wisten de Ministers zijn invrijheidstelling te bewerken, waarbij vooral Minister Lloyd George een groote welsprekendheid ontwikkelde. Voor Davies werd toen in Wales een bezigheid ge- zocbt, maar spoedig viel hij weer in ongenade, welk feit oorzaak was, dat in het Lagerhuis dikwijls gekscherend naar den schaapherder gevraagd werd, natuurlijk ten koste van de Ministers-beschermers. Thans heeft deze vgentle schepherd", zooals hij algemeen in de wandeling genoemd wordt, wederom eens van zich laten spreken. Zaterdag is de protege van den Minister aan de autori- teiten te Whitby overgeleverd onder beschul- diging van inbraak in de kerk van Whitby, waar hij de oflerbussen geledigd heeft. (Tel.) Op het platteland van Wales is, volgens de N. R. Ct., nog het gebruik in zwang, een bruidspaar op den trouwdag den weg te ver- sperren, door een tou w over de straat te spannen. Zij moeten dan wat geld uitdeelen en de weg wordt weer vrijgelaten. De politie gaat dit nu tegen. Te Bargoed zijn dezer dagen drie mannen tot boete veroordeeld, omdat zij met ijzerdraad het rijtuig van een bruidspaar hadden opge'nouden. Een paard was er nog door gekwetst. Te Rhein'nausen bij Regensburg heeft, naar de N. R. Crt. meldt, een jongen van goed zeven jaar een afgrijselijke misdaad gepleegd. Hij heeft het twee en een halfjarig docbtertje van een daglooner letterlijk geslacht. Eerst bedwelmde hij het kind door het met een houten knuppel op het hoofd te slaan, daarna spleet hij haar schedel met drie slagen van een bij 1, hieuw armen en beenen af en verstopte de deelen van het lijk. Men betrapte hem toen hij hiermee bezig was. Lachend bekende bij zijn misdrijf. De jongen is blijkbaar krank- zinuig. De gemeenteraad van Glasgow roept door groote plakkaten overal in de stad de burgerij op tot den strijd tegen de vlieg. In het belang van de algemeene gezondheid, zoo staat er, moet de leus zijn: //Dood die vlieg, en doe het nu De zestigjarige prior, Ignaz Korsak, van het Basiliauerklooster te Zloczow (Galicie), die wegens zijn goedheid algemeen bemind was, is Donderdag met een vleeschmes vermoord. Het lijk, dat Vrijdagochtend vroeg gevonden werd, vertoonde zes lange, ongeveer twee centimeter diepe snijwonden. Een dienstmeisje beweert den prior Donderdagavond om tien uur nog gezien te hebben. Hij was toen goed geluimd en had zich spoedig daarop in zijn. slaapvertrek terug- getrokken, na eerst onder gewoonte alle deuren zorgvuldig achter zich te hebben gesloten. De moordenaar, die een diefstal in den zin had, moet eeu schuilplaats in het klooster hebben gehad en vandaar uit in de slaapkamer ge- drongen zijn. De prior stond als zeer rijk bekend en naast. zijn lijk lag een in harden gescheurde zakdoek, die aan het bovenbedoelde meisje toebehoorde. Zij werd in den loop van Vrijdagavond gearresteerd, daar men vermoedt, dat zij van deze zaak meer afweet. Uit de eel van den prior werden 10,000 kionen gestolen. Korsak had dezer dagen een proces gewonnen, dat hij tegen de bloedverwanten van den vroegeren prior, Remirowitsch, gevoerd had. Prior Remiro- witsch had ongeveer 63,000 kronen nagelaten, die hij aan het klooster en lgnaz Korsak tot dieris persoonlijk gebruik had vermaakt. Eeu neef van prior Remidowitsch dreigde Da ahoop van het proces den thans vermoorden prior te zullen om brengen. De politie heeft een bevel tot aanhouding van den neef uitgevaardigd, maar deze is spoorloos verdwenen. (Tel.) Te Londen is eene jonge dame uit Liver pool, miss Wright, die haar iutrek genomen had in een hotel in de wijk Scarborough, het slachtoffer geworden van een brutalen dief stal. Terwijl zij zich aan de table d'hote aan het ontbijt bevond, drongen dieven haar kamer binnen, waar zij zich van haarjuweeien meester maakten. Onder de gestolen voor- werpen bevond zich een met edelgesteenten bezet horloge, dat aan Napoleon heeft toebehoord. Te Toulon heeft een negentienjarige strijk- ster, Ana'is Gueit genaamd, haar vrijer, den zes en twintigjarigen werkman Jules Martel, toen hij met eenige kameraden van zijn werk kwam, een flesch met een balven liter vitriool in het ge- zicht geworpen. De ongelukkige kreeg ernstige brandwonden en men vreest, dat hij beide oogen zal moeten missen. Zes andere werklieden werden tamelijk ernstig gewond. De daderes bekwam brandwonden aan het voorhoofd. Een hevig onweder barstte in de omstreken van VVellin (Belgie) los. Een man, Cyrille Jacques uit Gembes, werd in gezelschap van zijn zoon door het onweder in het veld over- vailen, terwijl zij bezig wareu hooi op een kar te laden. Plotseling werd de kar in vlammen gehuld en stortte het paard ter aarde. Daar Cyrille Jacques niet anfwoordde op het roepen van zijn zoon, greep deze hem bij het been en trok hem onder de kar uit. De arme man bleek, evenals het paard, door den bliksem te zijn getroffen. Het slachtoffer was 54 jaar. Op den straatweg bij Nederburg in den Eifel zijn een man en twee koeien, die hij aan een touw leidde, door den bliksem gedood. Bij Kernscbeid werd een 56jarige vrouw op het veld tijdens een onweder gedood en bij Tarforst werden een smid en een landbouwer door den bliksem getroffende landbouwer kwam na eenigen tijd weer tot het bewustzijn. Hij had slechts eenige lichte verwondingen. Middelburg. Hedenmiddag is alhier opge- richt de vereeniging //Cooperatieve Suikerfabriek Zeeland", welke later eene fabriek zal stichten aan de Arne en den spoorweg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2