burgerlijken stand. Laatste Berichten. Eenige dagen na zijn installatie aan den Overtoom moest Jopie Roos zijn verblijf voor een deftiger hotel verwisselen, nml. het Huis van Bewaring. Hij werd per celwagen over- gebracht en nog had de politie niets in degaten, tot een schoonmaakster, die de eel reinigen moest, een -gat in den muur ontdekte. °De weggebroken kalk was zorgvuldig onder de brits geveegd. De dag der overbrenging naar het Huis van Bewaring had een dag later moeten plaats kebben en hoofdinspecteur Land had den vogel met zooveel moeite gevangen, vooreerst niet meer teruggezien Met welke werktuigen de in'oreker dat gat heeft gemaakt is niet bekend. Met zijn handen kan hij dat onmogelijk gedaan hebben de politie past wel op, geen breekijzers in de eel achter te laten. Zou dan de fouilleering aan het bureau Over toom misschien iets te wenschen hebben over- gelaten Of zou Jopie misschien ook eeu poot van zijn bed hebben gebruikt Om het even Jopie bromt nog en weet nog maar steeds van /,niks". (N. v. Men zal zich herinneren dat een paar jaar geleden een kleermaker uit de Van Hogen- doipstiaat te Amsterdam zijn drie kinderen vermoordde en deswege tot levenslange ge- vangenisstraf werd veroordeeld. Naar de ,/Leeuw. Ct." verneemt heeft deze gevangene in de strafgevangenis aldaar thans door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Een goede vangst Terwijl lemand in de Ierseksche Moer aan 't visschen was, vloog er uit de sloot een reiser op met een paling iu den bek. De visscher schrikte en gaf een schreeuw. Daardoor scheen op zijn beurt de reiger te schrikken, althans hij liet den paling vallen en de visscher kon zich er van meester maken. De paling woog 7 H.G. (R. N.) Een leelijke kwajongensstreek Zondag zaten, naar het R. N. meldt. drie bengels van 10 of 12 jaar in het bosch bij de Steenen Tafel, buiten Arnhem, waar door hen het plan beraamd werd het verhaal van een verschrikkelijken moord in elkaar te zetten en dit verbaal de wereld in te sturen met al den nadruk en al de naiviteit waarover een 12iari{?e beschikt. J b Zoo gezegd zoo gedaan het verhaal zat spoedig in elkaar. Een 13jarig meisje en een heer speelden er de hoofdrol in en het eindigde met den dood van het meisje. De bengels hebben succes van hun verzinsel gehad, dat moet gezegd worden Maandagmorgen was eraleen //kwartjesvinder" op het bureau der Arnhemsche Ct., hijgend, ontdaan *meneer, er is een kind vermoord bii de Steenen Tafel Even later kwam no. 2 „nee, vermoord is 't niet, maar ze hebben't de tong uitgesnedeji I" Vrijdag, dus 5 dagen nadat de kw&jongens hun verhaal de wereld inzonden, liep nog steeds het praatje door Arnhem van het vermoorde meisjede drie bengels zijn allang op het politiebureau geweest, hebben hun schrobbeering reeds te pakken, doch hun fantastisch verhaal gaat nog steeds van mond tot mond De sedert verscheidene dagen te vercreefs gezoch te moordenaar van vrouw Eckelt, die'door hem in haar woning in de Warschauerstrasse, te Berlijn, werd doodgeschoten, is thans, naar de Tel. meldt, Donderdagavond door de politi ontdekt en gevangen genomen. Kossau, die op een weiland in de buurt van Berlijn gevonden werd, liet zich, zonder tegenstand te bieden, boeien en naar het hoofdeommissariaat van politie voeren. Den volgenden ochtend werd hem een verhoor afgenomen. Terwijl hij in den brief, die in het huis der vermoorde vrouw gevonden is, uitdrukkelijk verklaarde, dat hij den moord bedreef uit jalouzie, loochende hij thans, iets met den moord uitstaande te hebben en zegt, dat de vrouw een mituurlijken dood gestorven is. Hp had haar Vrijdagavond bezocht, was des nachts bij haar gebleven en Zaterdagsochtends was zp waaraan weet hij niet gestorven. Dat zouden, naar zijn meening, de geneesheeren wel uit kunnen maken. Kossau maakt gebruik van de onzekerheid der geneesheeren, die reeds tweemaal het lijk geschouwd hebben, doch no<* met weten, waaraan de vrouw gestorven is om zich vrij te pleiten. In den nacht van Donderdag op Vrijdag d, volgens het Hbl., een afdeeling infanterie van het 167e regiment te Kasse), een nacht- velddienst in de nabijheid van het schietterrein. Een patrouille van drie man naderde de schiet- banen, waarbij een schildwacht stond. Deze riep in de duisternis, toen hij menschen sluipend zijn post zag naderen, driemaalhalt, werda toen hij geen antwoord kreeg schoot zijn consigne, en schoot, na te hebben aange- roepen. De patrouille meende stil door het terrein te moeten sluipen en gaf dus op den roep geen antwoord, maar keerde zich om en liep weg, Toen vuurde de schildwacht, met het noodlottig gevolg, dat een soldaat were doodgeschoten. Bij een spooroverweg te Villemomble (Frankrijk) heeft zich Woensdag een ontzettenc ongeluk voorgedaan. Een rijtuig, waarin een heer en twee dames waren gezeten, wilde den overweg oversteken en was reeds over de helft toen de sluitboomen, die gelijktijdig in werking werden gebracht, neerdaalden. Een trein naderde in voile snelheid, greep het rijtuig, dat zich vlak voor de locomotief bevond en sleepte het in voile vaart een honderdtal meters mede Eerst toen kon de machinist den trein tot stilstand brengen. Een der inzittende dames was op slag dood terwijl de twee andere persouen levensgevaariijk werden gewond. Het paarc moest op staanden voet worden afgemaakt. Het schijnt, dat de spoorwegwachter geen schulc aan het ongeluk heeft. Deze is wanhopig over het gebeurde en wordt bewaakt, daar men vreest, dat hij zelfmoord wil bedrijven. Het ongeval moet te wijten zijn aan een paar in aanbouw zijnde huizen die het uitz&ht nogal belemmeren. Anders had de spoorweg wachter de boomen bij de nadering van bet rijtuig vroeger kunnen sluiten. Te Vrigne-aux-Bois trad een hotelhouder, die een weddingschap had aangegaan met een temmer, een leeuwenkooi van een menagerie binnen, waarin zich twee groote leeuwen be> vonden. Doodkalm gingen zij een partijtje kaart spelenwaarbij zij de noodige glaasjes champagne dronken, luide toegejuicht door het talrijke publiek, dat met spanning den afloop van deze waagbalzerij gadesloeg. 's Graveuhagc, 25 Aug. Bij Kon. Besluit op verzoek eervol ontslag verleend aan den H. G. Hammacher als notaris te Groede. hij. de en waardoor een der soldaten, die aan de oefenm'a deeJnamen, doodelijk gewond werd. Bij het ingestelde onderzoek bleek, dat aan wacht bij het schietterrein niet was mede- gedeeld, dat daar een nachtelpke velddienst- oetenmg zou worden gehouden, zoodat noch de korporaal van aflossing, noch de schildwacht j1",16!8.. van WISIen- De schildwacht, meenende dat hp kon worden aangevallen, toen hij ge daan ten door het terrein zag sluipen, volgde Gemeenteraad van Sas van Gent. is heer Vergadering van Donderdag 21 Augustus 1913. Voorzitter de heer P. Wauters, burgemeester-raadslid. Verder aanwezig de heeren Oole, Pauwels, Buijsse en Harnelynek. Afwezig de heeren Malotaux en Gross. Na opening der vergadering worden de notulen der voorgaande gelezen en onveranderd vastgesteld. De heer Buijsse inerkt op, dat hij in de notulen mist, dat naar aanleiding van het adres van de wed. Vermoet om haar grond in erfpacht af te staan, werd afgesproken om ter plaatse het terrein te gaan opnemen. De V oorzitter erkent. dat dit wet.eerst gezegd is, maar nadat er verder over gesproken was, werd het niet medr noodig geScht. De heer Buijsse wijst er op volgens het offirjiee! verslag toch aldus besloten was'en het heeft hem dan ook ver- wonderd dat er geen gevolg' aan het voornemen is ge- geven om gezamenlijk het terrein te bezoeken. De Voorzitter herhaalt dat later gezegd is, dat het niet meer noodig was. Overigens is hij voor zich nog steeds bereid om ter plaatse met de raadsleden de zaak te be- spreken, wanneer daartoe het verlangen wordt te kennen gegeven. Alsnu stelt de "Voorzitter aan de orde Ingekomen stukken. Een missive van Gedeputeerde Staten waarbij wordt toegezonden een raadsbesluit der gemeente Heinkenszand tot opheffing der veemarkt aldaar. De raad heeft hiertegen geen bezwaar. to. Het raadsbesluit van 25 Juli 1.1. tot wijziging der begrooting voor 1913, voorzien van het bewijs der goed- keuring door Gedep. Staten. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Vaststelling gemeenterekening over 1912. De Voorzitter stelt aan de orde de voorloopige vast stelling der gemeenterekening over 1912 en verzoekt de commissie van onderzoek daaromtrent rapport uit te brengen. De heer Buijsse deelt mede dat de commissie de rekening heeft onderzocht en dat daarbij is gebleken. dat alle be- scheiden de uitgaven en inkomsten betrelfende aanwezig waren en accoord werden bevonden. Deze bescheiden gaven geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. De commissie stelt mitsdien voor de rekening goed te keuren op een bedrag in ontvangsten van f 23.779,52| en van f 20.314,20 in uitgaven, alzoo met een goed slot van f 3465,321- Wel moet de commissie nog onder de aandacht van den raad brengen, dat hare aandacht gevallen is op het bedrag ad 6000 ingeschreven op het grootboek der Ned. Werk. Schuld, waarvan maar 21 pet. rente wordt getrokkep. Is dat bedrag niet door de gemeente zelf te gebruikeif waar men eene leening zal moeten sluiten voor den schoolbouw tegen eene veel hoogere rente? De Voorzitter geeft te kennen dat het bedrag op hej: i grootboek daarvoor hiet mag worden aangewend. Het mag alleen worden aangewend voor productieve uitgaven'. Ook zou het op andere wijze rentegevend mogen worden uitgezet. Er zou misschien eens kunnen worden nagegaan of er een voordeelige en soliede hypotheek voor zou kunnen worden genomen. Evenwel moet men in het oog houden dat het kapitaal wel nominaal als 6000 te boek staat, maar dat men er in werkelijkheid geen 6000 voor krijgt in verband met den koers. De heer Harnelynek vraagt of het niet bij de boeren- leenbank zou kunnen worden geplaatst. Welke rente geeft die He Voorzitter antwoordt dat deze maar drie procent betaalt en dat men op het grootboek, omdat het kapitaal minder waard is dan het nominaal staat aangegeven ook meer dan 21 procent krijgt. Verschillende leden stemmen dit laatste toe en ber rekend wordt dat men, in verband met den koers der inschrijvingen ook ongeveer 4 procent van het kapitaal maakt. He heer Pauwels merkt nog op dat men het geld voor den bouw van het postkantoor zou hebben mogen ge- bruiken, want dat is, in tegenstelling met de school, een rentegevende uitgaaf. De Secretaris wijst er naar aanleiding hiervan op, dat er voor den bouw van het postkantoor een afschrijving van het grootboek is gedaan. De heer Buijsse geeft te kennen dat de commissie geeh bepaald voorstel wenscht te doen, doch alleeh de aandachjt er op wilde vestigen. Gvereenkomstig het voorstel der commissie wordt dp gemeenterekening met algemeene stemmen voorloopig vastgesteld. S. Gemeentebegrooting voor 1914. De Voorzitter biedt namens Burg, en Weth. de gemeente begrooting voor 1914 aan op een eindcijfer van 22.674,99. Deze begrooting zal voor het uitbrengen van rapport worden gesteld in handen der daarvoor aangewezen commissie. Aangezien de heer Gross, lid dier commissie, met September ophoudt lid van den Raad te zijn, zal met de completeering der commissie worden gewacht tot na de installat'ie van het nieuwe lid. 4. Begrooting Burgerlijk Armbestuur voor 1914. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1914, op een eindcijfer van f 2351,99. De subsidie der gemeente is uitgetrokken op f 1900, zijnde een lager bedrag dan voorheen. Ook deze begrooting zal in handen der commissie van onderzoek worden gesteld. 5. Wijziging reglement van het burgerlijk armbestuur. De Voorzitter deelt mede dat een sehrijven is ingeko men van Gedep. Staten waarbij verschillende bemerkingen gemaakt worden op het in de vorige vergadering vastge- stelde nieuwe reglement voor het burgerlijk armbestuur. In verband daarmede stellen Burg, en Weth. voor in dat reglement verschillende wijzigingen aan te brengen, overeenkoftrstig de wenken van Gedep. Staten. Die wijzigingen worden met algemeene stemmen goed- gekeurd. I». Verzoekschrift om ontheffing van de bepalingen van art. 5 der bouwverordening of wijziging eener rooilijn. Ingekomen is een adres van E. A. van Waes, bierbrouwer te Westdorpe, waarin deze te kennen geeft, dat hem bij besluit van Burg, en Weth. van Sas van Gent -eene ver- gunning tot oprichting eener woning, op het perceel kadastraal bekend gemeente Sas van Gent sectie C no. 852 is geweigerd, op grond dat niet wordt voldaan aan art. 5 der voorschriften als bedoeld in art. 1 der woningwet voor de gemeente Sas van Gent. Adressant vestigt er de aandacht op, dat de open ruimte op eigen_ terrein, gelegen voor zijne te bouwen woning, grooter is dan bij de wet gegeven voorschriften dat zijne woning wordt gebouwd iii het open veld, buiten de koin der gemeentedat de zorg voor de openbare gezondheid het uitgangspunt dezer wet was en dat naar zijne bescheiden meening bij het door hem ingediende plan aan al die eischen wordt voldaan dat de rooilijn, zooals die nu is aangegeven eene belemmering isenblijft voor adressant en anderen die daar nog zouden wenschen te bouwen, omdat de woningen te ver van den openbaren weg verwijderd blijven en de meest geschikte bouwgrond onbruikbaar blijft liggfen. Hij wendt zich daarom tot den Raad met belecfd verzoek de rooilijn meer naar voren te willen bepalen of wel ontheffig te verleenen van art. 5 der woningwet voor de gemeente Sas van Gent. In art. 5 der bouwverordening is bepaald dat achter elke woning eene open ruimte moet blijven van een derde der oppervlakte van het gebouw. Van dit voorsehrift kunnen Burg, en Weth. ontheffing verleenen en in ieder bijzonder geval de open ruimte nader vaststellen. Op verzoek van den heer Harnelynek wordt de teekening van het door adressant ingediende plan ter tafel gebracht. Genoemde heer meent dat er geen bezwaar is om het verzoek tot bouwen in te willigen. De heer Buijsse iou het ook niet willen weigeren, in die omgeving behoeft men naar zijne meening niet zoo aan de juiste bepalingen der verordening te houden. De Voorzitter geeft te kennen dat Burg, en Weth. zich aan de voorschriften wenschen te houdenzij aehten bouwen volgens het ingediende plan niet raadzaam en wenschen Ook aan de bestaande rooilijn vast te houden. Na nog ^nkele, opmerkingen wordt het verzoek afge- wezen met 3 tegen 2 stemmen. Voor inwilliging stemmen de heeren Buijsse en Harnelynek tegen de heeren Pauwels, Oote en de Voorzitter. 7. Subsidie Onafhankelijkheidsfeest. Ingekomen i(s een adres namens het comite totviering van het onafhankelijkheidsfeest te Sas van Gent, waarin ver- zoeht wordt van gemeentewege ter oplu'istering en ter verzekering van,het goed slagen van het feest eene sub sidie te willen tbekennen van f 150. De Commissie be- richt dat onthaal der schoolkinderen niet in haar pro gramma is opgenomen omdat het comite dacht dat zulks beter zou kunnen uitgaan van de gemeente. De heer Pauwels geeft te kennen dat liet de hedoeling van het comite is /150 uit de ge'meentekas als subsidie te krijgen en dat dan de gemeente bovendien op zich neemt de kosten voor onthaal der schoolkinderen, op de wijze zooals zij dat zal wenschen te doen. De Voorzitter meent dat het het beste zal zijn omtrent dit laatste te overleggen met de hoofden der scholeh. De heer Harnelynek geeft te kennen dat er al een en ander met het hoofd der school besproken is, omtrent hetgeen zou kunnen geschieden, als de gemeente hqt feest wenscht te geven. Na korte bespreking wordt met algemeene stemmen besloten aan de feestcommissie eene subsidie toe te kennen van f 150. Verder wordt overeenkomstig het voorstel van den heer Oole besloten een crediet van f 75 toe te te staan voor onthaal der schoolkinderen, wat berekend wordt onge veer te zullen uitkomen op 25 cent per kind. 8. Verzoek tot het verkoopen van zand en hoomen aan de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramivegmaatschappij Van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij is ingekomen een sehrijven waarin wordt te kennen gegeven dat de maatschappij van deze gemeente nog noodig heeft plantaanboomen en 1 kastanjeboom, staande aan den Stationsweg, en dat zij daarvoor, overeenkomstig de schatting barer deskundigen aanbiedt de som van 45 met verzoek te willen berichten of de gemeente ze daar voor wil afstaan. Voorts is van den directeur dier maatschappij nog een schrijWn ingekomen waarin hij vraagt of de gemeente genegen i,s het zand, hetwelk ligt achter het terrein van den heer Daneels, dat tot aan het maaiveld of later tot i eventued aan te geven hoogte kan worden afgegraven te verkoopen, daar in de onmiddellijke omgeving der gemeente veel grond voor ophooging bij het aanleggen I der lijn zal noodig zijn. De Voorzitter deelt mede dat beide verzoeken op onge- zegeld papier zijn gesteld en dat er dus niet op kan beschikt worden. Aan de maatschappij is hiervan kennis gegeven, met verzoek alsnog gezegelde verzoeken, vergezeld van eene teekening van de richting dien de tram in de gemeente nemen zal, in te zenden. Hij had verwacht dat die stukken nog tijdig voor deze vergadering zouden zijn ingekomen, maar dit is niet het geval, zoodat er nu niet kan beslist worden. De heer Pauwels vindt het bedrag van lo per boom niet hoog. Verschillende leden verklaren niet over de waarde der boomen te kunnen oordeelen. De heer Pauwels herhaalt 15 weinig te vinden, te meer waar het rooien dier boomen aanleiding zal geven tot ontsiering der laan. De Voorzitter erkent dat het er niet mooier door zal worden, maar daar is niets tegen te doen, het moet ge- beuren voor het aanleggen van de tram en er kan ook alleen in rekening gebracht worden de waarde der boomen, niet dat ze tot versiering strekken. De heer Pauwels wijst er op dat ze toch als zoodanxg waarde hebben voor de gemeente. Hij acht het geboden bedrag te weinig. VeronderStelt eens het geval dat de tram ze alien noodig had De heer Harnelynek bespreekt de aanvraag van grond. Heeft de gemeente die zelf niet noodig Kan daarmede in den winter bij wijze van werkver- schaffing de vest achter de nieuw te bail won school niet worden gedempt De Voorzitter merkt op dat dit laatste niet gewenscht is, want als men die vest dempt heeft men geen stortplaats meer voor de vuilnis. Die is er ook noodig en bij uit- voering van het denkbeeld van den heer Ilamelvnck zou men geld uitgeven voor het vullen der vestinggraeht, terwijl men bovendien geen stortplaats meer zou hebben. De heer Harnelynek vraagt of er geen ander terrein voor stortplaats zou zijn aan te wijzen. De Voorzitter en de heer Oole zouden er geen weten te vinden. Eerstgenoemde zegt dat er bovendien nog grond genoeg is om te laten afgraven. Verder krijgt de gemeente wat van den grond dien ze verkoopt en er blijft bouwterrein over, waar nu een wal ligt. De heer Buijsse zou het verzoek willen toestaande gemeente heeft juist bouwterrein noodig. Na nog enkele opmerkingen wordt deze zaak aange- houden in afwachting van de officieele verzoeken. Wijziging gemeentebegrooting voor 1913. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor in de gemeentebegrooting voor 1913 eene wijziging aan te brengen, door den post aanleg van straten enz. te verhoogen met f 1400, openbare feesten /215 en als nieuwe post op te nemen »bijdrage aan de Zeeuwsche tentoonstelling van kleederdrachten f 10" en daarentegen af te sehrijven van den post voor onvoorziene uitgaven f 425 en onder de ontvangsten op te nemen een prelevement op het ver- moedelijk goed slot der rekening over 1912, ten bedrage van 1200. De verhooging van den post voor de bestrating is noodig in verband met de in den voormiddag gehouden aanbe- steding van de bestrating van de verlengde Schoolstraat. Aangenomen met algemeene stemmen. III. Niet houden prijsveemarkt. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor dit jaar de prijsveemarkt die gewoonlijk in de kermisweek plaats heeft, niet te houden, en zulks op grond dat de J veemarkt tegenwoordig des Maandags plaats heeft, maar officieel des Dinsdags wordt gehouden. Er wordt toch al geld bijgelegd op de veemarkt. De heer Harnelynek meent dat dit laatste geen motief mag zijn om de prijsveemarkt niet te houden. Met defmitieve afstelling kan hij zich niet vereenigen. Hij zou wenschen dat officieel werd aangevraagd de Markt op Maandag te houden. Als dat is goedgekeurd kan dan nog altijd de prijsveemarkt worden uitgesehreven. Hij maakt ook de opmerking dat het voorkwam dat een koopman Maandagnamiddag aan de markt kwam en dat toen de touweri nog niet waren gespannen, zoodat de koopman zijn vee op de achterplaats van een cafe moest drijven, waar ze toen zijn verkocht. Op die wijze wordt de markt niet bevorderd, die koopman komt bier niet meer terug. De Voorzitter betoogt dat het misschien eens een enkele maal is voorgekomen dat de touwen er niet tijdig waren, doch voor zoover hij heeft kunnen nagaan waren die er altijd met den voormiddag al gespannen. Het is niet mogelijk het alien naar den zin te maken. Eerst is voldaan aan het verzoek om de markt naar Maandag te verleggen. Nu zou het misschien nog al vroeger moeten worden. Waar blijft men aan het eind Spreker heeft er geen bezwaar in om nu officieel aan te vragen de markt te verleggen op Maandagnamiddag. omdat men nu heeft kunnen waarnemen wat het be- teekent. Na nog eenige discussie wordt goedgekeurd het voorstel van Burg, en Weth. om ter gelegenheid van kermis de prijsveemarkt niet te houden. De heer Harnelynek stelt nu voor te besluiten de vee markt in plaats van op Dinsdag Maandagnamiddag te houden, opdat op dit besluit de goedkeuring kan worden verkregen. De heer Pauwels maakt bezwaar dit voorstel thans te -behandeien, omdat het niet op de convocati'ebiljetten voorkomt. Na nog eenige opmerkingen over en weer wordt in deze geen beslissing genomen. 11Luntaarnopsteker. De. Voorzitter deelt mede dat de Iantaarnopsteker is ontslagen. en dat Burg, en Weth. het nu willen probeeren met een ander. De heer Buijsse zou deze gelegenheid willen aangrijpen Om een tweede vasten arbeider aan te Stellen, die kon dan misschien daarmede belast worden. De Voorzitter ontraadt het nemen van een dusdanig besluit, daar er op enkele tijdstippen veel werk is, dat men aan een paar menschen toch niet genoeg heeft,: ter wijl er tijden voorkomen dat er zoo goed als niet te goed is. In de regeling door Burg, en Weth. gemaakt wordt berust, in het vooruitzicht dat er op gebied der verlichting toch wijziging te wachten is. IS. Omvraag. De heer Buijsse maakt er aanmerking op dat bij de besteding voor de bestrating 8 procent onkosten in rekening worden gebracht. Hij vindt dat nog al hoog en zegt dat ook de aannemers dat hoog vonden. De Voorzitter geeft te kennen dat Burg, en Weth. het ook nog al hoog vonden en dat er in het vervdig reke ning mede zal worden gehouden. De heer Buijsse meent dat Burg, en Weth. zich bij het houden der aanbestedirrg onder die voorwaarden wel wat vergaloppeerd hebben. De heer Pauwels betwist dat laatste. De uitvoering van het werk was aan Burg, en Weth. opgedragen. Die hebben uitvoering gegeven aan het raadsbesluit. Zoo verhoudt zich de zaak. Ook hij acht 8 procent voor on kosten wel wat hoog, maar men moet hierbij in het oog houden, dat er, in verband met de raadsbesluiten, ver schillende plarrnen moesten worden ontworpen. h. De heer Pauwels verzoekt den Voorzitter bij het annonceeren der kermis tevens bekend te maken dat er op 9 September alhier feest wordt gehouden ter herdenking van de onafhankelijkheid van Nederland. c. De heer Harnelynek vraagt hoe het staat met de brandspuit. Uit de antwoorden blijkt dat er nog niet bekend is of er op de tentoonstelling te Gent brandspuiten zijn te kijk •gesteld. De heer Pauwels stelt voor er gezamenlijk eens heen gaan om te kijken. De heer Harnelynek verwacht daarvan geen resultaat, daar men, al was het dat er een stond, deze toch niet uit de etalage zal halen om te laten werken. De Voorzitter meent dat, als men Op de tentoonstelling geen inlichtingen krijgen kan, verder zal moeten zien. cl. De heer Buijsse vraagt of het mogelijk a;ou zijn de lampen in de school weer op te hangen, omdat verlichting noodig is voor het houden van zangrepetities voor het feest. De Voorzitter zegt dat daarvoor gezorgd kan worden e. De heer Buijsse komt nog eens terug op de aan vraag om grond in erfpacht van de wed. Vermoet. Op voorstel van den Voorzitter besluit de raad op het terrein eens te gaan kijken. De Voorzitter sluit de vergadering. Ter Henien. Huwelijks-aangiften. 22 Aug. Pieter de Munck, oud 21 j ,jm. en Elisabeth Gezina Bello Hoek, ond 21 j., jd. Cdrnelis Laurens Verhage, oud 32j.,jm. en Pieternella Dung, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Aug. -Cornells Murre, oud 25 j., jm. en Janna de Feijter, oud 24 j., jd. Geboorten. 18 Aug. Pieter, z. van Mels Brandes en van Catbarina Koekkoek. 19 Aug. Jacomtna Maria, van Ludovicus Franciscus Berkman eri van Janna

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2