Sterke Zenuwen Tandarts MEIER, Mond- en Tandsiekten, Slooperij. .50 Advertentien. t BURGERLIJKEN STAND. Specialist voor P. PLATTEEUW. tussehen Zondagochtend vijf uur en Zondagavond tien uur. Een particuliere nachtwaker ont- dekte de inbraak en waarsehuwde de politie. Bij onderzoek bleek het volgende Het huis heeft in de Nicolaas Maesstraat een blinden muur, die den tuin van die straat afscheidt. De inbrekers zijn over dien muur geklommen en hebben zich op die manier toe- gang verschaft tot het sousterrein. Het beneden- huis is bewoond door den heer H. J. Bure. Daar hebben zij, voor zoo ver bekend is, ver schillende zilveren voorwerpen gekaapt. Na in het benedenhuis te hebben geroofd, gingen zij de trap naar de eerste verdieping op, bewoond door den heer J. Staal, die met zijn familie, evenals de familie Bure, uitstedig was. De dieven maakten een gat in den muur en verschaften zich daardoor toegang tot het bovenhuis. De dieven hebben vooral bij den heer Staal ontzettend huisgehouden meubelen en spiegels zijn vernield, deuren beschadigd en de geheele inboedel is door elkaar gesmeten. Bij het politie-onderzoek is gebleken, dat de inbrekers met eerste klas breekwerktuigen een brandkast hebben bewerkt, die in een achter- kamer van de tweede verdieping stond. Na de brandkast te hebben omgekanteld, is die aan de aehterzijde geopend op een wijze, die aan de geroutineerde inbrekers denken doet. Wat zij uit de brandkast hebben geroofd, was maar een klein bedrag, aangezien de gelden wegens afwezigheid naar een safe waren over- gebracht. Het werk aan de brandkast heeft de moeite dus niet geloond en vandaar dat men vermoedt dat de inbrekers in hunne woede daar- over, zooveel hebben vernield. Men denkt thans de daders op't spoor te zijn. Professor Max Rubner, de bekende Ber- lijnsche physioloog en hygienicus, deelt eenige •cijfers mee omtrent het vleeschverbruik. De grootste vleesch-eters zijn de Australierszij gebruiken per jaar en per hoofd 111.6 K.G. vervolgens komen de Vereenigde Staten met -54.4 E.G., Duitschland met 52,3, Engeland met 47,6, Frankrijk met 38,6, Belgie en Holland ieder 34,3, Oostenrijk-Hongarije met 29, Spanje met 22,2, Rusland met 21,8, Italie' met 10,4. Er bestaat een aanmerkelpk verschil tusschen het vleeschverbruik op het platteland en dat in 'de steden. In de Duitsche steden bedroeg dit -52,4 K.G. per hoofd per jaar, terwijl het op het land slechts 31,6 E.G. bedroeg. Bij de hooge vleeschprijzen zou men denken, dat de meergegoeden het grootste kwantum gebruiken dit is echter niet het geval. Yolgens de sta- iistieken van Rubner gebruiken de veldarbeiders en ongeschoolde arbeiders 16,5 pCt., geschoolde arbeiders 44,8 pCt., de kleine burgerstand 15,3 pCt., de middenstand 10,5 pCt., en de hoogere standen 12,9 pCt. Nabij Heyst is, volgens het Hbl., een •vreeselijk ongeluk gebeurd. De kinderen van een aldaar vertoevende Duitsche familie gingen dezer dagen in de duinen spelen. Na eenigen tijd werd het elfjarige broertje moe en zocht zich ergens een plekje uit om wat te rusten. Toen het tijd werd om naar huis te gaan, zochten de beide zusjes den jongen, doch konden hem nergens vinden. De .politie werd gewaarschuwd. Eindelijk kwarn men op een plaats, waar het zand versch scheen omgewoeld. Men ging aan het graven en spoedig kwam het lijkje van het kind voor den dag. De knaap was blijkbaar in zijn slaap be- dolven onder een zandstorting. Harry Thaw, die vijf jaar geleden in Amerika wegens moord op den vroegeren tninnaar van zijn vrouw ter dood veroordeeld en vervolgens in een krankzinnigengesticht op- gesloten werd, is volgens een telegram uit New-Aork, Zondag ontsnapt. Hij bevond zicb op het voorplein, toen de poortwachter een beambte, binnenliet. Thaw wierp zich op den poortwachter (dien men in- tusschen voor omgekocht houdt) en sprong in een huurauto, die buiten wachtte. Snel reed de tuf weg. Beambten van het gesticht, die den vluchteling nageijld waren, zagen toen, hoe Thaw uit de taxi overstapte in een groote auto, die dadelijk in razende vaart met hem verdween. Auto's ter vervolging uitgestuurd konden het spoor van den ontsnapte niet meer vinden. Is Thaw eenmaal den staat New-York uit en Connecticut, waarheen hij koers zette, in, dan kan hij, volgens het oordeei van rechtskundigen, niet uitgeleverd worden zoo verneemt de Parijsche N.-Y. Herald uit New-York. Een volgend telegram meldde, dat Thaw veilig in Connecticut is. (N. R. Crt.) - Te Charlottenburg heeft de 68jarige rentenier en huiseigenaar Hielscher zijn 40jarigen huurder Koza doodgeschoten. Koza, een arbei- der in de bouwvakken, was sedert eenige maanden werkloos en kon daarom zijn huur niet betalen. Zijn huisheer had hem dienten- gevolge de woning opgezegd tegen 10 October, doch er bij gevoegd, dat hij niet mocht ver- huizen voor de achterstallige huur was aan- gezuiverd. Koza wilde echter toch vertrekken en was reeds begonnen met het uitdragen van huisraad, toen Hielscher hem met een revolver an de hand dit verbood. Koza stoorde zich hieraan niet en plotseling kraakten drie schoten achter elkaar. De man stortte zwaar gewond neer en overleed kort daarop. Dit voorval is des te treuriger daar de verslagene gehuwd en vaier van acht kinderen was. De huisheer ver- klaart uit noodweer gehandeld te hebben. (Tel.) Het volgend jaar zal te New-York een nieuwe brug over de Hudson gebouwd worden, die de stad met Hoboken zal verbinden. Tot nu toe werd het verkeer slechts door stoom- booten onderhouden. Volgens de //Revue" zal de nieuwe brug een van de grootste ter wereld wordenze zal niet minder dan 2558 meter lang zijn. Voor het bouwen er van zal men vier jaar noodig hebben, zoodat in 1917 de brug voor het verkeer geopend zal worden. De breedte der rivier ter plaatse bedraagt meer dan een kilometer. De hitte in Amerika duurt nog steeds voort. In verschillende staten, o. a. in Mis souri, Oklahoma, Kansas en Illinois, is in veertig dagen geen druppel regen gevallen. De oogst in Midden-Amerika is zoo goed als vernietigd. Het vee sterft bij honderdtallen. Men schat de schade thans reeds op 240 mil- lioen dollar. Talrijke boerenfamilies hebben hare woningen verlaten en kampeeren in tenten in de nabijheid van de weinige bronnen die nog niet opgedroogd zijn. De bronnen zelf worden door soldaten bewaakt en de waterver- deeling heeft op bepaalde uren plaats. Ver schillende mijnen, waar geen water kan ver- kregen worden, zijn gesloten. Uit Kansas City begeven zich des avonds verschillende rijke families in auto's naar de nabij gelegen hoogten om hare nachtlegers in de open lucht op te slaan. Den gevangenen van de Okmulgee-gevangenis is toegestaan op het dak te overnachten. (Tel.) Uit Winnipeg wordt gemeld, dat over geheel Canada een storm gewoed heeft. De storm ging vergezeld van hagelslag en regenval Aan de korenvelden van Manitoba en een ge- deelte van Saskatchewan is groote schade toe- gebracht. Te Brookdale werd op den vooravond van den oogst een korenveld van verscbeidene mijlen lengte totaal verwoest. Ook van andere plaatsen komen gelijkluidende berichten. Te Lillyfield, ten Oosten van Winnipeg, werd van een aantal buizen het dak afgerukt, verschillende scburen woeien ineen, terwijl een school in stortte. Te Khedive, in Saskatchewan, werd een groot aantal buizen ernstig beschadigd en vond men eenige spoorwagens terug, die door den wind over een afstand van twee mijlen waren voortgedreven. (Tel.) - -POLITIE. Aan het bureau van politie alhier, is als gevonden gedeponeerd een jonge hond. Rechthebbende vervoege zich aldaar. ZEETIJDINGEN. Van 18 tot en met 19 Aug. o eq Van 18 tot en met 19 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier 54 lnnnenvaartuigen op- en 54 afgeschutdoor de Middensluizen 21 op-en 14 afgeschut; door de Westsluizen 4 op- en 5 afgeschut. Positie der Stoomschepen- Den 22sten Augustus hopeu ouze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, JEAN B A PTISTE DOOMS JAKOBA DIELEMAN, hunne 35jarige eclitvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne dankbare'Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, 20 Augustus 1913. Wed. ANDREAS3ENDooms. J. DOOMS—Jolijt. J. B. DOOMSHarms. J. DOOMS Michielsen. W. VERDU1N- Dooms. P. VERDUIN-Dooms. J. DOOMS De Bock. FRANS DOOMS. JOHANNA DOOMS. JOHANNES DOOMS. ADRIAAN DOOMS. Op Vrijdag 22 Aug. a. s., hoopt onze ge liefde Vader, LOUIS HOLLEBEK te Zaamslag, zijn 80sten geboortedag te her denken. Nog vele jaren worden hem toege- wenscht door Zaamslag. Axel. *3.* Nog treurende over het droevig ver- lies van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, werden wij heden weder smartelijk getroffen door het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder, DANIEL EGBERT WOLFERT Janz., in den hoopvollen leeftijd van 14 jaren, 3 maanden en 10 dagen. Een kortstondige ziekte maakte een einde aan zijn voor ons zoo dierbaar leven. Mede namens de Familie, de diepbedroefde, Wed. J. WOLFERT en Kinderen. Waarde, 16 Augustus 1913. Voor de talrijke bewijzen van deel- nemitig, ontvangen bij het overlijden van mijne innig geliefde Zuster, Mevrouw de Weduwe M. V. J. VAN HEUSDE, geboren VAN EVERDINGEN, betuig ik mijnen harte- Iijkeu dank. Mr. A. W. VAN EVERDINGEN. Ter Neuzen, 20 Augustus 1913. De Heer en Mevrouw SPRUITEN- BURG—Buijze zeggen hartelijk dank voor de betoonde belangstelling op 9 Aug. jl. Ter Neuzen, 20 Aug. 1913. zijn de bron van veel Ievenslust en levensvreugd. Een gezonde slaap, gezoDde werklust, groote werkkracht, vlugheid en veerkracht van geest zijn de kenteekenen van een gezond zenuwstelsel. Gelukkig wie zulk een gezond zenuwgestel heeft, in dezen tijd waarin zulke groote eischen aan de zenuwen gesteld worden! Maarlaat niemand lichtzinnig of zorgeloos daar- over denken want ook de sterkste zenuwen moeten worden gevoed en verpleegd. Sanguinose is het eenvou- dige Datuurmiddel datdezenuwkracht onderhoudt en versterkt. Prof. Dr. Nestor Charbonnier zegt van de Sanguinose: //Ik aarzel niet te verklaren dat de Sanguinose het beste middel is dat ik ken tot be- strijding van de neurasthenie (zenuw- zwakte) en al hare gevolgen". Wat aan zwakke zenuwen de kracht her- geeft, is van zelf ook in staat om sterke zenuwen op kracht te houden. Wilt gij sterke zenuwen krijgen, probeer de Sanguinose. En wilt gij een krachtig zenuwgestel behou- den, neem geregeld elken dag eene lepel Sanguinose, gij zult er U wel bij bevinden Prijs per flacon 1.506 fl. 8.- 12 fl. 15.—. Bij alle eerste Apothekers en voorname Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Ter Neuzen bij A. v. Over- beeke— Leuuiste Axel bij Joz. de Feijter. Aan alien die bijdragen schonken voor het nieuwe vaandelbrengt het Muziekgezelschap //De Volharding" haar ■welgeraeenden dank. Het Bestuur, J. STOLK Lzn, Voorzitter. Zaamslag. P. C. DE MOOR, Secretaris. aisook voor valsche tanden. Baeattenstraat 36, GENT, Stationsweg. Ter Neuzen. In- en Verkoop van afbraak enz. Te koop en te huur: Keeten, Bachen, Karren, Planken, Kruiwagens, eiken Bochtstijlen en PlankeD, Riga Sparren van 1,80 tot 7 Meter, een groote party zwaar Hout, geschikt voor schuren, Deuren, Ramen, Kozijnen, eiken vierk. gezaagd Hout, verschil lende scheepsartikelen, w. o. Mast, Lier, Ket- tingen, Ankers, Staaldraad, enz., Ladders, Kolders, oude Steen en Dakpannen, Wielen met patent- assen, ijzeren Balken, een groote party ver schillende Zakken, een zoo goed als nieuwe Winkelpui, verschillende ijzeren en andere Buizen, Meelkisten, Baktrog, enz. enz. Aanbevelend, r it >r it Ixel. Iluwelijks-aangiften. 8 Aug. Jacobus Fran- cisus van Mossevelde, oud 32 j., jm. en Magdalena Maria Savoij, oud 26 j., jd. Jacob Willem Bakker(van Zaamslag), oud 26 j., jm. en Maria Maatje van Lange- velde, oud 29 j., jd. HuWelijks-voltrekkingen. 7 Aug. Arie Schoonakker (van Zaamslag), oud 19 j., jm. en Maria Verberkmoes, oud 19 j., jd. 14 Aug. Actiflle Michel Velleman (van Zuiddorpe), oud 23 j., jm. en Maria Nathalia de Dan- schutter, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 Aug. Pieter Jan, z. van Jan Wolfert en van Geertruij de Pooter. 7 Aug. Cornelia, z. van Pieter van Langevelde en van Catharina Verstrate. 8 Aug. Krina, d. van Arie de Pooter en van Krina den Beer. 9 Aug. Maria en Anna Jacoba, dochters van Meeuwis Heinsdijk en van Magdalena Maria Dees. 10 Aug. Marinus, z. van Gerardus Marinus Stouthamer en van Adriana Paulina Wiest. 11 Aug. HendrikJan, z. van Pieter de Feijteren van Maria Cornelia Dieleman. Clinge. Huwelijks-aangiften. 4 Aug. Desiderins de Bruijne, oud 33 j., jm. en Maria Franeiska Van Strijdonck, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Aug. Alois Cuyken (van Meerdonck), oud 25 j., jm. en Hortensia Paulina Apers, oud 25 j., jd. Geboorten. "2 Aug. Rene Amede, z. van Josephus Florentinus Rijsbrack en van Emma Ludovica Puylaert, 4 Aug. Tersette Louise, d. van Felix Kinten van Maria Ermeliende Segers. 6 Aug. Bertha Clothilde, d. van Edouardus Alpbonsins Hofkens en van Maria Pieter- nella Prudentia Clarijs. 9 Aug. Cijrille Ludovicus, z. van Florent Emiel De Coster en van Maria Ludovica de Wilde. 10 Aug. Mathilde Madeleine, d. van Gustaaf Adolf Pilaet en van Maria Christina van der Keelen. Overlijden. 2 Aug. Maria Magdalena de Schrijver, oud 5 m., d. van Francois en van Maria Fiorina Vonck. 9 Aug. Maria Josepha Vergauwen, oud 76 j., echtg. van Josephus Herreweijers. 10 Aug. Adrianus Judocus van Denderen, oud 7 w., z. van Adrianus en van Sophia de Nijs. ZHMinslag-. Huwelijks-aangiften. 13 Aug. Jaco bus Karel (van Ter Neuzen), oud 21 j., jm. en Pleuntje Goossen, oud 24 j., jd. Marinus Johannes Jacobus Mielen (van 's Gravenhage). oud 26 j., jm. en Maria Adriana Penne, oud 25 j., jd. Huwelijks-Voltrekkingen! 15 Aug. Daniel van Wijck, ,oud 26 j., jm. en Catharina Cornelia Geelhoedt, 'oud 26 j., jd. Geboorten. 4 Aug. Cornelia Pieter, z. van Cornelia Pieter Oppe en van Geertrui Willemsen. 7 Aug. Maarten Krijn, z. van Meeuwis de Regt en van Catharina Debora de Kraker. 10 Aug. Jan Cornelia, z. van Martinus Schieman en van Coinelia Schieman. 15 Aug. Adriaan, z. van Cornelis Goossen en van Barbera de Pooter. Adriaan Jan, z. van Jan Zegers en van Hebrina Die leman. Overlijden. 4 Aug. Suzanna Jansen, oud 9 dagen, d. van Cornelis en van Janna Verplanke. 6 Aug. Metje den Hamer, oud 81 j., wed. van Pieter Hamelinb. 11 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw. geslacht van Hendrik de Brnijne en van Thona Faas. 12 Aug. Catharina Hamelink, oud 17 dagen, d. van Francois Hamelink en Johanna Herrebout. Xuiddorpe. Overlijden. 10 Aug. Cyriel Emiel de Puysseleire, oud 1 m., z. van Aloysius en van Emelie Marie Michiels. c B VLAG. NAAM. M3. Van en naar- Lading Voor Ter Neuzen 18 Eng. s.s. Whorlton 4156 New-Caatle kolen idem River Lagan 2272 Londen stnkg. 19 idem Nyrocca 8666 Whitehaven gemengd Vun Ter Wei rzen t 18 Ned. s.s. Zuid-Holland 5205 New-Castle ledig Eng. sch. MargarethSutton 519 Wichlow phosph. Voor (Sent I 18 Eng. s.s. Sea Serpent 2554 Londen stnkg. idem Mersey 3075 Goole idem Fran. s.s. Berthe 6985 Repola hout Duitsch s.s. Comet 4167 Leer ledig 19 Eng. s.s. Egret 3945 Liverpool stukg. Belg.stjacht Butlerfley 210 Ostende ledig Von (Sent i 18 Ned. s.s. Katendrecht 6105 Rotterdam ledig Eng. sch. Marian 317 Carinander phosph. 19 Eng. s.s. Oakby 5593 New-Castle ledig idem Ribbledale 1480 Antwerpen idem Duitschzeel. Zukunft 1902 idem idem Zweeds s.s. Valhyrian 3429 Burnt Island idem Russ. 8.3. Gen. Radetzky 6000 Blyth idem idem Gen. Zimmerm. 4398 idem idem f Noor. s.a. Svein Jarl 3214 Warkworth idem idem Start 1984 Stettin phosph. idem Bamse 2711 Sarpsburg kalk s.s. RICHARD vertrok 18 dezer van Hull naar Kroonstadt. s.s. ELISABETH van St. Petersburg naar Brugge pas- seerde 20 dezer des n.m. 1 uur Haakslichtschip. s.s. HELENA vertrekt heden van Hull naar Kroonstad. s.s. MAGDALENA in lading te Hull voor Kroonstadt. EN ZlJNE DANK8ARE KiNDEREN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 3