UWIG mm Tandarts MEIER, Moncl- en Tandsiekten, Biefstuk en Phosphorzure Kalk. DRQG1STERIJ, Nierzand, Niergruis, Nier- en Blaassteen. BUCHAN'S PIUEN Advertentien. Specialist voor HEDEN ZATERDAG AXEL. Steeds voorhanden: F. DIELEMAN. Yraagt steeds het yermaarde Haarpoeder. P. VAN JGLE'PAUWELS, en eindigde met hem op de hielen te trappen en op andere wijze handtastelijk te bekritiseeren. I en slotte werd het den modieusen jongeling te erg. Hij vluchtte in een tram en reed naar huis, om zich zoo spoedig mogelijk van het moderne kleedingstuk te ontdoen, dat zoozeer den spot en de afkeuring bleek op te wekken. (Tel.) Te Blois in Frankrijk heeft zich een recruut aangemeld die slechts 1,20 M. lang was en maar 25 kiiogrammen woog. In de woning van een kaartlegster, in de Neue Friedrichtstrasse te Berlijn, is de 23jarige arbeidster Margarete Kretzmar plotseliug ge- storven. oigens het zeggen van de kaartlegster, inoet bet meisje tijdens het kaartleggen eensklaps zijh omgevallen. Een dokter, die bij het liik gehaald werd, kon de doodsoorzaak niet vast- stellen. Het lijk is in beslag genomen. Uit Gandia (Spanje) wordt bericht, dat in een bioscoop-t heater aldaar een brand is uitge- breken, waardoor een paniek ontstond, waariu 49 personen ernstig werden gekwetst. Veertien dezer liggen op sterven. Bovendien hebben een groot aantal bezoeker3 kneuzingen opgeloopen. In de stad Justynograd in Russisch Podolie werd in een winkel een boer gearresteerd, die een vaisch bankbiljet van 25 roebel in betaling trachtte te geven. Men vond in zijn bezit nog duizenden dergelijke papieren. De man gaf op Mirgiejel te heeten en met een eveneens gearre- steerden medepiichtige uit den Kaukasus te komen, waar een formeele fabriek van valsche banknoten moet bestaan, waar een groot aantal lieden werkzaam zijn en waar ook valsche Oostenrijksche en Fransche bankbiljetten worden vervaardigd, die door een groot aantal agenten in omloop worden gebracht. In Rusland alleen werd in den tijd van een jaar voor meer dan 20 miliioeu roebel aan vaisch bankpapier uit- gegeven. Maandag hebben, volgens de Tel., te Bussiefe een landbouwer en diens zoon twist gekrCgen om een meisje. De twist liep zoo hoog, dat men overeen kwam het geschil uit te maken in een revolver-duel, waarbij het meisje tegen- woordig zou zijn. Nadat zes kogels zonder resultaat waren gewisseld, besloot men den strijd met het mes voort te zetten. De zoon, die zich hierbij vlugger toonde dan zijn vader, doodde dezen door een steek in de linkerzijde. De vadermoordenaar is gevangen genomen. Het record van een postduif. Bij den internationaleu wedstrijd voor postduiven, die onlangs te Borne gehouden werd, heeft een Engelscbe postduif een verrassend staaltje van haar vliegprestaties gegeven. De duif werd den 29en Juni in Rome losgelaten en kwam na een maand gevlogen te hebben in haar geboortestad Derby aan. De afstand van Rome naar Derby bedraagt ongeveer 1000 Engelsche mijlen, dit is meer dan 1600 K.M. Het is de eerste maal, dat een postduif zulk een grooten afstand aflegt en de duivenkenners boeken deze vlucht dan ook als iets bijzonders. De duif is het eigendo'm van een Engelschen werkmaD Hudson. De grootste reis, die tot nog toe door een postduif werd afgelegd, was de vlucht van Mirande in Irankrijk naar Schotland; daarvoor had de gevleugelde bode 28 dagen noodig, een afstand van 874 Engelsche mijlen. In Amerika hebben de postduiven wel is waar nog grootere afstanden afgelegd, maar daar staat tegenover, dat ze daar met minder moeilijkheden, als hooge gebergten en zee te kampen hadden. De duif, die de kranige vlucht deed was zes jaar oud. ^p> De Brusselsche postharmonie had Zondag een watertochtje naar Vilvoorde ingericht op Brusselsche plezierbooten. Toen het gezelschap des avonds ten 7 inscheepte om terug te keeren, stonden omtrent vijftig personen op de landing- brug. Eensklaps storte deze brug in en al wat er op stond lag in het water, verscheidenen gekneusd of gekwetst. Hulg werd gebracht en vele vrouwen vielen, toen zij aan wal werden gebracht, bewusteloos, of werden door zenuwcrisissen aangetast. Men weet tot nu toe nog niet of er menschen verdronken. (pp v j Door groote wolkbreuken en voortdurende regens zijn in Bengalen groote verwoestingen aangencht. De Damodar-rivier steeg bp Burd- wan, negentig kilometer noordwestelijk van Calcutta, dermate, dat het omliggende land kilometers ver overstroomd werd. Duizenden menschen zijn daardoor zonder onderdak en aan den hongerdood prijs gegeven. De stad Burd- wan staat zes voet onder water en de spoorweg is over een lengte van vijf en twintig kilometer overstroomd. Het verkeer naar Calcutta is totaal gestremd. Tengevolge van het hooge water heerscht er te Calcutta groote behoefte aan levensmiddelen en kolen. Het aantal slacht- offers in de stad Burdwan is echter gelukkig niet gi oot, dank zij de tijdige waarschuwing die gegeven werd, voordat de rivier buiten haar oevers trad. Alle olifanten van den staat werden gebruikt om de menschen naar hooger gelegen gedeelten te brengen en ze van de daken der huizen en uit de boomen te redden. Den 26sten Mei 1.1. waren, volgens de Tel., door de douanebeambten te Straatsburg twee waggons aangehouden, die naar opgegeven was, met teer geladen waren. Een ingesteld onder- zoek bracht aan het licht, dat de waggons een dubbelen wand hadden en dat ruimte tusschen de beide bescbotten groote hoeveelheden uit Zwitserland geimporteerde alcohol bevatte. De inhoud der waggons was bestemd voor de ge- broeders Wilhelm, Joseph en Carl Schwarz, die te Keulen een groot-handel in wijnen en likeuren drijven. De rechtbank te Straatsburg heeft de drie breeders veroordeeld tot het betalen eener boete van 565.000 het openbaar ministerie had een boete van f 625.000 geeischt en gevange- nisstraffen, varieerende van 8 tot 15 maanden. Aan elkander gewaagd. Voor de recht bank eener stad in Holzstein werd dezer dagen een zaak behandeld, die een waardige plaats in een humoristisch blad verdient. In de beneden- verdieping van een huis woonde de eigenaar, een bejaarde hotelhouderop de eerste ver- dieping had een jonge tandarts zijn intrek genomen. Het duurde niet lang of beide par- tijen leefden met elkaar als kat en hond. Om den tandarts te ergeren, liet de waard op zekeren dag op zijn spijskaarten en reclamekaarten het volgende drukken ,/Mijn spijzen zijn zoo voor- treffelijk, dat zelfs een gebit van den tandarts B. ze met gemak kan bij ten Een vriend van den' waard bracht het met waar leedvermaak aan den tandar.ts over, die zich van zijn kant niet onbetuigd liet. Eenige dagen later kon men op zijn bord lezen „De kunsttanden die ik lever, zijn zoo voortreffelijk, dat men er zelfs de biefstuk mee kan eten, die hier beneden opgediend wordt." Tijdens het proces kwam een verzoening van beide partijen tot stand. (R. N.) Te Tourville aan de Fransche kust hield een familie verblijf, die aan een der kinderen op geneeskundig voorschrift baden van warm zeewater moest verstrekken. De beer des huizes gaf een bediende last twee emmers water uit zee te gaan scheppen en die in de keuken te verwarmen. De man daalde het strand af en putte zijn emmers vol zeewater, toen een ruwe stem, be- hoorend aan een geuniformden douanebeambte, hem verschrikt deed omzien. Waar is je vergunning vroeg deze staats- beambte barsch. Mijn verg Ja, je weet toch zeker wel, dat het ver- boden is om water uit zee te halen. Laat ik je nog eens snappen En met koninklijken stap ging de douane- man verder. De knecht, verbluft, keerde naar huis terug. Zonder zeewater. Hij vertelde zijn avontuur. Mevrouw zou zelve de vergunning dan wel gaan aanvragen. Zij begaf zich naar het bureau der marine, dat haar naar den hulp.-inspecteurderdouane verwees die haar naar enz. Het einde dezer omzwervingen was om te beginnen een gezegeld document, en vervolgens een //geheel met de hand geschreven aanvrage, met de geopperde motieven ten deze", en twee weken later ontvangst van de kostbare ver gunning. Uit nieuwsgierigheid wilde de vader van bht zieke jongetje de man had relaties, anders was hij er nooit achtergekomen wel eens de redenen van dit strenge formalisme weteD, en kreeg toen te hooren, dat hij zich wel eens van dat zeewater had kunnen bedienen om brood te ma ken, zonder de zoutrechten te betalen. (R. N.) In het geheele westen van de Vereen. Staten heeft er sedert 1887 niet zulk een ont- zettende hitte geheerscht als de laatste weken. In een district op ongeveer honderd mplen afstands ten westen van de Mississippi gelegep, heeft het in geen drie weken geregend, terwpl de thermometer meestal 105 graden Fahrenheit aanwees. In Kansas vreest men, dat tengevolge van de aanhoudende droogte de oogst mislukken z4l. In den staat Missouri sterft het vee in grooten getale. De spoorwegmaatschappijen in het district Chicago doen al het mogelijke om den toestand te verbeteren en zenden dagelijks treinen die steden en dorpen van water voorzien. De hoeveelheid is echter ontoerijkend, wat d<?n toestand in sommige plaatsen zeer kritiek maakt. Te New-York stak er na een dag van brandende hitte een cycloon op, die enorme schade aali- richtte. De wind had een snelheid van acht mijlen in het uur. De storm was vergezeld van een hevig onweder, gepaard gaande met hevige stortregens. In de havens werden verschill^nde booten omgeslagen en in sommige voorsteden van New-York zaten de bewcmers in de duisternis wegens het breken van de electrische draden. Een aantal personen, die in een der parken voor het onweder onder een grooten boom gevlucht waren, werden door den bliksem getroffen. Zes personen werden op slag gedood, terwijl twintig ernstig gewond werden. In alles valt niet met de Amerikanen te spotten. Dit ondervond dezer dagen miss Blossom-Browing. Het dametje wandelde trotsch als een pauw in een rok volgens de laatste mode, die tot aan de knie gespleten was, te Richmond in Virginie. Dit had op zichzelf nog niet zoo de aandacht getrokken, als bij iederen stap van deze dame niet de licht blauwe zijden kousen zichtbaar geworden waren. Weldra werd zij gevolgd door een menigte nieuwsgie- rigen, die zoodanig toenam, dat het verkeer belemmerd werd. Een politieagent bracht miss Blossom ten slotte naar den politierechter, die haar zestig gulden boete oplegde. Tevergeefs voerden haar verdedigers aan, dat het costuum bij een eerste modefirma gekocht was en dat wanneer men dergelijke costuums verkocht, men ze ook mocht dragen. De reckter#merkte droog op, dat men ook revolvers verkocht en dat men daarom nog niet het recht had daar- mede een moord te plegen. Er zat dues voor de arme miss niets anders op dan haar zestig gulden te offeren. De gemartelde heks. Uit Siberie wordt, volgens de Tel., een af- grijselijk inquisitie-verhaal gemeld, dat een hel licht werpt op de onbeschaafdheid van den daar wonenden boerenstand. In het dorp Atschagirki (gouvernement Tobolsk) werd het tienjarig zoontje van den boer Titow plotseling hevig. ziek. De boer, wien veel aan het herstel van zijn eenigen erfgenaam gelegen was, haalde, daar er in Siberie gebrek aan geueesheeren be- staat, een zoogenaamde //toovenares" of //heks" uit een plaatsje in den omtrek en kwam met de 30jarige vrouw bij den zieke aan, op het oogenblik dat de buren van Titow dronken van de markt terugkwamen. Toen deze buren vernamen, dat een onbekende vrouw den zoon van Titow met kruiden behandelde en daarbij vreemde spreuken prevelde, kwamen zij tot de conclusie, dat het slechts een heks kon zijn, en besloten zij haar te dooden. Lie be- schonken boeren trokken naar Titow's woning en begonnen de vermeende heks te martelen om haar een bekentenis af te persen. Men rukte haar de haren bij bosjes uit het hoofd, sloeg haar met de vuisten in het gezicht, stak haar met gloeiende naalden de oogen uit en pijnigde de ongelukkige zoolang, tot zij het bewustzijn verloor. Eerst toen sloegen de onraenschen haar dood. Titow, die in zijn vertwijfeling naar het dichtstbijliggende dorp geijld was om hulp te halen om zich in veiligheid te stellen, kon door de woedende boeren niet gevonden worden. Toen hun zoeken nutteloos bleet, besloten zij zich op de vrouw van Titow te wreken. Zij namen de onschul- dige moeder van het met den dood worste- lende knaapje in hun midden en sloegen haar half dood. Daarop drongen zy de hut binneu, haalden den zieken jongen uit het bed, begoten hem met petroleum, wierpen hemopdedorpsstraat en staken hem in brand, zoogenaamd, om den boozen geest uit te drijven. Toen Titow in de duisternis van den nacht naar zijn woning sloop, vond hij zijn kind dood, zijn vrouw stervend. Wanneer de nieren niet in orde zijn, kan het zich voordoen, dat het urinezuur, hetwelk dan niet uit het lichaam wordt verwijderd, zich afzet in de nieren of het nierbekken. Naar gelang van de grootte dezer al'zettingen spreekt men van nierzand, gruis of steen. Zoo lang de nieren niet goed werken, vermeerdert de afzetting op de reeds gevormde stukjes voortdurend en kunnen deze zich tot een aau- zienlijke grootte ontwikkelen., Nierzand en gruis kunnen met de urine het lichaam ver- laten. Grootere stukjes blijven dikwijls in de blaas achter en vormen blaassteenen. Ook kunnen zij verstopping der urinewegen veroor- zaken en menigmaal wordt een operatie nood- zakelijk. Het is daarom van veel gewicht in te grijpen, zoodra gij verschijnselen van bovengenoemde ziekte opmerkt, als een gevoel van zwaarte en drukkinc in de lendenen, zoodat men te dezer hoogte behoefte aan steun heeft bij het loopen en zitten. De urine laat een fijn zand achter en de nachturine is dik en bevat een rood be- zinksel. Het water komt soms druppelsgewyze, onophoudelijk heeft men aandrang en een brande- rige pijn, ook pijn in den rug van boven naar beneden en gericht naar de blaasstreek. Begint nog heden met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale niergeneesmiddel, hetwelk aan de nieren haar oude kiacht hei- weeft en haar in staat stelt om de onzuiver- heden, welke uw lijden veroorzaken, af te voeren. Zij grijpen uw kwaal in haar wortels aan. Te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. van Over- beeke— Leunis, Westkolkstraat. Toezending ge- schiedt franco na ontv. v. postwissel a 1,75 vooreen, C of 10,voor zes doozen. Eischtdeechte Foster's Rug- -^eren weigert e^e d°08' n^et voorzien is van nevenstaand handels- merk. I doen wonderen bij gevallen van I moeheid en overmatige hersfen- arbeid. Zij geven een gezonde en verkwikkende slaap. Sunlightzeep is de alombekende, rie beroemdste zeep en daarom heeft iedere verstandige vrouw in de laatste vijfentwintig jaren zich van Sunlightzeep bediend. Zij worJt algemeen gewaardeerd om hare voortreffelijke hoedanighe- den en wij garandeeren dat de kwaliteit steeds even voortreffelijk zai blijven niettegenstaan de de enorme stijging in den prijs der grondstoffen waarvan ge- maakt wordt de echte alsook woor vaische tainden. Oas-attenstraat 36, Gi- JE 1ST T, te bekomen bij Nieuwediepstraat, TER NEUZEN. N.B. Tevens Berg plaats voor Fietsen. SJieuwstp.' b/h Station Aanbevelend, ANTIZUUR. Alle moeders wet.en hoe de kleinen, die door het zuur gemarteld worden ver- gaan gelijk sneeuw voor de zon, dag en nacht schreien, overgeven. groen ontlasten, met de voetjes stampen. Het hevigste koperzuur wordt in korten tijd geneZeu door het ANTIZUUR van H. VAN AKEN, apotheker te Selzaete. Prijs per flesch 40 cent. Hygienisch produkt om het haar zuiver, kloeker en schooner te maken, doet onge- dierte (luizen), netelen, velletjes, roos en de ziekten der schedelhuid verdwijnen, is zonder vergift en vervangt met den besten uitslag staphis^igre, jachtwater en derge lijke preparaten. Prijs 10 eenten. Verkrijgbaar en gros te Ter Neuzen bij J. J. KENSE en verder bij alle solide Dro- gisten en verkoopers van geneesmiddelen. (OtDEPONttRD! ZEEP bEWAARBORtD DNVfRVALSCHT ZONDER SCHADELIJKE BESTANODEELEN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2