Advertentiebfad eeuwsch-Vlaaidere 1, iD No, 5954. Donderdag 14 Augustus 1913. 53e Jaargang. Q 6 Rl 6 6 I) Binnenland. feuilleton. Oemengde beriahten Wegens het Onaf- hankelijkheidsfeest op Vrijdag en Zaterdag a s. zal ons blad in plaats van Vrijdag- avond op ZATERDAGMORGEN verschijnen. Herhafingsonderwijs. Predikbeurten. 2 ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,_. Franco ner rmsr Nederland 1,10. Voo, 1,40. Voor A S5 °*£n£° Bmtenland 2,-. Men abonneert zich by alle Boekh Jde- raars, Postdirecteuren en Brievenbnshouders. Telefoon No. 2 5. ADVEETEHTIiNi Van 1 tot 4 regels f 0,40. Yoor elken regei meer By dirscte opgaaf van driemaa) plaatsing deraelfde prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruiinte berekend. 0,10. advertentie wordfc de Inzending van advertentien v6or 1 uur op den dag der uitgave. Het Centrum meent te weten, dat Mr. Cort van der Linden goed opschiet met de kabinets- formatie en dat het nieuwe kabinet al bijna bijeen is. Volgens het blad zal de heer H. J. E. Wenckebach, directeur van de gouvernements- bedrijven in Nederlandsch Oost-lndie, er waar- schijnlijk in komen te zitten. TEE NEUZEN, 13 Augustas 1913. H.et weerbericht van het meteorologisch mstituut te De Bilt van heden luidt als volet Hoogste barometerstand 771.1 Horta. Laagste 753.6 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 14 Augustus Meest, matige Westelijke tot Zuidetijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waar- schynlyk regenbuien, met kans op onweer, zelfde temperatuur. Gisteien werd alhier door den notaris Van der Moer, in het //Hotel de Commerce" ten verzoeke van den beer F. C. den Hartigh, op- zichter by den rijks waterstaat. in het openbaar geveud bet door den verkooper bewoonderuim en sterk huis met toebehooren en het recht van erfpacht tot 30 Juni 1929 op den grond aan het kanaal, groot 3 aren eD 61 centiaren, zynde de grond eigendom van den sfcaat. Bij den oproep bleken geen liefhebbers aan- wezig te zijn. Gisteren werd alhier door den notaris Van der Moer in het //Hotel de Commerce" en verzoeke van mej. de wed. en erven van den heer D. van den Berge in het openbaar geveild 1. een woonhuis met toebehooren en erf, aan de Kandeelstraat, groot 43 centiaren. Hiervan werd kooper K. Kamelink voor 350. 2. Een pakhuis en erf aan de Kandeelstraat groot 28 centiaren. Hiervan werd kooper J. van Leeuwaarden voor 150. 3. Eene schuur (pakhuis) aan de Kandeel- s iaat, groot 23 centiaren. Hiervan werd kooper r. Bakker voor 15. Dezer dagen is te Goes eene vergadering gehouden waarin, onder groote belangstelling, werd besloten tot de oprichting van^en Bond van Vereemgmgen van gediplomeerde oud-leerlingen van landbouwcursussen. Ruim 400 leden zijn thans aangesloten. Door het Dagelijksch Bestuur van de Zeeuwscbe Landbouwmaatschappij, dat ter vergadering aanwezig was, werd de oprichting van den Bond ten zeerste toegejuicht. Het bestuur werd gevormd als volgtA. I. Leenhouts te Retranchement voorzitterF. Dekker Fz. te Ter Neuzen vice-voorzitter M. de Feijter Jz. te Ter Neuzen secretaris; bast dz< te Hrouwershaven waarn. secretaris, en Tn. Wolse te Wissekerke penningmeester. lfrijdag 15 Augustus 1913. Hervormde Kerk. er Neuzen. 9i u., Da. A. Timmerman, Feestrede ter lierdenking van het honderdjarig bestaan onzer onafhankelijkheid. Eindelijk kwarn men weer op den moordenaar. Visscber Joost had immers een dochtertje achtergelaten, niet waar Wat is er van dat kind geworden?" vroeg een der boeren, die met zooveel van de geschiedenis wist als de anderen. v Bat moet je aan Marie vragen" antwoordde Kochus met een zij waartschen blik op de keuken- m'u Waar de kleine voude gestalte der waardin zichtbaar werd. Die weet het wel. Zij praat er liefst met over want zij is de zuster van Joost s vrouw. Maar de geschiedenis is genoeg bekend. Een buurvrouw, vrouw Rickes heeft het arme wicht bij zich genomen tot een daw na de vlucht van Joost. Toen kwam Marie en nam het mee om het naar bloedverwanten te brengen, die diep in de Hunsruck woonden. •t. uf T goed" want daar was de misdaad met bekend geworden als het rneisje eenmaal volwassen zou zijn, zou zij in de afgelegen T* Jn °Pspraak komen. De voorzich- tigheid b eek later onnoodighet arme wicht het beste 8Poed,S gestorven en dat was maar Ondertusschen hoorde men buiten eengezang en gejubel, dat steeds sterker werd en naderbij Te St. Michelsgestel is, naar de N. Tilb. Ct. meJdt, Zondagmorgen een kloosterbroeder in den Dotnmel verdronken. Te Twijzel geraakte de arbeider Bilot zoodamg in een dorschmachine bekneld, dat een van zijn armen van den romp werd ge- trokken. Zijn toestand is bedenkelijk. jjmkers hebben tot heden eenongunstigen tijd meegemaakt. Wel hebben linde en andere boomen voldoende gebloeid, doch door het gure en regenachtige weer en de verkeerde winden scheen te komen. Ouden en jongen kwamen j van de bergen terug en weldra zou een stroom van bezoekers de herberg wel vullen. Hubert was niet meer in een stemming om naar vroolijk gesnap te luisteren of er aan deel te nemen. Hij stond dus op en wilde naar zijn kamer vragen. Bij den ingang van het vertrek herkende bij Grates. Gaarne zou hij hem gesproken hebben over het gehoorde, maar ziende, dat de oude man sliep, ging hij verder en het zich door de waardin zijn kamers op de boverdieping aanwyzen. Den volgenden morgen was Hans Gorgel al vroeg by de hand en bij het eerste haiienge- kraai verhet hij het huis om den tocht naar Beurenhof te ondernemen. Hij had nog niet Jang geloopen, toen hij Grates aantrof, die zich aanbood om hem als gids te dienen. Hans Gorgel maakte gaarne gebruik van dit aanbod en weldra waren zy in een belangwekkend gesprek gewikkeld, terwijl zij langs heuvel en bosch voortstapten. Zij hadden het over den kapitein Von Beuren en zy'n oppasser Wenz, die op zoo geheimzinnige wijze het leven ver- loor. VIJFTIENDE HOOFDSTUK. Denzelfden Zondagochtend, waarop het slot Beurenhof zulk een ongewoon bezoek te wachten stond, zat de beer Von Beuren in gedachten verzonken by zijn schrijftafel. Hij had zich als eigenlyke woonruimte de beide kamers in den konden de bijen niet uitvliegen. De korven ijn bijzonder licht, vele bevatten zoo weinig onig, dat de bijen voor zich zelve niet voldoende voedsel hebben en vele dier Dijvere diertjes reeds gestorven zijn. De hoop op honig is nu hoofdzakelijk op de heide gevestigd. Dit is evenwel zeker, dat de ijmkers weinig opzetters zullen overhouden. Het nut van den politiehond Te Ubbergen verloor dezer dagen iemand des morgens een goudeu lorgnet in etui, in een weide. Alle nasporingen om het verlorene terug te vinden bleven zonder gevolg. Indachtig aan het onlangs gebeurde te Rilland, waar een jong meisje een armband terug verkreeg door een politiehond, werd des namiddags de hulp ingeroepen van den rijksveldwachter-brigadier titulair 1. v. d. Brink en diens politiehond z/Nero". Reeds bij den eersten #gang" gelukte het aan //Nero", het verloren voorwerp op te sporen, circa vijf uren nadat dit verloren was (R. N.) Het Vaderl. schrijft *iDe burgemeester van 's Gravenzande, Mr. J. Brunt, heeft aan den Raad meegedeeld als particulier geen herbenoeming als commissaris der Eerste Westl. Electr. My te willen aan- vaarden om de verregaande beleedigende houding tegenover hem in de vergaderingen der E. W. aangenomen en met de wetenschap nu al 6 a 7 jaar als figurant in de My te zijn opge- treden, terwijl de meest ongunstige besluiten er werden genomen, soms gelijk staande met diefstal." Met de portefeuille naar bed Een bewoner van de Saenredamstraat te Haarlem ging 's avonds naar de kermis en liet bij vergissing zijn portefeuille met 395 op bed liggen. Om 12 uur kwam hij thuis en o schrik - de portefeuille was verdwenen Dadelijk werd .aangifte gedaan bij de politie. Deze onderzocht in den loop van den nacht het huis, de thuisgebleven kinderen werdeD ondervraagd, maar de portefeuille bleef weg totdat om 8 uur 's morgens de moeder van den portefeuillebezitter opstond en kwam vertellen, dat zij de portefeuille maar opgeborgen had, toen zij die op bed vond. (R. N.) !e Hot van Delft had de 17jarige A. v. d. B., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, zich in het Agnetapark te slapen gelegd. Een 10jarig_ zoontje van P. gooide uit baldadigheid het beschonken jongmensch een steen op den rug. Daarover in woede ontstoken werd laatstgenoemde jongen P. door V. d. B. zijvleugel gekozen, waar ook de vroegere bezitter gewoond had: die vertrekken waren het een- voudigst ingericht. Sedert den nacht, waarin de stoutmoedige vreemdeling zoo onverwacht in zijn afzondering was doorgedrongen, had zich een onrust van hem meester gemaakt, die hij tevergeefs trachtte te overwinnen. Twintig jaren lang had by zicb heer en meester gevoeld. Die oude ge- beurtenissen zouden wel vergeten zijn;wiekon nu nog iets met hem uit te staan hebben Zoo dacht by en toch Toch voelde hij zich ongewoon angstig en ongerust. Bij de onverwachte verschijning van den vreemdeling was nog een andere omstandigheid gekomen, die hem opwond. Terwijl hij vroeger meest alleen in zijn slot en in den tuin had rondgewandeld en nooit naar Am mi had ge- vraagd, al kreeg hij haar een geheelen dag niet te zien, had hij gisteren meermalen naar haar gevraagd. steeds ongeduldiger naar haar ver- langd. Zijn dienaar Nickel had eerst ontwijkend geantwoord, toen echter een vruchtelooze poging gedaan om het meisje in den grooten tuin op te zoeken. Ten laatste kreeg hy van zyn steeds heftiger wordenden heer de opdracht, haar ook buiten te gaan zoeken en haar zoo spoedig mogelijk by hem te brengen. Nickel was dus heeu gegaan en de slotheer wachtteuur na uur verliep zonder dat de uitgezonden dienaar terugkeerde. Dat Ammi zonder zyn toestemming het slot verlaten had zoo ernstig mishandeld, door hem o. a. op den buik te trappen, dat hij in zorgwekkenden toe- stand op advies van Dr. Waszink per rijtuig naar de ouderlijke woning moest worden ver- vervoerd. Van der B. is door de politie aange- bouden. (Hbl.) Een zeer belangrijke wedstrijd had in Amerika plaats tusschen een vliegtoestel en een sneltrein. De aeroplaan was eigenlijk de over- winnaar, doch geraakte uit de goede richting. De sneltrein vertrok uit New-York met een voorsprong van een half uur, met bestemming voor Washington. Een afstand dus van 2*25 mijlen. De aSroplaan haalde den sneltrein in na 100 mijlen, verloor de richting en moest eindelijk landen, daar er iets aan den motor haperde. Op tragische wijze kwam de 15jarige Hieber te Ludwigsburg (Duitschland) om het leven. De jonge man klom 's nachts in een banketbakkerswinkel om zich eens lekker te goed te doen. De banketbanker bemerkte den dief en toen Hieber op zijn herhaald geroep geen antwoord gat, loste de banketbakker in het donker een schot, dat den jongen in het hart trof. Tijdens een vertooning in een scbouwburg te Dublin sprong een toeschouwer over deleuning der gaanderijen en viel op toeschouwers der benedenrangen. 1 wee personen werden licht gewond. De springer zelf bleef ongedeerd. Ondervraagd, verklaarde hij de reden zijner dwaze daad niet te kunnen uitleggen. De politie te Reims is, volgens het Hbl., een uitgebreide dievenbende op het spoor ge komen, die uitsluitend gevormd wordt door kamerdienaars en huisknechten en zich bezig houdt met het plunderen van in den vaeantie- tijd leegstaande villa's. Het hoofd der bende is zekere Jaquet, die bij een aristocratische familie te Reims in dienst is. De politie is er reeds in geslaagd, dit heer- schap te arresteeren en hem een volledige beken- tenis te ontlokken. Men hoopt- nu ook de overige leden der bende spoedig achter slot en grendel te hebben. De waarde van het gestolene bedraagt reeds ettelijkehonderdduizenden francs. De ondraaglijke hitte heeft Zondag te New-York een aantal slachtoffers gemaakt. Te* westen van de Mississippi heerscht in een aantal staten nijpend watergebrek, waarin de aanvoer per trein van elders slecht onvoldoende kan voor- zien. De oogst staat er door de langdurige droogte en schroeiende hitte slecht voor. (N. R. Crt.) maakte hem woedenddoch zijn vloeken en verwenschingen veranderden niets aan den toe- stand. Het bleef stil om hem heen. Voor het eerst in vele jaren voelde hij de eenzaamheid als een zwaren last op hem drukken. Toen het eindelijk avond werd, zonder dat Ammi terug keerde, werd hij stil. Met gebogen hoofd en wankelende schreden ging hy naar zijn slaap- vertrek. Eindelijk hoorde hij het openen en sluiten van deuren, gevolgd door lichte voetstap- pen in de gangen de wegloopster was weer thuis. Nogmaals kwam zijn toorn op, maar het was nu te laat morgen zou hy Ammi tot rede brengen en nu eenigszins gerustgesteld, omdat hy nu niet het eenige levende wezen in het groote huis was, poogde hij te gaan slapen. Tevergeefs De slaap, waaraan zijn lichaam groote behoefte had, ontvluchtte hem. Terwijl hy rusteloos in zijn bed woelde, kwam hem voor het eerst sedert vele jaren zyn vroeger leven in schrille kleuren voor den geest. Wat had hij op het spel gezet en wat had hij bereikt Voor geen misdaad was hy teruggedeinsd en door een waarlijk duivelsch geluk begunstigd, meende hij aan het doel zijner zondige wenschen te zijn gekomen en nu moest hy ervaren, dat plotseling het geheele gebouw van zijn gedroomd geluk ineen stortte door zyn eigen schuld, zyn eigen zwakheid. En hy had zoo lang gemeend dat hy tegen alles gewapend was (Wordt vervolgd.) re it- ;en ire- 3N. m. «Af«» «»g?»v»nrt mttgeaoaderd op MJ de Vlrma IP. S. VAM »H Slina, tm Mcaien. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, maken bekend dat zij, die aan den cursus voor het herhalings- onderwijs voor meisjes, aanvangende 6 September a s. wenschen deel te nemen en de zes leerjaren der lagere school hebben doorloopen, zich moeten aanmelden voor Augustus a. s. voor de ko.n der gemeente bij het Hoofd van school A, en voor Sluiskil bij het Hdofd van school D. Bij genoetnde Hoofden kunnen tevens nadere kregen"8611 0mtrent herhalingsonderwijs worden ver- Ter Neuzen, 11 Augustus 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 1