Taiidarts MEIER, Mond- en Tandsiekten, H.H. Landhouwers RIGA SFARREN, Advertentien. BCECHAM'S P1UEN Het komt onverdacht. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Specialist voor voor afheining, Firma Gebrs. Van 'tfioff, Wandelaars, Wielrijders en Automobilisten. EEDERLAMD. Prijs f 0,75 en f0,35. ZUID-NEBERLAND (Zeeland, Noord- Brabant en Limburg, benevens liet noordelijk deel van Belgie tot Brussel) f 0,50. Zeeland en Oost'Vlaanderen f 0,25. Zeeland in linnen f 1,50. Firma P. J. YAN DE SANDE. de sehirijver in den /Figaro" somt het een en andei op en memoreert met groote ingenomen- heid de breede wijze, waarop ons land de zaak heeft aangepakt, door niet alleen het bouw- tenein te schenken, maar tevens te zorgen voor de stoffeering van het prachtige paleis met een aantal schilderwerken van de grootste meesters uit de gouden eeuw. De Engelsche admiraliteit heeft gister bericht gekregen van de twee, na de vioot- manoeuvres, vermiste onderzeebooten. Men vreesde aanvankelijk dat die booten vero-aan waren. Aan c'en kaslooper van de firma Alexander hoppel, te Solingen, Duitschland, die in ge- zeischap van een collega van Solingen naar Hilden gereisd was, is op het station van laatst- genoemde stad voor een bedrag van 20.000 Mrk. ontstolen, dat hij aan 't hoofdbureau der firma te bolingen had afgehaald. De kaslooper verklaart, dat een roover hem het geld heeft afgenomen, nadat hij hem eerst peper in het gezicht had gestrooid en hem half gewurgd had. Daarna had de bandiet de vlucht genomen. voor hij het had kunnen beletten. I De politie acht het intusschen niet cnmogelijk dat de overval gefingeerd is. Tot dusverre zijn vier personen gearresteerd. (Tel). De vrouw van een diamanthandelaar uit Antwerpen, die Zaterdag, voor een bezoek aan haar iamilie, naar Amsterdam was vertrokken, is tot heden niet teruggekeerd. Zaterdagavond had zij aan haar man geseind, dat zij goed was aangekomen en Zondags terugkwam. lnderdaad is zij dien dag uit Amsterdam vertrokken, maar met te Antwerpen aangekomen. De vader van den diamanthandelaar houdt te Antwerpen een hotel. Hij heeft aan de. politie belangrijke inlichtingen kunnen verschaffen. bedert verleden week kwam bij hem dagelijks een Engelschman middagmalen. Deze man wist dat de nu vermiste vrouw op reis ging en rijdag vertrok hij, zeggende des Maandags terug te komen. Sedert heeft men hem niet meer weergezien en men vermoedt dat hij de vrouw in een hinderlaag gelokt heeft, om haar te bestelen. De vrouw had niet veel geld op zak, doch zij droeg voor 15,OOo frank juweelen. (N. R. Crt.) ~T ^usschen Rome en de badplaats Porto Anzio had Maandagochtend, naar de Tel. meldt, een aanslag op een auto plaats, die in de Jtaliaansche hoofdstad groot opzien heeft gebaard. Een aantal boerenknechts, die naast den grooten heirweg op het laud werkten, hadden ruzie gekregen met eenige motorwielrijders, wier knetterende motors de paarden voor bun wagens kopschuw zouden hebben gemaakt. Esn paar andere landarbeiders hadden in tusschen hun met schroot geladen jacbtgeweren gehaald en bedreigden daar de motorfietsers mede toen juist de auto van den bekenden Romeinscheu bankier Parisi kwam aansi^llen. In den wagen bevonden zich, behalve Parisi, diens twee vol- wassen zoons, zijn gehuwde dochter, de advocaat Onovia en twee kinderen. De woedende arbeiders bevallen den chauffeur te stoppen, maar deze reed met nog grootere snelheid door, ofschoon de landarbeiders den straatweg gedeeltelijk met ecu boomstaiD hadden versperd. Daarop zouden de arbeiders den automobilisten due schoten met schroot achterna, waardoor een Parisi's zoons levensgevaavlijk aan arm, oid en romP gewond werd. De andere zoon xreeg schroothageis in den neus, de dochter in de hand en een der kinderen in de lip. De misdadige schutters hebben de vlucht genomen. Een zeer ernstig auto-ongeluk heeft, volgens e tel., Zaterdagavond in de nabijheid van Hoddesdon, in het graafschap Hertford, plaats gehad. Een dertigtal werklieden hadden op - osten van hun patroon in een auto-omnibus een uitstapje gemaakt naar Cambridge. Op den terugtocht sloeg het voertuig, bij het uit- wpken voor een wielrijder, om. De gevolgen waren verschrikkelijk. De personen, die boven- op zaten, werden een eind weggeslingerd, terwijl alle inzittenden op verschrikkelijke wijze door elkander gegooid werden. Drie personen werden bp het ongeluk gedood, terwijl 27 personen mm of meer ernstige verwondingen opliepen. Na de splitrokken voor dames, zullen welhcht in den aanstaanden zomer splitbroeken voor heeren de wereld in verbazing brengen. Natuurlpk komen de desbetrefi'ende berichten uit het land waar niets meer onmogelijk is. Dezer dagen kwamen de Amerikaansche kleermakers te bandasky, Ohio, bpeen om o. a. over de vooruitzichten van de nieuwste been- bekleedselen des mans te beraadslagen. Het congres maakte de kwestie wel niet definitief uit, maar erkende toch, dat hetzelfde argu ment, hetwelk een split terzijde van de dames- rokken als nuttig deed voorkomen, ook odd voor de heerenpantalons. De kleermakers denken er dan ook ernstm over, voor den aanstaanden zomer broeken in te voeren, die binnen- en buitenbeens van een split voorzien zijn, reikend tot ongeveer half- weg tusschen enkel en knie. Natuurlijk moet hek ondergoed dan uiterst fraai zijn. Dit is een goed ding want het zien van vier wapperende broekwimpels rondom een dikke twijfelachtig-witte sok en uitgerekte elastiek bottinus moet niet tot ,de meest aesthetische geneugten behooren, schrijft de Tel. Het verdwenen paarlsnoer. Een zonder- ling verhaal doet de Parijsche Matin in verband met het verdwenen paarlsnoer. De juwelier Salomon, te Parijs, de afzender van het hals- snoer, kreeg bezoek van een heer, die zich oud- advocaat noemde en meedeelde, dat hij in ver- scheidene geruchtmakende strafzaken met sucees gepleit had. Hij zeide, dat Salomon over drie dagen iq ernstige ongelegenheden zou komen en bood hem zijn rechtskundigen bijstand aan. Hij zeide zelfs, dat hij meende den dief van het paarlsnoer te kennen. De juwelier, die juist de politie bij zich had, welke hem eenige inlichtingen kwam vragen, zeide geen rechtskundigen bijstand noodig te hebben en scheepte den bezoeker aan de deur af. Drie dagen later werd Salomon door den politie-chef, die het onderzoek in deze zaak leidt, telefoniscb opgebeld, met verzoek om.mefc zijn zoon dien iniddag op de prefectuur t* komen, teneinde nog eenige inlichtingen te geven. Op weg daarheen ontmoette Salomon den zich noemenden oud-advocaat, die hem aansprak. Nu zeide hij aan Salomon, dat zijn voorspelling, dat de juwelier binnen 3 dagen in ongelegenheden zou geraken, was uitgekomen, want voegde de oud-advocaat er bij gij zult straks op de prefectuur van den diefstal beschuldigd worden en vannacht slaapt gij in de gevangenis. De oud-advocaat beloofde echter hem te zullen redden en nog 'n kapitaal te doen verdienen op den koop toe. Nu ging hij zoover Salomon van den diefstal te bescbuldigen. De verzekeringmaatschappij ging hij voort heeft mij opgedragen 't verdwenen paarlsnoer op te sporen en als ik daarin slaag, ontvang ik anderhalf millioen belooning. Het paarlsnoer is nog in uw bezit, geef het mij en ik zal u een halt millioen betalen, terwijl ik er dan een millioen aan verdien. De man vertoonde daarbij, tot staving van zijn bewering, een schrif'telijke opdracht van de verzekeringmaat schappij om het snoer op te sporen, benevens een wissel van anderhalf millioen francs, hem uit te betalen in geval van slagen. Salomon toonde zich over dit aanbod zeer verontwaardigd en wilde den man niet Sanger annhooren. Op de prefectuur gekomen, deelde Salomon zijn ontmoeting aan den politie-chef mede, die hem verzekerde, dat er geen sprake van een arrestatie was en dat hij Salomon en zijn zoon alleen ontboden had om nog eenige inlichtingen te geven betreffende het etui, waarin het collier verzouden was. Salomon begafzicli vervolgens naar het kantoor der verzekerings- maatschappij om daar nadere ophelderingen te vragen. De directeur antwoordde, dat bij hem een man was geweest, die had aangeboden het verdwenen paarlsnoer terug te brengen eh daarvoor 'n belooning vroeg van l1^ millioen francs, benevens 1000 francs direct uit te be talen voor de te maken kosten. Daarop had de directeur hem een schriftelijke opdracht gegeven, benevens den wissel voor het gevor- derde bedrag, betaalbaar in geval van slageri en beide stukken had ,de directeur inderdaad onderteekend, terwijl hij den amateur-detective tevens de gevraagde 1000 francs had uitbetaald. verzekerde de opening die dienst doet als deur, met stevige dwarshoutenen de een na den ander kroop op zijn respectievelijk //bed" van stokken, zoo'n meter boven den grond langs de twee zijwanden opgeslagen. Ik was wel een van de eersten die lag, want ik was moe niet zoo duizelig als de meeste hut- en gezellen Maar slapen deden alien voor mij zoo'n //slaapmuts" schijnt toch goed te werken Wat een lucht't Zweet brak me uit, en 't hielp al weinig dat ik mijn jas uitgooide en oprolde tot een hoofdkussen. Een vreemd bed heb ik altijd hinderlijk gevonden, maar op zoo'n z/tafel" van dikke stokken kon ik den slaap heelemaal niet vatten. Daarbij, stil was 't er niet. De een snorkte, de ander bromde, een derde geeuwde, een vierde mopperde omdat de wati zoo bitter was geweest en hem heelemaal ziek had gemaakt, en de goede Papoea, om den boel stil te houden, schold alien tegelijk uit en verzocht stilte, want.... //mijnheer sliep". Morgen brengen Ik deed wel net alsof ik sliep in m'n donkeren hoek met rook en mus- kieten en hitte, maar ik sliep niet. Buiten en in de naastgelegen vrouwen-hutten klonk het ook al als een spot//Stil, want mijnheer slaapt." Honden en varkens in de hut met nog zekere kleine huisdiertjes schenen ook al te weten, dat //mijnheer sliep". Ik pufte, ik stikte, ik droop. Had ik goed geweten waar- heen, dan had ik de gebarricadeerde deur open- gebroken en buiten gaan slapen. Omgang met koelies. De //Preanger Bode" bevatte het volgende schetsje. Yoorgalerij planterswoning in de bergen. Cultuurpraatje Goed met werkvolk kunnen omgaan, daar zit de kneep. Je kent het of je kent het niet. Er zijn heele scheepsladingen adspirant-adjunct- planters-uit-blik op Java aangebracht, die het nooit leeren. We zitten hier nu stijf op elkaar. De ondernemingen grijpeu overal in elkaar, en overal wordt geklaagd over gebrek aan werk volk behalve door mij. Ik betaal niets meer dan een ander. Maar je moet het volk, zijn taal, zijn gewoonten, zijn eigenschappen en zijn gedachtenleven kennen. Dat waait je niet aan in een dag Een inlander, zacht het liuis genaderd en in afwachtende houding neergehurkt, stoort den doceerenden landheer. Wat is er Een verhaal volgt over een man, die krank- zinnig schijnt te zijn geworden, het bosch is ingeloopen en daar naakt rondzwerft. De desa- bevolking is bang. Ze durft het bosch niet in. Djoeragau is een en al ernst. iSia een oogen- blik zwijgen staat hij Op, gaat naar achter en komt terug met een flesch, een glas en een ring. Het glas wordt gevuld met een vloeistof uit de flesch. De ring wordt er plechtig ingedoopt en de amulet is gereed. De mannen kunnen het bosch ingaan. Ze zullen veilig zijn met den ring. De booze geesten zullen vluchten en de bezetene kail wordeu gevaugen zonder gevaar. Als de inlander met den ring verdwenen is, licht de gastheer toe het is een leelijke ordinaire kampongring met een keisteen. Ik had dat ding toevallig nog. En de tooverdrank is z/slappe Katz". zijn reeds meer dan zestig jaren het meest gebruikte huismiddel van de geheele wereld. Slaap lekker. Pastoor v. d. Kol schrijft uit Okaba (Z. N. Guinea) aan de //Java Post" over een bezoek aan de kampong Weeuw, waar hij gedwongen was te overnachten. Met een knapperend vuurtje in 't midden en enkele rookende dito's rondom ons, om de muskieten weg te houden, zaten we gezellig te praten waarover dat weet ik zoo precies niet meer. Zooals gewoonlijk werden allerlei vragen gesteld, verstandige en dwazeover Toewan Deo, de heiske's (overleden), het ver- blijf der heiske's, het scheppingsverhaal, Hol land, de stoombooten, de sterren, enz., alles dooreen. 't-Was edit gezellig. De vrouwen en kleine kinderen hadden wel spijt niet bij 't gezelschap temogen zijn nieuwsgierig kwamen ze nu en dan eens kijken en onder een of ander voorwendsel een praatje maken en kraaltjes vragen. Maar ze moesten rap zijn, of al de mannen wierpen hun in koor de liefste soheld- woorden toe. Nadat ik verzadigd was van //koek en ei", en de mannen hun sago en visch (soms ver- vaarlijke porties naar binnen hadden gespeeld, zou er nog een //noe-nango" gebruikt worden, dat eigenlijk beteekent .,/om te slapen", dus een //slaapmuts", bestaande in een napje uit- gekauwde wati (bittere, bedwelmende plant). Waggelend stond toen de oude Papoea op, sloeg een paar vreemde kuitenflikkers, stak met veel moeite een droog klapperblad aan als fakkel, en leidde me naar m'n logeerkamer, De benauwdheid sloeg me tegen 't gezicht, toen ik het lage mannenhuis binnenkroop men was er een vuurtje aan 't stoken om de mus kieten naar buiten te drijven. De laatste man Een uur later komt een groep mannen aan- zetten met den waanzinnige. Het is maar de quaestie met het volk te kunnen omgaan Het komt menigmaal voor, dat menschen een gevaarlijke nierzjekte onder de leden hebben, zonder dat zij zich ervan bewust zijn, dat hun nieren aangedaan zijn. Zoodoende wordt hun kwaal veronachtzaamd, totdat zij een gevaarlijke hoogte bereikt. Want nierziekten ontwikkelen zich vaak onverdacht, zii kunnen zich reeds jaren vastgenesteld bebben, zonder dat men er erg in had. Geneest uw nieren wanneer het tijd is door onmiddeliijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, indien gij verschijnselen opmerkt als de volgende Rugpijn, pijn in de lendenen, duizeligheid, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen, urinekwalen als donker- of zeer iichtgekleurde urine, bezinksel in het water, voortdurende aaudrang, branderige pijn enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen verlichten en heelen de nieren en de blaas. Zij voeren het urine- zuur af, hetwelk kwalen als rugpijn, jicht, rheumatiek en niersteen veroorzaakt, en be- vrijden het lichaam tevens van het overtollige water, hetwelk de waterzuchtige zwellingen veroorzaakt. Te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. van Over- beeke—Leunis, Westkolkstraat. Toezending ge- schiedt franco na ontv. v. postwissel a 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- merk. wereld. DAGEN. Yoo rm. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag^ Woensdag Donderdag Vrijdag 9 10 11 12 13 14 15 Augustus 11.2(3 6.55 7.58 9.17 10.48 11.59 12.27 1.13 Sunlightzeep is de alomhekende, it- beroemclste zeep en daarom heeit iedere verstandige vrouw in de itste vijfentwintig jaren zich van San light zeep bediend. Z j wordt a'gevneen gewaardeerd om hare voortrelieiijke hoeuunigii'e- en en wij garandeeren dat de kv. ui teit steeds even voorfcreffelijk -:<i; ivpven niette< r ne stiiging in a t en van ge- d.t vvoi dt ie ee.'i.e ;enstaande tic flea or: s de- a!saok wsioj* tandem- OatgiAttemstr-ixat 8(3, Car Id IV T, in ienqten van 1.50 M, tot en met 3 Meters steeds in voorraad. II O E Iv. TEH NEUZEN. BOEKHANDEL. o

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2