Gemengde beriehten. belang krachtige bracht dank aan alien die op eenige wijze hadden medegewerkt om de stichting te bevor- deren, aan de commissie die zich daarvoor gevoimd had, aan de wielrijdersclub die terstond aan die poging zoo'n sterken stoot had gegeven en aan den gemeenteraad voor het besluit, om na de belangstelling die door de ingezetenen getoond was, tot de stichting over te gaan. Z.Ed.Achtb. sprak de hoop uit dat nu van de tent een zoodanig gebruik zal worden gemaakt dat het memand die aan de stichting mede- werkten zal behoeventespgten dittehebbengedaan. i n,r J- b«zonder maziekgezelschap en deszelfs bestuur toesprekende drnkte hij de hoop Ul de vereeniging als ,/het" muziekgezel- schap van Ter Neuzen, meermalen in de gelegen- heid zal zijn zich op de tent te doen hooren, en knoopte hij daaraan den wensch vast dat de ingezetenen door hunne houding bij die concerten ook blgk zullen geven te waaraeeren de pogingen die de muzikanten doen om aan hen genot te verschaffen en waarvoor zg bun tijd, moeite en ook geld veil hebben. In bet algemeen de gemeente met deze ge- beurtenis feliciteerende, verklaarde hij de mu ziektent geopend en stelde de vereeniging in de gelegenheid deze te betreden. De heer Eijke, voorzitter van de commissie voor de stichting, dankte in het kort den bur- gemeester voor de ook van hem in het van de stichting ondervonden medewerking. De heer Harte, voorzitter van het muziek- gezelschap, verklaarde namens de muziekvereeni- ging zich volgaarne aan te sluiten bij al de woorden van dank die reeds waren gesproken. Hp verklaarde dat deze avond groote voldoe- ning schonk. Bii het langdurige gemis eener inrichting, wordt de weelde van het bezit eener zoo ninke muziektent dubbelgewaardeerd. Hij ooptt dat deze stichting ook zal medewerken tot het onderhouden van den ijver van de leden zgner vereeniging, dat zg meermalen in de ge egenbeid zullen zijn om zich op de tent te doen hooren, dat dit zal genot van de blijken door het verleenen van een nog steeds klim- menden steun aan het muziekgezelschap. De muzikanten betraden alsnu de muziektent, met welgevallen de flinke inrichting onder- vindende, en kort daarop hief de directeur den maatstok omhoog voor de uitvoering van het en Neerlandsch bloed, dat plechtig klonk en met applaus werd begroet. Daarna ving de uitvoering aan van verschillende der mooiste nummers uit het rijke repertoire van het muziek gezelschap, die om de wijze waarop ze werden uitgevoerd, alien Iof verdienen, en alle applaus der hoorders verwierven. Terstond viel bij het concert op te merken dat de tent in alle opzichten voldeed. De verlichting, die als proef was aangebracht, voldeed uitmuntend. En de acoustiek, het voornaamste in dit geval, bleek goed te zijn. Met het oude Wilhelmus werd het concert besloten, en ging het publiek welvoldaan huis waarts. Men is nu in deze gemeente eene lang ont- beerde inrichting rijker die niet alleen in alle opzichten voldoet aan de eischen voor het practisch gebruik, maar zeker ook strekt tot versiering van ons Marktplein en zeker aanleiding zal geven tot meerdere versiering in de toekomst, wanneer gevolg wordt gegeven aan het voor- nemeu om een rand met plautenversierin<? daar- omheen aan te brengeu. Wij moeten, alvorens plechtigheid Bij de prijzenuitdeeling koos de heer Bowbyes als eersten prijs een vischstok, terwijl de heer Joz. Bliek voor den zwaarsten visch den tweeden bekwam, t. w. een vischmand. Alle prijzen waren sportartikelen, op het grappige nummer na, dat, als altijd, niet weinig den lachlust opwekte, Bij loting tusschen zes leden bekwam H. de Cooker den 3en prijs, J. Doppegieter no. 4, A. van Aalst no. 5, Cortvriendt no. 6, J. v. d. Velden no. 7 en J. v. Hecke no. 8, waarna uog 2 prijzen bleven voor hen, die niets ge- vangen hadden. Deze twee werden behaald door Jan Geensen en A. A. E. Yermast. Onder muziek en zang, onder toast en gekout werd nog menig uurtje gezellig doorgebracht, tot ook hier de tijd van scheiden kwam en het gezellig samenzijn voor velen nog te vroeg eindigde. De uitmuntende harmonie, die onder de leden dezer vereeniging heerscht, is weer treffend gebleken en zal zeker de leden naar meer zulke dagen doen verlangen. Bij het te's Gravenhage gehouden examen voor de Engelsche taal zijn o. m. geslaagd de heer D. Stroo, onderwijzer te Othene, rnej. C. P. Teepen te Lamswaarde, en de heer J. de Jon ge, hoofd der school te Oudelande, vroeger onderwijzer alhier. Bij het gisteren te's Gravenh agegehouden examen voor de akte Fransche taal middelbaar onderwijs zijn o. in. geslaagd de heeren J. H. Kessels en J. P. Antonissen, beiden te Sluis. Stoppeldijk. De landbouwer B. dorschte deze week nog 4 stapels jarige tarwede muizen hadden er maar weinig schade aan toegebracht, zoodat er naar schatting oratrent 250 zakken van komen. Dit zeer late dorschen bezorgt den land bouwer een zoet winstje van circa f 700, door de stijging in de laatste maanden van den prijs der tarwe. mogen strekken tot ingezetenen, en dat dan ook de van waardeering niet zullen uitblijven te ons relaas van deze besluiten nog melding maken van een kranig stukje van den fotograaf But. Deze nam, bij kunstlicht, te ongeveer 9 ure eene opname van de inwijding der tent en te halftien ure prijkte reeds eene foto daarvan in zijne uitstalling Fit de aan ons bureau ver- toonde foto bleek dat de geslaagd is. opname zeer goed men bij den heer v "1 hengelaarsvereeniging De Baars" hield Zondag 1.1. een onderliDgen wedstrijd, waarvoor een tiental prijzen waren uitgeloofd. Te ongeveer 3 uur kwam De Boij samen. Een paar leden waren tot hun grooten spijt, door den grooten brand alhier, verhinderd De heeren Jac. Bliek en v. d. Peijl naruei) achtereenvolgens het woord om met eenige gepaste woorden een drietal bestuursleden met bun oOjarigen geboortedag geluk te wenschen en ze namens de leden ieder een mooi cadeau te overhandigen. Daarna werd geloot voor de plaatsing der deelnemers aan den vischwedstrijd. go'j6 VaagSt WaS slecbt' maar de stemming bleef Na een flink onthaal bij den heer De Bob' en later bg den heer Maandag, twee der jubi- larissen, werd onder leiding van den derden jubilans, den heer 0. de Pauw, de vergadering geopend op de bovenzaal bij den heer A de Zeeuw, waar de 3 jarigen of zijnden hun dank uitbrachten voor de groote belangstelling. De voorzitter wees op den goeden geest, die in de club heerschte en den sterken van deze. lang geweest aan de leden aan was Op een zonnigen morgen van een der laatste Julidagen toog H. M. de Koningin met Prinsesje en zuster Marting per auto naar een bessenrijk plekje in de omgeving van Apeldoorn. Ter bestemder plaatse werd de auto stop en aan kant gezet, terwijl H. M. en Prinsesje, geassisteerd door zuster Marting ijverig den bessenpluk aanvingen. Dat duurde niet lang of twee kwieke jongens, het gezelschap scbattend op rijkelui, plukten braaf mee en toen ze een toonbaren voorraad bjjeen hadden, boden ze die der Koningin aan //of de juffrouw van hun soms ook nog bessen wou bijkoopen". Zeker wel. B Maar och armede juffrouw had Haar portemonnaie vergeten. Zij vloog naar den chauffeur of die Haar misschien even wou voorsehieteD. Natuurlijk graag En terug- gekeerd gaf de juffrouw aan elk der jongens een gulden. Toen ze dat ding in hun negerhandjes zagen glimmen, waren ze paf. Zij slopen naar den auto en vroegen wie die royale juffrouw was. En de chauffeur, fluiste- rend achter de hand //De Koningin En die dolle jongens aan de haal. Met hun gulden. Een vlucht van verbouwereerdheid. En H. M. en Prinsesje, Dat met een vriende- lijk //asjeblieft" de dukaten uitgereikt had, lachten, lachten dat het ver klonkDe jongens vlogen. (Ned.) Op aanwijzing van een politiehond is Zondagmiddag uit de haven te Ylaardingen het lijkje van het dochtertje van den heer A. aldaar opgevischt. Het meisje werd sinds Zaterdag- avond vermist. (N. R. Crt.) Maandagmiddag is de turfschipper A. van D. van ziin praam gevallen in de Reeuwijksche plas bij Gouda. De man verdween in de diepte. Na eenigen tijd werd zijn lijk opgehaald. Hij laat een vrouw met drie kinderen achter. Agent van politie (in het Park)U kunt daar niet gaan zitten, dame. Nijdige oude juffrouw (gaat op de bank zitten, die pas gevernist is)Hier zit ik en 't is een knappe kerel, die mij hier afkrijgt. Agent (verder gaande)Zij kan misschien wel gelijk hebben. Gelnkkig dat de bank aan den grond bevestigd is, anders nam ze die nog mee ook. (R. N.) Zaterdagavond is, naar de Dordr. Ct. meldt, de 14jarige D. B. uit Noordeloos, aldaar op een paal gevallen. Kort daarop is hij overleden. Maandagmiddag omstreeks drie uur is men er in geslaagd den heimachineketel, die bij het bekende ongeluk op het Sportpark te Amsterdam weggeslingerd en in den grond van een weiland gedrongen was, na ongeveer drie dagen gravens, boven aarde te brengen. Uit den toestand waarin het zware ijzeren gevaarte verkeerde was niet direct op te maken wat de oorzaak van het gebeurde kan geweest zijn. Een voorgenomen nader minutieus onderzoek zal daaromtrent wellicht meer licht kunnen ontsteken. getroffen Dinsdagmiddag is te Papendrecht een Duitsche schipper bij het bazalt lossen door een vallende giek aan het hoofd hij was onmiddellijk dood. Een 25jarig matroos van de Rotterdamsche vrachtboot Helvetia 7 is Zondag bij Rees over boord gevallen en verdronken. Hij laat een weduwe met twee kinderen achter. (Geld.) Naar de N. R. Crt. meldt, zijn in verschil lende plaatsen van den Gelderschen achterhoek valsche bankbiljetten in omloop van f 100, welke gemerkt zijn G. M. 9929. Ze hebben geen geschepten rand, de achterzijde is grijsgroen gekleurd en het watermerk ontbreekt. De politie te Beverwijk heeft Zondag zekeren v. d. VV. aangehoudeu, die onlangs den veldwachter van Driel zoo ernstig heeft mis- handeld, dat deze voor den dienst is afgekeurd. Hij was naar Duitschlaud uitgeweken en nu voor enkele dagen naar Beverwijk gekomen. Zondag heeft de politie te Amsterdam als vermoedelijke daders van de inbraken en insluipingen, die sinds eenige maanden bijna elken Zondag voorkwamen, drie jongelieden van 21, 19 en 18 jaar aangehouden. Zij bepaalden zich er, naar de N. R. Crt. meldt, steeds toe om, als zij zich toegang hadden verscbaft in huizen, welke bewoners zij afwezig wisten, het buffet en de linuenkast open te breken, en dan daaruit de aanwezige goederen en gelden mede te nemen. Op deze wijze hebben zij zich ten koste van verschillende ingezetenen, in den laatsten tijd verrijkt met een bedrag, dat, alleen aan geld, de 5000 nabij komt. De gezamenlijke waarde van de door hen gestolen kostbaarheden is moeilijk te benaderen. Zij werden gearresteerd in een woning in de van Ostadestraat. Naar wij vernamen, werden zoo afdoende bewijzen tegen hen ingebraeht, hun niet meer baten kan. dat ontkennen Het nut meisje Een van een politiehond te Rilland (Zeeland) had een armband verloren, waaraan haar familie zeer gehecht was, daar het een oud familiestuk was. Men kwam op de gedaehte, een politiehond te laten werkeu. Deze bond, eigendom van den heer C. K., kreeg lucht aan een kleedingstuk van 't meisje en slaagde er in, den verloren armband op een uur alstands van het dorp, in het hooge gras terug te viuden (Tel.) Wie verklaaH het wonder De heer De B., uit Wageningen, is met vacantie en daar zijn huis gedurende dien tijd gesloten is, werd Fauuy zoolang te logeeren gestuurd bij familie in Arnhem. Fanny is een brave, welopgevoede hond, van zoo om en bij de 14 jaren. Men begrijpt hoe teleurgesteld de gastvrouw van Fanny was, toen het dier Zaterdagmorgen van een onbewaakt oogenblik gebruik maakte om de deur uit te glippen en spoorloos te rer- dwijnen. Wat te doen Het signalement van Fanny werd opgegeven aan de politie, aan het asyl voor dieren, een der huisgenooten tramde zelfs naar Oosterbeek overal speurend en uitkijkend naar Fanny, ja, zelfs wordt iemand te Wageningen telefonisch met de verdwijning van Fanny in kennis gesteld. Fanny was echter weg en bleef weg. In gedachten zag de gastvrouw Fanny de goedige, oude 14jarige, reeds onder auto of tram, zij durfde er niet aan denken, evenmin als aan de wanhoop van Fanny's meesteres. Daar, om halfacbt'savonds gaatde telefoonbel Wageningen is aan het toestel//Fanny ligt voor de deur van den beer De B. Hoe het oude dier den 17 K.M. langen weg heeft gevonden Wie zal het zeggen (R. N.) De verloren en teruggevonden schat. Te Delft was Zaterdag de luitenant C. v. H. met andere heeren aan 't voetballen op het exercitie- terrein aan de Buitenwatersloot. Kort na 't gebruik van de koffie bij de vrouw van den concierge, toen 't spel weer hervat was, miste de luitenant zijn portemonnaie, inhouder.de een aanzienlijk bedrag. Hij vroeg de vrouw van den concierge, of zij ook iets gevonden had, doch deze wist van niets. Nu werd het terrein grondig afgezocht, waarbij een 50tal infanteristen behulpzaam waren. De portemonnaie, inhoudende des luitenants schat, werd even wel niet gevonden. len einde raad werd de hulp der politie ingeroepen. Weldra verscheen de majoor van politie, Luijendijk, met zijn hond //Rosa" ten tooneele. Hetschran- dere dier kreeg /lucht" aan een handschoen van den luitenant en had na korten 'tijd het verloren voorwerp, dat onder den grond verstopt was, gevonden. Hoogstwaarschijnlijk was dus de portemonnaie door een der //zoekers ge vonden en verborgen, om deze later, als de baan vrij zou zijn, te voorscbijn te halen. (Tel.) Bij den veehouder Bakker in het Lage land (Z.-H.) vervoegde zich, naar de Tel. meldt, een man om wat uit te slapen. De man, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, gaf aan B. te kennen, dat hij eerst een bad wilde gaan nemen, hetwelk hem, aangezien zijn beschonken toestand, door B. werd belet, Een half uur later werd door een knecht van B. inedegedeeld, dat een man in het Vennemeer, in de nabijheid, aan het zwemmen was, en toen bleek, dat de man, nadat B. was weggegaan. dien raad niet had opgevolgd en toeh was gaan zwemmen. Toen zij terstond naar de plaats bij het meer gingen zien, was niets meer van den man te bespeuren en bleek ook dat hij reeds verdronken was. De man, die niet nader bekend is dan ^Maarlen", is pl.m. 40 jaar oud en zonder vaste woonplaats. Te Tilburg is er Maandagnacht brand geweest in het huis, bewoond door mej. M. Nadat het vuur gebluscht was vond men ver schillende zaken gedrenkt of begoten met petro leum. Mejuffrouw M., die bij den brand uit het borenvenster sprong, is gearresteerd, daar zij verdacht wordt van brandstichting. (Tel.) In weerwil van de waarschuwingen op groote en duideiijke borden, geplaatst vanwege den A. N. W. B. aan het begin van den steilen en voor wielrijders gevaarlijken Grebbeberg bij Ilhenen, wagen het steeds nog vele vreemde- lingeu van deze zeer gevaarlijke helling at te rijden. Zaterdagmiddag eischte deze roekeloosheid weder een slachtoffer. Het echtpaar v. d. B. uit Alkmaar, dat per spoor tot Rhenen was gereisd, zou per fiets het traject van daar naar Wageningen afleggen. Zij redeu van den berg af. De dame schijnt haar stuur kwijt geraakt te zgn. Zij kwam in voile vaart in botsing met een der gebouwen van het hotel //De Grebbe Bewusteloos werd ze opgenomen. De spoedig ingeroepen geneesheer constateerde een scbe- delbreuk. Per brancard werd zij naar hare fa milie te Wageningen vervoerd. Haar toestand is bedenkelijk. (N. v. d. D.) Van een slimmen hoedenkoopman Aan de 's Bossche Ct. wordt uit Amsterdam geschreveu over een hoedenkoopman, een koop- man uit duizenden. Hij heeft een mooien zwarten knevel en zijn haar zit in een fijne, scheeve scheiding. Hij draagt een modieus poloboordje en als het erg warm is, heeft hij een wit vest aangetS'okken. Zijn bruine schoeneu zijn aller elegantst. Hij doet voor een Coeadorus niet onder in het geld verdienen. Hij verkoopt hoeden, hoeden, hoedenen hij verdient net zoo dikwijls een kwartje, als er een hoed van zijn kar gaat. Soms is hij er in een oogenblik een twintigtal kwijt als de zon schijnt In den zomer van 1911 was onze koopman hard op weg millionnair te worden. lederen ochtend trok hij er opuit met een groote kar, propvol met alle mogelijke Panama's imitatie natuurlijk, linnen Transvaal-hoeden, Vijgematten en Joost weet wat meer. Soms was de omzet zoo enorm, dat hij een tandem aan zijn kar moest koppelen. Er zijn in den warmen zomer van voor-verleden jaar dagen geweest, waarop onze hoeden koopman een duizend stukskwijt- raakte. Maar als het regent koopt men geen stroo- hoeden en aan vilten hoeden en //kachelpijpen" wordt te weinig verdiend. Derhalve was de hoedenkoopman in 1912 tot rentenieren gedoemd en in 1913 zou hij dat rentenieren moeten herhalen. Doch... zijn schrander brein wist raad: Zomer 19i3 met zijn //Vrouw" en //E. N. T. O. S." zal een da capo worden van- zomer 1911. De dubbeltjes stroomen weer in zijn portemonnaie. In 1911 werden door den hoeden koopman de zonnestralen geexploiteerd thans speculeert bij op de vrouwelijke ijdelbeid. Op zijn oude hoedenkar heeft hij een grooten spiegel gezet en dagelijks trekt hij hiermee naar een der beide tentooustellingen voor tien cent hebben de dames het recht er in te kijken, om te zien of het haar nog wel goed zit. Er is geen dame, die den man met den spiegel vergeet. En hg verdient geld als water. Onlangs had de schipper van het Rijnschip Drughorn 8" in Duitschland met den schipper van bet Rijnschip //Cosmopoliet 3" ruzie. De eerste beloofde toen wraakneming; nu beiden te Rotterdam liggen, volvoerde hij, volgens het Hbl., zijn opzethij begaf zich hedennacht met een revolver gewapend aan boord van //Cosmo poliet" en schoot den schipper daarvan in den rug. De gewonde nam ook een revolver en schoot zijn tegenstander in den arm beiden zijn in het ziekenhuis verbonden, waarna de schipper van Drughorn 8" werd gearresteerd. Zaterdag had in een kolenmijn te Pottsville (Pensylvanie) een ontploffing plaats, waarbij 50 arbeiders om het leven kwamen. Vrijdag is op de gasfabriek van Westham (Londen) een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij volgens de Tel., drie werklieden den dood vonden. Vier schilders waren daar bezig met het verven van een 125 voet hoogen gashouder, toen plotseling de plank, die met touwen aan den buitenkant bevestigd was, aan een zijde daar uit glipte. Drie hunner vielen naar beneden. Twee waren onmiddellijk dood, terwijl de derde o

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2