Openbare Verkooping van Veldvruchten. Openbare Verkooping Openbare Verkooping Tandarts MEIER, Mond- en Tan&ziekten, Kantoor- Openbare Verkooping. EEN WOONHUIS, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. WLASSEB B KUBTEbI Een WOONHUIS, Advertentien. 6 Hectaren zware Tarwe, en 6 Hectaren zware Haver, Beklagenswaard zijn de zieken die de Pink Pillen niet kennen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ruim 1 hectare HAVER; ruim 4 hectaren TARWE, ruim 27* hectaren HAVER. Ongeveer 2 Hectaren ERWTEN. 1. EEN W00NHUIS 2. EEN PAKHUIS 3. EENE SCHUUR (Pakhuis) HUIS met toebehooren Specialist voor Huishoudelijke en verdere roerende Goederen. EEN NETTEN Huishoudelijken Inboedel, Wandelaars, Wielrijders en Automobilisten. HEDERLAND. Prijs f 0,75 en f 0,35. ZUID'NEDERLAND (Zeeland, Noord- Brabant en Limburg, benevens het noordelijk deel van Belgie tot Brussel) f 0,50. Zeeland en Oost-Vlaanderen f 0,25. - Zeeland in linnen f 1,50. - Firma P. J. VAN DE SANDE. De moord, die Zondag door den jeugdigen C. de Jong op zijn stiefvader, den 52jarigen D. Hiddes, stoker aan de gasfabriek te Den Haag werd gepleegd, beeft bier heel wat ont- roering verwekt, schrijft men nit Bolsward aan de //Tel." Het jongemensch is van zijn jeugd af opgevoed in bet armenhuis alhier en stond bij den vader en bij de'moeder van dat gesticbt zoo goed aangescbreven, dat zij hem in hun huisgezin opnamen en verpleegden. Ook alien hier ter stede, die hem kennen, spreken niet dan met lof over den knaap. Hij stond bekend als een oppassende jongen en heeft hier goede opleiding gehad als werkman, want, nadat hij met loffelijk ontslag de lagere school had ver- laten, plaatste de arraenhuisvader hem op een ambachtsschool, waar hij het smidsvak leerde. Als smidsjongmaatje is hij elders in Friesland en later hier ter stede bij een patroon in dienst geweest. Een maand of vier geleden is hij eerst in het huisgezin van zijn mueder, wier naam hij draagt, en stiefvader opgenomen. Het schijnt dat- de jeugdige De Jong in zijn kinderjaren wel van het bestaan zy'ner moeder heeft geweten, doch dat de armenhuisvader het beter achtte, hem niet met haar in aanraking te brengen. Van haar eersten man is de moeder gescheiden. Of deze man nog leeft, is ons niet bekend. In den afgeloopen winter is vrouw Hiddes hier ter stede geweest en heeft toen haar zoon ontmoet. Zij heeft hem bij dat bezoek over- gehaald om mee naar Den Haag te gaanwaaraan de knaap gehoor heeft gegeven en waar hij spoedig werk vond, daar hij goed zijn vak ver'stond. De moeder heeft toen voorgegeven, dat zij een goeden man had, wat daarvan aan is, kan hier moeiljjk beoordeeld worden. Verteld wordt, dat de kinderen van den man nooit bij hem thuis kwamen. De jeugdige De Jong had alhier verkeering met een meisje, dat een maand of vijf geleden met de famiiie, bij wie ze in dienstbetrekking was, naar Zaandam was vertrokken. De visscher G. Schop te Heerjansdam, had al eenige malen bemerkt, dat zijn fuiken, welke in de oude Maas onder den 's Gravendeelschen wal stonden, des Zaterdagsnachts gelicht werden. Daarom besloot hij j.l. Zaterdagavond eens de wacht te gaan houden en hij werd daarbij vergezeld door zijn collega A. Kaptein. Tegen een uur of vier 'a morgens zagen ze een roei- boot naderen met vier personen er in, die later bleken te zijn T. V., P. V., G. de G. en A. de B., alien uit Dordrecht. Bij de Achter Lindt gekomen, staken dezen over naar den 's Gravendeelschen oever, en Schop en Kaptein konden goed waarnemen, dat ze daar de fuiken van eerstgenoemde be- gonnen te lichten. Van wat er toen is gebeurd, geeft Schop de volgende lezing. Hij beweert, dat hij met het jacbtgeweer, dat hij bij zich had," twee schoten heeft gelost, om den stroopers vrees aan te jagen. Dezen hebben toen de vlucht genomen in hun roeiboot en hij ging hun per roeiboot achterna. Bij de Achter Lindt zijn ze daarop in het riet%esprongen en drie er van zijn door de grienden heen, geheel bemodderd, in de Yoor Lindt terecht gekomen. De vierde, A. de B. had een schot hagel gekregen in zijn hoofd en de armen en een schampschot in de wang, en kon niet weg- komen. Terwijl Schop en Kaptein den rijks veldwachter P. Visser, van Zwijndrecht, en den gemeenteveldwachter van Heerjansdam, Kloot- gingen halen, werd De B. in zijn netelige positie opgemerkfc door Kees en Bas de Stichter, die in hun roeiboot passeerden. Ze heschen De B., die hevig bloedde en tot over zijn middel in het steeds wassende water stond, aan boord, en namen hem mede naar den dijk. Daar verklaarde De B. aan de veldwachters, dat Schop, toen ze met de fuiken bezig waren, op hen afkwam en riep //Ik schiet je allemaal kapot. Terwijl hij hen in zijn boot acbter- volgde, zou hij, volgens De B*., acht maal op hen hebben geschoten. Schop ontkende dit ten sterkste en hield vol, slechts tweemaal een schot in de lucht te hebben gelost. De B. werd door de veldwachters voor den burgemeester van Zwijndrecht geleid, waarna hem aldaar door Dr. Dozy geneeskundige hulp werd verleend. Deze verwijderde een hagel- korrel uit zijn schedel, doch die in de armen zaten te diep. De B. is daarna naar Dordrecht gegaan. De politie stelt in deze zaak een nauwkeurig onderzoek in, om de juiste toedracht dezer schietpartij vast te stellen. (Dord. Ct.) Lit Erlau, in Hongarije, wordt gemeld, dat Zondagavond majoor Fejer met zijn echtge- noote en met een luitenant der huzaren op weg was naar huis, toen, na het afscheid nemen, de Juitenant een kameraad Blaha, genaamd, ont- moette. Zonder de minste aanleiding trok laatstgenoemde zijn revolver en loste verscheidene schoten op den luitenant, die zwaar gewond werd. Op het geluid der losbrandingen opende de echtgenoote van den majoor het venster, waarop Blaha zich door het venster toegang verschafte tot het huis en daar de vrouw en d§n toesnellenden oppasser met verscheidene schoten zwaar kwetste. Hierop schoot de luitenant zich een koge door het hoofd- en was onmiddellijk dood. Hij moet in een aanval van krankziDnigheid ge- handeld hebben. (Tel.) Uit Nizza word gemeld, dat inbrekers zich toegang hebben weten te verschaffen tot den kelder van een huis in de Stationsstraat Zij hebben daar een plank doorgezaagd, waardoor zij in een kantwinkel kwamen, die onmiddellijk grenst aan een juwelierswinkel. In den muur, die deze twee zaken scheidt,' bevindt zich de ingemetselde brandkast van den juwelier. Na een opening gemaakt te hebben in het metsel werk, bereikten de dieven den stalen wand van de brandkast, waarin zij, met bebulp van een steekvlam, een gat maakten, groot genoeg, om bijna alle kostbaarheden, die zich in de kast bevonden, weg te nemen. De waarde van het gestolene kan nosr niet nauwkeurig vastgesteld worden, maar men schat deze op meer dan 200.000 francs. (Tel.) Wanneer mes het belangrijke aantal personen ziet die door de Pink Pillen genezen zijn, nadat alle andere geneesmiddelen mislukt waren, kan men niet anders doen dan de zieken be- klagen die de Pink Pillen niet kennen. De Pink Pillen hebben geen voorkeur, zij zijn dezelfden voor alien en indien zij anderen zoo naooi genezen hebben, waarom zoudt gij dan willen dat ze op u geen goede uitwerking zouden hebben V Zaken te verzekeren waarvan men de be- wiizen niet kan bijbrengen, beteekent niets ziet hier dan een geval dat u zal voorlichten, en indien de plaats ons niet was toegemeten, zouden wij u honderden dergelijken kunnen aanhalen. Mejuff. J. M. de Kleyn-Smit, wonende 5, Achter de Wal te U.trecht, heeft ons geschreven; Mejuff.de KLEIN-SMIT. Ci. i/er/neMen z/lk heb het genoegen u te berichten dat uwe uitmuntende Pink Pillen mijne gezondheid ber- steld hebben ik voeg er bij dat gedurende vele jaren dat ik leed geen enkel geneesmiddel, en ik heb er velen genomen, had kunnen doen wat de Pink Pillen hebben gedaan. Ik was zeer verzwakt, ik had geen eetlust en ik was altijd moede. Ik sliep niet en ik gebruikte geen eten meer. Mijn bloed was te zwak, had men mij gezegd, en men had mij versterkende en opwekkende middelen voovgeschrevenik heb ze genomen, zonder echter eenige verbete- ring waar te nemen. Daarentegen is van af den dag dat ik de Pink Pillen heb genomen, mijn gezondheidstoestand onmiddellijk verbeterd. Ik heb de eetlust en mijne krachten weerge- vonden, mijne ongemakken zijn opgehouden en ik heb op nieuw een goede gezondheid." Indien uwe gezondheid te wenschen overlaat, indien gij niet sterk genoeg zijt, hoe welvarend gij ook kondt schijnen, neem heden nog een proef met de Pink Pillen. Deze eenvoudige proef zal voldoende zijn om u te overtuigen dat gij alle belang hebt met de behandeling voort te gaan, want gij zult spoedig een groote gewaarwording van welzijn ondervinden, die een teeken is dat uwe krachten zijn weerger komen en dat uwe lichaamsfuncties beter werkerr. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloed- armoede, bleekzucht, algemeene zwakte. maag- kwalen, Scheie hoofdpijnen, zenuwpijnen, neu rasthenic. Verkrijgbaar a 1.75 per doos, en 9,— per zes doozen, bij het Generaal-Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22-huis, te Amsterdam, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verbaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 2 Augustus 1.14 1.37 Zondag 3 2.1 2.22 Maandag 4 2.44 3.6 Dinsdag *5 3.24 3.49 Woensdag 6 4.11 4.32 Donderdag 7 4.54 5.16 Vrijdag 8 5.39 6.2 Notaris Van der Moer zal op IVIaan dag 4 Augustus 1913, des namiddags te 1 uur, ten verzoeke van Mej. de Wed. KOSTERDe Jonge te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen in den Goesschenpolder in den Oud-Westenrijkpolder Te vergaderen bij de hofstede in den Goesschenpolder. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer, zal op Dinsdag 12 Augustus 1913, des namiddags te 2 uur, bij Mej. de Wed. Michielsen aan de Markt, in het openbaar verkoopen, de volgende on- roerende goederen te Ter Neuzen, ten verzoeke van Mej. de Weduwe en Erven van den heer DIRK VAN DEN BERGE met toebehooren en erf, aan de Kandeelstraat, sectie L, nommec 236, groot 43 centiaren, onbewoond. en erf aan de Kandeelstraat, sectie L, nommer 213, groot 21 centiaren, in huur bij dhr. Kit. Hamelink te Ter Neuzen tegen f 2,25 per maand tot 1 November 1913. aan de Kandeelstraat, sectie L, nommer 221, groot 23 centiaren, niet ver- huurd. Betaling der koopsom 2 maanden. Onkosten 8 dagen. Grondlasten van 1 Januari 1914 voor de kooper. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer, zal op Dinsdag 12 Augustus 1913, des namiddags te 3 uur, bij mej. de Wed. Michielsen aan de Markt, ten verzoeke van den heer F. C. DEN HA.RTIGH, opzichter bij den Rijks Waterstaat te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen, het door den ver- kooper bewoonde ruim en sterk en het recht van erfpacht tot 30 Juni 1929 op den grond aan het Kanaal, ge- meente Ter Neuzen, kadaster sectie K, nommer 164, groot 3 aren 61 centiaren, zijnde de grondeigendom van den Staat (Waterstaat). Het huis heeft verschillende kamers, keuken, bijkeuken enz. en is voorzien van sanitair closet en van waterleiding met hoog reservoir. Erfpacht loop't van 1 Juli tot en met 30 Juni. Erfpachtseanon 18,per jaar, komt van 1 Juli 1913 voor den kooper, die de grond lasten ad 20,75 per jaar moet betalen van 1 Januari 1914 af. Het perceel wordt verkocht onder de voor- waarden, bij de erfpaehts-uitgifte gesteld. Van deze voorwaarden kan men kennis nemen zoowel bij den verkooper als ten kantore van den Notaris. Twee derde der koopsom kan a 4 °/o met eerste hypotheek op het perceel gevestigd blijven odder de gebruikelijke voorwaarden. Het restant der koopsom moet worden betaald 3 maanden na de toewijzing. Onkosten te betalen binnen 8 dagen. Aanvaarding na de betaling of zooveel vroeger als zal worden toegestaan. alsook voor valsche tanden. Bagattenstraat 30, GENT, en SCHRIJFBOEKEN in verschillende for- maten en liniaturen voorhanden in den boek- landel van de Firrna P. J. VAN DE SANDE, Ter Neuzen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven der echtelieden AUG. VELLEMANTimmerman en krachtens verleend Rechterlijk bevel, in de herberg bij dhr. D. Moerdijk te Zuiddorpe, op INaan- dag den 4 Augustus 1913, des namiddags 2'lj<l lire, verkoopen verdere aanhoorigheden en erf te Zuiddorpe, kadastraal aldaar bekend in sectie B no. 1179 groot 2 aren 52 centiaren. Aanvaarden bij de betaling zijnde 1 maand na de toewijzing. Dadelijk daarna aan voormeld huis: EENE PA1ITIJ De Notarissen Dregmans te Axel, Van der Moer te Ter Neuzen en Boerlage te Velsen, zullen ten verzoeke van de Erven van den heer J. HUIJSSEN te Ter Neuzen, aan diens sterfhuis in de Nieuwstraat aldaar, op Dinsdag den 5 Augustus 1913, des voormiddags Hen ure, verkoopen bestaande hoofdzakelijk in i=f Mahoniehouten Canape's, But- fet, Secretaires, Tafels, Ame- A iSrl/PtL rikaansch Orgel, Stoelen, met en zonder kussens, Haarden, Vul- en Keukenkachels. Pendules met Coupes, Eta- geres, Schilderijen, Lampen, Spiegels, antieke staande KLok, mahoniehouten Ledikant met ressorts en toebehooren, Whschtafels, Para- pluiestaander,, Tapijten, Karpetten, Loopers met koperen Roeden, 2 Papegaaien met kooien, 4 Tortelduiven, eene partij Boeken, meest van godsdienstigen aard, Laurier- boomen, Weegschaal en Bascule met ge- wichten. Kristal-, Glas-, Geleierd- en Aarde- werk, Haard-, Wasch-, Keuken- en Schuur- gerief en 't geen meer te koop zal worden aangeboden. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van ED. GOETHALS Az. te Koewacht, bij Mej. J. KERCKHABRTte Westdorpe, op Vrijdag den 8 Augustus 1913, des namiddags 3 ure, verkoopen aanhoorigheden en het recht van erfpacht op den grond te Westdorpe, kada straal aldaar bekend in sectie C no. 1352, groot 2 aren 65 centiaren. Jaarlijksche erfpacht 3,24. Aanv. bij de betaling, zijnde 1 maand na de toewijzing. De Notarissen Dumoleyn te Hontenisse en Steeqers te Assenede, zullen ten verzoeke van de heeren VAN ROMPU, DUMOLE\N c. a. op Zaterdag 2 Augustus 1913, des namiddags 2lj2 uur, in het openbaar erkoopen in den Kanaalpolder, gemeente Philippine. TER NEUZEN. BOEKHANDEL. 8 VOOX1 j 1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2