Tst Ksuzensche Gourant Dinsdag 29 Juli 1913. No. 5947. TWSBDE1 SXj-A-X). BURGER L»1 KEN ST A N PL Gemeenteraad van Ter Neuzen. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadsleden. 3. Ingekomen stukken. iso- ioo,— 6. Omvraag. HANDELSBERICHTEN. Hulst, 28 Juli 1913. VAN Vergadering van Maandag 28 Juli 1913. Voorzitter de heer J. Huizinga, burgemeester. lanwezig de heeren Visser, Dees, Moggre, Scheele, Lensen, Drost. De Feijter, De Bruijne, Donze, Eijke en Van Borssum Waalkes. Afwezig de heeren Wieland en De Jager. De voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde 1. Notulen. De voorzitter stelt voor het vaststellen van de notulen der vorige vergadering aan te houden, daar deze. wegens den korten tijd die sedert de vorige vergadering ver- loopen is, niet gereed konden zijn. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. De voorzitter deelt mede dat zijn ingekomendegeioofs- brieven van de herkozen raadsleden de heeren R. Scheele, A. C. Lensen en A. H. Donze, en het nieuw gekozen raadslid, de heer D. Scheele Az. Hij stelt deze stukken in handen van eene commissie, waarvoor hij benoemt de heeren Moggre, De Bruijne en Eijke. Gedurende het onderzoek door deze commissie wordt de vergadering geschorst. Na het weder voortzetten der vergadering rapporteert de commissie bij monde van den heer Moggre, dat de stukken in orde zijn bevonden en zij mitsdien tot toelating ad vi seert Dienovereenkomstig wordt met algemeene stemmen besloten. De heeren Lensen, Scheele en Donze nemen aan het nemen van het besluit voor zooveel hun persoon betreft geen deel. a. Eene kennisgeving van de heeren R. Scheele, A. C. Lensen, A. H. Donze en D. Scheele Az. dat zij de benoeming tot lid van den raad aannemen. Aangenomen voor kennisgeving. I». De voorzitter deelt namens den secretaris mede dat deze den raad dank betuigt voor het hem gegeven verlof tot het aannemen eener bijbetrekking. Aangenomen voor kennisgeving. c. De voorzitter vestigt er de aandacht op dat. ter completeering van het personeel der hoogere burgerschool, behalve de aanstonds te benoemen leeraren, nog noodig is de aanstelling van een amenuensis en een concierge. Burgemeester en wethouders zouden dat in den aan- vang aldus willen regelen dat die beide betrekkingen door een persoon worden vervuld, dat iemand wordt opgeroepen die de noodige bekwaamheden bezit als amenuensis en die dan tevens als concierge fungeert en belast wordt met het schoonhouden van het gebouw. Wil hij dat dan door een ander laten doen, zoo moet hij dat zelf weten. Wordt het later gewenscht geacht die functiestesplitsen, dan kan dit nog altijd geschieden. Burgemeester en wethouders stellen voor hun college thans te machtigen sollieitanten op te roepen op eene jaarwedde van f 800, onder bepaling dat de jaarwedde tot 650 zal worden verminderd, wanneer de eongierge later vrije woning krijgt. Het zou kunnen zijn dat de commissie van toezicht het later gewenscht vindt da.t bij de hoogere burgerschool eene woning voor den concierge wordt gebouwd, op het terrein is daarvoor gelegenheid en dan meenen burgemeester en wethouders dat daarvoor 3 per week in rekening mag worden gebraent. Nadat de voorzitter op eene vraag van den heer Waalkes heeft geantwoord dat het in de bedoeling van burgemeester en wethouders ligt om in elk geval aan den te benoemen persoon eischen te stellen dat hij geschikt is voor de diensten die van hem kunnen worden gevorderd, dat hij met de te gebruiken gereedschappen weet om te gaan en die desnoods kan herstellen, wordt het voorstel van burgemeester en wethouders met algemeene stemmen aangenomen. 4. Aanbieding gemeenterekening over 1912. Door burgemeester en wethouders wordt aangeboden de gemeenterekening over het jaar 1912. De versehillende posten van ontvangsten en uitgaven zijn als volgt O V T t X <- T K Vermoedelijk batig slot der rekening over het dienstjaar 1910 lluizen en landerijen Erfpachten Grondcijns Verdere inkomsten uit bezittmgen Keurloonen Markt- of staangelden Begrafenisrechten Leges Rechten van den burgerhjken stand Kchoolgelden voor lager onderwijs Loon voor het ruimen van privaatputten en tonnen 40 opcenten grondbel. geb. eigendommen 10 id. id. ongeb. id. 50—85 opcenten personeele belasting a. van de kom f 9.795,27 b. van het overige deel 2.764,62 Hoofdelijken omslag Hondenbelasting Vergunningsrecht verkoop sterkcn drunk Uitkeering van het rijk (art. 1 der wet van 24 Mei 1897) Idem art. 10 der wet Rijksbijdrage kosten lager onderwijs Idem herhalingsonderwijs Bijdrage Westdorpe in de kosten van het lager onderwijs te Sluiskil Bijdrage van het Rijk in de kosten voor krankzinnigen Vergoeding voor het bestellen van tele- grammen Teruggaaf van bij voorschot gedane beta- lingen Afkoop brandweer Rente van uitgezet kasgeld Aanvulling der bijdragen van het Rijk in de kosten van lager onderwijs Opbrengst verkoop faecalien Uitkeering van kosten van herbouw van de geassureerde loods op de scheeps- timmerwerf Opbrengst van ingewisselde ongebruikte zegels in de registers van den burger- lijken stand 4.707,02 310,— 2.312,50 69,10 3,50 509,57| 1.465,78£ 863,— 133,35 89.75 2,822,50 1.020.91 3.514,82 758,75 12.549,89 35.563,971 862,75 1268,75 5.489,05 600,— 18.055,— 117,60 359,191 200,— 106,40 66,17 1.022,621 1.812,95 Yerkoop van roerende goederen Geldleening ter voorziening in de kosten van het leggen van een riool in de Markt en de omliggende straten, als- mede voor het dempen van de ge- meentehaven en het bouwen van een uitwateringsduiker Geldleening ter voorziening in de kosten voor het stichten van eene gemeente hoogere burgerschool Inkomsten van verschillenden aard 110,- 9.975,- 59.700,— 349,41 167.064,40 UITBAVES: Jaarwedde Burg., Weth., Seer., Ontv., klerken, bode Onderhoud gemeentehuis en verdere alge meene kosten Kosten burgerlijken stand Kiezerslijsten en verkiezingen Kadastrale stukken Bevolkingsregisters enz. Vervolgingskosten van belastingschuldigen Vergoeding aan het rijk van het innen der opcenten Belooning schatten vergunningsrecht Teruggaaf van belasting Aandeel der gemeente in de kwade posten op de rijks directe belastingen, voor zooveel de gemeente-opcenten betreft Kosten van uitreiking der aanslagbiljetten Kosten van invordering der plaatselijke belasting Politie- Brandweer Straatverlichting Gezondheidsdienst, waaronder keuring van levensmiddelen (reinigings- en beer- ruimingsdienst f 4.513,071) Jaarwedde bouwmeester, vaste arbeiders, klokkenist en doodgravers Onderhoud gebouwen, straten, wegen, haven, riolen enz. Kosten van het dempen van de gemeente- haven en het bouwen van een uit wateringsduiker Kosten van het stichten van een bergplaats en magazijn ter vervanging van de afgebrande loods op de scheepstimmer- werf Kosten van vernieuwing van het ijzerwerk van het torenuurwerk Kosten van het middelbaar onderwijs voor het maken van plannen en teeke- ningen van een gebouw bestemd voor een gemeentelijke hoogere burgerschool voor het stichten en inrichten van eene gemeente hoogere burgerschool Kosten lager onderwijs Jaarwedden Tegemoetkoming in de huishuur van gehuwde onderwijzers Herhalingsonderwijs Huur schoollokalen enz. Instandhouden als boven Aanschalfen enz. schoolmeubelen Idem leermiddelen Yerliehting, verwarming en schoon houden der lokalen Plaatselijk schooltoezicht Yergelijkend onderzoek Schoolbibliotheken Leerplichtcommissien Advertentien onderwijs Brandwaarborg Schaitetoossfeliing aan de hoofden van scholen I. de Groot en C. F. Kohler wegens vermindering hunner jaar wedden Toelage aan de »Ver. Handwerkslieden" voor het geven van onderwijs in het bouwkundig lijn- en handteekenen, materialenkennis enz. Idem aan de Chr. Werkliedenvereeniging voor het geven van een cursus in hand- en rechtlijnig teekenen Idem aan de Ambachtssehool te Hulst Idem aan het muziekgezelschap »De Ver- eenigde Werklieden Geneeskundige armenverzorging (jaarwed den doctoren en vroedvrouwen, zoo- mede kosten van geneesmiddelen en subsidie aan de Vereeniging tof Zieken- zorg f 400 en bijdrage in de verpleging van onvermogenden 65) Subsidie Burgerlijk Armbestuur Krankzinnigenverpleging Kosten van markten (premien enz.) Kamer van Koophandel en Fabrieken Telefoonkantoor en jaarwedde telefonist te Sluiskil Jaarwedde marktmeester Gratilicatie aan de telegrambestelster Grond-, dijk- en polderlasten, liuren en erfpachten, brandwaarborg Renten Annui'teiten (27e jaar van een in 35 jaar af te lossen leening) Aflossingen Pensioenen en wachtgelden Uitgaven van verschillenden aard betalingen bij voorschot voor het rijk, de provincie of anderen Gedingen en rechtskundig onderzoek toelage aan den Alg. Ned. Politiebond Subsidie aan de Ned. Herv. kerk in de kosten. van aanschaffing van een toren uurwerk Kosten van inkwartiering van krijgsvolk Onvoorziene uitgaven 7.830,831 3.369,10 405,01 111,63 2R01 55,20 412,65 25, 337,77 376,16 50,85 80,521 5.332,55 889,33 6.035,141 5.379,601 2.885,— 3.905,90 10.128,121 2.952,70 211,55 565,78 21.637,111 23.770,96 876,25 344,— 74,- 1.113,121 167,831 1.272,25 1.156,84 5,50 62^82 278,91 61,05 61,14- 54,161 lOO- lOO,— 2.897,311 6.150,— 1.115,— 118,41 143,50 253,45 40,— 56,40 108,131 2.191,50 2.825,— 3.800, 25,50 54,30 5- 300,— 7,20 Totaal der uitgaven 121.970,091 275,- Het batig slot bedraagt 45.094,301. Ten aanzien van dat batig slot valt op te merken dat voor den bouw der hoogere burgerschool is opgenomen een kapitaal van f 60.000 en daarvan nog niet is uitge- geven 38.362,881, die dus in dat goed slot begrepen zijn. Deze rekening wordt gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de heeren De Bruijne, Donze en Eijke. Naar aanleiding eener vraag van den heer Drost deelt de Voorzitter mede, dat het goed slot, verkregen uit de gewone middelen, ongeveer 7000 bedraagt. 5. Benoeming leeraren hoogere burgerschool. De voorzitter stelt aan de orde de benoeming van leeraren voor de gemeente hoogere burgerschool. De heer Lensen stelt de vraag hoe burgemeester en wethouders voornemens zijn de benoeming te omschrijven. De voorzitter geeft te kennen dat het de bedoeling van burgemeester en wethouders is hen te benoemen op eene nader vast te stellen instructie en voorts om in het be- noemingsbesluit duidelijk te doen uitkomen, dat zij tevens gehouden zijn om ook onderwijs te geven in de klassen van het meer uitgebreid lager onderwijs. De heer Lensen verklaart zich daaromtrent voldaan, daarom was het juist te doen. Hij wenschte echter dat in het benoemingsbesluit nog bepaald wordt dat de be- noemde verplicht is in de gemeente te wonen. Hij zegt dit met het oog op hen die mogelijk betrekkingen zouden willen combineeren en elders, b.v. te Ylissingen, gaan wonen. De voorzitter acht dit een goed denkbeeld, maar vraagt of de voorsteller dat zoover wil uitstrekken om het ook in geval van force majeure niet toe te laten en of hij er bezwaar in zou zien, wanneer b.v. een benoemde zich eens genoodzaakt zou zien zich te Axel of onder de ge meente Zaamslag of Hoek te vestigen. De heer Drost meent dat men zou kunnen bepalen »beh^udens toestemming van den raad." De heer Lensen zou willen dat de raad zich hieromtrent zoo sterk mogelijk uitsprak. Is het dan eens noodig, dan kumien ze zich altijd tot den raad wenden, die het dan onder de voorwaarden die hem dienstig voorkomen. kan toestaan, of wanneer hij het niet gewenscht oordeelt, kan weigeren. llet voorstel van den heer Lensen, om den eisch te stelldn dat de te benoemen leeraren in de gemeente Ter Neuzen moeten komen wonen en dit in het benoemings besluit te omschrijven, wordt aangenomen met alge meene stemmen. Daarna wordt op verzoek van den voorzitter overgegaan tot het benoemen van de volgende leeraren a. Voor wis-, natuur- en werktuigkunde en cosmografie. Op de lijst van aanbeveling zijn geplaatst de heeren W. Estor te Hoogezand en A. D. Nathans te Groningen. Bepoemd wordt de heer W. Estor met algemeene stemmen. b. Scheikunde, plant- en dierkunde. Op de lijst van aanbeveling zijn geplaatst de heeren Dr. W. Middelberg te Apeldoorn en P. Muller te Utrecht. Benoemd wordt de heer Dr. W. Middelberg met alge meene stemmen. c. Fransche taal. Op, de lijst van aanbeveling zijn geplaatst de heeren D. Klerk te 's Gravenhage, W. Temperman te Middelburg en Nieuwenhuijze te Leeuwarden. Benoemd wordt de heer W. Temperman met algemeene stemmen. De heer D. Klerk had zich teruggetrokken. d. Hoogduitsche taal en letterkunde. Op de lijst van aanbeveling zijn geplaatst de heeren W. J. Noordhoek te Groningen, mej. Valeton te Arnhem en G. L, Horn te Schiedam. Benoemd wordt de heer W. J. Noordhoek, met alge meene stemmen. e. Engelsche taal en letterkunde. Op de lijst van aanbeveling komen voor de heeren F. D. de Soet te 's Gravenhage, A. Speijer te Amsterdam en A. C. Stehouwer te Leeuwarden. Behoemd wordt de heer F. D. de Soet, met 10 stemrpen. 1 stem was uitgebracht op den heer Stehouwer. f. Gymnastiek. Op de aanbevelingslijst komen voor de heeren K. Duizend- stra te Amersfoort, L. van der Steen te Vlissingen en Th. Postrna te Leeuwarden Benoemd wordt de heer lv. Duizendstra met 10 stem- men. 1 stem was uitgebracht op den heer Van der Steen. g. Hand- en rechtlijnig teekenen. Op de lijst van aanbeveling komen voor de heeren A. Scherpenhuijsen te Gouda, L. G. van der Eijk te Balkbrug (Avereest) en C. J. J. Bosch te Bussum. Benoemd wordt de heer L. G. van der Eijk met alge meene stemmen. De heer Moggre vraagt inlichtingen omtrent het denk beeld dat heeft voorgezeten bij het herbestraten van de Noordstraatdeze is van af den z.g. Schotschen hoek zooveel hooger gelegd, dat ook alle aanpalende straten moeten worden verhoogd. Het meest is de straat echter verhoogd aan de Vlooswijkstraat, wat tengevolge heeft dat de opril aldaar ook moet omhoog gebracht worden en deze daardoor niet meer zoo voor het gebruik dienstig zal liggen als voorheen, maar geheel rond wordt gemaakt. De !£deaen vaou.dm. wiize yanwerken zou hij gaarne weten. De voorzitter geeft te kennen dat die verhooging van de straat ook zijne aandacht had getrokken. Hij heeft daar toen met den gemeente-bouwmeester over gesproken en deze heeft hem rnedegedeeld dat hij de Noordstraat van af de woning van den heer De Jonge tot aan die van den heer Maandag aan den buitenkant wat afhelde en dit gevaar opleverde voor het slippen van rijtuigen die daar- langs komen, maar vooral voor het slippen van automo- bielen die met eenige vaart komen aangereden. waardoor de mogelijkheid bestaat dat de daar staande lichtpaal door zoo'n slippend rijtuig zou worden geraakt. Voorts gaf hij te kennen dat er in den opril van de Vlooswijkstraat een oneffenheid lag en dat hij door die te verbeteren, den opril wel tot aan de verhoogde be- strating kon ophalen. Spreker is gaarne bereid om de gemaakte opmerking onder de aandacht van den bouwmeester te brengen, en te trachten maatregelen te nemen dat de opril niet on- gunstiger komt te liggen. Deze zal zeker met de opmerking rekening houden en aan den wensch voldoen, tenzij de bestrating weer zou moeten worden veranderd. De heer Scheele herinnert dat de straat vroeger juist lager gelegd is om den opril gemakkelijker te maken hoewel men alle moeite daartoe heeft gedaan, bleef de opril nog moeilijk, maar nu wordt het weer veel erger. De voorzitter meent. naar aanleiding van de opmerkingen toch onder het oog te moeten brengen, dat de bestrating is herlegd, onder toezicht van iemand met technische Icennis. Toen hij den bouwmeester zijn gevoelen te kennen gaf en deze hem met technische argumenten uiteenzette waarom het gemaakt werd als geschied is, kon hij als leek daartegen niets meer aanvoeren. De heer Lensen vraagt wat de commissie van bijstand wel omtrent de uitvoering van dit werk heeft gezegd. De voorzitter antwoordt dat die commissie daarvoor niet bij elkaar is geweest, het werk stond, evenals meer- dere, op de begrooting en er is besloten om de straat te herleggen. Nu kan spreker zich voorstellen dat de com missie zich niet bepaald een denkbeeld heeft gemaakt hoe het werk er na de voltooiing zou uitzien. Het spreekt ook. van zelf, dat niet voor elk werk dat wordt aangevangen, de commissie wordt bijeengeroepen, om eerst nog in bijzonderheden de uitvoering vast te stellen. Spreker wil echter gaarne die commissie nog heden bijeenroepen en is deze het dan met de geopperde be- zwaren eens, dan moet het werk weer maar veranderd worden. De heer Lensen noemt het dan erg jammer dat het werk reeds is uitgevoerd, want op die wijze kost het wel een kleine f 1000 misschien. De voorzitter acht dat bedrag veel te hoog genomen, men moet in aaumerking neinen dat het maar gewoon herbestraten is. Misschien kunnen ook de straatkeien zooveel worden ingeklopt, dat de straat weer lager komt te liggen. Hij kan dat echter niet beoordeelen. De heer Lensen betoogt dat het dan toch ook weer geld kost om het te veranderen. Hij heeft ook nog een ander bezwaar hooren opperen van deze verandering en wel deze dat, nu de opril weer veel steiler wordt gemaakt, het zware vervoer weer allemaal door de Noordstraat zal komen en dat is toch ook niet gewenscht. Hij hoopt, dat in het vervolg dergelijke dingen niet meer zullen gebeuren. Er is nu geld uitgegeven voor een werk dat door de geheele bevolking wordt afgekeurd en het zal bovendien weer geld kosten om het in orde te maken. Dat is de paarden achter den wagen spannen. Naar aanleiding der woorden van den voorzitter, dat bij het opmaken van het plan niet aanstonds was te overzien hoe de gevolgen zouden zijn, merkt hij op dat iemand met technische kennis als de bouwmeester, de gevolgen moet kunnen nagaan die een uit te voeren werk hebben zal en hoe dat er na de voltooiing zal uitzien. De voorzitter stemt toe dat de opril aan den bovenkant hooger is geworden, maar wijst er op, dat die ook aan den onderkant wordt opgehaald. De rijzing wordt dus over het geheel niet zoo sterk als de verhooging aan de zijde van den Noordstraat. De heer Waalkes vraagt of het werk technisch is te verdedigen. De voorzitter kan daarop niets antwoorden. Zooals hij reeds te kennen gaf heeft hij er aanstonds, toen hij de straat zooveel zag verhoogen met den heer Doorenbos over gesproken, maar na diens toelichtingen moest hij er in berusten, en de dingen afwachten die komen zouden. De heer Moggre leidt uit die woorden af, dat de voor zitter het dan toch met hem eens is, dat het werk niet goed wordt uitgevoerd. In plaats van de straat vlak te leggen is die rond gelegd. De voorzitter deelt mede er den bouwmeester ook nog op te hebben gewezen dat de goot voor den winkel van den heer M. Leunis zoo laag lag, maar toen heeft de heer Doorenbos gezegd, dat het wel zou meevallen als het geheele werk eens klaar was. Hij vraagt of de raad het goed vindt dat hij er met de commissie van bijstand nog eens over spreekt en desnoods het werk zal laten veranderen. De heer Lensen acht het nog al kras, dat dan onder- tusschen weer een paar honderd gulden verspild zijn. De heer Eijke geeft te kennen dat hij, toen in de com missie van bijstand over dat werk gesproken werd, van meening was. dat de opril weer onder dezelfde helling zou worden gelegd. De heer Dees deelt mede dat er ook in de vergadering van burgemeester en wethouders over gesproken is. De bouwmeester geeft te kennen gegeven dat het werk wel zou blijken in orde te zijn als het voltooid was. Nu is het wel waar, dat het dan telaat is om opmerkingen te maken, maar als men een ambtenaar heeft die technisch bekwaam is, moet men hem toch de uitvoering van zoo'n werk kunnen toevertrouwen. Trouwens, spreker zelf is ook geen deskundige, de eenige in het college is zijn collega, de heer Visser. De heer Scheele wil toegeven, dat de straat daar voor het maken van een draai met rijtuigen en automobielen gevaarlijk en afhellend lag, maar daarvoor was het dan toch niet noodig geweest die aan den buitenkant te ver hoogen. Door de straat aan den binnenkant te verlagen had men ook het beoogde doel bereikt. De heer Waalkes wil er bij deze gelegenheid op wijzen dat het vooral voor automobielen in de straat niet gemakke lijker behoeft gemaakt te worden om met nog grootere snel- heid de stad binnen te rijden. Hij is van meening dat die nu toch al te snel rijden en zou het zeer gewenscht achten dat bepalingen omtrent een maximum snelheid werden in het leven geroepen. De heer De Bruijne zegt dat men daarvan bij den omdraai op het Naaikussen ook veel last ondervindt. Onlangs is er nog een ongeluk voorgekomen, dat gelukkig nog goed afgeloopen is. De voorzitter zegt dat wat de laatste plaats betreft binnenkort waarschuwingsborden zullen worden geplaatst. Overigens zullen burgemeester en wethouders overwegen wat in deze aan de hand der politieverordening te be- reiken is, desnoods met wijziging, daar het verordenen van maatregelen op grond van de motor- en rijwielwet bezwaren met zich brengt. De heer Visser geeft ook nog te kennen dat hij geen schuld heeft aan de verandering der bestrating. Hij heeft den bouwmeester ook gewezen op de aanmerkelijke ver hooging der bestrating, toen men voorbij den heer De Jonge aan het werk was, maar de bouwmeester stelde ook hem gerust met hpt betoog dat het wel in orde zou komen. Hij kan er toch ook niet elken dag bijstaan. Ook hij is van meening dat een straat bet.er vlak ligt dan rond, er is door de goten ter weerszijden afwatering genoeg. De heer Scheele wijst er op dat blijkbaar het geheele dagelijksch bestuur en ook de commissie van bijstand niet verdedigen de wijze vyaarop het werk gemaakt is. Hij zou daarom willen voorstellen den opril en de straat weer in den vroegeren staat terug te brengen, met de dan noodige verandering. De voorzitter acht het het beste, dat die machtiging aan burgemeester en wethouders wordt verleend. De heer Lensen wil daarin toestemmen, als de verze- kering gegeven wordt dat dergelijke domme dingen en geldverspillen in de toekomst niet meer zal voorkomen. De voorzitter moet daarop een kantteekening maken. Hij kan natuurlijk niet de verzekering geven, dat in de toekomst iets dergelijks niet meer zal voorkomen. Het gaat niet aan om in deze bepaald van een verkeerde handeling te spreken, het kan ook voortkomen uit een verschil van inzicht op een anderen kijk omtrent de zaak. Er zal natuurlijk zooveel mogelijk met de gemaakte op merkingen en de ervaring rekening worden gehouden. De heer Lensen meent dat deze geschiedenis leert, dat de bouwmeester niet precies de orders opvolgt die hij krijgt. De voorzitter betoogt dat de bouwmeester tracht op de beste manier uitvoering te geven van de genomen besluiten. Hij herhaalt dat, waar dit werk niet is uit gevoerd overeenkomstig de meening die daaromtrent nu in den raad blijkt te bestaan, dit te wijten is aan een ander inzicht en onwetendheid omtrent de vroegere historie. De heer Lensen zegt naar aanleiding daarvan nog, dat de opril vroeger expres is verlaagd en dat niettegenstaande de daaromtrent in den loop van het werk gemaakte op merkingen de heer Doorenbos toch met het werk is door- gegaan op de wijze die hij zich had voorgenomen. Hij acht het jammer dat het werk reeds zoover is uit gevoerd. Na nog enkele opmerkingen wordt goedgevonden dat burgemeester en wethouders in overleg met de commissie van bijstand nader zullen overwegen wat in dezen behoort te worden gedaan. De voorzitter sluit de vergadering. TcrKenzen. Huwelijks-aangifteD. 25 Juli. Jacobus Dooms, oud 26 j., jm. en Christina van de Velde, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juli. Levinus Martinus Roofack, oud 22 j., jm. en Ma.nike Klaassen, oud 21 j., jd. Louis Jolijt, oud 21 j.,jm. en Suzanna Sophia van Aalst, oud 20 j., jd. Pieter Millenaar oud 29 j., jm. en Cornelia Krina de Doelder, oud 28 j., jd. Geboorten. 20 Juli. Maria Johanna, d. van Eduar- dus Bernardus Kaas en van Octavie Hamerlinck. 21 Juli. Pieter z. van Jan Pladdet en van Catharina van Hoecke. Arie Coruelis, z. Willem de Feijter en van Adriana Margaretha den Exter. 22 Juli. Anthoine Theodore Marie, z. van Francois Bernard Gustaaf de Meijer en van Francisca Maria Wauters. 23 Juli. Helena, d. van Jacobus de Ruijter en van Tona Kaijser. 24 Juli. Maria Johanna, d. van Willem Polderman en van Cornelia den Hollander. 25 Juli. Dirk Riet- velt, z. v. Johannes van Eijsden en van Johanna Dina de Hondt. Frijda Alida, d. van Philippus Franciscus Pieters en van Maria Juliana de Coninck. Overlijden. 20 Juli. Franyois Jacobus Balnikker, oud 6 w., z. van Jacobus Hendrik en van Elisabeth Amelia Christina van Kerkvoorde. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 12, Rogge 8,25, Wintergerst Zomergerst Haver 9, Erwten 11,Witte boonen 14,Bruine boonen /ll,—, Duivenboonen Paardenboonen Boekweit Lijnzaad 11,Koolzaad 20, Aardappels 2,50. Boter per kilo 1,30. Eieren per 26 stuks 1, Ter weekmarkt waren aangevoerd 22 stuks rundvee, 18 varkens, waarvan verkocht 4 stuks rundvee, 12 varkens.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 5