Hoofdpijnen. Tentoonstelling GENT. mm Tentoonstelling Gent. yrije tee BOfEII Oil Tandarts MEIER, Mond- en Tandsiekten, I Advertentien. Dokter STAS, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. zii, die de reis naar Gent van af Axel- Sassing en terug, met de plezierboot //Luctor et Emergo" op Donderdag 24 Juli Reunion des Exposants, Te huur gevraagd Specialist voor UBINE-ORGANEN. GEHEiiE ZIEKTEN-NIEREN. uur in slaagde de dear te openen, waarna de trein zijn weg vervolgde. Het voorval bracht groote ontsteltenis onder de reizigers te weeg. In de billardzaal van Krasnapolsky te Am sterdam heeft Woensdagmiddag, volgens het Hbl., omstreeks 5 uur een zeer brutaie berooving plaats gehad. Zooals gewoonlijk op dat tijdstip was het zeer druk in de zaalalle billards' bezet en de noodige kijkers daar omheen. De blikken van een dier kijkers dwaalden echter een oogen- blik van het billardspel at en het viel hem op hoe een ander, hoewel zelf gebeel gekleed en dus uiet billard spelend, bij een jacquetjasje stona te morrelen. Hij waarschuwde daarop de spelers, die oogenblikkelijk hun Weeding- stukken nakeken. AI spoedig bleek toen dat een hunner uit zijn portefeuille een bedrao'van 300 vermiste. n lnmiddels was de man die in de nabijheid van het jasje had ge^taan door de aanwezigen in de gaten gehouden. Zoodra de vermissing geconstateerd werd, omringde men hem, waarop hij aanbood zijn zakken te laten nakijken. Dat was den bestolene echter niet voldoende. Met den verdachte en dengene die hem in de nabij heid van zijn jasje had gezien, begaf hij zich naar een afzonderlijk lokaal en wachtte daar de komst van de inmiddels gewaarschuwde politie ai. loen deze verscheen had een nauw- keurige fouilleering plaats met het resultaat dat de dne vermiste bankbiljetjes werden ge- vonden tusschen den band van de onderbroek van den verdachte. Deze legde daarop een volledige bekentenis af. De ongeveer 50jarige man die natuurlijk in verzekerde bewaring werd gesteld, zag er fat- soenlijk gekleed uit en gat op te zijn //agent in tabak Natuurlijk zal naar zijn identiteit een nader onderzoek worden ingesteld. Door meerdere ingezetenen van Gouda, is, volgens de tel., bij den eommissaris van politie een klacht ingediend tegen den kapiteiu der stoombootmaatschappij „De Volharding", die j.l. Zondag aanleiding gaf, dat een aanvaring plaats had tusschen een der booten van de Vooruitgang waardoor vele passagiers zich zeer beangst hebben gemaakt. De aanvaring geschiedde tusschen Boskoop en Waddinxveen. Proces-verbaal is opgemaakt. In de Goudsche Ot. lezen we hierover nog Aan de stations der stoombooten trachtten de kapiteins der verschillende stoombootmaat- sehappijen elkaar de passagiers at te vanwen, waardoor zij het natuurlijk nog al eens met elkaar te kwaad kregen. Was te toestand tus schen deze beiden bij de afvaart al eenigszins gespannen, het werd er niet beter op in de vaart. In den namiddag, toen een der booten te vroeg van den aanlegsteiger te Boskoop vertrok en trachtte zoodoende zijn concurrent voor te komen, ontstond er een jacht tusschen de twee booten wie van deze voor zou blijven. En het gevolg daarvan werd, dat op een gegeven moment de twee booten aan elkander vastliepen, tot grooten schrik van vele passagiers. Het duurde eenigen tgd voor de booten weer konden opstoomen. In den Iaatsten tgd wordt nog al eens gesproken over sabotage op de spoorwegen, schryft het R. N. In de eerste plaats denkt men daarbij dan aan menschen, die de wandaden plegen. In sommige landen echter waren reeds jaren ge- ledeD de spoorwegen en telegraafverbicdingen het slachtoffer van bepaalde dieren. In Canada brachten b.v. de bevers in het begin van den spoorwegaanleg groote schade aan. Men moest zelfs klopjachten organiseeren, om ze van de spoorbruggen vandaan te houden. Nog in het jaar 1884 ondermijnden zij met hun"graverij een dijk zoodanig, dat een trein in den afarond stortte. Zoo waren de buffels langen tgd ge- vaarlijke vijanden van de telegraafpalen, die zfl a's ,/rugkrabbers" gebruikten. Men kan egijjpen, dat, als aan zoo'n paal een paar honderd van deze dieren zich den rug gekrabt hadden, hij weldra tegen den grond lag. Ook gebeurde het herhaaldelijk, dat buffels aanvallen op treinen deden. Bij de beren in Rusland komt lets dergelijks voor. Het geruisch, dat de wind in de telefoonpalen maakt, deed hen aan het zoemen van bijen denken. Daarom probeerden zij de palen om te trekken om er vervolgens den honing uit te halen. Er is niets aardiger, zoo vertelt een ooggetuige, overste Dmitri Jadorowitsji, dan om hun verrassing en eleurstelling te zien. Wanneer zij er in ge- slaagd waren, de palen door het omwoelen van de aarde met hun pooten en door stooten met hun schouders omver te werpen, dan dansten zij er omheen, gingen op den grond liggen, drukten hun ooren luisterend tegen het hout en schenen zich dan af te vragen, waar de honing en de bijen gebleven waren. Een andere nnsdadiger, die als saboteur de opmerkzaamheid rok, daar hij langen tgd in Barzilie den tele- graafdienst stoorde, is een soort specht, car- pintero genaamd. Het goede droge hout der telegraafpalen scheen hem bijzonder geschikt om er zijn nest in te bouwen. Daar hem de draden daarbij in den weg zaten, verwijderde hg ze eenvoudig met zijn sterken snavel, die alle tangen der wereld overtreft en in weinig meer dan een uur tijd holden zij den paal zoo danig uit, dat zij er een groot nest in konden bouwen. Een afschuwelijke misdaad. Te Djombang is een afschuwelijke misdaad aan het licht gekomen, schrijft de correspondent aldaar van het //Nieuws v. d. Dag v. N.-I." Ongeveer een jaar geleden vatte de bejaarde loerah van de dessa Koeripan, liefde op voor een jonge weduwe, die hij wenschte te trouwen. Om tot dit doel te geraken, besloot het dorpshoofd zich van zijn eigen vrouw te ontdoen, en op een nacht, toen zij sliep, werd zij door hem op bed vermoord. Het lijk van het ongelukkige slacht offer verborg hij in een diepen kuil, dien hij onder het bed had begraven. Den dag daarop vertelde de loerah in de dessa en zelfs aan den wedono, dat hij met zijn vrouw al sedert geruimen tijd niet meer had kunnen harmonieeren en dat zij plotseling op den loop was gegaan. Vermoedelijk, vertelde hij er bij, zal zij wel niet meer terugkomen. Kort daarop trad hij in den echt met boven- bedoelde weduwe. Hij leefde met haar op grooten voet, sprak de belastingpenningen aan, die hij van de bevolking had geind, en nam eindelijk, toen hij vreesde ontdekt te zulleu worden, de vlucht. Eenigen tijd later werd zijn woning betrokken door een zijner familieleden. Het huis werd schoon gemaakt en bij deze gelegenheid be- merkte men onder het bed den dichtgeworpen kuil. De grond werd weggegraven, waarop het geraamte te voorschijn kwam van de ver- moorde vrouw. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd die er in slaagde den voortvluchtigen loerah te arresteeren. Hij werd aaugetroffen in de diep in de wildernis gelegeu dessa Oeroeng Oeroeng. De loerah houdt thans verblijf in 's lands gevangenis te Djombang; hij heeft zijn misdaad voiledig bekend. Onze lezers herinneren zich wel, dat koning Alfons van Spanje door een zonderliDgen Franschman, Sapene geheeten, die verleden jaar gestorven is, tot erfgenaam benoemd was. De familieleden, die zonder dit testament voor de erfenis in aanroerking zouden gekomen zijn, hadden de geldigheid van het testament bestreden wat te meer begrijpelijk is als men weet, dat de erfenis twee-mitlioen bedraagt. De rechtbank te St. Gaudens heeft nu, gisteren uitspraak doende, de famieleden in het ongelijk gesteld en het testament geldig verklaard. Alfons wordt dus twee millioen rijker. (N. R. Ct.) Gp de lijn Maldeuten, Pruisisch Holland, is een goederentrein aan een groot gevaaront- snapt, schrijft het R. N. Even voorbij het station Maldeuten zag de machinist van een goederentrein verscheidene groote steenen en stukken ijzer op de rails liggeh. Snel bracht hij den trein tot staan. Brj de sterke bocht die de weg hier maakt, was een personentrein, wanneer hij op de hindernis geloopen was, zeker van den dijk gestort. Een politiehond wees twee knapen van zeven en negen jaar als de daders aan, die ook weldra bekenden de daad gepleegd te hebben. kijken eenige minuten bewegingloos in de klare diepte. Zoodra zij een visch gewaar worden, springen zij met de vlugheid als van een eekhorentje in het water om in het volgend oogenblik weer boven te komen met een visch in haar handen. Het is zeer interessant, dat men de vrouwen vele meters diep onder het water kan waar- nemen het water door de stralende middagzon beschenen, is doorschijnend. De vrouwen brengen na iedere duiking kreeften, visschen van tameljjke afmetingen, zeewier, kwallen en prachtige sCbelpen boven. Te Pwllheli, in Wales, heeft de politie de hand gelegd op een gevaarlijk misdadiger, Alexander Booth Ron geheeten, bescbuldigd van beiligschennis en brandstichting. Voor den politierechter bekende de man, dat hij in verschillende kerken ingebroken had en heel wat buit had gemaakt. Verder bleek nog, dat hij gezwofen had, om alle kerken, waar hij geen geld vond, in brand te stekenbrandde de geheele stad mee af, dan was het een meevallertje voor hem. In elk geval was hij van plan de schoonste kerken in de hoofdplaatsen op de kust van Wales in brand te steken. Reeds had hij te Pwllheli de Salem- kapel in brand gestoken. Hij had zich tijdens den brand onder de menigte gemengd, die naar de brandende kapel stond te kijken. Te Ferrara (Italie,) vloog, volgens het R. N., tijdens de bijzetting van het lijk van een zekeren Passanelli, de doodkistuitelkaar. Stukken hout en deelen van het beslag werden in het rond geslingerd. Er ontstond een verschrikkelijk paniek. De politie stelt vast, dat een buiten- gewone gasontwikkeling bij de ontbinding van het lijk de kist had doen springen. Een merkwaardig verschijnsel heeft zich in de Romeinsche provincie voorgedaan, meldt het R. N. Het schilderachtige meer van Casterno is plotseling van den aardbodem verdwenen. De bodem van het meer ligt volkomen droog. Hetzelfde verschijnsel heeft zich vroeger ver scheidene malen voorgedaan, waarop de boeren steeds den bodem van het meer bebouwden. Na eenigen tijd echter liep het meer altijd weer vol. Eenige weken geleden zijn er nog twee kinderen in het meer verdronken. Omtrent een merkwaardige profetie ver- haalt het R. N. het volgende Eenige jaren geleden bezocht de bekende geschiedschrij ver Mancini, die 1.1. Mei gestorven is, het hof van den Bulgaarschen vorst Ferdi nand. De vorst, die wist dat Mancini beroemd was om zijn waarzeggerstalent, liet zich de toekomst uit de lijnen der rechterhand voor- spellen. ,/lk zie groot verdrietvoor Ewe Hoog- heid en voor Bulgaren aanbrekeu", zoo profe- teerde Mancini. Na vijf of zes jaar zal U echter een groote vreugde beschoren worden in den vorm van standsverhoogingin 1912 zal de droora van Uw Hoogheid zoo schitterend ver- wezenlijkt worden, als gij nooit had kunnen denken ,/En verder" V vroeg Ferdinand. Qe waarzegger aarzelde. „Zeg mij de waarheicT, drong de ander aan. //Het geluk wisselt snel. In het jaar 1913, ik hoop, dat ik mij hierin vergis, lees ik uit uw hand een groot onheil voor u persoonlijk en voor geheel Bulgarge". Men weet, dat de standsverhooging van vorst Ferdinand bestaan heeft in zijn uitroeping tot Koning. Bulgarije zegevierde over Turkije, doch de tijd van vernedering schijnt nu voor dit rijk te zijn aangebroken. Japansche duiksters. Het beroemde visschersplaatsje Tosji in Japan bezit een spe- cialiteit, die geen ander oord ter wereld zal bezitten, schrijft het R. N. Hier vindt men namelijk de z.g. visch- duiksters, die met bekwaamheid en een snel- heid, die aan het ongeloofelijke grenzen, in de donkere blauwe diepte van de Stille Oceaan duiken, om de visschen met haar handen te vangen. De vrouwen dragen losse witte hemden, die om het middql met een touw zjjn vastge- bonden, een witten hoofddoek en een modernen autobril. Voordat de vrouwen in het water springen, stooten zij een schril gefluit uit en Yele menschen zouden er heel wat voor geven om er van verlost te zijn. Die menschen moeten dit ten einde toe lezen en zij zullen er vinden 1°. de aanwijzing van hetgeen hen er van ver- lossen kan 2o. het bewijs dat zij er van verlost kunnen worden; 3°. de prijs die het hun kost laten wij spoedig zeggen dat deze zeer goed- koop is. 1°. De Pink Pillen kunnen u verlossen van uwe hoofdpijnen die voortkomen 't zij uit een een slechte spijsvertering, 't zij uit een storing in den bloedsomloop, dit laatste wat de vrouwen betreft. In het eene en het andere geval zijn de Pink Pillen onovertroflen. 2°. Het bewijs dat gij er van verlost kunt worden Mejuff. Oppermann, geb. Hekket, wonende Pupillenstraat, n° 28 te Rotterdam, heeft ons geschreven z/Sedert langen tijd heb ik aan verschrikkelijke hoofdpijnen geleden. Die pijnen duurden meer- malen geheele weken zij maakten het mij dan volkomen onmogelijk mij met mijne zaken bezig te houden en dwongen mij te bed te blijven. Na tal van middelen zonder succes genomen te hebben, heb ik eindelijk gebruik gemaakt van uwe uitmuntende Pink Pillen, die alleen, dat beken ik, in staat geweest zijn mij van mijne hoofdpijnen te verlossen." Wat de Pink Pillen voor deze persoon hebben gedaan, zullen zij ook voor u doen. 3°. De prijs die het u zal kosten De prijs der Pink Piilen is fl. 1.75 voor een doosje, fl 9 voor 6 doosjes. In vele gevallen is een doosje voldoende om te genezen in alle geval wordt er een merkbare verbetering door verkregen. Er is geen twijfel dat gij niet voor een zoo geringe prijs geneigd zult zijn u te verlossen van kwellingen die u het leven moeielijk en onaangenaam maken. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 de doos, en a 9,per zes doozen, bij het Generaal-Depot der Pink Pillen, Van Eeghen- laan 22-huis, te Amsterdam, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verbaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. D A G E N. Yoorm. Nam. Zaterdag 19 Juli 2.21 2.40 Zondag 20 2.58 3.16 Maandag 21 3.33 3.50 Dinsdag 22 4.7 4.23 Woensdag 23 4.40 4.56 Donderdag 24 5.14 5.32 Yrijdag 25 5.52 6.10 aanstaande, met medewerking van een muziekgezelschap, wenschen mede te maken, kunnen zich aanmelden bij J. VAN DOESELAAR te Axel-Sassing, D. DE BLAA1J, voerman te Zaamslag, en Wed. DE POOTER te Axel, tegen den prijs van 75 ct. per persoon. US3P""" Goede bergplaats voor fietsen. Sunlightzeep is de alombekende, de beroeindste zeep en daarom heeit iedere yerstandige vrouw in de laatste vijfentwintig jaren zich van Sunlightzeep bediend. Zij wordt algemeen gewaardeerd om hare voortreffelijke hoedanighe- den en wij garandeeren dat de kwaliteit steeds even voortreffelijk zal blijven niettegenstaande de enorme stijging in den prijs der grondstoffen waarvan ge maakt wordt de echte Bezoekers wordt aanbevolen Hotel-Restaurant 296 Chaussee de Courtrai 296, schuin tegen- over den hoof ding any der Tentoonstelling; te bereiken per tram No. 4 en 7. Diners en soupers vanaf 1,25 francs. Diners a la Carte. Logies vanaf 2,50 francs per persoon. of Huisjje, op goeden stand. Br. met opgave van huurprijs, lett. X., bureau v. d. black aisook voor vaische tanden, Bagattenstraat 36, GENT, Geneesbundig Cabinet te GENT 54 Savaenstraat 54. Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Yrijdag van 9 tot 12 ure. Genezing van S&ger1- en S3laas» ziekten, TrosbeS water en alle versche en verouderde geheime ziek ten, verzwakking, vrouwen- ziekten. mammaxsmamimammmmmm Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elken werkdag van 10 tot 4 uur, voor tand- en mondziekten, aisook voor het plaatsen van vaische gebitten. ft ft H ft (Gedeponurdj ZEEP Ij 287 GEWAARBOSGD It; ORVERVALSCHT ZONDER SCHADELIJKE j| iBKfisODEEtEH

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2