TentoonstellingslDostuur Tandarts MEIER, Mond- en Tandziekten, A. E. C. KRUIJSSE, MAAIGRAS, YDLPENHODDERS!! Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien 2,76,55 Hectaren of 6 gemeten en 52 roeden G. VAN WAES-DE JONGHE exploitatie van ds Bufetten Specialist voor X o P Firma P. J. VAN DE 8ANDE, eeks kwart over elf werd een cafe op den ek van de Govert Fiinckstraat en Sweelinck- straat bezocht. Hier stond voor de toonbank ook een 34jarige schqpnmaker met zijn vrouw. Met deze vrouw begon de slagersknecht aardio-- heidjes uit te halen, zoodat er toen reeds tusschen den schoenmaker en den slagersknecht twist ontstond. Toen de schoenmaker het cafe' verliet struikelde hi] over de opgebroken straat en kwam te vallen. Op hetzelfde ooo-enblik liep de slagersknecht hem achterna e°n stak hem in den rug met een mes, dat tot de borst- kast doordrong. De politie arresteerde dadelijk den slagersknecht, die reeds te voren, toen de kastelein hem waarschuwde, zich niet met de vrouw te bemoeien, het mes in de toonbank had gestoken. De verslagene, wiens toestand zeer ernstig is, werd naar het gasthuis overgebracht. De dader heeft een voliedige bekentenis afgelegd. Het bleek, dat hij den schoenmaker in het geheel niet kende. (Hbl.) 0 m0(ie. Dat het altijd geen pretje is naar een van de laatste smaken gekleed te gaan ondervond, volgens de Midd' Crt., te Zieiikzee een alleenwonende julfrouw. Het van achteren sluiten der kieederen bracht haar dezer dagen in groote ongelegenheid. Door kennissen s avonds thuis gebracht, was vergeten nog eventjes assistentie te vragen bij het los- maken der japon. 't Was reeds bedtijd, en wat nu Met dat mooie costuum in bed stappen ging niet. Dan maar gewacht op een voor bij ganger. Gewacht, nog eens gewacht ('tis niet druk na tienen in Zienkzee met voorbijgangers) en ja, eindelrj k, daar hoorde zij voetstappen in de reeds vreed- zaam liggende straat, en verscheen hulp in den vorm van een politieagent, nog wel de langste die we hier hebben. In vredesnaam deze dan maar gevraagd, die onder „dat hek nog nooit edaen", zich kweet van de voor mannen zoo moeilijke taak. Naar alle waar- schijnlijkheid is zij heel wat verlicht naar bed gegaan om daar te droomen van de heden- daagsche costumes of.waar een politieagent toe kan komen. Een boer kreeg een huzaar in kwartier, die zich nogal onhebbelijk gedroeg. Zoo trok hij aan den maaltijd zijn sabel uit en legde die naast zich op tafel, de boer ging even de kamer uit en kwam terug met een hooivork, die hij eveneens naast zich op tafel legde. Wat moet dat vroeg de huzaar barsch. Niets, antwoordde de, boer, maar ik dacht zoo bij een groot mes hoort een groote vork. (R. N.) Zaterdagavond, toen veldwachter Kunst te Glanerbrug zekeren D. ten Wolde uit een cafe aldaar wilde verwijderen, pleegde deze ernstig verzet, hierin bijgestaan door een zestal kame- raden, die den veldwachter op ergerlijke wijze mishandelden. Alhoewel bloedend verwond aan hoofd en handen en eenige oogenblikken be- wusteloos door een hevigen slag op het hoofd, was Kunst nog bij machte zijn revolver af te vuren. Ten Wolde werd door het schot ge- trofifen en zakte in elkaar. De inmiddels ge- waarschuwde marechaussee arresteerde de zes medeplichtigen, terwijl de veldwachter en Ten Wolde onder geneeskundige behandeling werden gesteld. De toestand van eerstgenoemde was Zondagmorgen vrij goed, terwijl Ten Wolde s morgens half acht is overleden. (Tel.) De hoofdbesteller J. uit Maastricht, iemand, die bij zijne superieuren zeer hoog stond aan- geschreven, verdween op het laatst der maand Maart plotseling. A1 spoedig bleek, dat zijne kas met klopte en enkele dagen later stelde hij zich vrijwillig ter beschikking van de justitie, na in het buitenland bij familie te hebben vertoefd. Uit het verdere onderzoek van politie en justitie bleek, dat J., die 57 jaren oud is, drager van de eere-medaille in zilver van de Oranje Nassau orde, met circa 40 dienstjaren, in de laatste zes jaren zich aan verduisteringen had schuldig gemaakt, tot een bedrag van 1200. J. was ziek geweest, een jaar of zes geleden, en toen miste hij f 80. Hij heeft dat geld bijgepast door te leenen en verviel van het een in het andere. Vorig jaar kwam hij in handen van een pandjeshuishouder, die hem geld leende, tegen woekerrente. Zoo kon het niet blijven en de bom barstte op 29 Maart. Wegens bovengenoemde feiten werd J., die inmiddels oneervol is ontslagen, en zijn pensioen 70if a 800) heeft verbeurd, door de Maastrichtscbe rechtbank veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstrafde eisch was 2 jaren cre- vangenisstraf. Zondagnamiddag om ruim 4 uur stortte een groot gedeelte van een zijmuur aan de JNonnenstraat, te Nijmegen, gelegen pakhuis, welke muur eveneens zijmuur was van de gang van pand No. 59 aldaar, in. Tengevolge daarvan zakte de bevloenng van deze gang eveneens in en kwam zij neer in een daaronder gelegen kelder. De bovenbewoners van het pand konden hierdoor hun woning niet verlaten. Door een ladder, bedekt met planken, over den verzakten vloer te leggen, slaagde men er ten slotte in de menschen uit hun tijdelijke gevangenschap te gehad. bevrijden. De bewoners van het benedenvertrek hadden Jangs een achter-uitgang het perceel ku nnen verlaten. De instorting heeft vermoedelijk plaats gehad tengevolge van een gedeeltelijke onderstutting met een nieuwen muur, welke in bedoeld pak huis was aangebracht. Ten einde verder onheil te voorkomen, is bij gemelde woning, waarvan de verdere bewoning gevaarlijk was, een politie- post geplaatst. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats (Nijm. Ct.) De stad Tsaritzjne is door ratten als overstroomd. De dieren schijnen uit de provincie Astrakan te zijn gekomen, waar de pest heerscht* Men is dan ook zeer bevreesd, dat de ratten dezen verschrikkelijke ziekte zullen verspreiden. De plaatselijke overheid heeft een groote ratten- jacht georganiseerd. Aan staljongen tot staatsraad. Te Napels heeft de politie een advocaat Giossi, die lid van den gemeenteraad en waarnemend burgemeester is, gearresteerd. De advocaat had voor ongeveer 50000 gulden juweelen van een zijner clienten verduisterd, die laatstbedoelde hem te be waren had gegeven. Hij had hiervan voor 20.000 gulden te Nizza verkocht. Een vriend van de benadeelde dame, prins Pignateili, heeft nu voor den rechter verklaard, dat deze advocaat gemeenteraadslid en burgemeester, een valsche naam voert, en dat hij eigenlijk Denaria beet en hij de zoon van een koetsier van hem is. De prins liet dezen koetsierszoon op zijn kosten studeeren en de jonge man was zoo geniaal in den grooten stroom van het Napelsche leven onder te duiken om als /advocaat Giossi" weer aan de oppervlakte te verschijuen en weldra een van de voornaamste persoonlijkheden dier stad Napels te worden. Te Remscheid (Rijnland) heeft een zeven- en-twintig-jarige vrouw op tragische wijze den dood gevonden. g"'g met haar kind op den arm een wandeling in den tuin maken. Plotseling zakte de grond onder haar weg, stortte zij in een put en verdronk. Het kind bleef als door een wonder aan den rand van den put hangen. Op het geschrei van het kiud kwamen buren toe- Snellen, die er in slaagden het kind te redden. Waarschijnlijk is de put, die met planken be dekt was, langzamerhand met aarde bedekt geraakt, zoodat men hem niet zien kon, terwij de planken na verloop van tijd verrotten. Koning Konstantijn van Griekenland heeft dezer dagen, zoo meldt het R. N., een zonder- ling decreet uitgevaardigd, dat betrekking heeft op de doopplechtigheid van zijn dochter, die tijdens het woeden van den Balkanoorlog ge- boren werd. Daarin heet het namelijk: //Tot peters van mijn jongste dochter benoem ik mijn dapper leger en mijn uitstekende vloot. Ik wil hiermede den wensch uitspreken, dat deze beide moedige verdedigers van het vaderland zoo mogelijk nog nauwer aan mijn huis en aan mijn nakomelingen verbonden zullen worden. Als vertegenwoordigers van deze militaire lichamen zullen de Minister van Oorlog en de Minister van Marine bij de doopplechtigheid tegenwoordig zijn. Deze gedachte van den Koning, om inplaats van een vreemden souverein, zijn leger en vloot tot peters van zijn dochter te bestemmen, heeft onder de Grieksche soldaten en matrozen groote geestdrift gewekt. Een geheimzinnige vagebond. Bij een der Parijsche politieposten heeft zich, volgens het Hbl., een zonderlinge vagebond aangemeld met verzoek om nachtverblijf, daar hij uitgeput van vermoeienis was en geen cmld bij zich had. Het trok echter de aandacht van de agenten dat de man zich niet wilde scheiden van een stevig valies, dat hij in de hand hield. Toen hem gevraagd werd wat hij daar bij zich had, ontstelde de man zichtbaar, terwijl hij zich verzette tegen een onderzoek. I oen het valies ten slotte geopend werd bleek het gevuld met keurig gerangschikte dokumenten. De wachtcommandant waarschuwde zijn chefs en weldra was de heer Hennion zelf aanwezig met den chef van den algemeenen veiligheids- dienst Guichard. De man, die een Duitscher bleek te zijn, onderging een langdurig verhoor. Volgens enkele bladen zou de vagebond ver klaard hebben als teekenaar werkzaam te zijn geweest bij de firma Krupp, welke betrekking hij twee weken geleden verlaten had, met mede- neming van schetsen van door een Duitsch officier uitgevonden luchttorpedo's bestemd om gebezigd te worden tegen vliegtuigen. De geheimzinnige vreemdeling zou ook ver- zekerd hebben, herhaaldelijk pogingen te hebben gedaan om zijn schetsen aan den man te brengen op het departement van oorlog, waar men hem echter de deur gewezen had. Thans is het valies overgebracht naar het ministerie van oorlog en de eigenaar opge- borgen in het Depot, terwijl de politie bevel heeft gekregen, het grootste stilzwijgen in acht te nemen over de arrestatie. Een waanzlnnig plan. Het agentschap //Fournier" verneemt uit Lon- den, dat de politie een complot zou hebben ontdekt van de suffragettes, om de hoofdstad aan de vier hoeken in brand te steken. Zij zouden onderhandelingen hebben aangeknoopt met Fransche aviateurs, die ter verwezenlijking van dit helsche plan bom men met explosie- stoffeu gevuld en welke de suffragettes hun zouden verschaffen, boven verschillende punten van Londen zouden laten vallen. De aviateurs hebben de dames bericht, dat zij over het voorstel zouden nadenken en haast- ten zich toen de politie te waarschuwen. (Hbl.) Scliadelijke z.g. „tinuen" lepels en vorken. Dr. Van Hamel Roos en Harmens schrijven in het //Maaudblad tegen de Vervalschingen" Reeds herhaaldelijk wezen wij op het gevaar van het gebruik van goedkoope z. g. //tinnen" lepels en vorken en ander eetgereedschap, waarin betrekkelijk groote hoeveelheden lood voorkomen. Met het oog op het feit, dat na- tuurlijk slechts een klein deel eener natie zich van zilveren eetgereedschap kan bedienen, achten wij het uit een bvgienisch oogpunt van groot gewicht, te wijzen op talrijke ver- giftigingsgevailen, welke de doctoren Meillere, Apert en Rouillard te Parijs onlangs consta- teerden en waarover zij berichtten in de z/Societe Medicale des Hopitaux". in de schadelijke couverts werd bij chemisch onderzoek 10 °j0 lood geconstateerd. Dit gehalte, zeggen de drie geneeskundigen, is toegestaan aan de fabrieken, waar groote inhoudsmaten, ijsmachines, kannen, leidingen enz., worden gemaakt. Een zoodanige compositie moest door de wet verboden zijn, vooral met het oog op dranken en voedingsmiddelen (als azijn, vruchten zuren en specerijen), welke de eigenschap hebben lood op te lossen. Daarentegen is de Fransche wet zeer streng waar het betreft het vertinsel voor potten en pannen, daar dit niet meer dan 1/2 lood mag bevatten, en voldoen moet aan de wettelijk vastgestelde proef, d. w. z. dat in een oplossing van 3 %-tig azijnzuur, na een half uur kokens, geen lood gevonden mag worden. Voor de v/geheel tinnen" vourwerpen (lepels, vorken enz wordt 10 lood toegestaan, terwijl zij, daar ze evenals de vertinde voorwerpen, voor spijzen en dranken gebezigd worden, aan dezelfde eischen behoorden te voldoen. In ons laud beeft men het goedgevonden, zooals bekend is, in het geheel geen wetten dienaangaande te maken, en tot dusver op dit gebied steeds het zorgelooze systeem van z/laisser faire" en //laisser aller" gevolgd. Wij vertrouwen, dat onze nieuwe regeering en vertegen woordiging, als een der voornaamste punten op haar werkprogramma zullen plaatsen de behartiging van de zoo hoogst noodige hygienische belangen onzer natie, door de in- voering van billijke en aan de ervaring getoetste doch tevens strenge wetten op het gebied van voedingsmiddelen en verbruiksartikelen. ZEETIJDINGEN. Van 7 tot en met 8 Juli. o B o B '7 7 Van 7 tot en met 8 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 43 binnenvaartuigen op- en 52 afgeschutdoor de Westsluizen 25 op- en 4 afgeschut. Positie der Stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 10 Juli Vrijdag 11 Zaterdag 12 Zondag 13 n Maandag 14 n Dinsdag 15 u Woensdag 16 6.7 7.4 8.6 9.12 10.24 11.31 0.2 6.35 7.34 8.38 9.48 10.59 12.30 CORRESPONDENT! E. Zel." maakt enkele aanteekeningen naar aanleiding van de protesten in ons blad tegen het nit die courant overgenomen bericht uit Sluiskil. Met een doorzichtige bedoeling tracht de redacteur ons in die zaak te betrekken, en stelt ons vragen. Wij willen alleen opmerken, dat wij niets anders hebben gedaan dan weer- gegeven een tegen het bericht uit //Zel." bij ons ingebracht protest. In verband met het insinueeren van //Zel." willen wij nog wel mede- deelen dat het protest mede voortkwam van een zegsman wiens naam als goed Katholiek boven verdenking verheven is. (Red.) Op 14 Juli a. s. hopen onze geliefde Ouders, (burgemeester), hun 50jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Westdorpe, Juli 1913. Aanstaanden Vrijdag 11 Juli 1913, hoopt onze geliefde Vriendin, CORNELIA DAANE, haar 20ste" geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang gespaard moge blijven, is de wensch van HARE VRIENDLNNEN. Ter Neuzen. Aan hen, die hebben medegewerkt tot mijn herbenoeming als lid van den Raad en aan degenen, die van hunne belang- stelling blijken gaven, mijn liartelijken dank. Hoek, Juli 1913. F. KAAN. te Ter /Neuzen, vraagt inschrijviny voor de van 11 tot 10 Augustas. Inlichtingen ten spoedigste bij Mevrouw SPRUITENBURG. alsook voor valsche tanden. Baeattenstraat 36, Gr 111 IV T Bij de herstemming voor een lid van den Gemeenteraad op a. s. Vrijdag bevelen wij met den meesten aandrang aan Uw stem uit te brengen op den heer aftredend lid. Een man die de bekwaambeden bezit de be langen van de gemeente te behartigen. Tele Christelgk-Historische Kiezers. staande te groeien aan den dijk van den Van Wuijckhuisepolder. Nader aangeduid als kavel 51 van de in 1912 gehouden verkooping. Zich te vervoegen bij FRANK VAN HOEV E Sz., landman, Axel of JAN DEES Az., Zaainslag. Merk //SWAN"6,30. ,/THE CROWN" v 5,—. u „THE RED FOREST" 3,—. ,/CRESENDO" v 2,25. ,/THE SIMPLEX"1,50. ,/RUMBO" 0,65. ,/MANOS" v 0,30. Naar buiten met 15 cent verliooging. Van ,/Swan" en „The Crown" kunnen alle onderdeelen hersteld worden. Ter Neuzen. Boekhandel. VLAG. NAAM. M3. Van en naar Lading Voor Ter Weazen 7 Eng. s.s. Levenwood 2239 !Middeisbro ijzer Ueen. s.s. Chr. Cristensen 4314 jRepola hout Van Ter Wenzen i Deeu. s s. H. C. Andersen 3759 Methil ledig Eng. s.s. Factor 3333 New-Castle idem Voor Gent 1 Eng. s.s. Juno 2562 Hull stukg. idem Egret 3945 Liverpool idem Iiuss. s.s. Graf Tolstoi 3776 Riga gemengd Deen. s.s. Therese 3778 Archangel bout idem Clara 3262 Lulea idem idem Norman 5304 Hungerborg idem 8 idem Sara 4451 Kotka idem Duitsch s.s. Diana 3423 Windau idem Van Gent s 7 Eng. s.s. Oberon 184 Vlissingen ledig 8 Deen. s.s. Peter Maersk 3826 Hull idem Russ. s.s. Gen. Suwarow 5351 Blyth idem idem Fennia 3371 Jacobstad chicorei s.s. RICHARD vertrok 9 dezer van Hull naar Kroonstadt. sis. ELISABETH wordt heden te Brugge verwacht. s.s. HELENA wordt heden te Hull verwacht. s.s. MAGDALENA vertrok 8 dezer van Hull naar Kroonstadt. H n u B

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2