A I g e m e e n ftieuws- 8i AdverteotiebSad o o r Zeetjwsch-Viaasderea. No. 59 58. Dinsdag 8 Juli 1913. 53e Jaargang. Geidleaningen. Binnenland. M WtJi UITSLAG VERKIEZING, Herijk van Maten en Gewichten. HERSTEMMING voor den Gemeenteraad. A. eene geldleening groot f 2200,— B- f 1500,—, FEUILLETOH. ABONNEMENTj Per drie maanden binnen Ter Neuzen I,Franco per post: Yoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor bet overige Buitenland f 2,—-. Men abonneert zich bp ails Boekhande- bars, Postairecteuren en Brievenbushouders. ADVKETENTIKNi Yan 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal piaatsing derrelfde advertentie prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar piaatsruimte berekend rordt de Telefoon No. 2 5. Intending van advertentien v6or 1 uur op den dag der uitgave. Dinsdag den 15 Juli a. s., DE BARKER P. BEDET W. DONZE A. H. DBOST R. LENSEN-A. C. SCHEELE D. SCHEELE R. YERLINDE J. F. Ten laste der Gemeente WESTDOPtPE zullen worden aangegaan m obligation ad 100,— aan toonder dan wel voor het geheel op sckuldbekentenis ten name van den geldschieter tegen eeDe rente van ten hoogste 4V, 'sjaars. erdere inlichtingen zullen desgewenscht ter Secretarie verstrekt worden. Inschrijvingsbiljetten worden aldaar ingewacht tot uiterlijk 15 Juli a. s., voorm. 9 uur. Westdorpe, 1 Juli 1913. Burgemeester en Wethouders, C. YAN WAES, Voorzitter R. K1EBOOM, Secretaris. wbmbbbmhbpbmwmpiwhhbh Hi] bevond zich in de nabijheid van de kerk en uit het huis naast de pastorie had die kreet geklonken. Een gedachte kwam bij hem op, die hem met ontzetting vervulde. Zou hij voorbi] 't huis gekomen zijn, waar de oude man lag, die hem of beter gezegddie Hans von Beuren gekend had Zou die oude man hem nu gezien hebben ,/Drommels," dacht Wenz, en woedend gaf hij zijn paard de sporen. Je geluk van dezen ochtend heeft je zorgeloos gemaaktZoo ver ben je nog niet, dat je geheel veilig e overai kunt vertoonen." In woesten draf reed hij weldra het slot binnen. Toen hij van zijn paard stapte, zag hij juist, dat Nickel in de grootste haast uit het dorp kwam. Hij liep niet, hij rende. Naast zijn paard staande, wachtte de heer zijn dienaar, die w be.zvreet en Hijgend voor hem stond. u Wat is er?" vroeg de slotheer, die op het gelaat van Nickel de grootste ontsteltenis las. De Ministerieele crisis. Naar het persbureau Yaz Diaz meldt, wordt het in ambtelijke kringen waarschijnlijk geacht, dat de heer De Meester in het nieuwe kabinet weer als Minister van Financien zal optreden. Deze werd bij de Koningin ontboden niet als leider van de liberalen, doch als oud-Minister. Zaterdagmorgen 10 uur arriveerde te Apel- doorn de heer Troelstra om door de Koningin te worden ontvangen. H. M. de Koningin, die tijdens de verbouwing van het Paleis eene villa aan de Waldeck- Pyrmontlaan bewoont, reed te 10,45 naar het Paleis, om met den heer Troelstra het ge- wenschte onderhoud te hebben. Precies half een was het onderhoud afge- loopen en keerde H. M. de Koningin terug. Mr. Troelstra vertoefde nog een half uur in het Paleis, waar hij de lunch gebruikte. Per hofrijtuig werd hij toen weder naar den trein gebracht. Hij werd in het station omzwemd door journalisten, maar uit den aard der zaak liet hij zich over de conferentie niets uit. Hij verklaarde dat ook iu //Het Yolk" omtrent de audientie niets zou worden gepubliceerd en wat over de door hem te volgen gedragslijn verteld was, noemde hij uit den duim gezogen. Hij gewaagde van de vriendelijkheid der Koningin, met wie hij anderhalt uur in gesprek was geweest. Art. 369 Invaliditeitswet. Iu de laatste dagen komen bij het Departe- ment van Landbouw, Nijverheid en Handel onderscheidene verzoeken in van personen die wenschen benoemd te worden tot lid of secre taris eener commissie van advies over rente- aanvragen van ouden van dagen op grond van art. 369 der Invaliditeitswet, of wel, die wen schen benoemd te worden tot tusschenpersoon, om de 70jarigen in hunne gemeente, bij de invulling hunner aanvragen om rente, behulp- zaam te zijn. In het belang der requestranten wordt hun geraden zich niet te wenden tot het Depar- tement, maar tot den Commissaris der Koningin zoo zij eene benoeming wenschen als lid of z/Daareven is de oude .secretaris Gottfried gestorven", hijgde Nickel. //Mel zoo", zei de heer, inwendig zeer ver- heugd. vBreng mijn paard in den stal en kom me dan eens vertellen hoe de oude is overleden." Eenige minuten later lag de slotheer op zijn zachte sofa en voor hem stond Nickel, wien de moed ontbrak om zijn verhaal te beginnen. z/Nu vertel op, zonder vreesIk wil alles weten ook waarom je zoo verlegen bent. Lieg niet, dat zou je slecht kunnen bekomen Nickel zag zijn gebieder eenigszins zonderling aan en begon toen //Het is dwaasheid mijn- heer De oude man was al Iang zwak en ziek van hoofd". z/Nu, begin toch eindelijk eens! Als ik tevreden ben, zal ik je goed beloonen Voor- uit nu De man begon te vertellen//De oude Gottfried was al een poosje zwaar ziek. Daarom heb ik hem in den afgeloopen nacht opgepast heer! In den ochtend hoorde ik een hoefslag en zag ik u aankomen. Ik vertelde dit aan den ouden man, die u als kind gekend had hij wilde u zoo graag weerzien. Maar het toeval wilde, dat burge- secretaris eener commissie, en tot den my ster hunner woonplaats, zoo zij als tusschen- pe /oon wenschen te worden aangewezen. (St. Crt.) TER NEUZEN, 7 Juli 1913. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bilt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 771.2 Horta. Laagste 753.8 Hamburg. Verwachting tot den avond van 8 Juli. Matige, later afnemende Noord-oostelijke tot Noord-westelijke wind, zwaar bewolkt, met kans op regenbuien, later opklarend, iets warmer. Naar wij vernemen is het zoo goed als zeker dat een provinciale stoombootdienst tusschen Ter Neuzen en Hansweert met Hoede- kenskerke als tussehenstation tot stand zal komen. Ongedacht vlug zal dus deze verbinding, waarvoor ook in ons blad een lans werd gebroken, haar beslag krijgen. Zoo zal dus uit een voorstel tot algeheele opheffing van den dienst op Hoede- kenskerke een afdoende verbetering in de com- mucicatie tusschen Zuid-Beveland en onze streek voortkomen, want door dat voorstel is de be- weging voor uitbreiding dezer verbinding ontstaan. Wij kunnen daarmede vooral dat deel van Zuid- Beveland feliciteeren dat thans zoo goed als van alle verbinding is verstoken, terwijl het ook aan onze streek belangrijk zal ten goede komen door de qemakkelijke verbinding met Zuid-Beveland en kortere verbinding, zoo voor bet reizigers- verkeer als het postvervoer, op het overige deel van Nederland. Bij de heden alhier door Burg, ec Weth. gehouden herbestediDg van het uitvoeren van onderhoudswerken aan de gemeeutegebouwen enz. te Sluiskil was slechts 1 biljet ingekomen, en wel van den heer G. H. Kooman aldaar, voor 300. Met 1 Juli is verplaatst van Hoek van Holland naar Ter Neuzen de opzichter van 's Rijks waterstaat D. Olie, en met ingang van 1 Augustus de opzichter van 's Rijks waterstaat L. van Breen van's Her- togenbosch naar Ter Neuzen. Gedurende de maand Juni kwamen alhier binneu met bestemming voor onze haven 27 zeeschepen, met een bruto-inhoud van 80,644 M3., (hiervan vertrokken na geheele of gedeeltelijke lossing ter wederinlading naar Gent 5 schepen, metende 17,156 M3.) De invoer was als volgt9 schepen met 2185 Eng. ton stukgoederen, 5 met 9657 Eng. ton hout, 4 met 5280 Eng. ton steenkolen, 8 met 5240 Eng. ton ijzer en 1 met 1350 Eng. ton erts. Van Ter Neuzen voeren uit 19 zeeschepen, metende 52,978 M3. Uitgevoerd werd door onder het voorbijrijden uw gelaat naar een andere zijde was gekeerd, zoodat de oude man u niet kon herkennen. Een krachtige soep knapte hem wat op en toen liet hij zich in een rolstoel bij het venster brengen om u goed te kunnen zien. Ik moest hem ook helpen, zoodat hij knap in de kleeren stak. Zooals hij zeide, deed hij dit uit liefde tot u. Ineengedoken zat hij uren lang naar den straatweg te turen in de richting, vanwaar u moest komen. Eindelijk zag hij u in de verte aankomen, toen ging hij staan daarbij moest ik hem ondersteunen. Met ingehouden adem staarde hij u aan. Daar u het hoofd zoo tier opstak, kon hij uw gelaat goed zien. Een oogenblik rekte hij den hals, zijn gelaat werd doodsbleek en hij hijgde naar adem. Toen sloeg hij met de armen in het rond, alsof hij iets wilde afweren, stiet een luide gil uit en zakte ineen. Doodelijk onsteld boog ik mij over hem heen en hoorde hem mompelen Nickel zweeg en keek verlegen voor zich. z/Komaau, wat zei de gek." Ja, mijnheer, u hebt gelijksprak Nickel. z/De oude moet voor zijn dood werkelijk gek ge- worden zijn, waBt hij mompelde ik hoor het 8 schepen 6445 Eng. ton stukgoederen. door 1 1400 Eng. ton erts, terwijl 10 in ballast vertrokken. Door de Westsluis werden opgeschut 283 binnenvaartuigen, met een bruto-inhoud van 138,932 M3. en afgeschut 259 M3., metende 135,519 M3. Door de Oostsluis werden opgeschut 624 binnenvaartuigen, metende 95,378 M3. en afge schut 588, metende 80,167 M8. Bestemd voor Gent werden opgeschut 142 zeeschepen, met een bruto-inhoud van 372,732 M3. en afgeschut 145 zeeschepen, metende 406,274 M3. In den voormiddag was er gisteren niet veel uitzicht dat het concert in vDe Buiten- societeit" te geven door het muziekgezelschap z/Ons Genoegen" van Vlissingen, directeur de C. G. Govaarts, voortgang zou kunnen hebben. De regen viel in malsche stroomen. Met den middag klaarde het weertje op en ten laatste was het nog een aangenaam zitje in den voor den wind beschutten tuin, op de tijdstippen dat de zon door de wolken heen drong. De weers- gesteldheid was merkbaar van invloed op het bezoek. Wel was de tuin redelijk bezet, doch dit sproot voort uit het aautal Vlissingers dat het gezelschap vergezelde. Voor de concer- teerende vereeniging was het jammer dat de opkomst niet grooter was. Zij voerde haar programma op uitstekende wijze uit. Het ont brak dan ook niet aan applaus. Vooral was er veel belangstelling voor het verplichte num- mer van de eerste afdeeling van het concours te 's Hertogenbosch. Hiermede had de ver eeniging grooten bijval. Met ingang van 16 dezer zijn benoemd tot kommies der directe belastingen derde klasse te Sas van Gent J. Traas en J. H. de Nijs, Philippine A. Hamerlinck, Nieuw Namen M. Toolens. Zaamslag. In deze gemeente vertoont zich op verschiliende plaatsen de aardappelziekte. Niet alleen het loof, maar ook de knollen zelf zijn aangetast. Slaat het kwaad over naar het laatst gepote gewas, dan zal van vele akkers niet veel terecht komen. Gedurende de kermis werd alhier het rijwiel van een koopman ontvreemd, dat geborgen was op de achterplaats van een herberg. De kermis had haar gewoon verloop. Na afloop werd in den nacht van Zaterdag op Zondag bij Ds. Van de Wal een glasruit verbrijzeld. De hieraan schuldige is, evenmin als de dief van het rijwiel, tot op dit oogenblik niet ontdekt. Koewacht. Vrijdag werd hier eene open- bare vergadering van den gemeenteraad gehouden waarop alle leden tegenwoordig waren, behalve de heer J. de Blieck. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten, waarin zij melden, dat hunne beslissing omtrent ligt te mij bij duidelijk. Hans von Beuren Traben op het kerhofBegraaf hem... Toen stierf hij. Wenz stiet een rauwen lach uit en sprong op. z/Wie heeft die onzinnige woorden nog meer gehoord z/Niemand, mijnheer", antwoordde Nickel ontsteld. vDat is goed", zei de heer Yon Beuren. z/Spreek er met niemand over, als je hier in dienst wil blijven. Door mijne lange afwezig- heid ben ik van de menschen vervreemd en ik wil niet, dat door zulken onzin wantrouwen tegen mij wordt opgewekt. Haal me nu wijnJe mag voor je zelf ook een beker inschenken en dien op de gezondheid van je nieuwen heer ledigen." Daarop strekte hij zich weer uit" op het zachte rustbed en Nickel ging vergenoegd heen om het ontvangen bevel uit te voeren. Bij het verlaten der zaal wierp hij.een eigenaardigem blik op zijn nieuwen meester en mompelde //ZonderlingAls de oude Gottfried nu eens niet ziek geweest was (Wordt vervolgd.). UEIZESSCHE #914 lilad vemeblfnt Ms»itdBg- W oeoidag- en 1'rljdagavond, ntigeEonderil op Ceetl^Kgea 1)1J de fliraa I*. JT. TIM BS IA1B9I, 4ai Vw Keaien. XT Burgemeester en Wethouders der g-emeente TER NEuZEN maken bekend. dat een afschrift yan het proces-verbaal, vermeldende den uitslag der op 4 Juli 1913 gehouden stemming-, ter verkiezing van vierleden yan den Gemeenteraad, is aangeplakt en voor een ieder ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt. Ter Neuzen, 4 Juli 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1ZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN, brengt ter openbare kennis, dat op van des morgens aclit tot des namiddags vijf nren de herstemming zal gesckieden ter vervulling van vier plaatsen in den Gemeenteraad. De candidaten, in alphabetische volgorde zijn Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende "Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deeineemt, wordt gestraft met gevangenis- straf van ten hoogste EEN JAAR." Ter Neuzen,' 4 Juli 1913. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bij deze bekend dat dit jaar voor den herijk der maten en gewichten van af it Juli a. s. zitting zal worden gehouden in het lokaal bij school C op Javain plaats van in het gebouw der Aereenigde Handwerkslieden in de Donze- Visserstraat te Ter Neuzen. Ter Neuzen, den 7 Juli 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 1