Oaafhankelijkh,eicLsfeest Een Wagon Aardewerk. UITGELGOT Joz.de Jonge. Gemengde bertehien* Joz. de Jonge, Advertentien, Laatste Berichten. BURGER Lli KEN STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Jacomina Pieternella Yersluijs, „DE GQEDK00PE WINKEL." ONTVANGEN: H. VERHOEVEN, Katholieke Medekiezers P. DE BAKKER, A. H. DONZE, R. DROST en A. C. LENSEN. Medekiezers, A. H. DONZE, R. DROST en A. G. LENSEN. A. H. Donze, R. Drost, A. C. Lensen en R. Scheele, Kiezers van H0EK In aansluiting bij de aanbeveling van den heer JOZ. DE JQMGE bevelen ook wij hem aan als lid van den Gemeente- raad van Hoek bij de stemming op a. s. Yrijdag, opdat de Schul- denlast niet verzware, zooals wij vreezen, waardoor de min- dere man genoodzaakt wordt te betalen. Wij meenen dat het genoeg is, om b. v. nieuwe wegen nit te breken en weer maar andere te leggen. Bit is took zeker niet in het belang van de Gemeente werken zooals tot nu toe gedaan is. Baarom kiezers handelt verstandig en kiest met ons den heer VELE KIEZERS. Uit een gezin te Meppel, waar man en vrouw beide aan den drank verslaafd zijn, kostte dit deze week den man het leven, hij moet letteriijk in de jenever gestikt zijn. De „New-\ork Herald" deelt mede, dat te New-\ork is aangekomen de Engelsche aviateur Frank Clifford. JDeze vertelde aan de hem in- terviewende reporters, dat hij van plan was een poging te doen om den Atlantischen Oceaan over te vliegen. Hij zeide „De nieuwigheid van mijn onder- neming ligt in het gebruik van bevroren benzine. Ik stel me voor zooveel van die vloeistof in bevroren toestand mee te nemen, dat ik de helft van den afstand kan afleggen. Dan zal ik voor de andere helft benzine innemen op een boot, die halfweg zal worden gestation- neerd. Ik zal bevroren benzine gebruiken, omdat er dan minder gevaar bestaat voor ver- breking van den evenwichtstoestand in het toestel door condensatie van de vloeistof, wij I deze reeds in gecoudenseeerden toestand ver- keert. Ik laat de benzine tot een blok be- vriezen en smelt dit jonder het vliegen. Mijn monoplan kan gemakkelijk een snelheid ontwikkelen van 100 mijlen per uur. Ik zal de zoog. ,/Korte route" nemen, zoodat een afstand van 3000 mijlen moet worden door- vlogen. En ik denk dus in ongeveer 30 uur mijn doel te hebben bereikt." Een rooverhoofdman, die honger had. Te Parijs werd in de Champs Elysees dezer dagen een zwerver aangehouden, die op het bureau van politie verklaarde, dat hij in geen drie dagen een stukje gegeten had. Wanneer men hem een middagmaal gaf, zou hij belang- rijke mededeelingen doen. Aan zijn wensch werd voldaan en nu vernam men, dat hij de vroegere hoofdman van een rooverbende was, die sedert maanden in de omgeving van de Champs Elysees haar bedrijf uitoefende en al heel wat op haar geweten had. Zoo waren het eenige leden van zijn bende, welke uit 10 bandieten bestoud, die in November van het vorige jaar de groote inbraak bij den juwelier Clerk op de Place de i'Opera pleegden waarbij voor meer dan 330000 gulden aan juweeleii gestolen werd. De bende was met haar buit verdwenen, zonder haar chef er ook maar een cent van te geven. De politie heeft intusschen de exroover-hoofd- man tusschen vier muren opgesloten en zal een onderzoek insteilen om te weten te komen, in hoever men aan dit verhaal geloof moet slaan. (R. N.) De heks in den oven. Eenigen tijd geleden had er, naar het R. N. meldt, in het dorp Gravilla bij Florence, een voorval plaats, dat aan de middeleeuwsche heksenprocessen doet denken. Een boerin, Faustina Bulli genaamd, werd wegens haar buitengewone leelijkheid voor een heks gehouden. Op zekeren dag kreeg de vrouw twist met de boerin Maria Secci, waarbij eerstgenoemde den wensch uitsprak, dat haar tegenstandster blind zou worden. Toevallig werd vrouw Secci ook eenigen tijd daarna blind en dit was nu voor het geheele dorp een reden om aan te nemen, dat de vrouw een verbond met den duivel gemaakt had. Op zekeren dag sleepte de man van de blinde de heks in zijn woning, waar hij in. tegenwoordigheid van zijn vrouw van haar eischte, deze weder het gezicht terug te geven. Toen daarop Faustina haar onschuld betuigde en zeide, dat zij oumogelijk in staat was, aan het bevel van den boer te voldoen, riep hij drie buren, die de ongelukkige vrouw aangrepen en in een oven stopten. "Reeds had het vuur de schoenen van de heks verbrand toen de gemeenteschrijver verscheen en de man- nen in hun werk stoorde. Faustina werd bevrijd en haar vier pijnigers aan het gerech.t overge- leverd. De rechtbank veroordeelde ied.er der daders tot zes maanden gevangenisstraf. Een 109jarige. Te Wood Groon in Engeland, woont volgens het R. N-, een vrouw, Rebakka Clark, die den respectabelen leeftijd van 109 jaar heeft bereikt. De oude vrouw is, in tegenstelling met zoovele andere honderd- jarigen, nog kras en geniet -een goede gezond- heid, eeten drinkt met een eetlust, dien meuigeen haar benijden zou en gaat dagelijks nog een kleine wandeling maken. Eens per week gaat zij zelfs een uitstapje naar een tamelijk steilen heuvet in den omtrek maken, om zelf haar ouderdoms- pensioen op het postkantoor te gaan halen. Bij een gesprek verklaarde de vrouw lachend, dat zij er zeker van is, dat zij nog menig jaartje haar geld daar zal halen. Zij gaf toe, dat zij wat meer slaap noodig had dan ,/jongere" menschen reeds na zonsondergang gaat mevrouw Clark naar bed en slaapt dan meest tot tegen den middag en dat zij niet meer zoo duidelijk kon spreken dan vroeger. Haar gezicht en gehoor zijn nog uitstekend en eten kan ze minstensevengoed, zoo niet beter dan jongelieden. Op haar verjaardag bestond haar middagmaal uit een dikke schijf roastbeef, een aantal aard- appelen en een portie bloemkoolgestoofde vruchten, room en thee met witte brood. Een van de leefregels van dit bij zonder krasse oudje is ,/Eet veel en goed". Tot haar tachtigste jaar heeft mevrouw Clark hard gewerkt en was altijd vroeg op haar post, maar toen vond zij het ook genoeg en meende nu een welverdiende rust te mogen genieten. Ofschoon de oude dame nog geheel met alles meeleeft en voor alle nieuwe uitvindingen een groote belang- stelling toont, heeft zij nog nooit gewaagd met een >motorbus of een electrische tram mede te gaan. Zij is echter wel bereid bij gelegenheid een autoritje te maken. Mevrouw Clark, die in Engeland voor de oudste bewoonster geldt, heeft slechts een zoon en een dochter. Beiden zijn nog in leven en genieten ouderdomspen- sioen. Haar oudste kleiukind is £8 jaar en haar oudste achterkleinkind telt 30 lentes. Een rat bracht het uit. Zooals reeds gemeld, schrijft het R. N., werd de vorige maand de. portier van het Berkeley-hotel te Londen door eenige juweeldieven half doodge- slagen, terwijl de daders voor ongeveer 75000 aan kostbaarheden der gasten, benevens 2400 gulden in contanten medenamen. Onlangs be- merkte een der hotelbedienden een rat in het hotel, die zijn toevlucht in een oude stookplaats zocbt. Toen de man het beest met een s'tok wilde verjagen, ontdekte men daar een porte- feuille met de gestolen 2400 gulden. De directeur van het hotel beval den vinder het stilzwijgen te bewaren en droeg aan een jongen huisknecht, Arthur James genaamd, dien men van <jeu diefstal verdacht, op, het restau rant te bewaken. De portefeuille met geld liet men op dezelfde plaats, waar men ze ge- vonden had. Zij bleef daar ook, maar eenige dagen later bemerkte men, dat er 60 gulden uit genomen was. James werd daarop gearresteerd en be- kende spoedig, dat hij met twee vrienden en een vierden persoon den diefstal begaan had en den portier Gowers half doodgeslagen had, omdat deze niet voor hun plan te vinden was. Amsterdam. Door de Provinciale Staten van Friesland werden herkozen alle leden van Gedep. Staten, behalve de heer Nauta (a. r.j, in wiens piaats een sociaal-democraat werd verkozen. In Noord-Holland zijn alle aftredendeu her kozen, evenals in Gelderland. In Groningen zijn herkozen de aftredende leden, de heeren Sijpkens en Westerdjjk, en gekozen de heer Jansen, alien liberaal. 's Graveuhage. De Fransche vliegenier Brin- dejonc die op zijn Europeesche rondvlucht bier gisteren amveerde uit Kopenhagen, via Ham burg, is hedeu morgen te 8,53 vertrokken met bestemming naar Parijs. Voor zijn vertrek onderhield Z. K. H. Prins Hendrik zich eenigen tijd met hem. Hij bereikte tusschen Hamburg en Den Haag eene snelheid van 100 mijlen. Weenen. Aan de Berliner Zeitung am Miftag wordt geseind dat het G riekscbe legercommando het bevel heeft gegeven over de geheele llnie aanvallend tegenover de Bulgaren op te treden. In den slag die den vorigen dag tusschen de Serviers en Bulgaren plaats had, werden de laatsten teruggedrongen en namen de Serviers 600 Bulgaren gevangen. De Serviers verloren 1400 dooden en ge- wonden, waaronder 40 officieren. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 3 Juli 0.40 1.3 Vrijdag 4 1.25 1.47 Zaterdag 5 n 2 9 2.31 Zondag 6 2.54 3.18 Maandag 7 3.41 4.4 Dinsdag 8 4.27 4.50 Woensdag 9 5.16 5.42 efJil A. s. Zaterdag 5 Joli koopt onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Wed. P. Stoffels, haar S03ten verjaardag te her- denken. Hare dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, Juli 1913. Ondergeteekenden bij de op 30 Juni j.l. gehouden stemming weder ver kozen als lid van den raad, betuigen bij deze bunnen hartelijken dank aan de Kiezers voor de op hen uitgebracbte stem men. Philippine, 1 Juli 1913. J. F. RAMMELOO. J. F. TAALMAN. Daar sommige kiezers, in weerwil van mijne verklaring, tocb bet voor- nemen schijnen te bebben hunne stem aan mij te geven, verzoek ik nog eens gQene steMfl asp mij uit te brengen. VAN DER MOER. te ZAAMSLAG. Teneinde bovengenoemd feest wel te doen slagen, worden alle buurten bvnnen wijk A. beleefd uitgenoodigd ieder in zijne buurt eene Commissie te vormen tot versiering der verschillende straten. Namens de Feestcommissie, J. STOLE Lz., Yoorzitter. A. P. WISSE, Secretaris. Vanaf heden groote opruiming. Spotprijzen. Zie de etalagre. Ter Neuzen, Noordstraat 70. Obligatie No. C. 87, Vrederust, geldleening a /IOO. Zich te vervoegen ten kantore van H. J. V. d. OUDEN, Kersstraat 53, Ter Neuzen. Zijn we bij den neus genomen of niet? Voor een naam teekenen en nog 3 andere invullen. 't Is fraai. Wij znllen dan ook geen der 3 anderen stem men. Bovendien is er groot gevaar, dat we in onze persoonisjke ^rijheid en onze zaken bedreigd worden, als de anti-revolu- tionnairen het winnen. In ons eigen Ibselarog stemmen wij de beeren jEen groot aantal Katholieke n e ring doet den. Niet ten kwade, ten goede dient gewerkt. Aan bet uitwerpen van flinke, nuttige, eerlijke en onafbankelijke gemeenteraadsleden wenschen wij niet mede te doen. Wij bevelen naast onzen partijgenoot, den beer R. SCIiSEELE, krachtig aan de beeren Daardoor zullen wij beter bet algeineen belting dienen, dan door bet vissckien in troebel water. Yele Cbr.-Hist. Kiezers. Wij stemmen niet in met de revolutieplannen van een paar zoo- genaamde beeren, die achter ./Ons Blad" zitten en zullen als wseldesrskensie burgers onze stem uitbrengen op de heeren alle wieif* aftredende leden en achtbare burgers van onze gemeente. Ken aantal onpartijdige kiezers- denkt om uw beurs, 10 jaar geleden was de Gemeente-schuld 500,thans ongeveer 60.000 zegge zestig duizend plus de liinnendijk. Kiest met ons die de Gemeente zeker op geen kosten brengen zal. VELE KIEZERS. Binscliliapelle. Geboorten. 15 Juni. Juliana Louisa, d. van Leonardus van Trappen en van Paulina Maria van Kronenberg. 19 Juni. Louisa Maria, d. van Petrus van de Valck en van Amelia van Laar. 29 Juni. Maria Apolonia Louisa, d. van Josephus de Klerk en van Maria Louisa van Dijk. Overlijden. 13 Juni. Angelina Catharina Gelderland, oud 9 in., d. van Johannes en van Virgina Vaal. 16 Juni. Petrus Josephus de Rijk, oud 6 j., z. van Jacobus en van Paulina Catharina Truijman. 29 Juni. Christina Elisabeth de Bakker, oud 1 j., d. van Desideriusen van Rozalia Lambert. JAuewaclw. Huwelijks-aangiften. 4 Juni. Hubert A. J. Suy, oud 29 j., jm. -en Magdalena M. E. Zwartele, oud 27 jd. 19 Juni. Joannes van de Vijver (van Zuiddorpej, oud 50 j., jm. en Maria Louisa van Vlier- bergbe, oud 55 j., jd. 20 Juni. Franciscus Bocklam ^van St. Nicolaas), oud 27 j., jm. en Carolina Justina Drubbel, oud 21 j., jd. 24 Juni. Augustus Antheunis (van Stekene), oud 24 j, jm. en Prudence de Block, oud 26 j., jd. Huweiijks-voltrekkingen. 25 Juni. Eduardus Gpet- hals, oud 37 j., weduwn. en Maria Augusta Coone, oud 30 j., jd. 30 Juni. Hubert A. J. Suy, oud 29 j., jm. en Magdalena M. E. Zwartele, oud 27 j jd. Geboorten. 4 Juni. Maria Louisa, d. van Seraphinus de Vleeschouwer en van Joanna van Mullein. 25 Juni. Elisabeth Joanna, d. van Gustave D. Sturms en van Maria Lud. Raman. Overlijden. 12 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Aloysius J. van Hove en van Maria A. van Hove. Adolf Johannes de Brauwer (overl. te Haarlem), oud 28 j., z. van Leopoldus en van Theresia Lammens. 16 Juni. Petrus Aloijsius Cerpen- tier, oud 3 m., z. van Dominicus en van Emelia Rl de Letter. 20 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Petrus de Guchteneire en van Maria J. Couinans. 27 Juni. Jacobus Hamerlinck, oud 33 j., z. van Desiderius en van Paulina de Brauwer. «»verxljis. Overlijden. 25 Juni. Emiel van Bam- bost, oud 15 j., z. van Eduardus en van Maria Coleta van Acker. Sas van lltsnt. Huweiijks-voltrekkingen. 19 Juni. Ernest Desiderius Celestinus de Vis, oud 26 j jm. en Alina Julia Pauwels, oud 24 j., jd. 23 Juni. Alphonse Joseph Felix Maria van Bogaerf, oud 30 j., jm. en Aline Marie Francoise Wauters, oud 28 j., jd. 28 Juni. Joannes Ludovictis van Bouwelen, oud 28 j., jm. en Celina Mathilda Hollebosch, oud 33 j., jd. Geboorten, 15 Juni. Marcel Emiel, z. van Mathilde Maria Ludovica van Lent. 28 Juni. Arthur Cerillus, z. van Honnore Obrie en van Maria Nathalia van de Velde. 29 Juni. Marcellina Irma Maria Joseph, d. van Augustus van Lent en van Emilie van Laecke. W«sitrturpe. Geboorten. 19 Juni. Albri Michel, z. van Cyrillus Rene Kalle en van Romanie Stephanie Marie De" Vos. 25 Juni. Ivona Maria Celestina, d. van Petrus Eduardus de Smet en van Justina Maria De Bouver. Kaamsla^. Huwelijks-aangiften. 19 Juni. Pieter Bakker, oud 21 j., jm. "en Elisabeth Penne, oud 21 j., jd. 26 Juni. Jacob Goosen, oud 22 j., jm. en Suzanna Elizabeth Baak, oud 21 j., jd. Jan de Putter, oud 22 j., jm. en Levina Scheele, oud 22 j., jd. Geboorten. 3 Juni. Jacobus Jan, z. van Abraham de Jonge en van Maria Leonie van Doeselaar. 6 Juni. Suzanna, d. van Maarten Leendert de Regt en van Elizabeth Adriana de Kraker. Maria Jozina, d. van Pieter Moens en van Elisabeth Maria Leenhouts. 7 Juni. Daniel, z. van Abraham van der Beek en van Aagje Ollebek. Willem, z. van Michiel de Footer en van Poulina Wagenaar. 8 Juni. Levinus- Marinus, z. van Pieter Mechielsen en van Johanna van Driel. 10 Juni. Ida Francoise, d. van Jacob Kosten en van Helena Cor nelia Franfoise Riemens. 12 Juni. Willem Mattheus, z. van Johannes Willem de Feijter en van Adriana Cornellissen. 19 Juni. Jan, z. van Maarten van Kerk- voort en van Jozina Verhelst. Jan Johannes, z. van Frangois Buijze en van Levina Willemsen. 23 Juni. Sjutke Uilkje, d. van Herman Pieter Michiel de Walle van Aaltje fcooistra. 24 Juni. Abraham, z. van Jacob Risseeuw en van Cornelia Esther Wisse. 27 Juni. Aaltje, d van Adriadn van den Ende en van Cornelia de Meester. Overlijden. 4 Juni. Magdalena van Pienbroek, oud 63 j., echtg. van Krijn Hamelink. 7 Juni. Jochem Jacobus Riemens, oud 25 j., z. van Adriaun (overl.) en van Adriana van de Wege. 9 Juni. Pieter Jansen, oud 78 j., weduwn. uit het le huwe!. van Adriana van den Heuvel en uit het 2e of laatste huwel. van Magdalena Remijn. 10 Juni. Maatje de Putter, oud 50 j., echtg. van Jan Scheele. 19 Juni. Tanneke Dieleman, oud 4 m., d. van Jacob en van Adriana Willemsen. 28 Juni. Jacobus Jan de Jonge, oud 3 w., z. van Abraham en van Maria Leonie van Doeselaar. 30 Juni. Pieter Oppeneer, oud 80 j., echtg. van Suzanna Hofman.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2