Gemengde berichten. Gelijk men weet, wordt door dit decreet das verboden, dat iemand dit boek uitgeeft, leest of in zijn bezit houdt. Zaamslag. Tot hoofd der bijzondere sehool te Othene is benoemd de heer D. Zandersen, onderwijzer te Amsterdam. Axel. Zaterdag werd alhier de tweede tentoonstelling gehouden van het Belgisch type van zware trekpaarden, georganiseerd door de vereeniging van Zeeuwsche Fokkers van het zware Trekpaard. Op het terrein stonden in verschillende afdeelingen ongeveer twee honderd paarden, waaronder 56 hengsten aan de lijn. Het daarbij noodzakelijke personeel als leiders, eige- naars, keurmeesters, commissarissen, enz. bracht al vroeg heel wat volk op de been, doch van particuliere zijde bleek weinig belangstelling te bestaan en was op vrij wat meer bezoek gerekend. Ook de handel was niet druk. Misschien dat het ongunstige weer voor velen de reden was om thuis te blijven. Ongeveer 12 uur werd een rijk diner opgedischt, waaraan een dertigtal personen aan- zaten en een tweetal dames. Na afloop daar- van, ongeveer halt twee, werden de keuringen hervat, die ook nu weer door het groot aantal prachtige inzendingen, zeer veel tijd in beslag namen vooral toen de toenemende regen haast alle werk in de openlucht onmogelijk maakte. Om half vier kwam het muziekgezelschap //Concordia' spelende aan, doch dit moest helaas ook al spoedig een „onderdak" zoeken, en of- schoon het al rnenig marscbje op de tribune liet hooren, was er met het druilige weer toeh weinig stemming in de aanwezigen te krijgen. Het was deD menschen aan te zien, dat men verlangde naar het einde. Toen de regen iets ver- minderde, trachtten velen tusschen de buien door thuis te komen, zoodat buitende belanghebbenden weiuigen tegenwoordig waren bij het bekend maken van de uitslagen, voorzoover deze bij den secretaris waren ingekomen. Met een hartelijke felicitatie reikte de voor- zitter de medailles uit aan de verschillende prijswinners, in de volgorde als hieronder aan- gegeven PRIJZEN: Vierjarige en oudere hengsten. le prijs W. Dieleman Pz., Axel. 2e prijs B. C. Puylaert, Zuiddorpe, 3e prijs W. Diele man, voornoemd, 4e prijs H. Bonte, Koewacht, 5e prijs Jan de Putter, Axel, 6e prijs P. Vael- Ysebaert, St. Jansteen. Driejarige hengsten. le prijs JD. van Esbroeck, Hengstdijk, 2e prijs Jan de Putter, voornoemd, 3e en 4e prijs niet uitgereikt. Tweejarige hengsten. le prijs C. de Feijter, Boschkapelle, 2e prijs vfndigene de Welden", eigenaar 3e prijs 0. de Feijter, Koewacht, 4e prijs Ph. J. van Dixhoorn, Axel, 5e prijs A. Fruijtier, Honte- nisse, eervoile vermelding C. de Feijter, Koewacht. Eenjarige hengsten. le prijs Joh. Scheele, Zaamslag, 2e prijs Ph. J. van Dixhoorn, 3e prys Jos. van Geit, Terhole, 4e prijs Ph. J. van Dixhoorn, voor noemd, 5e prijs Ed. Fassaert, Kloosterzande. Hengstveulens. le prijs P. Yael-Ysebaert, voornoemd, 2e prijs Jan de Putter, voornoemd, 3e prijs F. van Hoeve, Axel, 4e prijs J. F. de Maat-Lemsen, Stoppeldijk, 5e prijs Jan de Putter, voornoemd. Kampioen van de driejarige en oudere hengsten werd //Mon Reve de Roeulx" van de vereeniging „De Toekomst" te Axel. Prijs: een foto van het paard. De overige prijzen bestonden in verguld zilveren, zilveren en bronzen medailles, terwijl bij elke verguld zilveren 5 en bij elke zilveren medaille f 2,50 werd toegevoegd. Vierjarige en oudere merrien. le prijs B. C. Puylaert voornoemd, 2e prijs P. Vael IJsebaert, voornoemd, 3e prijs B. C. Puylaert, voornoemd, 4e prijs H. P. Puylaert, Zuiddorpe, 5e prijs C. Vereecken, Stoppeldijk, 6e prijs W. Dieleman Pz., voornoemd, 7e prijs Ph. J. van Dixhoorn, voornoemd, 8e prijs V. Boeding, Stoppeldyk, 9e prijs Jan de Putter, voornoemd, lOe prijs B. C. Puylaert, voornoemd, 1 le prijs Th. Bruggeman, Nieuw-Namen, 12e prijs Kr. de Kraker Kz., Zaamslag, 13e prijs M. Dekker Ez., Zaamslag, 14e prijs A. de Bruijne, Ter Neuzen, 15e prijs Jan de Putter, voornoemd, 16e prijs Ph. J. van Dixhoorn, voornoemd. Driejarige merriSn. le prijs B. C. Puylaert, voornoemd, 2e prijs Jan de Putter, voornoemd, 3e prijs C. J. Vael, Hontenisse, 4e prys F. van Hoeve, voornoemd, 5e prys J. F. de MaatLemsen, voornoemd, 6e prijs E. B. Plasschaert, St. Jansteen, eervolle vermelding E. C. Dumoleyn, Sas van Gent. Tweejarige merrie'n. le prijs Pn. J. van Dixhoorn, voornoemd, 2e prijs Kr. van Hoeve, Zaamslag, 3e prijs A. Dieleman, Zaamslag, 4e prjjs C. J. Vael, voor noemd, 5e prijs E. J. IJsebaert, Axel; 6e prijs Kr. de Kraker Kz., eervolle vermelding L. Wiemes, Axel, Jan de Putter, voornoemd, P. Dekker Pz., voornoemd, Eenjarige merrien. le prijs H. P. Puylaert, voornoemd, 2e prijs Ph. J. van Dixhoorn, voornoemd, 3e prijs A. J. Cammaert, St. Jansteen, 4e prijs E. B. van Acker, Westdorpe, 5e prijs B. L- IJsebaert, Axel, eervolle vermelding Wed. W. de Feijter, Axel, Ph. J. van Dixhoorn, voornoemd, P. Vael- IJsebaert, voornoemd en M. de Putter, Zaamslag. Merrieveulens. le prijs H. P. Puylaert, voornoemd, 2e prijs Jan Dieleman, Zuiddorpe, 3e prijs B. C. Puylaert, voornoemd, 4e prijs S. van Hoeve, Axel Fz., 5e prijs Jan de Putter, voornoemd, eervolle vermel ding Jan de Putter, F. van Hoeve, S. van Hoeve, alien voornoemd en Kr. van Hoeve, Zaamslag. Kampioen van de driejarige en oudere merries werd //Rosette" van B. C. Puylaert, voornoemd. Prijs een foto van het paard. De overige prijzen waren als bij de hengsten, plus f 5 voor de le, f 3 voor de 2e en 1 voor de. derde prijzen der stamboekmerries. Als beste hengst met minstens 5 afstamme- lingen boven 1 jaar oud werd aangewezen z/Mon Reve de Roeulx", van de vereeniging z/De Toekomst", Axel. Vierspannen merrien aan de hand voorgebracht. le prijs f 10, B. G. Puylaert, voornoemd, 2e prijs 7,50, Ph. J. van Dixhoorn, voor noemd, 3e prijs 5, Jan de Putter, eervolle vermelding E. J. IJsebaert, voornoemd, Ph. J. van Dixhoorn, voornoemd, E. C. Dumoleyn, voornoemd en Ph. J. van Dixhoorn. Stemmingen Provinciale Staten. De uitslag der Vrij dag gehouden her- stemmingen voor de Prov. Staten in de districten Middelburg en Goes, was als volgt Goes. Aantal kiezers 9942 uitgebrachte stemmen 9217. Elenbaas (lib.) 4678Noor- dijke (a. r.) 4539, zoodat gekozen is de heer Elenbaas. Middelburg. Aantal kiezers 5536uitge brachte stemmen 5189. Gekozen de heeren H. P. den Bouwmeester (v. d., aftr.) met 2696Mr. F. J. Sprenger (v. d., aftr.) met 2665, en Jhr. W. Z. van Teylingen (v. 1.) met 2738 stem- men. Op den heer W. A. de Rijcke (a. r.) waren 2322, op den heer H. R. Struve (a. r.) 2467, en op den heer L. J. van Voorthuysen (a. r., aftr.) 2434 stetamen uitgebracht. In de provincie Gelderland, waarVrijdag eveneens herstemmingen waren, brachten deze eenig verliea aan de rechterpartijen, waardoor de verhouding in die Staten is geworden 34 rec'nts en 28 links. Een kiezer te M., die, om spoediger aan het bureau te zijn, met een bootje een wyde vaart overstak, geraakte daarbij te water, flink kopje-onder. Druipnat dus vervulde hij zijn kiezersplicht, daar de tijd het niet meer toeliet droge kleeren te halen. (Vad.) Een buitenkansje Donderdagavond bemerkte de veehouder Kl. Man in 't Veld, te Lekkerkerk, dat een reiger op zijn weiland een visch uit de sloot op het land wipte. De visch was zoo groot, dat de reiger er niet mee kon wegvliegen. Toen Man in 't Veld er op af ging vloog de vogel weg, met achterlating van zijn buitdeze bleek te zijn een zeelt van ruim een kilo. Het beest, dat nog springlevend was, werd met begrijpelijk genoegen mee naar huis genomen. (R. N.) Moordaanslag. In de Bodega in de Guldenstraat te Groningen heeft een moord aanslag plaats gehad. Daar vervoegde zich een zekere G., een bij de politie zeer ongunstig bekend staand persoon, die geregeld misbruik maakt van sterkendrank. Hij vroeg zijn vrouw die in de Bodega nu en dan werkzaamheden verricht, te spreken. Zij verscheen in de gnng en op het oogenblik dat zij zich weer wilde verwijderen, haalde hij een revolver te voor- schijn en schoot. De vrouw werd niet geraakt. G. is aangehouden. (Pr. Gr. Ct.) De Koningin had dezer dagen het onge- luk een gouden ring te verliezen, waaraan H. M. bijzonder gehecht was. Een koninklijke belooning was toegezegd, aan wie het geluk ten deel viel, de Koningin weder in het bezit van den ring te stellen, en't is dus geen wonder, dat dezer dagen veler blikken in of om de villa, waar de ring vermoedelijk ver- loreu was, naar den grond waren gericbt. Een kamermeisje van H. M., dat den ring staande tegen den wand in de kamer van prinses Juliana terugvoud, was de gelukkige, die de Koningin het kostbaar kleinood weer kon terug- bezorgen. (H. Grt.) Te Harlingen is binnengekomen het Engelsche stoomschip Lyons, dat, zooals bekend, nog steeds bezig is naar de schatten van de Lufeine te zoeken. Kapitein Gardiner is thans o^p de juiste plaats werkzaam geweest. Reeds Heeft men opgebaald vier kanonnen, talrijke stukken wrakhout, ballastbroodjes, groote en kleine kogels, tal van groote koperen nagels met het merk van de Fransche marine er op, een hanepoot, een gedeelte van de koperen huid, een koperen vingerling van het roer, enz. Het wrak zit ongeveer 20 voet onder den zeebodem, de zuigbuizen hebben tot aam de kleilaag gezogen, doch het schip zit nog 10 voet hooger in het zand. Naar het oordeel van kapt. Gardiner moet nog een massa wrak hout verwijderd worden, alvorens het achterschip komt bloot te liggenaldaar denkt men de goudstaven te vinden. (Hdbl.) Van de Beurs gedrongen. Een jongmensch in dienst van een effectenhandelaar te Amster dam, is de vorige week veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf wegens diefstal van een rijksdaalder. Uit het verslag in de bladen bleek, dat de patroon aanvankelijk beloofdhad, geen werk te maken van de zaak, teneinde den jor.gen tot bekentenis te brengen, maar nader- hand deze belotte verbroken had. Een en ander had nog al verontwaardiging verwekt onder de collega's van den patroon. Toen de effectenhandelaar Vrydag omstreeks een uur op de effectenbeurs verscheen, werd hij er op de bekende wijze ,/afgedrongen". Op de korenbeurs nam men hem over, en in minder dan geen tijd was de patroon op hardhandige wijze naar buiten op het Damrak gerold. Daar diende een ex-beursbediende hem nog een pak slaag toe. Maandag zou hij op dezelfde wijze //behandeld" worden, zoo werd hem toegevoegd. Wij vernemen nog, dat men op de Beurs een lijst laat circuleeren, teneinde den ongeluk- kigen bediende, na het uitzitten, van zijn, naar veler meening te hooge straf, eenigszins schadeloos te stellen voor het ondervonden leed. (Tel.) In de kweekerij van den heer J. C. v. d. Bom te Oudenboseh is een nieuwe varieteit van den treurbeuk gekweekt, en wel een goudgele. In een woning aan de Botersloot te Rot terdam is een 3jarig kind in aanraking gekomen met een brandend gaskomfoor. De buren snelden toe en vonden Het kind dood op den grond liggen. Het brandje was spoedig gebluscht. De juffrouw, in wier woning aan het Westeinde te 's-Gravenhage, waar zij op de eerste verdieping, volgens een op de straatdeur aangebracht geemailleerd bord een verhuur- kantoor voor dienstpersoneel houdt, j.l. Zaterdag voor acht dagen een inval werd gedaan door justitie en zedenpolitie, is thans naar aanleiding van de toen gehouden huiszoeking, gearresteerd, als verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan de practijken der z. g. //deskutidigen". Zij is ter beschikking vau de justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. De 28jarige smid Willy Jagnoth uit Nieuw- Keulen, heeft, volgens de Tel., een stout stubje uitgehaald. Hij woonde bij den arbeider Karl Schalk en stond met diens 36jarige vrouw in ongeoorloofde betrekking. Ten slotte kwam hij met de vrouw overeen te ontvluchten. Zij gaf hem, met dit doel voor oogen, twee spaar- bankboekjes van haar man, waarop tezamen 2060 mark ingeschreven stond, welke som hij losmaakte. Hierbij teekende hij met den naam Schalk en maakte zich dus schuldig aan schrift- vervalsching. Daarop verliet hij met de vrouw en hare drie kinderen, respeetievelijk 5, 0 en 13 jaar oud, de woning. En passant nam hij op zijn vlucht nog een zuster van vrouw Schalk en hare twee kinderen van 8 en 13 jaren mede. Toen Schalk Dinsdagavond thuis kwam, vond hij zijn woning leeg en vernam van kennissen, dat zijn vrouw gevlucht was. Hij deed onmid- dellijk aangifte bij de politie. Men vermoedt, dat 't achttal, dat natuurlijk algemeen de aan- dacht zal trekken, zich naar Amerika zal willen inschepen. Vrouw Schalk heeft daarvan her- haaldelijk gesproken. De havenautoriteiten zijn daarom van de vermoedelijke plannen der land- verhuizers op de hoogte gesteld. Over het spoorwegongeluk, dat de vorige week te Mechelen plaats had deelde een der stationsbeambten aan een medewerker van de ,/Nieuwe Gazet" nog de volgende bijzonderheden mede Het was om 7,40 uur dezen morgen. Ik gaf juist het vertreksein voor den trein naar Brussel- Noord, toen de express Amsterdam-Parijs binnen kwam. Opeens merkte ik op, dat hij op spoor 4 reed, in plaats van spoor 5. Nootlottige vergissingIk sprong vooruit, zwaaide met de armen en schreeuwde uit al mijn kracht: Draai afDraai afMaar de wisselwachter scheen het verstand verloren te hebben. Op een oogenblik vloog de express met yselijk ge- kraak op den stilstaanden trein. Drie wagons werden verpletterd, en boven elkaar geschoven. De portieren vlogen open en de reizigers vlucht- ten huilend in paniek langs alle zijden. Dat alles had geen vierde minuut geduurd. Ik stond als verpletterd aan den grond genageid. Het hoofd duizelde my. Maar ik verzamelde al mijn krachten en sprong naar de puinhoopen. Ik haalde een man van onder een tiental balken te voorschyn. Hij was gekneusd over het ge- heele lichaam, maar anders niet gewond. Hij bezag me als versuft, met onnoozel gezicht, en staarde dan op de puinhoopen. Plotseling liet hij een luiden gil hooren, toen hij menschenbloed zag, dat tusschen de puinen uitsijpelde, en viel buiten kennis. Wij dragen hem weg. Van dan af hebben wy met een sterke ploeg werklieden rusteloos gewerkt, om de gekwetsten van onder de puinen uit te halen. Op grond van de analyse van het voor de soldaten bestemde koffiewater, is men er in ge- neeskundige kringen, te Osnabruck, van overtuigd, dat de geheimzinnige ziekteverschijnselen, die zich bij tal van manschappen van het 78ste in- fanterie-regiment vertoonen, aan loodvergiftiging moeten worden toegeschreven. Woensdag zijn opnieuw een vijftigtal soldaten ongesteld geworden. Het totale aantal zieke manschappen bedraagt thans 350. (Tel.) Te Niederpleis, bij Siegburg, drongen 's nachts tesren twaalf uur, drie inbrekers van 20 tot 25 jaar in de woning van den pastoor. Zij hadden bun hoofden met witte doeken om- wonden. De ongeveer 60jarige pastoor, woont alleen met zijn zuster. De inbrekers verschaften zich met geweld toegang en drongen in de kamer van de zuster, die zy met geladen re volvers dwongen, hen in de kamer van haar broeder te brengen. De oude dame moest hier wel aan voldoeu. De schurken bedreigden den verschrikten geestelijke eveneens met hun revol vers en bevolen hem, hen door het huis rond te leiden en hun alle kostbaarheden en het geld, dat aanwezig was, af te geven. De drie mannen namen 600 gulden in geld en voor een gelijk bed rag aan kostbaarheden mede. De dieven namen daarna de vlucht door den tuin. Een ballon vernield door een hoedepen. Tijdens het feest van de Parijsche dames- luchtvaartclub ffStella" kreeg een ballon van mevrouw Goldschmidt, juist toen deze op het punt stond op te stijgen, door de hoedepen van een dame, die naast de gondel stond en bij de opstijgiug tegen den grond geworpen werd, een scheur van 20 centimeter lengte. De bal lon moest dientengevolge weder landen. Melkvervalsching. Siuds eenigen tijd stel- den Parijsche geneesheeren vast, dat vele personen ziek werden na het drinken van melk. Zij verwittigden het parket hiervan. Een onderzoek werd ingesteld en toen kwam aan 't licht, dat vele melkverkoopers in hun melk niet alleen water goten, maar er ook soda aan toevoegden. Een honderdtal zijn voor de rechtbank gedaagd. (R- N.) Moedige daad van een padvinder. Te Parijs snorde een auto zonder bestuurder in voile vaart door de rue d'Atbene, schrijft het R. N. De bestuurder had het bewustzijn ver loren. De inzittende, de eigenaar van de auto, was oumachtig om ongelukken, die te wachten stonden, te vermijden. Plotseling sprong een jongen, bijna nog een kind, op de voortsnellende auto en wist door een handige beweging de de rem men te grijpen en de auto tot staan te brengen. De eigenaar dankte den jongen man hartelijk en wilde hem voor zijn moedige daad beloonen, maar de knaap sloeg op hoffelijke wijze de belooning van de hand en verdween tusschen de menigte. Uit eenige papieren in een portefeuille welke de moedige knaap bij het springen op de auto verloren had, bleek, dat hij de zestienjarige padvinder Henri Belin, de zoon van een indu- strieel uit Argenteuil was. Te Lensa op bet eiland Corsica bevond zich een colporteur in een herberg, waar hij met de aanwezigen om een som gelds de wed- denschap aanging, dat hij gemakkelijk een vork in kon slikken. Werkelijk deed de colporteur het. De gevolgen bleven echter niet uit. Wel- dra kreeg hij zulke hevige pijnen, dat een operatie onvermijdelijk bleef. Gelukkig liep deze goed af. Onnatuurlyke moeder. De rechtbank te Saverne (Elzas) heeft een moeder tot vijf jaren gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij haar kindje van vijftien maanden tegen een gloeiende kachel gehouden had. Op het er- barmelijk geschrei van de kleine snelden de buren toe, die een eind aan dit afschuwelyk tooueel maakten. De voeten van het kind waren totaal verkoold en vielen later in stukken uiteen. Te Hilalongboenta, in 't district Talong, werd een Maleier tijdens het ochtendgebed door een tijger verslonden zoo seint men dd. 21 dezer uit Padang aan het Soer. Hand. Dezer dagen verscheurde een koningstijger bij Lolo ter Sumatra's westkust een koebeest. Bij de overblijfselen van het dier plaatste de eigenaar een geladen geweer, dat moest afgaan wanneer een levend wezen een plank in de nabyheid betrad. Nog aenzelfden avond hoorde de bevolkiug het schot en den volgenden morgen vond men daar een grooten koningstijger mors dood. In deze maand heeft men daar reeds drie tijgers onschadelyk gemaakt, bericht de Sum. Bode.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2