J A I g e m e e d flieuws- en Advertentieb!ad Zeeiiwscfi-Vlaaideren. No. 5934. Zaterdag 28 Juni 1913. 53e Jaar^ang. o r BekeroSaaakSiia. Binnenland. J Gemengde berichten. PAARDEN- en VEEMARKT ABON N SMENT: Par drie maandez? binnen Ter Neuzen f 1,Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie' 1,40.' Voor Amerika 1,65 en voor bet overt ge Buitenland 2,—. Men ahonneert zich bp aile Boekhande- taars, Fostdirecteuren en Brievenbusxiouders. ADYEKTEKTIENi Van 1 tot 4 regeis 0,40. Voor eiken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfda advertentie wordt ds prjjs slechts tweemaal berekend. G root ere letters worden naar piaatsruimte berekend. Telefooa No. 2 5. Xnzending van advertentien v6or 1 uur op den dag der uitgave. »it Mafi veraehCnt llaaadag., oenidafen 1'i^dagavoad, aUgesaDdevd on Feettfiagen 1)11 de Finaa P, JT. VJSi M MIRnn, its 9«r Seaten. HBBSTB3 jBL.fe.X3. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG, brengen ter algemeene kennis .A.. dat de gewone jaarlijksche in deze gemeente zal plaats hebben op S3on« dei*dag 3 JuSi S9I3, aanvangende des voormiddags teD 9- en eindigende des na- middags ten 3 ure dat iedere eigenaar of aanbrenger van vee zal verplicht zijn dadelijk bij zijn aankomst zich bh den Marktmeester (Lensen) aan te melden t^^opgaaf van het aantal, de soort en de ouderdom van de door hem ter marktgebrachte dieren dat geen ander dan gezond vee ter markt zal worden toegelaten dat onmiddellijk na het sluiten der markt de navolgende premien zullen worden uitgereikt lo. Voor het grootste getal paarden van een eigenaar (minstens 5 stuks) f 4, 2°. Voorhetgrootstegetal hoornvee van een eigenaar (min stens 5 stuks) u 4, 3°. n grootste getal varkens van een eigenaar (min stens 5 stuks) 2, 4°. a schoonste merriepaard van 4 jaar of ouder le prijs een verguld zilveren medailleen 3,— 2e prijs5,— 5°. u n schoonste merriepaard van 3 jaar oudle prijs een verguld zil veren medaille en 1,50 2e prijs 3,— 6°. schoonste merriepaard van 2 jaar oudle prijs een zilveren medaille en 3, 2e prijs2 7°. a schoonste merriepaard van 1 jaar oudle prijs een zilveren medaille en 2,50 2e prijs2,50 8o. beste veulen le prijs 3, 2e prijs2,— 9°. de beste baatgevende of kalfdragende koele P"js4,— 2e* prijs2,50 10°. beste kalfvaars le prijs3,— 2e prijs2, llo. vetste koe, vaars, os le prijs4,— 2e prijs2,50 12°. n beste tokstier le prijs3,— 2e prijs2,— 13°. f, beste geit Prijs2 2e prijs1,— Geen bekroning kan plaats hebben voor dieren na 11 uren voormiddag ter markt gebracbt. B, dat de kermis zal worden gehouden te beginnen Qonderdag 3- en eindigende Zaterdag 5 Juii aanstaande. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FE1JTER, Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. Zaamslag, 6 Juni 1913. Bjj de 1 weede Kamer zijn tbans ingekomen wetsontwerpen 1. tot regeling van het voortbereidend hooger onderwijs II. tot wijziging en aanvulling van ^e Hooger Onderwijswet III. tot regeling van het Middelbaar On derwijs IV. tot wijziging en aanvulling van de wet tot regeling van het Lager Onderwijs. Met betrekking tot de artikelen der wet tot wijziging en aanvulling van de wet tot regeling van het Lager Onderwijs wordt nog opgemerkt, dat, teneinde het meer uitgebreid lager onder wijs zooveel mogelijk gelijken tred te doen houden met het geprojecteerde der middelbare school, het raadzaam voorkwam, als facultatieve vakken van meer uitgebreid lager onderwijs aan te wijzen de beginselen der gemeente-, provinciale- en staatsinrichting van Nederland, die der scheikunde en die van het boekhouden. Woensdagmiddag is het 31/2jarig dochtertje van den scharenslijper Nelie, dat Dinsdag onder Overschie een pot met kokend water over het lichaam kreeg en met hevige brandwonden naar het gasthuis te Delft was vervoerd, aan de bekomen wonden bezweken. Naar Reuter seint, is bij het spoorweg- ongeluk te Mechelen de handelsreiziger B. v. Leeuwen, uit Amsterdam, opgenomen met ge- broken bekken en doorboorden blaas. Hij is tijdens de operatie in een kliniek bezweken. Een jubileum. Te Echt (Limb.) is Dinsdag de heer A. Paggen voor de 25ste maal candidaat gesteld voor het lidmaatschap van den gemeenteraad. Tot nu toe is hem nog geen enkelen keer het lidmaatschap ten deel gevallen. (N. R. Crt.) Het 9jarig zoontje van den heer H. KI. aan de Oostersingel te Groningen is Zondag- avond in de Agricolest.raat door een auto aan- gereden, aan de gevolgen waarvan hij in het acad. ziekenhuis is overleden. Niet afschrikwekkend Bij een vogelversehrikker in de Moesstraat te Groningen, doet zich, volgens de H. Crt., een eigenaardig geval voor. Daar heeft een winterkoninkjespaar zijn nest opgeslagen in de broek van juist wat als verschrikker had moeten dienst doen, en nog wel in den broekzak. Hier is het levenslicht geschonken aan een vijftal jonge vogeltjes. Dinsdagavond zijn 17 miliciens van de 4e mitrailleur-afdeeling te Ede gedesexteerd. Zij wenschten niet deel te nemen aan het aard- appel schillen, omdat de aardappelen slecht waren, waarop de le luitenant Briel met hen ging strafexerceeren. Hierover waren zij zoo onte- vreden dat zij de kazerne hebben verlaten en nog niet zijn teruggekeerd. (Hbl.) Aanval op een jachtopziener In het Bergenbosch, (bij 's Heerenberg) is een jachtopziener van den heer Van Heek, G., uit Stokkum, door 4 individuen aangevallen. Na hem eerst mishandeld te hebben, bonden ze hem aan een boom vast. Eerst na eenige uren werd G. uit zijn be- narde positie verlost. De aanranders zijn onbekend. T wee hunner waren gemaskerd, twee als vrouw verkleed. Op den Groninger straatweg, nabij Leeuwarden, is een auto, waario vier leden van het personeel van de IJs- en Melkpoedertabriek aldaar zaten, in botsing gekomen met een motorwielrijder, den zoon van den olieslager Tijmstra uit Kollum. Deze wilde een hem voorop rijdenden vrachtwagen links passeeren tengevolge waarvan hp op de auto, die rechts voor den vrachtwagen had uitgehaald, inreed. De heer Tijmstra brak .het linkerbeen. De auto en het rijwiel kwamen in een vaart tereeht, terwijl een visscher, die op den walkant zat, door de auto in het water werd gedrongen. De visscher kreeg ook kneuzingen. Beide ge- troffenen werdennaareen ziekenhuis te Leeuwarden gebraeht. Op den Hoevelakerweg, een uur van Amers- fport, werd hij het passeeren van een melkwagen en een auto, een wielrijder door de auto aan- gereden. De fiets werd geheel vernield en de wielrijder, E. Bouw, uit Putten, die van het grasmaaien uit Holland terugkeerde, werd be- wusteloos en ernstig gewond opgenomen. De drie inzittenden van de auto keken, naar aan de //Tel." wordt bericht, om, zagen den man liggen, maar reden full speed door. Toen de politie te Amersfoort was gewaarschuwd, was de auto Amersfoort reeds gepasseerd. Ver- moedelijk was het een auto uit Amsterdam. Zondag werd bij Mook zekere Derks, uit Cranenburg, door een auto aangereden. Maandag is hij overleden. Hij was eenigen zoon en kostwinner van zijn moeder. Op den Utrechtsehen weg bij Amersfoort, reden twee motorrijders naast elkaar. Bij het passeeren van een troep militairen liep zij op eikander in. Een van hen, uit Zeist afkomstig, werd met hoofdwonden in het Rijks Opvoedings- gesticht binnengebracht. (H. Crt.) Woensdagavond omstreeks 6 uur is, naar het Hbl. meldt, te 's Gvavenhage op de open- bare straat een moordaanslag gepleegd op den kuipersbaas Polak van de Zuidhollandsche bier- brouwerij aan de Noordstraat aldaar, door den brouwer Bierman. Laatstgenoemde was uit zijn betrekking ont- slagen wegens voortdurende ziekelijke omstan- dieheden. Of Bierman dit ontslag nu meende te moeten wijten aan Polak, dan wel of tusschen die beiden eenigerlei andere veete bestond, zooveel is zeker, dat bij het uitgaan van de fabriek Bierman Polak opwachtte en op den hoek van Noordstraat en Sirtemastraat Bierman twee revolverschoten loste op .Polak. Het eene schot trof hem in de wang, het andere in het hoofd, ter hoogte van den slaap. De getroffene is door den Eerste Hulpdienst naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand moet nogal ernstig zijn. De dader werd gearresteerd en weggebracht naar het politiebureau aan de Riviervischmarkt, waar gisteravond door den commissaris der justitieele politie, den heer Olivier, het onderzoek werd aangevangen. Ondervindt men in deze omgeving in de tuinen veel last van slakken, elders is dit niet minder het geval. Te Millingen (Gelderland) zijn ze zoo talrijk als men zich niet herinnert. Vooral in de tuinen houden zij deerlijk buis. Heele bedden boonen worden geheel kaal gevreten, zoodat van 't gewas niets overblijft dan enkele nerven. Maar ook de kool, tot zelfs de aardappelen bebben van de slakken te lijden. En 't zijn meest kleine, grijze slakjes, welke de ver- woesting aanrichten. Van 's avonds tot's morgens verrichten ze hun vernietigingswerk en tegen dat 't dag wordt kruipen ze in den grond. Ook op 't veld laten ze treurige sporen na. Gnder een opper klaverhooi zaten zooveel slakken, dat men er gemakkelijk een emmer mee kon volscheppen. Tan een dame, die het Prinsesje wilde zien. Toen de Koninklijke familie in den Taunus verblijf hield, woonde daar op eenigen afstand een bejaarde Hollandsche dame met haar ge- zelschapsjuftrouw. De oude dame zou zoo gaarne eens het Prinsesje gezien hebben, doch ze kon niet loopen en op haar wandelritjes was zij nooit zoo gelukkig, de Koninklijke Familie te ontmoeten. De gezelschapsjuffrouw trok toen de stoute schoenen aan en zonder dat haar mevrouw het wist, ging ze naar de Koninklijke villa en vroeg een hofdame of het mogelijk was, dat haar meesteres het Prinsesje eens zou kunnen zien. Bij voorbeeld door vooruit te waarsehuwen, wanneer en waarheen Prinses Juliana uitging. Toen H. M. de Koningin deze vraag ter oore kwam, kwam de wensch in Haar op, dit lieve verlangen eens rijkelijk te voldoen en deed weten, dat Zij zelf met het Prinsesje zich per rijtuig naar een bepaald punt in het nabije bosch op een bepaald uur zouden begeven, om daar de oude dame te verwachten. Verrukt over deze beminnelijke attentie be- gaf zich de oude dame ook per rijtuig te bestemder uur naar het Koninklijk rendez-vous, alleen de koetsier vergiste zich onbegrijpe- lijkerwijze in den weg en had meer dan een uur noodig, om het bepaalde punt terug te vinden. Mpn behoeft niet te vragen, welk een kwelling de oude dame in dat uur had doorstaan en ook, hoe confuus ze was dat de Koningin goedsmoeds een vol uur toch was blijven wachten en haar nu vriendelijk met afwijzing van alle excuses ontving. Het Prinsesje was het wachten zeker niet lang gevallen, want*Ze had veel bloemen geplukt en begon er dadelijk met de oude dame vroolijk over te babbelen. (Hofstad.) Afpersing door een ontslagen iuchthuis- boef. Na eenige jaren tusschen de vier muren te hebben doorgebracht, keerde John Stick weer in de maatschappij terug, zoo verhaalt het R. N. Na eenige dagen waren zijn spaar- penningen, die hp in de gevangenis bijeenver- zameld had, op en slenterde hij zonder een rooden duit door de straten van Londen. Daar onze vriend een broertje dood had aan het werken in den gewonen zin van het woord. besloot hij zich de noodige werktuigen, die hij bij zijn specialen arbeid noodig had, aan te schaffen en moest hij in de eerste plaats een revolver zien machtig te worden. Er een uit een etalage stelen, dat was te gevaarlijk en dat was het heele ding niet waard. Voor een, laten we zeggen twee pond sterling had Stick geen zin zijn gulden vrijheid weer te verliezen. Zijn levendige verbeelding hielp hem weldra aan een andere manier er zich een aan te schaffen. Vastberaden stapte hij daarom een wapen- winkel op Piccadilly-Square binnen. Ik wensehte eenige revolvers te zien, zeide hij op voornamen toon. Ik heb ze in alle prijzen en soorten, zei de winkelier, zoek u dus maar uit Na eenige oogenblikken gezocht te hebben, viel de keus van den klant op een revolver met een ivoren kolf. Ik zal deze nemen, wat is de prijs Vier pond sterling. Goed ik zal deze dan maar nemen, zeide John Stick, nadat hij de revolver ongeladen geprobeerd had. Maar, voegde hij er bij, zoudt u ze nu maar tegelijk willen laden, dan kan ik ze zoo meenemen. Goed mijnheer, zeide de winkelier, die het wapen met zes patronen laadde. Daarna gaf hij de revolver aan den klant. Deze greep eensklaps de revolver met een woeste beweging. En terwijl hij de revolver op den winkelier richtte, riep kij Als ge mij niet dadelijk vier pond sterling geeft, schiet ik je op slag dood De wapenhandelaar wilde nog eenige tegen- werping maken, maar toen hij zag dat het ernst was, besloot hij in vredesnaam maar aan het bevel van den schurk te voldoen. Deze nam glimlachend het geld in ontvangst en verdween in den mist. Duitsche lucht. In 1805ffeden Alexander Von Humbolt en Gay-Lussac te Parijs proeven met samengeperste lucht. Hiertoe gebruikte zij glazen buizen, die echter in Frankrijk zeer duur waren en bij invoer uit het buitenland veel aan invoerrecbten kostten. Humbolt bestelde de be- noodigde buizen bij een Duitsche glashandelaar, wien hij verzocht de beide uiteinden met stop- pen af te sluiten en op elke buis een etiket te plakken met het opsehrift //Duitsche lucht". Toen de zending aan de Fransche grens kwam sloegen de douanen hun folianten open, doch ontdekten onder de rubriek „tolplicht.ige waren" niet het artikel Duitsche lucht". Zij kwamen tot het besluit, dat dit artikel wel niet belast- baar zou zijn, daar anders bij elke windvlaag uit het oosten groote moeilijkheden zouden ontstaand en Humbolt kwam zonder invoerrechten te betalen in het bezit van zijn kostbare buizen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 1