Gemeogde berichteiL Advertentien. BURGERLIJKEN STAND. La^tsts BersGfiten. DANKBETUIGING. antwoord de tweede verbeterd en beantwoord en de derde als van plaatselijken aard verwezen naar de verkiezing van den gemeenteraad. Voot het ambt van bode op de provinciale griffie hebben niet minder dan 74 personeu gesolliciteerd. Maandag werd te Hulst een zeer druk bezochte vrijzinnige partijdag gehouden in bet lokaal /Apollo". Ingeleid door Ds. De Boer werd bet woord gevoerd door den Kamer-candidaat, den heer J. Welleman, Ds. Siemeling, uit Goes, en mevr. eer de Vere, uit Brussel. De spreekster en sprekers vonden een aan- dacbtig en blijkbaar dankbaar geboor. ^on; besluit is benoemd tot ontvanger van s Rijks directe beiastingen enz. te Oostburo- de beer C. Roggeveen te Anna Paulowna. Zaamslag. Met ingang van Juni is alhier op bet dorp een derde postbestelling bLjgekomen. Hierdoor is dus bet groote ongerief vervallen dat vele nenngdoenden enz., die wegens de late morgenbestelling, een brief of anderszins met de eerste postbestelling kregen, dienzelfden dag niet meer konden schrijven. Omstreeks 4 uur des namiddags vertrekt de 3de post naar Ter Neuzen en arriveert wederom ruim 6 uur te Zaamslag. Met zeer veel genoegen zal deze postregeling door vele ingezetenen worden ontvangen. RIJKSPOSTSPAAKBANt£. Aan het postkantoor te Ter Neuzen en de daaronder ressorteerende bulppostkantoren werd geduiende de maand Mei 1913, ingelesrd 19591,86. Terugbetaald 24491,76. Het iaatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt bet nummer 9445. KECHT3ZASE18. In de te Utrecht gehouden openbare vergade- ring van den Centrale Raad van Beroep bad de uitspraak plaats in het booger beroep van F. D. te Ter Neuzen, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waarbij bii niet ontvankeiijk is verklaard in zijn beroep tegen de beslissing van de Rijksverzekerings- bank, houdende vaststelling, dat door hem noo- verscbuldigd is over bet tijdvak 1 Juli 1908 tot 1 Juli 1912 een premiebetaling van 4.431/, interest, zulks op grond dat bij geen enkele maal de premie heeft betaald binnen 15 dagen na den vervaldag. De Centiale Raad van oordeel, dat eischer dit bedrag van f 81,35, plus de interest, wel beeft betaald binnen den wettelijken termijn en hi] dus wel ontvankeiijk is in zijn beroep tegen deze beslissing, vernietigde de uitspraak en wees de zaak terug naar den Raad van Beroep om te worden bervat in den stand, waarin zij zicb bevond bij den aanvanc der behandeling ter terecbtzitting. Naar de N. R. Ct. verneemt, zijn te Rotter dam en te Maastricht enkele valsche bankbiljetten van honderd gulden voorgekomen. Zij onder- scbeiden zicb van de echte voornamel'ijk door bet ontbreken van den sckeprand en "door de grootere dikte en de gelere kleur van het papier, terwiji het middengedeelte van de acbterzijde der valsche biljetten groen-grijs is, in plaats van blauw. De valsche biljetten zijn gedateerd 6 September 1911 en dragen het ser'iemerk Q. U. Men scbrijft uit Stavoren aan de Tel. Aardiger kan het wel niet, maar gevaariijker missehien ook niet. Intusschen, er zijn er meer, die zich met wat bun't liefst was, toevertrouwd hebben aan een reddingboot en bebouden bleven. Maar vrijwillig, zooals een spreeuw dat gedurfd beeft, blijft bet een zeldzaam, zoo niet een eenio- geval. 6 Eerst bad ze haar zin gezet op bet zeiltje dat over bet zoeklicht boven de stuurkast van de stoompont //Enkhuizen" is gespannen. Daar onder scheen het haar zoo'n goed plaatsje voor haar nest, maar de equipage kon dat niet toe- laten. En toen viel het oog op het zeil, dat ovei de in de davids hangende reddingsloep is gespannen. Dat kon men niet weigeren en daaronder boven in den kop van de sioep ligt nu 't nest met de vier eitjes. Meermalen daags en ook s nachts maakt de broedende spreeuw de reis mede over de woelige baren. Men meldt uit Rotterdam aan de Tel. dat Dinsdag een vrouw, die van haar man sekeiden leefde, haar 7jarig dochtertje naar^de Christelijke school van den heer Nomrrede in de Hovenierstraat bracht. Op den G°oudschen bingel stonden twee zoons van 18 en 19 jaar uit hetzelfde huwelijk haar op te wachten en trachtten haar het dochterje, dat door de recht- bank voorloopig aan de moeder was toegewezen, te ontrukken en in een gereedstaande automobiel te stoppen. Op het gegil der moeder, die den chauffeur biJ zi)n jas vasthield, kwamen burgers en politie te hulp en werd het geheele gezelschap naar het poliebureau gebracht, waar de zaak beslecht werd. Aan de marechausseekazerne te Ommen vervoegde zich een uiterlijk net persoon, gekleed in zwart pak met fantasiehoed. De man, die overigens geen verwarde antwoorden gaf, scheen zijn geheugen geheel te hebben verloren. Hij wist niet hoe hij beette of vanwaar hij kwam, op alle vragen antwoordde hij, zich niets te kunnen herinneren, alleen herinnerde hij zich een drukke zaak te hebben gehad, doch die te hebben verloren. In de kazerne, waar hem onderdak werd verleend, at hij niets en sliep ook den geheelen nacht niet. I lOp last van den burgemeester werd hij Zater- dagmiddag voor den officier van justitie te Zwolle gebracht. Naar de //Zw. Ct." verneemt is hij te Zwolle aan een deskundig onderzoek onderworpen. De valsche vorstin Von Salm. Zaterdag verscheen voor den rechter van instructie, Boucard, te Parijs, een 45jarige dame, die in voorname Parijsche kringen ver- schillende zwendelarijen op touw had gezet. De dame, Adelaide Gelle genaamd, had zich enkele dagen geleden met een aanbevelingsschrijven van een geestelijke, ge'introduceerd bij een hoog- geplaatst persoon en zich bekend gemaakt p»ls de wedUwe van den ovetjeden vorst Von Safm- Kyrburg. Zij vertelde, dat haar echtgenoot eenige jaren geleden gestorven was en haar tot universeele erlgename van zijn verscheidene millioenen bedragend vermogen had benoemd. Zij wenschte thans in de hooge gezelschaps- huizen van Parijs ge'introduceerd te worden. Het gevolg was, dat de adellijke heer zich met haar verloofde. Hij schonk haar een verlovings- ring ter waarde van 30,000 francs. Ouder strenge geheimhouding deelde zij haar ver loofde ook nog mede een natuuilijke doehter van den Keizer van Oostenrijk, gesproten uit diens verhouding met een zekere prinses Von Oalm, te zijn. Dit alles werd door hare adel- ujken verloofde voor goede munt opgenomen. Op zekeren dag kwam hij in een gezelschap waar hij de onvrijwillige getuige was van een gesprek, dat hem buitengewoon veel belaug mboezetnde. Men sprak van een voorname prinses, die zich met een adellijke heer had verioofd en van deze een verlovingsring ter waarde van 30.000 frs. ontvangen had. De uaara van den brnidegom was echter een audere dan die van den onvrij- willigen toehoorder. Zijn achterdocht was op- gewekt en liij besloot die zaak grondig te onder- zoeken. Nu bleek spoedig, dat de zoogenaamde prinses zicb inderdaad ook met andere adellijke heeren te Parijs had verioofd. Hij deed aan- gifte van het geval bij de politie, hetgeen ten gevolge had, dat de dame in kwestie gearres- teerd werd. Het bljjkt, dat de dame geen o'n- bekende bij de politie is en reeds verscheidene malen wegens afpersing veroordeeld is gewordeh. Er moet bovendien een minnaar in het spel zijn, die achter de schermeu blijvend, met haar samenwerkt. Merkwaardige ongevoeligheid. Door een arts uit Engelsch-Iudie wordt een merk- waardig geval van ongevoeligheid voor pijn meegedeeld. Een aanbidder van den God Shiya had, om dien God een offerande aan te biedeti, met een bij 1 zijn linker hand afgeslagen en die voor zijn beeld neergelegd. Hij was toen naar een priester gegaan om het geval mee te deelen, en deze had een noodverband aangelegd en hem naar een arts verwezen, die een verdere amputatie noodig oordeelde. De man weigerde iedere bedweiming en toonde niet de minste gewaarwording van pijn, maar was volkomen gelukkig en tevreden. (Hbl.) Barones Van Zuylen van Nyevelt van de Haar, de ecbtgenoote van den voorzitter van de I ransche automobielclub te Parijs, heeft volgens het Hbl. een aanklacht bij de justitie ingediend tegen een barer secretarissen, den Nederlander Daniel Wittop. De jongeman moest voor haar een cheque van 80,000 frcs. verzilveren en is niet teruggekeerd. Mevrouw an Zuylen heeft een belooning van 10,000 frcs. uitgeloofd voor dengene, die inlicbtingen verstrekt, welke leiden tot de arrestatie van den man. lijken Stand als de zijne erkennen, en ver- kiaarde dit op de volgende wijze Ik meen mij te herinneren, dat ik op den dag, die genoemd wordt als degene, waarop het huwelijk zou zijn gesloten, 's morgens een bezoek bracht aan mevr. Esther Parker. Zij bood mij eenige ververschingen aan en van dat oogeublik af weet ik niet meer wat er gebeurd is. De drank, die zij mij liet drinken, bevatte zonder eenigen twijfel een of ander verdoovend middel. Zij maakte van mijn toestand gebruik om mij te schaken en zich te doen huwen, zonder dat ik er het minste besef van had. Ik herinner mij alleen, dat ik bij haar aan huis ontwaakte, op een canape gelegen. Hoe on waarschijnlijk deze uitleggingook moge lijken, schijnt het vervolg van dit kluchtspel- proces er de juistheid van te bevestigen want het verwonderlijke huwelijk bestond slechts in geestelijk opzicht. Mrs. Hosken, of mrs. Parker, al naar men wil, verhaalt n. 1. in dezer voege het vertrek van haar pas verworveu echtgenoot Na de lunch deed hij een tukje op de canape. Na verloop van een half uur werd hij weer wakker, leende 10 francs van mij, en ging heen. Ik heb hem pas bier weer teruggezien. Na een kleine schemautseling met den advocaat van gedaagde, die o. a. aan me|r. Parker vroeg, waaraan zij, als 't niet aan den wonderdrank te dauken was, dien zij ongetwijfeld met haar vaanstaande' had gedeeld, haar merkwaardige verjonging met een tiental jaren in het huwelijks- contract toeschreef, verkiaarde de rechter, dat hij wist waaraan hij zich te houden had, en dat de schrijver goed en wel bigamist was. Levend ingemetseld. De Madridsche correspondent van het Journal" seint, dat volgens bericht uit Barcelona ergens in Cata- lonie een meisje levend is ingemetseld. Een metselaar te Barcelona kreeg dezer dagen be zoek van een paar onbekende heeren, die hem verzochten, hen te vergezellen naar een buiten- plaats voor een noodzadelijke reparatie. Een auto kwam voor en men tufte weg. Buiten de stad werd de metselaar door zijn metge- zellen plotseling vastgegrepen, gebonden en geblinddoekt. Na een tocht van ongeveer twee uur werd halt gehouden voor een eenzaam huis. De gevangene werd gelast een muur dicht te metseleD, waarachter zich een jong meisje bevond. l)e man weigerde eerst, doch toen werd hem een revolver op het voorhoofd gezet. Getrouwd zonder het te weten. Een merkwaardig pendant van de epidemie der ,/ongeweten echtscheidingen'-', die op het oogenblik in Frankrijk schijnt te heerschen, vormt, naar de I el. meldt, de geschiedenis van een Engelschen heer, die //getrouwd is zonder bet te weten", welke zaak thans voor de recht- bank te Londen is gebracht. Het uitzinnig gebeuren kwam aan den dag naar aanleiding der arrestatie, wegens bigamie, van een zekeren Charles Hosken, schrijver en uitgever. In 1905 dan maakte Hosken, die toen reeds 13 jaren gehuwd was, kennis met eene mrs Esther Parker, een weduwe, die een//school voor zang en goede manieren" bestuurde. Zij bevielen elkaar, deelde dit elkaar mede, en trouwden. Dit tenminste beweert te tweede mevrouw Hosken, want wat haar echtgenoot aangaat, deze beweert zich niet het allerminste te kunnen herinneren van een wettigen band, dien hij zou hebben geknoopt. Hij moest intusschen de handteekening in de registers van den Burger- j- H- 's Gravenhage, 4 Juui. Eerste Kamer. Goedgekeurd werden een reeks wefsontwerpen, o a. de kindertoeslag aan ondsrwij zers, de traktementsregeling van de ontvangers der directe beiastingen en de reorganisatie van de rijks-landbouwproefstations. De kamer ging hierop in comite generaal ter zake van het plan tot uiibreiding van het gebouw der Eerste Kamer. De Kamerzitting is daarop verdaagd tot vermoedeli.jk 18 Juni. JR. M T U D1NGEN. Van 2 tot en met 3 Juni. a a Van 2 tot en met 3 Juui werden langs de Oostsluizen alhier 48 binnenvaartuigen op- en 50 afgeschut door de Westsluizen 19 op- en 14 afgeschut. Posit te der Stoomschepen. s.s. RICHARD vertrok 4 dezer van Hull naar Rroonstad. s.s. ELISABETH in lossing te Duinkerken. s.s. HELENA wordt keden te Kroonstad verwacht. s.s. MAGDALENA in lading te St. Petersburg voor Gent. Sy De ondergeteekenden, bootmannen Cr\ en waterlilerken, alhier, hopen dat de jubilaris die zijn Sojarig jubilpum tot aller genoegen mocht vieren j nog vele jaren zi]"n fmactie alsvoren moge waarnemen. De gezamenlijke Ilootmanueu eu Waterklerken. euzen ■■Hi 11 mm Tot onze diepe droefheid overleed heden onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, i. VAN OE REE, in den ouderdom van bijna 68 jaar. Wed. J. VAN DE REE—Weijns, Kioderen, Behuwd- en Kleinbinderen. Ter Neuzen, 3 Juni 1913. Ondergeteekende betuigt zijnen hartelijken, dank aan de Stembe- voegde Ingelanden en in het bijzonder aan den Dijkgraaf van den Coegorspolder voor het blrjk van waardeering op j.l. Douderdag ontvangen. P. KIELMAN. Sluiakil, 4 Juni 1913. Ondergeteekende betuigt zijnen welgemeenden dank aan &e „Ondertinge Veeverzekering- maatschappij in het voormalig district van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn gestorven veulen. H. D1ELEMAN. Hoek, 4 Juni 1913. Nadat het lugubere werk was gedaan, werd de metselaar weer geblinddoekt en weggevoerd. Na een lange rit iegden zijn overweldigers hem neer in een bosch en verdwenen. De man heeft de zaak in handen der justitie ge- geven, die onmiddellijk op onderzoek is gegaan. ttSen^sitilijU. Huwelijks-aangiften. 9 Wei. Edu- ardus Franciscns Everaar'dt, oud 28 j., jm. en Agnes Blaemen, oud 22 j., jd. Huwetijks-voltrekkingen. 23 Mei. Eduardus Fran- ciscus Flveraardt, oud 28 j., jm. en Agnes Blaemen, ond 23 j., jd. Overlijden. 7 Mei. Petrns de Kock, oud 16 j., z. van Josephus en van Anna Maria Pollliet. 19 Mei. Joseph us Buijens, oud 67 j., echtg. van Johanna Josepha Hermans. HonteniKse. Huwelijks-aangiften. 23 Mei. Petrns Johannes van de Voorde, oud 37 j„ jm. en Justina de Schrijver, oud 35 j jd. 30 Mei. Henricus Josephus Coenen, oud 30 j., jm. en Rosalia Apolonie Heiie, oud 28 j., jd. Geboorten. 18 Mei. Johannes Franciscns, z. van Desiderius Hubertus de Waal ep van Jeanette Johanna den Bergen. 20 Mei. Gerardus Franciscus, z. van van den Bergeii Andries Asselman en van Kozalia Darikaart. 23 Mei. Eduardus, z. van Josephus Baarl en van Christina Maria Jakobs. 26 Mei. Liza Mathilda, d. van Boudewijn de Bakker en van Elizabeth Warrens. 28 Mei. Joseph Theophilus, z. van Jacobus Goossen en van Apoionia Cornelia de Rijk. Overlijden. 20 Mei. Maria Apoionia Buijens oud 49 j., echtg. van .Johannes Cornelia Totte. 21 Mei. Joseph Andreas Jacobus de Rijck, oud 1 j., z. van Hor.ord en van Anna Maria Danekaert 29 Mei. Josephus de Rooy, oud 78 j., echtg. van Cornelia Duerinek. Eenalsleven- loos aangegeven kind van het m. geslacht van Theophile vaD Riet en van Johanna Louisa van Heese. Hoewaclit. Huwelijks-aangiften. 24 Mei. Edu ardus Goethals, oud 37 j„ weduwn. en Maria Augusta Coone, oud 30 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 14 Mei. Oamillns Franciscns Poppe, oud 29 j., jm. en Augusta Maria Raes, oud 22 Geboorten. 20 Mei. Maurice Eduardus, z. van Edu ardus Buys en van Emerenee M. Vermeire. 21 Mei. Alma Leontina Maria, d. van Henricus Al. Suy en van Maria Cath. l)e Visscher. 22 Mei. Adolph Joseph, z. van August van der Vloet en van Clemence De Vos. 28 Mei. Rene Seraphinus. z. van Augustus Sturtewagen en van Maria Chr. de Dauw. Overlijden. 10 Mei. Albertus van Hoeye, oud 39 j., z. van Charles Louis en van Isabella van den Berghe. 30Mei. Amandus Buys, oud 71 j., weduwn. van Eugenia Ros. Baert. SO. Janiteen. Huwelijks-aangiften. 23 Mei. Ln- dovicus d'OliesIager, oud 28 j., jm. en Emelia Leonia Engels, oud 27 j., jd. Huvveiijks-voltrekkingen. 16 Mei. Hector Lucianus van den Abeele, oud 25 j., jm. en Amelia Francisca d'Hooghe, oud 27 j., jd. 20 Mei. Petrns Alphonsius Kips, oud 49 j., jm. en Maria Juliana de Rechter, oud 36 j., jd. 23 Mei. Florent Nachtegael, oud 32 j., jm. en Maria Josephina de Smedt, oud 25 j., jd. Geboorten. 16 Mei. Josgpha Eugenia Maria, d. van Pharaildus Franciescus van Acker en van Florentina Augusta Maria Vael. 18 Mei. Louisa Maria, d. van Augustinus Johannes Cammaerten van Anna Buijsrogge. 30 Mei. Rosalia Maria, d. van Alouisius Saman en van Paulina Francisca Sehuerman. Overlijden. 16 Mei. Seraphinus Albertus van den Berghe, oud 1 m., z. van Petrus Livinus en van Maria Cornelia Pauwels. 22 Mei. Eugenia Maria Peeters, oud 48 j., wed. van Charles Ludovicus Bolssens. 26 Mei. Amelia Josephina Inghels, oud 2 m., d. van Augustinus Josephus en van Apoionia de Theije. ijii. Geboorten. 7 Mei. Vitalus, z. van Petrus Platjouw en van Louisa Maria Hamelinck. 26 Mei. Alphonsus Joseph, z. van Gijbregt Serrarens en van .Maria Louisa de Rooy. 27 Mei. Maria Cartharina, d. van Eduardus Petrus Constantinus Kint en van Maria Louisa Lauwers. 31 Mei. Johannes Franciscus, z. van Jan Francies Baart en van Maria Louisa d'Hont. WesNtorjjc. Huwelijks-aangiften. 23 Mei. Camile Petrus Bernardus Schelstraete (van Ter Neuzen), oud 23 j., jm. en Irma Maria Pielaet, oud 22 j., jd. Geboorten. 17 Mei. Madeleina Maria, d. van Augustus Augustinus Talboom en van Emerentia De Craene. 19 Mei. Irena, d. van Eduardus Hemelsoet en van Elodie Marie de Guytenaer. 21 Mei. Raymond Michel, z, van Oscar Petrus D'haene en van Leontina Talboom. 23 Mei. Johanna Petronella, d. van Anthonius Con stantinus Vo'l kerijk en van Elisa Maria Mathilda van der Steen.- 26 Mei. Magdalena Maria, d. van Hendrikus Selis en van Valentina de Clercq. 28 Mei. Albertus Clemens Marie, z. van Hippolijte Joseph Marie van de Calseijde en van Alice Gijsel. Overlijden. 20 Mei. Antonia D'haene, oud 78 j., wed. van Charles Louis Geerinckx. %<ii«t:iojr|»e. Huwelijks-voltrekkiugen. 28 Mei. Au gustinus Gerres (vau Wachtebeke), oud 36 j., jm. en Maria Wilhelmina Casteels, oud 26 j,. jd. Geboorten. 18 Mei. Joseph Mauritius, z. van Rumol- dus de Bruijne en van Elisa Maria van Overloop. 23 Mei. Alphonsus, z. van Aloysitts D'Hont en van Melanie Marie Michiels. Overlijden. 17 Mei. Joannes Baptista Belaert, oud 60 j.. weduwn. uit het eerste huwelijk van Pbilomena van Dnessche en echtg. uit het tweede huwelijk van Maria Christina Valke. a VLAG. NAAM. ML Van en naar. Lading Duitseh s.s idem idem Ned.oiot.scb Eng. s.s. Eng.stoomj. Eng. s.s. Eng. zeiij. Deen. s.s. idem Duitseh zeel. Russ. s.s. Voor Gent I Comet vajade Saxonia Cornells Ousel Vogrant Avoeet Miror I Spygerborg ;Nordby Post Gen. Skobelew Windau 8tavanger Stralsund Swansea Manchester Grimsby Manchester Londen 4037 Ijrugge 1367 Londen 1132 Ostende 5647 Riga 4167 1868 1101 1129 3633 1245 39)5 136 hoat graan phosph. itukg. ledig stukg. ledig idem idem idem gemengd lau Gent i Belg. s.s. Paul I 865 INeufahrwas. phosph. Zweeds s.s. Gamen 74 Li Vew-Castle iedig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2