Een zettersleerling te Vlissingen vond daar in de Walstraat een portemonnaie, waarin e.m. een bankbiljet van 200 zat. Hij gaf zijn vondst aan zijn patroon en met tusschenkomst van de politie werd de verlieeer gevonden, die den jongen een belooning gaf van f 10. "W oensdagmiddag maakte het 15jarig dochtertje van den veehouder Sch. te Halfweg, naar de Maasb. meldt, zich zoo kwaad op den 12jarigen knaap T. v. d. B., die met eenige andere kinderen op haar vadeis laud liep, dat zij bet ventje beetpakte en in een moddersloot wierp. Zij duwde het knaapje, dat uit de sloot trachtte te komen, eenige keeren in de sloot terug. Zelfs sprong zij over de sloot, om den jongen, die nu aan den anderen kant er uit poogde te komen, terug te duwen, zich niet storende aan het geroep van enkele personen, die zulks van uit de verte zagen. Ten slotte begaven zich een juffrouw en een passeerend wielrijder op het land, waarop het^ meisje den jongen losliet. Het arme ventje werd hierna door deze personen naar huis ge- bracht, die onmiddellijk aangifte bij de politie deden. De Midd. (Jet. meldt dat een vierjarig jongetje van een werkman te Hansweert in een onbewaakt oogenblik dronk uit een fleschje gevuld met creoline. Het kind leed eerst veel pyn, maar is thans buiten gevaar. lusschen woonwagenbewoners, gekampeerd onder de gemeente Hoes, ontstond de vorige week een vechtpartij, waarbij een dier personen een messteek in den rug bekwam. De gemeenteveldwachter van Kloetinge, die zich met het geval bemoeide werd de rechter- hand doorstoken. De //Javab." meldt, dat wegens het groot gebreb aan onderwijzers het volgend jaar een uitzending van 125 onderwijzers uit Europa naar Indie noodig geacht wordt tot aanv-ulltcg van het korps. Een uitbreiding van onderwij- zeressen wordt niet noodig geacht. De Min. v. Fin. maakt bekend, dat ten beboeve van 's Rijks schatkist, teu kantore van den ontv. der successierechten no. 2 te's Graven- hage, van een onbekende is outvangen f 220 aan baukpapier, ter voldoening van te weinig betaalde successierecbten. De Rott. meldt dat tegen P. H., te Krimpen a. d. Lek, aan wien Woensdag op zijn verzoek ontslag is verleend als onderwijzer aan de School met den Bijbel, een vervolging is ingesteld met bevel tot inbechtenisneming, wegens het plegeu van onzedelijke bandelingen met aan zijn zorg toevertrouwde feerlingen. Te Maastricht is het kindje van de echte- lieden K., in de Tongersche straat acbterover in een ketel kokend water gevallen en met brand wonden overdekt naar het gesticht Cal- varienberg gebracht. De toestand is ernstig. (Hbl.) Een jeugdig brandstichter 1 Te Wagemngen is door een Sjarig knaapje brand gesticht in een houten trommel, waarin ongeveer 1000 M. kabel voor het electrische net. De kabel zal verruoedelijk opnieuw moeten worden cntsponnen. De schade is aanzienlijk. (H. Crt.j Men weet nooit hoe een fietser een palincr vangt, schrijft het R. N. Te Oud-Vossemeer reed een fietser langs een weide, waar een reiger een groote paling te pakken had van de fiets springen, den reiger °PJageni die nog trachtte zijn buit mede te nemen, was het werk van een oogenblik en de fietser ging met een viscbje naar huis dat bij weging een gewicht bleek te hebben van ruim een pond. De 36jarige kolenwerker H. van Wijn- gaardeu, was, volgens de H. Crt., in het bassin aan de Baan te Rotterdam aan het zwemmen, toen hij plotseling onwel werd. Hij verliet het water, maar op de loopplank gekomen werd hij door een duizeling bevangeu en viel in het water terug, waar hij zonk. Zijn kameraden doken naar hem en braehten hem in bewuste- loozen toestand op het droge. Per raderbrancard werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, maar bij aankomst bleek hij reeds overleden te zijn. in het groot postkantoor te Rotterdam is een jeugdig kantoorklerkje een aangeteekenden brief ontrukt met f 400 bankpapier. Te Geldermalsen werd een zekere Rozen- hoek, die op bet land werkte en met zijn hond een scbuilplaats had gezocht onder een boom door den bliksem getroffen. De hond was terstond dood en voor het leven van den man .wordt gevreesd. De 34jarige posfbode H. v. d. Boer werd te Kuinre in zijn woning door den bliksem getroffen en gedood. De man laat eene weduwe met 2 kinderen achter. In den Echterpolder te Scherpenzeel is de hofstede bewoond door Hilke Boersma ge troffen. Schuur en woonhuis zijn geheel ver- brand. Te Alfen aan den Rijn verdronk een djarig knaapje. De moeder zag het in de diepte verdwijnen en was tot groote wanhoop niet in staat op een of andere wijze hulp te bieden. Het zwemmen gaat voort slachtoffers te vorderen. De 19jarige boerenzoon Samson te Wilnis ging zwemmen in het z. g. Donker End. Hij dook, bleef in de modder vast zitten en verdronk. Toen zij zich reinigde viel de 20jarige dochter van V., te Kamerik, te water en verdronk. Te Berkhout geraakte Vrijdag spelende een ruim tweejarig kind te water en verdronk. Mijn schrijft uit Heerlen aan de N. R. Crt. Voor ieder, die met de organisatie van het staatstoezicht op de mijnen ook maar uit de verte bekend is, rnoet het mooie verhaal van de pseudo-opzichters aan de mijn Willem Sophia, aan Het Volk ontleend in avondblad G van Woensdag, al wel heel onwaarschijnlijk in de ooren geklonken hebben. Behalve de drie ingenieurs zijn er twee op- zichters, die regelmatig hud bezoeken over de 8 Nederlandsche mijnen verdeelen eri dus ge- middeld zeker eenmaal in de 14 dagen in de lampekamer van de Willem Sophia hun blinkend koperen lamp (mijnwerkers krijgen een, van hun nummer voorzienen, lamp, die niet van koper is) in ontvangst komen nemen. De minste lampejongen kent de opzichters al van verre en hier zouden twee vreemden, zich als opzichters voordoende, goedmoedig als zoodanig behandeld zijn Uit een onderhoud met den heer Michel, directeur van de mijn en zijn hoofdopzichter is ons gebleken, dat op een morgen twee onder- grondsche werklieden van de mijn zelf hun eigen lamp in ontvangst zijn gaan nemen op een niet voor afdalen bestemden tijd. Tegen zijn uitdrukkelijke instructies in, heeft de lampe- nist de lampen afgegeven, omdat de werklieden, die hij kenife, zeer beslist volhielden, door den hoofdopzichter tegen dien tijd besteld te zijn. Zonder gummipak, koperen lamp of mater- stok, zifn ze dus!-afgedaald en ondevgronds hebben ze werkelijk opzichter van staatstoezicht willen spelen, maar niemand is er ingevlogen. Van werk stil leggen, natuurlijk geen sprake, evenmin als van een wijzigiug in het houtver- voer. Aangezien de heeren wat vermoeid waren ('t was niet zonder reden, dat zij 's morgens 6 uur niet present geweest waren) hebben ze een stil plekje opgezocht om wat te slapen en uitgerust, is niet de hoofdopzichter door hen, doch zijn zij door den opzichter geroepen om zich te verantwoorden en van de hun opgelegde boete kennis te nemen. Ook de lampenist, die hun de lamp gaf, is beboet en daarmee is het heele mooie ver haal tot zijn ware proporties teruggebracht. Door het Hoog-Militair Gerechtshof te Utrecht is 4 maanden gevorderd tegen den sergeant G. v. d. H., wegens het door schuld veroorzaken van den dood van zes minderen bij de bekende ramp aan het fort Vossegat te Utrecht. Het Flakkeesche spook Men schrijft ons uit Dirksland aan het Rott. Nwsbl.Donderdagavond hadden het jongste knechtje van de wed. C. v. d. D. en zijn eollega van den heer A. D. P. een eindje ge- fietst. Wegens het invallen der duisternis werd tot den terugtocht besloten. Dicht bij de woning van den heer A. D. P. te Sas van Dirksland genaderd, zien zij in de schemering midden in een veld erwten een man staan met boed op, overhemdje en das, dit maakte het eenige toilet uit. De jongens roepen he Geen antwoord. De kerel stond allerlei grimassen te maken. De jongens maken zich angstig, vliegen de hofstede op van den heer N. D. P., keeren met den heer N. D. P. en zijn nichtje terug, roepen weer he, daar geef dan asem De kerel bleef maar buigen en knikken. Weldra komt op het lawaai de heele buurt in beweging. Ook buurman A. C. N. komt aan- gesneld, ja, die had ook al in de haver zoo'n spectakel gehoord, dat heeft die gekke vent geleverd, dat is zeker. Maar jongens, wie durft er heen We moeten weten hoe en wat het is. Allen zijn als lijken. Alio jongens, wie gaat mee Niemand. Dan allemaal tegelijk. De vreemde kerel bleef maar buigen en gaf geen antwoord. Toe P., haal je geweer. Er heen, jongens. Langzaam nadert de club. Er wordt gegooid onder de nadering bom, dat is raakEen groote kluit aarde trof doelde kerel zakt machteloos ineen. Jongens, dat is te erg, wie doet dat? //Je gooit den vent dood Geeft nietsdan moet-ie maar antwoorden. Men nadert nu den gevallen zonderling en vindt in het verwarde hoopje een gewezen luchtballon, in den vorm van een man in triomph wordt het spook mede naar huis gedragen. Het schot aarde had zijn schouder verwond Vrijdag werd te Brussel een vrouw door de warmte krankzinnig, terwijl te St. Nicolaas een man door de warmte bezweek. Bij het daarna volgende onweer werd te Brugge een achtjarig meisje door den bliksem gedood. Te Battel werden 2 huizen in lichte laaie gezet. Te Brussel werden door den regen de straten in snelvlieteude stroomen veranderd en op het land richten hevige hagelbuien veel schade aan. Zeer erg moet de hagelslag van de vorige week ook in ons land hebben gewoed. Te Heesch en Neerbosch heeft zich eene commissie gevormd waarin de geestelijken en verschillende notabelen hebben zitting genomen om gelden in te zamelen voor de ingezetenen, die door den hagelslag op zeer ernstige wijze in hun bedrijf zijn geschaad. - De tentoonstelling te Gent schijnt door het noodlot vervolgd te worden, want Vrijdag om circa half drie is er, naar de //Nieuwe Gazet" meldt, weder een brand uitgebroken, dezen keer gelukkig echter minder ernstig dan de vorige rnaal. De brand werd veroorzaakt, doordat eenige gloeiende kolen uit de stoommachine op den houten vloer in de groote hal vielen, waardoor deze vlam vatte. De aanwezige be- wakers deden al het mogelijke, om de vlammen te dooven, met het gelukkig resultant, dat, toen de brandweer arriveerde, deze zeer weinig meer te doen had en spoedig den brand meester was. De brand- en waterschade is gering. Acht personen levend verbrand. In het dorp Poenef, in het Iiussische gouver- nement Kalisch, hebben Vrijdag, volgens de Tel., een aantal boeren op ontzettende wijze hun wraakzucht gekoeld aan een in het dorp wonende Joodsche familie, welker hoofd een proces tegen de boeren had gewonnen. Zij spijkerden des nackts de deuren en vensters van het huis dicht en staken dit vervolgens in brand. Acht personen kwamen in de vlammen om. Slechts het jongste kind der familie kon op het alleriaatste oogenblik door de moeder, wier kieederen reeds in lichtelaaie^fetbnden, dbor een smal raampje aan de achterzijde van het huis in den tuin worden geworpen, en bracht er het leven af. De moordenaars zijn alien gearresteerd. Het. succes der draadlooze telefonie. In het groote proefscation voor draadlooze telefonie te Nauen, is, naar de Tel. meldt, dezer dagen een proetgesprek gehouden over een afstand van 6000 K.M. dat uitstekend geslaagd is. Sedert in 1907 vasrgesteld was, dat men op een afstand van 35 K.M. draadloos kon spreken, waren verdere proeven uitgebleven. Wel konden over een afstand van 100 K.M. muziekstukken gehoord worden, maar de hoofdzaak, het hooren van de menschelijke stem, inislukte steeds. Door een nieuwe vinding is dit thans mogelijk geworden. Te Nauen las een persoon een dag'bladbericht voor dat o. a. te Weenen werd verstaan. Zelfs werd gemeld, dat de spreker te Nauen onnoodig luid had gesprokeii en het aanbeveling verdiende zachter te praten. Men hoopt, nu deze proef zoo schitterend gelukt is, dat bij gebruik van groote toestellen, een tele- foon over den Oceaijm mogelijk zal worden. Koning en chauffeur. De Berlijnsche correspondent van de //Daily Express" deelt het volgende aardige voorval mede, dat zich tijdens het verblijf van Koning George van Engeland in de Duitsche hoofdstad afspeelde. Koning George ging gedurende zijn verblijf te Berlijn dikwijIs alleen wandelen en toen hij op zekeren keer verder gegaan was dan gewoonlijk riep hij een huuraut.o ^aan en gelastte den chauffeur hem naar het paleis te brengen. De chauffeur, die den Vorst niet bterkende. brahht hem naar een zijiugang, maar de Koning gaf hem bevel naar den hoofdingang te rijden. De chauffeur zeide, dat hij dit niet kon doen daar de hoofdingang gedurende het verblijf der vreemde vorsten te Berlijn door soldaten werd bewaakt. z/Dat hindert niet", zei de monarch lachend, z/rijdt het voorplein maar op". //Goed", zei de chauffeur, //maar alle moeilijkbeden komen voor uwe rekening". Toen hij zag, dat de politie voor zijn passagier salueerde, begon hrj te veronderstellen, dat hij een of ander gewichtig personage vervoerde, maar toen hij de lakeien zag toeloopen, om het portier te openen en den Koning bij het uitstappen hulp verleenden, herkende hij den Vorst. Hij was zoo verbaasd, dat hij den Koning vergat te bedanken voor den Engelschen souverein, die hem voor een rit van vijf minuten in de hand werd gedrukt. In een menagerie, waarin op het oogen blik te Plymouth voorstellingen worden gegeven, is, naar de Tel. meldt, een der temmers door een jonge leeuw aangevallen. Het dier, dat dien dag juist uit Afrika was aangekomen, werd bij drie oudere leeuwen in een kooi gebracht en een der temmers, Wom- bell genaamd, die algemeen als zeer bekwaam in zijn vak bekend stond, begaf zich daar binnen om eenige oefeningen te repeteeren, alvorens in het publiek op te treden. Zonder dat er eenige aanleiding toe bestond, wierp het jonge dier zich op den man, die, ofschoon hij den leeuw van zich af kon houden, zoo ernstig ge- wond werd, dat hij voorloopig niet in staat zal zijn op te treden. Als de drie oude leeuwen, die zich ook in de kooi bevonden, zich niet rustig gehouden hadden, zou het voorzeker met den onversaagden temmer niet zoo goed afgeloopen zijn. Het geval van mevrouw Saint Beat, wier droevige geschiedenis wij hebben medegedeeld en die van haar man gescheiden was zonder het te weten, schijnt niet alleen te staan. De //Matin" weet nog twee dergelijke zonderlinge echtscheidingen te verhalen, waarvan de eerste mevrouw Desbons betreft. Mevrouw X huwde op 11 Mei 1905 met rnijn- heer X. Mijnheer X begon spoedig onder wijs- geerige aanvechtingen te lijden en deelde zijn vrouw mede, dat het huwelijk //een barbaarsche en schijnheilige insteliing" was, die indruischt tegen de goede zeden, enz., reden, waarom hij haar verzocht een stuk te onderteekenen waarin de echtelingen X voortaan weigerden, de huwe- iijkswet, die hen bindt, te erkennen, als zijnde een wederzijdsche knechtschap en goedvinden, van dezen dag af onder het regime der vrije vereeniging samen te leven." Mevrouw X bedankte er voor om het docu ment te teekenen en de heer X deed alsof hij dit niet zeer erg vond. Maar in 't begin van 1910 vernam mevrouw X dat zij gescheiden was. Van een vriendin vernam zij het, wat aan de mededeeling nog meer alsembitterheid ver- leende. Mevrouw X ondervroeg haar man en deze bevestigde het in de grootste kalrate. Hij erkende een list te hebben gebruikt om tot de seheiding te geraken, maar kon niet iozien, waaro'm zijn vrouw er zich iets van aantrok, daar zij toch immer bij elkaar waren gebleven en ook voortaan zouden blijven. Mevrouw X onthutst over dit volmaakt ge- brek aan eerbied en vormen te haren opzichte, liep op haar beurt naar een rechter, om een eisch tot echtscheiding in reconventie in te stellen. Zij wenscht niet langer onder een dak te wonen met een gescheiden man zegt zij. De za-k wordt thans behandeld. Uitspraak over 8 dagen. De tweede zaak betreft mevr. Angelique Berthier, ex-mevrouw Paquier. Ook haar man liet zich achter haar rug, zonder dat zij er iets van wist, van haar scheiden en zag zich zelfs de kinderen uit het huwelijk toegewezen. De heer Paquier, had dit alles te Parijs laten be- disselen, terwijl hij en zijn vrouw nog in New- York woonden. De seheiding werd uitgesproken in Januari 1910, en mevrouw Paquier hoorde er toevallig van, toen zij in Mei 1911, wegens den dood van haar moeder naar Parijs kwam. Nadien liet haar man niets meer van zich hooren, hertrouwde en trok zich van de drie aan zijn zorgen toevertrouwde minderjarige kinderen niets meer aan, ofschoon hij 2000 francs per maand verdient. Mevr. Paquier diende dus een aanklacht in. Deze zaak kwam Donderdag voor een der Parijsche strafkamers, die aan de gescheidene tegen wil en dank haar eisch toezegde, en Paquier veroordeelde tot het betalen van een pensioen van 300 francs per maand. In een krankzinnigengesticht te Nantes is, volgens de N. R. Ct., een tijdlang een man verpleegd, Jean C. geheeten, die, ook in de peiuode, dat zijn geestvermogens gestoord waren een buitengewoon rekenkunstenaar bleek te zijn. De man had heel weinig geleerd, als kind was hij nog al dom en ook toen had hij slechts een geheugen voor cijfers. In het gesticht te Nantes trok Jean C. de aandacht der genees- heeren, doordat hij maar steeds zat te cijferen en bij nader onderzoek bleek hun het buiten- gewone vermogen, om uit het hoofd te rekenen waarover de patient beschikte. Zoo vroeg een der dokters hem hoeveel seconden er in riertig jaar zijn Precies veertien seconden dacht de rekenaar naen toen antwoordde hij 946,080,000. En op de vraag hoe hij aan dat getal kwam, antwoordde Jean C. het volgende Ik weet om te beginnen, want ik heb dat al zoo dikwijls uitgerekend dat er in een jaar van 365 dagen 31,536,000 seconden zijn. Ik neem nu eerst dertigmaal 30,000,000 d. i. 900,000,000 dan dertigmaal 1,500,000 dat is 45,000,000, dan dertigmaal 30,000, dat is 900,000dan dertigmaal 6000, dat is 180,000. Ik tel die ge- tallen bij elkaar op en krijg samen 946,080,000. Deze snelheid. Verder vroeg men hem een voet heeft 0,333 M. Hoeveel voeten gaan er in 343 kilometer. Ant woord in zeven seconden 1,029,000. Hoe oud is iemaud, die 343 millioen seconden geleefd heeft Het antwoord werd in drie en twintig seconden gegeven: jaar, 10 maanden, berekening doet Jean C. met verrassende 14 dagen, 1 uur, 46 minuten en 40 seconden. In tegenstelling met Inaudi en andere beroemde rekenkunstenaars trekt Jean C. geen wortel. Volgens een der geneeakundigen van het gesticht te Nantes waar Jean C. verpleegd is, is deze zeer onwetend, kan nauwelijks lezen en uauwelijks zijn cijfers schrijven. Hij heeft zich zelf rekenen geleerd, volgens een eigen manier, die, naar wat men er van heeft kunnen begrijpen, veel overeen- komst heeft met die welke andere reken-wonders gebruikten. Jean C. schijnt te behooren tot de kategorie van geboren rekenaars, waarin men ook Inaudi, Fleury, Mondeux, Mangiamele, Buxton, Culborn moet rangschikken Jean C. is kort geleden genezen uit het gesticht te Nantes ontslagen. O O a H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2