W's Steriliseer-loBstel. Steriliseer BKCHAW'S PHASN Advertentien. H. VERHOEVEN. - Ter Neuzen-Haist. f 400f®. Onafhankelijkheidsfeest 1/10 Tijdgeestbriefje no. 9192 G. J. GAST, ge- Te Heemskerk zijn verscheidene families ongesteid geworden na het gebruik van vleesch- waren, die alle van denzelfden slager afkomstig waren. Het overschot van het vieesch is in beslag genomen. Het moet reeds uitgemaakt zyn dat het vieesch afkomstig wasvaneenkoe die dood in de wei gevonden werd. Dieven bestolen. Sober als altijd, schrijft de Tel., vermeldt het Amsterdamsch politie-rapport van Dinsdag ,,uit 'n vvoning aan de Prinsengracht zijn door opensluiting een paar sieraden en een bankbiljet van f 100 stolen". Dat zegt niet veel. Bij nader onderzoek blijkt deze diefstal een interessant geval te zijn. Er is nl. ingeslopen en gestolen in 't hoofd- kwartier der bende Boere, Prinsengracht 876. Het moet het dievengilde niet moeilijk zijn gevaiien. lmmers ,,Huize Boere" was, tot voor enkele maanden, een geliefkoosde verzamelplaats van beruchte gapvirtuozen. loen bet echtpaar Boere werd opgeborgen, stond de politie toe, dat Willem Boere uit de Kanaalstraat het opzicht over den inboedel en de honden kreeg. Maar Willem ging den weg op van zijn broer en verblijft thans eveneens in de goed gesloten dreven. Daarop kwam er een huisbewaarster, die blijk baar naarstiglijk, door in de vrijheid vertoevende leden van het gilde werd bespied. Nauwelijks was de vrouw Maandag even een luchtje gaan scheppen of de grijpvogels sloegen hun slag. Wie weet van welken diefstal het thans geroofde afkomstig is. De vorige week begaf zich, naar het Hbl. meldt, een marechaussee uit Valkenswaard voor dienst naar Eindhoven. Hij kwam daar echter niet aan. Ook was tezelfder tijd een 17jarig meisje uit Valkenswaard verdweneu, dat ver- keering met den politieman had tegen den zin der ouders. Allerlei nasporingen werden ge- daan, 25 gulden werd uitgeloofd, doch alles zonder resultaat. Gisteravond werden beiden dood gevonden in de bosschen onder Valkens waard. Een revolver lag bij de lijken. Hoogst- waarscliijnlijk heeft de marechaussee eerst zpn meisje doodgeschoten en toen het wapeu tegen zichzelf gekeerd. Van een cent. ,,De Ned." schrijft het volgende Vanmiddag, zoo orn 'n uur of twee, kwam 't gerestaureerde centje op de Redactioneele tafel. Hu, wat n sinister ding, was het eenparig vonnis der penridders. De kleur, nu berekend op voorkoming van verwarring met het gouden vyf je, is moeilijk onder bewoording te brengen er zou noodig zijn een mengsel van gepulveri- seerd rattenvel, gestampt inktpotlood, afgeroomde machine-olie, en geperst rouwfloers, om zoo ongeveer ten naastenbij zulk een wanhopio-- lugubere tint te verkrijgen. Enfin, we hebben nu weer een nieuweeditie muntstukken en de Nederlandsche Leeuw, er op vraagt zich af, waarom lief vaderland zoo onberekenbaar doet met z'n pasmunt. Kopenicks. Uit Heerlen schrijft men aan het oikVerleden week Donderdag meldden zich op mijn Willem-Sophia twee opzichters van het staatstoezicht op de mijnen voor controle. Ze verlangden gummipakken, meterstokken en koperen larapen, hetgeen hun alles bereidwillig werd verstrekt. Na zich te hebben verkleed daalden de heeren in de mijn af, om hun belangrijke taak te vervullen. En belangrijk was hun taak in hoogte mate. De eerste post, die gecontroleerd werd, werd stil- gelegd met het oog op de slechte luchtde tweede dito, en eveneens derde, vierde en de vijfde post. De lucht was derhalve wel miserabel Met de wijze waarop door de arbeiders ver- bouwd wordt konden de heeren zich ook niet vereenigen, weshalve de arbeiders van twee posten bestraft werden wegens slechte bouwing. Toen er in de afdeelingen niets meer was te controleeren, togen de heeren terug naar de schacht. Zij achten zich verplicht, daar volgens hun opvatting een deel der mijn in een zeer verwaarloosden toestand verkeerde, daar het houtvervoer stil te leggen hetgeen oogenbJik kelijk geschiedde. En de door hen gegeven opdracht, om het hout te brengen naar het niet door hen ge- controleerde deel van de mijn, werd met dezelfde stiptheid uitgevoerd. Op hun verzoek moest daarop de hoofdopzichter naar beneden komen, omdat er in de mijn eigenlijk niets in orde was. Of de hoofdopzichter aan het verzoek dier heeren voldaau heeft, weten we niet, maar wel, dat, toen de beide heeren van het staatstoezicht 'n nieuwen post controleerden, ze daar werden aangesproken met„Zoo, kumpel De twee pseudo-opzichters van het staats toezicht op de mijnen waren daarop heel vlug verdwenen. De lucht was toen weer frisch op de vijf posten, de verbouwing goed en hout kon weer vervoerd worden naar dat deel der mijn, waar het gebruikt moest worden. En 't slotalien hebben hartelijk gelachen om de geslaagde bak. Jammer alleen, dat deze goed geslaagde grap ging om een weddenschap van 5 liters jenever. - De socialistische Belgische afgevaardigde Furnemont, die beschuldigd wordt van een mis- drijf tegen de zeden en naar Frankrijk is ge- vlucht, heeft van uit Parijs bij het bureau der Kamer zijn ontslag als afgevaardigde voor Namen ingezonden. Het ontslag is aangenomen en de gerechtelijke vervolging zal nu haar loop kunnen hebben. Er is reeds een bevel tot in hechtenis- neming uitgevaardigd. Een dure vuistslag. Te Londen is' volgens het R. N., vonnis gewezen, in een pro- ees, waarbij een stationschef van den Great Eastern Spoorweg tot f 276 schadeloosstelliug veroordeeld werd. De stationschef gaf in Juni van het vorige jaar met een heftige armbeweging het sein tot vertrek van een trein. Ongelukkig kwam s mans arm. hierbij in onzaehte aan- rakin<r met den neus van mijnheer Kelly, die bloedue als een os. Gevolg hiervan was, dat het slachtolier drie maanden lang aan siapeloos- lieid feed, waarvoor de doctoren geen genezing konden vinden. Ter gelegenbeid van een concert in een tuin te Halle haalden eenige studenten een grap uit, die zeer tragische gevolgen had. Zjj wilden een parodie leveren op de appel-scene uit Wilbelm Tell. Een hunner zou voor Gemmi spelen en zette een glas bier op zijn hoofd, waarop een ander met een revolver zou schieten. Drie schoten waren mis, het vierde trof den student in het hoofd en wondde hem doodelijk. Mrs. Pankhurst, de leidster van destrijdende Engelsche kiesrechtdames is jl. Maandag opnieuw gearresteerd en naar de gevangenis gebracht. Zij was op 12 April voorwaardelijk in vrijheid gesteld wegens den slechten staat harer gezond- iieid, een gevolg van hare vrijwillige honger- kuur. Zij had zich op 28 April weer moeten aanmelden, maar bleef weg. Een bevel tot in hechtenisneming werd niet uitgevoerd wegens haren nog steeds slechten gezondheidstoestand. Hare woning werd echter door detectives nauw- keurig in het oog gehouden. Maandag, zoo meldt de Tel., bemerkten deze politieambten dat een leege auto voor het hoofd- kwartier der suffragette-generaalsche stilhield. Even later verscheen mevr. Pankhurst en stapte in den wagen. Dadelijk kwamen de detectives te voorschiju. Een hunner beval den chaffeur, zijn zetel te verlaten, waarop de andere aan mevrouw Pankhurst mededeelde, dat hij, nu zij blijkbaar in staat was om haar woning te ver laten, in de treurige noodzakeiijkheid was, be slag op haar te leggen. Zoo reed de auto, inplaats van naar de ver- gadering van suffragettes te Londen, waarheen mevrouw Pankhurst zich volgens haar eigeu zeggen had willen begeven, naar het gerechts- gebouw in Bowstreet. 's Middags verscheen de recalcitrante dame voor den rechter, die haar mededeelde, tot zijn spijt genoodzaakt te zijn, haar weer naar de gevangenis te sturen, om daar haar straf uit te zitten. Mevrouw Pankhurst ging geweldig te keer, en raasde en tierde over het onrecht, dat haar was aangedaan en de bewakiug, waarvan zij het slachtoffer was geweest. Dat alles was de schuld van de regeering, zoo verklaarde zij, en zij zou toch door blijven gaan met protes- teeren, in de gevangenis, zoowel als daarbuiten, en haar campagne niet beeindigen, voor en aleer de vrouwen het kiesrecht hadden. De rechter hoorde de klachten van mevr. Pank hurst geduldig aan', waarop deze per rijtuig weer naar de Holloway-gevangenis werd ge bracht. Naast en achter dit voertuig reden vier auto's mee, met suffragettes volgeladen, die niet ophielden, den geheelen weg langs luid- keels haar bekenden strijdkreet uit te gillen. Zaterdag is de houten pier te Long Beach een Californische badplaats, ingestort, wat tot een groote ramp aanleiding gaf. Naar de Tel. meldt, was het Zaterdag de dag waarop de Ca- liforniers van Engelsche geboorte Empire Day plegeu te vieren. Omstreeks twaalf uur was de parade geein- digd, die duizenden Engelschen uit alle deelen van den staat naar Long Beach had gelokt. Het aantal toeschouwers bij deze parade, waar- aan duizenden personen deelnamen, werd op 20.000 geschat, en onophoudelijk drongen man- nen, vrouwen en kinderen in dicht opeenge- drongen massa's de trappen naar de dubbele pier op, d. w. z. met twee wandelpaden boven elkaar gebouwd. Aan de laudzijde eindigde de wandelpier in een groote zaal, voor publieke vermakelijkheden, alwaar op dien dag de feestelijkheden zouden worden voortgezet met een instrumentaal en vocaal concert. De deuren vau de zaal waren nog dicht en daarvoor, nog op de houten pier, nam het aantal wacbtende ieder oogenblik toe. Juist toen de deuren geopend werden en in de zaal eenige Schotsche doeldelzakblazers een nationaal lied inzetten, klonk een schrikwekkend gekraak. De bovenste wandelweg van de pier zakte over een groote lengte in en 't volgerid oogenblik vielen honderden feestgangers onder vreeselijk gegil door het enorme gat, boven op de hoofden der personen, die zich op den onder- sten wandelweg bevonden. Deze zakte op zijn beurt in en ongeveer 400 menschen stortten van een hoogte van ruim 40 voet op het strand onder de pier neer. De burgemeester van Long Beach, Hatch, bevond zich onder degenen, die er in slaagden, zich in veiligheid te brengen door over de wrakstukken der ingestorte pier te klimmen. Dadelijk begon hij nu het reddingswerk te or- ganiseeren. Dokters, verpleegsters, brandweer en politie werden in allerijl per tram en auto's naar het tooneel van de ramp gezonden, maar zij konden niets verrichten, alvorens de nog in de lucht hangende balken en uiteinden van de ingezakte vloeren met behulp van touwen wa ren verwijderd. Hierop werd begonnen met het opruimen der Versplinterde balken en planken en het op- zoeken der dooden en gewonden. "V erscheidene dooden waren zoo ontzettend verminkt, dat het niet mogelijk was, hen te iudentificeeren, en van de zwaar gewonden zul- len er velen het leven bij inschieten. Twee honderd personen werden naar de ziekenhuizen vervoerd, maar de overgroote meerderheid kon, na verbonden te zijn, weer buiswaarts keeren. Reuter meldde reeds, dat 30 personen bij de ramp deu dood vonden. IN (I E Z O N I) EN~S~T UKKE N. MEER LIGHT en MINDER SNELHE1D. Zeer terecht is door den heer Donze in de laatste raadsvergadering geklaagd over de treurige straatverlichtiug of liever niet-verlichting, waarvan wy in den laatsten tijd nu en dan genieten. Het is eenvoudig schandelijk. We scbijnen verzeild te zijn geraakt in een achterhoek van Drenthe. Jammer dat de heer Donze niet een voorstel deed om de nachtlantarens den geheelen uacht te laten branden maan of geen rcaan. Het was in den petroleumtijd waarlijk nog beter. Wat ook schandelijk is het is dat de politie geen eind maakt aan het veel te snel rijden van automobielen, motorfietsen, zelfs gewone fietsen. We hebben immer3 een motor-en rijwielwet Ook op de buiteuwegen is men hier en daar niet veilig, vooral bij bochten of krommingen en waar wegen elkaar kruisen. Dat er bijvoorbeeld bij de Schans aan den weg naar Axel nog geen ongelukken hebben plaats gehad, is een groot wonder. De veiligheid eischt dat er op miu of meer gevaarlijke punten langzaam wordt gereden en in de koin moest dit STEEDS geschieden. X. Groote Sohouwburg te Gent. Directie ROY. Directeur-General du Kursaal de Geneve, federen Zondag, des namiddags 2l/i ure, voorstelling. Opvoering van Jttevne JVeerie a grand spectacle, in 3 bedrijven, 24 tafereeleu, door de heeren Ch. Martinet, Juc en Cefail (Geneve). Locale toestanden door Gastor en Pollux van Gent. 150 artisten. "koeIs VAN HET KELD. Belgisch per 100 fr. 47.77J a f 47.80 Engelsch per M u 12.a ,t 12. ZKETUDINGKIN. Van 28 tot en met 29 Mei. Van 28 tot en met 29 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 43 binnenvaartuigen op- en 41 afgeschut door de Westsluizen 15 op- en 14 afgeschut. Positie der Stoomscliepen. T\E man gevoelt zich jonger en ">5 e vrouw ziet er frisscher uit, wanneer zij hunne gezondheid onderhouden door het geregeld gebruiken van Zondag 1 Juni aanstaande herdenkt onze geliefde Yader. Behuwd- en Grootvader, A N T O N I O E E Id S E SI, den dag, waarop hij voor 25 jaar als roeier bij het Nederlandsch loodswezen in dienst trad en steeds tot tevredenheid der opvolgende supe- rieuren werkzaam was. Uit alier naam, Jan GEENSEN. Ter Neuzen, 29 Mei 1913. Oudertrouwd CORNELIS NAEREBOUT JOHANNA J. VAN DER VL1ET. Vlissingen, 28 Mei 1913. Voor de vele blijken van belang- stelling ondervonden ter gelegenheid vau de herdenking onzer 50jarige echtvereeni- giug, betuigen wij ook namens onze familie, onzen wolgemeendeu dank. J. C. DE JONGE en Vrouw. Hoek, 29 Mei 1913. Galanterien. - rluishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en koopliedeu bezoekt onze magazijnen. U viudt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. te ZAAMSLAG. In den loop van de volgende week zal de Feesteommissie zich aan de huizen der inge- zetenen vervoegen, teneinde gelden En te zamelen tot viering van bovengeuoemd feest. DE FEESTCOMM1SS1E. Het Bestuur van den polder BE- OOSTEN- EN BEWESTENBLIJ maakt aan belanghebbeuden bekend lo. dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1912/13, alsmede de be- grooting voor 1913/14, met de memorie van toolichting vanaf hed^n tot en met3Junie.k. ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Hulst, ter inzage liggen 2o. dat een vergadering van Stenibevoegde Iugelanden zal gehouden worden op Woensdag 4- Jusii 1933, des namiddags llU uur juist, op de bovenzaal van den heer M. A. Koole, op de Markt te Axel 3o. dat de door die vergadering vast te stellen Begrooting, enz. vanaf den volgenden dag opnieuw gedurende acht dagen ter boven- gemelde plaats en uur ter inzage zal worden nedergelegd. Het Bestuur voornoemd, A. MOERDIJK, Dijkgraaf, H. MAERTENS, Ontv.-Griffier. Zuiddorpe, 24 Mei 1913. Het bedrag kan worden afgehaald bij den Agent J. M. DE VOS, Drukkenj, Zaamslag. aw groenten en vx-uclxten met Agent, AXEL. N.B. Inlicktingen en prijscouraut gratis. iDatum, VLAG. NAAM. ML Van en naar Lading. Voor TTer leazen 29 En». s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. idem Quentin 3607 Leith idem Von ter Weazen i 28 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. Voor Gent I 28 Eng. s.s. Sizereh Castle 10604 Havre gemengd Belg. s.s. La Flandre 1980 St. Brieux tedig Noor. s.s. Clanstad 1916 Sundsval hout 29 Eng. s.s. Sea Gull 2763 Londen stukg. idem Janie 383 Fowey pijpaarde Russ. s.s. Boruia 4907 Riga hout Noor. s.s. Urda 2023 Drontheim erts Van (rent s 28 Duitsch s.s. Reuate Leonhard 3189 Neufahrwas. phosph. Eng. s.s. Artificer 771 Southampt. idem idem The Princess 1762 Cork idem idem Sea Serpent 2554 Londen stukg. idem Juno 2562 Hull idem idem Alt 2840 Goole idem Deen. 3 s. John 3110 Sunderland ledig Noor. s.s. Stabil 1524 Blyth idem Belg. s.s. Princ. Marie Jose 619 Ostende idem Duiisch s.s. Gratia 5858 Hall idem idem Consul Poppe 2579 Neufahrwas. phosph. Eng. s.s. Egret 3945 Manchester stukg. Voor Kelzaete 29 Eng. s.s. Potomac U0947lLonden edig s.s. RICHARD vertrok 30 dezer van Gent naar Hull, s.s. ELISABETH vertrok 27 dezer van St. Petersburg naar Duinkerken. s.s. HELENA vertrok 29 dezer van Hull naar Kroonstad. s.s. MAGDaLENA in lossing te Kroonstad. EN £81 £B£t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 6