OnafMelpfiiiMsest. Beken dmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Laatste Berichten. Advertentien. Gnafhankelijkheidsfesst, BURGER LiJ KEN STAND. er een waterhoos over de dorpen in de buurt van Oarmaux neergekomen, waardoor de spoor- wegen beschadigd zijn, de wegen onbegaanbaar gemaakf. In Champagne blijft het raw weer, met lukwinden en onweer. Een hevig onweer, dat uren geduurd heeft, heeft schrikkelijk huis gehouden rond Vitry-Ie-Franyois. Aan den oogst is onberekenbare schade toegebracht. De vlak- ten zijn door de buiten hun oevers getreden rivieren onder water gezet. In het Herault-departement is de gemeente Lespignan overstroomd de Herault heeft het vlakke land langs zijn oevers blank gezet. In de gemeeDte St. Thibery zijn drie mannen verdronken. In het departement der oostelijke Pyreneeen is uit de Tet het lijk van een oud man opgehaald, eveneens, naar men vermoedt, een slachtolfer van het booze weer. t Versailles is de politie, volgens de Is. R. Of".het huis binnengedrongen van een twee-en-zestigjarige ongehuwde vrouw, die zich zelf sedert zeven jaar in een donkere kamer opgesloten gehouden had. Juffrouw Lerat, zoo is haar naam, is vrij gefortuneerd, een zonder- linge, maar volstrekt niet geheel gek en ze is tot haar afzondering overgegaan na den dood van een geliefde zusfer, met wie zij samenwoonde. Pe politie- heeft haar naar een ziekenhuis over- gebracht, waar men door achtereenvolgende baden getracht heeft haar te reinigen. De staat van vervuiling, waarin de twee-en-zesfig-jarige en de kamer, die zij bewoonde, zijn aangetroffen, was verschrikkelijk. Sinds zeven jaar had de juffrouw zich met blikjesgoed gevoed groenten, visch, vruchten, die een kruinenier uit de buurt haar door een iuikje deed toekomen. Deleege blikjes, een eerbiedwaardige berg vormend, had zij in haar kamer opgestapeld en vele ervan gebruikte zij om haar paperassen te bergen. In een blik, waar doperwten in geweest waren, vond men haar geboorte-acte, in een sardijnen- busje papieren van waarde. 1 wee katten, de lievelingen der oude juffrouw, hebben iD de donkere, vervuilde kamer het leven gelaten. De kadavers zijn drie jaar lang in het vertrek bljjven liggen. En de stauk, die er heerschte, toen de politie er door de vensters binnendrong, deed de politiemannen aanvankelijk ontzet terugdeinzen. Eerst toen ze zakdoeken met eau de cologne voor hun neus en mond konden houden waagden zij het nogmaals bij juffrouw Lerat naar bimien te gaan. De vreemde oude, die elken omgang met de buitenwereld had atgebroken, de brieven weigerde, die er voor haar kwamen, heeft in het ziekenhuis te Versailles haar voornemen te kennen gegeven om na haar genezing zij zat vol booze zweren gezellig te gaan wonen op een mooi buitentje, dat ze in de buurt van Chesnay bezit. De Berlijnscbe pers maakt volgens de Tel. melding van den diepen indruk, dien een troep roodhuiden, geengageerd door een circus te Dresden, op de vrouwelijke bevolking dier stad heeft gemaakt. Op den dag van vertrek der lndianen reisden vier meisjes van twaalf- tot veertienjarigen leeftijd, en van goede familie, die de afwezigheid der roodhuiden zeer treurig schenen te stemmen, onder voorwendsel, dat zij met haar school een uitstapje gingen maken, de lndianen naar Cottbus achterna. Door de politie werden zij echter weer spoedig naar haar respectieve ouders teruggebracht. Dezer dagen is aan het licht gekomen, dat de Wesleyaansche universiteit te Middleton, staat New-York, een aanzienlijk legaat moet derven tengevolge van studen'ten-kattekwaad. Een zekere juffrouw Van Deusen, had inder- tijd 100,000 dollar iu haar testament gezet voor de universiteit. Zij was een groote katten- vriendin, en had twaalf jaar geleden een prach- tige cypersche poes, waaraan ze met haar heele hart hing. Op een dag was poes verdwenen en een groote belooning werd voor den gelukkigen vinder uitgeloofd. Gevolg daarvan was de ontdekking dat de kat door studenten was opgevangeri en gediend had voor laborato- riumproeven. Miss Van Deusen was zoo ver- ontwaardigd over het verlies, en vooral bij de gedachte, dat het arme dier pijn had geleden, dat zij onmiddellpk een codicil aan het testament toevoegde, waarbij het legaat aan de universiteit werd ingetrokken. (Hbl.) De nieuwste smokkelaarstruc. Dezer dagen vervoegden zich tw^e Grieken aan het douanekantoor te Alexandria, om ver- lof te vragen voor het doorzenden van twee kisten, die een aantal Pierrot-costuums voor bal-masque's bevatten, meldt de Tel. De kisten werden geopend, om na te gaan, of er zich geen smokkelwaar tusschen bevond, en bleken, uiterlijk althans, overeenkomstig de declaratie te zijn. De kisten zouden juist weer worden toege- spijkerd en van het douane-merkteeken worden voorzien, toen een hoofdambtenaar der douane, die toevallig voorbijkwam en uit louter nieuws- gierigheid een blik wierp op de Pierrot-costuums, bij zichzelf de opmerking maakte, dat de knoopen buitengewoon groot waren, zelfs voor deze soort costuums. Men sneed daarom een der knoopen open en deze bleek een vrjj groote hoeveelheid hasjidsh, een vecdoovend middel in uitwerking niet veel van opium verschillend, te bevatten. Alle andere knoopen werden nu geopend en alle bevatten zij een hoeveelheid van de verboden waar. Natuurlijk werden de beide Grieken dadelijk in verzekerde bewaring genomen. Badpremie. In groote fabriek te Chicago, zoo verhaalt het Alg. Hbl., kreeg de directie aanschrijving van de arbeids-inspectie, dat men het groote aantal zieken onder het fabriekspersoneel meende te moeten toeschrijven aan onzindelijkheid van de werklieden derhalve werd der directie in overweging gegeven, maat- regelen te nemen om haar personeel er toe te brengen zich wat meer en beter te wasschen. Dadelijk heeft de directie toen de noodige maatregelen genomeD en een aantal wasch- inrichtingen laten aanbrengen doch om de werklieden tot wasschen te noodzaken moest zij haar toevlucht nemen tot het stelsel van premies, en ieder werkman die dus een bad nam, kreeg een toeslag van twee kwartjes op zijn loon. De gevolgen waren verrassend, in meer dan een opzicht De gezondheid van het fabrieksvolk verbeterde binnen den kortst mogelijken tijd. Doch het' bedrag der uitbetaalde premies werd zoo hoog, dat de directie wel bedacht moest zijn op maat regelen, om het teveel nemen van baden tegen te gaan. Nadat zij had uitgerekend, dat de zindelijkheidsmanie van het werkvolk haar per jaar op ongeveer honderd duizend dollar zou komen te staan, heeft zij bepaald, dat een toe- slag van twee kwartjes per week zal worden betaald, afgescheiden van het aantal baden, dat elke werkman wil nemen. De gesubsidieerde gezondheid dreigde den fa briek anders noodlottig te worden Een laaghartige daad heeft den dood ver- oorzaakt van den machinist en de verwonding van den stoker van een goederentrein op de lijn BelfortHericourt, meldt het Hdbl. Met de blijkbare bedoeling een trein te laten ontsporen heeft men een rail van 8 M. lengte bevestigd op de spoorbaan, even buiten bet station Hericourt. Uit de wijze, waarop de rail was aangebracht, bleek, dat de daders lie- den zijn, die verstand hebben van wegwerk. Een goederentrein liep op de hindernissen en derailleerde de machinist werd verpletterd onder de omstortenden locomotief; de stoker, hoe wel gewond en inwendig gekneusd, rende in een toestand van krankzinnige opgewondenheid naar het station Hericourt. De ongelukkige meent, dat hij en zijn doode makker de schuld zijn van het ongeluk. Omtrent de juiste bedoeling van de daders tast men nog in het duister. Sommigen denken aan sabotage en wraakneming anderen meenen, dat de onverlaten het voorzien hadden op den sneltrein RivieraBerlijn de verwarring van het deraillement zou een schoone gelegenheid zijn geweest de reizigers van dezen luxetrein te plunderen. Evenwel, sinds 1 Mei rijdt die trein niet meer, hoewel hij nog wel staat ver- meld in de spoorweggidsen. In een woeste streek in Mexico hebben een Engelsch mijneigenaar en zijn vrouw zich volgens het Hbl. heldhaftig verdedigd tegen een aanval van Mexicanen. Deze heeren waren bij den Engelschman in dienst, en daar hij op een zeker oogenblik niet genoeg baargeld had, om hun loon uit te betalen, trok een elftal op het kantoor los, gewapend met messen en brjlen. In het kantoor vouden zjj den eigenaar en zijn vrouw, die zich zij aan zij tegen de woestelingen verweerden, hij met een pistool, zij met een buks. Vijf van de aanvallers werden gedood, drie stortten gewond neer en de overigen zochten hun heil in de vlucht. Het echtpaar kon ge- lukkig ontkomen en vond toevlucht in de woning van een priester. Op een telegram aan den Amerikaanschen consul verscheen een afdeeling troepen, die hen naar Aguas Calientes, de naast- bijzijnde stad veilig overbrachten. Naar uit Munchen wordt gemeld, heeft tusschen Bech en Diessen Zondagmiddag een ernstig ballonongeluk plaats gehad. Een ballon met 3 heeren en 1 dame uit Zdrich wild£ landenterwijl een der heeren en de dame den gondel reeds verlaten hadden werd de ballon door den wind weder in de lucht gedreven. De dame liet den gondel niet tijdig genoeg los en werd aan een der touwen mede de lucht ingetrokken. Hoewel de beide inzittenden de uiterste pogingen in het-werk stelden om de dame in den gondel te trekken, gelukte dit hun niet. Op een hoogte van 200 M. begaf haar de kracht om zich langer vast te houden en stortte zij in de diepte. Eerst eenige uren later werd het zwaar verminkte lijk der onge lukkige gevonden. Een tweede eveneens uit Zurich vertrokken ballon, waarin de echtgenoot der verongelukte luchtvaarster zat, landde vlot vlak bij de plaats van het onheil. In de op a.s. Maandag des voormiddags te 10 ure te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Notulen. Ingekomen stukken. Benoeming van een directeur van de gemeente hoogere burgerschool. Aanbevolen worden de heeren Godee Molsbergen en Ch. J. S. Tetterode. Voorstel tot wijziging van de verordening tot handhaving van orde en veiligheid op openbare wegen en wateren. Voorstel tot wijziging van de begrooting voor 1912. Nadere goedkeuring stratenplan. Voorstel tot beschikbaarstelling van een ver- guld zilveren medaille voor de a. s. alhier te houden tentoonstelling. 's Gravenliage. Het Gerechtskof behandelde heden de zaak tegen den landbouwer G. Stoel, te Abbenbroek, door de Rotterdamsche recht- bank tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld, wegens moord door middel van morphine, ge- pleegd op zijn buurman, den landbouwer P. B. Westerveld, en handhaafde het vonnis der rechtbank. Verder deed het Hof uitspraak in de zaak van E. L., echtgenoote van L. Ch. van S., zonder beroep te Vlissingen, door de rechtbank te Middelburg vrijgesproken van het plegen van misdrijf tegen de zeden, en veroordeelde beklaagde tot P/g jaar gevangenisstraf. Rotterdam. Hedenmorgen om 77guurhad in de werkpiaats van den heer Ch. v. W., in de Cornelis Trompstraat een ontploffing plaats door een carbid-apparaat. De 14jarige J. V., bekwam een schedelbreuk eu overleedde 33jarige koperslager E. W. werd ernstig aan het voorhoofd verwond en zijn rechter onderkaak brak. Groote Schouwburg te Gent. Directie ROY Directeur-General du Kursaal de Geneve. Iederen Zondag, des namiddags 21/4 ure, voorstelling. Opvoering van Jtevue Feerie a grand spectacle, in 3 bedrijven, 24 tafereelen, door de heeren Ch. Martinet, Juc en Cefail (Geneve). Locale toestanden door Gastor en Pollux van Gent. 150 artisten. ZEETIJDINGEN. Van 19 tot en met 20 Mei. a Van 19 tot en met 20 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 38 binnenvaartuigen op- en 43 afgeschut door de Westsluizen 24 op- en 13 afgeschut. Fositie der Stoomschepen. Allen, die belangstellen in een even- tueel in de Gemeente ZAAMSLAG te vieren worden ter vergadering bijeen verzocht, te houden op Zaterdag den 24stea Mei a. S., des namiddags ten 6 lire, in de bovenzaal van den heer C. P. DE REGT. Het Bestuur van den polder WILLEM III maakt bekend dat de rekening over 1912/13 en de begrooting voor 1913/14 gedureude aclit dagen voor en na de vascstelling ten kantore van den Ontvanger- Griffier ter inzage liggen dat eene vergadering van Stembevoegde Inge- landen zal worden gehouden op Maandag 26 Mei a.s., des voormiddags elf tire, in ,/De Kouing van Engeland", bij de Wed. E. Cattoirde Boy te Hulst. Axel, 13 Mei 1913. Het Bestuur voornoemd, W. SCHEELE, Dijkgraaf. J. A. DREGM4NS, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder N1EIJW WESTENRIJK maakt bekend: dat de rekening over 1912/13 en de be grooting voor 1913/14 gedurende 8 dagen voor en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen en in afschrift verkrijgbaar zijn dat eene vergadering van Stembevoegde ln- gelanden zal worden gehouden op Oinsdag 27 Mei 1913, des namiddags half 4 ure, in het logement van A. de Keuning alhier. Hoek, 17 Mei 1913. Het Bestuur voornoemd, V. CORTVR1ENDT, Dijkgraaf. J. M. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder COEGORS c. a. maakt bekend dat de rekening over 1912/13 en de begroo ting voor 1913/14 gedurende acht dagen voor en na de vaststelling ten kantore van den Ont vanger-Griffier ter inzage liggen dat eene vergadering van Stembevoegde In- celanden zal worden gehouden op OondeP" dag 29 Mei a. s., des namiddags 1 ure, in het hotel Het Gulden Vlies", bij de Erven Rolff, te Axel. Axel, 15 Mei 1913. Het Bestuur voornoemd, J. VAN HOEVE, Dijkgraaf. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Axel. Huwelijks-aangiften. 8 Mei. Elias van der Bent (van Ter Neuzen), oud '28 j., jm. en Anna Susanna van den Broeke, oud 24 j., jd. 9 Mei. Frans Overdulve, oud 34 j., waduwn. en Elisabeth Sckeele, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Mei. Dirk de Bruijne, oud 31 j., jm en Elizabeth de Pooter, oud'25 j., jd. Marinus Haak, oud '23 j., jm. en Jacomina Dieleman, oud'22 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Jan Johannes, z. van Jacobus Buerink en van Leuntje Buijze. Adriaan, z. van Marinus Pieter Zegers en van Elizabeth Schieman. 2 Mei. Jozias Jan, z. van Karel de Koeijer en van Elisabeth Hame- link. 4 Mei. Hendrik, z van Hendrik den Harner en van Cornelia Koster. 12 Mei. Pieter Jacobus, z. van Hubregt Jan Harte en van Geertje Vroegop. 15 Mei. Alma Rosalia, d. van Alberius Johannes van den Berg en van Rosalia Bogaert. Overlijden. 3 Mei. Jacomina van Hoorn, oud 23 j d. van vvijlen Jacobus en van Gijsberta Maria Hofman. 6 Mei. Jozias Geelhoedt, oud 3 m., z. Tan Jan en van Elizabeth den Beer. 13 Mei. Janneke Verberkmoes, oud 71 j., echtg. van Cornelis Verschelling. dliiitfe. Huwelijks-aangiften. 13 Mei. Gustavus Franciscus Praet, oud 27 j., jm. en Louisa Maria de Bruijn, oud 28 j., jd. Geboorten, 3 Mei. Irene Marie Agnes, d. van Ber- nardus Johannes Picavet en van Agnes van Mele. 8 Mei. Joachim, z. van Joaephus Con-tant Janssens en van Marie Delphina De Kijck. 9 Mei. Eduardus Aloijsius, z. van Theophil Henderickx en van Florentia De Nijs. 13 Mei. Edgar Aloijsius, z. van Johannes Francies van der Kelen en van Marie Kordula Hortensia van Hove. Overlijden. 5 Mei. Emma Justina Vertenten, oud 20 j., d. van Jan Frans en van Amelia Paulina Verstraeteu. 1"2 Mei. Petrus van Geijt, oud 63 j., ecbtg. van Maria Leonia Verbeke. 13 Mei. Maria Stephania de Bock, oud 34 j., echtg. van Edmondus Emilius Heeman. Sast van Gent. Geboorten. 6 Mei Robert Eduard- z. van Henricus de Caiuwe en van Emma Stephanie Ryckaert. Overlijden. 8 Mei. Joanna Theresia Pierets, oud 70 j., wed. van Johannes Yerschaffel. St. JaiiOeen. Huwelijks-aangiften. 2 Mei. Petrus Alphonsius Kips, oud 49 j., jm. en Maria Juliana de Rechter, oud 36 j., jd. 3 Mei. Florent Nachtegael, oud 32 j., j m. en Josephina de Smedt, oud 25 j., jd Huwelijks-voltrekkingen. 2 Mei. Camillas Josephus Seghers, oud 22 j., jm. en Veronica Fidelia Rottier, oud '23 j., jd. 7 Mei. Alphonsus Franciscus Borm, oud 32 j., jm. en Leonia Cornelia Buijsrogge, oud 24 j., jd. 9 Mei. Zeger Cornelis le Clercq, oud 24 j., jm. en Johanna Elisabeth Catharina Duininck, oud22j.,jd. Franciscus Xaverins d'Hooghe, oud 27 j., jm. en Maria Vervaet, oud 23 j., jd. Geboorten. 30 April. Augustinus Gustaaf, z. van Camillus Ferketen van Eulalia Maria Cammaert. 12 Mei. Petrus Cijrillus, z. van Dominicus Gijsel en van Jo hanna Honorina Poppe. Overlijden. 1 Mei. Maria Theresia Audenaerdt, oud 70 j., wed. van Carolus Ludovicus Triest. AVextdorpe. Geboorten. 2 Mei. Jeanette Magdalene d. van Renee Leonard van Mol en van Emilia Schijven' 9 Mei. Leopoldus, z. van Seraphinus de Roek en van Maria Prudentia Talboom. 10 Mei. Ivona Maria, d. van Pdsire Pierre Leonard de Cooker en vanPharailda Marie Remerij. Overlijden. 13 Mei. Eduardus de Beuf, oud 71 j., weduwn. van Ida de Guchtenaere. Xuitltlorpe. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Oscar Eduard Waelput, oud 35 j., jm. en Maria Stephania Lammens, oud 35 j., jd. 13 Mei. Prudent Joseph D'hont (van Wachtebeke), oud 22 j., jm. en vanCoralia Maria Dhaene, oud 24 j„ jd. Augustinus Gerres (van Wachtebeke), oud 36 j., jm. en Maria Wilheimina Casteels, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen 7 Mei. Alphons Dehoux (van Wachtebeke), oud 39 j., jm. en Maria Christina Willems, oud 24 j., jd. 14 Mei. Josephus Kindt, oud 31 j., jm. en Eugenia Maria Coppieters, oud 27 j., jd. Oscar Eduard Waelput, oud 35j.,jm. en Maria Stephania Lammens, oud 35 j., jd. Overlijden. 7 Mei. Petrus Franciscus Steijaert, oud 77 j.. weduwn. van Maria Christina Pollet. 14 Mei. Leocadia van de Vijver, oud 73 j., d. van Jacobus Antonius en van Regina Audenaert (beiden overleden). a D VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor We* I'enzen 20 Eng. s.s. Ousel 3633 Whitehaven gemengd idem Risedale 1107 Antwerpen ledig Vhii We* Nenzen i 20 Eng. 8.8. Copsewood 1696 Middelsbro ledig idem River Thames 2242 Londen stukg. Noor Gent i 19 Eng. s.s. Derrymore 1425 Cardiff kolen idem Fulmar 3593 Liverpool stukg. Noor. s.s. Bonn 2719 Idefjord steeuen Ned. s.s. Helena 5093 Tunis phosph. 20 Belg. s.s. Nautilus 728 Ostende ledig Noor. s.s. Norden 2197 Idefjord steenen luu Gent t 19 Eng. s.s. Abercraig 1224 Exford phosph. 20 Eug. fregat Cumberland 5233 BuenosAyres gemengd Duitsch. s.s. Hellmuth 2191 Stolpmunde phosph. idem Bloride 1736 Danzig idem Fran. s.s. Breiz 1445 St. Brieux idem Belg. s.s. La Flandre 1980 idem idem Noor tielzaete 19 Deen. s.s. Halfdan 3694 St. Raphael erts 20 Eng. s.s. Alizarine 539 Havre koolteer s.s. RICHARD van St. Petersburg [naar Gent passeerde 21 dezer Elsenenr. s.s. ELISABETH vertrekt heden van Kroonstad naar St. Petersburg, s.s. HELENA in lossing te Gent. s.s. MAGDALENA vertrekt heden van Hull naar Kfoonstad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2