Firma P.J.van de Sande Magazijn van Behangselpapieren, Randen en Schoorsteenstukken. r&i STOOF.BOOTDIENST OP DE WESTEE-SCHSLDE. Van I MAART tot en met 31 OCTOBER 1913. Loodglaspapier (Vitrauphanie) Yiltpapier. Grondpapier. Plafondpapier. Rosetten. 1 Fantasies tegeltjss. Ter Neuzen. Grootst en meest gesorteerd Noordstraat 55-57. En Gros. En Detail. Stroocarton Plafondspijkers Dubbel vertinde Spijkertjes Blitzkleber (Plakmeel). Laatste Berichten, ZKETIJDINGKN. Van 16 tot en met 18 Mei. Van 16 tot en met 18 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 64 binnenvaartuigen op- en 58 afgeschut door de Westsluizen 24 op- en 17 afgeschut. Positie der StoomscJiepen. EOEfiS VAN Belgisch per 100 fr. Engelsch per HET GELD. 47.725 a 47.75 12.- a „12.- Amsterdamsche tijd. Dagelijks: 7,50 9,50 nm. 12,10a)b) 8,48c) en 6,35d). 8,20 10,30 12,40a) 4,10c) 7,05. 7,50e)f) 10,45g) 2,15a) 5,05. 9,20f) nam. 12,10a)b) nam. 3,43 en 6,35(l)ll). 12,50 3,45. 2,58 5,58. 9,05*) Van Vlissingen naar Breskens vm. 5,20 Breskens naar Vlissingen 5,50 Ter Neuzen naar Vlissingen 5,20 n Vlissingen naar Ter Neuzen 6,30 u Walzoorden naar Hansweert 6,05 n Hansweert naar Walzoorden 8,28*) 11,21 Van Borsselen (e en h) vertrekken de booten ongeveer 30 minuten na het vertrek van Vlissingen of Ter Neuzen. i Van Ter Neuzen naar floedekenskerke vm. 8,10 oensdags j Hoedekenskerke naar Ter Neuzen 8,50 V00RHANDEN per rol en per meter. V00RHANDEN aan rollen breed 80 c.M. 100 120 140 in pakken van 5 K.Q. 7s ffi en s/4 ffi Kantongerecht te Tee Neuzen. Nieuwvliel. Vrijdag werd alhier ten ge- meentehuize aanbesteed het onderhoud en de vernieuwing van de aarde-, kram-, steenglooiings- werken enz. aan den calamiteuzen Adornispolder, tot 30 April 1914. (Ranting 551, Ingekomen waren 2 inschrijvingsbiljetten, n.l. H. la Gasse te Cadzand voor 548 en J. Cam- bier te Retranehement voor 547,50. Gegund, onder nadere goedkeuring van Ged. Staten, aan J. Cambier. Hoofdplaat. Vrijdag werd alhier in het directielokaal aanbesteed het onderhoud en de vernieuwing van de aarde-, kram-, rijs-, steen- glooiings-, paalwerken, enz. aan de calamiteuze Hoofdplaat- enThomaespolderstot30 April 1914. (Raming 8241). Ingekomen waren de volgende inschrijvings biljetten J. de Jonge te Middelburg voor 9273, M. W. Ferdinandusse te Biezelinge voor 9200, M. Jacobs te Goes voor 8860, J. D. J. Maes te Biervliet voor 8787, A. du Burck te Breskens voor 8716, J. de Bree te Ter Neuzen voor /'8580, H. la Gasse te Cadzand voor /8228. Gegund, onder nadere goedkeuring van Ged. Staten, aan H. la Gasse. Breda. De 8jarige Adr. van den Broek heeft gisteren, al spelende met een hoepel, de ouder- lijke woning verlaten en is daarin niet terug- gekeerd. Bij een ingesteld onderzoek is bet lijkje des nachts te 1 ure gevonden in een sloot, waarin zoo weinig water stond, dat, indien het knaapje er was in gevallen, hij zichzelf had kunnen redden. Daardoor is het vermoeden gerezen dat het kind gewelddadig om het leven is gebracht. Aan het hoofd waren kleine wonden te ontdekken. Het lijkje is gerechtelijk ge- schouwd de justitie is ter plaatse en stelt een zeer streng onderzoek in. Het kind behoorde tot eene welgestelde landbouwersfamilie, wonende op eene groote hofstede te Prinsenhage. Amsterdam. Het Volk meldt dat de oorzaak van het voorgedragen ontslag aan 100 schepe- lingen te wijten is aan het weigeren van de extra-versnapering, uitgereikt ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik. Londen. De bladen melden dat gedurende de oefeningen eener flotilje torpedo-jagers een boot waarin 20 man gezeten waren, door een zware stortzee is omgeslagen en daarbij 7 per- sonen verdronken zijn. De andere in nood ver- keerenden zjjn gered. gebractit overeenkomstig de bepalingen der nieuwearmen- wct, welk reglement overeenkomstig art. 20 dier wet voor September a.s. moet zijn vastgesteld. Dit reglement wordt met algemeene stemmen goed- gekeurd. 4. Uitloting geldleening 1906. De Voorzitter stelt aan de orde de uitloting van een aandeel der leening van bet jaar 1906. Getrokken wordt aandeel no. 34. 5. Suppletoir kohier der schoolgelden.. Het suppletoir kohier van het schoolgeld voor het open- baar lager onderwijs wordt vastgesteld op een bedrag van f 17,40. O. Omvraag. a. De heer Kaan komt nog eens terug op een vroeger besproken kwestie, om nl. eene wijziging te maken in de heffing van havengeld, ten behoeve van de schippers die in de gemeente thuis hooren en de haven alleen als ligplaats gebruiken, dat zij alsdan niet het voile havengeld bchoeven te betalen. Geheel gratis zou hij do gelegenheid niet willen open stellen, maar dat er een kleinigheid voor betaald wordt. Volgens informaties elders is hem gebleken dat er op verschillende plaatsen een lager tarief daarvoor wordt berekend. Er zijn 2 schippers die er gebruik van zouden maken, die mogen met hun schip niet aan den zeedijk liggen. Ze hebben nu aan den lagen dam gelegen, wat eigenlijk ook niet mag. Werd het havengeld op I of 2 cent per ton gesteld, dan zouden ze in de haven kunnen komen, wat voor hen nu te bezwarend is. De Voorzitter merkt op, dat geen uitzondering zou mogen worden gemaakt voor ingezetenen, dat men dan een regeling zou moeten maken voor vaartuigen die ledig binnen komen en ook zonder lading vertrekken. Hij ontraadt echter om eene wijziging in de heffing te maken. Er zou toch het gevolg van kunnen zijn dat de haven vol met ledige schepen kwam en dat anderen die er moesten laden of lossen niet meer zouden kunnen binnen komen. De heer Van Drongelen meent dat daarvoor in het geheel geen gevaar bestaat. Er zal alleen gebruik van gemaakt worden door in de gemeente thuis behoorende schippers. Het is ondenkbaar dat er van elders zouden komen om de haven alhier als ligplaats te bezigen. Hij zou het echter geheel gratis willen stellen voor die ledige vaartuigen. De heer Kaan meent dat er ook best eenige schepen kunnen komen. De havenmeester kan hen ligplaats aan- wijzen en dan kunnen die aan den lagen dam liggen. De Voorzitter betoogt dat dit niet mag. De heer Kaan wijst er op dat, als de haven vol is, ze daar toch ook moeten liggen. De heer Dekker meent dat, als de haven te vol kwam met ledige schepen en er waren anderen die moeten lossen of laden, dat de havenmeester hen dan zou kunnen aan- zeggen te vertrekken. De Voorzitter betwijfelt of dit zou gaan hij kan hen wel een andere ligplaats in de haven aanwijzen, maar of hij hen kan noodzaken de haven te verlaten, is een andere vraag. De heer Kaan acht aan de zijde der haven waar met gelost of geladen wordt ligplaats genoeg aanwezig. Oe Voorzitter merkt op dat er in het najaar, als de groote kasten komen maar 2 in kunnen. De heer Van Drongelen zegt dat als de schepen goed worden gelegd er wel 5 in kunnen. De Voorzitter blijft ontraden eene wijziging in de heffing te maken, hij meent dat een sehipper er toch ook wel wat voor over mag hebben, als hij voor zijn schip een veilige ligplaats heeft. Nog eenige discussie heeft plaats, waarbij blijkt dat een der door den leden bedoelde belanghebbenden, die een ligplaats voor zijn schip noodig heeft wegens te vervullen militieplichten, tegen het tegenwoordig tarief (6 cent per ton) 7,20 havengeld moet betalen als hij binnen komt. De heer Kaan stelt voor voor ledige schepen voortaan te berekenen 2 cent per ton. De heer Jurrij vraagt of het dan niet gewenscht is daarbij te bepalen dat ze aan den anderen kant van de 'haven moeten liggen. De Voorzitter antwoordt dat dit niet bij dit besluit moet bepaald worden, daarvoor zou het politiereglement moeten worden gewijzigd. De heer Van Drongelen acht die wijziging met noodig, daar er z. i. ligplaats genoeg is. Men kan het niet in de heffingsverordening bepalen, maar in de practijk zal het een maatregel zijn, die toch maar alleen voor de Hoekenaars geldt, omdat er van elders geen zullen komen. Het voorstel van den heer Kaan wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Van Drongelen, die voor ledige schepen geen havengeld zou willen berekenen. 1». De heer Dekker vraagt hoe het staat met het brandbluschmaterieel. De Voorzitter verklaart dat dit naar het beste weten van Burg, en V^eth. in orde is. De gemeente bezit 2 oude spuiten, maar daarmede kan een meter of 10 hoog het water worden opgevoerd. Dit is wel voldoende te achten, daar de schuren op de hofsteden niet hooger zijn. Bovendien, wat eenmaal aan het branden is, is toch niet meer te blusschen en de hulp der spuit is dan ook meer noodig om het geen nog niet brand te beveiligen. De heer Dekker stelde de vraag omdat men tegen woordig nogal eens van brand hoort. Hij vraagt of er geen mogelijkheid zou zijn om ook een spuit te plaatsen op de Knol of op het Boerengat. Als er in die omgeving brand komt, is alles verbrand eer er uit het dorp hulp aanwezig is. De Voorzitter meent dat het moeilijk zou gaan om in andere buurten spuiten te plaatsen. Dit zou wel gaan als de geheele gemeente als kom kon worden aangerekend, maar dat zal weer wel andere bezwaren met zich brengen. De spuiten moeten worden bediend door bewoners van de kom en hoe zou men op het Boerengat b.v. aan de noodige menschen komen om een spuit te bedienen De heer Dekker meent dat men wel voldoende vrijwil- ligers bijeen zou krijgen om een spuit te bedienen. Men weet dat het een algemeen belang is. Er kan tegenwoordig ligt brand ontstaan. Er wachten veeltijds kinderen thuis, er wordt veel gebruik gemaakt van petroleumstellen, en dat levert gevaar op voor het ontstaan van brand. Als er bij spreker brand kwam, liepen ook omliggende hofsteden gevaar en het zou lang duren eer de spuit uit het dorp er kon zijn. De Voorzitter meent dat daarin toch niet voorzien kan worden, dan zou er wel op iedere hofstede een spuit moeten zijn. De heer Dekker verklaart dan ook wel eens over de aanschaffing van een bluschinstrument te hebben gedacht. De heer Kaan merkt op dat er toch nogal gauw hulp kan verleend worden, de menschen zijn erg behulpzaam. De Voorzitter beaamt dit, bij brand gaat het direct vooruit als er maar enkelen bij elkaar zijn en later komt ieder bediende wel op het terrein bij de spuit, dan wordt niet evenajs bij eene oefening, nagegaan of alien er wel zijn, eer men uitrukt. De heer Dekker acht het toch ongewenscht, dat op zulke groote afstanden geen bluschmaterieel aanwezig is. Hij wijst ook op Ter Neuzen dat naar hij meent ook wel in moeilijkheden kan komen. Daar is b.v. in de buurt Driewegen ook geen spuit en dat is ook een heel eind van de kom. De Voorzitter blijft er bij dat er niet in te voorzien is. Als men op het Gat eeif spuit plaatste, met het oog op den afstand, zou men het ook wet moeten doen aan den Vingerling, daar staan ook heel wat huisjes. De heer Kaan meent dat het wel gewenscht was dat de heer Dekker eens uitzag of er mogelijkheid bestaat daar een vrijwillig korps op te richten, dat een spuit aanschaft, als die pogingen slagen, kon de gemeente dan steun verleenen. De Voorzitter geeft te kennen dat Burg, en Weth. gaarne vergunning zullen geven als de heer Dekker voor dat doel wenscht te collecteeren. De heer Jurrij meent dat zoo'n poging maar slecht zou ailoopen. De heer Dekker acht dat er op die wijze niets van komen kan, de gemeente zou moeten voorgaan. Hij en andere daar wonende menschen betalen ook belasting en de gemeente moet voor hen ook zorgen, ook voor blusch materieel. De Voorzitter blijft er bij dat het toch niet aangaat dat van wege de gemeente op verschillende pnnten spuiten zouden worden geplaatst, dat is practisch onuitvoerbaar. Het kan echter geen kwaad dat er de aandacht eens op gevestigd is, er kan dan nog eens over worden nagedacht. De Vergadering wordt hierna door den Voorzitter gesloten. j Datum. 1 VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Te* Heaien 16 Eng. s.s. River Thames 2242 Londen stukg. Deen. s.s. Normandiet 3381 Tromso aout 17 Eng. s.s. Harlseywood 7643 Pensacola idem 18 idem Copsewood 1696 Middelsbro ijzer idem River Scheldt 2199 Londen stukg. V»n Ter Kemeo 17 Eng. s.s. River Lagan 2272iLonden stnkg. Voor Gent i 16 Eng s.s. Sea Gull 2763 Londen stukg. Zweeds s.s. Neptunus 3746 Geffle hout Deen. s.s. Clara 3262 Soderham idem 17 Eng. s.s. Hessle 2695 Goole stukg. idem Abercraig 1224 Londen ledig Belg. s.s. La Elandre 1980 St. Brieux idem 18 Zweeds s.s. Elippan 1503 Ostende idem Fran. s.s. Breiz 1445 St. Brienx idem Belg. s.s. Butterfley 210 Antwerpen idem Eng. s.s. J uno 2562 Hull stukg. idem Alt 2840 Goole idem idem Sea Serpent 2554 Londen idem Deen. s.s. Peter Maersk 3826 Kaporja Bay hout Noor. s.s. Argo 3571 Reval graan Van Gent i 16 Zweeds s.s. Emma 1883 Hull ledig Ned. s.s. La Campine 7244 Philadelphia idem Eng. s.s. Glassalt 1756 Cardiff aardapp. 17 idem Astrologer 2580 Leith stukg. Eng. sch. Ellen Lluyd 551 Ipswich phosph. Belg. s.s. Butterfley 210 Antwerpen ledig Ned. s.s. Magdalena 6157 Hull idem 18 Eng. s.s. Sea Gull 2763 Londen stnkg. idem Hessle 2695 Goole idem s.s. RICHARD vertrok 17 dezer van St. Petersburg naar Gent, s.s. ELISABETH in lossing te Kroonstad. s.s. HELENA van Tunis naar Gent passeerde 19 dezer des v.m. 9 uur Dungeness. s.s. MAGDALENA in lading te Hull voor Kroonstad. Op deze reizen worden seen goeileren en vee vervoerd. Deze reizen worden des ZONDAGS niet gemaakt. Bij vertraging van trein 12,04 kunnen de booten naar Breskens, Borsselen en Ter Neuzen ten hoogste 5 minuten wachten. Op deze reizen wordt geen vee vervoerd. Bij vertraging van trein 8,29 li&n de boot naar Ter Neuzen ten liooeste 2(1 minuten wachten. Op deze reis wordt te Borsselen niet aangelegd. Deze reizen worden des WOENSDAGS niet gemaakt. Op de ZONDAGEN van i llaart tot en met SI October kan de boot van 10.45 uit Ter Neuzen ten lioog'Nte SO minuten wachten. in Deze boot legt te Borsselen alleen aan op de WERKDAGEN van 16 April tot en met SI Augustus. Omnibus tasschen de aanlegplaats der stoombooten en het spoorwegstation te Ter Neuzen ad 15 cent per persoon en per rit. Tusschen Vlissingen—Breskens, Vlissingen—Borsselen, Vlissingen—Ter Neuzen, Breskens—Ter Neuzen, Breskens— Brosselen, Ter Neuzen—Borsselen en omgekeerd worden retourkaarten afgegeven geldig voor dertig dagen alsook abonnementskaarten per maand. n) b> c) .1) f> Breskens ten leoogste 15 minuten naar Borsselen en Zitting van 16 Mei 1913. Veroordeeld zijn A. S., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij v ij f d e her- haling, tot eene hechtenis van drie dagen en tot plaatsing in eene Rijkswerkknrichting voor den tijd van een jaar. H. K., stuurman te Borssele, ter zake van openbare dronkenschap, binnen een jaar na het betalen van het maximum der boete, voor een gelijke overtreding, tot eene geldboete van vijftien g u 1 d en, subs. 3 dagen hecht. J. C. A/., werkman te Axel, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. D. v. M., tijmanD. C. d. S., brugwachter, beiden te Ter Neuzen F. J. B., arbeider te Sas van Gent A. L. B., varensgezel te Ter NeuzenP. v. S., varens gezel te Dordrecht, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. M. D., voerman te Zaamslag, ter zake van een trekdier onbeheerd laten staan, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. H. II. G., koopman, zwervende, ter zake van vee laten loopen op een anders hooiland, tot eene boete van 1, subs 1 dag hecht. G. M. S. en G. J., arbeiders te Axel, ter zake van het rapen van kievitseieren, zonder vergunning, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. C. J. K., arbeider te Hoek, ter zake van overireding der Wapenwet, tot 2 boeten, elk van 3, subs. 3 dagen hecht. voor elke boete, met verbeurdverklaring en ver- nietiging der in beslag genomen revolver en boksbeugel. F. J. B., arbeider te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht., met ver beurdverklaring en vernietiging van den in beslag ge nomen boksbeugel. F. S., voerman te Ter Neuzen, ter zake van overtreding reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. R. D., werkman te Axel, ter zake van overtreding van het Polderpolitieregelement, tot eene boete van /0,50, subs. 1 dag hecht. E. P. F., bierhuishouder te Sluiskil, ter zake van niet sluiten op tijd, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. A. K., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 3 dagen hecht. E. P. F., bierhuishouder te Sluiskil, ter zake van een openbare vermakelijkheid geven, zonder vergunning, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. F. B., ketellapper en H. H. G., koopman, zwervende, ter zake van een paard laten weiden op kanaalgronden, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. F. C., sehipper te Ostende, ter zake van overtreding van het kanaalreglement, tot 2 boeten van 5, subs. 2 dagen hecht. I. B. en J. G., arbeider te Axel, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van f 2, subs. 1 week tuchtschool. M. B., zonder beroep te Amsterdam, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. H. D., knechtI. A., werkman, beiden te Axel en F. d. F., landbouwer te Koewacht, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. I dag hecht. L. P., arbeider te Hoek, ter zake van Leerplichtwet- overtreding bij herhaling, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. H. v. T., arbeider te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. J. V., arbeider te Axel ter zake van Leerplichtwet- overtreding, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. Terugjave bevolen aan tie ouders zonder straf in de zaken van A. d. P.; P. J. R., R. P. v. d. V., alien zonder beroep te Axel. J. L. F., kleermaker te Axel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 6