Gemengde bericfaten. Laatste Berichten. Voor alie jeukende huidziekten den avond voor de herberg van De Bruijne door getuige te schoppen en te slaan terwijl eerstgenoemde met een mes stak. Bekiaagde V. wees weer Steenaert als den aanlegger aan en ontkende ook ditmaal een mes te hebben gebruikt. Beklaagde A. bekende, doch wees St. als den aanlegger aan. De tweede getuige, H. Mickielsen, zeide dat er in de herberg van de Bruijne reeds een woordenwisseling plaats had, buiten heeft hij niet zien steken, wel dat Steenaert verwond was. Hij heeft wel beklaagde zien schoppen en trappen. Binnen hoorde hij Steenaert zeggen platen wij eeng even naar buiten gaan." De derde getuige' A. de Wolf heeft alleen zien schoppen, van de aanleiding daartoe weet hij niets. Hij heeft Steenaert niet terug zien schoppen. De laatste getuige de brigadier Van de Ree, weet van de zaak zelf niet af; hij nam het mes bij A. in beslagdeze ontkende het mes op 13 April bij zich te hebben gehad. De eisch luidde thans voor V. een maand voor A. f 20 of 20 dagen. Mr. Groot meende, dat de eerste beklaagde ook ten deze behoort te worden vrijgesproken, omdat niet bewezen is, dat hij een mes had. De verdediger van den tweeden beklaagde, Mr. J. Adriaanse, meende, dat de rechtbank wel den indruk zal gekregen hebben, dat hier uit de heele historie van den bewusten avond een greep is gedaan ten nadeele van de be- klaagden. De getuigen spreken elkaar tegen, het geldt hier een algemeene vechtpartij en ook Steenaert had op het beklaagdenbaukje moeten zittenA. is de dupe geworden van ruzie tussehen de Steenaerts en beklaao-de V Hij wilde eerst vechten voorkomen, toen het er toch van kwam, is hij voor zijn kameraad opgekomen. Pleiter vraagt ook vrijspraak. - De Hooge Raad handhaafde vorige week de veroordeeling van F. K., zaakwaarnemer te Ter Neuzeu, door de rechtbank te Middelburg ter zake loterij wet-overtredingeD behoudens sphtsing der opgelegde geldboete van 5 in twee gelaboeten van j 2,50, en verwees de zaak naar het Hof in Den Haag. Verwezen werd de zaak tegen D. H., hoofd- agent van //De fijdgeestte Ter Neuzen, door de^ rechtbank te Middelburg veroordeeld tot, j o boete of 5 dagen heehtenis wegens loterij - wet-overtreding. \erworpen werd het cassatie-beroep van Dirk van Eijk, gewezen bankier te Amsterdam, door het Hof te Amsterdam voroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, wegens oplichting voor een bedrag van 60,000, en van A. A. van R., wonende te Sluiskil. Het Gerechtshof te Arnhem, krachtens besluit van den Hoogen Raad opnieuw recht; doende in de zaak van K. II. P., hoofdagent der N. "V. //De lijdgeest" te Arnhem, sprak beklaagde vrij van de hem ten laste gelegde overtreding der loterij wet. Toen dezer dagen te Zierikzee de inboedel werd verkocht van den onlangs overleden M. W., was daar ook een ton met oude vieze rommel, w. o. een paar kousen, niet der moeite waard te verkoopen. Men gaf dit aan een zekere K. K., een persoon, die niet geheel toereken- baar is. Dezer dagen vond men K. echter in het be- zit van eemge honderden guldens, en men ver- moedt dat die uit dien rommel afkomstig zijn. (Midd. Crt.) Ruil van vrouwen. Woensdag onstond er, zoo meldt het Huisgez., in Den Bosch een heel relletje tussehen een paar woonwagen- families, die met hun rollende woningen buiten de stad gelegerd waren. De mannen hadden nl. een ruil gesloten, zoodat de een de vrouw van den auder zou overnemen en vice versa. De eene Eva's dochter scheen hooger in waarde te zijn dan de andere, althans een der mannen den geestelijke en voor mij lag een van de oude kerkregisters en verscheidene geel <re- worden brieven en papieren, die mijn gastheer had. ,/Lees nu eerst wat een van mijn voor- gangers op de laatste bladzijde van zijn register heeft neergeschreven, en kijk dan deze papieren eens door, welke ik van de schrijftafel heb medegenomen, toen ik de eerste maal het ge- keimzmmge vertrek bezocht. Die oude schrijf tafel trok toen mijn aandacht, omdat ik 'er juist zoo een gebruikt had in het college, waar ik miin opleiding genoot. Ik kende de ver- nuttige mnchting ervan en wist hoe alle laden en vakjes geopend moesten worden. Weldra verborg die oude schrijftafel dan ook voor mij geen geheimen meer. Ik vond daarin een oude r ransche krygsmansuniform van halfvergaan rood laken met blauwe opslagen. In een ver- orgen lade vond ik ook deze papieren, welke mhield. Als ik door dat medenemen cre- zondigd heb, moge de Hemel het mij vergeven, maar ik geloof het niet." (Wordt vervolgd.) moest op zijn vrouw zeven stuivers toegeven. De fortuinelijke ruiler zette de zeven stuivers om in jenever. Erger werd het echter, toen de vrouwen van den ruil niet wilden weten. Toen gingen de poppen aan 't dansen en ontstond er een hoog- gaande ruzie, waarbij het tot handtastelijkheden kwam. Erger ongelukken gebeurden er niet en de heele zaak liep met een sisser af. Beide model-echtgenooten hielden per slot van reke- ning elk5 zijn eigen betere helft. Dinsdagavond geraakten te Kaakheem acht meisjes en een jongetje bij een roeipartij, doordat naar een verbindingstouw van twee voorbij- varende sc'nepen werd gegrepen, in het Eems- kanaal. Door spoedig toegeschoten hulp konden alien gered worden, behalte het achtjarig dochtertje van den heer D. te Ulrum, dat ver- dronk. (Handelsbl.) Op den Schiedamschedijk te Rotterdam had Dinsdagavond een twist plaats tussehen een echtpaar, ten aanschouwe van een talrijke volks- menigte. Onder de toeschouwers bevond zich ook de 12jarige Geertje Rexwinkel, die een handvol peper in de oogen kreeg, welk goedje door de vrouw bestemd was voor haar man. Met hevige pijnen in de oogen werd het kind naar het ziekenhuis gebracht, waar de peper werd verwijderd. (R. N.) Als een bewijs, dat een koe aan haar weide gehecht kan zyn, kan het volgende dienen rijdagmorgen haalde de veehandelaar K. d. B.> uit btolwijk, een koe bij den landbouwer •J. v. d. B. te Berkenwoude. Zij werd onmid- dellijk in de weide gedaan. Zaterdagmorgen werd zij in de weide van haar vroegeren eigenaar teruggevonden. 's Nachts had zij den tocht daarheen ondernomen en volbracht, waarvoor zh D/'g uur had moeten loopen en over een sioot had moeten springen. (R. N.) rijdagavond zijn naar het huis van be waring te Leeuwarden overgebracht het echt- paar De Vos, in verband met het plotseling overiijden van hun eenjarig kindje, dat Woens- dagmorgen, met brandwonden op het gezichtje, dood in bed was gevonden. Het resultaaf, dat de gereehtelijke sectie opleverde en de huis- zoeking die daarna nog werd gedaan, gaf de justitie aanleiding tot aanhouding. In beslag werden genomen een kussen, een deken en de kleertjes, die brandgaten vertoonden. De „Leeuw. Ct." meldt daarvan nog het volgende Woensdagmorgen werd de eeujarige Saakje, geboren gedurende den tijd, dat man en vrouw van eikander gescheiden leefden, door de moeder dood in bed gevonden. Het mondje was omringd door brandwonden, terwijl een gat in het hoofd- kussen was gebrand en ook een deken en de kleertjes geschroeid waren. Opmerkelijk was het echter, dat een vierjarig zusje ongedeerd naast het overleden kind lag. Beide kinderen waren Dinsdagavond, voordat de man van zijn werk huiswaarts keerde, door de moeder naar bed gebracht. Om 8 uur in den avond ging het echtpaar op visite en na daar eenige uren te hebben getoefd, keerden ze huiswaarts en legden zich ter ruste, zonder dat zij nog even naar hun kinderen omzagen. Hen volgenden morgen ging de man, zooals gewoonlijk, om 6 uur naar zijn werk. De kinderen sliepen uog, doch toen de moeder ze later wilde wekken, deed zij de ontdekking, die wij mededeelden. Eerst bemoeide zich de politie en daarna ook de justitie met het verdachte geval. flier toch kon blijkbaar niet van een ongeluk sprake zijn. Het waren geen brandwonden door vuur veroorzaakt, doch door een bijtend vocht, dat men het kind had laten drinken en waarmee ruw was omgesprongen, getuige de brandwonden in kussen, deken en kleertjes. Of het vitriool, zwayelzuur of een andere dergelijke bijtende vloeistof of een ander vergif geweest is, moet nog uitgemaakt worden. Vader en moeder blijven ontkennen schuldig te zijn. Een verdwenen buryemeester. Het is zeker een merkwaardig geval, die ver- dwijning van den burgemeester van Usedom, die nu als soldaat in het Fransche vreemden- legioen weer is opgedoken. De heer Tromel, een man van 32 jaren, nam nog op Vrijdag 28 Maart aan een zitting van den Kreisdag (feel, die te Swinemunde plaats had. Na afloop van de zitting begaf hij zich, met verschillende andere deelnemers, naar het station om reeht- streeks naar Usedom terug te keeren, waar hem nog dringende zaken wachtten, zooals bij zeide. Zooals later bleek, nam hij echter aan het station een kaartje naar Berlijn. Zaterdags schreef hij uit Berlijn naar Usedom, dat de oudste wethouder hem tijdelijk zou vervangen. Dat was het laatste teeken van leven van Tromel. Zijn vrouw ging onmiddellijk naar Berlijn, waar ze echter haren man tevergeefs zocht. Reeds eenmaal en wel in 1911, was de burgemeester van Usedom op dezelfde wijze verdwenen. Hij dook toen eerst na eenige maanden te Parijs op, van waar zijn verwanten hem terughaalden. Men constateerde toenter- tijd dat Tromel in een toestand van ontoereken- baarheid had gehandeld. Toen, evenals thans, werd zijn administratie in de beste orde bevonden. De familie van den vermiste hoopte ook dit maal dat Tromel, zooals twee jaren geleden, indien zijn tijdelijke abnormaliteit zou zijn ge- weken, weder een teeken van leven zou geven, zoodat men hem zou kunnen terughalen. Deze hoop is nu echter op droevige wijze vervuld. Wel heeft de ongelukkige een teeken van leven gegeven, maar het zal zeker heel wat moeite kosten om hem weder naar zijn vaderstad terug te voeren. lmmers op 2 Mei ontving een gehuwde zuster van Tromel een brief uit Saida in Algerie, waarin Tromel schreef, dat hij zich te Saida bevond, waar hij bij het tweede regiment van het vreemdenlegioen was ingedeeld. Hij had zich voor vijf jaren ver- bonden. Verder vertelde hij in den brief, dat hij gehandeld had in een toestand van geestelijke abnormaliteit, die eerst thans was geweken. Hij smeekte zijn zuster alles te doen om hem uit zijn vreeselijken toestand te bevrijden en zijn vrouw het gebeurde te willen n/eedeelen. Aerdere bijzonderheden over hetgeen eigenlijk gebeurd is, bevatte de brief niet. Waarsckijnlijk weet de man die zelf niet. De familie zal nu pogingen doen om Tromel, die onder den naam Tunzel in dienst van het vreemdenlegioen is getreden, te bevrijden. En men neernt aan dat het departement van buiten- landsche zaken die pogingen zal ondersteunen. Men hoopt dat de Fransche overheid, als haar de omstandigheden zullen zijn gebleken, den onvrijwilligen soldaat wel weder van zijn ver- binteuis zal ontslaan. (Hbl.) Te Berlijn is dezer dagen op een privaat gevonden het aan stukken gesneden lijk van een I2jarigen knaap, den scholier Otto Klaehn. Reeds aanstonds werd geconstateerd dat het geen zedenmisdrijf betrof. Men verdiepte zich in verschillende gissingen omtrent deze wreede daad. Blykens de N. R. Crt is thans onder ernstige verdenking den moord te hebben gepleegd in heehtenis genomen de 30jarige huisknecht Joseph Ritter. Het staat vast, dat deze veel omging met jongens van den leeftijd van den vermoordeu knaap. Hij heeft Klaehn leeren kennen in een winkel in de Liitzowstrasse, waar deze boodschappen deed. Ritter heeft nadat een huizoeking zeer be- zwarende aingen voor hem aan het licht had gebracht, een volledige bekentenis afgelegd. Hij beweert, dat de knaap geld van hem wilde afdreigen. Daarop heeft hij in zijn angst den knaap geworgd. Zondag heeft, naar de Tel. meldt, op de spoorlijn LyonSaint-Etienne een vreeselijk ongeluk plaats gehad. De vrouw van den baanwachter Duport ging, met het oog op de nadering van een trein, om half vijf's iniddags de boomen van den overweg sluiten en had haar driejarig kind op den drempel van haar huisje geplaatst. Toen zij terugkeerde bemerkte zij haar kind tussehen de rails, pogingen aanwen- dend om naar haar toe te komen. Op hetzelfde oogenblik naderde de trein met grootesnelheid. Waauziunig van schrik snelde de moeder naar de kleine toe, nam het op en wierp het over de rails de vrouw zelf werd echter door de locomotief overreden. Later vond men haar afschuwelijk verminkt lijk. Toen Iwan Filatof in Rusland voor enkele dagen in den trein wilde stappen, werd hij gearresteerd en naar het politie-bureau gevoerd, vertelt de M. Crt. Deze aanhouding verwekte groot opzien, want Filatof bezit ontzaglijke landerijen, is een van de meest bekende schapen- fokkers en ieefde voor zoo ver men wist onbe- rispelijk met vrouw en kinderen op zijn landgoed. Met vijf andere groot-grondbezitters werd Filatof in de gevangenis opgesloten. Toen bleek, dat deze in gezelschap van twee jonge meisjes reizen door Rusland maakte, waarmee hij een zeer groote sum gelds heeft verdiend. Iu de groote steden verzamelde hij n.l. de adressen van rijke en aanzienlijke menschen en schreef hun brieven, waarin hij zich voor een ziek lid der Academie uitgaf en om ondersteuning verzocht. De meisjes moesten, armoedig gekleed de brieven bestellen en van iederen gang minstens 5 roebel meebrengen. Was dat bedrag lager, dan maakte Filatof het met de zweep op hun //plichten" opmerk- zaam. Sinds vijf jaar ging de man aldus te werk. Bij zijn arrestatie vond men honderden bedelbrieven, die alle van elkaar verschilden, wat de samenstelling betrof. In Wladikafkas nam men tegelijkertijd vijf heeren gevangen, die een ontzaglijken invloed uitoefenden en paleizen bewoonden. De /,Koln. Ztg.", aan welk blad we dit verhaal ontleenen vertelt, dat de omgeving van deze stad in den laatsten tijd met valsch geld was overstroomd zonder dat het de politie gelukte de valsche munters op het spoor te komen. Eindelijk leidde een spoor naar het paleis van een der rijkaards, maar niemand vermoedde, dat daar de werkplaats voor het aanmunten van valsch geld zou zijn. Toch ging de politie tot een buiszoeking over. Toen werden de meest mo- derne machines, voor dat doel bestemd, ge vonden. Door de marechaussee alhier is deze week proces-verbaal opgemaakt tegen eene gehuwde vrouw en een jonge leurster uit deze gemeente, onder verdenking dat deze onder Philippine een zak waarin chilisalpeter van het land hebben weggenomen. Bedoelde meststof is bij eerst genoemde in beslag genomen. Arnhem. Gisteren reed de auto van den heer F. uit Rotterdam in voile vaart tegen een boom. De eigenaar en diens echtgenoote alsmede de chauffeur werden ernstig gewond. De chauffeur werd opgenomen in het Diaconessen- huis en zijn toestand was zorgwekkend. M inkel. Alhier is overleden de heer J. Breebaart Kzn. lid der Eerste Kamer voor Noord-Hollaud. Enschede. Het ojarig zoontje van D. werd j door een vrachtwagen overreden en onmiddel lijk gedood. INGBZONDEN STUKKEN. ZJKifiTIJDING KN. Van 14 tot en met 15 Mei. S Van 14 tot en met 15 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 46 binnenvaartuigen op- en 48 afgeschut door de Westsluizen 11 op- en 16 afgeschut. Positie der Stoomschepen. als eczeem, gordelroos, dauwworm, netelroos, schurft, vurigheid der huid, winterhanden en voeten, huiduitslag, enz. is Foster's Zalf het aangewezen geneesmiddel door haar verzachtende antiseptische en genezende eigenschappen, welke haar beroemd maakten in alle deelen der wereld. Volledige gebruiksaanwijzing bij iedere doos. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na outv. v. postwissel a 1.75 per doos (Buiten verantvvoordelijkheid der Redactie). My nheer de Redacteur Mag ik naar aanleiding van de vraag van den Heer Eijke in den Raad ook iets vragen en wel dit, waarop berust het voorstei tot afwijzende beschikking op mijn adrea om vergoeding van gemaaktekosten en besteden tijd. De Voorzitter had het bij het goede eind toen hij sprak van t is een bijzonder geval. Want 'tis inder- daad een zeer bijzonder geval. In de verordeuing staat dat van het belastbaar in- komen wordt afgetrokken /400 plus 10 voor ieder kind. Dit geld echter niet voor adressant. Is dit geen %eer bijzonder geval?? En steekt er nu niet meer achter dat ad res Die onhebbelijke adressant, nog wel een tfgenstander der H. B. S. oouw afgescheiden van de finantieele zijde!! wil me daar kinderaftrek toegepast hebben. Moet die nu niet phisiatrisch onderzocht worden En dan wil die adressant nog aftreJc voor Jcantoor, nog al gekker. Dat een cargadoor of apotheker zijn uitgaven aan kantoor of winkelhuur, salaris van per- soneel, reclamekosten, enz. van zijn inkomen aftrekt is logisch, dat een boer de huur van zijn varkenshok af trekt is ook logisch, maar dat adressant zijn volgens den Minister verplicht kantoor aftrekt, dat is gek. Waar z't de logica Waarlijk de heer Dees was wel christelijk toen hij sprak van dat de Raad op al die kleinigheden niet moet ingaan. Dat is geen kleinigheid mijnheer Deesdat is dat de raad de verordening niet toepast ten opzichte van dezen tegen.stander der H. B S. Is het niet billijk en plicht dat de Raad die mij op kosten bracht. mij die kosten vergoed Is het vragen daarom zoo gek?? Wat zit dam- achter?? Of is de discussie in den Raad niet erg gek? Wat zit daar achter? Mag ik vragen of de Heeren den Ambtenaarsoms weg willen hebben? of de pen op zijn neus gezet. Als dat zoo is iaat ik hen dan zeggen dat zij bij het verkeerde adres zijn want dat ook een ambtenaar mag reclameeren als men hem in afwijking van de verordening aanslaaten de waarde van zijn eigen tijd bepalen als hij om schadevergoeding vraagt bovendle'n. Gelukkig dat adressant in 't boven den RaadgesteJde College van Gedeputeerde Staten reeds gedeeltelijk recht vond eri verder recht hoopt te vinden. Beleefd geef ik de Heeren in overweging mij nog drie kiassen terug te stellen en de gemaakte kosten te vergoeden dan is aan het recht voldaan en de zaak uit. Met dank voor de plaatsing. Uw dw., DEN HARTIGH. 2 =3 5 Q VLAG. NAAM. Van en naar Lading. Voor Ter ^eniea 15 En<;. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. idem Astrologer 2580 Leith aemengd Van Ter Neuzen 14 Eng. s.s: River Scheldt 2199 1Londen stukg. Voor Kent a 15 Eng s.s. Glassalt 1756 Londen ledig Ru.-s. s.s. Gen Dragomirow 5579 Riga gemengd Noor. s.s. Harold 3065 Geffle boat I'an Kent a 15 Eng. barge Maggie 231 Southampt. phosph. Erur. s.o. Wharfe 2586 Goole stukg. idem Alt 2840 idem idem iu em Truro 2367 Hull idem idem Sea Serpent 25 is Londen idem Rass. s.s. Graf Shuwalow 4995 Blyth edig idem Gen. Zimmerm. 4358 Burnt Island idem idem 3en. Radetzky 6000 Grangem. idem Belg. s.s. INixe 559 Ostende idem Noor. s.s. Bjorn 2736 Stettin phosph. UniLceh s.s. Olivia 2562 Rendsburg idem Hug. s.s. igret 3945 Manchesier stukg. idem ?audion 3619 Belfast idem s.s. RICHARD in vertrekt heden van St. Petersburg naar Gent. s.s. ELISABETH wordt heden te Kroonstad verwacht. s.s. HELENA vertrok 5 dezer van Tunis naar Gent, s.s. MAGDALENA in iossing te Gent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 6