Ontvangen: SCHOORSTEENST0KKEN. Ter Meusenscfre Courant BURG£R LIJKEN STAND. Dinsdag 6 Mei 1943. No. 5912. Gemengde berichten. een ruime sorteering Ter Neuzen. Firma P. J. VAN DE SANDE. blijkelyk Black Holes te Calcutta in het klein. Sommige zijn niet veel grooter dan een ruime brandkast en pikdonker. De vloer van deze cellen heeft vier rijen stalen klinkboutkoppen, zoodat de gevangene niet kan gaan zitten zonder zich overal te kneuzen, en zoowel van siaap en rust als van voedsel, drinken, lucht en licht gespeend is. Deze straf wordt nog erger genoemd dan de voorraalige pijnbauken, en andere manieren om den mensch lichatnelijk te martelen, die door den staat zijn prijs gegeven, oindat zij de ze- nuwen, de hersenen en het lickaam der slacht- offers teisterden. Vrouwen worden even slecht, zelfs slechter behandeld dan mannen, zoo heet het voorts. In schreeuwend contrast met het leven der rarapzalige gevangenen, is het heerenleventje van den directeur, die zich „in weelde rond- wentelt", zooals het rapport zegt. Op kosten van den staat hield bij prachtige paarden en rijtuigen en lie! den //zorg" voor zijn gevangenen aan zijn cipiers over. Het rapport geett den raad, de Ludlowstreet gevangenis rnaar liever af te breken en tevens een eind te maken aan het wreede wanbeheer in de gevangenis van Auburn. Te Parijs zijn naar het Hbl. meldt twee studenten, die, na een vroolijken nacht in Mont- martre te hebbeu doorgebracht, met een paar vrouwen in een nachtkroeg nabij de Hallen terecht kwamen, door een bende apachen aange- vallen - feitelijk door hun eigen schuld. Een hunner n.l. pochte er op, dat hij 180,000 frs. bij zich had; hij onthaalde de aanwezigen op champagne en betaalde met een biljet van duizend trs. Die verleiding was het gezelschap te groot het weigeren van een sigaret werd als aanlei- ding genomen en in een oogenblik lag de student, die het geld op zak had, op den grond, waar hij met flesschen, messen, boksbeugels, enz. be- werkt werd en vervolgens beroofd. Een deel van zijn geld schijnt hij echter nog zijn vriend in de hand te hebben kunnen stoppen, waarop deze met de vrouwen vluchtte. Levensgevaar- lijk gewond is de jongeman naar het zieken'nuis gebracht. TWBE1DB BIjAD. Zwemmen in een modderpoel Een 3tal jongens gingen zwemmen in een modderpoel in een weiland te Ginniken. Een der jongens zakte in de modder weg. De beide andere kinderen gingen hulp halen. De drenkeling werd meer dood dan levend nit den poel gehaald. Het gelukte aan een dokter uit Ginniken de levensgeesten op te wekken, doch door het inslikken van modder is de jongen ernstig ziek geworden en overleden. Een bediende van een handelsfirma, die by een bankiersfirma te 's-Gravenhage zilvergeld en klein bankpapier tegen groot bankpapier moest inwisselen, is in het bankgebouw bestolen, ver- moedelijk door een tweetal Fransch sprekende personen, die zich tegelijkertijd met hem in het gebouw bevonden. Hij had het zilvergeld voor een der loketten uitgeteld, nadat hij de bankbiljetten naast zich had neergelegd. Toeu hij met het uittellen klaar was, waren de biljetten en de bovenge- doelde personen verdwenen. (Hbl.) Woensdagavond 10 uur brak plotseling een felle brand uit in de broodbakkerij van den heer R. Boersma aan de markt te Scbagen. Toen de bewoners het gevaar bespeurden was het reeds te laat wegens vlammen en rook, om het bovenhuis te bereiken, waar twee kinderen sliepen een meisje van 5 en een jongetje van 7 jaar. In allerijl werden bij den naburigen aannemer, den heer J. R. Vlaming, lange ladders gehaald, waarna deze zich, door de stukgeslagen ruiten, een weg naar de slaapkamer der kinderen baande. De moedige daad was evenwel te laat. Ge- stikt door den scherpen rook, werden de kleinen door den heer Vlaming uit de reeds brandende kamer gehaald. Aangewakkerd door een opkomende onweers- bui, viel er trots een 3tal brandspuiten, waarbij de uieuwe uitstekend werkende stoombrandspuit, uan blusschen niet te denken. Weldra sloeg de brand over op het aan de overzij der straat liggende cafe ,/Het Vosje", dat eveneens een prooi der vlammen werd. De belendende perceelen van beide gebouwen wist men te behouden. Alles was verzekerd. (Hbl.) Verkiezingen met bier en jenever Ora- trent een raadsverkiezing in het dorp Erp, tusschen Helmond en Vechel in Noord-Brabant, deelt een ooggetuigeiu /fDe Zuid- Wiilemsvaart" het volgende mede Gisteren is de heer H. G. "van Berlo bij her- stemming gekozen tot lid van den raad. Hij verkreeg 169, zijn tegenstander 133 stemmen. Wat is er gewerkt met jenever, met bier Dagen achtereen zijn de candidaten zelf per fiets en hun aan hangers ijverig in de weer ge- weest om den zetel te veroveren. Herberg in, herberg uit, kroeg in, kroeg uit maar trakteerenhet kwam op een enkel borreltje of pintje bier niet aan. Een vet kalf, neen boor, daar valt de ver- kiezingsstrijd niet rnee te betalen, een flirike koe moet er aan 1 Op den stemdag zagen wij ze zwaaien en zwieren, ten laatste topzwaar de beenen moeten het tegen alcohol afgeven en dan men thuis kwam in den kring van groote zonen, abnor- maal dronken och 't was stemmen Kwaadspreken, hatelijkheden aan elkanders adres, 't liep de spuigaten uit Treurig, dat op zulke wijze een raadszetel moet veroverd worden Eed afleggen Wat blief Och Zou zulk lid niet in de eerste de beste ver- gadering voorstellen, dat herbergen op stem- dagen moeten gesloten blijven van des morgens 5 uur tot des avonds 12 uur Wat zal ons de zomerverkiezing geven Een kaarsenfabriek te Haarlem, in den Staat New-York heeft volgens de Gaz. van E. opdracht gekregen een der grootste kaarsen te maken welke ooit is vervaardigd. Deze kaars zal 7500 francs moeten kosten, is besteld door een Karmelietenkerk en bestemd voor het Vati- caan waar zij bij feestelijke of plechtige gelegen- heden zal worden gebrand ter gedachtenis van Pierpont Morgan. Het werkstuk is 5 meter hoog met een vierkant voetstuk van 45 by 45 c.M. De kaars zal, indien zij altijd doorbrandt, negen jaar kunnen duren. Behandeling van wonden met suiJeer. Reeds in de Oudheid was het bekend, dat suiker bederfwerend werkt en Galenus vermeldt dit met grooten nadruk. Tot nog toe werd van deze eigenschap in de geneeskunst weinig gebruik gemaakt. In de ,/Munchener Medizinische Wochenschrift" deelt Dr. Georg Magnus een en ander mee omtrent deze geneesmethode. Onder de bekende artsen der laatste twintig jaren, deed reeds Billroth proefnemingen om trent den invloed van suiker op veretterde wonden. Thans zijn in de ehirurgische kliniek te Marburg deze proefnemingen voortgezet en wel met riet-, druiven- en beetwortelsuiker. Deze laatste bleek het meest geschikt te zijn door het totaal ontbreken van ziekte-veroor- zakende bacterien. Dr. Magnus behandelde meer dan 100 gevallen door inspiriting met suiker- oplossing. De resultaten waren zeer gunstig, zelfs zeer groote wonden genazen, zjj het dan ook langzaam. Schadelijke nevenverschijnselen werden bij de behandeling niet waargenomen. (Vox Medicorum). Een eereschuld afgedaan. De laatste woorden door kapitein Scott in zijn dagboek geschreven waren deze Ik doe een beroep op mijn landgenooten, opdat zij die van ons af- hankelyk zijn, welverzorgd zullen worden. Er is nu op initiatief van den Londenschen lord- mayor een Scott-fonds in voorbereiding, maar ook de regeering blijft niet achter. Zij heeft besloten aan mevr. Scott, naast haar weduwen- pensioen van 200 p. st., jaarlijks een bedrag van 100 p. st. te verleenen. De moeder van kapitein Scott en zijn beide znsters zullen jaarlijks ge- zamenlyk 300 p. st. ontvangen, een gelijk bedrag zal worden gegeven aan de wed u we van Dr. Wilson en diens schoonzuster. De weduwe van den onderofficier Evans krijgt naast haar wettelijk pensioen van 13 sh. 6 d. per week een extra-bedrag van 12 sh. 6 d. per week en extra-uitkeering voor hare kinderen, zoolang deze nog geen achttien jaren zijn. Moeder en zusters van Untenant Bowen zullen van de Britsch-lndische regeering een jaargeld van 100 p. st. ontvangen. (Hbl.) Door een krokodil gegrepeD. Een koelie van de Delispoor te Belawan is door een krokodil gegrepen. De man moest vuil op eenigen afstand naar de rawah brengen en had dat reeds verschillende keeren gedaan toen hy langs het water pas- seerend door een krokodil by het been werd gegrepen en in het water gesleurd. De man brulde om hulp en zijn toesnellende kawans gelukte het om den ongelukkige te grijpen en eindelijk na tal van pogingen aan den bek van het monster te ontrukken. Een zijner beenen vertoonde 4 vreeselijke diepe gaten. Op het station werd de man voorloopig ver- bonden en daarna naar het hospitaal te Medau overgebracht. (Deli Ct.) Een eigenaardige oplichterij ten nadeele van de electrische tram te St. Petersburg, die in gemeentelijke exploitatie is, werd volgens het R. N., dezer dagen ontdekt. Een controleur zag, dat de conducteur van een wagen plaats- kaartjes verkocht, waarvan de nummers niet overeen stemden met die der geldige kaarten. Terwijl hij met den conducteur daarover sprak, verzocht de wagenbestuurder den passagiers uit te stappen, omdat er een defect aan den motor zou zijn. Nauwelijks hadden de passa giers den wagen verlaten, of conducteur en bestuurder vielen op den controleur aan, knevel- den hem, waarna de wagen met de grootste snelheid in beweging werd gesteld. Zij reden naar een stille buurt en maakten zich daar uit de voeten, terwijl zij den wagen achterlieten. Gebleken is, dat deze wagen, al sedert eenige maanden als in reparatie zijnde, buiten dienst gesteld was. De conducteur en bestuurder waren niet in dienst der exploitatie, doch hadden zich uniformen aangeschaft en zoo de gemeente voor eenige duizenden roebels benadeeld. Twee contrasten in zake gevangeniswezen. Volgens een dezer dagen te New-York gepu- bliceert rapport, vormen, naar de Tel. meldt, de gevangenis in Ludlow-street, New-York, en de gevangenis te Auburn, in den staat New- York twee uitersten in de Westersche beschaving die tevergeefs bun wederga zouden zoeken. De eerstgenoemde gevangenis is een waar weeldepaleis, waar de cipiers talrijker zijn dan de gevangenen en de gevangenisbewaarders oefenen er van 't standpunt der rijke ffgevan- genen", het nederig beroep uit van knecht, barbier en boodschappenlooper. Ex-echtge- nooten, b.v. die weigeren, de door den rechter vastgestelde toelage aan hun gescheiden vrouwen uit te keeren, en in Ludlowstreet terechtkomen, beschouwen die gevangenis meer als een parti- culiere club of societeit, dan als een plaats van ellende en vertwijfeling. Alles wat er voor geld maar te koop is, kunnen de benijdens- waardige „gevangenen" verkrijgen, meldt het rapport. De andere gevangenis echter, die te Auburn, moet sterk aan de middeleeuwen en de kerkers en holen van dien tijd herinneren. Volgens het aan den gouverneur van den staat New- York overlegd rapport was de behandeling in dit hoi der verschrikking zoo slecht, dat er in het afgeloopen jaar 23 gevangenen krankzinnig werden. De z. g. /ystrafcellen" zijn er klaar- TTer Keuzen. Huwelijks-voltrekkingen. 30 April. Jan Dooms, oud 20 j., jm. en Louisa De ttpck, oud 18 j., jd. Geboorten. 28 April. Cornelis, z. van Jozias Fraanje en van Pieternell* Filius. t Mei. Ferdinand Pierre, z. van Franciscus Ferdinandua Vermeire en van Phara- ildis Mathildis Desekacht. Willem Govert, z. van Petrus Simons en van Maria Sara van der Peijl. 30 Mei. Pieter, z. van Jan Pieter Jonkman en van Anna Cornelia Harms. Huwelijks-aangiften 25 April. Dirk de Bruijne, oud 31 j., jm. en Elizabeth de Pooter, oud 25 j., jd. Marinas flaak, oud 23 j., jm en Jacomina Dieleman, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 April. Cyrillus Henri Raes (van Koewacht), oud 23 j., jm. en Margarietha van Kumste, oud 19 j., jd. 24 April. Petrus Jacobus Due- rings (van Hontenisse), oud 27 j., jm. en Clotilde Marie van den Berg, oud 25 j., jd. Geboorten. 18 April. Geertruida Tecla, d. van Carl Anton Wieckmann en van Elisabeth Henderika Ooster- wijk. 23 April. Adriaan Abraham, z. van Marinus Levinus Butler en van Tanneke de Kraker. Jan Krijn, z. van Anthonie de Putter en van Catharina Christina van Hermon. 25 April. Tar.neke Maria, d. van Jannis de Kraker en van Dina de Feijter. 27 April. Emma Julia, d. van Camillus Lippens en van Maria Coleta Sophia van Haver. Overlijden. 19 April Cornelis de Putter, oud 63 j., weduwn. van Cornelia Schuitvlot. Iln<tclilia|>elie. Huwelijks-aangiften. 25 April. Augustinus Freijzer (van Hontenisae), oud 30 j., jm. en Eliza Maria Apolonia Kroes, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 April. Josephus Franciscus, z. van Anthonius Johannes Coolsen en van Louisa de Valck. 4 April. Ferdinandus Josephus, z. van Johannes Alphonsus Kox en van Nathalia Ferket. 13 April. Coralia Maria, d. van Antonius Dominicus Dhaene en van Sophia Eugenia Schuren. 21 April. Zeno, z. van Theophilis Petrus Ottjes en van Regina Philomena Dullaart. Anna Maria van den Bergen. 26 April. Mathilda Regina. d. van Alphonsius Andries d'Haens en van Scholastica Meerschaert. Overlijden. 24 April. Martha Serie, oud 4 m., d van Adriapus en van Rosalia Heijdens. Hengstdijk. Geboorten. 4 April. Alphonsus Al- bertus, z. van Carolus Ludovicus Mahu en van Catharina Routus. 20 April. Rosalia Maria, d. van Gijsbertus van de Lavoir en van Elisabeth Asselman. 27 April. Albertus Josephus, z. van Mattheiis van Stevendaal en van Paulina de Roos. atoek. Huwelijks-aangiften. 17 April. Johannes Abraham Hartman, oud 25 j., jm. en Adriana Maria Pladdet, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 April. Levinus Oppeneer, oud 25 j., jm. en Jacomina de Groote, oud 26 j., jd. Geboorten. 15 April. Suzanna, d. van Jacobus Scheele en van Tanneke de Kraker. 16 April. Pieternella Johanna, d. van Izaak Jacobus Leijnse en van Stoffelina Johanna de Klerk. 20 April. Marinus, z. van Marinus Meertens en van Adriana Catharina Vinke. 22 April. Gelein Jan, z. van Jan van Wijck en van Jacoba Levina Meertens. 26 April. Franpoise Cornelia, d. van Jan Bolleman en van Neeltje van Cadsand. Overlijden. 21 April. Anna de Pooter, oud 2 m., d. van Marinus en van Maria Kervink. 23 April. Fran- poise Jansen, oud 2 m., d. van Jan en van Neeltje Michielsen. 22 April. Jacomina de Blaeij, oud 4 w., d. van Levinus en van Adriana de Feijter. 27 April. Cornelia de Blaey, oud 5 w., z. van Levinns en van Adriana de Feijter. 29 April. Jan Verhelst, oud 79 j., weduwn. van Maria Martha Moes. ■fontenisse. Huwelijks-aangiften. 18 April. Jan Francies Platjouw, oud 30 j., jm. en Maria Christina van Himst, oud 31 j., jd. 25 April. Josephus van de Wiele, oud 25 j., jm. en Mathilda Jeanette van Troost, ond 23 j., jd. 28 April. Jacobus Cornelis van der Meis, oud 26 j., jm. en Rosalia Dorothea Verschooten, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 April. Dirk Marinus Broer, oud 28 j., jm. en Cornelia Maria Neeteson, oud 28 j., jd. Geboorten. 21 April. Petrus Johannes, z. van Honori Pieter du Bois en van Rozalia de Kort. Angela Maria Louisa, d. van Franciscus Maas en van Leonie Leen- knegt. 22 April. Rene, z. van Francies de Waal en van Louisa Neve. Orphelia Maria, d. van Petrus van Goethem en van Maria Catharina van Sikkelerus. 27 April. Maria Melania Monica, d. van Gijsbrecht Julianus Stallaert en van Honorina Maria Borm. 29 April. Josephus Albert, z. van Edmond Petrus Ducheine en van Christina Maria van Wolffeiaar. Hendricus Jo hannes, z. van Petrus Johannes van Eetvelde en van Maria de Feber. Overlijden. 19 April. Johanna Bertuig, oud 66 j., echtg. van Josephus Kouijzer. 29 April. Petrus de Kock, oud 16 j., z. van Josephus de Kock. Hoewaclit. Huwelijks-aangiften. 24 April. Ca millus Franciscus Poppe, oud 29 j., jm. en Augusta Maria Raes, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 April. Ludovicus Victor Hamerlinck, oud 29 j., jm. en Josephina J. M. Herwegh, oud 27 j., jd. Camillus David, oud 21 j., jm. en Clementine M. Schelfhaut, oud, 17 j., jd. 28 April. Cijrillus van Rumste, oud 31 j., jm. en Paulina Pr. de Vliegher,oud 17 j., jd. Overlijden. 26 April. Pieter Gijsel, oud 87 j., echtg. van Maria Jos. Buys. Overslag. Huwelijks-aangiften. 18 April. Petrus Dieleman, oud 21 j., jm. en Cornelia Catharina van Alten, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 April. Modestus Fran- ciescus Bruggeman, oud 27 j., jm. en Maria Louise Creve, oud 26 j., jd. 30 April. Petrus Dieleman, oud 21 j., jm. en Cornelia Catharina van Alten, oud 20 j., jd. Petrus de Rechter, oud 37 j., jm. en Coralia Maria Her man, oud 29 j., jd. SasvanKeat. Geboorten. 23 April. Elodie Marie, d- van Leonardus Benedictus Lammens en van Irma Felicitd Van der Meulen. 30 April. Henriette Leonie Celina Marie, d. van Meynardus Chistiaan Joseph Marie erhaak en van Celina Paulina Augusta Marie Buysse. St, Jansteen. Huwelijks-aangiften. 16 April- Hector Lucianus van den Abeele, oud 25 j., jm. en Amelia Francisca d'Hooge, oud 27 j., jd. 17 April. Camillus Josephus Seghers, oud 22 j., jm. en Veronica Fidelia Rottier, oud 23 j., jd. Franciscus Xaverius d'Hooghe, oud 27 j., jm. en Maria Vervaet, oud 23j., jd. Geboorten. 18 April. Theodorus Theophilus, z. van Carolus Ludovicus Vink en van Maria Nathalia d'Hooghe. 19 April. Emilius Eugenius, z. van Hubertus Breijaert en van Philomena van Marche. 21 April. Emilius Cornelis, z. van Petrus Swinne en van Sophia van Hooij. 23 April. Camillus Johannes, z. van Eduardus de Cock en van Maria Josephina Behiels. Leonia Franciesca, d. van Joseph Inghels en van Maria Anna Smits. 24 April. Robert Rend, z. van Pieter Johannes van Dorsselaer en van Eulalia Maria d'Hooghe. 28 April. Irma Louisa, d. van Charles Louis Ferket en van Maria d Herdt. 29 April. Albert Eduardus, z. van Pieter Fran cies Colman en van Nathalia Leonia Vlassenroot. Overlijden. 16 April. Eugenius de Witte, oud 3 m„ z. van Emile Josephus en van Maria Clothilda de Beule. 17 April. Marie van Houten, oud 1 m., d. van Clothilda van Houten. VAN C'liiijft-. Huwelijks-aangiften. 24 April. Petrus Iloels (van Hontenisse), oud 28 j., jm. en Maria Rosalia Blommaert, oud 31 j., jd. 29 April. Alphonsius Julius Jacobus Lansn, oud 29 j., jm. en Mathilda Maria Weemaes, oud 28 j., jd. Geboorten. 20 April. Hermina Germania, d. van Rochus Camillus Blommaert en van Marie Clothilde Hageman. 22 April. Philomena, d. van Camillus Jo hannes Smet en van Paulina Henderickx. 23 April. Joseph Petrus, z. van Desire de Kerf en van Clementina van Overloop. Overlijden. 20 April. Judocus Verdurmen, oud 65 j., echtg. van Dorothea Arnold. 26 April. Susanna Camilla Amelia Panwels, oud 4 m., d. van Petrus Josephus en van Maria Eugenia van Poele. 29 April. Johanna d'Hert, oud 69 j., echtg. vau Josephus Fran ciscus Vercouteren. CraAnw. Huwelijks-voltrekkingen. 4 April. Aloij- sius Schelfout, oud 26 j., jm. en Rosalia Cornelia de Smit, oud 29 j., jd. Geboorten. 7 April. Maria Apolonia, d. van Petrus Honori Verbist en van Rosalia de Bilde. 19 April. Maria Angelina, d. van Petrus van Damme en van Julia Louisa van Leuven. 24 April. Josepha, d. van Stoppeldijk. Huwelijks-voltrekkingen. 4 April. Gijsbregt de Schepper, oud 30 j.,jm. en Louisa de Smet, oud 31 j., jd. 11 April. Petrus Albertus Sponselee, oud 24 j., jm. en Anna Maria Mathilda Pardon, oud 23 j., jd. 15 April. Jan Francies Schelfhout, oud 44 j., jm. en Sophia Maria Borm, oud 36 j., jd. Geboorten. 5 April. Anna, d. van Jan Francies de Kever en van Maria Anna Goossen. 7 April. Emelie Maria, d. van Adrianus van Overmeeren en van Maria Sophia Romei. 17 April. Alphonsus Johannes, z. van Johannes Ludovicus Jacobs en van Anna Catharina Rosier. 20 April. Eugene Marie, z. van Desire Theo dorus Franciscus Fassaert en van Rosalia Louisa Menu. Overlijden. 19 April. Alphonsus Johannes Jacobs, oud 2 d., z. van Johannes Ludovicus en van Anna Catharina Rosier. Josephina-Maria Dobbelaar, oud 3 m., d. van Petrus Franciscus en van Johanna Mathilda Pieters. Een als leven loos aangegeven kind van het mann. geslacht van Alphonsus Jacobus Buys en van Mathilda Maria van Leuven. Weitdorpe. Huwelijks-aangiften.4 April.Theophiel Bernard Luetaert, oud 53 j., jm. en Maria Leonie Peers (van Gent) oud 45 j., jd. 12 April. Gustaaf de Tolienaer, oud 34 j., jm. en Rosalia Pieters, oud 22 j. jd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 5