buTgerITIkem sjJhq. Ontmanteling van ITeusen. Openbare AANBESTEDiNG. Oponhars Verkooping. Kantoor- Gemengde berichten. Advertentien, Bekandmaking. Een WOONHUIS, Is het een nierziekte? 1 Yereeniging tot hndkving der recliten toe- komende aan Yerhuurders van Woonhuizen jegens Onwillige Huurders, MINISTERIE VAN FINANCIEN. Domeinen. Het slecliten van een gedeelte der Bastions IV en V alsmede een deel van Raveiijn IV en V en het raaken van een verbindingsweg Neuzen- Axel, met de rioleeringswerken, aangrenzende zijwegen en daarby hoorende werken. Huishoudelijke Goederen: alle expositieruimten is een breed voetpad aangelegd. De azeleas zijn door duizenden en duizgnden soorten vertegenwoordigd. Groote een kleine soorten, veel- en enkelkleurige bloemenrijen ziet men daar aaneen en bieden een kleurwe- wemel dat bet vermoeide oog onwillekeurig een groen plekje zoekt om uit te rusten. Van de rhodondendroHs valt niet minder te genie- ten. Er zijn enkele reusachtige exemplaren onder, ware boomen met dichte krninen, niets evenaart de indrukwekkende schoonheid dezer bloemen. Als afwisseling tusscben deze veel- kleurige bloemenzee verheffen zich hier en j i daar bijzonder groote of zeldzame kamerplanten. Behalve de gewoce bloemen, die in allerlei vormen opgesteld en soms door met kruisino- veikregen zeldzame soorten vertegenwoordigd zpn, zijn er ook een aantal buitenlandsche bloemen en planted. Hier vlamt een perk van vuurroode tulpen, verderop streelt een perk nuweelen viooltjes het oog of vervullen reus- achtige resedas de lucht met zoete geuren. In eindelooze rijen gaat men langs geraniums, clivia's primula veris, hyacinten, lelien, hortensia's begonia s en anjelieren. De zalen ontvangen het liciit van boven, dat getemperd wordt door lichtkleurige doeken, die den rijkdom van het koloriet goed tot zijn recht doen komen. Onder de verschillende inzendingen bevindt zich ook een collectieve inzending uit Aalsmeer, die door kenners en leeken zeer geprezen wordt. Nieuwe reden om te staken. In de capsulenfabriek te 's Hertogenbosch wordt gestaakt. De reden is, dat de directie 1S. geschorst en nu eischen de stakers, dat de directeuren in hun eer zullen worden hersteld. De fabiiek is stopgezet. (Haagsche Ct.) Een ruim 2jarig zoontje van den heer H. v. L., te Oudewater, bevond zich om ge- zondheidsredenen bij familie te Maarsbergen. p t telegrafisch bericht van daar, om spoedig over te komen, bleek den ouders, dat hun kind was verdronken. Kerkdienst op 'n afstand Te Middelstum werd in het vorig najaar in de Geref. kerk een telefoon geplaatst. Thans is door dit hulpmiddel het resultant verkregen, dat een inwoner, die door een ongeval niet kan Ioopen, thuis in zijn woning alles, wat de piedikant betreft, ja zelfs de voorlezing en het gezang, duidelijk kan hooren, hoewel de ver- binding door een tuiu en over een gracht en de straat gaat. In de Twaalf Apostelen te Tiel is dezer dagen een kind in een moddersloot gevallen en tengevolge van het vuil dat het toen binnen- kreeg onder hevig lijden bezweken. Vrijdag is een 7jarig jongetje te Swalmen zoodanig door een val op de tramlijn verwond, dat het aan de gevolgen is overleden. Te Durgerdam is de 60jarige knecht van een houtkooper door een wagen overreden. lijdens het vervoer naar Edam overleed hij. Te Hoeven (N.-Br.) viel J. v. D. door een schok van zijn kar en kwam met zijn hoofd zoodanig op de straatsteenen terecht.* dat hij na eenige oogenblikken den geest gaf. olgens de iS. R. Crt. is een milicien van het garnizoen te Assen door een giftio-e adder gebeten en ter verpleging in het hospitaal opgenomen. Dierenvrienden. Twee stoelenmatters Bysbergen den Paaschnacht in een schuur ladden aoorgebracht, zagen des morgens twee hongerige paarden de sprietjes afknabbelen op de weide. Zij vulden uit den haverkist van den baas hunne boterhammenzakjes en ver- gastten daarmede de dieren. Wegens diefstal stonden zij terecht te Breda en de eisch was maanden, doch de rechtbank was het eens met den verdediger om beide mannen in vrijheid te stellen. J In de staatsmijn Terwinselen is een machinist uit bimpelveld gedood door het sprin- gen eener machine. Te Maagdenburg slingerde een schipper van de honingsbrug een bom naar de stoomboot Magdeburg. De bom ontplofte gelukkig niet. De dader is met drie medeplichtigen in hechtenis genomen. Het moeten stakende schippers zijn. len huize van den bomwerper heeft men now twee andere, met schietkatoen gevulde bommen gevon- den- (N. R. Crt). o 7~ J^rn'iem werd, zooals gemeld, sinds 2 dagen het lljarig meisje A. v. Zeist vermi'st. Het kind is in de bosschen van Ellekom terug- gevonden. Het was verdwaald in het dichte woud. Verduistering. Te Rotterdam moest een l.tjarige kantoorbediende een som van f 692,98 innen. Hij kwam op het kantoor erug en gaf voor dat het geld hem was ontrold Men vertrouwde het geval niet en na een scherp verhoor kwam het uit, dat hij het geld verduisterd en aan eenige vriendjes buiten de stad verzonden had. De politie heeft thans dit zaakje in lianden. Een verdwenen vischsoort. In dezen tijd van het jaar was het Kralingsche Veer vermaard door den opslag niet alleen van zalm, maar ook van elft. Oud Rotterdammers herinneren zich best dat voor een scbelling of een halve gulden een groote vette elft te koop was. In de stad rook men naast de bokking bakkerij ook die van de elft, vooral tegen Pinksteren. Thans is de elft een zeldzaamheid gewovden. Slechts een paar elften kwarnen ter markt en werden zoo hoog als zalm verkocht. Een versclirikkelijk liefdesdrama. rijdagochtend circa half elf werd, naar de Telegr. meldt, de omgeviug der 0. L. Vrouwe- kerk te Antwerpen in opschudding gebracht d°oi een verschrikkelijk liefdesdrama, sehrijft het //Haudelsblad van Antwerpen". Eenjongen en een meisje zijn van de 0. L. Vrouwetoren gesprongen en werden op slag gedood. Lachend en opgewekt pratend, waren de twee wanhojwgen den toren opgeklommen tot de tweede verdieping en de juffrouw, die hun de toegangskaarten verstrekt had, had niets bijzonders aan hen gemerkt. Beiden waren goed gekleed en schenen tot den deftigen bur- gerstand te behooren. Op de tweede verdieping, onder het uurwerk, gekomen, lieten ze zich nog alle mogelijke uit- leggingen geven door den torengids. Nauwe- lijks waren ze een vijftal minuten boven of de jongen zeide tot den gids Je descends. //Zooals ik gewoonlijk doe, deelde de gids mede, ging ik voorop en beiden volgden mij. loen ze een tiental trappen waren gedaald, gingen ze terug naar boven, ketgeen me niet verwonderde, daar dit nogal dikwijls gebeurd, dooidat de bezoekers een of ander vergeten. Oogenblikkelijk moeten beiden toen hun wan- hopig besluit hebben ten uitvoer gebracht. Het was de jongen, die het eerst over de hooge borstwering is geklommen en naar beneden sprong. Met een geweldigen slag kwam hij op het voetpad terecht, op een paar meters vau sen torenmuor. Bet lichaam viel in de onmiddellijke nabijheid van een man, die zoo verschrok, dat hij bewusteloos neerviel. De jongeheer Dekker, die in de onmiddellijke nabijheid was, alsook de aldaar op post staande agent, kwarnen toeloopen en trokken den jongeling tot bij den muur. Ar.dere lieden die toekwamen, riepen yPas op, want daar valt er nog een Het was meer dan hoog tijd, dat beiden weg- spiongen, want op dit oogenblik kwam het meisje bijna plat met lichaam op de straat steenen terecht, op een meter afstand van den jongen. Uitwendig seheen de jongen geen kwetsuiin te hebben anders was het gesteld met het meisje, waar men de beenderen door het vleesch zag steken, terwijl ze een gapende wonde aan 't hoofd had, waaruit ze veel bloed verloor. bpoedig verscheen een geneesheer, doch deze kon bij beide ongelukkigen, die later bleken te zijn de 17jarige Willy M. en de 18jarige Alice P., slechts den dood constateeren. Een liefdesgeschiedenis is de oorzaak van dit veischrikkelijk drama. Voor hun wanhpops- plan ten uitvoer te brengen, hadden zij nog eenige postzegels gekocht, ten einde naar hun familie de brieven te kunnen zenden, waarin zij hun voornemen, om samen te sterven, te kennen gaven. Aan den commissaris van poli tie hadden zij het volgende briefje gestuurd //Mgnheer de commissaris, ondergeteekenden verklaren vrijwillig zich in den dood te be- geven." Als postscriptum werd gevraagd niet veel ruchtbaarheid aan de zaak te geven. Ja, indieu gij waterzuchtige zwellingen rond de oogen, in de enkels of polsen hebtindien gij voortdurende aandrang tot urineloozing, bezinksel in het water, branderige pijn bij de loozing hebtindien uw slaap verstoord is en gjj iederen morgen vermoeid opstaatindien gij stekende pijn in den rug en de lendenen hebt of rheumatische pijnen in de ledematen ischias, rheumatiek, jicht, steen, uremie kunnen de gevolgen ervan zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen nier en blaaskwalen, doordat zij de zwakke of zieke nieren genezen en versterken, en haar zoodoende in staat stellen om haar gewichtig werk, het filtreeren van het bloed, behoorlijk te verrichten. Uw leven hangt van uw nieren af, want iedere drie minuten, dag en nacht, wordt het bloed door de nieren gevoerd. Haar te verwaarloozen RECHTSZAKEN. A oor de rechtbank te Dordrecht is tegen Willem B., houder eener leesbibliotheek te Gorinchem, beschuldigd van overtreding van art. 240 van het W. v. S. (het in voorraad hebben van onzedelijke lectuur), f 100 boete of 50 dagen hechtenis geeischt. •v- v':'v a - MONKEY TRADE MARK ZEETIJDINGEN. Van 25 tot en met 27 April. A PEN-ZEE P. Maakt de koekepan als een spiegel. Slijpt de niessen zonder krassen blank en scherp. Verwijdert vlekken uit liout en marmer. Maakt potten en pannen dadelijk schoou. Zal Uw glas- en vaatwerk doen glinsteren. Maakt Uw vloerzeil weder nieuw. Van 25 tot en met 27 April werden langs de Oostsluizen alhier 62 binnenvaartuigen op en 58 afgeschutdoor de Westsluizen 34 op- en 23 afgeschut. Posit ie der StoomscJiepen. te TER NEUZEN. VERGADERING op Woensdag den 30 April 1913, des namiddags ten 8 ure, in het logement van den heer M. J. Adriaansen. De Voorzitter, P. VAN DEN OUDEN. is gevaarlijk, doch indien gij haar gezond houdt, houden zij u gezond. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen dit voor u doen en °haar genezen, indien zij ziek zijn. Te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. van Over- beekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending ge- schiedt franco na ontv. v. postwissel a 1,75 voor ee'n, of f 10,-voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- Zij, die lid van bovengenoemde vereeniging wenschen te worden, kunnen zich daarvoor aanmelden bij den Voorzitter. Het Bestuur vau den STAD PH1LIPPINE- en van den KLEINE STELLEPOLDER maakt bekend 1. Dat de vergadering van Stemhebbende Ingelanden dier polders zal worden gehouden te Philippine bij G. Voerman op Oonder- dag 8 Mei 1913, des voormiddags 10lli ure, van eerstgemelden en IP/ure van laatstgenoemden polder. 2. Dat de rekening van bet afgeloopen dienstjaar 1911/12 alsmede de door bet Be stuur ontworpen begrooting dienstjaar 1913/14 ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter in- zage voor de eigenaren van gronden in den betrokken polder zal liggen van 29 April 1913 tot den 7 Mei d. a. V. en voornoemde begrooting met memorie na hare vaststelling opnieuw acllt dagen ter inzage zal worden nedergelegd, terwijl van een en ander afschriften tegen be- taling der kosten verkrijgbaar zijn. Hoofdplaat, 26 April 1913. Het Bestuur voornoemd, E. CUELENAERE, n... B. VAN HIJFTE, j Uykgraven. J. J. PATEER, Ontvanger-Griffier. De ONTV ANGER DER REG1STRAT1E EN DOMEINEN te HULST zal in bet openbaar aanbesteden Bestek n«. 3. Dienst 1913. Deze aanbesteding zal geschieden op 9 Mei 1923, 'b namiddags P/3 uur, in het Hotel //Centraal" op de Markt te Neuzen. Het bestek met drie teekeningen zal vanaf 26 April 1913 verkrijgbaar worden gesteld bij den voornoemden Ontvanger te Hulst en bij den tijdelijk Opziener der Domeinen JOH. A. FE1J te Neuzen, na ontvangst van f 1,50 en liggen vanaf dien dag ter inzage in bet be- stedingslokaal. Plaatselijke aanwijzing zal geschieden op den 2 Mei 1913, des namiddags om 2x/4 uur, vanaf de Axelsche Brug. Nadere inlichtingen verstrekt voornoemde Opziener iederen werkdag van 1 2 uur. De inschrijvingsbiljetten moeten vrachtvrij worden ingezonden aan het bestedingslokaal, alwaar een bus zal geplaatst zijn tot verzameling van die biljetten. De biljetten kunnen tot het tijdstip van aanbesteding in de bus worden gestokeu. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. en Erven ADRIA AN DEN HAMER, en krachtens Rechterlijk Bevel, bij J. M. van Doeselaar te Axel (Sassing), op Zaterdag den 10 Mei 1913, des namiddags 3 ure, verkoopen AanhoOrigheden en Erf te Axel (Sassing) kadastraal aldaar bekend in sectie F no. 686 groot 93 centiaren. Aanvaarden dadelijk na de toewijzing Onmiddellijk daarna aan voormeld huis de volgende Kabinet, 3 Tafels, Kacbels, Klokje, Stoelen, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Gereed- schappen, enz. enz. en SCHRIJFBOEKEN in verschillende for- maten en liniaturen voorhanden in den boek- handel van de Firma P. J. VAN DE SANDE, Ter Neuzen. Trr Nemen. Huwelijks-aangiften. 25 April. Jacob van Wijck, oud 29 j., jm. en Adi'iana Tornelia Verelst, oud 29 j., jd. Abraham de Bree, oud 21 j., jm. en Sara Catharina de Feijter, ou'd 21 j., jd. Huwelijks-voltrekking. 23' April. Wessel Leunis, °ud 31 j,, jm. en Elsje Judith JUaria van Leuven, oud 25 j., jd. Marinus Izaak Verscheiling oud 22 j., jm.en Jansje Wilhelmina van Leuven, oud 22 j., jd. Geboorten. 20 April. Hendrika Janna Abrahammrna, d. van Jozias Hendrik Meertens en van Johanna Frede- rika de Regt. 23 April. Jozias Johannes, z. van Cor nells de Rijke en van Maria Dieleman. 25Apri'l. Maria I W ilhelmina, d. van Martinus van 1)001'n en van Wil- I helmina Willemsen. Pieter Leendert, z. van Johannis Schippers en van Janna Herrebout. jDatum. VLAG. NAAM. M3. Van en naar Lading. Voor Ter Weazen 25 Eng. s.s. River Thames 2242 Londen stukg. Zweeds s.s Oscarsburg 3251 New-Castle kolen 26 Eng. s.s. The Emperor 1822 Millom ijzer Eng. sch. Edwin 450 Charlestown pijpaarde 27 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. Eng. sch. Mary 344 Charlestown pijpaarde Van Ter Weazen i 25 Noor. s.s. Jern 2541 Grimsby ledig Eng s.s. Melrose 4679 Antwerpen rest, lad 26 idem Blacktoft 3138 Goole ledig idem Astrologer 2580 Leith idem idem River Lagan 2272 Londen stukg. Voor Gent t 25 Eng. s.s. Sea Hound 3085 Londen stukg. 26 Russ. s.s. Gen. Suwarow 535) Riga gemengd 27 Eng. s.s. Edie 2930 Goole kolen idem Hornby Castle 10505 Galveston gemengd idem Truro 2367 Londen stakg. idem Alt 2840 Goole idem Eng, sch. Ellen Lluyd 551 Charlewston pijpaarde V an Gent 25 Eng. s.s. Avocet 3985 Rotterdam stukg. 26 idem Eulmar 3593 Belfast idem Zweeds s.s. Ella 3304 Blyth ledig Eng. s.s. ilea Gull 2763 Londen stukg. 27 idem Smden 2226 Loole idem Noor. s.s. Kis 2421 I Grangem. ledig Voor Selzaete 25 3ng. s s. Jenesee 1 8009 New-Orleans creos.olie s.s. RICHARD vertrok 25 dezer van Hull naar Kroonstad. s.s. ELISABETH in lossing te Gent. 8.e. HELENA vertrekt heden van Genua naar Tunis, s.s. MAGDALEN A vertrok 26 dezer van Tunis naar Gent. mark. merk.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2