Gemengde berichten. Laatste Berichten. Overwerkte nieren. BURGER LIJKEN STAND. Handelsberichten. rechtszaken. Op den len Kerstdag 25 December 1.1. werd de slager J. Consijnze te Baarn vermoord. Drie personen uit isoest stonden verleden week te Utrecht terecht voor dit misdrijf. De eisch was voor elk twee jaar gevangenis, wegenshet duistere van deze moordzaak. Ann het Centraal-Station te Utrecht had de pachter der butfetten reeds drie jaar een paar jongens in dienst van 13 jaar die na 9 uur des avonds bij aankomst der treinen de reizigers attent maakten met ^Koffie Heeren". Thans is hier een einde aan gemaakt want wegens overtreding der arbeidswet, kreeg de pachter twee boeten elk van 3.— Te Rotterdam is een jongen, die op een goederentrein geklommen was om mede te rijden, er at gevallen en door den trein vermorzeld. De Rotterdammers zijn niet in hun schik, daar er kans is dat de inkomsten-belasting 1 o zal verhoogd worden. Oorzaak is het wetsontwerp tot regeling van Rijkswege van de pensionneering der gemeente-ambtenaren en werklieden. In de drie grootste steden Amsterdam, Rotter dam en den Haag bestaan dergelijke pensioen- fondsen, welke de gemeenten heel wat minder kosten dan die van het Ryk. Bygevolg zal er veel geld moeten bijgepast worden en van daar verhooging der plaatselijke belasting. Te Rotter dam bedraagt deze stijging in een jaar 800,000. De gemeenteraad heeft daarom besloten zidh tot de regeering te wenden met verzoek het wetsontwerp te willen wijzigen. Comedie. De Haagsche Raad heeft ver leden week lang gepraat over hetSchouwburg- vraagstuk. De conclusie is dat een eommissie zal benoemd worden buiten den Raad om te onderzoeken of de Oude Schouwburg brand^e- vaar oplevert, en zoo ja, welke maatregelen genomen moeten worden om dezen Schouwbnrg weder bespeelbaar te maken. Alle groote plannen zijn voorloopig van de baan, en er is veel kans dat de sluiting van verleden jaar niet eens noodig was. Een merkwaardig geval Bij een landbouwer te Molenaarsgraaf, deed zich naar de H. Crt. meldt, het volgende niet alledaagsche geval voor. Toen de landbouwer in den stal kwam, vond h« ziin Paar(l met een hoef van een zijner achterpooten in den bek. Het dier kon'den poot met geen mogelijkheid uit den bek krijgen. Met behulp van buren werd een hout in den bek gestoken, waardoor deze verder werd ge- opend en het paard uit zijn onaangename positie werd verlost. Te Amsterdam is, zoo meldt de H. Crt., gearresteerd een 24jarige postbode, die ver- schillende poststukken, hem toevertrouwd, zich toeeigende. Van allerlei dingen vielen hieronder, als brieven, ansichtkaarten, pakketten, enz. De voorwerpen verborg hij bij zich thuis, bij zijn ouders en bij kennissen. Zooals te begrijpen is, kwamen de diefstallen toch aan 't licht, hetgeen leidde tot de arrestatie. Bij nader onderzoek is aan het licht gekomen, dat luiheid de oorzaak van een en ander is. De postbode verbrandde nl. zijn brieven, het geen hem het bestellen uitspaarde. Een boek voor alle schoolkinderen Naar het N. v. N. verneemt, zal het aandenken, dat alle Nederlandsche schoolkinderen zullen ontvangen van het Ceutraal Comite voor Plan 1913, bestaan in een toepasselijk boekwerk. Eenige merkwaardige getallen. Bekend is de berekening, welke ons toont dat in den oorlog voor elken soldaat, die neergeveld wordt, diens gewicht aan lood verschoten moet worden schrijft de H. Crt. Hoewel in de moderne oorlogen eerder met nikkelstaal dan met het zachtmoedige lood geschoten wordt, gaat de berekening nog op. De Engelschen hebben in den Boerenoorlog vrij wat meer gewicht aan ammunitie verschoten, dan 't gewicht aan ge- snenvelde Boeren bedroeg. Een andere vraag op dit gebied is de vol gende. Hoe lang leeft een kanon Zeer lang, zal men zeggen, indien men de goede aardige vunrmonden op de wallen van Naarden aan- schouwd heeft. Integendeel, een kanon leelt slechts een seconde. De Japanners losten niet meer dan honderd schoten uit denzelfden loop van hun scheepsgeschut. Daar elk schot een honderdste seconde duurt, was het kanon na een seconde gewerkt te hebben, in den waren zin des woords uitgepraat. Wat kost een oorlogsvlieger zal men mis- schien vragen De Fransche regeering rekent, dat een vliegofficier met apparaat en bijbehooren, honderdduizend franken kost. Dat wil zeggen, als men de kosten van vliegkampen, reparatie- terreinen, en ongevallen over het totale aantal vliegende militairen omslaat. Valt dus niet mee. Ten slotte, hoe lang leven wij Indien wij het mooi maken twintig jaar. Neem den ge- middelen levensduur op veertig jaren, dan wordt daarvan verslapen veertien jaar, vereten, ver- dronken en verrookt vijf jaar, en als het mooi is, niet meer dan een jaar verkleed. Met recht zei Goethe,/Grau ist alle theorie" en hij leefde dan ook meer dan tachtig jaar. Ter waarschuwing van reizigers en speciaai van hen, wier familieleden in ver afgelegen landen wonen, deeR een der lezers van //de Tijd" aan dit blad het volgende mede Een heer uit Java, wiens familie tijdelijk in Zwitserland verblijf houdt, ontving uit Pontresina een telegram, zg. van zijn vrouw, hem ver zoekende haar, aangezien zij haar geld verloren had, telegralisch f 500 te doen toekomen, het geen hij onmiddeliijk deed. Uit haar brieven bleek hem echter" later, dat zij nooit in Pon tresina verblijf had gehouden, dus ook het telegram niet verzonden had. Nader onderzoek bracht aan het licht, dat een oplichtster het telegram met den naam zijner vrouw, wie zij in een der Zwitsersche plaatsen had leeren kennen, onderteekend en verzonden had, om op deze manier aan geld te komen. Zooals hierboven vermeldt, gelukte haar dit volkomen. De schrijver voegt aan het bovenstaande den raad toe, met de achterblijvende familieleden een bepaalde onderteekening, hun alleen bekenc af te spreken en op telegrammen en brieven, die met dien naam niet onderteekend zijn, niet in te gaan. Kussen op het perron verboden. Een jonge Zwitsersche architekt had eenigen tijd geleden op het station te Sarnen, in het kanton Unterwald, de vermetelheid om een jonge dame die hij absoluut niet kende, een kus te geven Vreeselijk verontwaardigd liep het meisje naar den commissaris van politie en diende een aan- klacht tegen 't „brutale jonge mensch" in. Dezer dagen moest de architekt dan ook voor het gerecht verschijnen, waar hij een boete van 10 francs tegen zich hoorde eischen. De jonge dame was natuurlijk als getuige op de terecht zitting, doch hoe groot was de verwonderingder recbters, toen na afloop der zitting aangeklaagde en aanklaagster gearmd het gerechtshof ver- lieten, na nog vooraf even te hebben medegedeeld, dat zij binnenkort in het huwelijksbootje hopen te stappen. De gemeentelijke autoriteiten te Sarnen heb ben zich thans gehaast op het station een bord te plaatsen, waarop te lezen isKussen op het perron ten strengste verboden (H. Crt.) Een Berlijnseh koopman beleefde te Leipzig een onaangenaam avontuur. In den trein knoopte hij kennismaking aan met zekeren Lehman. Beiden besloten in betzelfde hotel af te stappen. Toen de koopman 's nachts naar bed ging en, volgens zijn gewoonte, onder het bed keek, ont- dekte hij tot zijn verbazing een man er onder liggen, diezijn reisgenoot Lehman bleek te zijn. De koopman sloeg alarm, haalde met behulp van hotelpersoneel het individu onder 't bed vandaan. Toen men de politie waar- schuwde, sproug Lehman uit't venster op straat. Hij bleef ongedeerd en koos't hazenpad. Volgens het signalement heeft men hier te doen met een bekenden trein- en hoteldief. Kunstmatige paarlen. In Japan bestaat, naar de H. Crt. meldt, een cultuur, die nergens anders op de wereld ge- vonden wordt. Het is de kunstmatige paarl- oestercultuur op de Mikimoto Pearl Culture Farm in de Aga-bocht. De daar levende oesters worden zorgvuldig beschermd tot zij drie jaar oud zijn. Dan worden zij uit zee opgeviscbt en geopend. Vervolgens wordt een vreemde substantie in de schaal gebracht en worden zij weer op den zeebodem gebracht. Navier jaren ongeveer vischt men ze weer op, om de paarlen, die zich intusschen gevormd hebben, van de schaal te verwijderen. Deze kunstmatige paar len moeten van de schaal gesnedeD worden, zoodat de natuurlijke paarl in de oester z^elf gevonden wordt. Hierdoor is de eene zijde van deze kunstmatige paarlen glad, zoodat deze zeer goed voor het verwerken in broches, ringen enz. geschikc zijn, maar niet tot kettingen ge- regen kunnen worden. In ander opzicht is de kunstmatige paarl niet van de natuurlijke te onderscheiden. Tegenwoordig wordt reeds een niet onbelangrijke hoeveelheid kunstmatige paarlen naar Europa en Amerika geexporteerd. Zwolle. Door de Provinciale Staten is ge- kozen tot lid der Eerste Kamer de heer baron De Vos van Steenwijk, de candidaat der rechtsche partijen. Brussel. Omtrent den stand der staking kan worden bericht dat alhier alle gemeente- bedrijven werken. De trams loopen. In de groot industrie staakt een derde der werklieden. Clxarlefoi. Het werk in de kolenmijnen staat nagenoeg geheel stil. In de metaal- industrie wordt gedeeltelijk gestaakt, in de glas- nijverheid wordt nog volop gewerkt. La Louviere. De staking is algemeen in het bekken van het centrum. Slechts enkele mijnen werken. Luik. Het aantal stakers wordt alhier op 25000 geschat. De tramwegen voor het buurt- verkeer zouden hedennamiddag stop zetten. Verschillende telegraafverbindingen zijn door- gesneden. Luik. In 10 kolenmijnen staat het werk stil. In de rijks-ammunitiefabriek staakt de helft der werklieden, ongeveer 1500 man. Gent. Bijna al de werklieden van den stads reinigingsdienst staken. In de spinnerijen en weverijen wordt gewerkt, doch in de metaal- industrie niet. Antwerpeu. De Red-Star Line nam met het oog op de staking bijzoudere maatregelen om den geregelden dienst te verzekeren, Vele werklieden melden zich aan om dienst te doen. De dokwerkers alhier staken niet. Madrid. Na een militaire plechtigheid loste gisteren zekere Sanchez revolverschoten op den Koning. Een schot ging rakelings langs diens hand. Hij liet zijn paard steigeren, zoodat hij ongedeerd bleef. Er hebben vele arrestaties plaats gehad. Vermoedelijk heeft men te doen met een complot JP O L. 1 T I E. Aan het bureau van politie alhier is als ge vonden gedeponeerd een parapluie. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Hulst, 14 April 1913. Rotterdam, 14 April. Binnenl. Granen. Ter markt was een goede voorraad Tarwe in diverse soorten. Puike werd prijshoudend verkocht. Bruine Boonen als voren. Meel. De markt was vorige week vaster gestemd en de noteeringen waren iets hooger. Kooplust beperkt. Men noteert: Goede Tarwe per hectoliter van 7,75 a 8,50 mindere 6,a 7,— Essex per 100 kilo van 10,a 11,50 W.ilhelmina f 9,80 a f 10,25 tusschensoorten 8,75 a /9,50; afwijkende soorten 7,75 a 8,25; Rogge per hectol. 6,25 a 7, en per 100 kilo f 8,a, 8,50 Gerst per hectol. f 5,50 a 6,25 Chevalier 6,50 a 7,Gerst per 100 kilo /10,a 12,25 Chevalier 12,50 a 13,50 en extra daar- boven. Goede Haver per hectol. lange f 5, a /5,50 dikke 6,a /6,50 en per 100 kilo f 10,a 11,25afwijkende 6,50 a f 7,50 Paardenboonen 7,50 a f 8,50 Witte Boonen 12,— a 15,Bruine Boonen 12,— a 14,mindere soorten /6,a/10,Kroouerwten 9,a/ll, gewone groene 8,a 10,Voedererwten f 6,a f 6,50 Kanariezaad Friesch 14, a 17,en per 100 kilo 25, Buiten 1. Granen. Tarwe "vast. Rogge vooral Zuid-Russische hooger. Mai's met handel in Amerik. mixed. Gerst goed gevraagd en prijzen beter. Grutten onveranderd. Tarwe per 2400 kilo /190 a 220; Rogge per 2100 kilo; Helena 180Bulgaar /174; Gerst Zwarte Zee 160 Amerik. Mais 132, gele La Plata f 140 per 2000 kiloBoek weit f 175 dito Grutten f 260 per 2100 kilo. Haver 7,25 a 7,50 per 100 kilo. Meel. Prima inl. en prima Belg. 13, a 13,75le soort 12,25 a 12,60 Zeeuwsch patent 13,Ongebuild 12, a 12,25 Duitsch patent 13,a 13,75; extra puik Hongaarsch 19,— a 20, Middelsoorten 18,prima Amerik. patent 13,75 a 14,25 le soort 13,— a 13,50 2e soort Bakers 12,25 a 12,75 Rogge- bloem f 9,50 a 11,per 100 kilo. Runderprijzen 76 a 86; Ossen 74 a 84Stieren 66 a 74Kalveren 100 a 125 Schapen 60 a 66; Varkens 50 a 56; licht soort 55 cents per kilo. Melkkoeien /150 a 275 Kalfkoeien 160 a 300; Stieren 125 a 270 Vaarzen /110a/160; Pinken 85 a /125 vette kalveren 60 a 100; fokkalveren /15 a 22; nuchtere kalveren 10 a 14 Biggen 10 a 16 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en bonte 2,a 2,25 Brielsche kralen 3, Bravo's en goede Eigenheimers 2,a /2,20 Mindere soorten 1,25 a 1,50 alles per mud. Maltha's S1/^ a 6 cent per kilo. Boterprijzen in vaten 52 a 60, stukken van 1/2 kilo 75 a 80 cent. Zoetemelksche kaas 24,a 33,per 50 kilo. Leidsche kaas le soort 23,a 25,2e soort 18,a 22, Zeeuwsche eieren 3,75 a 4, Veilingseieren /3,50 a /4,25; Buitenl. /3,10 a f 3,25 per 100 stuks. VI as. Blauw Holl. 2,50 a 2,75; Holl. geel 2,80 Zeeuwsch Wit 1,80 a 2,per steen. L ij n z a a d. Voer 10,50 a 11,Zaai 12,25. Koolzaad 12,75. Karwijzaad 12,50 a 12,75. Oud 14-• Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 13,50; Antwerpeu 23^2 fr., per kan 9 a 9Y3 cent. Java-koffie in balen gewone soorten 49 cents en Beste Santos 39 cents per half kilo. Beetwortel-Suiker ll7/8. Geraffineerde 15,— Ter Neuzen, 14 April. Boter per 1/2 K.G. O^1^. Eieren per 26 stuks 0,85. Antwerpeu, 12 April. Chili-Salpeter prijshoudend loco fr. 28,65 April fr. 28,30; Mei fr. 27,25; Febr./Maart 1914 fr. 26,35. VEEHANDEL IN BELG IE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,70 tot fr. 1,95, geslacht vleesch kalveren van fr. 2,20 tot fr. 2,60 per kilo, geslacht vleesch schapen van fr. 1,80 tot fr. 2,— per kilo, ge slacht vleesch varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,05 tot fr. 1,18, volgens kwaiiteit. Positie der StoomscJiepen. Dagelijks worden door een gezond mensch omstreeks 30—40 gram urinestof en I gram urinezuur afgescheiden en deze hoeveelheid is voldoende om tot een noodlottig einde te leiden wanneer zij in het lichaam achterblijft. Alleen uw nieren kunnen u redden, want zij alleen dragen zorg voor het filtreeren van het bloed. Wanneer de nieren echter overwerkt zijn, blijft een gedeelte der scbadelijke stoffen in het bloed achter en dientengevolge gevoelt gij u vermoeid en dof, gij begint last te krjjgen van rugpijn, hoofdpijn, stijfheid in de spieren en gewrichten, duizeligheid, bezinksel in het water, waterzuchtige zwellingen in de enkels of rond de oogen. Misschien moet gij des nachts dikwijls opstaan, of de urineloozing geschiedt moeilijk en pijnlijk. Wanneer de bovenstaande verschjjnselen ver- waarloosd worden, kunnen gevaarlijke en onge- neeslijke ziekten der nieren en blaas zich ongestoord verder outwikkelen en plotseling, zonder waarschuwing, optreden. Geneest uw nieren terwijl het tijd is, leeft zoo rustig mogelijk, vermijdt buitensporigheden van welken aard dan ook, houdt u aan een eenvoudig dieet, en zet een kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen door, totdat ieder spoor van uw. kwaal verdwenen is. Dit geneesmiddel herstelt de goede werking der nieren en blaas, het verdrijft het urinezuur, de oorzaak van lendenjicht, .heumatiek, niersteen, enz., en het voert het overtollige water af, waardoor de oorzaak van waterzucht enz. wordt weggenomen. Te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. van Over- beeke—Leunis, Westkolkstraat. Toezending ge schiedt franco na ontv. v. postwissel a 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- merk. pUchtweto^din,, tot eene boete van /I, subs. 1 V' Lk c?mm'88'onna'r te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van /3, subs. 3 dagen hecht. V' u cpmmlssionnair te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. H4 P" S" en D G ^isschers, wo- t ts- ?i Za®™8l8& en Ter Neuzen, ter zake van over trading der Visschenjwet. Ter Neuzen. Huwelijks-aangiften. 8 April. Jan Dooms, oud 20 j., jm. en Louisa de Bock, oud 18j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 April. Ludovicus Fran- ciscus Berckman, oud 27 j., jm. en Janna Dieleman, oud 18 j., jd. Geboorten. 6 April. Cornelis Pieter, z. van Cornelis Martinus 'tGilde en van Pieterneila van IJk. 8 April. Jan, z. van Willem Johannes Jansen en van Pieterneila Adriana van Tatenhove. Cornelis, z. van Cornelis de Visser en van Lijntje Verhelst. 9 April. Maria, d. van Cornelis Hendrik Albertus Vermeulen en van Cornelia Maria Johanna Vlaander. 12 April. Elisabeth, d. van Pieter van den Hout en van Cornelia Adriana Deij. Overiijden. 7 April. Theodorus van Kouteren, oud 48 j., echtg. van Maria Dobbelaar. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 10,Rogge 8,10, Wintergerst f 10,15, Zomergerst f 9,50, Haver 10,-, Erwten f 10,30, Witte boonen f 13,Bruine boonen 10,50, Duivenboonen f 11,50, Paardenboonen f 10,30, Boekweit -,Lijnzaad /12,Koolzaad Aardappels f 2,25. Boter per kilo 1,20. Eieren per 26 stuks 0,80. Ter weekmarkt waren aangevoerd 39 stuks rundvee, 28 varkens, waarvan verkocht 16 stuks rundvee, 25 varkens. 6.8. RICHARD wordt beden te Hull verwacht. s.s. El IS A BETH vertrok 12 dezer van Sfax naar Gent, s.s. HELENA van Hull naar Genua passeerde 12 dezer Quessant. 8.8. MAGDALEN A vertrok 2 dezer van Newcastle on Tyne naar Livorno.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2