A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad ZeeRwsch-Vlaaiderei. AANBESTEDING. VAN HOUTEN'S Cacao No. 5902 April 1913. 0 0 r Gemengde berichten CUDERDOM en JEUQD 53e *?aar^an^. EBRSTH! BLAD. aanbesteden het aanleg-gen van een Grind- weg ter lengte van 1838 M. op den binnendijk in deze gemeente. Binnenland DRINKEN ABONNEMENT er drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per poetVoor ederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor net ovenge Buitenland 2,—Men abonneert zich bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVEKTESTl ENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. By directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt dt pigs slechts t w e e m a a.l berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend Telefoon No. 25. Inzending van advertentien v6or 1 uur op den dag der uitgave. WHuntlm-, WneaiJag. en «>ljdn«nvnntl, alUpresonderd op CenlilHgrn t»IJ de Vims P. JI. lil OK MIBK, «ar Wenien. Burgemeester en Wethouders van HOEK, zullen op Vrijdag 25 April 1913, des namiddags twee lire, ten Raadhuize Bet bestek is verkrygbaar ter gemeente- secretarie a 0,25 oftegen toezending van 0,26. Aanwijs zal worden gegeven op den dag der besteding des voormiddags elf are, waartoe samen te komen aan de woning van P. F. D'Bollandkb. Hoek, 10 April 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. Reuter seint uit Berlin d.d. 9 April ../De Keizer brachfe heden op Hobe Mark een bezoek aan de Koningin en Prins Hen- drik." In de St.-Ct. No. 83 is opgenomen een K. B. van 31 Maart (St.bl. No. 117) tot nadere wijziging van het K. B. van 26 Oct. 1906 (St. bl. No. 273), houdende bepalingen omtrent de Commissien van deskundigen voor de Rijn- vaart en omtrent de Rijnsehippers- en scheeps- patenten. RECHTSZAKEN. Het gerecbtsbof te 's Hertogenbosch heeft Dinsdag bevestigd het vonnis der raadkamer van de arrondissementsrechtbank aldaar, waarbij de in-gijzeling-stelling van den heer Adr. Juten, uitgever te Bergen op Zoom, werd bevolen in verband met het niet willen noemen van den schrijver van artikelen contra Mr. Hartog en Boschman te Bergen op Zoom. Deze zaak zal in cassatie worden behandeld voor den Hoogen Raad. Een verdiende hulde Zoodra te Wijk-aan-Zee bekend was dat aldaar een pokkengeval zich voordeed. heeft de ge- neeskundige Dr. De Waard alles in het werk gesteld om die vreeselijke ziekte te beperken. Uit eigen beweging ging bij over tot een vac- cinatie en revaccinatie in dat dorp. Het is dan ook bij een geval gebleven. Door tusschenkomst van een der bewoners is den ijverigen dokter door de sehqoljeugd een aubade gebracbt, d. w. z. voor zyn huis werd een eenvoudig toepasselyk lied gezongen, terwijl bloemen door een paar kin- deren werden aangeboden, Deze eigenaardige dankbetuiging en waar- deering werden zeer op prijs gesteld. (H. Crt.) Een koe door een spijker gedood Van den veebouder G. Neven Gz. te Stolwijk stierf na een korte ongesteldheid een zyner beste melkkoeien. Bij onderzoek is gebleken, dat het hart verwond was door een spijker, die het beest ingeslikt had. Dit geval geeft Neven licht een schadepost te boeken van 200. Alweer: de drank! Vrijdagmorgen verliet, volgens de H.Crt., een landbouwer uit Roswinkel de ouderlijke woning; Zondagmiddag werd zyn ljjk uit het kanaal opgedregd. Zijn horloge stond op 12 uur 10, zoodat vermoed wordt, dat de man Vrjjdag-avond reeds om dien tijd in 't kanaal is geraakt. Sterkedrank, waarvan hij nog al eens misbruik maakte, moet oorzaak van het ongeluk zijn. Men schrijft aan de Prov. Gron. Crt. Naar aanleiding van een staking onder de Werk- lieden der stoomdorschmachine te Ommelander- wijk sprak deze week de landarbeidersvereeni- ging aldaar den boycot uit over de heeren Gebr. Weits, landbouwers aldaar. De andere landbouwers gaven nu een bewijs van solidari- teit door ten getale van 31 naar het land van de heeren Weits te trekken en het werk af te maken. In verschillende bladen, schrijft de H. Crt., kan men lezen, dat de toren van de Oude kerk op bet Oude Delft te Delft de laatste dagen bedenkelijk voorover begint te hellen, zoo zeer zelfs dat men ernstige gevolgen vreest. Reeds zouden groote scheuren zijn ontdekt. De be woners in de omgeving zouden hun huizen reeds hebben verlaten en het terrein zou afgezet zijn. Men make zich niet al te ongerustDe bladen, die dit onrustwekkende bericht ver- spreiden, zijn slacbtoffers van een aardige Aprrl-grap van een onzer ge'illustreerde bladen. De Delftsche toren staat al sedert eenige eeuwen een beetje scheef, roaar op geen stukken na zoo scheef als op de ,/kiek", die bedoelde illustratie op 1 April te zien gaf! Toen j.l. Zondag J. de R. te Tuil en 'tWaal (U.) uit de herberg //Het Molentje" kwam, zoo vertelt de Tel., schoot iemand hem een kogel in den buik. Zijn toestand was zoo- danig, dat hij niet vervoerd mocht worden en de verpleging in »Het Molentje" moest ge- schieden. De dader, een zekere M., moet zich Maan- dag zelf bij de politie aangemeld hebben. De Musschenvriend. Er zullen slecbta weinige reizigers zijn, die Parijs bezoeken, en niet kenDen den ouden heer, die in den tuin van de Tuilerieen de musschen voedert. Misschien is het minder bij de vreemdelingen bekend, dat deze musschenvriend tal van na- volgers heeft, die zich met meer of minder succes, in de andere Parijsche parken onledig houden met het voederen en dresseeren van de straatmusschen. Een hunner, die het Pare Monceau tot zyn arbeidsveld heeft uitgekozen, brengt zichzelfen zyn beroep van musschenvriend in opspraak, door op te kracbtdadige wijze partij te kiezen voor zijn musschenvrienden. Wat is het geval Terwijl hjj weer op zijn gewone wjjze bezig was, zijn musschen te voeren, kwam daar een hongere duif aangestapt, om haar aandeel te vragen van de broodkruimels, die er werden neergestrooid. Dat was echter niet de bedoeling van den musschenvriend en hij traehtte de duif te doen begrijpen, dat de neergestrooide broodkruimel- tjes bestemd waren voor de musschen van het park en niet voor de dniven. De duif, die blijkbaar niet begreep waarom de musschen zoo voorkomend werden behandeld, terwijl de meneer tegen haar onvriendelyk optrad, liet zich niet zoo maar verjagen zij bleef vrijmoe- dig tusschen het musschenvolk rondstappen en zelfs, als een van de musschen te dicht in de buurt kwam van het broodkruimpje, waarop zij haar duivenoog had laten vallen, geneerde •>zij zich niet, naar de musschen te pikken. Dit nu kon de musschenvriend niet toestaan en toen de duif weer naar een paar van de musschen had gepikt, ontstak de meneer daar- over in zulk een woede dat hij zijn wandelstok opnam en de argelooze duif een paar tikken toediende, welke het arme dier neervelden. Er waren een paar agenten in de nabijheid, die meenden te moeten ingrijpen en met een heel relletje werd de musschenvriend naar het bureau opgebracht. Wij zi;n hier allemaal wel een beetje nieuws- gierig, wat er met hem zal gebeuren De man heeft met zijn wandelstok een duif gedood in een openbaar park, en dat mag gelukkig zoo maar niet. Maar aan den andereu kant deed de man het, om zijn musschen-bescher- melingen te beveiligen tegen een aanrander, voor wien het door hem neergestrooide voeder niet was bestemd. De rechter zal uitspraak mogen doen. Wilt u me wel gelooven, dat zoo'n proces over een gedoode duif, met een troep musschen als getuigen a decharge, ons bier een op- luchting is, na zooveel auto-banditisme P. (Alg. Hbl.) Voor doove wielpijders. Het bestuur van den A. N. W. B. heeft nu een middel bedacht ten gerieve van de dooven die er tegen opzien van het wielrijden te ge- uieten omdat zij de waarschuwingen van een ihem of haar achterop rijdenden wielryder, motorwielrijder of automobilist niet hooren. VooV hen, die volgens een geneeskundige verklaring doof of hardhoorend zijn, stelt het bestnur verkrygbaar een kenteeken, bestaande uit twee blauwwitte schilden met Bondswapen, welke links en rechts van het achterwiel aan het frame bevestigd worden, zoodat de hen achterop rijdenden kunnen zien, dat een doove voor hen uit rijdt en dus kunnen weten hoe ziij zich te gedragen hebben. Er wordt een nieuw lichtschip gebouwd ter vervanging van de //West-Hinder", die ver- leden jaar in den grond werd geboord. Naar //De Duinegalm" van Oostende bew'eert, zal het vaartuig gebouwd worden naar het model der z/Noord-Hinder" het Nederlandsche vuurschip, dat zoowel om zyn vorm als om zijn inrichting als een model mag beschouwd worden. Te Cambridge heeft een Hongaarscb kapi- tein, Scanle genaamd, zijne twee kinderen ge dood en daarna zelfmoord bedreven. Zes weken geleden had, naar de G. Crt. sneldt, zijne vrouw bet leven gescbonken aan een baby, doch was daarna gestorven, terwijl ook bet kindje spoedig daarna overleed. De kapitein en zijn vrouw waren vurige aanhangers van het spiritisme en er van over- tuigd, dat het leven op aarde slechts een tijdeljjke toestand was, voorafgaande aan een nieuw leven, en dat er na den dood een geeste- lijke vereeniging der zielen zou plaats vinden. Na de begrafenis zijner vronw vertoefde de kapitein met zijne kinderen bet grootste ge- deelte van den dag op het kerkhof, omdat hij geloofde, dat op deze plaats de ziel zijner vrouw zich aan hem zou openbaren. Ook aan zijne kinderen herhaalde hij voort- durend, dat hun moeder gelukkig zou zijn, hen zoo dicht by zich te hebben, om hen aldus er op voor te bereiden, haar zooals hij het noemde //te gaan wedervinden". Met dit denkbeeld voor oogen moeten de twee kinderen gewillig den dood hebben aanvaard. Het drama voltrok zich in de kleine woning van den kapitein te Cambridge. Voor zyn zelfmoord richtte hij een brief aan een vriend, waarin hij te kennen gaf, opgehouden te zullen hebben met leven wanneer hij den brief las. Onmid- dellijk waarschuwde deze de politie, die zich naar de aangeduide woning begaf. Daar vond men op het bed uitgestrekt de twee kinder- lijkjes naast den vader, die hen, alvorens zich zelf te dooden, een kogel in het hoofd had geschoten. De dood moet voor alle drie on- middellijk zyn ingetreden. Krokodillen. Eenigen tijd geleden werd de kotta Pekalon- gan weer in beroering gebracht door de eerst vage, later meer stellige, bewering, dat er in de kali twee kaaimannen gevangen waren, welk gerucht waarheid was, want men kwam later met een dier dieren als overtuigingsstuk op een wagen de kotta inrijden. Het leek wel een triomftochtEerst werd halt gehouden by de school, vervolgens bij het residentiekantoor, daarna werden de leerlingen van het tweede schoolgebouw in de gelegen- heid gesteld het monster te aanscbouwen en eindelijk trok men in optocht naar den resi dent. Men beweerde namelijk, dat er een premie van f 10 was uitgeloofd voor elken gedooden kaaiman. Ten slotte ging de stoet, die natuurlijk weer heel wat Javanen en Chineezen op de been bracht, terug naar kampong Pandjang en werd het monster gedeponeerd voor de woning van het ongelukkige slachtofler, dat eenigen tijd geleden, zooals men weet, door krokodillen was verslonden. Spoedig liet men een der dieren, want het waren er inderdaad twee, een operatie ondergaan en men beweert nog een been, natuurlijk dat van het slachtoffer, in de ingewanden te hebben aangetroflen. Wel werd er verteld, dat er een krokodillen- bezweerder was overgekomen en de lieve dier- tjes zich heel kalm door dezen persoon hadden laten knevelen, doch wij vonden dit 'n beetje 'onwaarschynlyk en vinden de andere bewering meer geloofwaardig, schrijft de correspondent te Pekalongan van het /,Sem. Hbl." Den vorigen dag waren namelijk eenige Ja- vascbe prauwen uitgezet, waarin hengels met eenig aas en daarop schijnen de twee ondieren te zyn afgekomen, hetgeen hun noodlottig is geworden. Ze waren ongeveer 21/s M. lang en vermoe- delijk dus nog jong. Er moeten nog grootere gezien zyn. Het niet geopereerde dier was 's avonds nog levend en lag met het andere dier broederlijk vereenigd in het huieje van den verslondene, do'ch men had den bek en de pooten goed gebonden, terwijl de staart in be- dwang werd gehouden door eenige daarop staande inlanders. Tegen 'n klein entree werd iedereen in de gelegenheid gesteld, de twee monsters van naderbij te bezien en de onder- nemers van dit zaakje maakten goede zaken, want er werd een druk gebruik van gemaakt. Van alle kanten kwam men toeloopen en het huisje was geregeld vol. Als nu de vrouw van den verslondene er maar het meeste profijt van heeft, vinden we dit uitstekend. (Teh) TER VEI/.EVS PR A ST.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 1