Tsr Neuzensche Gourant buWebluken stancT Dinsdag 8 April 1913. No. 5900. Gemi^n^de berichten, Laatste Berichten. Handelsberichten. T"SA7"!H]IHIXDZE3 jE3Xj-A.XD. De vrouw en de politie-hopdBp den veldwaehter Van Run, te den Dungen, werd, volgens de H. Crt., aangifte gedaan, dat 18 Maart j.l. door een onbekenden bedelaar een gouden daroesring ten nadeele van vrouw v. d. Mugbeuvel was ontvreemd, waarnaar destijds door voornoemden veldwaehter een oriderzoek werd ingesteld, doch zonder resultaat. Op den lsten April ontmoette de veldwaehter bedoelden persoon in de gemeente. Hi) werd aangehouden en in verhoor genomen. De veldwaehter wist hern een volledige bekentenis met aanwijzing te ontlokken en zette hem achter slot en grendel. Toen de verdachte bemerkte, dat de veldwaehter op onderzoek uit was, toonde hp in de eel zijn krachten, nam een onderlaag van de zoogenaamde brits, waar- »ee hi) een ijzeren raamdeurtje verbrak en zoodoende in de brandspuitbergplaats terecht kwam. Die deur wist hp eveneens te openen, •m langs dien weg te ontvluchten, doch hij had niet gerekend op de kordaatheid van de vrouw van den veldwaehter, die zich voor die deur wtt den politiehond n Made" posteerde. Zoodra de verdachte eeniggedruisch maakte liet//Made" zich hooren en vloog op de deur aau, als deze geopend werd. Voor //Made" toonde de verdachte respect. Onmiddellpk waren de burgemeester en de veldwaehter Tielemans uit St. Michiels- Gestel aanwezig, die met behulp van een burger het individu geboeid naar's Bosch achter sterker slot en grendel bracht. De verdachte bleek •en gevaarlpk sujet te zijn. Het opruinaen van het s.s. „Eastwell". De correspondent van deTelegr. te IJmuiden sckrijft d.d. 4 April Nadat Woensdag de officieele beslissing tot opruiming was gevallen, is men Donderdag onverwpld er aan begonnen. Het eerste werk ii geweest, de ankers af te trekken voor zoover dit mogelijk was en toen ze niet verder kwamen, heeft men eenvoudig de kettingen laten springen, waarvoor de eerste lading dyuamiet gebezigd word. Een tweede, zwaardere lading, deed den kop uit elkander springen, waardoor de ankers op den bodem zonken. Deze zullen binnenkort worden gelicht. Het verdere plan is nu ongeveer als volgt nadat men den kop geheel zal hebben uit elkaar geschoten, zal van het voorschip het dek worden opgeblazen en zal men 'n deel van den gescheurden bakboordswand doen springen waarna met z.g. grijpers voor zoover mogelpk de lading uit het voorschip gelost zal worden. Onderwijl zullen duikers het achterschip zooveel mogelijk lossen, dat men trachten wil later in zijn geheel te lichten en te verleggen, zoo, dat het geen gevaar meer oplevert. Slaagt men daarin niet, dan zal ook het achterschip worden opgeblazen. Het opblazen geschiedt door het aanbrengen van dynamiet in kistjes van 25 K.G., waarvan er een tot acbt gelijktertijd worden aangebracht, naar gelang men meer ot minder wil wegblazen, en die men laat ontspringen door electriciteit. Het duikerswerk, daarbij benoodigd, staat onder leiding van den bekenden Martin Sperling, thans bijgestaan door 3 duikers van IJmuiden, welk aantal spoedig vergroot zal worden. Het koperwerk wordt om zijn grootewaarde vooraf zooveel mogelpk gesloopt. Heden werden o.m. ruim 200 balen rijst ge- borgen, waarvan een aantal nog nagenoeg ge heel droog waren. In het geheel zijn dan van de 80,000 balen er een goede 1500 geborgen. Het opruimen van de zware stukken zal na- tuurlijk uiterst langzaam gaan, daar men met bokken moet werken, waarbij men in hoofd- zaak afhankelijk is van de weersgesteldheid. Al het oude pzer en koper zal worden op- geslagen en ingevolge de wet na een jaar ver- kocht worden. Om de geloste lading spoediger te verkoopen, zal een speciale vergunning aan de regeering gevraagd worden. Als een tragische-komische gebeurtenis moeten we nog vermelden, dat de eerste zware dynamiet- ontploffing twee slachtoffers eischte, die echter niet betreurd worden. Twee groote 'oruinvisschen hebben 1 hun nieuwsgierigheid om het werk van nabp te zien met den dood moeten bekoopen. Ze werden morsdood gestagen. Voor de veiligheid van al te nieuwsgierige menschen heeft men van den Noordpier een gedeelte voor het publiek afge- sloten, terwijl men den lichtopstand aan bet einde van den pier extra beschermd heeft. Ofschoon men hoopt den hinder voor de scheepvaart spoedig te overwinnen, zal met het geheele opruimingswerk tocb wel een klein jaartje heengaan. Langs de straat. Overtreding. Onder dit opschrift schrijft LeoindeTelegraaf: Het is wel niet juist langs de straat gebeurd, maar veel scheelt het niet, en het is wel een grappig gevalletjeen daar het bovendien zoo authentiek mogelijk is Twee uur 's nachts. Halve duisternis in de gasbelichte straten, fletsch licht langs de wegen waarboven zoetjes de bleeke bollen van 'telec- trisch licht schommelen. Winkels dicht, be- luikt sommige, met een enkel naargeestig pitje boven de nu doodsche etalage andere. Uit een winkel aan een hoofdstraat straalt nog helder licht. 't Is een comestibleswinkel, waar je voor de toonbank, uit het vuistje, allerhandesmake- lijke zaken kunt peuzelensprot en paling, garnalen en bot, pekelvleesch en Schweizer. Meenemen mag je het niet, vanwege de ver- ordening op de negenuursluiting. In den winkel, voor de toonbank, zit een eenzaatn mensch. Dat mensch is een recher- cheur. Dat mensch kauwt, kauwt halsstarrig, plichtmatig, study, met trage kauwingen. Met het eenig doel, een overtreder te snappen, een klant die het gekochte zal meenemen, en alius de verordening gruwelijk zal schenden. Nu gevalt het, dat een nachtredacteur, dien lokkenden winkel passeerend, zich herinnert hoe zijne gade hem in opdracht gaf, drie inalsche, gerOokte bokkingen huiswaarts mede te brengen. Hij stapt den winkel binnen, bestelt luid z/Geef u mij eens drie harde bokkingen van een dubbeltje vHa Ha-ha-ha-ha grijnst de stugkauwende politieman inwendig. //Rip, ik heb jeEn propt een nieuw sprotje bij de talloos vele, in de maag van dezen vlijtigen beambte reeds bijeengestuwd, de grootste, de holste, de elas- tiekste maag, die er onder het ganscbe reeher- cheurskorps maar te vinden was. Maar boven aan de trap naar het opkamertje wenkt zwijgend maar hartstochtelijk de juffrouw van het eetzaakje tot den onvoorzichtigen krantenmensch//Denk er om we hebben polisie Daar zit'r een De redacteur ziet het.* Maar te laat. De bokkiDgen liggen voor hem, op de toonbank, netjes door den winkelier in 'n krant gewikkeld. De rechercheur loert, loert, popelend, alle zenuweD gespannen of de ander het gerookt gedierte zal opnemen en er mee zal verdwijnen. Maar die ander is niet van gisteren. Geenszins. Koelbloedig ontrolt bij het pakje, grijpt een bokking, vilt hem, zet er de tanden in, eet. De redacteur eet en de rechercheur eet. De eerste heeft pas zpn zware nachtboterham naar binnen. De tweede eet al sedert twaalf uur, omdat hij toch iets doen moet in den winkel, waar men, zoo meent hij, hem niet kent. Zwijgend eten zij. Als de eene bokking op is, krijgt de redacteur het wat benauwd. De rechercheur peuzelt sprotjes, loert. De redacteur kluift bokking. Spartaansch van moed. Als de tweede bokking op is, ziet de redacteur vuurrood in zjjn gezicht. Hij vraagt een gla3 water. De rechercheur echter ziet bleek, al bleeker naarmate de derde bokking opraakt. Hij begrijpt, dat zijn slachtoffer hem zal ontgaan, dat zijn avond, zijn nacht bedorven is. Als de derde bokking voor de helft verdwenen is, ziet de redacteur paars-blauw. Hij hijgt stotterend „Geef de rest aan je poes, juf", en verlaat, woest de laatste vischrestantjes be- knauwend, het tooneel zijner heldendaad. De juffrouw haalt verlicht adem. De rechercheur kijkt sip. Hij propt een laatste sprotje naar binnen, betaalt, draait mistroostig de deur uit. Het gezag heeft het onderspit gedolven. Middelburg. In de heden gebouden terecht- zitting van den Raad van Beroep voor de ongevallenverzekering had de uitspraak plaats in zake de Verzekeringsbank Nieuwe Eerste Nederlandsche te 's Gravenhage, partij van rechtswege P. W. d. F., te Ter Neuzen, waar bij de beslissing der Rijksverzekeringsbank werd bevestigd en de vordering ontzegd. Ylissingen. Heden morgen had alhier op het rangeerterrein van de electrische tram een noodlottig ongeluk plaats. Een 4jarig jongetje, dat zijn vader eten kwam brengen, werd door een rangeerenden tramwagen overreden, waar bij een beentje geheel werd afgereden en het andere ernstig verwond werd. In ernstigen toestand is het kind naar het R. K. ziekenhuis overgebracbt, waar het, blijkens een nader be- richt, reeds is overleden. Het Engelsche stoomschip //Mercury" van Gent naar Londen is Zaterdag uit Zee terug- gekeerd en te Vlissingen binnengeloopen om te voorzien in het gebrek aan bunkerkolen. Het Russische stoomschip Dagmar, van Gent naar Leith is Zondag wegens slecht weer op zee, ter reede van Vlissingen teruggekeerd. Het Duitsche stoomschip Wiegand, is Zaterdag bij de Wandelaar in zinkenden toe- stand aangetroffen. Een man der equipage is verdronken, de overige 73 zijn door verschillende schepen, waaronder ook kotters van het loods- wezen gered. Het stoomschip is later te Zee- Brugge binnengesleept. Goes. Het bestuur van den Nederlandschen schaakbond heeft aan de Goesche schaakver- eeniging medegedeeld dat op Hemelvaartsdag door den bond alhier een nationalen wedstrijd zal worden georganiseerd. Weenen. Hedenmorgen had op de lijn naar Fiume een treinbotsing plaats. Volgens dein- gekomen berichten zijn er 30 dooden en 70 gewonden. De slaapwagens en beide locomotieven zijn vernield. Bij het hoofd-comite van het Nederlandsch Roode Kruis is bericht ingekomen dat de ver- pleger W. P. Braam, op 4 April te Tsjorlo is overleden. Rotterdam, 7 April. Binnen 1. Granen. Tarwe prijshoudend voor goede soorten. Rogge, Gerst en Haver niet noemenswaard ter markt. Bruine Boonen ruim voorhanden. Meel. De stemming bleef vorige week vrij vast. Eenige molens ver- boogden hunne noteeringen. Buitenl. meel was iets lager. Men noteert: Goede Tarwe per hectoliter 7,75 a 8,50 mindere 6,a 7,— Essex per 100 kilo van 10,a 11,50 Wilhelmina puike 10,a 10,25 tusschen- soorten 8,75 a /9,50; afwijkende 7,50 a 8,25; Rogge per hectol. 6,25 a 7, en per 100 kilo 8,25 a 8,50 Gerst per hectol. 5,50 a 6,25 Chevalier 6,50 a 7,25 Gerst per 100 kilo /10,25 a 12, Chevalier 12,a 13,50 en extra zware daarboven. Goede Haver per hectol. lange 5, a /5,50 dikke /6,a /6,50 en per 00 kilo 10,25 a 11,25afwijkende 6,50 a 7,50 Paardenboonen f 7,50 a f 8,50 Witte Boonen /ll,— a 14,50Bruine Boonen 10,a 14,mindere soorten 6,a /8,Kroonerwten 9,a/ll, gewone groene 8,a 10,Yoedererwten 6,50 Kanariezaad Friesch 14,a 17, en per 100 kilo 26, Buitenl. Granen. Tarwe tamelpk vast. Rogge traag. Ma'is onveranderd met ruim aanbod van Argentinie. Gerst flauw en lager. Rijst en Grutten onveranderd. Tarwe per 2400 kilo /195 a /225Rogge per 2100 kilo; Helena 180 Bulgaar 175 Gerst Zwarte Zee 165 Amerik. Ma'is 135, gele La Plata 142 per 2000 kiloBoek- weit 175 dito Grutten 260 per 2100 kilo. Haver 7,a 7,50 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch en prima Belgisch 13,a 13,75le soort dito, dito 12,25 a 12,60 Zeeuwsch patent 13, Ongebuild 12,a 12,25 Duitsch patent 13,3i 13,75 extra puik Hongaarsch 19,— a 20,Middelsoorten 18, prima Amerik. patent 13,75 a 14,25 le soort 13,a 13,50 2e soort Bakers 12,25 a 12,75; Roggebloem 9,50 a 11,per 100 kilo, Runderprijzen 76 a 86; Ossen 74 a 84; Stieren 64 a 72; Kalveren 110 a 125; Schapen 60 a 65; Varkeus 52 a 56; licht soort 56 cents per kilo. Melkkoeien /150 a/ 280 Kalfkoeien 160 a 300 Stieren 125 a 275 Vaarzen /115 a /165 Pinken 85 a /110; vette kalveren 65 a 95 fokkalveren 16 a 24nuchtere kalveren 10 a 13; Biggen 12 a 15 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en bonte 2,25 Bravo's en puike Eigenheimers 2,25 a 2,50 Geldersche 2,35 Mindere eigenh. 1,50 per mud Maltha's 7% a 8 cent per kilo. B o t e r p r ij z e n in vaten 52 a 60, stukken van l/t kilo 75 cent. Zoetemelksche kaas 24,a 33,per 50 kilo. Leidsche kaas le soort 23,a 24,50 2e soort /21,— a 22, Zeeuwsche eieren 3,50 a 4, Buitenl. /3,10 Veilingseieren /3,50 a /4,20 per 100 stuks. V1 a s. Blauw Holl. 2,25 a 2,75 Zeeuwsch Wit 1,60 a 2,floll. geel 2,50 per steen. L ij n z a a d willig. Yoer 10,50 a 12,50. K o o 1 z a a d sluit hooger. Karwijzaad 13,k 13,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 13,50Antwerpen 231/3 fr., per kan 9 a 9ya cent. Java-koffie in balen gewone soorten 49 cents. Beste Santos 391/J cents per half kilo. Den 16en Santos-veiling door de N. H. M. Beetwortel-Suiker llu/16. Geraffineerde kalm 15,50. Ter Neuzen, 7 April. Boter per 1/2 K.G. 0,60. Eieren per 26 stuks 0,85. Antwerpen, 5 April. Ohili-Salpeter prijshoudend loco fr. 28,15 per April fr. 28,70per Mei fr. 27,10; per Febr./Maart 1914 fr. 26,30. YEEHANDEL IN BELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,70 tot fr. 1,90, geslacht vleeschkalveren van fr. 2,10 tot fr. 2,50 per kilo, geslacht vleesch schapen van fr. 1,80 tot fr. 2,per kilo, ge slacht vleesch varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,05 tot fr. 1,15, volgens kwaliteit. Positie der Stoornschepen. VAN TTt-r Weiizeu. Huwelijks-aangiften. 4 April. Jo hannes Daniel de Doelder, oud 26 j., jm. en Johanna Reigel, oud 25 j., jd. Marinus van l.uik, oud 24 j., jm. en Pietje Gort, oud 23 j., jd. Abraham Jozias Cornelis de Zeeuw, oud 23 j., jm. en Cornelia Catharina Meijer, oud 21 j., jd. Jacobus Johannes Verlinde, oud 28 j., jm. en Antje Arp, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 April. Jan Jacobus Diele- man, 'oud 18 j., jm. en Janna Maria Scheele, oud 20 j., jd. Jacob van Es, oud 22 j.. jm. en Francina Oppeneer, oud 23 j., jd. Geboorten. 30 "Maart. Elisabeth Maria Louisa, d. van Andries Jacobus Klaassen en van Johanna Helena Will. 31 Maart. Jacobus, z. van Dirk Dieleman en van Elisa beth Adriana Simons. Maria Helena, d. van Jacobus van den Heuvel en van Pieternella Janna Provoost. Gerard, z. van Gerard Adrianus van der Straaten en van Francisca Ariette Verhaik. 1 April. Pieter Dirk, z. van Anthonie Marinus Riemens en van Willemina Jansen. Pieter Marinus, z. van Jacobus van Wijck en van Cornelia Adriana Geelhoedt. Overlijden. 1 April. Louisa Catharina d'Einville, oud 74 j., wed. uit het eerste huwelijk'van Frederik George Irich en uit het twgede of laatste huwelijk van Wilhelinus van Dijk. 3 April. Izaak van Dijke, oud 84 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Helena Bogaard en uit het tweede of laatste huwelijk van Lijdia Bogaert. Clinue. Huwelijks aangiften. 17 Maart. Petrus Jo- sephus de Moor (van de Clinge), oud 27 j., jm. en Julia Josephina Stevens, oud 23 j., jd. Geboorten. 10 Maart. Elisa Eleonora, d. van Josephus de Puysseleijr en van Silphia van Dorsselaer. 20 Maart. Juliana, d. van Petrus Franciscus de Smet en van Isabella Seghers. 23 Maart. Magdalena Fiorina, d. van Arthur Joannes Blommaert en van Maria Eugenia De Kever. 24 Maart. Joseph Leonard, z. van Aloijsius Weemaes en van Maria Blondina Stevens. 29 Maart. Alphonsina Maria, d. van Eduardus de Weijn en van Seraphina Pluym. Augusta Henrietta, d. van Florentinus Hooft en van Maria Elisa Philomena De Cort. Overlijden. 16 Maart. Constantinus van Ecken, oud 85 j., echtg. van Rosalia Leenknegt. 18 Maart. Virginia Thieleman, oud 78 j., wed. van Napoleon van Broeck. 22 Maart. Petrus de Potter, oud 2 j., z. van Emile en van Stephania Maria Stevens. 27 Maart. Antonia van Yaren- bergh, oud 54 j., echtg. van Carolus Ludovicus van Osse- laer. 31 Maart. Maria Ludovica Janssens, oud 72 j., wed. uit het eerste huwelijk van Jan Francies Verhulst en uit het tweede huwelijk van Petrus Johannes de Bruijne. Graautv. Huwelijks-aangiften. 21 Maart. Aloijsius Schelfhout (van Hontenisse), oud 26 j., jm. en Rosalia de Smit, oud 29 j., jd. Geboorten. 1 Maart. Julia Catharina, d. van Johannes Francies van Vliembergcn en van Elisabeth Lemsen. 4 Maart. Petrus Franciscus Eduardus. z. van Alouisius Willibrordus Durinck en van Melanie Steijns. 8 Maart. Gerardus Jo hannes, z. van Jan Francies de Koster en van Mathilde Durinck. 14 Maart. Anna Catharina, d. van Jan Francies Yerschuren en van Maria Louisa Buijs. 15 Maart. Rene, z. van Petrus Ivens en van Apolonia Cecilia van Trappen. 19 Maart. Maria Cornelia, d. van Adriaan Ileijdens en van Virginie d'Haan. 21 Maart. Angela Rosalia, d. van Alouisius Penquet en van LouisaJCornelia van Daalen. 24 Maart. Albertus F>anciscus, z. van Desire Johannes Platjouw en van Anna Catharina de Smit. Angelina Jose phina, d. van Theophilus Ludovicus Steijaert en van Emma Seraphina Coleta Schillemans. 27 Maart. Louisa Cornelia Christina, d. van Victor Alphonsius Josephus Maas en van Rosalia Kouijzer. Alfred Cornelis, z. van Cornelis Josephus de Bilde en van Mathilde Mangnus. Margaretha Josina, d. van Pieter Jacobus Boogaart en van Pieternella Cornelia Geluk. Overlijden. 12 Maart Bertha Maria Mahu, oud 2 j., d. van Alphonsus Franciscus en van Mathilde Dingeman. 25 Maart. Jacobus van Mol, oud 76]., weduwn. van Anna Maria de Maat. 28 Maart. Anna Maria Vlasreld, oud 75 j., echtg. van Theodorus Crombeen. 31 Maart. Augus- tinus Want, oud 62 j., echtg. van Apolonia v^n Goethem. Hontenisse. Huwelijks-aangiften. 20Maart. Adrianus Petrus van Delft, oud 34 j., jm. en Apolonia Mathilda Wullems,' oud 31 j., jd. Francies Pieters, oud 38 j., j.m. en Maria Louisa van Laar, oud 28 j.,jd. 28 Maart. Emilius Dominicus Cornelis, oud 24 j., jm. en Lonisa Maria Yer- morken, oud 23 j., jd. Leonardus Jacobus de Kort, oud 24 j., jm. en Amelia Pieters, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Maart. Josephus Cornelis Johannes van Remortel, oud 29 j., jm. en Anna Maria Bun, oud 27 j., wed. Geboorten. 10 Maart. Arthur, z. van Johannes Aloysius Aarssen en van Mathilda Asselman. 17 Maart. Celina Maria, d. van Alouisius Bl^nckaert en van Stephanie Janssens. 18 Maart. Arthur Constantinus, z. van Petrus Constantinus Jonkheijm en van Maria van Troost. 21 Maart. Josepha Maria, d. van Johanpes de Schepper en van Maria Anna Fruytier. 23 Maart. Maria Christina, d van Josephus Pauwels en van Anna Maria Marcelis. 24 Maart. Emilius Adrianus Petrus, z. van Petrus Johannes Neve en van Leonia Maria Blauwaert. 28 Maart. Maria Mathilda, d. van Jan Francies Maas en van Anna Catharina Cambeen. Pieter Jacobus, z. van Jacobus Johannes Jansen en van Johanna Helena de Zwart. 29 Maart. Alphons, z. van Josephus Hulshout en van Paulina Goossen. 3(> Maart. Maria Leuntje, d. van Hendricus Adrianus Roelse en van Christina Maria de Zwart. 31 Maart. Anna Maria Louisa, d. van Eduardus Marinus Kouijzer en van Judoca Paulina Asselman. Overlijden. 18 Maart. Servaas de Wilde, oud 82 j., wenuwn. van Anna Catharina van Gaveren. 19 Maart. Constantinus Josephus Neve, oud 9 j., z. van Cornelis en van Maria Verhagen. Jan Francies Bogaert, oud 61 j., echtg. van Regina de Yree. 20 Maart. Cornelis Bek, oud 70 j., weduwn. van Jacomina Gessele. 21 Maarl. Jan Francies Adriaansens, oud 89 j., weduwn. van Maria Anna Buijsrogge. 22 Maart. Josephus van Mol, oud 67 j., echtg. van Maria Catharina Leenknegt. 30 Maart. Anna Maria de Smet, oud 4 m., d. van Petrus Ambrosius en van Louisa de Dalie. 30 Maart. Suzanna Aaltje den Hamer, oud 14 d., d. van Adriaan en van Janna de Visser. 31 Maart. Andries Vermorken, oud 77 j., echtg. van Anna Maria Colsen. IVentdorpe. Huwelijks-aangiften. 29 Maart. Henri Gillis (van Evergem), oud 20 j., jm. en Bertha Maria de Bouver, oud 20 j., jd. Geboorten. 12 Maart. Adriana Regina Pharaildis, d. van Edmundus Eduardus Verhoosel en van Maria Sera phina Angelina de Coninck. Overlijden. 22 Maart. Alfred Albert Polidor Soetaert, oud 18 j., z. van Petrus en van Maria D'haene. 25 Maart. Een onbekend manspersoon. s.8. RICHARD van Tunis naar Gent, passeerde 6 dezer Corcubion. s.s. ELISABETH wordt heden te Sfax verwacht. s.9. HELENA wordt heden te Hull verwacht. 8.8. MAGDALENA vertrok 2 dezer van Newcastle on Tyne naar Livorno.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 5