Firma P.j.van deSande Magazijn van Behangselpapieren, Randen en Schoorsteenstukken. Laatste Berichten. BURGER LIJ KEN STAND Loodglaspapier (Vitrauphanie) Viltpapier. Grondpapier. Plafondpapier. Rosetten. Fantasies tegeltjes. Ter Neuzen. Grootst en meest gesorteerd Noordstraat 55-57. En Gros. En Detail. Stroocarton Plafondspijkers Dubbel vertinde Spukertjes Blitzkleber (Plakmeel). De Engelsche consul-generaal C. A. Ohurch- hil betuigde in het Eugelsch aan de dappere reddere zjjn dank voor hun buitengewoon held- haftige redding die in alle nieuwsbladen van het koninkryk en zijn kolonien met groote letters zal worden vermeld en met groote ontroering zal worden gelezen. De heer Reijgersberg bracht hulde aan den heer Wynoldy Daniels den stichter van het gebouw van het Witte-Kruis, tevens reddings- station waar een groot deel der scbipbreukelingen werd verpleegd, doch deze bracht die hulde over aan Prins Hendrik, die door zijn gezegde na de ramp van de //Berlin", dat in iedere havenplaats een toevluchtsoord moet zijn voor schipbreukelingen, de grondlegger van deze instelling is geworden en die dan ook de eerste steen legde. De geredde Britsch-Indiers zijn Maaudagavond met de vBatavier 111" via Rotterdam naar Londen vertrokken. Wij lezen in het Hbl. //Onder de streep De beste broek. In New-York wandelt een buitengewoon lange meneer op het drukste gedeelte van Broadwayhij maakt den indruk van iemand, die zich daar niet heel erg op z'n gemak voelk in de geweldige drukte. Maar dan neemt hij een besluit en op het onhandigste oogenblik steekt hij de straat over, dwars tusschen auto's, bussen, trams, rijtuigen en andere vehikels. Politieagenten Snellen toe, om den ongelukkige hej leven te reddenzij steken hun orde-stokken om- hoog en stremmen het verkeer. De lange schijnt niet eens te bemerken door welke teere zorgen hij wordt omgeven. Maar van de open ruimte maakt nu ook een andere meneer gebruikt deze valt op door zijn meer dan gewone corpulentie, en dan houdt hij boven- dien een sterken nijdigen bulldog aan een touw. Dikkert en hond gaan den lange achterna, die zich blijkbaar niet bewust is, dat hij op den voet gevolgd wordt. Maar op het oogenblik dat hij op een der wachtende trams wil stappen, hebben de dikke en zijn houd hem bereikt. Hap!Terwijl hij opstapt slaat de bulldog z'n tanden in 's mans been. De lange schijnt zich aan letterlijk niets te storen, want terwijl de hond vau geen loslaten wil weten, bestijgt de lange onverstoord de treden van de tram, de hond om zoo te zeggen, bungelend aan z'n broek. Natuurlijk is de algemeene aandacht ten hoog- ste gespannen. Iedereen is nieuwsgierig, hoe dit zal afloopen. Maar dan heeft de lange zjch met eon plot- selinge beweging omgedraaid. En uit zijn zak een pak met circulates nemende, begint hij die rond te deelen onder het publiek. Het is een nieuwe reclame-true De lange, de dikke en de hond zijn in dienst van een kleermaker. En die adverteert op de strooi- papiertjes, dat zyn broeken zoo sterk zijn, dat zelfs de seherpste hondenbeet er geen vat op heeft Zaamslag. Bij de gehouden aanbesteding van voederartikelen, ten behoeve vau de coope- ratieve vereeniging //Ons Voordeel" werd het minst ingeschreven voor ma'is door Stoffels te Zaamslag voor 7,55; voor wit gries door De Rubber te Ter Neuzen voor 7,80voor roggemeel door Meyer te Zaamslag voor 8,85 voor tarwe- meel door denzelfden voor 10,75 voor blom (dub'oele nul) door Firma Wed. A. H. Donze te Ter Neuzen voor 12,40, alles per 100 K.G. Middelburg. Betreffende de aanhouding van den 26jarigen M. te Sluis, die verdacht \yordt in Amerika een moord te hebben gepleegd, vernemen wij dat de verdachte in de Nieuwe wereld met een anderen Nederlander samen- woonde, die vermoord gevonden werd. M. die reeds het plan had naar Nederland terug te keeren, vervroegde zijn vertrek wat de politie verdacht voorkwam en besloten werd hem te achtervolgen. M. reisde onder een valschen naam. De dedectives reisden op de zelfde boot als den verdachte, doch zij herkenden hem niet. Te Sluis werd hij evenwel gearresteerd en is hi] naar Middelburg overgebracht, alwaar hij, ondanks zijn verklaringen, in het huis van bewaring is opgesloten, tot dat zijn uitlevering is aangevraagd. Gemeenteraad van Zaamslag. -POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als ge vonden gedeponeerd een darnesring. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Groote Sohouwburg te Gent. Zondag 23 Maart a.s. om 21/4 ure dagvoor- stelling aan verminderde prijzen, opvoering van „La Divorceeoperette in 3 bedrijven van Victor Leon, vertaling van Maurice Vaucaire. Muziek van Leo Fall. ZEETIJDINGEN. Van 17 tot en met 18 Maart. Van 17 tot en met 18 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op- en 46 afgeschutdoor de Westsl. 10 op- en 11 afgeschut. Positie der Stoomschepen. V00RHANDEN per rol en per meter. V00RHANDEN aan rollen breed 80 c.M. B 100 120 140 in pakken van 5 K.G. 7s en 's/4 Vergadering van Dinsdag 19 Maart 1913. Voorzitter de heer Joh. de Feijter, burgemeester-raadslid. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering stelt de Voorzitter aan de orde 1. Notulen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 3. Ingekomen stukken. De Voorzitter stelt namens Burg, en Wetli. voor den heer A. Kok, hoofd der school te Othene, overeen- komstig zijn verzoek uit die betrekking eervol ontslag te verleenen, met ingang van 1 April a. s. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. b Van Gedeputeerde Staten is terugontvangen de in- gezonden wijziging in de politieverordening, met de be- merking dat de toevoeging aan het verbod tot het maken van geraas enz. op de openbare straat, »mct de blijkbare bedoeling om andere menschen lastig te vallen of volks- oploop te verwekken", tot gevolg zal hebben, dat de be- paling zelden kan worden toegepast. Immers, die be doeling zal uiterst moeilijk te constateeren en niet te bewijzen zijn. Bovendien is het meest voorkomende geval het geraas maken door beschonkenen, bij wie van eenige verdere bedoeling geen sprake is. Het zal daarom ge- wenscht zijn deze woorden te laten vervallen. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor aan dien wenk gehoor te geven. Ook het college is overtuigd dat de bepaling tot bezwaren aanleidrng zou kunnen geven, daar, wanneer te dezer zake proces-verbaal zou zijn op- gemaakt, de kantonrechter de vraag zou kunnen stellen of iemand van het geraas werkelijk last heeft gehad, wat dan een lastig onderzoek voor de politie zou tengevolge hebben, daar ze dan bewoners van het dorp zou moeten gaan opzoeken die verklaarden er werkelijk overlast van te hebben gehad, terwijl zonder dusdanige verklaring geen veroordeeling zou kunnen volgen. De heer De Klerk vraagt hoever dat strekt met «geraas maken" en het «een ander hinderen". Als bijvoorbeeld het muziekgezelschap uittrekt kunnen er ook wel per- sonen zijn die verklaren daarvan hinder te hebben. Het is soms zoo raar De Voorzitter geeft te kennen dat een muziekgezelschap niet door de bepaling kan worden getroffen. De heer Scheele acht een goed onderzoek, door de politie, bij het opmaken van het proces-verbaal wel ge wenscht. De Voorzitter is het daarmede eens, maar wijst er op, dat, door behoud der bepaling in den vastgestelden vorm, zeldzaam veroordeeling zal kunnen volgen, omdat het moeilijk zal gaan te bewijzen dat iemand er hinder van gehad heeft. Na nog enkele opmerkingen wordt met algemeene stemmen besloten te voldoen aan den wenk van Gedep Staten. c. Een missive van Gedep. Staten, waarbij van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden het suppletoir kohier van het schoolgeld voor 1012. Aangenomen voor kennisgeving. <1. Een missive van Gedep. Staten van Zeelandwaarbij van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt terug gezonden het kohier der belasting op de honden voor 1913 Aangenomen voor kennisgeving. e. Een missive van Gedep. Staten waarbij van het bewijs hunner goedkeuring wordt teruggezonden het primitief kohier van het schoolgeld voor het jaar 1913. Aangenomen voor kennisgeving. f. Kennisgevingen van J. van Hoeve, R. Scheele en A. 11. Klaassen, dat zij de herbenoeming tot lid van het Burgerlijk Arrnbestuur aannemen. !f. Het raadsbesluit van 28 Febr. 11. tot af- en over- sehrijving in de begrooting voor 1912, voorzien van het bewijs der goedkeuring door Gedep. Staten. Aangenomen voor kennisgeving. h. Een adres van W. van Petegern, deurwaarder der plaatselijke belastingen alhier, die verzoekt het daarheen te willen leiden, dat hem zoo mogelijk voor de waarneming van deze betrekking eenige geldelijke tegemoetkoming wordt toegekend. Hij heeft deze betrekking 14 jaren waar genomen zonder eenige verdiensten, waarop eenige jaren zijn gevolgd dat de verdiensten ongeveer f 3 bedroegen terwijl dit thans is teruggeloopen tot ongeveer 1,50 's jaars. Voegt men hierbij nog de onaangename gevolgen welke aan dat ambt zijn verbonden, dan zal men, naar adressant meent toch wel moeten toestemmen, dat zijn verzoek billijk moet geacht worden. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor aan adressant eene jaarwedde van 2,50 toe te kennen. Hij geniet thans anders niet dan 5 cent van elke sommatie die hij bij nalatige betalers moet brengen en dat komt zoo weinig voor, dat hij er de laatste jaren maar ongeveer f 1,50 van trekt. Spreker meent dat in Axel 10 wordt betaald en in Ter Neuzen 50, maar in laatstgenoemde gemeente is er meer werk aan, daar het kohier om de 3 maanden wordt nagezien. De heer De Mul wijst er op, dat het een gelukkig verschijnsel is, dat er zoo weinig vervolgd behoeft te worden, hij acht de voorgestelde belooning zeker billijk. Do Voorzitter voegt daaraan toe dat eenige uitkeering boven de 5 cent per briefje zeker wel mag gegeven worden want veronderstelt dat een briefje moet uitgebracht worden achter den Eendragt, dan kan men 5 cent toch zeker niet voldoende betaald noemen. De heer De Ruijter merkt nog op dat de belooning vroeger 10 cent per briefje was en dit later 5 cent is geworden, toen het ook bij het Rijk veranderde. De heer Faas meent dat in elk geval niemand bezwaar kan maken tegen een salaris van f 2,50 per jaar. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt aangenomen met algemeene stemmen. i. Ingekomen is het verslag der plaatselijke school- commissie. Onder meer wordt daarin door de commissi/] te kennen gegeven dat de lokalen der openbare scholen te Othene en in den Groote Huissenspolder eenige her- stellingen behoeven, waarvan het gewenscht is dat zij ter spoedigste worden uitgevoerd. Aangenomen' voor kennisgeving. 8 Vaslstelling contingent brandweer. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het contingent van de brandweer voor dit jaar te bepalen Op 9. De heer Scheele vraagt of het niet gewenscht zou zijn ook plaatsvervangers aan te wijzen, voor het geval dat in den ioop van het jaar dienstplichtigen komen te verhuizen enz. of met het oog op ziekte van de bedienden der brandweer. De Voorzitter en de heer Wisse geven te kennen dat dit niet noodig is. A1 is eens een enkele maal iemand afwezig, dan kan de bediening der spuit, waarvoor 90 personen zijn aangewezen, zonder stoornis plaats hebben en ingeval van nood kan men toch anderen er bij nemen. Ret voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. •1 Premien jaarmarkt. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor de premien voor de jaarmarkt vast te stellen als. het vorig jaar, met dien verstande dat de premien voor het schoonste paard zullen worden toegekend aan het schoonste «merrie"- paard. Het vorig jaar dong naar de premie voor het schoonste 2jarig paard ook een hengst mede. Aan spreker werd toen door de commissie gevraagd of die naar de premie kon tneedingen, waarop hij meende bevestigend te moeten antwoorden, daar de lijst alleen vermelde »voor het schoonste paard". Toch acht hij dat niet billijk, daar een hengst dan altijd een voorsprong zal hebben, en deze laatsten tegenwoordig genoeg gelegenheid hebben om voor bekroningen in aanmerking te komen, daar het elk oogenblik keuring van hengsten is. De heer A. de Feijter vraagt of er dan nu geen premie voor de hengsten moet uitgeloofd worden. De Voorzitter acht dit, met het oog op de vele keuringen niet noodig. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt aangenomen met algemeene stemmen. 5. Benoemen lid der schoolcommissie. De Voorzitter stelt aan de orde de benoerning van een lid der schoolcommissie, wegens de periodieke aftreding van den heer C. A. Wisse, met wie tor benoerning wordt aanbevolen de heer P. J. Wisse. Met 8 stemmen wordt de heer C. A. Wisse herbenoemd. Op den heer P. J. Wisse zijn 2 stemmen uitgebracht en 1 briefje is bianco. De heer Wisse verklaart de herbenoeming aan te nemen. (I. Omvraag. De heer Scheele vraagt waarvoor de aangekochte sintels gebruikt zijn. De Voorzitter deelt mede dat degenen die voetpaden te onderhouden hebben, zijn aangeschreven dat zij daar voor over de sintels konden beschikken. Verschillende personen hebben er dan ook gebruik van gemaakt. De overschietende sintels zijn aangewend voor verbetering van den weg onder langs den dijk in de buurt Reuzen- hoek. in afwachting dat er macadam zal disponibel zijn Bij deze gelegenheid deelt spreker mede, datde rekening aan de gemeente geleverde sintels is ingekomen en dat deze 20 bedraagt, dat is dus nog heel wat beneden de 25. Naar aanleiding van een nadere vraag van den heer Scheele deelt de Voorzitter mede dat nu steenslag zal worden aangekocht, om op verschillende plaatsen voor wegsverbetering te worden aangewend. De openbare vergadering wordt alsnu gesloten en over gegaan tot het houden eener besloten vergadering voor het vaststellen van het kohier van den hoofdelijken omslag St. oB**n*t<-ik Huwelijks-aaiigiften. 7 Maart. Jan Molhoek, oud 27 j., jm en Catharina Elizabeth Jozina Duininck, oud 26 j., jd. 15 Maart. Theophilus Maertens, oud 26 j.. jm. en Eugenia de Potter, oud 34 j., jd. Geboorten. 27 Febr. Franciscus Josephus, z. van Jo annes Baptist van Goethem en van Emelie Maria Stroobant. 2 Maart. Aloijsius Johanna, z. van Cornelis Johannes Cockheijt en van Alberta van Avermaete. 3 Maart. Eulalia Philomena, d. van Leonardus de Bot en van Leonia Philomena Segers. Alma Alphonse Maria, d. van Theophiel Pauwels en van Eugenia Maria Rosseel. Aloijs, z. van Alphonsus Sturms en van Maria Josephina Strobbe. 4 Maart. Leopold Antoon, z. van Philippus Jacobus Poppe en van Nathalia Maria de Rechter. 8 Maart. Camillus, z. van Gustaaf Andreas de Block en van Maria Josephina Colman. 10 Maart. Josephus Adolf, z. van Henri de Windtenvan Marie Louise Thiron. 11 Maart. Agnes Marie, d. van Carolus Ludovieus Ringoot en van Mathilda Josepha Schelfhout. Maria Louisa en Amelia Josephina, dochters van Augustinus Josephus Inghels en van Apolonia de Theije. 14 Maart. Marie, d. van Clotilda van Houten. Overlijden. 28 Febr. Albertus Florimundus Juliana de Bot, oud 4 m. z. van Johannes Franciscus en van Philomena Bastelier, 2 Maart. Maria Eugenia Vlassenrood, oud 4 m., d. van Josephus en van Leonia Maria D'Hooghe. 3 Maart. Arnold us de Smit, oud 72 j., echtg. van Nath&lia Maas. 14 Maart. Irma Maria van Goeije, oud 2 j., d. van August en van Prudence Marie Apers. Westilorpe. Huwelijks-aangiften. 10 Maart. Cor nelis Franciscus Lafort, oud 2*2 j., jm. en Helena de Jonge, oud 28 j., jd. Geboorten. 7 Maart. Oscarina, d. van Petrus Fran ciscus van Laere en van Stephanie van Iloecke. 15 Maart. Gerard Honore Eugene Marie, z. van Valerianus Gustavus van Waes en van Josephina Maria Vael. Overlijden. 1 Maart. Eduardus Talboom, oud 61 j., echtg. van Sabina Schaut. 4 Maart. Victor Vernaeve, oud 72 j., echtg. van Regina Rosalia Buijsse. SKuifldorpe. In deze gemeente hebben geene aan- giften plaats gehad. VLAG. NAAM. ML Van en naar-j Lading. Ixel. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Maart. Willem de Bruijne, oud 20 j., j na en Pieternella Jansen, oud 19 j., jd. Geboorten. 1 Maart. Cornelis Adriaan, z. van Cornelis van Alten en van Neeltje Koster. 3 Maart. Cornelis Anthonij, z. van Jan van de Velde en van Janna'Koose 5 Maart. Levina, d. van Adriaan Pieter van Langevelde en van Adriana de Rubber. 6 Maart. Jozina Magdalena d. van Cornelis Wieland en van Pieternella Deij. 9 Maart Adriaan Jan, z. van Jan van Laugevelde en van Suzanna Buijze. 10 Maart. Germaine Irma, d. van Cijrillus Fran ciscus van Acker en van Maria Coleta Polita Loura Ver- helst. 14 Maart. Olga Odila Maria, d. van Jules Marie Joseph vau den Bon en van Marie Yirginie Louise Boenne. Overlijden. 9 Maart. Adriaan den Hamer, oud 54 j., eclitg. van Cornelia de Visser. Hnek. H uweiijks-aangiften. 0 Maart. Pieter Openneer, oud 24 j., jm. en Maria Leenhouts, oud 23 j., jd. Jan de Kraker, oud 19 j., jm. en Maatje de Groote, oud 23 j., jd. Cornelis de Pooter, oud 22 j., jm. en Pieternella de Bree, oud 22 j., jd. 13 Maart. Herinanus Pladdet, oud 43 j., jm. en Adriana van Alten, oud 43 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. G Maart. Petrus van Hoeve, oud 23 j., jm. en Santiria den Hamer, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Maart. Gilles, z. van Daniel Meausen en van Levina Goossen. 5 Maart. Maria, d. van Jan Pladdet en van Adriana Willemina Pijpelink. 6 Maart. Adrianus Jan, z. van Cornelis Rinkhoud en van Maria Pieternella Roose. 7 Maart. Jacobus, z. van Jan van Es en van Anna Maria van der Gouwe. Oversl»ff' Geboorten. 1 Maart. Josephus, z. van Camile Engels en van Elodie Marie de Ridder. Overlijden. 9 Maart. Anna Margaretha Apers, oud 20 j., d. van Eduardus en van Angela Van Den Hende. Van Ter leaxen 17 Eng. s.8. River Thames 2242 Londen 18 Ned.mot.sch Cornelia 1129 H. I. Amb. four Gent t 17 Zweeds s.8. Mode 3373 Windau Belg. s.8. Delta B 622 Ostende 18 Eng. s.8. Lindale 1350 Londen idem Egret 3945 Glasgow idem Ousel 3633 Liverpool Ituss. 8.8. Gen. Suwarow 5351 Riga tan Oent i 17 Eng. s.8. Sea Hound 3085 Londen Noor. s.s. Bob 1921 Rotterdam RlISS. 8. 8. Natalie 4959 New-Castle Eng. s.s. Skipper 1006 Southampton Noor. s.s. Ullvang 1809 Londen idem Ulriken 6735 Stettin idem Odd f rid 1897 Hull Eng. s.s. Truro 2367 idem Zweeds a.s. Knippla 1474 Stolpmunde Voir Helzaete 17 Eng. sch. Laura 569 lAntwerpen stukg. ledig vlas iedig idem stukg. idem gemengd stukg. ledig idem phosph. idem idem ledig stukg. phosph. ledig s.8. RICHARD vertrekt heden van Genua naar Tunis. s.9. ELISABETH vertrok 14 dezer van Hull naar Genua. 8.8. HELENA van St. Raphael naar Selzaete passeerde 18 dezer Gibraltar. 88. MAOD4LENA vertrok 14 dezer van Bordeaux naar Newcastle on Tyne. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 6