Gemengde berichten. Laatsta Berichten. Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuwe Circus van Gent. Midde len van ver voer. Neuzen voor 2300, J. Cornelis te Hoofdplaat voor 22961/s, J. de Ruyscher te Biervliet voor 2225, J. de Bree te Ter Neuzen voor 1925 en F. Hoevenagel te Biervliet voor )82l. De hoeveelheid mae-adam, door polders ge- zamelijk aan te besteden, is bepaald op 1.350.000 kilogram, (abusievelijk schreven wij de vorige week kub. meters). Provinciale Staten van Zeeland. RECHTSZAKEN. De boterwet. Voor de rechtbank te Middelburg werd hedeu Vrijdag behandeld de zaak tegen de beide firmanten der firma R. Co., zuivelfabrikanten te Middelburg, die door den kantonrechter aldaar bij vounis van 25 .lanuari jl. werden vrijgesproken van het hen ten laste gelegde, namelijk het in voorraad hebben van boter, welke niet het bij de wet voorgeschreven percentage vet bevat. De ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht had 100 boete of 14 dagen hechtenis g«eischt en was nu van het vrijsprekend vonnis in hooger beroep gekomen. Deze zaak wekt in Middelburg buitengewoon veel belangstelling omdat de verdediger van een der beklaagden, Mr. J. J. Heijse, getracht had door het bijbrengen van getutgen a decbarge den monsternemenden Rijks zuivelvisiteur, N. J. van Garderen, als onbetrouwbaar aan te wijzen terwijl de kantonrechter, Mr. M. P. Sipkes, in zijn vonnis o. a. overwoog, dat het hem bekend is, dat er tusschen beklaagde en den verbalisant een groote vijandschap bestaat, en dat laatst- genoemde zich zoodanig door zijn vijandige gevoeleus laat meesleepen, dat hij in staat is zich in een koffiehuis in beleedigende zin over beklaagde uit te laten, terwijl hij - een rijks- ambtenaar, onbezoldigd rjjksveldwachter zich zelfs niet ontziet, oru de onpartijdigheid van den rechter in het openbaar in een verdacht licht te plaatsen, ook verklaarde de kantonrechter niet overtuigd te zijn, dat het genomen monster de getrouwe afspiegeliug is van de party in baar geheel. Opgemerkt zij nog, dat het officieele onder zoek een percentage vet van ruim 79 aangat, terwijl de scheikuudige der firma verklaarde in het stukje dat hem als overschot van het beraonsterde was gegeven 85 percent te hebben gevonden. De eisch is 50 gulden boete of 14 dagen hechtenis. Tegen R. T. v. H. te St. Jansteen, die den rjjksveldwachter Kriens beleedigde toen deze een onderzoek instelde naar een strafbaar feit, werd 10 of 10 dagen geeischt. Door S. C. P. V., oud 25 j., kantonnier, wonende te Sluiskil, is hooger beroep aangetee- kend van het vonnis der Rechtbank te Middelburg, van den 14 Februari j.l., waarbij hij met nog 3 anderen ter zake van mishandeliug en weder- spannigheid door 4 personen gepleegd te Ter Neuzen in den avond van 26 December jl. is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. De Officier van Justitie kwam van het geheele vonnis in hooger beroep. Kantongerecht te Ter Neuzen. Te Leiderdorp is bij het vee van den land bouwer P. R. mond- en klau wzeer geconstateei 30 koeien en 3 kalveren zijn onteigeud en afgemaakt. Leidekkers, die op een dak bezig waren, zagen, volgens de Midd. Ort., door het venster van een zolderkamer een man op een bed liggen. Hun opmerkzaamheid werd dstardoor getrokken, dat zijn gezicbt geheel zwart scheen. De con cierge werd gewaarschuwd. Deze was zeer ver- wonderd, daar het bedoelde vertrek op het oogen blik onbewoond was. Drie maanden geledeu zei ze, was de huurder vertrokken. Doch toen de deur werd opengebroken, stelde men vast, dat de huurder ougeveer drie maanden geleden door koleudamp gestikt moest zijn. Het Hchaam was letterlijk tot een mummie geworden. Woensdagmiddag, ongeveer twee uur, sloeg op den Nieuwe Weg te Veenendaal, door- dat leerlingen eener bijzondere school steenen gooiden, het paard van een Utrechtsch wagentje waarin zes personen uit Ederveen gezeten waren op hoi. Bij een bocht sloeg het wagentje tegen een muur aan stukken, waardoor alle inzittenden op een na min of meer zwaar ge- kwetst werden. Zij werden bij het hoofd der openbare school binnengebracht. Drie ge- neesheeren en eenige pleegzusters verleenden de eerste hulp. (Hand.) Een indrukwekkende begrafenis Men meldt uit Steenwijk Zelden zagen wij een begrafenisstoet zoo groot als j.l. Zaterdagmiddag. Het stoffelijk overschot van mej. M. H. De Gilde geb. Hooms, in den hoogen leeftijd van 87 jaren overleden, werd van het sterfhuis te Zuidveen naar het kerkhof alhier vervoerd. Meer dan 200 personen uit alle oorden van ons landDen Haag, Arnhem, Eusehede, enz. volgden de baar. Op het kerkhof zelf was het zwart van menschen. Vanwaar die buitengewone belangstelling bij de teraardebestelling van iemand, zoo eenvoudig als juffrouw De Gilde Langer dan 50 jaar had zij te Zuidveen ge- woond. Haar echtgenoot, wijlen de evangelist De Gilde, voor 23 jaar overleden, had daar te Ossenzijl en Munnikeburen een Vrije Zendings- gemeente gesticht. Deze "drie gemeenten bene- vens onderscheidene jongelings- en jongedochters- vereenigiugen en Zond.igsschoien stonden onder leiding van de reeds hoogbejaarde juffrouw. Volgelingen van haar echtgenoot en haar hebben overal in den lande tot zelfs in Amerika ge meenten van gelijke richting gesticht. (Telegr.) De Boelgaar Paikok schreef op eene brief- kaart de Boelgaarsche grond wet, twee gedichten van Kipling en de opetnngsrede, welke in de verschillende Europeesche Parlementen werden gehouden. Alles samen niet minder dan 12000 woorden. Paikok deed over dit werk 3 maanden, en arbeidde er dagelijks 9 uren aan. Dat is nog eens klein schrijven. Voor de betrekking van politieagent alhier hebben zich 14 sollicitanten aangemeld. In de heden gehouden vergadering van den Raad der gemeente Zaamslag waarvan bet gewone verslag tot het volgend uummer moet worden uitgesteld werd o. in. aangehouden een adres van eenige cafehouders, verzoekende in- trekking van de verordening dat de herbergen des Zondags gedurende kerktijd gesloten moeten zijn. Tot afgevaardigde van het comite voor het instellen van een onderzoek naar de mogelijk- heid van stichting eener electriscne centrale voor Zeeuwsch-Vlaanderen werd benoemd de burgemeester, de heer .loh. de Feijter. Aan den brigadier der rjjksveldwacht werd, evenals het vorig jaar eene gratificatie toegekend van 30. Oobewoonbaar verklaard werd het onbewoonde huisje B 79 op het dorp en het huisje van Abr. Kolijn in de buurt Othene. Aan art. 17 der politieverordening werd een bepaling toegevoegd tot het beteugelen van het rumoer op straat. Graveuhage, 28 Febr. Tweede Earner. Bij de voortgezettebehandelingder invaliditeits- wet verdedigde de heer Duys een araendement om arbeiders die bij de inwerkingtreding niet blijvend invalids en 16 jaar zijn, een invalidi- teitsrente van f 2 per week te verzekeren. Hij critiseerde scherp, dat de Minister, hoewel bewerende dat voor hem bij dit ontwerp invalidi- teits-verzekering hoofdzaak is, hij wel aan arbeiders bij de inwerkingtreding van de wet den 70jarigen leeftijd hebben bereikt een gratis pen8ioen geeft van f 2, doch daartegenover dt) verzorging van hen die invalids zijn wil laten afhangeu van het min of meer gevuld zijn van een tariefpotje, dat, wie weet hoe lang, nog kan uitblijven, vooral nu er sprake van schijnt te zjjn, om na het Paasch-reces niet de tariefsherziening, maar de ziektewet te beban- delen, hetgeeri spreker op zichzelf niet be- treuren zou. Minister Talma verklaarde het amendement onaannemelijk, reeds daarom omdat hij niet weet waar vai.daan het noodige geld te halen. Het amendcment-Duys is daarop verworpen met 64 tegen 4 stemmen. Bp het verder debat antwoordde de Minister naar aanleiding van een vraag van den heer Teenstra, naar welken maatstaf het pensioen van een arbeider zal moeten worden berekend, die bij de inwei kingtreding der wet den 70jarigen leeftpd heeft bereikt en hoe dezen ziji aanspraak op pensioen zal moeten doen gelden, dat zoodanige werkman recht heeft op gratis pen sioen en dat hp dat niet zal behoiven te be- wijzen, doch alleen aannemelijk zal moeten maken, Uat hp gedurende de laatste 10 jaren 156 weken loondienst heeft verricht. Bij Kon. bes uit is benoemd tot buiten- gewoou opzicbter bij het maken von eene be- schoeiing in gewapend beton te Breskeus de heer J. Becu te Groede. I G E Z O N I> F. N STUKKE N. Mijnheer de Redactnur Dezer dagen was er iemand op Zaamslag, die een z. g n. Zeudingsblad met nog een blaadje er bp aanbood, dat iets meedeelt van //de vrije Evangelische Zending" in Nederland en Belgie. Het zendingsblaadje is onderteekend met„Evangeliedienaar D. Hilberding, De Bosschaertstraat 225, Antwerpen (Kiel)." Mag ik de lezers van Uw blad er op attent maken toch eerst zich op de hoogte te stellen van den inhoud dier geuoemde blaadjes, voordat men er eenig geld voor geeft of eene vrije gift. Ik mis er onder namen van een bestuur, bond of comite en dat is, zegt men, al te vrij. Met dank voor de plaatsruimte. Ds. VAN D1S. Zaamslag, 27 Febr. '13. Bestuurder ARTHUR HENDR1KX. Zondag 2 Maart a. s., om 2'/4 ure, dagvoor- stelling; opvoering van het fabrieka- meisje", nieuw beroemd zangspel in 3 be- drijveu van Dr A. M. Willner en Robert BodaDzky. Vertaling van Ane van den Heuvel. Muziek van Franz Lehar. Zondag 2 Maart a. s., dagvoorstelling, op voering van: „E<m Vieze Iieeiveie", leuk Gentsch stuk. Kolossual succes. Groote Sohouwburg te Gent. Zondag 2 Maart a.s., te 2'/4 ure, dagvoor stelling aan vermiuderde prijzen, opvoering van Con ten (V Hoff oitm n"comische opera in 5 bedrijven. Woorden van Jules Barbier. Muziek van J. Offenbach. K 0 E It 8 VAN II E T G E L D. Belgisch per 100 fr. 47.70 a 47.725 Engelsch per 12.— a n 12.— ZEET IJD I IN Gr IV. Van 26 tot en met 27 Febr. vlaG. 27 Febr. werden langs de binnenvaartuigen op- en de Westsl. 8 op- en 12 Van 26 tot en met Oostsluizen alhier 32 34 afgeschutdoor afgeschut. Positie der Stoomachepen Spooi wog Ter Neuzen Gent. De heden gehouden buitengewone vergadering van de Prov. Staten werd te 10 uur door de Cornmissaris der Koningin, de heer Mr. H. J. Dijckmeester, in naam der Koningin geopend. Tegenwoordig waren 391eden. Afwezig waren de heeren Louwerse en Vorsterman van Oyen. De Griffier deed voorlezing van het Kon. besluit waarbij de Cornmissaris der Koningin gemachtigd wordt tot bijeen- roeping van deze buitengewone vergadering. De Voorzitter deed mededeeling van de kennisgeving van het overlijden van den heer P. J. Siegers, die den 4 Januari te Vlissingen is overleden. De Voorzitter herdacht dit overlijden met de volgende toespraak Deze droeve mededeeling wijzen uwe gedachten nog- maals op het verlies dat de Gedep. Staten in den aanvang van dit jaar hebben gehad. Het is uw en mijn wensch op dit oogenblik het over leden lid van Gedep. Staten te herdenken hem, die een reeks van jaren op zoo eervolle wijze deel heeft uitge- maakt van uwe vergadering. In 1893 gekozen als lid van Provinciale Staten volgde in 1895 zijn benoeming tot Gedep. Staten. Gedurende een tijdvak van ruim negentien jaren heeft hij zijn werkkracht ten beste gegeven aan de provincie. Gedeputeerde Staten hebben zeker in Uw geest gehan- deld toen zij een deelnemend schrijven van rouwbeklag richtten aan de familie. Tezamen hebben wij aan de groeve dankbare hulde gebracht aan zijn verdienste. Want in Siegers is een man heengegaan die zich had doen kennen dat zijn geest leefde voor dit gewest, voor zijne gemeente en voor de vele hem toevertrouwde be- langen, o. a. van den provincialen stoombootdienstzijn hoogstaand plichtsbesef, zijn ijver en toewijding bij het vervullen van zijn taak gevoegd in den vriendschappelijken omgang met zijn mede-leden, zullen zijn naam in eere bij U doen blijven. (Applaus). Het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid voor Vlissingen, den heer H. Guillaume, werd opgedragen aan een commissie bestaande uit de heeren Fokker, Van Oeveren en Dumoleyn. Tijdens dit onderzoek werd de zitting geschorst. De commissie terug gekeerd zijnde concludeerde bij monde van den heer Fokker tot toelating van den heer Guillaume. Dienovereenkometig werd besloten. De heer Guillame werd daarna door den griffier binnen- geleid en logde in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af, waarna hij, na een gelukwensch zitting nam. Hierna was aan de orde de verkiezing van een lid van Gedep. Staten. Tot leden van het stembureau werden benoemd de (jeeren De Veer, Sprenger, Van, de Putte en Moerdijk. Uitgebracht werden 40 stem men. Hiervan verkregen de heeren H. J. E. Gerlach van St. Joosland24 en de heer Mr. F. J. Sprenger 15 sternmende heer De Veer ver- kreeg 1 stem. De heer Gerlach was alzoo benoemd. Op een vraag van den Voorzitter of hij bereid was de benoeming aan te nemen antwoordde de heer Gerlach bevestigend, onder dankzegging voor het vertrouwcn dat de leden in hem hebben gesteld. De Voorzitter wenscht de heer Gerlach geluk met zijne benoeming. Hierna kwam het voorstel van Gedep. Staten ter tafel betrelfende het aanleggen en onderhouden van een ver bindingsweg tusschen de provincies Noord-Brabant en Zeeland. Dit voorstel werd niet naar de afdeelingen verzonden doch dadelijk behandeld. Alleen werd nog een kleine wijziging goedgekeurd dat ook een fietspad zal worden gemaakt als het Kijk daarvan ook de helft der kosten draagt. Het aldus gewijzigde voorstel werd zonder stemmen aangenomen en de buitengewone vergadering van de Prov. Staten vervolgens gesloten. Zitting van 27 Februari 1913. Veroordeeld zijnJ. K., vischkoopman te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eeub boete van f 5, siibsidiair 3 dagen hechtenis. C. J. L., loods te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. W. D., landbouwer te Axel, ter zake van openbare dronkenschap tot eene boete van f 10, subs. 3 dagen hecht. L. II. v. d. A., koopman aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. S. R. visscher te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. A. S., koopman, zwervende, ter zake als voren tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. J. d. L., schipper te Dordrecht, ter zake van leopen- bare dronkenschap en 2e wateren buiten de daartoe be- stemde bakken, tot eene boete van f 2 en f 1; subs. 1 dag hecht. voor elke boete. P. A. v. H., metselaar te Axel, ter zake van overtreden der Woningwet, tot eene boete van f 10, subs. 10 dagen hecht. A. M. W., werkmanM. J. B., werkman J. K., werkman; G. K., werkman, alien te Ter Neuzen, ter zake van het bevisschen der Schelde, ieder tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. J. v. E, melkverkooper te Hoek, ter zake van een trek- dier onbeheerd laten staan, tot eerie boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. H. v. H. en G. A. L., mosselvisschers te Philippine, ter zake van le schreeuvven op den openbaren weg en 2e een valschen naam opgeven, ieder tot eene boete van 1 en 5, subs. 1 en 5 dagen hecht. P. D. J., bierhuishouder te Westdorpe, ter zake van te Westdorpe eene openbare danspartij doen plaats hebben zonder vergunning, tot eene boete van f 5, subs. 1 dag hecht. H. K., stuurman te Borssele, ter zake van het wateren buiten de bakken, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. E. K., koopman te Kobrucke, ter zake van overtreding Rijwielreglement, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecljt. P. d. L., werkman te Selzaete, ter zake van overtreding der Binnenvisscherijwet, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht., verbeurdverklaring en vernietiging van den hengel. C. K., koopman te Westdorpe, ter zake van het maken van muziek zonder vergunning, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. C. V., werkman te Axel, ter zake van het schreeuwen en gillen op den openbaren weg, tot eene boete van f 5, subs. 2 dagen hecht. M. IJopperman te Axel, ter zake van op den open baren weg met sneeuwballen gooien, tot eene boete van f 5, subs. 2 dagen hecht. P. A. L., zonder beroep te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van f 5, subs. 2 weken tuchtschool. I. v. A., winkelierster te Axel, ter zake van overtreding der IJkwet, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. met verbeurdverklaring der maat. E. B., leurster te Bouchaute; ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht., met verbeurd verklaring en vernietiging der maat. I. P. v. d. V., knecht te Zaamslag, ter zake van het fietsen zonder licht, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. C. D., arbeider te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht A. H. v. O., zonder beroep te Sas van Gent, ter zake van het fietsen zonder licht, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. D. D., handelaar en H. D., herbergier, beiden te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 2, subs, dagen hecht. J. D., timmerman, te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van J 3, subs. 3 dagen hecht. P. A. R., arbeider te Nieuwdorp, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. P. J. S., voermansknecht te Axel, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. C. A. S., voerman te Ter Neuzen en D. C., koopman te Axel, ter zake' als voren, ieder tot eene boete ean 2, subs. 2 dagen hecht. I. S., schippersknecht te Ter Neuzen en L. B., werkman te Bouchaute, ter zake van het rapen van schelpvisch, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. P. A. K., werkman te Westdorpe, ter zake van l.eer- plichtwetovertreding, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. In lie inak van F B., arbeider te Axel, teruggave bevolen aan de ouders zonder toepassing van straf. NAAM. Vim en naar Lading. 4 our Te> Veaicii 26 Eii 8.8. idem Nnor. a.s 27 Eng. 8.3. i idc River Lagan The Monarch Uirikeu I he Princess Caaibi ian 22i2 London 1818 Milium 67'5 Wimlau 17H2 Millom 3302 Leith stukg. ijier hout ijzer geuiengd 26 Eng. a.s Cogent idem River Scheldt idem Drum-grove Ned.mot.-ch Cornells 27 Noor. 8.». Spero 26 27 27 Eng s.s. idem idem idem Beig. 8.8. Ruts. 3.8. Duitsch. s.s. Fran. sen. Duitsch 8.8, Belg s.s. isour. s.s. idem Eng. s.a. Deen. s a. Eng. a s. idem idem idem idem Ned s.s. Eng. s.s. idem t an Ter Weazen i 580.1 Antwerpen rest lad. 2199 Londen stung. 40-9 New-Castle lodig 1129 H. I. A tub. idem 2013 Burnt Lland idem V oor (rent I Avocet Sea Gull Mercury Blacktoft Belgica Gen. Zimmerm. Jonas Sell Leontine Bassard Bernard Sunmva Mod Edie 3985 2763 1091 3138 2773 4398 2040 577 2i 98 400 1670 1878 2930 Manchester Londen idem Goole Newport Riga Antwerpen Brest Rouaan Ostende Goole in em idem stukg. idem ledig kolen idem gemengd ledig idem idem idem koleD idem idem fan (8ent i 4379 W. Hartlep. ledig 77 9i 6 2367 2554 1504 5716 1091 2930 Newhaven scorriea Yarmouth macadam Hull stukg. Londen idem Swansea aardapp. Philadelphia ledig Londen scorriet Brugge kolen Harildsborg Bosum Dot Truro Sea Serpent Teign I La Flandre Mercury Edie s.s. RICHARD van Hull naar Genua passeerde heden middag 12 uur Dungenesa. 8.8. ELISABETH van Sfax naar Gent passeerde 24 dezer Gibraltar, s.s. HELENA in lossing te Genua. 8.8. MAGUALENA vertrok 4 dezer van St. Joe naar Bordeaux. Amsterdam ache t ij d. v. Ter Neuzen n. Gent a5,56 8,52 12,19 Sluiskil 6,04 9,00 12 27 Sluiskil ,brug) 6,07 9,03 12,30 Philippine 6,11 9,07 12,34 t Sue van Gent 6,19 9,15 12,43 Greenw/chtijd. Selzaete (aankomst 6>,)4 9>0U (M8 selzaete (vemek 61fi 9 ()7 ,2)41 Aank. te Gent (kl st.) 6,48 9,88 r to Gent tgr. St.) 7,04 9,60 1,24 6,35 9,41 a De trein die 5,56 van Ter Neuzen erirekt, loopt slleen 's Maandags en 's Zaterdags 6 De trein die 8,35 van Ter Neuzen vertrekt, loopt des Zondags niet. Greenwichtijd. 5,31 5.39 5,42 5,46 5,55 5.40 5,50 68,35 8.43 8,46 8,50 8,59 8.44 8,59 r. Gent (gr. st.) n T. N. 5,17 8,19 11,50 05,04 68,08 h Gent (kl. st.) 5,29 8,31 12,02 5,16 8,15 Selzaete (vertrek 6,01 9,03 12,24 5,48 8,47 6,12 9,10 '2,43 5,55 8,69 A in s 11 r d a in ache tijd Sat van Gent (vertrek 6,87 6,42 9,85 9,40 1,08 1,15 6,20 6,25 9,24 9,30 v. Philippine 6,50 9.48 1,23 6,33 9,38 i Sluiskil (brug) 6,54 9,52 1,27 6,37 9,42 Sluiskil 6,57 9,55 1,30 6,40 9,45 Aa ik. te Ter Neuzen 7,05 10/8 1,88 6,4l 9,58 De trein die 5,04 nit Gent verirekt, loopt des Zondags niet verder dan lot Selzaete. De trein die 8,03 uit G> nt vertrekt, loopt alleen's Vr(jdags en 's Zondags door tot Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 6