Aambeien. Nederlandsch. Tooneel te Gent. Hoogwatergetij te ler Neuzen. Verschrikkelijk De politie te Tilburg heeft Maandagavond in arrest genomen zekeren Hoozemans, vader van het Zondagnamiddag in de Lij aldaar ver- dronken kind. Bij het onderzoek moet aan het licht ge- komen zijn, dat Hoozemans zijn kind in de Lij heeft geworpen. Het is hem echter niet gelukt, ook zijn vrouw op die wijze om het leven te brengen. De vrouw werd gered. (H. Ct.) Naar aan de //Tel" wordt gemeld, heeft de in arrest genomen floosemans bekend, zijn kind Zoudagmiddag in het riviertje de Lij met opzet te hebben Verdronken en ook zijn vrouw toen in het water te hebben gesmeten, om haar te dooden. De echtelieden Hoosemans woonden te Berkel en zijn pas 9 maanden gehuwd. De verstand- houding was tusschen hen slecht en dikwijls vielen er harde woorden en klappen, ook als gevolg van verwijtingen, om het kind van on- geveer 9 maanden oud, Hoosemans heeft Zondagmiddag zijn vrouw, terwijl zij het kind op de armen droeg, voor- gevende naar zijn familie te Tilburg te gaan, gebracht langs het riviertje, waar bij zijn gruweldaad volvoerde. Hij moet reeds eenige dagen met dat booze plan hebben geloopen. Het onderzoek in deze tragische zaak werd ge- leid door den commissaris van politie, den heer Soentjens. In den Atlantischen Oceaan blijft de storm nog maar steeds met groote hevigheid voort- woeden. De //Mauretania", een der reusachtige stoomschepen tusschen Liverpool en New-York, is Zaterdag met een vertraging van 24 uur leelijk gehavend te New-York binnengeloopen. Zondag toen het schip nauwelijks Queenstown verlaten had, werd bet al door den storm ge- teisterd, die Woensdag d.a.v. in een geweldigen. orkaan overging, zoodat de golven over het geheele schip sloegen, die zoo krachtig waren dat de stalen platen op het voordek verbogen werden, dat zij de houten verschansingen weg- sloegen, de zware spiegelruiten op de brug verbrijzelden en ook het telegraaftoestel op de brug wegreten, zoodat de kapitein slechts ver- binding met de machinekamer kon krijgen door middel van de spreekbuis. Ook het toestel voor draadlooze telegrafie raakte dien dag onklaar, maar kon na eenige uren weer hersteld worden. Ook uit Engeland komt bericht, dat daar een hevige storm gewoed heeft. Vooral Zaterdag 1.1. moet het erg geweest zijn. Veel scheeps- rampen zijn op de kust gebeurd en een BOtal personen moet daarbij omgekomen zijn. Twee tweeling'oroeders hebben denzelfden dag aan de hoogeschool te Parijs met lof den doctorstitel behaald, beiden met een op Engeland betrekking hebbend proefschrift. Doch daarbij blijft de overeenstemming niet. Op het oogen- blik dienen de beide broeders, die den leeftijd van 22 jaar hebben bereikt, in hetzelfde regiment. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 1. Nolulen. 2. Ingekomen stukkm. 3. Vaslstelling van den tekst van deverordeningm op de heffing en invordering van de schoolgelden voor het M. XJ. L. 0. en de hoogere burgerschool. 4. Benoeming van 6 leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzm. 6. Voorstel in zake de opruiming van den muur van de Markt en dm Smidsival. 8. Voorstel tot regeling van de jaarwedde van het hoofd der nieuwe M. U. L. 0. school. Zie verder het Derde Blad). Aambeien, een veel voorkomende kwhal, worden gewoonlijk veroorzaakt door verstopping, een zittende levenswijze, zwangerschap, enz. Meestentijds worden zij verwaarloosd, totdat de hevige jeuking en stekende pijn een onuitstaan- bare kwelling veroorzaken en een operatie noodig is om fistel, verzworen aambeien ot verstopping van het darmkatiaal te voorkomen, of doordat de patient geheel verzwakt is door het bloed- verlies. Foster's Zalf geelt vanaf de eerste aanwending een opmerkelijk gevoel van verlichting en rust, en zij heeft in de jaren, dat wij u haar deden kennen, haar atdoende werking in het genezen van zelfs ernstige gevallen voldoende bewezen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. v. Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending gesehiedt franco na outv. v. postw. a f 1,75 per doos. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 16 Februari, om 21/* are dagvoor- stelling aan verminderde prijzen, opvoering van Madame Sans-Gene", beroemd tooneel- spel in drie bedrijven en een voorspel van Victorien Sardou en E. Moreau. Groote Schouwburg te Gent. Zondag 16 Febr. a.s. om 21/* ure dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van „Tiejiand" lyrisch drama in een proloog en twee bedrijven. Woorden van Rudolpbe Lothar. Muziek van Eug. d'Albert. In't I ransch ver- taald door M. Jean Benedict. ZEKT IJ DINGrE IV. Van 12 tot en met 13 Febr. Yan 12 tot en-met 13 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 29 binnenvaartuigen op- en 46 afgeschutdoor de Westsl. 13 op- en afgeschut. Positie der Stoomschepen. s.s. RICHARD van Tunis naar Gent passeerde 14 dezer DAGEN. Voorm Zatm:dag Zondag Maandag 17 Dinsdag 18 Woensdag 19 Donderdag 20 Vrijdag 21 15 Februari 16 u 7.16 8.30 10.4 11.29 0.2 0.58 1.47 Nam. 7.50 9.15 10.50 12.33 1.23 2.9 Vergadering van Donderdag 13 Februari 1913. Voorzitter de heer J. Iluizinga, burgemeester. Aanwezig de heeren Dees, Moggre, De Jager, Scheele, Lensen, Drost, De Feijter, De Bruijne, Donze, Eijke en Van Borssum Waalkes. Afwezig de heeren Visser en Wieland. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Visser bericht heeft gezonden, dat hij wegens eene gevatte koude ongesteld is en zijne woning niet mag verlaten. Dientengevolge heeft hij de vergadering van Burgemeester en Wethouders op gisteren niet kunnen bijwonen en kan hij ook niet tegenwoordig zijn in de raadszitting van heden. Spreker merkt naar aanleiding hiervan op, dat het wel eenigermate een terneerdrukkenden indruk vvekt, dat de heer Visser, al is het dat zijn schrijven van een reeds ingetreden herstel gewaagt, dezen dag onder zulke om- standigheden moet doorbrengen. Hij meent echter te handelen in den geest van de geheele vergadering, wan- neer hij toch van deze plaats den heer Visser feleciteert met de beteekenisvollen dag die hem nu te beurt valt, namelijk de viering van het feest van zijn 40jarig huwe- lijk. Spreker wil hem toewenschen dat hij en zijne echt- genoote tot in lengte van jaren met elkaar kunnen blijven voortleven, tot genoegen van elkander en dat hunne kinderen en verdere familie daarvan getuigen mogen zijn en dat ook het Gemeentebestuur en de raadsleden met belangstelling getuigen mogen zijn van de steeds meerdere welvaart der familie Visser. Applaus. De Voorzitter stelt alsnu aan de orde De notulen der voorgaande vergadering worden met algemeene stemmen vastgesteld overeenkomstig het ter visie gelegd concept. »t. Een schrijven van C. I. Bakker, waarin deze onder dankzegging bericht de benoeming tot onderwijzer aan school D te Siniskil aan te nemen hij deelt mede te Graauw ontslag te hebben gevraagd tegen 1 Maart a. s. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een kennisgeving van A. Coumou, dat hij de be noeming tot lid der Commissie tot wering van school- verzuim te Ter Neuzen, Sluiskil, aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het raadsbesluit van 9 Januari 1913 tot wijziging der begrooting voor 1913, voorzien van de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Aangenomen voor kennisgeving. d. Kennisgevingen van F. I. H. Speetjens, R. Drost, E. H. T. van Borssum Waalkes, C. le Nobel, II. W. R. Kramer, L. T. van Hasselt en J. Mulder, dat zij de benoeming tot lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs alhier aannemen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Het verslag der Commissie tot wering van School- verzuim te Ter Neuzen, Sluiskil, over het jaar 1912. Daaruit blijkt dat door de Commissie waren opgeroepen 16 personen, waarvan er slechts 5 aan de oproeping ge- hoor gaven. De oorzaak van het niet verschijnen voor de Commissie was, dat werkzaamheden op het veld en te groote afstand hen daartoe beletten. Gehouden werden 16 vergaderingen. Zij die verschenen, werden op de overtreding der Leer- plichtwet gewezen, terwijl de anderen langs anderen weg werden gewaarschuwd. De redenen van het schoolverzuim waren als volgt Yier jongens waren verhuurd als koehoeder, een paar meisjes hadden op kleine kinderen uy/eten passen, de overige leerlingen hadden veldarbeid verricht, o. a. aard- appelen rapen, bieten laden enz. Alle opgeroepen per sonen verklaarden de verdiensten hunner kinderen niet te'kunnen missen. •Voor bijna alien was bij den heer Arrondissements- schoolopziener op clementie aangedrongen, daar het groote gezin reden was om hunne kinderen wat te laten ver- dienen. De meeste verzuimen werden in September, October en November gepleegd. Dit jaar waren de ongeoorloofde verzuimen grooter dan het vorige jaar, wat toe te schrijven is aan het te kort aan werkkrachten in den landbouwstand en daaruit vol- gende grootere loonen. Aangenomen voor kennisgeving. f. Beslissingen van Gedep. Staten van Zeeland omtrent ingediende reclames tegen den aanslag in denjioofdelijken oinslag over 1912. Gehandhaafd is de aanslag van F. de Bree, wed. K. Kielman in de 24e klasse; eveneens is ongegrond verklaard de reclame van C. Hamelink en adressant gehandhaafd in de 7e klasse, daar hij niet ontkent op 1 Januari van het belastingjaar een inkomen te hebben genoten dat edit aanslag in die klasse wettigt. De aanslag van P. van der Hooft is vernietigd. E. Willems is teruggebracht van de 8e naar de 7e klasse en I. Gazan, thans te Apeldoorn, vroeger te Ter Neuzen, van de 20e naar de 14e klasse. Deze beslissingen worden aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter herinnert dat in de vorige vergadering zijn vastgesteld de verordeningen tot helflng van school- geld voor het meer uitgebreid lager onderwijs en voor het middelbaar onderwijs, benevens de verordening op de invordering van dat schoolgeld. Tijdens de behandeling zijn door de heeren versehillende amendementen voorgesteld, waarvan meerderen zijn aan genomen. Bij de nadere uitwerking dier amendementen is echter gebleken dat voor een goede samenstelling der verordening niet alle redacties daarvan konden worden behouden, waarom de verordening thans is uitgewerkt voor zoover dit noodig was naar den geest en de bedoeling der versehillende amendementen. In verband daarmede werd het wenschelijk geacht de redactie der verordeningen nader aan de goedkeuring van den Raad te onderwerpen. Met algemeene stemmen worden genoemde verorde ningen goedgekeurd, naddt de Voorzitter den heer Dees, die een opmerking wilde maken bij de vaststelling der redactie van de verordening tot heffing van schoolgelden voor het middelbaar onderwijs, onder de aandacht bracht, dat het thans alleen geldt het vaststellen der redactie van de verordeningen. De Voorzitter verzoekt den Raad over te gaan tot het benoemen van 6 leden der Commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen, kom, wegens periodieke aftreding van de heeren S. van Rees, D. van den Ouden, L. J. de Vries. P. M. Geelhoedt, F. Elve en J. Th. van Aerde. Met de aftredenden worden ter benoeming aanbevolen de heeren Iannis de Smidt, A. Tholens, J. van der Peijl, P. J. Scheele, P. A. de Bruijne Pz. en J. B. Galle. Met algemeene stemmen worden benoemd de aftredende leden de heeren Van Rees, Van den Ouden, De Vries, Geelhoedt, Elve en Van Aerde. Op verzoek van den Voorzitter vormen de heeren Moggre en De Jager voor deze verkiezing het stembureau. 5. Benoeming van twee leden van de Commissie lot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen, Sluiskil. De Voorzitter verzoekt den Raad over te gaan tot het benoemen van twee leden der Commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen, Sluiskil, wegens periodieke aftreding van de heeren J. Risseeuw en N. J. Imandt. Met de aftredenden worden aanbevolen de heeren A. Dieleman en A. J. Faas. Bij de nu volgende stemming, waarbij de heeren Moggre en De Jager weder als stemopnemers fungeeren, worden benoemd de aftredende heeren Risseeuw met 11 en Imandt met 9 stemmen. Op den heer Faas zijn 2 stemmen uit- gebraeht. Naar aanleiding van het tot stand komen van den nieuwen afsluitdijk aan de gemeentehaven, brengen Burgemeester en Wethouders onder de aandacht van den Raad dat thans de tijd is aangebroken om te geraken tot opruiming van den muur aan het marktplein en dien aan den Smidswal. Zij stellen daarom voor tot die op ruiming te besluiten. De heer De Jager vraagt of reeds eene raming van kosten van dit werk bekend is en of het voornemen van Burgemeester en Wethouders is dit werk openbaar te besteden, of het in eigen beheer uit te voeren. De Voorzitter deelt mede dat nog geen raming der kosten is gemaakt en ook is er bij Burgemeester en Wet houders nog geen besluit genomen omtrent de wijze waarop het zal worden uitgevoerd. Het zou kunnen zijn dat er een inschrijving voor wordt open gesteld, maar ook zou het kunnen voorkomen dat uitvoering in eigen beheer voordeeliger uitkwam. De heer De Jager vraagt of het nieuwe waterkeerende werk nu zoo volkomen in orde is, dat men tot het opruimen van den rnuur kan overgaan. De Voorzitter geeft wat dit laatste betreft te kennen dat Burgemeester en Wethouders met voile gerustheid het voorstel tot het opruimen van den muur durven doen. Voor zoover het mogelijk was is geconstateerd dat de rioleering en de nieuwe afsluitdijk geheel in orde is gebracht en ook de vertegenwoordigers van het Rijk en de provincie die in deze toezicht moesten houden, hebben het werk na de voltooiing goedgekeurd. De heer De Bruijne vraagt of de muur achter de woning van den heer W. Bedet ook zal worden afgebroken. De Voorzitter kan daarvan thans niets zeggen, straks komt een voorstel in verband daarmede, bier ter tafel. De heer De Bruijne zegt zulks maar te vragen, om er de aandacht op te vestigen of het wel mogelijk is den muur af te breken zonder die woning te beschadigen. De Voorzitter weet daarop geen afdoend antwoord te geven, dat zou eerst moeten worden onderzocht. Hij vermoedt niet dat het huis op dien muur rust, maar als de muur afgebroken wordt, zal er waarschijnlijk wel-een gat ontstaan. De heer Donze vraagt of in het afbreken van den muur ook begrepen is het afbreken van de vischmarkt. De Voorzitter antwoordt ontkennenddaf staat afzon- derlijk. In elk geval zullen Burgemeester en Wethouders niet overgaan tot het afbreken van de oude vischmarkt, eer er een nieuwe is. Voorloopig is het voornemen deze te brengen aan de haven, binnen de muren, daar is er nog een mooie plaats voor. Er is ook een verzoek gedaan om de vischmijn te plaatsen aan het eind der Nieuw- straat, waar het wachthuisje der douanen staat, maar spreker meent dat daarvan niet veel zal komen en dat het 't meest aanbeveling verdient de rttijn daar bij de haven te plaatsen. Be heer De Jager wil, voor het geval dat het werk zou worden aanbesteed wijzen op de wensclielijkheid, om dan ook rekening te houden met het opruimen van den basalt- muur die nu pog in de gedempte haven zit. llij kan er niet juist over oordeelen, maar sommige menschen die ook wel in de steen hebben gewerkt, heeft hij wel ecus als hunne meening hooren uitspreken. dat daar in dien muur nog een aardig kapitaalje zat, dat de kosten van ontgraven ruimschoots zou loonen. De Voorzitter voert hiertegen aan dat hij er niet met kennis van zaken over kan oordeelen, maar dat hij uit de besprekinge.u met den bouwmeester heeft meenen te moeten -opmerken dat de waarde van de steenen de kosten van ontgraving niet zouden loonen. Daarbij komt nog dat het ook, omdat de Raad daar grond voor bouwgrond heeft disponibel gesteld, aanbevelenswaardig is dien muur maar te laten zitten, daar het dan weer niet zoo vast meer ligt, wat voor degeneii die er zouden willen bouwen niet zonder bezwaar zou zijn. De heerEijke is ook van gevoelen dat de waarde van den steen de kosten van ln?t ontgraven niet kan goed maken, terwijl dan ook de aangevulde grond weer moet nazitten, om vast te komen. De heer De Jager verklaart er niets op tegen te hebben dat de muur blijft zitten, als deskundigen aantoonen dat het opruimen eef nadeel dan voordeel zou opleveren. De Voorzitter meent ook, uit hetgeen hij gehoord heeft, te rtnoeteti opmaken dat het 't beste zal zijn den muur te laten zitten. Wanneer de Raad thans echter aan Burge meester en Wethouders de machtiging verleent om tot het opruimen van den muur over te gaan, zal, als het tot uitvoering komt, met de ontvangen wenken rekening worden gehouden. 7. Voorstel tot onttrekking aan dm openbaren dienst en tot verkoop van een strook gemeeutegrond, gelegen aan de Markt en langs de gedempte haven. In eene vorige vergadering werd in handen van Burge meester en Wethouders gesteld met verzoek om bericht en raad een verzoek van W. Dedet, die voornemens is zijn pand op den hoek van de Markt te verbouwen, waar- voor de kaaimuur aan de westzijde van het pand zou moeten worden afgebroken. aangezien deze voor de te houden rooilijn in den weg staat, waarom hij verzoekt die te doen opruimen, terwijl hij verder te kennen geeit genegen te zijn den kaaimuur aan de noordzijde van .het perceel voor een kleine vergoeding te willen overnemen. De Voorzitter deelt mede dat Burgemeester en Wet houders naar aanleiding hiervan een voorstel hadden geformuleerd en dit ter kennis van Bedet hebben gebracht, om van Item te vernemen of hij het met dat voorstel accoord was. Bedet heeft toen gevraagd persoonlijk in d<3 vergaderiiig van Burgemeester en Wethouders te onder- handelen. Dit is geschied en het resultaat dier besprekingen is, dat Burgemeester en Wethouders hun voorstel in- trekken. Het intrekken van het voorstel is een gevolg van de omstandigheid dat Burgemeester en Wethouders voorstelden f 200 van den grond, waarop de muur staat, te vragen, doch Bedet gaf te kennen maar f 100 te willen geven. Daarop overwogen Burgemeester en Wethouders dat het maar het best was hun voorstel in te trekken. dan wordt voor geen der partijen den pas afgesneden om later opnieuw onderhandeliugen aan te knoopen. Het gevraagde bedrag mag misschien wat hoog lijken, maar er dient ook op gelet te worden dat de fundeering van den muur 30 c.M. naar buiten steekt en dat dus, bij verkoop van den muur, ook die strook van 30 c.M. daarin begrepen is. De geheele oppervlakte grond die er in begr.epen is meet ongeveer 16 vierkante meters. Ook is overwogen dat deze verkoop op zichzelf diende te worden beschouwd en in geen verband zou staan met den prijs die later zal gevraagd worden voor het aldaar door den Raad beschikbaar gestelde bouwterrein. Dat de Voorzitter spreekt van een nadere onderhandeling is ook naar aanleiding van een hem door den heer Dees i gedane mededeeling. Er zou mogelijkheid bestakn dat de adressant goedkooper zijn doel kon bereiken als een ander de naastliggende grond van de gemeente kocht en dan ook zijn evenredig deel in de kosten van den muur wilde betalen. 'Dan was het voor elk maar 100. De gemeente kan echter den halven muur niet verkoopen. De heer De Jager vraagt of, nu het besluit ten aanzien van den verkoop wordt ingetrokken, wordt gehandhaafd het voorstel om den grond aan den publieken dienst te onttrekken. De Voorzitter meent dat dit nu niet noodig is. De Velanghebbende zal door de publiceering van het verslag wel kunnen zien hoe hij handelen moet, om zijn doel te bereiken. De heer, Waalkes vraagt nog, wat de gemeente heeft moeten betalen voor een klein stukje grond aan Van den Eeckhout in de Donze-Visserstraat tot verbetering van het beloop dier straat. De Secretaris deelt mede dat de som 35 bedroeg en hij meent dat het maar 2 M2. groot was. De heer Waalkes meent dAt, gezien dat bedrag, Burge meester en Wethouders in het onderhavige geval hun eisch ook niet te hoog gesteld hebben. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor vast te stellen de volgende VERORDENING tot regeling van de jaarwedde van het hoofd van de school voor meer uitgebreid lager onderwijs te Ter Neuzen. Artikel 1. Het hoofd van de school voor meer uitge breid lager onderwijs met minder dan 5dienstjaren geniet eene jaarwedde van 1800, met 5 en meer, doch minder dan 10 dienstjaren 2000, met 10 dienstjaren en meer 2200. De vergoeding voor het gemis van het genot van vrye woning wordt vastgesteld op f 200 per jaar. Artikel 2. Y'oor de toepassing van deze verordening 1,1 komen als dienstjaren in aanmerking de jaren doorgebracht als hoofd eener school en worden voor elk kalenderjaar berekend naar den toestand op 1 Januari. Artikel 3. De periodieke verhoogiugen van bezoldigmgeu zullen door den gemeenteraad gehoord het ad vies van den schoolopziener in het district waartoe deze gemeente behoort en van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, onthouden, uitgesteld of verminderd worden, wanneer de geschiktheid, het gedrag, de ijver of plichts- betrachting van het hoofd der school te wenschen overlaat. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking den lsten September 1913. Het vaststellen dezer voorloopige regeling is noodig met het oog op het oproepen van een hoofd der school evenals dit moet geschieden voor den directeur der hoo gere burgerschool, terwijl later een volledige regeling moet gemaakt worden voor het verdere personeel. Naar aanleiding van deze concept-verordening merkt de Commissie van Toezicht op het lager onderwijs op, .dat volgens de bestaande verordening de hoofden der "scholen binnen de kom gelegen, 300 gulden vergoeding genieten bij gemis van een ambtswoning. Aangezien dit bedrag meer overeenkoinst met den liuur- prijs die eventueel hier zal moeten worden voldaan, geven zij in overweging het salaris te verminderen met 100 gulden en bovenbedoelde vergoeding te verhoogen met 100 gulden. Het niet of niet geheel toekennen van de periodieke verhooging, zooals art. 3 in de concept-verordening om- schrijft, draagt het karakter van eene straf; of de toe- passing daarvan niet in strijd komt met de wet op het Lager onderwijs kwam de commissie twijfelachtig voor. De Voorzitter kan mededeelen dat Burgemeester en Wethouders de opmerking van de Commissie, betrelfende de regeling van het salaris en de woninghuur overnemea, en daarom voorstellen de bedragen in art. 1 van hu* concept genoemd, te veranderen in J 1700, J 1900, _/"2100 en 300. De voorgestelde jaarwedde wordt dan met /100 verminderd en de woninghuur met /100 verhoogd. Het aid us gewijzigd artikel 1 wordt aangenomen met algemeene stemmen. Eveneens wordt artikel 2 met algemeene stemmen aan genomen. Bij artikel 3 vraagt de heer Drost of het niet in strijd met "de wet is, dat het toekennen der verhooging volgens diensttijd nog aan voorwaarden wordt vastgeknqqpt, waar- door die verhooging zou kunnen achterwege blijven. De Secretaris geeft hieromtrent inlichtingen. Het mini mum van 1700 gaat reeds hooger dan het wettelijk minimum en orntrent het toekennen van verhoogingen stelt de wet geen eischende Raad is dus volkoinen be- voegd om nan het toekennen eener verhooging in verband metr den doorgebrachten'diensttijd, ook nog voorwaarden te verbinden. Artikel 3 wordt alsnu aangenomen met algemeene stemmen en eveneens artikel 4. De verordening wordt daarna in zijn geheel in stemming gebracht en aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. \<>or stemmen de heeren Donze, Eijke, aalkes, Dees, Moggie, Scheele, Lensen, Drost en De Feijter; tegen stemmen de heeren De Bruijne en De Jager. VLAG. NAAM. ML Van en naar. Lading. 13 12 12 13 Eng. s.s. Eng. s.s. idem Eng. s.s. Duitsch 8. Noor. s.s. idem Eng. s.s. Russ. 8.3. idem Deen. s.s. Harrey Scott River Scheldt 12 Eng. s.s. i idem idem idem Noor. s.s. Russ. 8.8. idem Belg. s.s. Eng. s's. Fran. s.s. 13 Voor Ter leoien River Lagan I 2272 |Londen Van Ter leoien I 4129 INew-Castle j 2199iLonden Voor Kent I Fulmar Hemy Furat Bamse i'orto Sea Gull Graf Tolstoi Beruta Nurmandiet 359S1 4244 2711 3484 2763 3/76 4907 3390 Liverpool Pilau Frederikstad Sevilla Louden Riga idem Windau fan (rent t Astrologer Hodder Truro Sea Serpent Alladin Natalie Gen. Skobelew L' Yproise 2580 iLeith stukg. ledig stukg. stukg. ledig steenen erts stukg. gemengd bout vlas ledig stukg. 2877 Goole 2367 Hull j idem 2554 London j idem 2132 Veyle(Den.) phosph. 4956 Hull ledig 5647 Burnt Island idem 2076 Ostende j idem Montook"Point 113646 Antwerpen idem Antoinette 1186 St. Male phosph^ Duitsch. s.s. Heidelberg 4706 Neufahrwas. idem Brixham. c, 8 8. ELISABETH vertrekt heden van Livorno naar bfax. s.s. HELENA vertrok It dezer van Immingham a.s. MAGDALEN A vertrok 4 dezer van St. Joe naar Bordeaux.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 6