Gemeogde berichten, Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Handelsberichten. waaruit kg veel bloed verloor en door den dokter moest worden verbonden. Axel. De heer J. B. T. Hugeuholtz, cand. alhier, heeft het beroep naar de Ned. Herv. kerk te V ledder aangenomen. Koewacht. Zondagnamiddag werd ten hmize van mej. de wed. Van den Eeckhout de jaar- lijkscne algemeene vergadering gehouden van de leden van de geitenfokvereeniging H. Isidorus. Lit de rekening en verantwoording van den penniugmeester bleek, dat de ontvangsten in het vorig dienstjaar bedroegen f 104,24b en de uitgaven f 68,63zoodat het batig saldo is j 35,51". De rekening werd goedgekeurd. De secretaris deelt onder applaus der vergadering mede, dat het Bestuur het renteloos voorschot van j 100 aan de vereeniging geschonken heeft. Het dekgeld voor het volgende dienstjaar wordt vastgesteld op 25 cent per geit. Aan de leden Aug. v. Geersum en D. v. Regenmortel wordt een premie toegekend voor de beste in- richting der geitenstallen. Bovendien werden aan J. v. d. Bilt, Th. van Poecke, J. de Theije en de Eerw. Zusters een diploma geschonken. Ten slotte werd de contributie betaald. RECHTSZAKEN. Onder groote belangstelling diende te Rot terdam de vergiltigingszaak te Abbenbroek tegen den 41jarigen landbouwer G. S., beklaagd van moord door middel van vergiftiging met morphine. Volgens het requisitoir van den officier van justitie Mr. Steenberghe was den 4den Mei 1912, W. H. Westerveld, een be- trekkelijk nog jong gezond en opgewekt man, na een bezoek bij beklaagde, waar hij 2 koppen koffie en een paar borreltjes gebruikt had, ziek geworden en den volgenden middag overleden. Aan de hand der verklaringen van doktoren en scheikundigen kwam de officier tot de slotsom, dat Westerveld aan morphine-vergiftiging is overleden en eischte ter zake van moord met voorbedachten rade ylevenslangegevangenisstraf." Beklaagde hield zijn onschuld staande en de verdediger Mr. Van Gigch hield een uitvoerig pleidooi in hetwelk hij tot de conclusie kwam, dat de deskundigen de rechtbank niet de zeker- heid konden verschafifen, welke zij noodig heeft om bekl. te kunnen veroordeelen. Uitspraak 18 Februari. Een taaie kip De heer J. Slagter te Ruinen miste, volgens het R. N., een kip drie en twintig dagen lang. L>en drie en twintigsten dag vond hij haar levend op zolder achter den schoorsteen Zij kon dien langen tijd onmogelijk voedsel tot zich nemenwas echter na een paar dagen zorgvuldige behandeling weer in staat met haar gemaal te gaan wandelen. Eieren leggen dat zal ze vooreerst nog wel niet! Een behoeftige weduwe te Lekkerkerk, die met een werkman samen een 20ste lot int de Staatsloterij had genomen, was zoo gelukkig dat het nummer met de 25,000 uit kwam- Dit buitenkansje komt beiden zeldzaam goed van pas. (R. N.) Bij de politie te Rotterdam wordt, volgens de H. Crt., telkens geklaagd, dat gouden vijf- guldenstukjes voor kopergeld zijn uitgegeven en dat geweigerd wordt het abuis te herstellen. Een dienstbode uit de Vierambachtstraat b.v. gaf aan een loopjongen van een speelgoed- magazijn twee gouden vijfjes in plaats van centen. De jongen echter, beweert niets daar- van te hebben ontdekt. Te Enschede is volgens de N. R. Crt. in het Christeljjk geheelonthouderskoffiehuis Het Blauwe Kruis, uit een kastje van het buffet een jjzeren geldkistje ontvreemd, dat ruim 100 bevatte. In het laboratorium van het rijksland- bouwproefstation te Hoorn heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Door het springen van een glazen buis werd dhr. Ott de Vi'ies aan beide oogen getroffen. Men vreest, dat hij een van zijn oogen zal moeten missen. (N. R. Crt.) Te Oud-Vosmeer werden een 3tal kinderen. respectievelijk 4, 5 en 7 jaren, op den weg naar Tholen, verlaten aangetroffen de groot- ouders van vaderszijde wonen te Oud-Vosmeer de moeder met hun stiefvader, die zwervende zijn, schijnen de plaats gepoetst te hebben naar Antwerpen, blijkbaar met het doel de drie kin deren op den hals der grootouders te schuiven. (Midd. Ct.) Te Hoensbroek is in de staatsmijn „Emma" een mijnwerker uit Heerlenheide door neer- stortend gesteente verpletterd. Goedkoope aardappelen. Een aardappel- schipper te Amsterdam kwam, volgens de H. Crt., tot de ontdekking, dat er tusschen de 200 en 250 H.L. beste aardappelen uit zijn kelder verdwenen waren. Bij onderzoek bleek, dat een andere aardappelkoopman, wiens kelder aan dien van den eersten grenst, een gat in den muur had gemaakt, de aardappelen in zijn eigen kelder had laten rollen en 't gat daarna had dichtgemetseld. De slimmerd zal daar nu voor moeten boeten. In een dorpje in Zuid-Holland zou, zoo schrijft men aan de Tel., de Chr. Zangvereeni- ging een uitvoering geven, met een operette na. De openbare school werd voor dat doel gevraagd en verkregen. Maar in een gewoon schoollokaal kan men zoo maar niet een operette opvoeren, dus moest het daarvoorin ordegebracht worden, en dat ging ook weer niet, terwijl de dorpsjeugd er in bleef. De schoolkinderen kregen dus een dag vrij ('s avonds zou de groote gebeurtenis plaats hebben) en de meester en de juffrouw gingen uit, want het is in de frissche buitenlueht toch maar plezieriger dan in een met onschuldige kinder- adempjes geparfumeerd schoollokaal. De timmerman kwam, er werd geklopt, ge- hamerd en getimmerd, wandplaten werden van den muur gehaald, de schoolborden verwijderd en 's middags was de geimproviseerde dorps- schouwburg gereed. Maar men had buiten den waard alias den schoolopziener gerekend, die, hoe was't mogelijk, het nu juist in zijn hoofd had gekregen, om vandaag de school te komen bezoeken. Wat er toen tusschen deze autoriteit en de plaatse- lijke autoriteitjes is voorgevallen, meldt deze dorpshistorie niet. Maar dat het onderhoud heel aangenaam was, valt te betwijfelen. Een dame van het Stationswerk te Amster dam ter bescherming van jonge meisjes vatte Donderdag verdenking op tegen een heer en dame, die met een Duitsch meisje van Haarlem reisden en geen inliebtingen wilden geven. De stationsdame reisde het gezelschap na en vischte uit dat dit met een atax naar het Spaarne in Haarlem ging en later weer van Haarlem ver- trok. Het bleek intusscben aan de politie, dat ongegronde verdenkingen tegen het gezelschap gerezen waren. De reizigers waren op hun doorreis naar Londen een bezoek gaan brengen aan een geacht ingezetene te Haarlem. De vreemdelingen waren zeer ontstemd over het optreden der stationsdame. (Hbl.) I Zeldzame roofvogels. Woensdag werd, naar de „Maasb." meldt, door een der jachtopzieners op de Twickeler domeinen een zeearend geschoten met een vleugel- lengte van 2,25 M. De vogel werd aangekocht voor de collectie-Bloemen. Deze herfst werd daar ook de roode milaan gevangen, die in die streken een uiterst zeldzame verschijning is, terwijl 't vorig jaar twee exemplaren van den valkenbuizerd (buleo Zimmermannae) werden neergelegd, terwijl een paar steppenbuizerds, wier broedplaats Siberie, Turkije en Zuid-SpaDje is, broedend werden aangetroffen en bemachtigd. Het is wel een opmerkelijk verschijnsel, dat deze roofvogels, waarvan speciaal de laatste soorten, voor zoover wij weten, nooit in Neder- land werden opgemerkt, juist alle in den omtrek van Delden zijn waargenomen. Een valkenbuizerd is in de verzameling van baron Snouekaert, een in de rijke collectie van prof. Leydekker S. J., terwijl de beide overige zich in bezit bevinden van den schutter Ober-. forster Michel, te Delden. Een spookhuis te Mareinelle. Uit Brussel wordt volgens de Tel. gemeld, dat een aantal bewoners van Mareinelle, een voorstad van Charleroi van plan is, deze plaats te verlaten, daar, naar hun meening de ge- meente door booze geesten wordt geplaagd. Sedert een week is het huis van de familie van Zanten het mikpunt van een boosaardig spook; alle vensters zijn gebroken en dagelijks valt een raadselachtige hagelbui steeneu op het huis neer het is onmogelijk te ontdekken waar die steenen vandaan komen en wie ze werpt. Een paar dagen geleden wendde de familie zich tot de politie en een kapitein der gendarmerie nam met zes manschappen zijn intrek in het huis om eens een woordje met de booze geesten te spreken. Maar evenals elken dag, onmid dellijk na het middagmaal begonnen de geheim- zinnige steenen weer te vallende venster- ruiten braken, overal vielen de steenen neer en de gendarmen werden van de eene kainefr naar de andere gedreven. Maar het was en bleef onmogelijk, den be- werker van dit spookachtige bombardement te ontdekken. In de onmiddellgke omgeving was geen mensch te zien, ofschoon de gendarmes zelfs tot op het dak waren geklommen. Men verkeert ncg steeds in het duister over die spookgeschiedenis. De familie Van Zanten is Zondag voor goed uit het huis vertrokken, dat thans een ruine is. Alleen de gendarmen zijn gebleven om het verdere verloop der dingen waar te nemen, want de mannen van de openbare macht willen niets van booze geesten weten, ofschoon zij zelf twee dagen lang 't slachtoffer van deze geheimzinnige aanvallen geweest zijn, zonder het raadsel te kunnen oplossen. Een geraamte in bed. De politie te Wimborne heeft dezer dagen, naar de Tel. meldt, een griezelige ontdekking gedaan. Ten huize van een oude dame, miss Sara Kearly, vond men nl. in een bed op deslaapkamer het geraamte van een circa zeventigjarige vrouw, zekere miss Ellen Griffin, die langen tijd bij Sara Kearly gewoond had. Ferstond na de opzienbarende ontdekking werd miss Kearly aan een verhoor onderworpen, waarbjj zij het volgende vertelde. Meer dan 30 jaar lang had zij met miss Griffin samengewoond en lief en leed met haar gedeeld. Miss Griffin had een zeer zwakke gezondheid en ging daarom zelden of nooit uit trouw werd zij echter door haar vriendin ver- zorgd en van alles voorzien. Op zekeren ochtend stierf miss Griffin echter plotseling, nog voordat miss Kearly genees- kundige hulp kon halen. Gedurende tweenachten had zij naast haar doode vriendin geslapen, maar zij kon er niet toe besluiten om haar te laten begraven. Drie jaar lang had zij de doode dan ook op het bed laten liggen in de hoop, dat, wanneer ook zij eenmaal sterveu zou, zij beiden te zamen begraven zouden worden. Uit Wirges in het Westerwald wordt, volgens de N. R. Crt., een ergerlijk voorval ge meld. Daar verscheen op een gemaskerd bal in een koffiehuis, waar bij voorkeur sociaat- democratea komen, een vrouw, die zich verkleed had, om op Jezus in zijn lijdenstijd te gelijken. Zij droeg een langen rooden mantel, een doornen- kroon, losbangende haren en een langen baard, Op haar rug hing een uit planken getimmerd, bijna 2 M. hoog kruis. Daarop stond in roode letters te lezenDe eerste sociaal-democraat. Een gendarme maakte aan de stuitende ver- tooning een einde. Tegen de vrouw is een aanklacht wegens godslastering ingediend. In de op Donderdag a.s. des voormiddags te 10 ure te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten iD behandeling Notulen. Ingekomen stukken. Vaststelling van den tekst van de verorde- ningeu op de heffing en invordering van de .schoolgelden voor het m. u. 1. o. en de hoogere burgerschool. Benoeming van 6 leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen. Op de aanbeveling staan S. van Rees, D. van den Ouden, U. J. de Vries, P. M. Geelhoedt, F. Elve, J. T. van Aerde, alien aftredenden, alsmede de heeren J. de Smidt, A. Tholens, J. van der Peijl, P. J. Scheele, P. A. de Bruine Iz. en J. B. Galle. Benoeming van 2 leden van de commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil. Op de aanbeveling staan de heeren J. Risseeuw, N. J. Imandt, beiden aftredenden, alsmede A. Dieleman en A. J. Faas. Voorstel inzake de opruiming van den muur aan de Markt en den Smidswal. Voorstel tot onttrekking aan den openbaren dienst en tot verkoop van een strook gemeente- grond gelegen aan de Markt en langs de ge- dempte haven. Voorstel tot regeling van de jaarwedde van den directeur van de hoogere burgerschool. Voorstel tot regeling van de jaarwedde van het hoofd van de nieuwe m. u. 1. o. school. Voorstel tot wijziging begrooting voor 1912. Idem tot wijziging begrooting voor 1913. Voorstel tot vaststelling van het kohier van het schoolgeld over het le kwartaal 1913. Voorstel in zake het bouwen van huizen voor rekening der gemeente. Voorstel op ingekomen aanvragen om ont- heffingen van plaatselijke belastingen. Reclames hoofdelijken omslag. Middel burg. Door den Raad van Beroep voor de ongevallenverzekering werd heden uit spraak gedaan in de zaak van lh. van P. te Koewacht. Klager Werd niet ontvankelijk ver-„ klaard in zijne vordering voor zoover die ge- richt was tegen de vaststelling van premie en rente van 17 Oct. 19071 Juli 1909, 1 Jan. 1910—1 Juli 1910 en 1 Jan. 1911—1 Juli 1912. De vordering werd voor het overige ontzegd en de beslissing der rechtbank bevestigd. Hansweert. Hedenochtend is op de bchelde nabij Antwerpen het stoomschip //Egan 37 in aanvaring gekomen met een zeeboot, waarbg de E<rann37 aan stuurboordzijde een groot lek kreeg. Door het onmiddellijk laten werken der stoom- fluiten vertrokken de pontboot en de Redder ter assistentie, die onmiddellijk aan het weik werden gezet. Haarlem. De dienstweigeraar Kaaij is door den krijgsraad tot L1 jaar gevangenisstraf ver- oordeeld. Meppel. In een cafe alhier ontstond twist tusschen De V. van hier en B. uit Steenwijk. Laatstgenoemde trok zijn mes en bracht De V. een steek in den hals toe, waardoor de slag- ader werd doorgesneden, tengevolge waarvan de getroffene een half uur later is overleden. De verwonde is ongehuwd. De dader werd gearresteerd. Louden. Een ernstige ramp is de Zuidpool- expeditie van Scott overkomen. De aard en omvang der ramp zijn nog niet bekend. Alhier is een draadloos telegram ontvangen van den Oceaanstoomer Crown Point" mel- dende dat deze in het midden van den Oceaan zonder roer ronddrijft en in nood verkeert. Men vreest dat assistentie te laat zal komen. Nader seint men ons dat kapitein bcott en vier andere leden der Zuidpool-expeditie op den terugtocht in een sneeuwstorm zijn omge- komen. Kapitein Scott bereikte 18 Januari van het vorig jaar de Zuidpool. Sofia. Bulgaarsche berichten melden dat de bezetting van Adrianopel een uitval deed, doch met bloedige verliezen werd teruggeslagen. Mexico. De oproerige groepen onder leiding van Diaz hebben in de hoofdstad de overhand. President Madero en de leden van zijn kabinet worden in het paleis belegerd. Slechts 4 troepenafdeelingen zijn Madero trouw gebleven. DAGEN. Voorm. Dinsdag 11 Februari Woensdag 12 n Donderdag 13 n Vrijdag 14 Zaterdag 15 n Zondag 16 n Maandag 17 n 4 36 5.7 5.42 6.23 7.16 8.30 10.4 j 4.51 5.23 6.1 6.48 7.50 9.15 10.50 Hulst, 10 Febr. 1913. Rotterdam, 10 Februari. Binnenl. Granea. Ruirae aanvoer van Tarwe. Andere graansoorten weinig ter markt. Bruine Boonen in mindere qualiteit tot lagere prijzen te koop. Meel. Geen verandering in prijs. Door de vastere stemming in het buitenland was de omzet in inlandsch meel bevredigend. Voor buitenl. meel werd de prijs te hoog geacht. Men noteert: Goede Tarwe per hectoliter 7,50 a 8,50 afwijkende soorten f 6,— a f 7, Essex per 100 kilo van 11,— a 11,50; Wilhelmina van 9,50 a 10, overige soorten 7,a 8,25 Rogge per hectol. 6,— a 7,— en per 100 kilo 8,50 a 9,25Zomergerst per hectol. 5,50 a f 6,_ Wintergerst 6,— a 6,25 Chevalier 6,50 a 7,—Gerst per 100 kilo 10,50 k 12,50Chevalier 12,— a 13,50 en extra zware daarboven. Haver per hectol. lange 5,— a f 5,50 dikke 6,— a 6,50 Goede Haver per 100 kilo 10, a 12, afwijkende 7,50 a 8,50Paardenboonen f 7',_ k 8,50Witte Boonen 10,75 a f 14,Bruine Boonen 9,a 11, Kookerwten 9,— a 12,-; gewone groene 8,50 a 9,50 Voedersoorten 6,50 a f 7,Kanariezaad j 12,cO a f 13,50 en per 100 kilo 23,—. Buitenl. Granen. Tarwe weimg ver- anderd. Alleen mindere soorten lager. Rogge lacrer Ma'is vast vooral Amerik. mixed en stoomende La Plata. Gerst flauw en lager. Grutten vast. Tarwe per 2400 kilo /210 a 225Rogge per 2100 kilo; Helena 182 Gerst Zwarte Zee 174; Mais Amerik. mixed 138 La Plata f 135 per per 2000 kilo; Boekweit 177; dito Grutten 260 per 2100 kilo; Haver 7,80 per 100 kilo. Meel. Prima inl. en prima Belgisch 13, a f 13,75; le soort inl. en le soort Belg. 12,50 a 13,—Zeeuwsch patent J 13 Ongebuild 12,a 12,50 Duitsch patent 13,— a 13,75; extra puik Hongaarsch f 20 a f 21,— Middelsoorten 18,— prima Amerik. patent 13,75 a J 14,25 le soort 13,a 13,50Roggebloem /lO,— a 11,25 per 100 kilo. Run der prijzen 76 a 85 Ossen 74 a 84; Stieren 66 a 75Kalveren 110 a 120; Schapen 56 a 65; Varkens 52 a 58licht soort 48 a 50 cents per kilo. M e 1 k k o e i e n 150 a 280 Kalfkoeien 160 a f 300Stieren 125 a /2i0, Vaarzen 110 a 160 Pinken 90 a 115 vette kalveren /60a/ 100 fokkalveren 16 a 20 nuchtere 10 a 14 Biggen 9,50 a 15 alles per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe 2,— a 2,25 dito bonte 1,75 a 2,- Bnelsche Kralen 3,50 Geldersche 2,50 a 3,- troede Eigenheimers en Bravo s 2,o0 a 2,to Mindere soorten 1,60 a 1,80 per mud Boterprijzen in vaten 60 a OJ, stukken van Va kilo 871/2 a 90 Zoetemelksche kaas '-8,— a 34,50 per 50 kilo. Middenprijs per 100 E.G. Tarwe f 9,50, Rogge/8,25, Wintergerst 10,25, Zomergerst 9,75, Haver 10,— Erwten /ll,—, Witte boonen 14,—, Bruine boonen 13,—, Duivenboonen 11,50, Paardenboonen f Boekweit f Lijnzaad J 12,50, Koolzaad f Aardappeis 2,50. Boter per kilo j 1,40. Eieren per 26 stuka f 1,05. Ter weekmarkt waren aangevoerd 10 atuks rundvee, 33 varkena, waarvan verkockt 2 atuks rundvee, 28 varkena.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2