A I g e m e e n Piieuws- sst Advertentieblac voor Zeeuwsch-Vlaaaderess Van Houten's Cacao No. 5876. 53e Jaargang, Gemengde beriehten. Zaterdag 8 Februari 1913. mir-ri': itikj Binnenland. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postVooi Mederland 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor bet overige Buitenland 2,—. Men abonneeH zich bjj aile Boekhande ars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Telefoon No. 25. A D Y S.K TESTIMi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bg directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde aavertentie word, prjjs. slechts tweemaai berekend. Grootere letters worden caar plaatsruimte berekend mzencung van ad e:: en v6o i aur op den dag der uitgave. l»lt YMWihiiat Warning-, *- ea Vr D^bvoh<1, op S-t-H.t.!bij de ftrma P. J. VAT& *»K "IBS. Wc-«en. Het zai weliicht niet weinig opzien wekken aldus schrijft Het Volk dat in doorgaans welirjgeiichte kriugen, naast den tegenwoordigen administrateur der posterijen den heer M. G. de Bloeme, Minister Talma als ernstige candi- daat wordt beschouwd voor de betrekking van direeteilr-generaal der posterijen en telegrafie. Hp zou dan eerst na de verkiezingen zijn nieuwe lunctie aanvaarden, welke inmiddels tijdelijk door een ander waargenomen zou worden. Het Volk verneemt voorts, dat de heer Pop 15 dezer reeds naar Indie zou vertrekken, welk bericht, volgens inlichtingen van Het Vader- land, echter onjuist blijkt te zijn. Het laatst- genoemde blad zegt, dat de heer Pop einde April of begin Mei vertrekt. De heer Pop, de tegenwoordige directeur- generaal, heeft, gelijk men weet, een aanbieding gekregen om op te treden als directeur-generaal van den post- en telegraafdienst in Ned.-lndie en moet er ernstig over denken deze aan te nemen. Uit deze beriehten kan men opmaken, •dat hij reeds aangeuomen heeft, officieel is daarvan echter nog niets bekend. (N. R. Crt.) le Baarn is Dinsdag het 3jarig dochtertje van den wisselwachter H. van Dpk in aanraking gekomen met een brandende kachel, zoodat de kleertjes vlarn vatten. Bij haar thuiskomst trof de moeder het kind in deerniswaardigen toestand aan. Het is kort daarop overleden. (Tel.) Verrassende ontdekking Bij een restauratie in den Huize Cliftwijck, te Amerongen (Utrecht) aangekocht door de zusters Stan, en onlangs ingericht als rust- en herstellingsoord, is, toen een der kamers van het moderne bebangsel werd ontdaan, daarmede een rijk beschilderd doek te voorschijn ge- bracht, waarvan men vermoedt, dat het kunst- waarde bezit. Het wekte reeds veler bewondering op en een groote som gelds werdgeboden. Kenners, die van elders al kwamen zien, begrooten de waarde evenwel veel hooger. Drie der kamer- wanden bleken met zulk doek behangen. (Stand.) Te Berghuizen, bij Oldenzaal, werd in een greppel het lijk gevonden van een 38jarigen ODgehuwde tabrieksarbeider. Drankmisbruik schijnt de oorzaak van zijn dood te zijn. (0. Crt.) Het Carnaval te Breda Evenals sinds vele jaren, werd ook thans te Breda de vastenarond ,met opgewektheid ge- vierd. De bals, gegeven door de verschillende vereenigingen, waren druk bezochtoveral heerschte een prettige vroolijke toon. Maandag en Dinsdag trokken vele gemasker- den jotlend en zingend door de straten, en had Breda druk bezoek van vreeradelingen, die eens een feijkje kwamen nemen naar de dolle carnavals- uitingeu. Het succes van den Maandag komt toe aan de //autobandieten en hun achtervolgers" Een clubje Bredasche jongelui gaven een aller- aardigste voorstelling van de jacht op Bonnot en zijn confraters. In wilde vaart vlogen twee auto's, een met bandieten en onmiddellijk daarachter een met politie-mannen door de ^traten. Uit beide auto's werd aanhoudend op elkaar gevuurd. Voor de drukste cafe's werd gestopt, dan vlogen de bandieten binnen, achtervolgd door de agenten, trachten zich onder tafels enz. te verstoppen, en door scbieten aan de handen der politiemannen te ontkomen. Dat hierdoor groote opschudding teweeg ge- bracht werd, spreekt vanzelf, maar eer't publiek goed en wel besefte, wat er gebeurde, waren Talrijk zijn de openlijke en bedekfe aanvallen, u/aar- aan dit goede fabrikaat, waarvan men de concurrentie vreest, blootstaat. in weerwil daarvan worden dagelijks talrijker de gebruikers die de goede eigenschappen er van op prijs stellen. Zuiver 'en oplosbaar vol vetgehalte heerlijke kraehtige cacaosmaak licht verteerbaar. Oiterst goedkoop, want men heeft veel minder noodig voor de bereiding. de bandieten ai weer in hun auto en voort ging 't naar een volgend cafe om ook daar dezelfde vertooning te geven. (Handbl.) Een man van bijna tachtig jaren te Boom- bergum, was, volgens de VI. Crt., door koop eigenaar geworden van een onbewoonbaar ver- klaarde en ontruimde woning aldaar. Deze woning werd door hem betrokken, met de bedoeling om, zonder iemand tot last te zijn er zijn laatste levensjaren te slijten. Wist hij bet misscbien niet, de politie echter wel, dat door hem een daad werd gepleegd in strijd met de Woning wet. Procesverbaal op proces- verbaal Volgde en bij herbaling werd de oude man veroordeeld tot geldboete of gevangenisstraf. Tot bet betalen der boeten was hij onmachtig. Voor het onderjraan van gevangenisstraf was hij te oud geworden. Zoo oordeelde ook H. M. de Koningin. Bij Kon. besluit is den grijsaard dan ook kwijtschelding verleend van zijne straffen. Zooals dat veelal gebruikelijk is had hij, als administrateur van bet land, den medicijn- man gespeeld en het werkvolk had vertrouwen in zijn zalfjes gekregen. Het is trouwens een liefhebberij, die werkelijk voldoening geeft, want bet is verbazingwekkend, zooveel genees- kracht als het lichaam van den inlander bevat. Het was "half vijf in den middag. De thee was ingescbonken en de administrateur genoot van het beerlgkste uurtje van den dag. Komt een inlander aangestapt, zet zich neer voor de stoep met de gewone plichtplegingen. Hij strekt zijn- rechter arm, uit, opent de band en laat een bloedig klompje zien. Daarna toonde hij zijn andere hand er misten twee vingers Hij het hakken bad hij zich met den bij I 2 vingers afgekapt, en of meneer ze er maar even aan wou zetten bij had de stukjes vinger in de kali afgewasscben. Toen draaide het hart van den medicijnman zich om. De bewondering voor den moed en het blijk van vertrouwen, van den van pijn krimpenden man kwam eerst veel later schrijft de ,/Prean- ger Bode." ~t ,351* aan de „N. S. Ct." gesenreven De heer Baker, .bestuursassistent te Laboan Badjo, een echte Nimrod, heeft onlangs een niet ailedaagsche ontjnoeting gehad. De overgang van een rivier werd onveilig ge- maakt door een kanjer van een kaaiman en zoo besloot B. te trachten, het ondier onscha- delijk te maken. Als lokmiddel werd een hond aan den oever vastgebonden. Nauw had het beest zijn sobat canis in de gaten, of het wilde deze een bezoek brengen. Daar het water helder was, kon de heer B. goed ricbten en toen hij zeker was van zijn schot, trok hij at en twee kogels troffen het monster en de overgang was weer veilig. Het was een pracht- exemplaar van eventjes 18 voet en bij opening vond men nog onverteerd in de maag10 hertenpooten, 4 paardenpooten, 6 flinke schild- padden en 17 niet al te lichte steenen. In het Kattegat bij Kaap Kullen had een ernstig scheepsongeluk plaats, waarbij een groot aautal personen als door een wonder aan den dood door verdrinking ontkwamen. Het Noorsche stoomschip //Fancy" liep bij een hevigen sneeuw- storm en dichten mist met voile kracht op de Finsehe passagiersstoomboot Urania", die mid- scheeps bijna geheel werd doorgesneden en na enkele minuten zonk. Onder de passagiers van het kleine schip brak een paniek nit. Allen stormden naar het dek, terwijl verscheidene vrouwen uit angst te water sprongen. De be- bemanning van het Noorsche schip slaagde er in, alle passagiers en de geheele equipage der //Urania", in allerijl uitgezette reddingsbooten op te nemen. Nadat alien in de booten hadden plaats genomen, richtte het aangevaren schip zich met den achtersteven omhoog en verdween daarop in de diepte. Op de zuidkust van Zweden is het Zweedsche stoomschip //Kattegat" gestrand waarschijnlijk zijn twaalf man der bemanning omgekomen. Brazilie wordt thans geplaagd met een legertje ratten, dat groote schade veroorzaakt. De katten zijn niet toereikend om die knaag- dieren op te jagen en zoo neemt men toevlucht 4ot een slang, die voor die jacht uitstekend is. Het is de //gibora", der familie van de boas, zoo dik als een arm en twee meter lang. De gibora doet aan de menschen geen kwaad. Dit •kruipdier slaapt heel den dag en wordt's avonds wakker om zijn jacht aan te vangen. Zoo het een rat bemerkt, sluiplp bW'hTikihhiyt?el toe, grijpt de rat in den nek en doodt ze. In vele huizen heeft men thans een gibora. Deze slangen worden op de markten van Rio de Janeiro verkocht voor 2,50 a 3. (R- N.) Een geheimzinnige gescbiedenis. Een geheimzinnige gesehiedenis heeft volgens het het Alg. Hbl. sedert eenige weken de openbare meening in Engeland bezig gehouden. Op Zaterdag 18 Januari n.l. bracht de reverend Albert Knight, vicar van Hunslet, met zijn vrouw een bezoek aan het dorpje Flamborough. Hier deden beiden een wandeling langs de rotsachtige zeeknst. De geestelijke had een kiektoestel bij zich en nam onderweg eenige kiekjes. Bij een dezer gelegenheden waagde hij zich te -ver aan den rand der rotsen, hij werd duizelig en stortte omlaag. Zijn vrouw, op eenigen afstand gezeten, snelde toe om hem te helpen, maar te laat, van den heer Knight was niets meer te bespeuren. Tevergeefs zoch- ten eenige te hulp geroepen mannen de rotsen beheden aan de kust af, de heer Knight werd niet gevonden en Zondag keerde mevrouw Knight diep bedroefd naar Leeds terug. Aldus was het verhaal, dat in de bladen verschee» Met ijver werd door politie, kust- wacht en visschers een onderzoek naar den vermiste ingesteld. Maar alles tevergeefs, geen lijk werd gevonden en ook van het kiektoestel was geen spoor meer te bekennen. Alleen vonden visschers tusschen de rotsen het zonne- scherm van den vermiste. Nog geheimzinn'ger werd de gesehiedenis toen eenige dagen na de verdwijning van den heer Knight eenige lieden uit de buurt van Flamborough kwamen verklaren, dat zij op den noodlottigen Zaterdagmiddag, een halfuur ongeveer na het tijdstip van het ongeluk een man, als geestelijke gekleed, op een der dorps- wegen hadden gezien. Toen kwamen reeds de vermoedens op, dat Knight niet dood zou zijn, maar de politie bleef voorloopig dog onge- schokt in het geloof, dat de man werkelijk van de rotsen was gevallen en den dood had gevonden en op 25 Januari had dan ook te Hunslet een rouwdienst plaats. Nu echter komt de /Yorkshire Post" met een zeer sen- sationeele onthnlling. Dit blad beweert met groote beslistheid, dat den heer Knight geen ongeluk is overkomen, maar dat de predikant vergezeld van een jonge dame, die sedert eenige jaren in zijn Zondagsschool medewerkte, naar Australie is vertrokken. De heer Knight zou zijn vrouw, onder hevige bedreigingen, er toe hebben gebracht, het verhaal van het ongeluk in omloop te brengen. Te Flamborough zou Knight zgn vrouw hebben meegedeeld, dat hij het land wilde verlaten en haar hebben weten te dwingen te vertellen, dat hij van de rotsen zou zijn gevallen. Mevrouw Knight, hoewel niet de eigenlijke bedoelingen van haar man begrijpend, zou uit vrees hebben toegestemd haar rol in het drama te spelen. Toen haar man al eenigen tijd op weg was, had zij hulp gehaald bij de bewoners in de buurt, daar het verhaal van het ongeluk opgedischt en aldus de aandacht afgeleid van den vluchteling, die nu onder een anderen naam met de boven- bedoelde jonge dame op weg naar Australie zou zgn. Aldus is het verhaal van de //Yorkshire Post", dat thans door de politie te Leeds wordt bevestigd, althans voor zooverre het 't vertrek van Knight naar Australie betreft. Te Flamborough, waar de dorpelingen nu al drie weken lang met grooten ijver er was een belooning van 10 p. st., uitgeloofd voor het vinden van het lijk naar den ver- misten predikant zoekende zijn, is de veront- waardiging over de door den reverend Knight gespeelde comedie, ontzaglijk. Een vracht-vliegmachine. Een tabuks- fabriek te New-Castle heeft, volgens het R.N. een vliegenier in haar dienst genomen, die haar goederen vervoert naar de in den omtrek ge- legen eilandjes, voorzoover deze over een lan- dingsterrein beschikken. De vliegmachine kan aan goederen een gewicht van 100 K.G. vervoeren. ■3£Wesm«Ktf*BI

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 1