AlleenmkoopVG. v£iKoORTEN, Gemengde berichten. Advertentien. Groote Balansopruiming m Laatste Berichten. BURGER LIJKEN STAND. KOKO vh°e°tr HAAR Coiffeur, TER NEUZEN. Nederlandsch Tooneel te Gent. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. 1913. 1843- DANKBETUIGiNG. Door andere werkzaamheden Maatschappij Stoomschip „Jenny", Glas-, Porcelein-, Aardewerk De Goedkoope Winkel, H. VERHOEVEN, Beetenbond ZAAMSLAG. Vrijdag 7 Februari 1913 Boomkweekerij-Artikelen, A. van den Branden-De Bruijn, Op den gladden Donderdag van de vorige week is, naar aan de Leeuw. Ct. gemeld wordt, een bakkersgezel langs den grintweg op sehaalsen van Sloten naar Stavoren gereden. Hij deed dien tocht in 3 uren, d. i. in de helft van den tijd, dien een voetganger noodig heeft. De terugreis kon hij slechts gedeeltelijk op dezelfde wijze volbrengen. Zaterdag waagde een zesjarig knaapje te Leeuwarden zich op het ijs, met het gevolg dat de kleine waaghals door den dunnen ijs- vloer zakte. Zijn beide broertjes, jongetjes van 10 en 12 jaar, het ongeluk bemerkende, suelden toe, en om hulp te bieden, gingen beiden op het ijs. Het moeht hun echter niet gelukken, hun helpende handjes toe te ateken, want spoedig verkeerden zij in dezelfde netelige positie als hun broertje. Toen werd om hulp geschreeuwd. Vele omwonenden kwarnen op het geroep toe- loopen, o. w de moeder van de drenkelingen. De vrouw bedacht zich een oogenblik en sprong toen pardoes in het water. Nu moest dus aan vier drenkelingen hulp worden geboden. Twee arbeiders en een brievenbestelier, die inmiddels op de plaats van het ongeluk waren gekomen, mocht het toen gelukken de moeder en haar drie kinderen te redden. Het jongste knaapje was reeds bewusteloos, doch door de goede zorgen van den brieven bestelier Tanja, die de kuustmatige ademhaling op den kleine toepaste, was het bewustzijn spoedig teruggekeerd. („L. Ct.") Vrijdag 3lJanuarijl. strandde, zoo meldt de Midd. Crt., te Westerschouwen 's morgens omstreeks 3 ure een visschersscheepje, ffLa Panne 35'met 4 opvarenden. In den loop van den voormiddag, omstreeks 9 ure, werden zij ontdekt door den onbezoldigden rijksveldwachter Bazan, die dadelijk hulp ging halen op de nabijgelegen hofstede van den heer C. W. Boot. Deze zond dadelijk een bode naar Burghsluis, het station van de reddingsboot //Prinses Wilhelmina". Om de bemanning van de reddingsboot niet incompleet te raaken, zond men twee personen, die daarran geen deel uitmaakten, naar het strand te Wester Schouwen. Deze waren Marius van der Klooster Mz. en Jb. van der Klooster Cz. Bij aankomst te Wester-Schouwen kwamen zij overeen, dat de laatste naar den burgemeester zou gaan, om bericht te doen. Voor hunne aankomst had intusschen de heer C. W. Boot een poging aangewend om al wadende't scheepje te bereiken en de mensehen te hulp te komen, maar was daar niet in geslaagd. Nu zou ge- noetnde Ms. van der Klooster, een geoefend zwemmer en zeeraan van 't echte ras, het be- proeven. Tot driemaal toe echter werd hij door de hooggaande golven teruggeslagen. Ma een korte rust beproefde hij het opnieuw, nu ge- lukkig met beteren uitslag. Ofschoon met zeer veel moeite slaagde hij er in, in drie reizen, de schipbreukelingen half wadende, half zwem- mende aan den wal te brengen en zoodoende van een wissen dood te redden. Volgens ver- klaring van de schipbreukelingen zelve zou- den ze het maar enkele minuten meer uitge- houden hebben, daar hunne krachten volkomen uitgeput waren. Aan de Maandag-Ct. wordt gemeld, dat er ter gemeente-secretarie te Naarden op 16 en 22 Januari diefstallen zijn gepleegd. Er is ongeveer f 400 gestolen. Sporen van braak zijn er niet gevonden. Verkiezingsvooruitzicht. Uit Het Volk Twee echte politici bespreken de kansen. 't Ilelpt toch niet, zegt de een, de Roomschen en de Katholieken helpen mekaar vast weer D. H., een zoon van de eigenares van een hooiberg aan den Korreweg te Groningen, welke Zaterdag grootendeels door brand ver- nield werd, is ter bescbikking van de justitie gesteld. Hij wordt verdacht, het hooi in brand te hebben gestoken. (Prov. Gr. Ct.) S Gravenhage, 5 Febr. Tweede Kamer. Omtrent de ingekouien grondwetsvoorstellen valt voorshands alleen te melden dat de daarin voorgestelde kiesrechtregeling berust op den grondslag van bet gezinshoofden-kiesrecht. Bij de verdere behandeling van de invalidi- teits- en ouderdomsverzekering werd den gekeelen ^ag gedebatteerd over het Regeeringsvoorstel om voor de bestaande ondernemingsfondsen het voortbestaan mogelijk te maken, en over het amendement-De Visser om meer duurzaam in de wet het beginsel van ricico-overdracht op te nemen, en deze dus niet te beperken tot de op het oogenblik bestaande groote ondernemings fondsen. Verder over het amendement van den heer Trenb, dat strekt tot nog onbeperkter toelating van risico-overdracht in het ontwerp, als correctief tegenover het bureaucratische en te gecentraliseerde stelsel van het ontwerp. De heeren Tydeman en Patijn gaven in deze kwestie de voorkeur aan het stelsel van den heer Treub, hoewel de heer Patijn dezen in -overweging gaf den eisch van een minimum aantal leden voor een particulier arbeidersfonds niet te stellen op 500 maar op 5000 leden. De Minister Talma verdedigde zijn stelsel tegenover dat van den heer Treub, dat den financieelen opzet der verzekering in gevaar brengt. In Gebruik by alle Koninklyke Hoven in Europar Eene reputatie over de geheele wereld van 25 jaar. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 9 Febr. a. s. om 21/4 ore dagvoor- stelling aan verminderde prijzen laatste op- voeriug van: ,.De ijustige Boer(Der Fidele Bauer). Zangspel in drie bedrijven van Victor Leon. Vertaling van A. L. van den fleuvel. Muziek van Leo Fall. ZEETIJD1NGKN. Van 3 tot en met 4 Febr. oj jH VLAG. a j Van 3 tot en met 4 Febr. werden Langs de Oostsluizen albier 31 binnenvaartuigen op- en 27 afgeschutdoor de Westsl. 18 op- en 11 afgescbut. Positie der Stoomschepen. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 6 Februari 2.7 2.23 Vrijdag 7 2.39 2.54 Zaterdag 8 n 3.10 3.24 Zondag 9 u 3.39 3.53 Maandag 10 4.7 4.21 Dinsdag 11 4 36 4.51 Woensdag 12 5.7 5.23 hoopt onze Vader, te Vrijdag 7 Februari Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, L. DE PUTTER Jz, te Ter Neuzen, zijn 70sten geboortedag herdenken. Namens de Familie, Graauw. J. DE PUTTER Lz. Ondergeteekende betuigt langs dezen weg aan zijn onbekenden vriend hartelijken dank voor het bedrag hem geschonken tot instandhouding van den arbeid der Chr. .Jongelingsvereeniging. Ter Neuzen. B. N. VAN DUKE. stelt de ondergeteekende zich niet meer be- schikbaar als Lijkdienaar. Hoek. C. KERVINK. Dankbaar voor het genomen raadsbesluit, waarbij de Ntraat- verlichting in de buurt Baandijk zoo zeer zoude worden verbeterd. Jammer echter dat de geplaatste palen zoo weinig licht verspreiden. EENIGE BUURT BE WONERS. acte den Jaouari 1913 voor den te Rotterdam resideerendenNotaris Mr. HENRI MARI ADAM SOB A DEE ver- leden, op het ontwerp waarvan de Koninklijke Bewilliging is verleend bij besluit van 18 December 1912 n°. 23, zpn gewijzigd de statuten der te Ter Neuzen geve9tigde naam- looze vennootschap zijnde bij die wijziging bepaald, dat de vennoot schap thans gevestigd is te Rotterdam. De acte van wijziging en de Koninklijke Bewilliging zijn geplaatst in het bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Zaterdag 1 Februari 1913 no. 27 onder volgnommer 162. SCHADEE LAMBERT, Notarissen. V-A. iv eene seer groote party en verdere Huishondelijke Artikelen. Zie onze etalages. Ailes spotgoedkoop. fioordstraat 70, TER NEUZEN. De Pedenvergadering zal niet op Donderdag 6 Februari maar op plaats hebben, des namiddags om 2 unr, ten huize van mej. Wed. Platteeuw te Zaamslag. NAMENS HET BESTUUR. Ondergeteekende maakt bekend, dat hij voortaan -ook de niarkt van Axel met eerste kwaliteit Land- en Tuinbouwzaden enz., zal bezoeken. Beleefd Aanbevelend, Kweeker, HULST. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Jan. Cornelia Pieter van Doeselaar, oud 22j.,jm.en Krina Mangold, oud 22 j., jd. 20 Jan. Heinrich Carl Emiel VViistefeld, (van Zutphen), jm. en Johanna Catharina Mahu, wed. 23 Jan. Pieter Jansen, oud 23 j., jm. en Magdalena Maria Verberkmoes, oud 21 j., jd. 24 Jan. Cornelis Hofman, oud 20 j., jm. en Maria Jacomina Haak, oud 20 j., jd. Geboorten. 16 Jan. Polijdoor, z. van Louis Hubert van den Akker en van Margaretha Maria Hubertina Zwakhoven. 17 Jan. Suzanna Pieternella, d. van Ma rinas de Bruijne en van Suzanna Deij. 21 Jan. Irma Regina, d. van Johannes Kornet (van Hoboken) en van Irma Anna Maria de Clerck. 23 Jan. Maria, d. van Hendrik Koekkoek en van Maatje Riemens. 25 Jan. Magdalena Krina, d. van Cornelis Swets en van Fran- coise Jacoba van Meurs. Irma Maria, d. van Pieter Franciescus van de Vijver en van Emerentia Puts. 26 Jan. Janna Cornelia Maria, d. van Jacobus B-tkker en van Cornelia Maria van Bendegem. 27 Jan. Reinier, z. van Cornelis Jan Scheele en van Margaretha Elisa beth Deij. Overlijden. 23 Jan. Egbert Verpoorte, oud 5 j., z. van Jacobus en van Santina Bakker. aiensviilijli. IIuwelijks->voltrekkingen. 16 Jan. Augustinus Cornelis Mangnus, oud 37 j., jm. en Paulina Rosalia Boeijkens, oud 37 j., jd. Geboorten. 18 Jan. Anna Hortense, d. van Ferdinan- dus Derijcke en van Johanna Cornelia Kool. Iloeti. Geboorten. 16 Jan. Jan, z. van Marinns Karel Dieleman en Maria de Putter. 23 Jan. Michiel, z. van I.evinus de Blaeij en van Pieternella de Pooler. Overlijden. 6 Jan. Maria Platteeuw, oud 59 j., d. van Johannes en van Cornelia de Krijger (beiden overl 12 Jan. Catharina de Koeijer overl. te Bergen op Zoom, oud 35 j., d van Cornelis en van Levina Donze. 13 Jan. Martha Sara den Engelsman, oud 3 m„ d. van Joannes Jacob en van Suzanna Ollebek. I3onte»is«e» Huwelijks-voltrekkingen. 18 Jan. Eduardus Johannes Hiel, oud 25 j., jm. en Maria Elisa beth Colpaart, oud 22 j., jd. Jacobus Van Goethem, oud 29 j.. jtn. en Maria Anna Philomena Janssens, oud j-, jd. 25 Jan. Joos de Klerk, oud 40 j., weduwn. en Louisa Maria Evsackers, oud 30 j., wed. Petrus Joos, oud 22 j., jm. en Maria Louisa de Busscher, ond 24 j., jd. Marinas Acda, oud 26 j., jm. en Pieternella Maria Kakebeeke, oud 26 j., jd. Desire de Smit, oud 28 j., jm. en Louisa Maas, oud 26 j., jd. Geboorten. 20 Jan. Johanna Maria, d. van Jan Francies d'Hont en van Apolonia de Waal. 21 Jan. Josephus, z. van Johannes Eggermont en van Maria Louisa Kouijzer 24 Jan. Josephus Franeiscus, z van Charles Ludovicus Seij en van Anna Maria Seij. 28 Jan. Theodorns Cornelis, z. van Bernard us Cornelis Stuck en van Euginia Maria ran Steene. 29 Jan. Louisa Anna Maria, d. van Petrus Dominicus de Smit en van Apolonia Paulina van Waterscboot. Madeleine Maria Paulina, d, van Josephus Hiel en van Maria Paulina van Heese. Overlijden. 17 Jan. Josephus Hypolitus van Wese- rnael, ond 44 j., z. van Hypolitus Josephus en van Anna Isabella van Mol. 18 Jan. Wilhelmina Louise Laffeber, oud 71 j., wed. van Pieter Augustinus d'Hont. 19 Jan. Seraphinus Leenknegt, oud 78 j., echtg. van Ludoviea Paulina Annd. Josephus Krieekaert, oud 58 j., weduwn. van Dorothea Leenknegt. 20 Jan. Marcus Leonardus, oud 5 m., z. van Leonard en van Catharina de Blok. 27 Jan. Jan Francies de Waal, oud 75 j., weduwn. van Urgenie Cornelissene. 28 Jan. Josephus Theodo- rus van Waterschoot, oud 7 w., z. van Petrus Johannes en van Apolonia Heijman. HoewaclH. Huwelijks-aangiften. 11 Jan. Gustaaf Joseph Borgt, oud 21 j., jm. en Mathilda Maria de Beule, ouo32 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Jan. Alphonsus Buijs, oud 26 j., jm. en Emma Maria van Overloop, oud 24 j., jd. 24 Jan. Daniel Selis (van Stekene), ond 24 j., jm. en Leonie Marie van Pottelberghe, oud 20 j., jd. Geboorten. 22 Jan. Carolus Ludovicus Franeiscus, z. van I heophiie Vervaet en van Maria Prudentia van Gremberghe. 27 Jan. Cijrillus Franeiscus, z. van Gustavus van Regenmortei en van Augusta Phil, de liegher. 30 Jan. Maria Leonia, d. van Theophilus Martens en van Anastasia Rietjens. Overlijden. 18 Jan Medardus Adolphus Bracke, oud 53 j., z. van Joannes en van Juliana Tacq. 20 Jan. Johannes Saman, oud 1 j., z van Leonardus en van Sophia de Block. 24 Jan. Paulus Cappaert, ond 82 j., weduwn. van Marianna Hoefijzer. SroppeUliJk. Huwelijks-aangiften. 3 Jan. Alph.de Loos (weduwn. van Maria Vervaat), oud 32 j, weduwn. en Amelia Lafeber, oud 31 j., jd. 10 Jan. Franeiscus M. Sponselee, oud 28 j„ jm. en Emelia Scheers, oud "27 j., jd. Camilus Blendeman (van St. Jansteen), oud 37 j.. jm. en Maria S. Pleunis (wed. van F. Kiekens), oud 44 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Jan. Alphons de Loos, oud 32 j.. weduwn. en Amelia Lafeber, oud 31 j., jd. 29 Jan. Camilus Blendeman (van St. Jansteen), oud 37 j., jm. en Maria Silvia Pleunis, oud 44 j., wed. 30 Jan. Francisens M. Sponselee, oud 28 j., jm. en Emelia Scheers, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Jan. Elisabeth Maria Rosalia, d. vaa C. G. van Campen en van J. C. Pauwels. 10 Jan. Petrus, z. van J. Wentzler en van M. P. Verbraeken. 11 Jan. Otto Ferdinand Rosa Joseph, z. van D. Krieckaart en van R. van Campen. 12 Jan Dorothea Maria, d. van W. Gelderland en van M.Lambert 15 Jan Maria Philomena Petronella, d. van T. C. Cappaert en van j. Jan. Maria Ludoviea Joanna en Alma Elodia Coleta, dochters van D. Duerinck en van J. C. van Vooren 29 Jan. Andrea Alma Alphonsina, d. van J. M. Breijaert en van L. C. de Bruijne. Overlijden. 6 Jan. Albert van Stevendaal, oud 7 j., z. van M. en van M. Ph Dobbelaar. II Jan. Een als lever,loos aangegeven kind van hel mann. geslacht. 13 Jan. Dorothea Maria Gelderland, oud 1 d., d. van v\ en van M. Lambert. 17 Jan. Ludovicus Alphonsus Muller, oud o m., z. van II. J. en van R. Vermeuleu. Westdo-pe. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Jan. hfiuardus I ranciscus de Graeve, oud 26 j., jm. en Louisa Maria de Maesschalk, oud 24 j., jd. Geboorten. 27 Jan. Bertha Maria, d. van Arthur Pluyra en van Maria Justina Selis. "29 Jan. Francois, z. van 1 indent Vervaet en van Martha Margaretha Engelbertba Rooms. Overlijden. 12 Jan. Maurice Johannes Selis, oud An Z" Zau Hendrikus en van Valentina de Clercq. 29 Jan. Charel Steijaert, ond 84 j., z. van Pieter Franeiscus en van Levina de Mul. Huwelijks-aangiften. 9 Jan. Johannes Willem de Feijter, oud 24 j., jm. en Adriana Cornelissen, So ^i* Hermanus Jan Riemens, oud 23 j., jm. en Leijntje Scheele, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Jan. Marinus Smallegang, 19 j., jm. en Pieternella Adriana Goosen, oud 24 j., jd. Maarten Leendert de Regt (van Axel), oud 19 KOKO DOBT het haar groeien. Gaat het uitvallen tegen Yersterkt de wortels. Geeft prachtige vlechten. Holder als kristal Yerfrisschend voor de hoofdhuid Koop het vandaag van uw drogist of coiffeur. PRIJS R. 0.75, fl. 1.60 en fl 3 00 per flacon Alleen Vertegenwoordigers Voor N. en Z. Holland, Utrecht, Zeeland, N. Brabant en I.imburg. V N.V. vfh HENRI SANDERS, Heerengracht 22. Amsterdam VttWl Voor Friesland, Groningen, Drenthe. Overysel en Gelderland. Firma B. Iff EI N DER S MA, Sneek j., jm. en Elizabeth Adriana de Kraker, oud 18 j., jd. 30 Jan. Johannes Willem de Feijter, oud 24 j., jm. en Adriana Cornelissen, oud 24 j., jd. Geboorten. 6 Jan. Johannes, z. van Jan Florussen en van Janna van Fraeijenhove. 9 Jan. Adriana, d. van Marinns Lennis en van Sara Maria Wissel. 10 Jan. Catharina, d. van Jacobus Dieleman en van Cornelia Bolleman. Cornelis, z. van Pieter Hamelink en van JannaHamelink. li.Tan. Neeltje, d. van Frederik Bakker en van Janneke Hamelink 21 Jan. Cornelia Janna. d. van Adolf van Arenthals en van Maria Dees. Overlijden. 15 Jan. Arij Verberkmoes, oud 72 j., echtg. van Janneke Klaassen. 17 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van het in. geslacht van Adriaan Hamelink en van Geertrnida Goosen. 18 Jan. Abraham Rijkwel, oud 76 j., weduwn. van Pieternella Geelhoedt. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Marinus Kaijser en van Tanneke Adriana de Ruijter. 20 Jan. Krijna van Cadsand, ond 31 j., d. van Jacobus en van Francoise van Kerkvoort. NAAM. ML Van en naar. Lading. Van Ter A'eaxen i 3 Duitsch. s.s. Dortmund 2793 j New-Castle ledig Eng. s.s. River Thames 2242 London stukg. 4 idem Harrey Scott 4129 New-Castle ledig Voor <-ent i 3 Eng. s.s. Truro 2367 Hull stukg. idem Egret 3945 Glasgow idem idem Amsteldam 3489 Poinaron erts Ned. s.s. Helena 51.93 Tunis phosph. Noor. s.s. Sunniva 1670 Brugge ledig Belg. s.s. L' Ysseroise 2076 Ostende idem 4 Eng. s.s. Paudion 3619 Liverpool stukg. Van Lent i 3 Ned. s.s. Josephine 3668 New-Castle ledig Eng. s.s. See Hound 3(H5 Londen stukg. 4 idem Blacktoft 13138 Goole ledig Voor Selzaete 3 Eng. sch. Coal tar 621 iDordtrecht koolteer s.s. RICHARD vertiokt 3 dezer van Tunis naar Gent, s.s. ELISABETH vertrok 28 Jan. van Newcastle on Tyne naar Livorno. s.s. HELENA in loosing te Gent. s.s. MAGDALENA vertrekt heden van Pensacola naar Bordeaux. uo

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 3