Ter Neuzenschs Courant Dinsdag 4 Februari 1913. No. 5874. Gemengde berichten, Handelsberichten. ITWETEIDBI BLAT). rechtszaken. Kantonrechter en politieverordening Voor het kantongerecht te Middelburg werd Zaterdagmorgen by verstek behandeld een zaak tegen een bewoner der Aagje Dekenstraat te "Vlissingen, beklaagd van overtreding der politie- verordening aldaar, namely k het des nachts laten buiten ataan van een vuilnisbak. Uit het verhoor van den getuige, den chef van den gemeentelyken reinigingsdienst, bleek dat in bedoelde straat altijd des morgens tusscben 7 en 8 uur de bakken worden ledig gemaakt en getuige verzekerde dat een andere regeling onmogelijk is. De kantonrechter vroeg of dan de bewoners roaar verplicht zijn vroeg op te staan ten gerieve ▼an dezen gemeentelyken dienst, en begreep niet wat het hindert, dat de bakken's nachts buiten staan, zooals te Middelburg ook veel geschiedt. Het zal nog zoover kotnen, volgens dezen magi- atraat, dat men de menschen bij verordening verbiedt langer dan tot half zeven in bed te liggen. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie eischte de laagste straf, namely k 50 cent boete aubsidiair 1 dag hechtenis. De kantonrechter merkte nog op, dat het jammer is dat niet minder, b.v. 25 cent, kan worden opgelegd en bepaalde de uitspraak op 8 Februari. Kantongerecht te Ter Neuzen. Kostbare iorichtingen. De Rotterdamsche gemeenteraad heeft een som van 5000 toe- gestaan voor een openbare privaat-inrichting op het Noordplein, ten behoeve van de bezoekers aan de Groentemarkt. Voor de marktlieden zal een benedenwoning worden gehuurd in een der stegen aan den Goudsche singel om er eveneens een privaat- inrichting te maken. In verband met een en ander, was er ook sprake op bet Van Hogendorpsplein een onder- grondsche inrichting te vestigen, zooals er eene bestaat in den omtrek van het Kurhaus te Scbeveningen. Men heeft er van afgezien wegens de groote kosten, f 25000. Daarvoor koopt men een groot laadgoed in de Betuwe en elders. Treurig ongeluk. By het vastleggen van het Rijnschip Anna Maria in de Waalhaven te Rotterdam, geraakte de 17jarige Duitsche schippersjongen beklemd met het linkerbeen tusschen een staaldraad. Het been werd beneden de knie afgeknepen. Op het dak van den Rotterdamschen Schouwburg werd Vrijdagavond brand ontdekt, welke in tijds werd gebluscht. De schouwburg was in vollen gang en druk bezocht. Daar alles geheim werd gehouden, was er geen paniek. Aan »De Leerdammer" wordt uit Buren gemeld #Nog kort geleden maakten we melding, dat in Januari dezes jaars nog aardappelen worden gerooid, oogst 1912 en nu toonde men ons Za- terdag 25 Januari een heel mandje nieuwe aardappels oogst 1913. Deze zijn geteeld door H. de Jongh, Oranjestraat albier. Dit zullen wel de eerste zijn in dit jaar. Ze waren ter grootte van een pootaardappel. Er is nu veel kans dat de Hagenaars voorloopig hun ouden schouwburg in het Voor- hout weder terugkrijgen, welke verleden jaar in April werd gesloten. Als de regeering wil medewerken komt er een nieuwe schouwburg op het Alexander-veld. Maar dat kan nog een paar jaar duren. In de R. K. Kerk aan de West-Krniskade te Rotterdam werd van tijd tot tijd diefstal gepleegd. Om de schuldige te vinden had de koster met een der bezoeksters algesproken, dat wanneer zij zich naar den biechtstoel zou be- begeven, haar taschje achter te laten. Zelfhad hij een portemonnaie met 8 stuivertjes in het taschje gedaan. Toen de jufirouw terugkwam, was de portemonnaie er uit en deschuldige spoedig gevonden. Tegen deze vrouw werd 6 maanden gevorderd. In de Alexanderstraat te Velp heeft het zesjarige meisje van den schilder H., in een onbewaakt oogenblik, haar vierjarige neefje, dat er in huis was, met een gloeienden pook in de oogen gestoken. Het ventje, dat in het zieken- huis te Velp is opgenomen, zal zijn eene oog geheel moeten missen, en voor het behoud van het andere wordt gevreesd. (N. R. Crt.) Men meldt uit Gemert aan de /b Hert. Courant" In de kapel te Handel is een Madonnabeeld gestolen. Reeds Zondag 11. was de diefstal ont dekt in 't belang van het onderzoek is de zaak echter tot gisteren geheim gehouden. De waarde van het beeld als antiquiteit is zoo goed als zeker de aanleiding tot den diefstal geweest. Het beeld bevond zich onder een glazen stolp op een der zij-a!taren. Op'teerste gezicht viel het een ieder op, dat het een overoud stuk was. Volgens deskundigen dateert het dan ook uit de 13de eeuw. Toch is het ontvreemde beeld niet de Madonna, die in Handel algemeen ver- eerd wordt en welk beeld nog ouder moet zijn. De brigade-commandant der marechaussee te 's Hertogenboseh verzoekt opsporing of even- tueele inlichtingen. Ter toelichtiDg diene, dat de uit hout ge- sneden Madonna met het voetstuk eene hoogte heeft van 38 c.M. Het beeld is 13 c.M. breed en het voetstilk, dat met het beeld een geheel vormt, is 4 c.M. hoog. Het is zwart-bruin van kleur. De Vrouwe heeft een Kindeke op den linkerarm en dit houdt met beide handen een geopend kerkboek vast. Beiden hadden een zilveren kroon op het hoofd en de Madonna bovendien een zilveren scepter in de hand. Bijtende honden De dame te Utrecht, wier zachtaardig huis- dier uit louter zachtaardigheid een heer in zijn kuit gebeten had, heeft van den kanton rechter 10 boete gekregen, subs. 1 dag hechtenis. (U. D.) Omtrent het voorgevallene in de kazerne te Arnhem, valt volgens de //Zutph. Ct." het volgende mee te deelen Er werd gestoeid op de soldatenkamer, waarbij F. zich stootte aan de krib. Hierover nijdig geworden, begon hij met zijn gewone grootspraakhij is nergens bang voor, enz.hij was toen en toen te Lochem er bij geweest, dat S. in het water was geworpen, en had 20 gekregen om te zwijgen. Voor zijn meerderen gebracht, volgde toen het be- kende verhaal. De wachtmeester der mare chaussee te Arnhem werd er mede in kennis gesteld. Tegenover deze wilde hij echter niets zeggen, en daarna werd hij in arrest gesteld. F. heeft dus geen bepaald persoon beschuldigd en er is dan ook niemand anders in arrest genomen. Een politieagent zag Dinsdagnacht om- streeks vier uur een 17jarigen knaap op een bank in het Vondelpark te Amsterdam liggen slapen. Hij wekte den jongen, waarop deze een revolver te voorschijn haalde en een schot op den agent loste, die in den duim geraakt werd. Daarop richtte den jongen het wapen op zich zelf, het schot ging af en de jongen viel levenloos neer. Bij onderzoek bleek, dat men te doen bad met een bediende van een firma hier ter stede, iie zich aan verduistering van een bedrag van ongeveer 130 had schuldig gemaakt. Den agent ziende, die den jongen niet kende en hem alleen wekte omdat hij lag te slapen, meende de jongen, dat hij gearresteerd zou worden en ging hij tot zijn wanboopsdaad over. (Hbl.) Een handelsraan, die vele jaren in Australia heeft doorgebracht waarschuwt in de //Tel." tegen landverbuizing naar dat werelddeel. Losse werklieden zijn daar reeds meer dan genoeg, alleen aan goede vaklieden is behoefte, doch een gebiedende eisch is dat men behoorlijk Engelsch versta. Wie wel kans van slagen hebben in Austra lia, zijn de boeren, die het boerenbedrijf in al zijne onderdeelen verstaan. Vooral wanneer men over een klein kapitaaltje bijvoorbeeld 5 a 6000 gulden beschikt, kan men er in korten tijd groote eigendommen verwerven. Men wordt geholpen door het gouvernement, dat gratis land ter beschikking stelt. Het geld moet men dan bestedeD aan landbouw-gereed- scbappen, en de inrichting der boerderij. Aan boord van het stoomschip ,,Van Noort" dat te Belawan is aangekomen, heeft zich op de reis van Batavia naar Singapore een zoo schokkend drama afgespeeld, als we zelden vermeld zagen, meldt de ,,Deli-Ct". Te Batavia waren aan boord gestapt met passage naar Singapore drie dames, de gezus- ters Dietrich, nog niet lang geleden uit Duitsch- land in Indie aangekomen. Ze waren tusschen de 40 en 45 jaar oud. De dames trokken door niets bijzonders de aandacbt. Zondagavond 5 Januari verscheuen ze nog welgemoed aan tafel en zaten in den Bijbel en in Heine's gedicbten te lezen. Na tafel gingen ze naar haar hut, waaruit ze niet meer te voorschijn zijn gekomen. Toen men nl. den volgenden ochtend de niet afgesloten hut opende, vond men daar geen spoor van de dames, maar slechts een brief, gericht aan den kapitein en een niet gesloten brief aan een broer der dames, ingenieur Dietrich, te Berlijn. In den brief aan den kapitein stond, dat ze haar zuster Louise gechloroformeerd, daarna op den bodem der zee hadden neergelegd en haar daarna waren nagegaan. Ln den brief aan haar broer stond ook het- zelfde, echter ook zonder opgaaf van redenen. Haar geld lieten ze na, zoo schreven ze, aan arme schipbreukelingen. Verder geen enkele aanwijzing voor't drama, dat zich in den donkeren nacht in de enge scheepshut heeft afgespeeld. Waarschijnlijk zijn de zusters door de patrijspoort naar buiten gestapt en hebben den dood in de golven ge vonden, zonder dat iemand er iets van gemerkt heeft. De reden der levensmoede daad ligt dus ge heel in het duister, maar men moet bij dit geval bijna aan plotselingen waanzin denken, doch daartegenover wijst weer de aanwezigheid der chloroform op een reeds bestaand plan. Men vermoedt, dat de dames via Amerika in Indie zijn gekomen, omdat zich onder haar goederen verschillende Amerikaansche snuiste- rijen bevonden. De dames hadden plaats besproken aan boord van de Duitsche mailboot, maar schijnen ten slotte de reis naar het vaderland niet hebben willen of durven aanvaarden en in plaats daar- van gekozen te hebben de groote reis, waarvan niemand terugkeert. We hoorden beweren, dat ze aan boord nog ongeveer 90 pond achterlietenmaar, dat ze overigens uit aanteekenboekjes enz. alle mo- gelijke aanwijzingen hadden gescheurd. Rl JKSPOSTSPAARBANK. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat aUe spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Februari en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelyk,ter verificatie en rentebyschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daar van kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren gescbiedt tegen bewys van ontvang. Rotterdam, 3 Februari. Binnen 1. Granen. Aanvoer hoofdzake- lijk Tarwe, welke in goede soorten prijshoudend werd verkocht. Bruine Boonen lager aangeboden. Meel. De prijzen ondergingen geen veran- dering. Vorige week werd inlandsch meel nogal verkocht. In Amerikaansch ging weinig om. Men noteert: Tarwe goede per hectoliter 7,55 a 8,50 afwijkende soorten 6,50 a 7,Essex per 100 kilo van /ll,a f 11,90; Wilhelmina puike 9,50 a 10,50; overige soorten 7,a 8,50 Rogge per hectol. 6,— a f 7,en per 100 kilo 8,50 a f 9,25Zomergerst per hectol. 5,50 a /6,— Wintergerst 6,— a 6,25 Chevalier 6,50 a f 7,Gerst per 100 kilo 10,50 a 12,50; Chevalier 12,a 13,50 en extra zware daarboven. Haver per hectol. lange a 5,50 dikke 6,a 6,50 Goede Haver per 100 kilo f 10,a 12, afwijkende 7,50 a 9,Paardenboonen 7,a 8,50Witte Boonen 10,75 a 14,Bruine Boonen 9,a 11,50 Kookerwten 9,a 12,50; gewone groene 9,a f 10,Voedersoorten f 6,50 a 7,Kanariezaad 12,50 a 13,50 en per 100 kilo 20,- a 22,—. Buiten I. Granen. Tarwe met ruimer aanbod dan vraag. Rogge en Gerst prijshoudend. Ma'is vast met handel in Amerik. mixed. Grutten hooger betaald. Rijst kalm. Tarwe per 2400 kilo 210 a 230; Rogge per 2100 kilo; Helena 188Bulgaar /182; Gerst Zwarte Zee 175; Mais Amerik. mired 146; stoomend 138; La Plata 140 per per 2000 kiloBoekweit f 180dito Grutten 260 per 2100 kilo; Haver 7,75 a 8,— per 100 kilo; Canada Voertarwe 6,50 per 80 kilo. Meel. Prima inl. en prima Belgisch 13, a 13,75; idem le soort 12,50 a 13, Zeeuwsch patent 13,— Ongebuild 12, a 12,50 Duitsch patent 13,a f 13,75 extra puik Hongaarscb 20,— a /2l, Middelsoorten 18,prima Amerik. patent 13,75 a 14,25 le soort 13,— a 13,50 Roggebloem 10,— a 11,25 per 100 kilo. Runderprijzen 76 a 86; Osscn 74 a 84; Stieren 68 a 74; Kalveren 110 a 125; Schapen 60 a 64Varkens 53 a 58; licht soort 50 a 52 cents per kilo. M e 1 k k o e i e n 160 a 275 Kaifkoeien 165 a 310 Stieren 140 a 270 Vaarzen 125 a 160 Pinken 90 a 110 vette kalveren 60 a 100 fokkalveren 16' a 19 nuchtere 10 a 13; Biggen 11 a 17 alles per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe en bonte 2,— a 2,25 Brielsche Kralen 3,75 Geldersche 3,Zeeuwsche Bravo's goede J 2,25 a 2,75dito Eigenheimers 2,a 2,25 Mindere soorten 1,75 per mud. Boterprijzen in vaten 60 a 69, stukken van x/s kilo gemiddeld 871/s a 90 cent! Zoetemelksche kaas 28a 34,per 50 kilo. Leidsehe kaas le soort 26a y 28,—2e /21,- a 24,-. Zeeuwsche eieren 5,25 a 5,50 Veilingseieren 4,80 a 6,— Buitenl. 4,— a 4,25 per 100 stuks. VI as. Blauw Holl. 2,25 a 3,10 Groningsch 3,— Holl. geel 2,90 a 3^25 Zeeuwsch Wit 1,90 a 2,10 per steen. L ij n z a a d. Voer 12,50 Zaai f 15 a 16,—. Ka rwijzaad 15,— a 15,25 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 13,50; Antwerpen 231/,, fr., per kan 9 a 97s cent. Java-koffie in balen gewone soorten 54 cents Beste Santos per half kilo 43 cts. Door de N. H. M. worden veiliDgen gehouden op 25 Febr., 6 Mei, 8 Juli en 9 Sept. Beetwor'tel-Suiker /11s/ Geraffineerde 14x/2 a 157,. Ter Neuzen, 3 Februari. Boter per 7, K.G. 0,65. Eieren per 26 stuks 1, Antwerpen, 1 Februari. Chili-Salpeter zeer vastloco fr. 28,75 Maart fr. 28,85 April fr. 28,30 Mei fr. 27,70 Febr Maart 1914 fr. 26,80. VEEHANDEL IN BELGIE. De_ goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,70 tot fr. 1,85, geslacht vleesch kalveren van fr. 2,20 tot fr. 2,40 per kilo, geslacht vleesch schapen van fr. 1,70 tot fr. 1,90 per kilo, ge slacht vleesch varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,15 tot fr. 1,30, volgens kwaliteit. VAN Zitting van 31 .Januari 1913. Veroorderlil zijn J. B. D., tijman te Ter Neazen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van /l, subs. 1 dag hechtenis. A. D., bootwerker; C. D. d R., bootwerker; R. R., varensgezel, alien te Ter Neuzen; C. L. W„ boerenknecht te Zuiddorpe en H. d. L., monteur te Reyne, ter zake als voren, ieder tot eene boete van f 2, subs. 1 dagen hecht. M. D, veedrijver te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. G. D., varensgezelP. J. bootwerker J. d. F., landbouwersknecht, alien te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot eene boete van f 5, subs, 3 dagen hecht. C. P. J. H., landbouwersknecht te Sluiskil, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van yiO, subs. 3 weken tuchtschool. J. M. A., loopknecht te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap, tot eeue boete van f 15, subs. 3 weken tuchtschool, met vrijspraak van het meerdere. fl. K., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van open- bare dronkenschap binnen een jaar na vroegere ver- oordeeling, tot drie dagen hecht. A. S„ varensgezel te Ter Neuzen, ter zake van open- bare dronkenschap bij vierde herhaling tot drie weken hecht. C. d. F., landbouwerazoon te Axel, ter zake van le luidschreeuwen op den openbaren weg en 2e in het openbaar een voor de eerbaarheid aanstootelijk lied zingen, tot eene boete van 3 subs. 1 dag hecht. en tot eene boete van 10, subs. 5 dagen hecht. C. K., koopman te Westdorpe, ter zake van ordever- storing in dronkenschap, tot eene boete van _/"6, subs. 3 dagen hecht. K. A. D., veedrijver te Hoek, ter zake als voren, tot eene boete van J 6, sub. 3 dagen hecht. P. v. T., en F. v. K., werklieden te Westdorpe, ter zake van tezamen en in vereeniging op den openbaren weg, iemand wederrechtelijk op hinderlijke wijze blijven volgen, ieder tot eene hechtenis van veertien dagen. M. C. K.. en C. J. G., werklieden te Westdorpe, ter terzake als voren, ieder tot eene hechtenis van zeven dagen. H. v T., arbeider te Axel, ter zake van Leerplichtwet- overtreding, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. A W., kantonnier te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. K. H., arbeider; W. R., arbeider, beiden te Axel; L. F., fabriekwerker; H. v. H., werkman E. C. J., werkman, alien te Westdorpe, ter zake al9 voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. L. P., mosselvisscher te Philippine, ter zake als voren bij herhaling, tot eene boete van /5, subs. 3 dagen hecht. F. D., bakkersknecht, te Ter Neuzen, ter zake van het tietsen zonder licbt, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. C. A. J., kantoorklerk te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. H., smidsknecht te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 1 week tuchtschool. A. v. H., landbouwer te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. M, M., werkman te Axel, ter zake van het fietsen zonder licht, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. I. p.C. B. V., koopman J. F., arbeider, alien te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. M. S., knecht; C. G., arbeiderF D., landbouwer, alien te Zaamslag en F. d. B., koopman te Hoek, ter zake alsvoren, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. C. J. V., knecht; M. L. d. R., knecht; J. B., knecht; P. D., landbouwer; P. D., landbouwer; G. d. K., voerman, alien te Axel, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, ieder tot eene boete van fl, subs. 2 dagen hecht. J. S., landbouwer te Zaamslag, ter zake alsvoren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. B. J. B., knecht te Zuiddorpe, ter zake alsvoren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. B. F. v 0 landbouwer te Hoek, ter zake alsvoren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. J. V., landbouwer te Stoppeldijk, ter zake alsvoren, sub9. 2 dagen hecht. J. F. G. en F. P. V arbeider, beiden te Philippine, ter zake alsvoren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen becht A. C. B., slagersknecht te Sluiskil, ter zake alsvoren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. C. D., knecht en C. G. H., koopman, beiden te Axel, ter zake alsvoren, ieder tot eene boete van J 3, subs. 3 dagen hecht. M. M., landbouwer te Ter Neuzen, ter zake van op den openbaren weg geplaatste voorwerpen niet behoor- lijk verlichten, tot eene boete van 2, sub9. 2 dagen hecht. P. H. W., herbergier en G. A. P., electricien, beiden te Ter Neuzen, ter zake van fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. TeriigKavrbevolen nan il«* onderi, Bonder toepnMsinK van straf in de zaak tegen C. d. V. C. d. P.; P. A. d. P.; P. K.; K. J. M. J. M. v. d. K.; P. A. M.J. D.L. D. K. J. v. D., alien zonder beroep te Ter Neuzen, en in de zaak tegen P. d. K., landbouwerszoon te Axel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 5