Laatste Berichten. Rugpijn. jaar door den tegenwoordigen eigenaar, A. J. Kroese aangekocht, inwendig geheel uitgesloopt en reranderd. Aan den Noord-Westermuur was vroeger een gang, aan het einde waarran een schut heeft gestaan, ter afsluiting van een trap, waarlangs men uit een thans weggesloopte kelderkamer in een thans gedempten kelder kon komen. Men was nog bezig met een en ander weg te sloopen en weer te herstellen. De vloer van de gang was met estrikken belegd. Toen men nu die estrikken ging weggraven, stootte men tegen den keldermuur op een pot, een grooten, ronden, bruinen, aarden pot, waarvan't bovengedeelte gebroken was, de stukken beeft men echter bijna alle gevonden. In den pot was niets dan wat stof. Een tweede kleinere aarden pot was eveneens leeg. Daarnaast stond een derde pot of lievet* kan, afgedekt met een estrik en tot den rand gevuld met zilvergeld. Een vierde zeer fraaie pot van Ja- panscb porcelein stond daarnaast. Deze laat- ste was echter leeg, men vond er alleen wat stof in. Een kleine jongen, zoontje van den eigenaar Kroese, heeft den eersten pot gevonden en de andere zjjn toen opgegraven door den metselaar B. ten Have, die daar aan het werk was. Natuurlijk veroorzaakfe een en ander heel wat sensatie en hoorde men ai heel spoedig allerlei sterk overdreven verhalen van wat er gevonden was. Den geheelen avond liep het storm, want alien wilden den schat zien. De heer Kroese was echter zoo verstandig, niet in te gaan op allerlei aanbiedingen. Den vol- genden dag, toen alles schoongemaakt was, bleek, dat er was 21 K.G. gemunt zilver, en wel Hit") stuks. Bij schifting bleek, daterwa- ren 443 drieguldenstukken, 88 Zeeuwsche drie- guldens en 91 guldens, alle met het wapen der Republiek der Vereenigde Nederlanden. Verder 48 Zeeuwsche rijksdaalders van 1695 1798, 21 rijksdaalders van 1801 1808. Dan 21 guldens uit Friesland, 13 uit Zeeland, 17 met het wapen der Unie, 51 munten in De- venter of Kampen gemunt, 6 rijksdaal der met de beeltenis van Koning Lodewijk 1808, en nog een aantal van verschillende soorten, o.a. twee kleine zilveren rijders. De meeste van die munten zijn mooi gaaf, maar vele dragen ook het kenmerk, dat men in den tijd der Unie sterk aan geldsnoeien deed. Bepaalde oude munten zijn er niet bij. Misschien, dat een muntkenner er nog een enkele uit kan opdiepen, maar wij gelooven niet dat er een enkel stuk van hooge waarde bij is. In het perceel, waar dit geld is gevonden, woonde in den Franschen tijd een familie Vos of De Vos, die daar een brandery hebben ge- had, waarin een surrogaat van koffie, uit gerst werd gebrand, toen door het continentalstelsel de koffie zoo duur was. De gissing, dat het geld tijdens de komst der kozakken voor Elburg zou begraven zijn, heeft veel grand. Waarom dit geld echter later niet weer is opgegraven, is niet opgehelderd. Een vernuftige mama. Een Amerikaan- sche mama heeft, naar het R. N. schrijft, een ver- nuftig toestel uitgevonden, om haar jongste lieveling het schreeuwen te beletten. Zij noemt het een baby-stiller", Ook hier is eenvoud het kenmerk van bet ware. Een stukje gaas met watten wordt over neus en mond van het patiSntje gebonden, en met geen mogelijkheid kan men het kind hooren schreeuwen. Soms verneemt men slechts een heel zacht smoord gemurmel, gelijkend op het van een kat. En lucht heeft het kindgenoeg. Zonder gevaar kan men de kleine overal mee- nemenin trams en bioscopen en op visite. Lawaai zal hij niet meer maken, tot ergernis van anderen en tot verlegenheid zijner moeder loch betwijfelen wij, of Hollandsche moeders gemakkelijk tot de toepassing van dit middel zullen overgaan en wij zouden het haar ook niet durven aanraden. en ge- spinnen Bij het verder debat werd zonder stemming goedgekeurd de begrootingspost ad 28000 voor bovenbedoelde instelling eener gymnastiek- inspectie, bestaande uit 3 inspecteurs. Gemeenteraad van Sas van Gent. 1. Mededeeling van ingekomen stukken. s Graveahage. 31 Jan. Tweede Kamer. Bij de behandeling der behrooting voor Binnen- landsche Zaken werd voortgezet het debat over de afdeeling lager onderwijs. Nadat de Minister in uitzicht had gesteld een billijkersalarisregeling voor de onderwijzers bij de rijksnormaallessen, trok de heer Roodhuyzen in zijne motie voor salarisverbetering van de onderwijzers bij de rijksnormaallessen en rijksleerscholen. Na eenig debat, waarbij vooral de heeren Duymaer van T wist en Lieftinck de soliditeit en nuttigewerking van den bond in twijfel hadden getrokken, werd de subsidiepost ad f 18000 voor den bond voor lichamelijke op- voeding goedgekeurd. De Minister had vooraf verzekerd, dat de subsidie niet zal worden uitgekeerd, als de zaak niet in orde blijkt te zijn. Voor goed toezicht op het besteden van het geld, zal de in te stellen gvmnastiek-inspectie van nut kunnen zijn, terwijl deze inspectie tevens zal kunnen voorliehten, of het in het belang van de licha melijke opvoeding niet wenscbelijk is, nauwer contact te zoeken met het Nederlandsche gymnastiek-verbond, wiens werken en streven or de heeren Eland en Lieftinck was geprezen. 3. Verzoekschrift van H. Bockstael, om eervol ont- slag als onderwijzer aan school B. 4. Benoeming van eene onderwijzeres aan school B. De Voorzitter verzoekt de leden te willen overgaan 5. Verzoekschrift van F. StubbS om verhooging van jaarwedde als gemeente-secretaris. 6. Voorstel tot af- en overschrijving in de beqrootinq voor 1912. 9. Voorstel tot wijziging voorwaarden van verhuring van het post- en telegraafkantoor met directeurswoning. 11. Omvraag. ZEETIJDINGKN. Van 28 tot en met 30 Jan, Van 29 tot en met Oostsluizen alhier 24 50 afgeschutdoor afgeschut. Positie der Stoomschepen. 30 Jan. werden langs de binnenvaartuigen op- en de Westsl. 6 op en 16 Rugpijn is een ver9chijnsel, hetwelk niet ver- waarloosd dient te worden, want meestentijds duidt het aan, dat de nieren (welke ond^r het smalle gedeelte van den rug zijn gelegen) aange- tast zijn of bedreigd worden. De pijrt kan licht, dof, onopboudelijk of met tusschenpoozen optreden, zij kan van betrekkelijk weinig hinder, een gevoel van zwaarte, stekend of snijdend zijn, zoodat bukken haast ondoenlijk is. Zelfs wanneer zij het gevolg is van een ge- vatte koude, een slag of val, mag zij niet ver- waarloosd worden. Bij hen, die aan gewrichts- pijnen lijden, is zij een waarschuwend verscbijnsel, de voorloopster van rheumatiek, jicht, zenu wpijnen leupjicbt, in het kort, zij wjjst op lichamelijke verwoesting door urinezuur. Andere gevolgen tunnen zijn nier- of blaasontsteking, uremie urinezuurvergiftiging), waterzucht, niersteen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen, genezen de rugpijn, omdat zij haar aantasten in haar werke- lijken oorsprongde nieren. Zij herstellen de nieren, wanneer deze verzwakt of aangedaan zijn, zij lossen op uitstekende wijze het urine zuur op en voorkomen dientengevolge tal van gevaarlijke ziekten. Te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. van Over- beekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending ge- schiedt franco na ontv. v. postwissel a 1,75 vooreen, of 10,voor zes doozen. Eischt de echte F oster's Rug pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- merk. Vergadering van Donderdag 30 Januari 1913. Voorzitter de heer P. Wauters, burgemeesler-raadslid. Aanwezig de beeren Oole, Pauwels. Malotaux, Buysse en Gross en later ook de heer Hamelynck. ha opening der vergadering worden gelezen de no- tulen der voorgaande, die daarna onveranderd worden vastgesleld Daarna stelt de Voorzitter aan de orde Een schrijven van A. Aarssen en H. de Caluwe, waarin zij berichten de herbenoeming tot lid der Com- missie tot wering var, schoolverzuim aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een schrijren van H. A. Bockstael waarin hij onder dankbetuiging voor de benoeming tot onderwijzer aan school A, verklaart die benoeming aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving c. Proces-verbaal van de door Burg, ea Weth. ten kantore van den gemeente-ontvanger gehouden kasop- name, waarbij is gebleken dat over de ja;en 1912 en 1913 was ontvangen 25,162,76 en uitgcgeven J 18,931,271, alzoo meer ontvangen dan uitgegeven J 6231,481; het goed slot der rekening over 1911 dat nog niet op de loopende begrooting in ontvantst is gebracht bedraagt f 2375,471, zoodat in kas moest zijn 8606,96, wat overeen kwam met de vertoonde bewijzen Aangenomen voor kennisgeving. 2. Verzoekschrift van de fanfarenmaatschappy nDe Verbroederingom subsidie uit de gemeentekas. De Voorzitter brengt in behandeling een adres van de fanfarenmaatschappij .De Verbroedering'* waarin wordt verzocht aan de vereeniging eene subsidie uit de ge meentekas te willen toekennen ten bedrage van J" 50. Het Bestuur wijst er in dit request op, dat de vereeni ging zich altijd ter beschikking stelt, als het de be- langen der gemeente geldt, getuige het leest ter ge- legenheid der geboorte van Prinses Juliana en het bij de komst van Olieslagers, waarvoor de vereeniging nooit vergoeding heeft genoten, hoewel aan het optreden bij zulke gelegenheden voor het gezelschap altijd eenige kosten verbonden zijn. Zij geven de verzekering nooit te zullen achterblijven, wanneer de gemeente hunne medewerking inroept en hopen daarom dat de Raad het toekennen van die vergoeding zal goedkeuren. Het Bestuur wijst er nog op, dat hare zustervereeni- ging ook vreemde muzikanten gebruikt bij hare uit- voeringen, getuige het festival te Overslag, de uitvoering op het water te Sas van Gent en nu laatst het bestendig festival te Ostende, waaraan ooU krachten van Selzaete hunne medewerking hebben verleend. Waar die zustervereeniging dus ook met vreemde krachten werkt, hoopt het bestuur op eene gelijke be handeling. Dit adres is de vorige vergadering gesteld in handen van Burg, en Weth. om advies. De Voorzitter herinnert dat indertijd besloten is, aan de vereeniging eene subsidie van /50 toe te kennen, onder voorwaarde dat de leden alien inwoners zouden zijn van Sas van Gent. Aan die voorwaarde is niet voidaan. Geregeld werken muzikanten uit andere plaatsen mede. Hij heeft nu laten opnemen de namen van hen die de vorige week aan het St. Ceciliafeest hebben deelgenomen en daaruit blijkt ook weer de deelname van vreemdelingen, terwijl in den regei nog meerdere vreemde muzikanten medewerken, dan nu ondatl^stje voorkomen. De subsidie kan dus eenvoudig niet uit- betaald worden. Wat. bun beweren aangaat, dat de andere muziek- vereeniging ook met vreemde muzikanten werkt, dat is niet juist. Het is eenmaal gebeurd dat toen de maatschappij moest optreden een paar leden, die niet konden worden gemist, wegens een sterfgeval niet konden medegaan. Die zijn toen, omdat het niet anders kon, door vreemde muzikanten geremplaceerd. Daar kan men niet op vallen. Was het bij .De Verbroede ring ook zoo, dan zou er geen bezwaar gemaakt worden. Het maakt evenwel een groot verschil of er door een bijzondere omstandigheid gedrongen vreemde hulp genomen wordt, of dat er voortdurend vreemden bij zijn. En dat is bij het andere gezelschap dan ook maar een keer voorgekomen. Als bij andere gelegenheden muzi kanten van elders hebben medegewerkt, dan zijn het er geweest die tijdelijk in de gemeente werkten en dus hier vertoefien, die zijn dan op dat oogenblik niet als vreemdelingen te beschouwen. De heer Oole merkt op, dat »De Verbroedering" in elk geval een vereeniging is die te Sas van Gent bestaat, waar de muzikanten vandaan komen, doet er volgens hem minder toe, hij zou de subsidie willen toekennen. De Voorzitter wijst er op, dat zoodanig besluit vroeger niet genomen is. Er is een voorwaarde gesteld, 'en daaraan is niet voidaan. Het gaat toch niet aan dat de vereeniging subsidie gaat geven aan muzikanten uit den vreemde. Spreker is trouwens in het algemeen tegen al zulke subsidies. De heer Buysse zegt dat uit het adres toch blijkt dat de andere vereeniging zich aan dezelfde fout schuldig maakt. De Voorzitter meent het onjuiste van dat beweren reeds voldoende te hebben aangetoond. De heer Malotaux is ook van meening dat er weinig aan te doen is, als er een voorwaarde is gesteld, moet daaraan voidaan worden. Hij voegt hieraan nog toe, dat het beter was, dat de beide maatschappijen over een kwamen, dan had Sas van Gent een goede muzick- societeit. De Voorzitter stemt dit toe. Met 4 tegen 2 stemmen wordt besloten het verzoek af te wijzen. Voor stemmen de heeren Oole en Buysse, tegen inwilliging stemmen de heeren Pauwels, Malotaux, Gross en de Voorzitter. De Voorzitter brengt ter tafel een adres van H. Bock stael, waarin deze verzoekt hem, met ingang van 1 Januari 1913 eervol ontslag te verleener, als onderwijzer aan school B in deze gemeente. Dit verzoek is natuurlijk niets meer dan een kwestie van vorm, daar de heer Bockstael reeds als onderwijzer aan school A in dienst is getreden. Burg, en Weth. stellen voor het gevraagde ontslag eervol te verleenen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. tot het benoemen eener onderwijzeres aan school B. Op de voordracht zijn geplaatst de dames M. S. de Kock, onderwijzeres aan een bijzondere R. K. school te Axel, H. M. de Raadt, onderwijzeres aan eene openbare lagere school te Harmelen en A. E. Menuis, volontair aan school E, te Vlissingen. Met algemeene stemmen wordt benoemd mej. M. S. de Kock met ingang van 1 Maart a. s. Ingekomen is een adres van den gemeente-secretaris, den heer F. Stubbe, waarin deze verzoekt zijn salaris met 100 te willen verhoogen. Adressant wijst erop, dat de werkzaamheden als secretaris in deze gemeente veel uitgebreider zijn dan in vele andere gemeenten met hetzelfde en zelfs hooger bevolkingscijfer dan Sas van Gent; dat zijn salaris berekend is naar een bevol kingscijfer van 2000 in woners en het minimum bedraagt van de daarvoor geldende klasse; dat de bevolking thans de 2200 heeft overschreden en voortdurend toe- neemt; dat hij beleefd verwijst naar de jaarwedden der onderwijzers en hoofden van scholen in de gemeente die thans f 100 tot f 150 boven het wettelijk minimum zijn. De Voorzitter verzoekt ter vergemakkelijking der discussie over dit verzoek den Secretaris de vergadering te verlaten. Hij schorst verder de openbare vergadering die over- gaat in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting komt de Secretaris weder ter vergadering en is ook de heer Hamelynck aanwezig. De Voorzitter deelt hem, alvorens over zijn verzoek gestemd wordt mede, dat de leden als hun wensch hebben te kennen gegeven, dat de Secretaris op de vastgestelde bureau-uren steeds ter secretarie zal aanwezig zijn. Hij verzoekt met dien wensch rekening te houden. Daarna wordt met algemeene stemmen besloten het verzoek van den heer Stubbd in te willigen en aan Gedep. Staten te adviseeren zijn salaris met ingang van 1 Jan. 1913 met f 100 te verhoogen. De Voorzitter hield zich als belanghebbende buiten stemming. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor in d begrooting voor 1912 verschillende posten van uitgaaf, die niet toereikend zijn gebleken, te verhoogen tot een gezamenlijk bedrag van /238, met wel k bed rag de post voor onvoorziene sitgaven kan verminderd worden Daarop is nog beschikbaar y440. Het voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen 7. Aanbieding schoolbouwplan. Door den Voorzitter worden overgelegd verschillende teekenjngen voor het bepalen van een terrein waar de nieuwe school zal worden gebouwd. De verschillende teekeningen wordqn door de leden bezichtigd, gedurende welken tijd onderlinge bespre kingen ontstaan. Door de heeren Gross en Buijsse wordt gewezen op het ontbreken eener woning voor het hoofd der school. De Voorzitter meent dat dit nog wel wat wachten kan De heer Buysse ziet geen reden van uitstel. De Voorzitter acht in het financieele deel der zaak een aanleiding om nog niet tot het bouwen eener woning over te gaan. De heer Pauwels is het daarmede eens. Hij acht voor het bouwen eener woning wel /8000 noodig. De Voorzitter merkt ook nog op, dat de gemeente wel verplicht kan worden tot het bouwen eener school, maar r.iet verplicht is ook eene woning te bouwen. De heer Buysse meent, dat, bij het tegenwoordig be drag der jaarlijksche gemeenterekening, best een /100 meer af kan voor een woning van het hoofd der school, hij meent dat daarop niet moet gezien worden. Na verschillende opmerkingen vereenigen de leden zich met een plan om voor de nieuwe school als plaats aan te wijzen een terrein aan de Wilhelminalaan, achter het postkantoor. De school zou dan worden gebouwd een paar meters acbteruit, doch parallel aan de straat. Dat terrein biedt dan later altijd gelegenheid tot het bijbouwen van lokalen, als daaraan behoefte bestaat. De bedoeiing is thans vier tlinke lokalen te bouwen. Burg, en Weth. worden met algemeene stemmen ge- machtigd aan de autoriteiten te verzoeken goedkeuring te vragen op het voornemen om voormeld terrein aan te wijzen voor den schoolbouw. 8. Bespreking overneming grond in erfpacht van de familie Stevens. De Voorzitter deelt mede dat de heer Stubbd hem heeft gevraagd of de gemeente er wellicht prijs op zou stellen de oppervlakte tuingrond, tusschen de toegangs- wegen naar het station, behoorende aan de familie Stevens, in erfpacht over te nemen, in verband met een gedane aanvraag om dien grond in erfpacht te krijgen, teneinde daar eene woning te bouwen. De bedoelde grond is groot 1 are 70 centiaren en er wordt 20 cent per meter cijns van gevraagd. Spreker merkt op dat het daar zoo al 40 jaar ligt, de wegen die er nu zijn, moeten er in elk geval blijven; hij ziet er voor de gemeente geen belang in, dien grond over te nemen. Deze kan er niets mede doen. De heer Pauwels wijst er op, dat men dan zou kunnen beletten dat er op gebouwd wordt. Hij acht het te apprecieeren, dat aan de gemeente de voorkeur gegeven wordt, om de beschikking over den grond te krijgen, als men meent dat deze door het bebouwen ten aanzien van de omgeving zou achteruitgaan. De Voorzitter stelt in het licht dat ook nog al een hooge cijns gevraagd wordt. Twintig cent per vier- kanten meter is juist het dubbeie van hetgeen de ge meente als erfpacht voor hare gronden vraagt. Zoo gaat het altijdals de gemeente wat vergeven moet, mag het zoo weinig mogelijk kosten, maar als de ge meente wat neemt, moet zij er altijd den hoogsten prijs voor betalen. Bovendien meent hij, dat op dien grond ook zooveel bijzonders niet zal kunnen worden gebouwd. Er moet toch voidaan worden aan den eisch derbouw- verordening en men moet in de rooilijn blijven. De heer Gross acht dat de gemeente er geen belang bij heeft en acht een uitgaaf van 35 's jaars daarvoor niet gewettigd. Verschillende leden verklaren het daarmede eens te zijn. Als de gemeente het bepaald noodig had, was het wat anders. Met 6 stemmen tegen 1 wordt besloten den grond niet in erfpacht over te nemen. Voor stemt de heer Pauwelstegen de overige leden. De Voorzitter stelt aan de orde het bespreken van de voorwaarden voor het opnieuw verhuren van het post- en telegraafkantoor met directeurswoning aan hetRijk, doch acht het gewenscht dit in besloten vergadering te doen. De openbare vergadering wordt alsnu weder geschorst. Na het weder openbaar worden der vergadering deelt de Voorzitter mede dat de Raad Burg, en Weth. heeft gemachtigd om met hetRijk over de nieuwe voorwaar den voor verhuring te onderhandelen. 10. Mededeeling omtrent de veemarkt. De heer Pauwels deelt mede dat de chef der douanen van Selzaete een bezoek aan Sas van Gent heeft gebracht, om informaties in te stellen, naar aanleiding van het dezerzijds gedaan verzoek om het vee, in verband met het houden der veemarkt alhier Dinsdags te kunnen invoeren. Door de afwezigheid van den Burgemeester heeft hij met dien heer gesproken. Deze deelde mede dat hij bereid was om te adviseeren gunstig op het verzoek te beschikken. Hij zeide ook zich in betrekking te hebben gesteld met de directie van de spoorwegmaatschappij GentTer Neuzen, daar er ook rekening moest gehouden worden met de ge legenheid tot het vervoeren van het vee. Bijdieonder- handelingen is gebleken dat de in9pecteur er bezwaar in zag, om het vervoer nog des namiddags te kunnen doen plaats hebben. Beter werd geacht dat dit des voormiddags kon geschieden, dan kan het vee nog overal heen verzonden worden. Dan zou echter de markt hier des Maandags namiddags moeten gehouden worden. De heer Hamelynck zou dat zeer in het belang den Markt achten. In Halst is het des voormiddags en dar kon men hier des namiddags nog vee van Hulst ter ter markt krijgen, wat des te gemakkelijker gaan zal als de tram eens rijdt. De Voorzitter merkt op dat het de vraag is of da gemeente vergunning zal krijgen om des Maandags markt te houden. De heer Hamelynck denkt niet dat daartegen bezwaar zal zijn. Hulst wordt er in geen geval door geschaadt. De Voorzitter stemt toe, dat het in elk geval gevraagd kan worden. De heer Pauwels voegt hier aan toe, dat nader ee» en ander kan geregeld worden, maar dat de Raad nu toch weet, dat het rapport van de douanen te Selzaete gunstig zal zijn op het verzoek. De heer Hamelynck acht het zeer gewenscht dat met een en ander wat haast gemaakt wordt, daar anders het gevaar dreigt dat de uiarkt geheel verloopt. De Voorzitter stemt toe, dat het dringend noodig is, dat er verandering komt, dje naar verbetering kan leiden. De heer Buysse vraagt hoe het staat met de bespre- kingen over de verlichting. De Voorzitter antwoordt dat dit eigenlijk wacht op eene vergunning om met de Belgische maatschappij eene overeenkomst te mogen sluiten. Nu schijnt het echter dat men bezig is om plannen te beramen voor het stichten eener electrische centrale in verband met het oprichten der cokes-ovens te Sluiskil. De heer Pauwels deelt mede dat, als de gemeente maar vergunning had kunnen krijgen om met de Bel gische maatschappij een accoord te maken, de zaak al zou afgeloopen geweest zijn. De heer Malotaux meent dat die centrale op 25 Juni aanstaande zal geopend worden. De Voorzitter deelt nog mede, naar aanleiding van besprekingen in eene vorige vergadering, dat gebleken is dat de waterstaat den weg bij de bruggen niet moet verlichten. De heer Hamelynck uit de klacht dat niettegenstaande het besluit dat de lantaarns langs het kanaal elken avond zouden brandeD, daaraan niet de hand gehouden wordt. De heer Buysse acht verlichting van den weg bij de bruggen noodig. De Voorzitter is van meening, dat het bezwarend is om thans, nu men er voor staat een andere verlichting in te voeren, nog veel te veranderen. Beter is het nu maar af te wachten wat het worden zal. De heer Hamelynck denkt dat men den put zal dempen als eerst het kalf verdronken is. De Voorzitter sluit hierna de vergadering. VLAG. NAAM. M:i. Van en naar. Lading. 29 29 29 Eng. s.i. Eng. i.s. Eng. s.s. idem Belg. i.s. Russ. 8.8. Noor. s.s. Belg. i.s. Zweeds i.s Eng. i.a. idem Vour Ter Weaien Biver Lagan I 2272 Londen Waan Ter Heasen t River Scheldt I 2199 |Londen Voor Gent I Grenadier 2843 New-Castle Ousel 3633 Manchester Bernard 41 0 Osiende Graf Schuwalow 4995 Riga Viking Nu no lor K. P. Berg Sea Gall Queatin 1324 685 4*179 2763 3607 Portsmouth Ostende Windau Londen Leith stukg. stukg. stukg. idem ledig gemengd ledig idem hout stukg. idem Von Uent Zimmerm. 4893 Blytli 4611 Suuderland 2202 Frederikstad 6574 Cardiff 3138 Goole 2840 idem i 2554 Londen I 2367 'Hull 1916 Pilau 1069 Devonport 3302 Leith ledig idem phoaph. ledig idem stukg. idem idem phosph. erts stukg. Buss. 8.8. Gen. Zweeds s.s. Dana idem Mudir 29 idem Gerd Eng a.s. Blacktott idem Alt idem Sea Serpent idem Truro Duitach s.s. Vulcan Fran. s.s. Port Bail {Eng. s.s. Cambrian RICHARD wordt heden te Tunis verwachi. s.s. ELISABETH vertrok 28 dezer van Newcastle on Tyue naar Livorno. s.s. HELENA van Tunis naar Gent passeerde 27 dezer Gibraltar. s.s. M AGDA LEN A in lading te Pensacola voor Bordeaux. •HAL't

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 6