Bloed met iedere pil. BRtillKO. IS LI SH i Een welbeproefd middel m CREPON, BEDDENMAGAZIJN J. de Smidt-Pothoven, V00RJAASSZAA1GRASEN: Veered- en Kapekbedden, De hevigste Kiespijn, A. MASQUELIER, KIRSCH IDEAL mi in if? ii P. J. WISSI-VERPLAIKE, O okter ST AS, Ontvangen Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Gij die wederom A. BEDET, Hoek. ZAAMSI-AG gebloemd SATIJN, nieuwe dichte KANTEN. VERKRIJGBAAR: M. A. KOOLE, Axel. GROOTE SORTEERING Wollen-, Chitsen- enMoltondekens. Uiterst concurreerende ppijzen. Leyering franco. MAAGPOEDERS natuurlijk al jongens op het ijs. Een schaatsen- scharrelaar zakt er door, maar een kameraadje haalt hem er handig uit. Een toeschouwer, die het van een afstand gezien heeft, prijst den jeugdigen held, ffJe hebt daar iets kranigs gedaan, jonge man", zegt hij, //door het leven te redden van je vriend". jrWelnee", zegt het jongske, „dat is m'n vriend heelemaal nietmaar hij had mijn schaatsen aan. Door een luitenant-kwartiermeester, in garnizoen te Breda, is bij de politie aldaar aan- gifte gedaan, dat door den spekslager v. d. G., aannemer van 't leveren vah het benoodigde varkensvleesch voor het garnizoen aldaar, on- geijkt gewicht gebruikt werd. De politie nam het in beslag en toen bleek, dat de stukken alle te licht waren, zoodat het benoodigde ge wicht aan vleesch niet geleverd is. Behalve het proces-verbaal, wegens het voor- radig hebben van ongeijkt gewicht, zal dit muisje nog wel een staartje hebben. (Tel.) Het gerechtshof te Amsterdam deed Woens- dag uitspraak in de ook door ons vermelde zaak van den grootvader, die door de vierde kamer der Amsterdamsche Rechtbank bij vonnis van 22 October veroordeeld werd tot twee maanden gevangenisstraf wegens het opzettelijk onttrekken van een minderjarige aan het wettig over haar gesteld gezag. Hij had in 1909 het kind, waarvan zijn ongehuwde dochter bevallen was, verpleegd en opgevoed en later, toen zijn dochter met den vader van het kind was ge- huwd tegen zijn zin, en de vader het kind terugeischte, geweigerd het af te geven, daar- mede naar zijn oordeel handelend in het be- lang van het kind. De advocaat-generaal bij het Hof had bevestiging van het vonnis ge- eischt, doch oplegging van veertien dagen gevangenisstraf, een straf, die ook door het 0. M. bij de Rechtbank gevorderd was. Het Hof vernietigde het vonnis om een vormgebrek. Opnieuw rechtdoende, legde het aan beklaagde een dag gevangenisstraf op (H.bl.) -De ffZutf. Ct." meldt, dat tegen een slager te Zutfen proces-verbaal is opgemaakt, wijl zijn vrouw op een Zaterdagavond hielp bij de bediening der klanten. De verbalisant, den slagerswinkel blijkbaar als werkplaats beschouwende, meende dat hier de nieuwe Arbeidswet was overtreden, daar een gehuwde vrouw na 7 uur 's avonds werk verrichtte. *Het zal ons benieuwen of hierop een vonnis volgen zal", voegt bovengenoemd blad aan dit bericht toe. ffOok wij zijn hiernaar benieuwd," teekent het ,/Geill. Slagersvakblad" hierbij aan. Wanneer een gehuwde vrouw den ganschen nacht in haar kamer achter de naaimachine zit te werken en zich ten gronde richt, doet men er niets tegen wanneer een gezonde slagers- vrouw Zaterdagsavonds een paar uur met haar man in den winkel helpt, dan wordt er ge- verbaliseerd. Zij zal zich zeker niet in den winkel mogen bevinden, al was't maar om wat toezicht te houden. »Een groot slagerspatroon neemt manneiijk personeel en werkt er tot diep in den nacht medeeen klein slagerspatroon, die zich met z'n vrouw door den moeilyken tjjd tracht heen te slaan, wordt geverbaliseerd." Men geeft hoog op over de Nederlandsche vryheid, maar 'tis dan toch een vrijbeid, die erg aan bauden ligt, zou men zoo zeggen." De Antwerpsche politie is er dezer dagen, naar de Tel. meldt, in geslaagd, de hand te leggen op een bende vreemdelingen die te Antwerpen bandel dreven in blanke slavinnen. Door den commissaris van het emigratie-bureau, werd op de St. Jacobsmarkt een huis ontdekt, waarin zich een aantal vreemdelingen schuil hield, die daar hun z.g. kantoor hadden. Het waren voornamelijk Oostenrijkers, Russen en Montenegrjjnen, die van den handel in vrouwen hun beroep maakten. Hun slachtoffers zijn alien Belgische jonge meisjes, die door de vrouw E. afkomstig uit Holland, door schoone beloften werden gepaaid en aldus in de handen der schurken vielen. Uit de talrijke brieven in het huis gevonden, blijkt dat de meisjes bijna alien naar slecht befaamde huizen te Buenos-Ayres werden ge- bracht. Uit deze stad verzonden brieven heeft men gevonden, waarin gevraagd werd of reeds de yOolis" verzonden waren. Met het woord tfColis wordt een meisje bedoeld en de schelmen hebben dit woord gebruikt om geen argwaan te wekken, ingeval de brief niet ter bestemming kwam. Op bevel der reehterlijke autoriteiten werd een huiszoeking in de verdachte woning gedaan, waarbij alle aanwezige brieven in beslag genomen werden. Men verwacht, dat binnenkort een aantal personen gearresteerd zullen worden. Toen de arbeidersweduwe Schmidt te Janow in Pommeren zich Woensdag naar haar werk begaf, meldt de Tel., had zij haar vier kinderen in het kleine huisje, dat zy bewoonde, opge- sloten en de brandende lamp op de tafel laten staan. Een der kinderen stak een stuk papier aan de lamp aan, waarbij deze omviel. De petroleum stortte over den gronden in een oogenblik tijds stond de geheele kamer in brand, Spoedig was hulp ter plaatse, doch het was reeds te laat. Een kind was' geheel verbrand, terwijl de andere in den rook gestikt waren. Ook New-York heeft thans volgens de Tel. zijn //fort Chabrol". Tegen den in de New-Yorksche wereld zeer bekenden generaal Sickles, een veteraan uit den bevrijdings-oorlog, was een aanklacht ingediend wegens verduiste- ring van een bedrag van 23,000 dollar uit het fonds voor het oprichten van gedenkteekenen. Het gerechtshpf te Albany vaardigde daarop een bevel tot inhechtenisneming tegen dea gene raal uit. Maar toen dit deze ter oore kwam, verschanste hij zich in zijn woning in de 5e Avenue en verklaarde aan de politie, dat hij een binnen- dringer van zijn huis niet dulden zou, ingeval de politie het toch zou wagen om zich met geweld toegang te verscbaffen, dan zou hij niet aarzelen van zijn wapens gebruik te maken. Slechts over zijn lijk zouden zij in zijn woning komen. De generaal voorzag al zijn bedienden, op wier trouw'hij rekenen koD, van vuurwapens, liet in allerijl een grooten voorraad levens- middelen koopen, zoodat de politie, die gisteren het gebouw belegerde, deze belegering nog wel eenige dagen zal moeten voortzetten, tenzij de generaal de witte vlag laat hijschen, of de politie tot een krachtdadige bestorming der //vesting" overgaat, waarvoor zij op het oogenblik evenwel nog weinig schijnt te voelen. Veeleer zal zij pogen den generaal langs den weg van over- reding tot overgave te brengen. Men kan niet beter de werking der Pink Pillen als herstellers van het bloed aantoonen, dan door hare uitwerking na te gaan op personen, die herstellen van een zware ziekte, van typheuse koortsen bijvoorbeeld. De zieke die tegen het kwaad geworsteld heeft, die in zich zelf, in zijn bloed, alle bronnen van kracht heeft geput om het te overwinnen, is er eindelijk in geslaagd. Maar men kan begrijpen dat na die worsteling het gestel zeer is verzwakt en terneer gedrukt. De zieke wordt beter, maar kan nauwelijks op zijne beenen blijven staan, nauwelijks begint zijn eetlust te ontwaken en zijn maag een uitgezocht voedsel te verdragen. Door alleen de natuur te laten werken, zal de genezing komen, maar men begrijpt dat zij slechts zeer langzaam kan komen en dat gedu- rende geheel dat lange tijdperk van zwakte; de zieke blootgesteld is aan een instorting, aan een verkoudheid, aan een verstoring der spijs- vertering. Het bloed vormt zich opnieuw, maar doet dit te langzaam. Kan men het verarmde bloed opnieuw vormen Kan men aan het terneer gedrukte gestel rijk en zuiver bloed geven? Ja, door de Pink Pillen te nemen, die met iedere pil bloed geven. Door zoo te handelen verhaast men de genezing, vult men de herstellende werking der natuur, die zeker maar noodzakelijk te langzaam is, aan. Ziet eens in welken gezondheidstoestand zich Mevrouw G. Willemsen te Amsterdam bevond, ten gevolge van haar typheuse koorts en overtuig u dan dat die toestand onmiddellijk gewijzigd is, zoodra deze zieke tot de behandeling met de Pink Pillen is overgegaan. //Ik heb typheuse koorts gehad, schrijft zij, en deze ziekte had mij heel zwak en in een twjjfelachtigen gezondheidstoestand gelaten. Ik had uit die ziekte een algemeene terneerge- slagenheid, een volhardende vermoeienis, hoofd- pijnen en pijnen in den rug gehouden. Ik kon zelfs niet het geringste huiswerk verrichten. Ik had er de kracht niet toe. Om spoediger te genezen, had men mij het gebruik der Pink Pillen aangeraden. Ik heb die Pink Pillen ge nomen en heb het genoegen u mee te deelen dat ik na een zeer korte behandeling was her- steld, ik had opnieuw eetlust, krachten en zag er goed uit. Mevrouw G. Willemsen woont 2« Ooster- parkstraat 68 2d. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 de doos, en a 9 de zes doozen, aan het Generaal-Depot der Pink Pillen, Van Eeghen- laan 22-huis, te Amsterdam, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verbaak, drogist en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 1 Februari 9.57 10.41 Zondag 2 H 11.20 11.53 Maandag 3 12.23 Dinsdag 4 u 0.49 1.1 Woensdag 5 n 1.81 1.50 Donderdag 6 n 2.7 2.23 Vry'dag 7 2.39 2.54 Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Brenkmeester, Kunstlei 30, Antwerpen. Is den Woensdag van Februari te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschen- hoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit In CE1NTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, OORSETTEN, enz. enz. Bijzonder stelsel voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. wil hebben, gelieve het mij op te geven, daar ik maar alleen agent ben. GNTVAiNGEN van W. Postma te Har- lingen, monsters van zuiver kortstroo Erwten, Haver en Boonen, kwaliteit en zuiverheid gegarandeerd. Voorts nog zuiver Belgisch Klaverzaad en andere Land- boawen Tuinzaden. 'sWoensdags te spreken op de Markt te Ter Neuzen. Ik dank U, Ik heb van al die namaak genoeg. Geef mij maar DE ECtiTE SUNLIGHT, de eenige zeep, die altijd een ieder voldoet. voor alien die door koorts, influenza of dergelijke ondermijuende krankheden verzwakt zijn, is de Sanguinose, Zenuwachtigen, die door zorg en verdriet slapeloos zijn, helpt de Sanguinose. Jonge moeders die hare kinderen zelve voeden, viuden krachtigen steun bij de Sanguinose. De ervaring van duizenden noemt, met Prof. Nestor Charbonnier, de Sanguinose: een welbeproefd middel. Door tusschenkomst van den heer H. A. Hobbelman te Zelhem ontvangen wij volgend sehrijven»Door dezen betuig ik U mijn hartelijken dank voor uw prachtig middel, de Sanguinose, die mij zoo uitstekend heeft geholpen. Telkens als de lente in het land kwam, leed ik aan bloedarmoede en veel heb ik er voor gedaan, maar alleen de Sanguinose heeft mij afdoende geholpen. Waar ik kan, zal ik uw middel aanbevelen. Zelhem. Mej. H. C. Diersen. Wanneer gij lijdende zijt door bloedarmoede of zenuwzwakte; wanneer gij niet goed op krachten komen kunt, of een tonicum noodig hebt, probeer ook eens de Sanguinose. Gij zult er geen spijt van hebben maar Waclit IT voor namaak. VAN DAM Co., de Riemerstraat 2c/4, Den Haag. Prijs per flacon 1,50 6 fl. 8,12 fl. 15, Te verkrijgen by de meeste Apothekers en goede drogisten. Te Ter Neuzen hij A. v. Overbeeke—Leuniste Axel bij Joz. de Feijterte Zaamslag by F. Dieleman. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elken werkdag van JO tot 4 uur, voor tand- en mondziekten, alsook voor het plaatsen van valsche gebitten. TER NEUZEN. :»1 le soorten Prima kwaliteit kleine Erwten, Zeeuwsche Zomergerst, Zegehaver, uit Zweden geimporteerd, en verschillende soorten Boonen, beslist vroeg b loeiers. Aanbevelen d, Wollen-, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. Zenuwkoorts, Fleurecijn in hethoof'd en Influenza-pijnen worden in eenige uren genezen door de uitstpkende K O R T SP O EDERS van H. V AN AKEN, Apotheker te Selzaete. Prijs per doos 0,50. MAAGLIJDERS Het beste geneesmiddel tegen MAAG- KRAMPEN maagontsteking, gebrekkige eetlust, slechte spijsvertering, watergal, oprispingen, brakingen, zijn de van VAN AKEN, Apoth. Specialist te Selzaete. Zy kunnen door geen enkel geneesmiddel vervangen worden, 't is eene ernstige geneeswijze die verdient warm aanbevolen te worden aan elk persoon die aan de maag lijdt. Prijs per doos 75 cent. Verkrijgbaar en gros te Ter Neuzen by J. J. KENSE en verder bij alle soliede drogisten en verkoopers van geneesmiddelen. VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2