«i mm AlleenverkoopG. VEKPOORTEJT, De kwaal van duizenden Tandarts MEIER, Mond- en Tandziekten, pootaardappeTs. IeddemMjmrn J. de Smidt-Pothoven, VeereR* rr Kapokbedden, HOOGAARS, I KOKO v°°tr HAAR Het werk van vrouwen Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Iw-S mm,', w Coiffeur, TER NEUZEN. Advertentienu HENGSTENLEIDER. Specialist voor Zuiyere POOTAARDAPPELS (Eigenheimers) J. SCHEELE P.Jz. TE KOOP: Wollen-, Chitsen- en Moltondekens. Uiterst concurreerende prijzen. Leyering franco. TE KOOP: URINE-URGANEN. GEHEIME ZIEKTEH-NIEREN. Voor de rechtbank te Arnhem werd Woensdag, naar de Telegr. meldt, eeti zaakje behandeld, waarin de straatjongens een rol speelden en waarbij weer eens bleek, hoe het publiek nog altijd partij trekt voor die jongens, al maken ze bet dan ook het publiek nog zoo lastig. Op den 19en October passeerde de beer D. uit Haarlem, per auto over den straatweg Arnhem-Nijmegen. Even buiten de kom van bet dorp Elst werden ze door de lieve straat- jeugd met bladen van suikerbieten gebombar- deerd, waardoor de heer D. door een der projec- tielen werd getroffen. Hij sprong uit de auto, en achtervolgde een der grootste boos- wichteD, die, dit ziende, ffhelp" en „moord" roepende, de vlucht nam in een boerenwoning. Docb de heer D. kreeg hem te pakken en wilde hem meenemen naar zijn auto om hem naar de politie te brengen. Hij was echter nog niet op den weg gekomen, toen een drietal per- sonen op het vervaarlijke geschreeuw van den jongen toeschoot, en eischte dat de heer D. hem oogenblikkelijk zou loslaten. Toen hij daaraan niet voldeed, werd hij aangegrepen en door een der personen, zekeren H., achter- over in een heg geworpen en toen op den grond liggende, geslageu. De chauffeur, die was komen toeloopen, werd door een der andere personen tegen den grond geslagen en mis- handeld en wel in die mate, dat hij gedurende vier weken niet heeft kunnen rijden, nu nog last heeft van hoofdpijn en 's avonds bp het lezen een bril noodig heeft, wat voor dien tijd niet het geval was. Terecht wees de officier van justitie er in zijn requisitoir op, hoe schandelijk de straat- jeugd in ons land soms optreedt, niemand en niets ontziende. Erger is het echter wauneer zooals hier het geval was, het publiek oogen blikkelijk partij trekt voor de jongens, zonder eerst eens te onderzoeken wat er eigenlijk ge- beurd is. Hier heeft bovendien een ernstige mishandeling plaats gehad van de personen, die van den overlast der jeugd te lijden hadden en die hen nu eens op een gevoelige wijze wilden straffen door hen aan de politie over te leveren. Spreker meende dan ook, dat in dit geval een ernstige straf gemotiveerd was en eischte veroordeeling van de beide daders tot 2 maanden gevangenisstraf. Smokkelen van diamanten. Uit New- York wordt aan de »N. R. Ct." geseind De politie heeft een man aangehouden, die in het postkantoor informeerde naar een pakje uit Amsterdam aan zijn adres afgezonden. Het pakje bleek een schilderijlijst te bevatten, waarin diamanten ter waarde van twintig duizend dollars verborgen waren, met het doel ora het invoerrecht te ontduiken. De politie heeft vervolgens's mans zaak door- zocht en daar een hoeveelheid diamanten, ge- schat op een waarde van zestig duizend dollars, in beslag genomen. Van andere zijde meldt men, dat in een schilderijlijst, uit Antwerpen naar New-York gezonden, diamanten ter waarde van ongeveer 4000 pond sterling waren verborgen. De New-Yorksche correspondent van het „Berl. Tageblatt weet over de ontdekking nog mede te deelen, dat de zaak ontdekt werd door de post. Het postpakket was op de zeereis van Amsterdam naar New-York in het onge- reede geraakt. Het bevatte een portret in lijst en die lijst was zoo beschadigd, dat de post ontdekte, dat zij hoi was en voor bergplaats van diamanten diende. De juwelier aan wien het pakket geadresseerd was is de heer Nathan Green. Te Amsterdam woonachtige familie heeft, zoo meldt de Telegr., Woensdagochtend van den man, die te New-York gearresteerd werd in verband met diamantensmokkelarij, telegrafisch bericht ontvangen, dat men hem, na het storten van een borgstelling, op vrije voeten had gesteld. Uit Keulen wordt aan de Berliner Borsen Kurier gemeld Tegenwoordig neemt het smok kelen aan de Zuid-Nederlandsche grens zoodanig de overhand, dat de grensplaatsen met de ge- smokkelde waar volkomen overstroomd worden. De grenspolitie moet versterkt, en een scherper toezicht op de treinen uit Nederland gehouden worden. Vooral heeft men te doen met een uitgebreid smokkelen van lucifers. De lucifers worden bij massa naar Zuid-Duitschlandgezonden. Tal van personen zijn reeds aangehouden. De overheid wijdt vooral veel aandacht aan de arbeiderstreinen uit Nederland, daar gebleken is, dat veel fabrieksarbeiders aan het winst- gevende smokkelen meedoen. Het sportblad van het K Berliner Tage blatt" maakt melding van een vrij ernstig ongeluk met een bobslede te Davos, waarbij eenige Hollanders gewond werden. Op de vijf kilometer lange baan Prega-Bergiin Iiep de bobslede „Sanga Sanga" in voile vaart tegen een rotsblok op, doordat de bestuurder in een scherpe bocht zijn macht over de slede verloor. De vier inzittenden werden alien min of meer ernstig gekwetst. De heer Otto Menten, uit Holland liep zwar.e kneuzingen op, terwjjl zijn broeder de heer H. Menten, voorzitter van de Tobogganclub te Davos, een dubbele been- breuk bekwam. Mevrouw Roel, eveneens een Hollandsche, kreeg een dubbele beenbreuk. De vierde toerist, een Franschman, werd slechts licht gekwetst. Een viertal jaren geleden, zoo schrijft de Haagsche Crt., werd de vrouw van den land- bouwer Hamm te Velbest tot 14 jaar tucht- huisstraf veroordereld. Zij was verdacht mede- plichtig te zijn aan den moord op haar man. De werkelijke dader werd echter niet opgespoord. De vrouw, die van af den eersten dag, dat ze in voorarrest kwam, volhield onschuldig te zijn, had nog steeds gehoopt, dat ze op vrije voeten zou komen, doch nu ze haar hoop verjjdeld zag, ging ze met den dag achteruit. De aalmoezenier pastoor Schiemons, die al het mogelijke gedaan heeft, naar de „Geld." meldt om meer licht in deze duistere zaak te brengen, heeft hiermee thans zooveel succes gehad dat de vrouw voorloopig in vrijheid gesteld zal worden en de zaak opnieuw door het gerecht in behandeling zal worden genomen. De werkelijke dader moet thans opgespoord en achter slot en grendel zijn gebracht. Carnegie's Deensche heldenfonds heeft, zoo meldt de N. R. Ct., zijn eerste uitkeeringen gedaan, nl. in twee gevallen. De echtgenoote van een man, die door een slag vap een molenwiek was gedood, toen hij een reeds getroffen makker voor een tweeden slag wilde behoeden, krijgt 500 kronen ineens en voorloopig vijf jaar lang 500 kronen in het jaar. Een baanwachter, wiens vrouw door een trein is overreden bij een welgelukte poging om haar dochtertje tusschen de sporen weg te halen en die achterbleef met negen jonge kinderen, krijgt voorloopig 600 kronen in het jaar tot steun. Voor de autobussen in de straten van Londen schijnt wel niets heilig, scbrpft de N. R. Crt. Een van die bussen heeft gisteren in Ludgate Circus een politieagent, die de hand had opgestoken om het rijtuigverkeer tot stand te brengen een teeken, waarvoor vroeger alles wat op pooten en wielen ging onmiddellijk stilhield overreden. Een wiel ging hem over het hoofd en doodde hem op slag. Een andere agent zei aan een verslaggever, dat die bussen een voortdurend gevaar voor de agenten zjjn. Er zijn bestuurders, zeide hij, die er vermaak in schijnen te hebben, wanneer wij de hand opsteken, eerst vlak achter onzen rug de bus stil te laten houden. lioudt nooit op. Moeders hebben steeds haar banden vol, de zorgen voor het huishouden en de kinderen gaan steeds door en zoodoende hebben zij geen tijd om de noodige rust en afleiding te nemen, geen tijd om acht te slaan op waarschuwende pijnen. En zoo gaan zij lijdzaam voort, zoo goed als zij kunnen. Zij beschouwen de hevige, terneerdrukkende pijn in de lendenen, die bukken of opstaan tot een kwelling maakt dat vermoeide, doffe gevoel, waaraan zij zich niet onttrekken kunnen die ellendige zwakte, hoofdpijn en duizeligheid, die haar werk dubbel zwaar maken, als kwalen aan vrouwen eigen. Doch het is niet noodig, dat vrouwen altijd lijdend zijn. Er zijn minder vrouwenkwalen dan gedacht wordt, vaker zijn haar kwalen te wijten aan overwerkte nieren, die haar gewichtig werk, het filtreeren van het bloed, niet behoor- lijk verrichten, waaidoor de onzuiverheden, die in het bloed achterblijven, langzamerhand ziekte door uwe geheele gestel verspreiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken rechtstreeks op de nieren en blaas en zorgen voor een geregelde urine-afscheiding, waardoor de onzuiverheden afgevoerd worden. Zij zjjn derhalve bekend als het geneesmiddel bij uit- nemendheid tegen alle nier- en blaaskwalen. Te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. van Over- beekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending ge- schiedt franco na ontv. v. postwissel a 1,75 vooreen, of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte F oster's Rug pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- merk. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 25 Januari 3.39 3.51 Zondag 26 n 4.15 4.37 Maandag 27 4.59 5.22 Dinsdag 28 u 5.45 6.8 Woensdag 29 6.33 6.59 Donderdag 30 w 7.28 8.— Vrjjdag 31 8.36 9.15 In Gebruik by alle Koninklyke Hoven in Europar Eene reputatie over de geheele wereld van 25 jaar. in onzen tijd is bloedarmoede en zenuwzwakte. Hoeveel menschen kunt gij ontmoeten met bleeke gelaatskleur Iloevelen lijden aan hoofdpijn. hartkloppingen, slapeloosheid, cedurige vermoeidheid, gebrek aan eetlustmisselijkbeid en duizeligheid Hoe menigeen klaagt over pijn in den rug en in de lenden, prikkelbaarheid en lusteloosheid alles verschijnselen van bloedarmoede en zenuwzwakte. De Sanguinose is een eenvoudig, welbeproefd natuurmiddeleen plantaardig versterkingsmiddel van den eersten rang. Wat zeggen de doctoren Ik zal zeker voortgaan met U w middel voor te schrijven bij de behandeling van bleekzucht en bloedarmoede. Cardiff, Dr. JAMES M. SULLIVAN. Engeland. Wat verklaren de gebrnikers! Ik was langen tijd lijdende aan zenuw zwakte, zoodat mijne huiselijke werkzaam- beden mij moeilijk vielen ik had geen eetlust, whs spoedig vermoeid en kon maar slecht slapen. Door het gebruik van slechts enkele flesschen Sanguinose ben ik geheel hersteld. Mej. C. LANKH AAR-Vkkzijl Babilonienbroek. ,12 flacons 15, Sanguinose kost per flacon van 300 gram f 1,50, 6 flacons j 8, Verkrijgbaar bij de rneeste Apothekers en goede Drogisten. Maar zorg dat'gij de echte krijgt en wscht u woor namaak Den Haag, De Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Te Ter Neuzen hij A. v. OverheekeLeunis; te Axel hij Joz. Feijterte Zaamslag hij F. Dieleman. De Hengsten- Vereeniging TEE NEUZEN" vraagt voor het a. s. dekseizoen een Zij, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, melden zich aan bij Het Bestuur, R. J. SCHEELE, Voorzitter. MA ART EN DIELEMAN Pz., Penningm. A. DE FEIJTER, Secretaris. alsook voor valsche tanden. Bagattenstraat 36, Gr K N rr in 1912 uit Friesland ingevoerd en dus slechts een jaar in Zeeland verbouwd. Te bekomen bij 'Markt, Ter Neuzen. grool 150 Ion. Diepgang 1,90 M. Gebouwd bij de Wed. Duivendijkb te Papen- drecht. Te bevragen bij P. JJE EA KKEIi scheepsbevrachter, Ter A7etizen. TER NEUZEN. GROOTE SORTEERING Wollen-, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. J Ik dank U, Ik heb van al die namaak genoeg. Geef mij maar DE ECHTE SUNLIGHT, de eenige zeep, die altijd een ieder voldoet een eroed onderliouden groot 120 ton, met inventarisbenevens een JACHTJE, 8 maanden oud. R. VLAMING, schipper, Yerseke. Geneeskundig Cabinet te GENT 54 Savaenstraat 54. Raadpleging door Doktor Hpeeialuit den Zondag, Dinsdag en Vrij dag van 9 tot 12 ure. Genezing van ESier-en Biaaa- ziekten, Troebel water en alle versche en verouderde geheiane ziek- ten, verzwakking, wrouwen- ziekten. H ir VOOR HET KOKO DOET het haar groeien Gaat het uitvalle i tegen Yersterkt de w or tela. Geeft prachtige vlechten. Holder als krlstal Yerfrisschend voor de hoofdhuid Koop het vandaag van uw drogii»i of Coiffeur. PRIJS Fl. 0.75, A. 1.30. en ff 11 05 per ilacon Alleen Vertegenwoordigers Voor N en Z Holland, Utrecht, Zeeland, N. Brabant en f imburg. H.V.v/h HENRI SANDERS, Heerengracht -2. Amsterdam. Voor Friesland, Groningen, Drenthe Overysel en Gelderland. Firm* B. ME1NDERS1YIA, Sneek. O VAN S 182H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 2