A i g 8 in e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-VlaaRdereB. CACAO Van Houten's ROMA Cacao I No 5870 Zaterdag 25 Januari 1913. Gemengde berichten. 53e Jaar^an^- Binnenland. overtreft alle andere goedkoope soorten in smaak, geur, kracht en kleur. Vandaar het verbazende succes van dit uitstekende fabrikaat. 2 2 ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Voor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor het overige Buitenland 2,Men abonneert zich bjj alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bjj directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Telefoon No. 25. Inzending van advertentien v6or 1 uur op den dag der uitgave. EH3BSTE BLAD. Omtrent de uitvaart van Minister Regout meldt de N. R. Crt. nog Nadat het stoffelijk overschot van Minister Regout Woensdagoehtend om omstreeks 6 uur van de R.-Kath. begraafplaats in Den flaag naar het Staatsspoorstation aidaar was overgebracht, is het met den trein van 7 u. 17 naar Maastricht vervoerd, om daar in den grafkelder van de familie te worden bjjgezet. De overbreuging geschiedde zonder eenig ceremonieel. In den gewonen trein was een, den Minister van YVaterstaat en zijn familie door de Neder- landsche Centraal Spoorwegmaatschappij ten gebruike aangeboden salonrijtuig geplaatst. In dit salonrijtuig namen de Minister van YVaterstaat, broeder van den overledene, plaats met eenige andere heeren, leden van de familie, terwijl zich onderweg nog enkele familieleden bij de rouw- dragenden zouden aansluiten. Het salonrijtuig werd onmiddellijk vooraf- gegaan door een geheel tot rouwvertrek inge- richten goederenwagen, waarin de ljjkkist was geplaatst. Ondanks het vroege ochtenduur en het on- gunstige weer, waren er nog vrij velen op het perron getuige van het vertrek van den trein. Op het perron te Maastricht wachten ver- schillende familieleden van den overledene den baar op, verder waren er o. m. Jhr. Van der Maesen de Sombretf, lid van de Eerste Earner, de burgemeester van Maastricht en de comman dant van het detachement marechaussee aidaar. In de stad waren alle lantaarns met rouw- floers omkleed en ontstoken, er hingen veel vlaggen uit met een rouwwimpel. Ook bij vele particulieren brandde het Iicht voor de open vensters. Langs de straten stond een groote menigte geschaard. Voor het Jezuietenklooster, waar de uit den lijkwagen en zes volgkoetsen bestaanden stoet langs kwam, waren de priesters opgesteld. Onder de vele belangstellenden op het kerkhof werden opgemerkt de Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, graaf De Gelous, kamerheer in buitengewonen dienst, en het dagelijksch bestuur van Maastricht, vertegen- woordigers van de rechterlijke macht en familie leden van den overledene. Er werd bij de geopende groeve niet gesproken, alleen een gebed gedaan. Nadat de aanwezigen Minister L. Regout de hand hadden gedrukt was de piechtigbeid af- geloopen. //Het Centr." verneemt, dat de heer L. Re gout, Minister van YVaterstaat, hoe ook de verkiezingen zullen uitvallen, bij het einde van de loopende parlementaire periode zijn ambt zal neerleggen. Thans weet ook de Haagsche correspondent ▼an de //Arnh. Ot." te melden, dat de heer De Marees van Swinderen de portefeuille van% Buitenlandsche Zaken moe is, en naar een gezantschapsplaats in een der Europeesche hoofd- steden verlangt. De R. K. kiesvereeniging te Haarlem heeft, zoo wordt aan //Het Centr." gemeld, aan alle R. K. scholen, gestichten en inrichtingen van onderwijs een circulaire gezonden, om de kinderen een gebed te laten verrichten voor den goeden uitslag van de verkiezingen. TER NEUZEN, 24 Januari 1913. Volgens mededeeling van het Loodswezen zijn de spitse tonnen Nos. 49, 50 en 51 bij Liefkenshok ter vergrooting van de reede ver- legd naar resp.51° 17' 52" N.b. en 0° 35' 30" YV.l. 51° 17' 45" N.b. en 0° 35' 2" W.l. en 51° 17' 37" N.b. en 0° 34' 32" W.L; het gedeelte der reede bestemd voor groote schepen met grooten diepgang is thans begrensd, boven- strooms door de spitse ton No. 49 en beneden- stroomsdoor de lijn getrokken over het huis der douane en het licht van Lillo. Ten einde den vaarweg van Doel naar Lillo vrij te houden is het verboden zoo te ankeren, dat bij ebbe het achterschip over de genoemde lijn komt en moet bovendien het licht van Doel goed beW. (een schuitlengte) de lichtboei No. 57 staan kleine schepen en binnenvaar- tuigen moeten ankeren onder den linkeroever in het gedeelte begrensd door de spitse tonnen Nos. 49 en 50. Axel, 22 Jan. In de hedenavond alhier ge- houden algemeene vergadering van de liberale kiesvereeniging //Algemeen Belang" werd met algemeene stemmen candidaat gesteld voor lid van de Tweede Kamer Jhr. de Muralt te Zierikzee. Y! estdorpe. Ten huize van den heer C. Dellaert, hield de varkensvereeniging Die spaart die zorgt" haar jaarlijksche algemeene ver gadering. Uit het verslag over 1912 bleek, dat de ontvangsten in dat jaar beliepen aan contributie van de leden f 428,70, aan inkomgeld vannieuwe leden f 10,aan boeten 3,45, aan toepassing van art. 21 van het reglement f 1,25, aan donateursbijdragen f 25,aan bijdragen van de Maatscbappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in de provincie Zeeland, afdeeling Axel 12,50, aan rente van uitgezet kapitaal f 31,91, totaal f 518,01, terwijl uitgegeven werd voor zes gestorven varkens 87,65, voor het wegen der gestorven varkens 2,40, voor het nazien der zieke varkens 6,80, voor het keuren en merken 49,20, voor bodeloon 30, voor administrate j 42,87, voor drukwerk 17,65, totaal 236,57. Alzoo een batig slot van 281,44, waarmede het maatschappelijk kapitaal van 958,74 op 1 Jan. 1912 steeg tot 1240,18 op 31 Dec. 1912. Het aantal leden groeide aan tot 191. In de maand October was het grootst aantal varkens verzekerd n.l. 262, in Mei het geringste aantal n.l. 221, terwijl gemiddeld over de twaalf maanden berekend ruim 240 varkens verzekerd waren. Gedurende 1912 werden bijna 400 varkens ter verzekering aangeboden, die alien konden worden opgenomen. Verder werden in deze vergadering de bestuurs- leden Edm. van Hecke en Ed. de Groff, als zoodanig herbenoemd. De contributie bleef 15 cent per varken en per maand en de uitkeering op 40 cent per Kg. bepaald. Geen ezels meer. De vorige burgemeester van het Achterhoeksche W. had een zoontje en het zoontje had een ezel. Jaarlijks stond dan ook op de gemeentelijke statistiekaantal ezels 1. Toen de burgemeester het vorige jaar naar elders vertrok, maakte de secretaris de volgende aanteekening op de statistische lijst//Sedert het vertrek van den vorigen burgemeester zijn hier geen ezels meer." (//Geld.") Onderwijl bij druk bezoek Zondagavond bij gelegenheid der kermis de muziek in het cafe M. bij de mijn te Hoensbroek lustig speelde, wisten dieven, naar de //L. K." meldt, onge- merkt naar boven te sluipen, waar zij uit een kast een belangrijke som gelds ontvreemden. Naar men aan het blad mededeelt, wordt aan papieren geld en specie een bedrag van f 600 vermist. Woensdagnamiddag is, naar de Zw. Ct. meldt, op het rangeerterrein der N. C. 8. te Zwolle, den wisselwachter Fidder, uit Elburg, een onderbeen afgeknepen. De man werd naar het Sophia-Ziekenhuis overgebracht. Naar de „Z. Ct." verneemt, heeft de heer D. te Zutphen een brief ontvangen van een gevangene te Amsterdam, die hem meedeelde, van een voormalige ingezetenen van Zutphen, nog wel een vroegeren vriend van den heer D., de noodige inlichtingen te hebben ontvangen om „met succes" bij den heer D. in te breken. Alle juiste aanwijzingen waren in den brief vermeld. De gevangene had er bij gevoegd, dat hij, toen hij nog in vrijheid was, van deze inlichtingen geen gebruik heeft willen maken, maar dat hij nu den heer D. wilde waarschu- wen, oradat de vroegere r vriend" in st.aat is, thans aan een ander die inlichtingen te geven en tot den diefstal aan te zetten. Onnoodig te vermelden, dat de noodige maat- regelen zijn genomen om er voor te zorgen, dat een eventueele dief met leege handen zou heengaan. Een Groninger bevond zich dezer dagen te Londen, waar hem bij den trein een kostbaar gouden horloge werd ontfutseld door een zak- kenroller. Hoewel hij't uurwerk, dat een waarde heeft van ongeveer 200, als verloren beschoawde deed de Groninger toch aangifte bij de politie aidaar die een onderzoek instelde en 't hor loge terugvond in een winkel, waar, zooals vervolgens uitkwam, massa's gestolen goederen werden verkocht. De politie bleek een goeden slag te hebben geslagen. Ze arresteerde den zakkenroller, die waarschijnlijk tot een groote dievenbende behoort. De leden van dit gilde werkten samen en dreven den winkel in eigen beheer. Het politieonderzoek is thans in vollen gang. De Groninger moet als getuige zijn verkla- ringen afleggen en is daarvoor weer naar Londen vertrokken. Het gerolde horloge was reeds door de dieven uit elkaar genomen. De kast zou in de smeltkroes en het kostbare uurwerk waarschijnlijk in een ander horloge geplaatst worden. (H. Crt.) Varken als lmisdier. Men schrijfi uit Heumen aan //Het Centrum" Dat met een varken nog wel iets meer is aan te vangen, dan alien vetmesten, slachten, en verorberen, blijk uit het volgende feit De landbouwer K. alhier, is in het bezit van een speenvarken, in deze omgeving beter be- kend onder den naam van //lepkeutje". Dit z/keutje" verkeerde van af zijn geboorte dage- lijks onder de huisgenooten en in voor-en ach- terhuis en deelde alzoo met de bewoners het huiselijk verkeer. Door de zorgen en lessen van K. heeft 't varkentje het thans reeds zoover gebracht, dat het kan opzitten en pootjes geven. Bij de kachel staat een mandje, het rust- en nacht- verblijf van krulstaartje. Begint zijn maag te jeuken of ziet het de huisgenooten aan den disch, dan zet het zich als een hondje bij de tafel neder, een bedelende houding aannemende. Krijgt knorrepot achter- last, dan gaat het, evenals ieder welopgevoed huisdiertje, naar het achterhuis. Belet in zulke omstandigheden een gesloten deur den toegang dan blijft het met een smeekend snuitje zoo- lang hier voor staan, tot voor krulstaartje wordt opengedaan. »fc I, m e 'an en- jke en. TER SEUZESSCHE COVRAIT. vevsetay nt nrnmilag., I'! uensdag. en t rijdHKavniiit, altgexnui'lerd op Feeatdagen blj de Fiima P. 1. VIS OK USDS, WLmXL UwMLZiL'S.:. B I i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 1