Gemengde berichteri. BURfiER LIJKEN STAND. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Ef b! di] n Mr. Regout zal gehouden wordeu in de kerk van 0. L. Vrouwe van Goeden Raad aan het Bezuidenhout, op Dinsdag 21 dezer, te 10 uur des voormiddags. De begrafenis zal na afloop van den dienst van uit deze kerk plaats hebben naar het R. K. kerkhof aan de Kerkhoflaan. Vermoedelijk zal later het stoffelijk overschot in het familiegraf te Maastricht worden bijgezet. Toen aan het Departement van Justitie de tijding van 's Ministers dood was vernomen, werden ten teeken van rouw degordijnen neer- gelaten van het gedeelte van het Ministerie- gebouw aan de straatzijde, waar zich de werkkatner van den Minister bevindt, en in de zaal, waarin de vergaderingen van den minister- raad worden gehouden. In de algemeene vergadering der Schippers- vereeniging Schuttevaer, die de vorige week te Zwolle werd gehouden en waarbij ook het 50jarig bestaan der vereeniging herdacht werd, werd bekend geraaakt dat tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau is benoemd de beer Mr. H. Smeenge, voorzitter en tot ridder de vice-voorzitter de heer Ter Wal en een der oudste leden, de heei* Joh. Volker, vroeger voorzitter der afdeeling Sliedrecht, thans voor zitter der nieuwe afdeeling Feijenoord. TER NEUZEN, 20 Jauuari 1913. Door eene commissie van dames te Sluiskil, waarvan presidente is mej. Adr. de Koeijer Ad., is aan het bestuur der spoorwegmaatschappij Mechelen— Ter Neuzen verbetering verzocht van den toestand aan het station Sluiskil (Coe gorspolder), daar het zeer bekrompen wacht- fokaal in den laatsten tijd des avonds geruirnen tijd meer dan bezet wordt met werklieden die op hun trein wachten om hniswaarts te keeren wat tengevolge heeft dat andere passa- giers, die eveneens moeten wachten om over te stappeu als anderszins, bij het tegenwoordige ongunstige weer in de open lucht moeten ver- toeven. Het verzoek draagt ongeveer 60 hand- teekeningen. Ook is de aandacht van den Raad van Toe- zicht op dezen ongewenschten toestand gevestigd Bij de Rotterdamsche politie is een klacht ingekomen van het Zweedsche Lonsulaat, dat het is opgelicht voor f 400 door een man die opgaf te heeten, Alex Henz, kapitein van een koopvaardijschip. In Brazilie had hij schipbreuk geleden, had van het consulaat aldaar reisgeld o-ekregen en was met zijn equipage te 1 ei Neuzen aangekomen. Door het overleggen van valsche papieren had de consul hem 400 reisgeld gegeven. Naderhand is gebleken, dat alles verzonnen was en de bemanning in het geheel niet te Ter Neuzen vertoefde. Sluiskil. J.l. Zaterdag hield de varkensver- eeniging //Helpt Elkaar te Sluiskil haar jaar- lijksehe algemeene vergadering, in het lokaal van den heer Anjoul onder voorzitterschap van den heer P. J. Martens. Aanwezig waren 37 leden. Het verslag, door den secretaris-penning- meester over het jaar 1912 uitgebracht, bedroeg aan aanwezig kasgeld, contributie van donateurs en verzekerde leden 143,20, benevens een bijdrage ontvangen van de Zeeuwsche landbouw maatschappij afdeeling Axel, ten behoeve van het inenten der varkens groot j 15, alzoo f 158,20. De uitgaven, waaronder uitkeering voor twee gestorven varkens, bezoldiging, rekening veearts enz. bedroegen f 73,45, alzoo was er een goed slot van f 84,75. De vereeniging telde het vorige jaar 51 ver zekerde leden, met 57 verzekerde varkens, be nevens 13 donateurs. Periodiek traden afde voorzitter, de heer P. J. Martens en het bestuurslid de heer W. Dees, die met groote meerderheid van stemmen herkozen werden. Vervolgens werd de uitkeering voor gestorven varkens bepaald op 45 cent per kilo beneden de vijftig K.G. en 40 cent daarboven. Gedurende de vergadering traden nog vyf verzekerde leden toe, waarvoor de entreeprijs bedraagt 1 gulden per lid. De spoorwegmaatschappij Gent Ter—Neuzen. J.l. Zaterdag moest voor de Handelsrecht- bank te Gent beslist worden op de aanvraag van het bestuur der spoorwegmaatschappij Gent—Ter Neuzen, aan de schuldeischers, om haar een accoord toe te staan. Dat dit zou worden toegestaan, daarvan was men reeds vooraf overtuigd, al is het ook, dat dit met groote moeilijkheden zou gepaard gaan. Er behoort geantwoord te worden op de vraag of de valsche of onregelraatig uitgegeven obligaties tot het passief moeten worden toege- laten en ook of de houders stemgerecbtigd zijn. Dit is een zeer moeilyke zaak om te beslissen. Tusschen de 60.000 obligaties die door den rechter in beslag genomen zijn, werden maar 2000 gevonden wier regelmatigheid niet kan worden betwist. Het is een groote warboel die lastig zal zijn uiteeu te halen. Het gebouw van de Handelsrechtbank te Gent was Zaterdag eivol, met sckuldeisakers en obli- gatiehouders. Onder de aanwezigen merkte men op vele bankiers, wisselageuten en advocaten. Ook was aanwezig de curator in het fallissement van Nestor Wilmart, de heer Mr. Martin en de vertegenwoordiger der spoorwegmaatschappij, Mr. De Joughe. In verband met ingekomen dreigbrieven bij de rechter De Groo en de leden van den Raad van administratie van Gent—Ter Neuzen waren buitengewone maatregelen genomen. De procu- reur des Konings, hield voortdurend zitting in het gebouw der rechtbank en de wacht der gendarmerie was versterkt. De bijeenkomst werd geopend door den rechter De Groo, die lezing gaf van een rapport be- treffende den toestand der maatschappij. Bij deelde daarin ook mede dat de wettelijke be- palingen om tot het nemen van een besluit op de aanvraag tot het verkrijgen van een accoord te komen niet geheel kon worden nageleefd, daar een groot aantal obligaties door den onder- zoeksrechter in beslag genomen zijn en de houders daarvan dus niet op deze vergadering konden tegenwoordig zijn. Hij gaf voorts de gesehiedenis weer van de vorraing der naamlooze vennootschap en de stichtirig der spoorwegmaatschappij. \anaf 1886 is de toestand der maatschappij, die in de eerste jaren allerminst rooskleurig was, ver- beterd, ofschoon dit slechts langzaam ging. Toch werd de toestand zoodanig dat in 1911 werd ontvangen fr. 789,500, terwyl dit bedrag in 1912 tot over het millioen steeg. Hij somde vervolgens de omstandigheden op, die de maatschappij in den tegenwoordigen neteligen toestand hebben gebracht, en de maatregelen die genomen zijn tegen den vooit- vluchtigen directeur. Ernstig raadde hij de schuldeischers aan om in hun eigen voordeel het gevraagde accoord toe te staan en daardoor de maatschappij tijd te geven om den toestand te verbeteren en aan hare verplichtingen te voldoen. De vroegere leden van den Raad van Ad ministratie hebben hun ontslag ingediend en vervullen thans nog hunne functie, tot hunue opvolgers zullen zijn aaugewezen. De vertegenwoordiger van de maatschappij GentTer Neuzen nam vervolgens het woord, om de crediteuren ernstig te ontraden eenigen stap te doen die de maatschappij en daarmede hunne, eigen belangen zou benadeelen. Hij wees er op dat men zoo gelukkig is geweest den heer De Rudder bereid te vinden het bestuur der maatschappij op zich te nemen waarvan alles voor de maatschappij te verwachten is. Wordt geen accoord toegestaan en het fa.il- lissement uitgesproken, dan zijn de vorderingen van de crediteuren waardeloos, bij gebrek aan baten. Kan de exploitatie worden voortgezet dan behouden zij waarde daar op een ontvangst van een millioen francs een overwinst van meer dan fr. 300,000 werd gemaakt, in het afgeloopen jaar. Hij hoopte daarom dat het accoord zou worden toegestaan. Noodig achtte hij het, dat, in plaats van de Raad van administratie volgens de statuten, de maatschappij zou worden bestuurd door een college van 7 personen, aan te wijzen door de schuldeischers, onder toezicht van een gedele- geerde der rechtbank. Deze commissie zou een onbeperkte volmacht van handelen moeten hebben, o. m. ook om te onderzoeken de geldigheid der in omloop zijnde obligaties. Volgens meededeeling van Mr. De Jonghe bedragen de schulden der maatschappij ongeveer 1 millioen francs. Het is volkomen overeenstemming met de wet, dat thans alle houders van titels aan het besluit omtrent de aanvraag van het accoord mede werken. Vervolgens noemde hij 7 candidaten voor het vormen der bovengenoemde Commissie van Beheer. Het waren Marcel de Clerci, advocaat te Gent, Leveque, advocaat te Brussel, A. Ligy, advocaat te Gent, Martens, oud-directeur van den spoorweg van Turnhout, Michiel, oud- directeur van den ijzeren weg van Hasselt nmr Maaseyk, Van der Meylen. gedelegeerd admini- strateur van de Spaansche spoorwegmaatschappij I- Valeneia-Aragon en de heer J. A. van Rompu, lid van Gedep. Staten van Zeeland te Ter Neuzen. Het aangevraagde accoord werd ten slotte met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Uit de voor dit besluit gehouden discussie bleken de crediteuren zich over het algemeen met de genomen maatregelen te kunnen ver- eenigen. De Handelsrechtbank zal nu voor de verdere behandeling dezer zaak zitting nemen op 15 Maart a.s. Door den vertegenwoordiger van een bankiers- huis werd medegedeeld dat dit de rechten van alle obligatiehouders, hetzij echte of valsche zou betwisten, en dat de houders dan de recht- matigheid hunner obligaties zouden moeten aantoonen, voor de rechlbank te Gent, die dan daarover zal moeten beslissen. Na de vergadering deed zich nog een incident voor, daar de rechter van instructie Ginder- achter, geassisteerd door den substituut La Croix, nauiens den onderzoeksrschter te Brussel, den heer De Vos, alle gedeponeerde obligaties (er waren voor 760,000 fraucs ingahraaht), kwam in beslag nemen, om de geldigheid daar van te kunnen onderzoeken. Kantongerecht te Ter Neuzen. De aloude Engelsche kerk aan den Haring- vliet te Rotterdam wordt binnenkort afgebroken. In de nieuwe Handelswijk aan den Westzeedijk (Oud-Delfshaven) zal op een terrein door Rotter dam in erfpacht gegeven, een nieuwe Engelsche Staats- of Epicopaalsche kerk verrijzen, een laag gebouw. Daarnaast kornt een huis voor zeelieden (Seamen's Institute), drie verdiepingen hoog, waarvan de 2e etage zal dieneu voor huisvesting van den Engelschen predikant. De bevolkirtg van Rotterdam telde op 31 Dec. 446,894 zielen, een aanwas van 10876 personen. Geboren werden 12700 kinderen. De sterfte bedroeg 4832. Er werden in het afgeloopen jaar gestickt 1789 gebouwen met 2862 woningen. De sckeepvaart ging vooruit, 10477 zeescbepen werden ingeklaard. Aan zeehavengeld werd ruim 2 miliioep gulden ontvangen. Men meldt uit Arnhem aan de Tel.Don- derdag is by het omzetten van grond op bet buiten „de Sterrenberg", by Arnhem, dooreenige werklieden in twee potjes onder den stomp van een voor eenige weken gekapt accacia-boompje een aantal gouden en zilveren munten gevonden, in 't geheel 448 stuks. Op enkele der gouden munten is afgebeeld een bisschop met een staf. De gouden munten zijn meerendeels ter grootte van onzen gulden, de zilveren, die aan den rand gesDoeid zijn, zijn iets grooter. De eerste bergspoor in Nederland Woensiagmiddag had de feestelijke opening plaats van de tramliju Beek— Berg-en-Dal, schrijft het Rott. Nieuwsbl. De versierde trams, die, 1,40 van het stad- huu te Nymegeu vertrokken mat da geaoadigden hadden veel bekijks en langs den weg, dien zij aflegden, heerschte overal een feestelijke stemming. De latere trams brachten op het hotel Berg- en-Dal vele bezoekers aan, zoodat het daar den geheelen namiddag zeer geanimeerd was. Het Reggolsky Kunstler-Ensemble speelde de schoon- ste nummers van zyn repertoire en werd her- haaldeljjk toegejuicht. loen de gasten van de feesttram op hun terugkeer te beek aaukwamen, werd daar uit- gestapt en achter de muziek der Koloniale Reserve een korte wandeling gemaakt onder de eerepoort, welke als opschrift een hulde bevatte op de heereu Lohr en v. d. Veur, als ont- werpers van de eerste bergspoor in Nederland. Aan den ingang van „Mooi Nederland", aau den voet van den berg, staat een gebouwtje dat de toestellen bevat voor de stroomlevering voor de berglijn. Om n. 1. het spanningsverlies uit te schakelen, maakt men gebruik van een z. g. „aaujager", die met behulp van trans- formatoren den wisselstroom uit de centrale omzet in een gelijkstroom. De spanning bedraagt 10.000 volt, terwyl 820 volt voor de berglyn wordt gebruikt. Een synchroskoop geeft met behulp van 'n wijzer het juiste oogenblik van inschakeling van den stroom aan. De machine heeft een vermogen van 500 p. k. en is geleverd door de firma W. Smit&Co. te Slikkerveer. De Nymeegsche Ct. is in de gelegenheid gesteld een geillustreerd herinneringsblad aan de opening van Neerland's eerste bergspoor aan te biedeu, dat tevens een beschrijving be vat van het totst and komen dezer baan, van de mooie streek welke ze doorkruist en van de feestelijke opening. Hulst, 20 Jan. 1913. ZEETIJD1NGEN. Van 17 tot en met 19 Jan. Van 17 tot en met 19 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 36 binnenvaartuigen op- en 47 afgeschut; door de Westsl. 19 op- en 18 afgeschut. D A G E N. Voorm.- Nam. Dinsdag 21 Januari 0.15 12.42 Woensdag 22 n 1 8 1.32 1 londerdag 23 u 1.56 2.20 Vrijdag 24 2.43 3.7 Zaterdag 25 3.39 3.51 Zondag 26 u 4.15 4.37 Maandag 27 4.59 5.22 b h o ii ft d n II d o VI n V li ei VI b In d; P' di in bi ki w P1 rn sti Of ki ui Pi Rf m sti m i mi de Zitting van 16 Januari 1913. V trroorileeld zijn: I. d. J?., arbeider te Ter Neuzen, ter zake van Leerplichtwetovertreding, tot eene boete van f 2, subsidiair 2 dagen hechtenis. J. S.; - H. K.;.-- M. d. V.; A. O J. G. H., alien arbeiders te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. D. C. S., koopman aldaar, ter zake als voren, tot eene boete van /0,0, -ubs 1 dag hecht. J. il. F., arbeider te Axel, ter zake als voren bij herhaling, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. A. d. E., arbeider te Axel, ter zake als voren, bij herhaling, tot eene boete van /5, subs. 5 dagen hecht. A. W. S., Jandbouwer te Axel, ter zake van net rijden met een voertuig zonder licht, tot eene boete van f 3, subs. 1 week tnchtschool. L. W„ voerman M. L. d. R., knechtj J. v. C., landbouwer; J. v. d. V., knecht, alien te Axel; T. O D. V., knecht; H. M. V., slager; C. B. d. M., landbouwer; A. G. d. M., landbouwer; A. J. F., landbouwer, alien te ZuidJorpe, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. C. d. P., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van hi t fietseu zonder licht, tot eene boete van f 1, subs. 1 dug hecht. C. M., postbeambte te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. C. D., bootwerker; P. j. v. W., arbeider; F. D., koopman, alien te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. I. H., koopman te Zaamslag, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. P. H. W., herbergier te Ter Neuzen, ter zake van het niet op tijd sluiten van zijn herberg, tot eene boete van 10, subs. 5 dagen hecht. H. K., schipper te Hamburg, ter zake van het niet doen stoppen van zijn vaartuig voor eer. brug in het Rijkskanaal, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. L. F. B., schipper op de Twee Gezusters te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. T. D., schipper op het stoomschip The Duchess, uit Glascow, ter zake van zijn vaartuig niet stoppen voor een siuis, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. C. R.. schipper op een motorboot te Sliedrecht, ter zake van zijn vaartuig niet doen stoppen voor een brug tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. O. v. C., zonder beroep en L. d. E., zonder beroep beiden te Roek, ter zake van straatschenderij, ieder tot voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van drie weken, met proeftijd van 6en jaar. J. K., vischkoopman te Ter Neuzen, ter zake van een voertuig onbeheerd laten staan, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. C. V. Al., winkelierster te Ter Neuzen, ter zake van IJkwetovertreding tot 22 boeten elk van f 0,50, subs. 1 dag hecht. voor elke boete, met verbeurdvcrklaring der twintig gewichten en twee maten. F. J. K., kuiper te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. met verbeurd- verklaring van het gewicht. I. C. v. A., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkeusehap, tot eene boete van f 6, subs. 3 dagen hecht. J. K., vischkoopman te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. M. J. v. B., werkman te Ter Neuzen, ter zake als als voren, tot eene boete van f 5, subs. 3 dagen hecht. P. J. M„ zonder beroep le Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. J. C. v. A., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 6, subs. 3 dagen hecht. E. F. B., voerman te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. B. d. S., poelier te Assenede. ter zake als voren tot eene boete van f 6, subs. 3 dagen hecht. A. K, schipper te Sas van Gent, ter zake van openbare dronkeusehap, binner. een jaar, sedert hij op grond van tweezelfde overtredingen geverbaliseerd, het maximum der geldboete had betaald, tot 2 boeten, elk van 10, sub9. 3 dagen hecht. voor iedere boete. rijuesproUen H. D. B., gezagvoerder van het stoomschip Sea Gull te Londen, ter zake van het niet stoppen voor een brug; J. d. V., schipper op het aakschip Moed en Trouw te Breskens, ter zake van zijn #oor anker liggend schip niet verlichtenM. J. v. D., manufacturier te Ter Neuzen, ter zake van IJkwetover treding. Teruzgave ami lie iniders bevolen in de zaken van P. 1). en C. S., landbouwersknechts te Axel, zonder toepassing van straf. TVr 1'ciiieu. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Jan. Carolus Ludovicus de Schepper, oud 24 j., jm.en Lucia dementia Philomena de Vos, oud 22 j., jd. 16 Jan. Etlnardus Livinus van Gremberghen, oud 24 j., jm. en Jacoba Verschelling, oud 28 j jd. Geboorten. 13 Jan. Elisa Josephine, d. van Marinus Franciscus Van den Bossche en van Maria Estercam. Overlijden. 18 Jan. Jan van Dixhoorn, oud 73 j., weduwn. van Jozina Kareis. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f f,40, Rogge 8,25, Wintergersl 11,—, Zomergerst 10,50, Haver 9,50, Erwien /ll,Witte boonen 14,—Bruine boonen, J 12,Duivenboonen li, Paardenbooncn 9,50, Boekweit Lijnzaad 13,Koolzaad J Aardappels f 2,25. Boter per kilo 1,10. Eieren per 26 stuks f 1,10. Ter weekmarkt waren aangevoerd 0 stuks rundvee, 24 varkens, waarvan verkocht 0 stuks rundvee, 21 varkens. Datum. VLAG. NAAM. MJ. Van en naar. Lading. Voor m Veaseu 17 Eng. s.s. River Thames 2242 Londen stukg. 18 Ned. 8.8. Jan Blockx 3869 New-Castle kolen 19 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. V ai» I'er lenteo .7 Eng. s.s. Copsewood 1696 Middlesbro erts 18 idem River Lagan 2272 Londen stukg. v our I 7 Eng. 8.8. Irwell 3091 Goole stukg. idem Sea Hound 3085 i.onden idem Russ. 8.8. Truwor 6974 Riga gemengd 18 idem Gen. Gurko 4468 idem idem Dcen. 8 8. Tuborg 4753 Windau rlas Eng. s.8. Ousel 3633 Manchester stukg. 19 idem Alt 2840 Goole idem idem Sea Serpent 2544 Londen idem idem Truro 2367 Hull idem idem Airrnyn 2412 Goole kolen Noor. s.8. Coerbock 1864 Frederikstad sleenen ft tan Ural t 17 Eng 8.8. Fulmar 3593 Belfast stukg. Belg. 8.8. Jacqueline 627 Ostende ledig Noor. s.s. Eriva 1500 Grimsby idem Deen. s.s. Ohassie Maerak 3926 Rotterdam idem 18 Eng. a.s. Horden 40o9 New-Castle idem idem Grenadier 2842 idem stukg. idem Astrologer 25s0 Leith idem idem Esperanto 015 Swansea aardapp. Duitsch. s.s. Biugen 3460 Middelthaat yzerdraad Noor. s.s. Uabd 1802 Odense phusph. 19 Eng. s.s. Irwell 3191 Goole stukg. idem Sea Gull 2763 i.onden idem Ned. s.s. Elisabeth 5093 New-Castle ledig Rubs. s.a. Gen. Kutu80w 5469 Blyth idem i/ 11 V

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 6