AI g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwscfi-Vlaaideren. No 5862. Dinsdag 7 Januari 1913. De beste voor den prijs. SEMIMTIRAAI). 53e Jaargang. Binnenland. Uitstekende, gezonde, dagelijksche drank. Verre te verkiezen boven koffie en thee. Opwekkend en zenuwsterkend. Vooral voor kinderen zeer aan te bevelen. Uit een Kilogram van 1.50 maakt men 200 koppen. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postVoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor het overige Buitenland 2,Men abonneert zich bp alle Boekhande- laars, Postdirecteuren en Brievenbushonders. ADVERTENTIENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend Telefooa No. 25. Inzending van advertentien v6or 1 uur op den dag der uitgave. Gelijk men weet is de Minister van Justitie, Mr. E. R. H. Regout, om gezondheidsredenen in het Zuiden van Frankrijk. In verband met van daar ontvangen berichten omtrent den minder gunstigen toestand van den Minister, is gisteren diens broeder, Mr. L. Regout, Minister van Waterstaat, naar Nizza vertrokken. (N. R. Crt.) Naar de Nieuwe Crt. verneemt, zijn de besturen van de drie grootste steden des lands, nadat het wetsontwerp op de regeling van de pensioenen der gemeente-ambtenaren verschenen was, aanstonds met elkander in overleg getreden, en hoewel uit den aard der zaak de tjjd ont- broken heeft om van de regeling een diepgaande studie te maken, moet toch reeds gebleken zijn, dat een ongewijzigde vaststelling van het ont- werp voor de gemeenten overgroote bezwaren met zich zou brengen. Het blad acht het in deze omstandigheden te betreuren, dat niet voor de indiening het oordeel van eenige gemeentebesturen gevraagd is, en dat reeds op 7 dezer deze gewichtige zaak onderzocht zal worden in de afdeelingen van de Tweede Earner. Thans zullen, zoo merkt de Nieuwe Crt. op, de gemeentebesturen ternauwernood den tijd hebben, voor de be- antwoording van het afdeelingsverslag hun in- zichten te bevoegder plaatse kenbaar te maken. ,,De Telegraaf" corrigeert dit bericht door te zeggen, dat alleen een conferentie heeft plaats gehad tusschen de hoofden der pensioen- bureaux van die gemeenten. Ze zijn tot de conclusie gekomen, dat het ontwerp groo.te directe lasten op de drie ge meenten legt. Het moet echter nog worden uitgemaakt, of de gemeentebesturen zich met die bezwaren tot de Regeering zullen wenden. TER NEUZEN, 6 Januari 1913. Het weerbericbt van het meteorologisch in*tituut te De Bilt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 775 Muuchen. Laagste 734.4 Vestmanoer. Verwachticg tot den avond van 7JaDuari: Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuid- westelijke wind, meest zwaar bewolkt, mogelijk enkele regenbuien, zelfde temperatuur. Naar wij vernemen isin den toestand van den heer G. Wieland, het oudste raadslid dezer gemeente, die dezer dagen door eene ernstige ongesteldheid werd getroffen waardoor zijn toestand zorg baarde, eenige verbetering waar te nemen. Aan de rijksnormaallessen te Axel zijn benoemd tot leeraar in de Nederlandsche taal de heer C. F. Kohler, hoofd van school A te Ter Neuzen en tot leeraar in de aardrijkskunde de heer A. F. Schuerman, hoofd der openbare school te Ossenisse. En de Zaterdag alhier in het logement z/s Lands Welraren" gehouden jaarvergadering van de vereeniging ,/Eigen Hnlp", verzekerings- fonds van varken* tegen sterfte, bleek uit de rekening van den penningmeester dat was ont vangen f 342,14 en uitgegeven f 247,691/I, goed slot f 94,441/2. Met het goed slot van het vorig jaar ad f 360,68% sluit dit boekjaar met een saldo van f 455,13. Uit het verslag van den secretaris bleek dat het ledental met 1 is vermeerderd en thans 75 bedraagt, het aantal verzekerde varkens bedraagt thans 83 stuks. IJitgekeerd werden 10 gestorven eD 3 ont- eigende varkens. Herkozen werd de secretaris-penningmeester "Tj.' rse-**iaih mm P. Dees, met algemeene steramen, terwijl werden gekozen als 2de voorzitter H. van Gremberghe en als commissaris Ant. Harte. De cinemavertooning in het hotel Centraal trok gisterenavond veel belangstelling en de opgekomen hebben zich hun gang niet beklaagd. Er werd een mooi programma afgerold. Als naar gewooDte was goed voor afwisseling van het dramatische en het comische gezorgd. In het bijzonder muntte in deze vertooning uit ,,Een ware vriend." De aangrijpende geschiedenis die hiermede op het doek werd getooverd, boeide van begin tot einde. De laatste dagen werd alhier een onderzoek door de gemeentepolitie ingesteld betreffende overtredingen van art. 297 van het wetboek van strafrecht. Daarvoor waren de gangen van een juffrouw uit Vlissingen, die vooral den laatsten tijd de stad bezocht, nagegaan. Heden is genoemde vrouw, zekere E. A. I'D., vrouw van Van S., vroeger alhier woonachtig, op verzoek van onze politie te Vlissingen ge- arresteerd en door hen naar het Suis van bewaring te Middelburg overgebracht. ter beschikking van den officier van justitie. Met ingang van 16 dezer worden ver- plaatst de kommiezen bij 's rijksbelastingen J. L. Martens van Koewacht Daar Dordrecht, en met 1 Febr. E. J. Ruymbeke van Sas van Gent naar Tilburg. De kommies 1. van 't Hof te Koewacht is bevorderd van de derde tot de tweede, klasse. De Minister van Financien brengt in de „St. Ct." ter kennis, dat het, te rekenen van 15 Januari 1913, in de gemeenten Sluis, IJzendijke en Hulst der provincie Zeeland, verboden zal zijn, nikkelen en koperen munten van het Koninkrijk Belgie in betaling te geven. Overtreding van deze verbodsbepaling wordt gestrafc, bij eerste veroordeeling met geldboete van ten hoogste 75, bij tweede of volgende veroordeeling met geldboete van ten hoogste 500. Van 15 Jannari tot 15 Februari 1913 zal gelegenheid bestaan tot verwisseling van de hierboven bedoelde munten ten kantore van de ontvangers der directe belastingen enz. te Sluis, IJzendijke en Hulst. Bij vorenbedoelde verwisseling zal worden berekend bet nikkelen 25 centimestuk tegen 0,11%, het nikkelen 10 centimestuk tegen 0,04%, het nikkelen 5 centimestuk tegen 0,02, het koperen 2 centimestuk tegen 0,01%, 2 Belgische centimes tegen f 3 Belgische centimes tegen 0,01, 4 Belgische centimes tegen f 0,01%, 5 Belgische centimes tegen 0,02, 6 Belgische centimes tegen 0,02%, 7 Belgische centimes tegen 0,03, 8 Belgische centimes tegen 0,03%, 9 Belgische centimes tegen f 0,04, 10 Belgische centimes tegen 0,04%. Hoogere bedragen worden in dezelfde ver- houding berekend, met dien verstande, dat voor elk bedrag van 25 centimes betaald wordt 0,11% en voor eventueel daarna nog over- blijvende munten, welke te zamen niet een bedrag van 25 centimes vertegenwoordigen, voor elk bedrag van 10 centimes 0,04%, en voor de verder nog resteerende munten het voor ieder dier munten in bovenstaande tabel genoemde bedrag. P. J. SIEGERS, f Op 83jarigen leeftijd is Zaterdagmiddag te Vlissingen overleden de beer P. J. Siegers, bet oudste lid van Gedep. Staten van Zeeland. De heer Siegers werd den 17 October 1893 als lid van de Prov. Staten van Zeeland ge kozen voor het toen nog onverdeeld district Middelburg. Later werd dit gesplitst in de districten Middelburg en Vlissingen en kreeg de heer Siegers zitting voor Vlissingen, waar- voor hij bij de periodieke verkiezingen in 1901 en 1909 werd herkozen en was hij bet volgeDd jaar aan de beurt van aftreding. Sedert den 3 Juli 1895 maakte de beer Siegers deel uit van het college van Gedep. Staten en daarin werden zijn adviezen op hoogen prijs gesteld, daar zij van een helderen blik getuigden en hij zich terdege in de zaken inwerkte. De heer P. J. Siegers die tpt de anti-revo- lutionaire partij behoorde, was geen partijman, integendeel hij gaf altijd blijk van een buiten- gewone verdraagzaamheid. Trots zijn hoogen leeftijd woonde hij getrouw de zittingeD, zoowel van Gedep. Staten als van de Prov. Staten, bij en het is zeker te betreuren dat de krasse grijsaard op een dienstreis op den provincialen stoombootdienst op de ester- schelde op 15 October 11., het ongeluk had bet linkerbeen te breken, aan de gevolgen van welk ongeluk, tengevolge van het intreden van ver- schillende complicaties, hij thans is ontslapen. Voor de overledene lid van Gedep. Staten werd, is hij in zijn geboorteplaats in verschil- lende andere betrekkingen zeer nuttig werkzaam geweest. In 1881 werd hij tot lid van den gemeenteraad te Vlissingen benoemd, doch hij heeft voor deze benoeming bedankt. Hij maakte bijna 30 jaar deel nit van de Earner van Koophandel te Vlissingen. Verder was hij van 7 Juni 1877 tot 15 Jam 1906 directeur der Maatschappij tot exploitatie van gronden te Vlissingen. Bovendien had de beer Siegers vele jaren zitting in bet provinciaal kerkbestuur van Zee- land en is hij enkele jaren lid geweest van de Synode der Ned. Herv. Kerk. Het Zeeuwsch Genootscbap der AA eten- schappen benoemde den beer Siegers in 1903 tot lid. De regeering erkende de verdiensten van den nu ontslapene door zijn benoeming tot ridder in de Ned. Leeuw en tot Officier van de Orde van Oranje-Nassau. Zijn heengaan is voor Vlissingen in de eerste plaats een zeer groot verlies, doch ook buiten Vlissingen zal bet verscheiden van dezen nobelen burger met groot leedwezen worden vernomen. Zijn nagedachtenis zal nog zeer langen tijd, bij ieder die hem gekend heeft, blijven voort- leven, als van iemand, die, wars van alle uiterlijk vertoon, slechts het devies huldigde: ffeenvoud is het kenmerk van het ware." M. FOKKER. Te Middelburg is in den nacht van Zaterdag op Zondag in den ouderdom van 69 jaar over leden de heer M. Fokker, die reeds wegens gezondheidsredenen tegen 1 Maart a.s. eervol ontslag als ontvanger dier gemeente had aan- gevraagd. De heer Fokker bekleedde genoemde betrek- king sinds 22 October 1884. Een paar jaar geleden herdacht de overledene TER SEIIZEISCHE (MRAST. nit blad veraefaljnt Waanrtug-, Woeatdag- en Vrljdagavond, ■Ittcezoml -ril op FeeitdageB 1»U de Firms P. M. VIS BB USUI, tc Swen. De Bnrgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend dat eene Openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal worden gehouden op Donderdng den It Januari 1913, des voor- middags te 10 ure. Ter Neuzen, den 6 Januari 1913. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1913 | | pagina 1