m m* De Hofstede f.1.50 'IBUS loiiag^iekoi „S A M U 1 L! De kwellingen van aambeien, Donderdag 26 December 1912 (2e Kerstdag.) Advertenfcien. 3a -frfx e p i c h t. Predikbeurten. Woensdag 20 December 1912 (le Kerstdag.) CORNERS JOBANNES DBONT. Zondag 5 Januari. 'LAATUW ZEEP SUNLIGHT ZIJN' De besliste zuiverheid, van Sunlight maakt ze voor fijne kant en Ifijn linnen dey luitsluitend betrouw= bare Zeep. Ned. Herv. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. v; <aS^v it) ENISOVEMLGRATIS-VERKRUGBAARVOQRIEDERKQOPER van 2$QLO hargarine a^Sct- per de schade lager opgegeven, en juist zij hebben weinig of niets gekregen. fctlk ondersteun den beer Fruytier ten voile in zijn bewering, dat het zeer gewenscbt is een nader onderzoek in te stellen, maar dat niet te laten plaats hebben door de personen die het den eersten keer hebben gedaan. Het is mij meer in myn leven voorgekomen, datonderschikte personen, boe eerlijk zij ook zijn, zoo licht ge- neigd zijn te kijken door den bril dien de baas een oogenblik heeft afgezet, omdat zij daardoor precies zouden zien wat hij ziet. De beer Kolkman, Minister van Financien Wat de vreemde munt in Zeeland betreft, reeds in de Memorie van Antwoord heb ik gezegd, dat een voorstel aan de Koningin gedaan is en reeds bekracbtigd, om in bepaalde plaatsen de circulatie van vreemde munt te verbiedeu. Dit is gebeurd in overleg met Gedeputeerde Statenwant het is regel, dat een dergelijk besluit niet wordt genomen, zonder dat Gedepu- teerden verklaard hebben, dat volgens hun meening in de groote kringen der bevolking, waar de circulatie verbodeu wordt, op mede- werking kan worden gerekend. Nu moet ik zorgen voor pasmunt, wordt er gezegd. Zeer zeker, dit zal zoo spoedig mogelijk gebeuren, maar als men nu beweert, dat onze nikkelen stuiver in die streken niet gewild is, kan ik daarvan niets anders zeggen dan dat men er bet in 's hemels naam maar mede moet doen, totdat de nieuwe komt. Gevraagd is kwijtschelding van pacht aan visschers, die schade hebben geleden. Twee sprekers hebben geconstateerd, dat deze schade zeker 140,000 zou bedragen. Er schijnt, Mijnheer de Voorzitter, in het begrip schade ook al weder een groot verscbil te bestaan. De een noemt schade, wat de ander niet als dusdanig beschouwt, want mij is toe- zonden een rapport, waaruit bleek, dat geen schade is geleden en op dit rapport, dat door een hoogstaand man is opgemaakt, beb ik ge- concludeerd, dat geen schadevergoeding moest worden toegekend. Meer kan ik er op bet oogenblik niet van zeggen. TER NEUZEN, 24 December 1912. Het weerbericht van het meteorologiscb instituut te De Biit van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 768,5 Munchen. Laagste 744,0 Bodo. Verwachting tot den avond van 24 December Meest matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind, meest zwaar bewolkt, waar- schijnlijk enkele regenbuien, stijging van nacht- temperatuur. De cinema in bet Hotel Centraal" bood Zaterdag en Zondag weer een interessant pro- gramma, vol afwisseling. Verscbillende fanta- sietafreelen werden op het doek getooverd, zoo- wel boeiende dramatische, als een gulien lach .verwekkende comiscbe. De Eclair Courant" gaf verscbillende kiekjes van wereldgebeurtenissen van den laatsten tijd. Een en ander biedt, ge- durende een paar uren,eenaangename verpoozing. Zaterdag was bet de laatste dag, dat de beer W. C. Imandt, leeraar aan de Rijksnor- Mervormde Kerk. Ter Neuzen. 9t u. en 2 u„ Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9i u., Ds. Hugenholtz, van Axel. Axel. 9iu.,leeskerk en 2 u.,Ds.J. B.T.Hugenholtz. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams Jr. Gereformeerde Kerken. Ter Neuzen. 9 u. en l£ u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. 9 u. en 2 u., Ds. J. H. Lammertsma. 9 u. en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Axel A. ■1. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. J. Fraanje. Oud-Gerefornieerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., leeskerk. maallessen te Axel, zijn lessen gaf. Na afloop der lesuren vereenigden de leeraren en de leer- lingen zich in het gymnastieklokaal, alwaar de heer Imandt hartelijk werd toegesproken door den directeur den heer C. Hagers, en door den heer J. A. Rijnberg, leerling, die hem namens zijn medeleerlingen een prachtig bekleeden leuningstoel aanbood. De heer Imandt dankte den directeur en ook den heer J. A. Rijnberg voor de hartelijke woorden, tot hem gesproken, en de leerlingen voor bet prachtige cadeau, hem aangeboden. Hij gaf aan alien zijn portret als aanderiken. De heer Imandt is sedert de oprichting 1 Oct. 1882 als onderwijzer aan deze iuricbtiDg werkzaam geweest. By Kon. besluit is met ingang van 25 Jan. a. s. herbenoemd tot burgemeester van Hoek, de heer A. Wolfert. Het lichtscbip West-Hinder", op onge- veer: 51° 22',5 N.b. en 2° 26',7 O.I., dat gezonken was, is vervangen door het reserve- licbtschip. Sluiskil. De beer P. J. Kielman, rustend landbouwer alhier, hoopt op 6 Febr. a. s. zijn 1008ten geboortedag te vieren. Na onderhandeling over verscbillende ter- reinen en met verschillende eigenaars is thans een terrein voor het bouwen eener R. K. bij- zondere school alhier aangekocht. Zaamslag. Tot onderwijzeres aan de Cbr. Herv. school alhier is benoemd mej. J. Roemeling te Winscboten. Vlissingen. Burg, en Weth. dezer gemeente stellen aan den Raad voor de gelegenbeid open te stellen om boter, die een vetgehalte van 80 procent heeft en in behoorlijken staat verkeert, te voorzien van een gemeentelijk waarmerk. Omtrent bet verzoek van het Comite voor de tentoonstelling te Middelburg, om eene subsidie van 1000 voor dat doel, stellen Burg, en Weth. voor daarop afwijzend te beschikken, daar de staat der gemeentefinancien niet van dien aard is, dat zoodanig bedrag kan worden toegestaan, te meer daar ook in de eigen ge meente feest gevierd zal worden en daarvoor allicht ook een beroep op steun van gemeente- wege zal worden gedaan. Evenwel wordt voor- gesteld om als blijk van belangstelling in het streven van het Comite een bedrag van f 25 toe te staan. in het begin niet zoo hevig, zijn ten slotte onuitstaanbaar. De verschrikkelijke jeuk en stekende pijn zijn niet tot'bedaren te brengen, of men zit, staat of loopt. Zy komen meer voor bij vrouwen dan bij mannen en worden vaak veroorzaakt door verstopping, een zittende levenswijze enz. Bloedende zoowel als droge, in- zoowel als uitwendige aambeien kunnen volkomen genezen worden door Foster's Zalf. Menigmaal werd de patient door aanwending van een doos van zijn lijden verlost. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. v. Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a 1,75 per doos. Ter Neuzen. Hoek. Ter Neuzen. Axel Ilervorm.de Kerk. 9) u., Ds. A. Timmerman. 9 u., Ds. E. Raams Jr. Gereformeerde Kerken. 9 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma, gemeenschap- pelijke dienst in kerk I!. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., Ds. J. Fraanje. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., leeskerk. P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier is als ge- vonden gedeponeerd een huissleutel. Rechthebbende vervoege zich alda&r. Heden werden wij smartelijk ge- troffen door het overlijdeu van onzen zorgvollen Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer Hij overleed na een kortstondige onge- steldheid in den ouderdom van ruim 70 jaren. Wed. C. J. DHONTKontngs. A. M. M1JNSBERGEN—Dhont. M. J. P. MIJNSBERGEN. C. J. C. MIJNSBERGEN. Ter Neuzen, 23 Dec. 1912. Heden overleed na een korte ongesteldbeid in den ouderdom van ruim 70 jaren, onze oudste bedieDde, de beer C. J. DHONT, die oris, 3edert het optreden in de zaak, trouw ter zij de stond en tot het laatst van zijn leven met ijver de belangen der zaak behartigde. Allen die hem in zijn ijverig leven gekend hebben, zullen be- seffen wat ook wij in hem verliezen. Firma P. J. VAN DE SANDE. Ter Neuzen, 23 Dec. 1912. Heden werden wij op het onver- wachts getroffen door de droeve tijding, dat onze oudste metgezel, de beer C. J. DHONT, tot voor korten tijd als altijd ijverig werkzaam voor de behartiging der zaak, in den ouderdom van ruim 70 jaren is overleden. Wy alien zijn overtuigd dat dit over- lijden een lang te voelen leemte zal aebterlaten. Het Personeel van de Kon. Drukkerij der Firma P. J. van de Sande. Ter Neuzen, 23 Dec. 1912. bij TH. VAN VOOREN, op Zondag 29 December, is uitgesteld tot De ondergeteekende maakt het w geachte publiek van Zaamslag bekend, dat" hij van af Zaterdag 28 Dec. tweemaal daags met melk hoopt te leuren langs de buizen. Hopende door een nette en prompte bediening ieders gunst deelachtig te worden. Aanbevelend, Zaamslag. J. BAKKER-BOER. Aan hetzelfde adres dagelijks te be- komen fijne Geldei*sche Vleesch- waren, zooals Rookvleesch, Boterhamworst, Blokworst, Metworst, en voorts Spek en Vet en Natuurboter, Kaas, Eieren, Bruinkolenbriketten. Beleefd Aanbevelend. BE De afdeeling ,,Ter Neuzen" van de GEREF. ZONDAGSSOHOOL- VEREEN1GING „JACHIN" betuigt bij dezen haren hartelijken dank aan alien, die baar in de gelegenbeid gesteld hebben, Kerstfeest te vieren met de leerlingen harer Zondagsschool en noodigt ben tevens vriendelijk uit tot het bijwonen dier Kerstfeestviering, welke D. V. zal plaats hebben a. s. Donderdagavond 5 uur, in de Geref. Kerk te Ter Neuzen. Ingang Smidswal. HET BESTUUR. te TER NEUZEN. n Het Bestuur van bovengenoemde Zondags school maakt bekend dat zij D. V. op Vrijdag 27 December1 a.s. in de Geref. Kerk met hare 450 leerlingen een Godsdienstoefening zal houden, om met hen des Heilands geboorte dag te berdenken. Wij noodigen alle belangstellenden tot bij- woning daarvan uit. Aanvang oll2 uur. Ingang Smidswal. Aan alien die ons met hunne gaven steunden brengen wij onzen oprechten dank. N.D, Aan de ouders en verdere belangstellenden wordt bekend gemaakt, dat ook dit jaar de Ned. Herv. Kerk voor dat doel werd geweigerd. Namens het Bestuur, B. N. VAN DUKE, Voorzitter. A. C. FAAS, Secretaris. Omstreeks half Februari aanstaande zal ten verzoeke van Madame de Wed. en Erven van den heer L. E. DIER1CK te Zuiddorpe, in het openbaar worden verkocht met aanhoorigheden, gelegen te Zuiddorpe, polders Zuiddorpe Noord- en Zuiddeel, groot ongeveer 37 Hectaren. Nader en breeder te annoneeeren. Notaris DREGMANS. Axel, 23 Dec. 1912. -\v-V J 1242 1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2