UTtTo~tTng7 Tandarts MEIER Telegrammen. UITLOTIHG. 20.008. Laatste Bsrichtsn. Advertentien. 34, 56, 192, 237 en 351, Gelden verzonden. N. V. „CE TIJDGEEST". Zijn toestand wordt levensgevaar- bewusteloos. lijk geacht. ||§De met nog twee seherpe patronen geladen revolver, waarmee geschoten werd is in de gang van Van Trommel's woning teruggevonden. Sinds ruim een jaar vermisten de win- keliers te Heerenveen nu en dan snoepgoed, zonder dat het gelukte de daders op te sporen. Gisteravond heeft een banketbakker, bij wien ze een bijdrage voor een voetbal kwamen vragen hen betrapt. De bakker Iiet ze hun zakken uithalen waarbij stukken cbocola te voorschijn kwamen die ze bekenden uit den winkel gestoien te hebben. De politie werd gehaald en het bleek, dat men hier te doen heeft met een bende van acht 12 tot 14jarige jongens. (N. R. C.) Een niet-on vermakelij ke geschiedenis speelde zich dezer dagen volgens de Tel. tt; Pijnacker af. Toen ji. Vrijdagavond eenige persoaen de R. K. kerk passeerden, klonk hen uit het gebouw een benauwd geschreeuw tegemoet. De koster werd er bij gehaald, de kerkdeur geopend en het raadsel opgelost. Wat toch was het gevalV De koorzangers hadden dien avond repetitie gehouden met begeleiding van het orgel en waren na afloop nog wat blijven praten. En jle orgeltrapper, wiens arbeid geeindigd was, dutte op het orgel in en toen men de kerk verliet, vergat men hem en sloot de kerkdeur. Toen zijn dutje uit was, wou hij ook wel naar huis en beinerkende, dat de deuren dicht waren, begon hij te roepen, waarop men hem bevrijdde. Met de pijp naar bed. Onder de visscbersbevolking te Katwijk aan Zee bestaat de niet van gevaar ontbloote ge- woonte om voor het inslapen te bed een pijp of sigaar te rooken. Vreemden, met name Amerikanen, interes- seereu zich nogal voor het schilderacbtige, oude binnenhuis der visschers. Het is dan ook een belangwekkend gezicht voor hen, wanneer zij in den laten avond het schemerachtig veilichte, typische woonvertrek binnentreden en den verweerden kop van den ouden visseher met rookende pijp van achter -de bedgordijnen te voorschijn zien komen. Dezer dagen echter had de gewoonte om in 't bed te rooken bijna een slachtoffer gemaakt De rooker was ingeslapen en het bed had vuur gevat door de aauraking met de brandende POP- Gelukkig werd het intijds door de andere huisgenooten ontdekt. De rooker kwam er nog zonder brandwonden af, doch het bed was reeds gebeel waardeloos (Rotterd.) Het geleerde proletariaat. Een gezocht operateur, die als zijn belastbaar inkomen had opgegeven 40,000 kr., werd bij den inspecteur der belastingen ontboden. Deze vroeg hem //zijn al uw geopereerden in 1911 gestorven »Waar denkt u aan vroeg de verbaasde professor. ,,Genezeu dan wel eens patienten van u //Wel zeker ten hoogste 1/10 van mijn patienten is gestorven De inspecteur gaf nu uitlegging van zijn vraag. Uit opgaven voor de successiebelasting was geblekeu, dat alleen voor de in 1911 gestorven patienten van onzen professor meer dan 40,000 kr. waren betaald. Men nam nu aan, dat hij ook aan de nog levende patienten iets verdiend had, en zijn aanslag werd gesteld naar een inkomen van 250,000 mark, terwijl voor ont- doken belasting over een reeks van jaren 150,000 kr. moest .worden betaald. Deze mededeeling komt voor in de „Deutsche Med. Wochenschrift". Het „Tjjdschrift voor Geneeskunde" voegt er bij Al was dit nu niet wat men gewoon is een geleerd proletaries te noemen, toch mag men hier wel van een „proleetig" geleerde spreken. Een taaie" Javaan. Toen de //Duymaer van Twist" des nachts de reede van Pekalongan verliet, viel plotseling een der mandoers over boord. Dadelijk werd gestopt, boeien enz. werden uitgeworpen, doch de man werd niet gevonden en de reis voortgezet. Den volgenden raorgen, nadat hij 8 uur in het water rondge- zwommen en gedreven had, pikten visschers den geheel uitgeputten drenkeling op, die geen der boeieu had kutinen bereiken. Na een korte rust zette hij de reis per spoor naar Semarang voort, meldde zich daar weer op z'n boot en maakte de reis naar Soerabaja mede, alsof er niets gebeurd was. (Hbl.) Zondag voerde te Brighton een kiesrechl- vrouw het woord. Op de vraag van iemand uit het gehoor, waarom koningin Victoria de vrouwen niet het kieSrecbt had gegeven, antwoordde zij Omdat koningin Victoria een huichelaarster was. Zij zeide, dat de vrouwen niet geschikt zijn tot regeeren, en toch regeerde zij zelf. Het publiek bestormde na die woorden het spreekgestoelte, de vlag der kiesrechtvrouwen werd verscheurc en de politie moest de spreekster in veiligheic brengen. (N. R. Ct.) Ondank is's werelds loon. Begin Novem ber is de geheele huisraad van den rijk met kinderen gezegenden H. van E. te Driebrugge Z.-H.) afgebrand. Een aantal medelijdende ingezetenen wist daarop een bedrag van f 250 bijeen te brengen, waarvoor men nieuw huisraad iocht. Daarmede was Van E. echter niet tevreden hij wilde het geld hebben, om naar eigen goedvinden daarover te beschikken. Het comite weigerde dat en gaf hem eenige dagen bedenktijd. Van bleef echter bij zijnwensch volharden en het gevolg was, dat de geldelijke bijdragen aan de schenkers teruggegeven werden. (N. R. Ct.) De correspondent van ,,De Tel." te Londen schrijft Pas een paar weken geleden werd de Engel- sche mijnwerkersstad Rotherham in beroering gebracht door het vermissen van twee jonge meisjes, ten slotte levenloos in een veld ge vonden. Zij waren door een tot dusver onop- gespoord gebleven woesteling meegetroond, on- menschelijk behandeid en daarna geworgd. Een dergelijke tuisdaad heeft in het stadje Woking groote ontroering veroorzaakt. Thaus werd een twaalfjarig meisje, de docbter van 'n schilder, het slachtoffer. Winnie Baker, een lief en ferm meisje, be- aoorde tot een meisjeskorps van padvinders. Donderdag was zij na den schooltijd in een zendingslokaal een oefening gaan bijwonen. Met twee jongere meisjes keerde zij naderhand naar huis terug, werd onderweg door een on- bekend persoon meegetroond, onder het voor- wendsel, dat de luitenant van haar korps haar terugriep. Sinds zag men- het arme kind niet levend weer. Haar wegblijven desavonds verontrustte haar ouders, die de leiders van het korps en de politie er mee in kennis stelden. Geruchten werden dra vernomen, dat 't meisje met een onbekenden man was gezien, maar niemand wist waarheen gevoerd. Agenten, burgers, padvinders en onderwijzers van de plaats doorzocbten ge- durende den nacht de omgeving. Zonder resul- taat. Den volgenden ochtend, omstreeks zeven uur, vonden een paar werklieden het lijk van het meisje liggen in eeu nauwen gang tusschen twee buizen van de straat, waarin het zendings lokaal is gevestigd. Het kind bleek met haar halsdoek te zijn geworgd en werd vermoedelijk na wreede be- handeling in een onbewoond huis aldaar omge- bracht en toen 's morgens vroeg op straat in die passage gelegd. Gezocht wordt naar een man van omstreeks 25 jaar, die des avonds met het meisje was gezien. Te Londen wordt er naar het Hbl. meldt, dikwijls over geklaagd, dat dames bare hondjes medebrengen in restaurants, waar ze haar lieve- lingen laten eten van hare borden en de vier- voeters dikwijls gebruik maken van de gelegen- heid om het anderen bezoekers lastig te maken. Dat heeft een ondememende dame, die een restaurant houdt in Paulton-scpuerre, Chelsea, op een denkbeeld gebracht, dat vermoedelijk bij hondenliefhebbers als anderen in den smaak zal vallen. Zij heeft nl. een eetzaal voor honden ingericht. Terwijl de dames nu in de gewone eetzaal haar diner gebruiken, wordt aan de honden hun maal opgedischt in een andere kamer, waar een vrouw bun de kostjes voor- dient, waarvan zij het meest houden. Voor zoo'n hondenmaal wordt slechts drie stuivers betaald. 's Graven ha ge, 11 Dec. Tweede Kamer. Bij de algemeene beschouwiugen over de Staats- begrooting ontkende de heer Schaper dat de oppositie de schuld draagt van de onvrucht- baarheid van het regeeringsbeleid. Hij betoogt dat de schuld daarvan te wijten is aan de onmacht, lamlen'digheid, futloosheid en verwarring bij de coalitie. Uit deze Regeering is gebleken, dat de cbris- telijke beginselen geen waarborg bieden om den kleinen man aan sociale maatregelen te helpen. Spreker constateerde dat uitingen van teleur- ste!ling ook in de kringen van de christelijke arbeiders worden vernomen. Mat de linksche concentratie aangaat, wees spreker op het medegaan der vrij-liberalen, als iets dat bedenkelijk is. Hij critiseerde het con- centratie-program als iets vaags. Dit is voor spreker wel geen reden om de voorkeur aan andere bourgeois-partijen te geven, maar wel om de arbeiders te waarschuwen en aan te raden op de sociaal-democraten te stemmen, van wie alleen stuwkracbt uitgaat, Bij den aanstaanden stembusstrijd zullen de sociaal-democraten dan ook zooveel mogelijk daarvoor strijd voeren. De heer Patijn bepleitte bebossching en ont- ginning op VVest-Schouwen, Desuoods kan de Regeering een voorwaardelijk contract aangaan met den onderhoudsplicbtigen polder en de pro- vincie Zeeland, ter zake van bijdragen in de kosten voor eventueele groote werken voor de zeewering. Spreker vroeg voorts een vasten wintertoeslag voor alle laag bezoldigde rijksambtenaren, in afwachting van een meer algemeene tractements- herziening. Het Openbaav Ministerie bij het Gerechts- bof te 's Gravenhage eischte heden tegen H. A. de W., stationchef te Axel, 3 maanden ge- vangenisstraf wegens bet geven van een verkeerd sein, waardoor een trein ontspoorde en de stoker van de voorste machine gedood werd. Van dit. ongeval en van de behandeling voor de rechtbank te Middelburg is destijds door ons uitvoerig melding gemaakt. Beklaagde was door de rechtbank te Middelburg vrijge- sproken, van welk vonnis het Openbaar Mini sterie in hooger beroep was gekomen. Arnliem. Gisteravond is nabij de petroleum- loods ,,Onderlangs", getracht de Oosterstoomtram te doen derailleeren, waartoe men een bank over de rails had gelegd. De bank werd door de locomotief verbrijzeld, terwijl aan de machine slechts weinig schade werd toegebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. Arnlieiu, Door een defect aan een der wagens is hedenmorgen om 7 uur even voorbij het kruispunt EmmerikZutphen een trein ge- derailleerd. Verscbillende wagens stortten van den hoogen spoorwegdijk. Het verkeer op de lijn is gestr'emd, zoodat de reizigers moesten overstappen. De remmer bekwam lichte ver- wondingen. De materieele schade is vrij aan- zienlijk. 's Hertogeilboscli. Heden stond voor het Gerechtshof terecbt P. H. Lebon, geboren en wonende te Maastricht, door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf, wegens' doodslag op L. P. gepleegd op 25 Augustus 11. te Maastricht. Op 23 October werd hij veroordeeld tegen welk vonnis hij in hooger beroep ging. Mr. Tak advocaat-generaal eischte 7 jaren ge vangenisstraf. Parijs, 11 Dec. (Telegr.) De Gill Bias seint onder bet rneeste voorbehoud dat Belgie, zoodra haar militaire hervormingen zijn tot stand ge bracht, de vernietiging van de neutraliteitsver- dragen zal aan vragen en een verbond met Nederland zal sluiten. Groote Sehouwburg te Gent. Zondag 15 December a. s., te 2 ure, dagvoor- steiling aan verminderde prijzen opvoering van f,Iiigolettoopera in 4 bedrijven. Muziek van G. Verdi. Voorafgegaan dooi- ,,1'Ile en Fleurs", lirisch drama in 1 bedrijf. Woorden van G. Dumestre. Muziek van L. Stienon du Pre. ZEETIJDINGEN. Van 9 tot en met 10 Dec. Van 9 tot en met 10 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 57 binnenvaartuigen op- en 61 afgeschutdoor de Westsl. 10 op- en 11 afgeschut. Fositie der StoomscJiepcn. Zaterdag 14 Dec. hoopt onze geiiefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, NEELTJE BAKKER, haar 75sten geboorledag te herdenkeu. Dat zij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van Hare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen (Baandijk), Dec. 1912. Voor de vele bewijzen van deel- neming ondervonden bij het over- lijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den heer P. A. Verhage, betuigen wij onzen liartelijken dank. A. M. VERHAGE—v. d. Hooft. P. 0. VERHAGE. Hoek, 10 Dec. 1912. De Besturen van de polders AUTRIOHEN, OUD- en NIEUW PAPESCHOR maken aan de aandeelhouders bekend, dat Van de geld- leeningen ten laste dier polders aangegaan, zijn uitgeloot als Van Autrichenpolder leening 1899,groot/ 4000, het nummer 27. Van idem leening 1904, groot f 1500, het nummer 5. Van idem leening 1908, groot 10000, het nummer 28. Van Oud Papeschorpolder leening 1904, groot 2300, het nummer 6. Van Nieuw Papeschorpolder leening 1904, groot f 750, de nummers 3, 8 en fO. en dat het bedrag der uitgelote aaudeelen en verschenen intresten zijn betaalbaar van af 2 Januari 1913 ten kantore van den fng. Ont- vanger-Griffier te Westdorpe, wijk A. no. 58. De Besturen voornoemd, C. VAN WAES, j Diikeraven CYR. J. VAN WAES, u9keiaven- R. KERCKHAERT, fng. Ontvanger-Griffier. Westdorpe, 10 December 1912. De COMMISSIE VAN DEN STEENWEG VAN WESTDORPE, maakt bekend aan de aandeelhouders, dat van de geidleening op dien weg, zijn uitgeloot db nummers en die uitgelote aandeelen zoo ook de verschenen intrestcoupons betaalbaar zijn van af 2 Januari 1913, ten kantore van den Secretaris-Ontvanger te Westdorpe, wijk A 58. Namens de Commissie voornoemd, C. VAN WAES, Voorzitter. R. KERCKHAERT, Secretaris-Ontvanger. Westdorpe, 10 December 1912. vestigt hierbij de aandacht op het tweede Tandheelkundig Cabinet, dat door hem is ingericht, in het bijzonder geschikt om alSe ktsEtstseerkea te tie^r-ichten. Bagattenstraat 36, GENT. J. F. HENDIKHUIJSEN, Hasebroekstraat 461, AMSTERDAM. U Tijdgeestbriefje No. 11053. H. MANESCHIJN, Bilderdijkstraat 134, AMSTERDAM. l/4 Tijdgeestbriefje No. 11053. 1 •O DO CT O O VLAG. N A AM. M". Van en naar. Lading. Van Ter Menzen Eng. s.s. Eng. sch. Eng. 3wsch 10 Eng. s.s. The Duchess Florence 10 Dnitsch. s.s. Deen. s s. Eng. s.s. idem idem idem idem Belg. s.s. Zweeds s.s. Deen. s.s. Terrier River Scheldt Wuor dent I 1660 Yarrow 314- Londen 4/9 idem 2199 I idem Jonas Sell Svend Irwell Pandion Truro Risedale Einlynverne Marie Louise Ellen Normandiet 2040 Danzig 3777 Riga 3091 Goole 3619 Glasgow 2367 Antwerpen 1107 Londen 1344 St. Briex 399 Ostende 4521 Kotka 3390 Riga Van Uent s 426 Plymouth 464 idem 376 idem 462 Extnouth 2567 Danzig ledig phosph. idem stukg. graan vlas kolen stukg. idem ledig idem idem hout gemengd phosph. idem idem idem idem ledig idem stukg. idem idem Eng. 3msch. Pitho idem Silvia Eng. sch. Ada idem Mary Barrow 10 Duitsch 8.8. Imperial Deen. s.s. llaraldKlitgaard' 5091 Hull Eng. s.s. iHebbla j 2559 Goole idem Wxwell 4082 Manchester idem Sea Serpent I 2554 Londen idem Astrologer I 2580 Leith s.s. RIOHARD vertrok 10 dezer van Tunis naar Gent, s.s. ELIS A BETH vertrok 5 dezer van Grimsby- r.aar Genua, s.s. HELENA in tossing te Gent. s..s MahDALENA in lading te Londen voor Pensacola.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 3