A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaaiderei. ROMA Cacao No 5850. Zaterdag 7 December 1912. 52e Jaargang, Gemengde berichten. NU DE KOUDE DAGEN NADEREN 5/an Houten's Houdt Uwe kinderen gezond en warm door hun s morgens, 's middags en 's avonds een kopje te geven. Het bevat met alleen vele voedende bestanddeelen, niaar het voile vetgehalte (cacaoboter) verwarmt ook het hchaam. Daarbij zeer lichtverteerbaar. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post: Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,65 en voor het ovenge Buitenland 2,—. Men abonneert zich bp afle Boekhande- saars, Postdirecteuren en Brievenbushouders. elefoon No. 2 5. Inzendincf van. advertentien voor 1 uur op den dag der uitgave ADVERTENTIE Ni Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0,10. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prps slechts t w e e m a a 1 berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. SSE/STB BLAID. TER NEUZEN, 6 December 1912. Blijkens de opgave in de „St. Crt." van net aantal gevallen van besmettelijke ziekten ter kennis gekomen van den centrafen gezond- heidsraad kwamen in de week van 27 Nov. tot en met 3 Dec. de volgende gevallen van besmettelijke ziekten in Zeeland voorvan roodvonk 1 geval te Groede, Sluis en Vlissingen en van diphteritis 2 gevallen te Ouwerkerk en Zierikzee en 1 geval te Brouwershaven, Clinge Goes, Grauw en Langendam en St. Maartensdijk. Ossenisse. De beetenaanvoer aan de laad- plaats ,/Zeedorp", ter verscheping naar de fabrieken, is geeindigd. Er zijn aangevoerd voor Wittouck 2588640 E.G.Malotaux, Sas van Gent, 537720 K.G. Union 278020 K.G; Moerbeke, 162630 K.G. Asmij 19800 K.G. Dolk en Voss, Breda, 137110 E.G.; Cooperative, Sas van Gent, 424460 E.G., samen 4138380 K.G. Biervliet. Alhier werd, ongeveer een kwart- eeuw geleden, het toen bestaande zanggezel- scbap ontbonden. Voortdurend werd bet gemis van zoo'n gezelschap leveudig gevoeld, en eerst nu is een vereeniging voor gemengd koor, onder leidinb van-de., liter J. Roda, opgericht. De heeren J. Crince en M. Leenhouts zijn als ouderling en diaken bp de Ned. Herv. gemeente berbenoemd. Dank zij de geslaagde bazaar en de vele ingekotnen giften, heeft bet bestuur der Chris- tefijke bewaarscbool een woonhuis naast die inrichting aangekocht, zoodat met eenige ver- bouwing onmiddellijk over een overdekt speel- lokaal beschikt kan worden. Zooalsuit acbterstaande advertentie blijkt, heeft Maandag 16 December a. s. de trekking plaats der Panama Irs. 400 premie-loten met een hoofdprps van frs. 500.000. Deze premie- obligatien trekken 6 maal 's jaars waarbij hoofdprijzen van frs. 500,000 en frs. 250,000 worden uitgeloot. Oude gobelin gevonden Bp het afscheuren van het behang in een van de bovenvertrekken van een huis in de Korte Houtstraat te 'sGravenhage heeft men, naar het Rott. Nwsbl. meldt, een oude gobelin voor den dag gebraeht. Het' meet 4 bij 2 ineter en stelt den val van Troje voor. Het stuk blijkt in nog zeer goeden staat te verkeeren. Volgens prof. Martin is het doek echt en stamt het uit de 17e eeuw. Zooals gezpgd, stelt het een episode uit het beleg van Troje voor. Er zijn twee hoofd- groepen op den voorgrond afgebeeld. Rechts een veldbeergroep, omgeven door krijgslieden; lets verder naar links een gevangene, door drie lansknechten vastgehouden. Op't uiterste linker- plan ziet men het befaamde houten paard waarin, zoo men weet, een aantal der Grieksche belegeraars werd verborgen en een stuk van den Trojaanschen muur met poortin den muur bevindt zich een groote bres. Verder zijn op 't doek verscbillende figuren van krijgslieden aangebrachtvoorts de nar met zijn hond. In 'tgeheel zijn er 24 groote en 24 kleinere figuren. Het doek wordt rechts afgesloten door een gedraaide zuil met voetstuk. Een der- gelijlre zuil is vroeger blijkbaar aan de linker- zpde afgesneden. De kleur van de gobelin is bijzonder mooi en van zachte schakeering. Alle figuren zijn tot in bijzonderbeden goed waar te nemen. Si SI f«QQI| Rtttut Gratis rijden in de tram De directie van de Electrische Spoor en de Ceintuurbaan te Haarlem is tot de ervarincr gekomen, dat ze op schandelijke wijze werd bedrogen door haar systeem om alleen op den len en 15en der maand de abonnementen te laten controieeren en zich verder tevreden te stellen op de andere dagen met het noemen van het nummer van het abonnement. Daarom heeft de directie thans doorzichtige doosjes laten maken, waarin het abonnement past en dit moet nu voortaan bij iederen rit worden getoond. Ier illustratie van bet gepleegde bedrog diene dat een heer, die tijdelijk te Zandvoort ver- toefde, kans heeft gezien niet alleen zelf op bet abonnement te reizen doch dit ook zijn vrouw en dienstpersoneei te laten doen en dat in de tram naar Bloemendaal een dame de brutaliteit had als abonnementsnummer op te geven een nummer, dat toevallig in 't bezit was van de dochter van een medepassagier. Die laatste heeft toen de oogen geopend van de directie der maatschappij en vandaar nu het nieuwe systeem, waartegen eerlijke abonnes natuurlijk niet 't minste bezwaar zullen hebben. (Tel.) Dinsdag werden volgens de Tel. aan het kantoor der stedelijke gasfabriek te Leiden twee valsche rijksdaalders aangeboden, ter in- wisseling van halve stuiverstukken voor de muntgasmeters. Een der personen, die het geldstuk aanbood, wist blijkbaar zelf niet, dat het valsch was, doch bij den ander, zekeren W., werd daaraan getwijfeld. Hij werd daarom door de politie in verhoor genomen en erkende daar te weten, dat het geldstuk valsch was, doch zeide niet te weten, waar hij het had ontvangen. Er zijn hier meer valsche muntstukken in omloop. Deze rijksdaalders zijn nauwkeurig nagemaakt. Te Spaarndam is gearresteerd en ge- vankelijk naar Haarlem overgebracht zekere D. Roza, uit Spaarnwoude die, gevolg gevende aan een vroeger gedane mededeeling om den rijksveldwachter Boorsma te zullen vermoorden, dezen onverhoeds met 'n mes aanvielgelukkig waren de beide gemeente-veldwachters van ge- noemde dorpen in de onmiddellijke nabijheid, die den stoot wisten te voorkomen, waarna R., onder hevig verzet naar het arrestantenlokaal werd overgebracht. (Hbl.) Een onaangename verrassing ondervonden volgens de Tel. de huisgenooten van den landbouwer Meendering te Ter Haar. Terwijl zij in de kamer zaten, werden ze plotseling opgesehrikt door een knal. Weldra bleek, dat er door de ruiten was geschoten, met het gevolg, dat Meendering in den schouder werd getroffen. Onmiddellijk werd de politie hiermee in kennis gesteld, wie het mocht gelukken nog dienzelfden nacbt de dader in handen tekrijgen. De wonde van M. is niet gevaarlijk. Maandagmiddag had te Ter Apel een be- grafenis met hindernissen plaats. Het lijkje van den overledene zou gebruikelijker wijze per lijk- wagen naar zpn laatste rustplaats vervoerd worden. De menner wasal met zijn paard bij hetlijkwagen- huisje, toen hij de boodschap oniving, dat het niet mogelijk was met den wagen het kerkhof te bereiken. Alleen omdat de weg zoo slecht was moest de man onverrichter zake huiswaarts keeren. Daar de afstand van het sterfhuis tot het kerkhof niet groot was, zou het lijkje gedragen worden, doch hoe treurig, nu moesten enkelen, die den overledene de laatste eer wenschten te bewijzen, tot hun ergernis terug- keeren, daar zij onmogelijk kans zagen, door den modderpoel te komen. Zoo iets is toch zeker wel verschrikkelijk te noemen en te meer daar er al meermalen om steun is gevraagd om hierin verbetering te brengen, doch tot heden vruchteloos, zegt de Ass. Crt. Zonderling geval 1 Dezer dagen werd gemeld, dat het lijk van een man te Dinteioord was aangespoeld. Nader verluidt het D. v. N. nog hier over Eenige polderwerkers waren aan den buiten- dijk van den Karolinapolder werkzaam om de schade te herstellen, welke deze dijk met den laatsten storm heeft gekregen. Des middags onder schafttijd liepen de werklui op en neer langs den dijk, om zich warm te houden, ter wijl ze hun boterhammen aten. Een van hen zag op eenigen afstand tegen den dijk een man liggen en meende dat die daar lag te slapen. Naderbij gekomen, bleek het tot hun schrik een lijk te zijn, dat bij vloed was aangespoeld en daar aan den dijk was achtergebleven, toen het weer ebbe werd. De heer W., landbouwer, liet den drenkeling met zijn kar naar het dorp vervoeren. Dit is alles niets buitengewoons. Maar nu komt het vreemde van het geval. Op het lijk werd n.l. totaal niets bevonden, dat aanleiding kon geven omtrent de herkomst er van. Geen enkel briefje of stuk papier, nergens een naam of initiaal, geen portemonnaie. Niets daarvan. Wat men er op vond, was een lucifersdoosje met een paar lucifers er in, en een zakmesje. En het vreemdst van alles was, dat in de zak- ken een paar groote steenen zaten, een mopsteen en een Waalsteen terwijl de pet stevig tnsschen het vest en de andere kleeren was ingestopt. Wel vreemd. De man was tamelijk goed gekleed. Het lijk was nog geheel gaaf en ongeschonden, zoodat het blijkbaar nog niet lang in het water bad gelegen. Eenige weken geleden verdronk alhier schipper Tabak met zijn vrouw. Diens familie woon- aehtig te Delfzijl werd telegrafisch verwittigd. Deze kwam direct over, doch heeft het lijk niet als dat van hun bloedverwant herkend. Men wil aannemen, dat het lijk eerst ergens anders is aangespoeld of opgepikt, beroofd werd en vervolgens met steenen bezwaard, weer te water is gelaten, in de hoop dat het niet meer aan de oppervlakte zou verschijnen. Dus zou er lijkberooving iu het spel zijn. Gistermorgen is het lijk op het algemeen kerkhof begraven. Een onpleizierige ervaring. Sedert jaren oefent te Rotterdam een bekend Delfshavenaar het beroep van bedienaar ter begrafenis uit, en wanneer op oud-Delfshaven een Katholiek stierf, was gewoonlijk deze be dienaar de man, die het lijk ter aarde zou be- stellen. Intusschen, evenals zoovelen, had ook deze bedienaar concurrentie gekregen en de familie van den overledene, waarvan in dit geval sprake is passeerde den ouderen be dienaar en gunde de teraardebesteiling van het lijk aan den concurrent. Deze laatste moest evenwel bij den ouderen collega terecht komen, toen bepaald was, dat de overledene op de oude begraafplaats, aan den Beneden Westzeedijk zou ter aarde besteld worden. En den ouderen collega werd door den begunstigden bedienaar meegedeel, dat Dins- dagmorgen om half tien een lijk zou aange bracht worden, waarvoor een graf moest ge- graven worden, welk laatste werk door een op Delfshaven woonachtig man wordt verricht. Toen nu dien morgen de familie in drie rij- tuigen met het lijk voor het hek kwam en zich bij hen de pastoor der kerk voegde, om de laatste ceremonien aan de groeve te verrichten bleek, dat er niemand aanwezig was. In de haast werd naar den doodgraver be- richt gezonden, doch deze zeide, geen opdracht te hebben ontvangen een graf te graven. Er moest daarmede dus onmiddellijk begon- nen worden. t/ijkkoets, volgrijtuigen en dragers moesten wachten, terwijl.het graf gegraven werd. TEB KECZESSCHE COURASfT. SH« hi ad Maandag., WueMdag. en Vgljdagavond,, ■ttgezonderd op Veeitdagen l>y de Firma P. 1. V1R OR UXOR, te fer WeoieD.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 1