JEUK! JEUK! JEUK! een degelijk Persoon i 'IBUS Laatste Benefited. Advertentien. H.H. Winkeliers. Nederlandsch Tooneel te Gent. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. H. VERHOEVEN, Donderdagavond zat zekere G., ook een der aanranders, (nog wel degeen, die de tweede ring van den artist had „getaxeerd"), brutaal- weg in het cafe van het hotel. De artist waar- schuwde de politie, die juist kwam, toen G. het cafe vejdiet. Men volgde hem en G. bemerkende, dat hij gevolgd werd, greep in zijn zak en wilde iets wegwerpen. Een der rechercheurs, dit be merkende, lieg vlug op hem toe en ving, hetgeen G. wegwierp, juist op in zijn hand. Het bleek de ring met de diamant te zijn, dien men den artist in den nacht van Woensdag op Donder- ontroofd had. G. werd gearresteerd en eveneens overgebracht naar het Singel. Hummer vijf, zekere S., werd Vrijdagavond gevonden in een cafe in de Amstelstraat en daar geknipt, zoodat alie daders thans gearresteerd zijn. Zaterdag werd het edele vijftal naar het huis van bewaring overgebracht. Het zijn alien be- kenden van de politie, die men reeds lang in de gaten had gehouden. Het is dus een goede vangst geweest, die men daar gedaan heeft. Maandag worden zij voor den officier van justitie geleid. De ,,Haagsche Ct." meldt, dat een assi stent van den Pensioenraad voor Burgerlijke ambtenaren te 's Gravenhage met een bedrag van ruim f 3000 in zijn bezit, met de Noor- derzon is vertrokken. Het geval speelde zich aldus af Aan den Pensioenraad zijn vijf assistenten (schrijvers) die om beurt maandelijks naar het kantoor van den rijksbetaalmeester gaan, om 't salaris (over een maand of over drie maanden) der verschillende rijksambtenaren bij den Raad werkzaam, in ontvangst te nemen. De assistent is dan vergezeld van een bode, die het geld draagt. Geregeld gaat de assistent vooruit om alvast op 't kantoor van den betaalmeester een plaats in de queue in te nemen. Zaterdag was het de beurt van J. H. B. Des oehtends zei hij tot den bodekom om elf uur bij den betaalmeester want ik moet eerst nog naar de Polikliniek. Toen de bode op dat uur bij den betaalmeester kwam, was er van B. niets te zien. Het bleek .alras dat deze reeds om 9 uur het bedrag (ruim f 3000) in handen had gekregen. Sedert beeft men geen spoor van den man gemerkt, zoodat het voor de hand ligt dat hij zich met het geld uit de voeten heeft gemaakt. B. is getrouwd en heeft vijf kinderen. De 83jarige J. Vredenburg, wonende Boomgaardstraat No. 36/3 te Rotterdam, was Zondagavond 8 uur, bezig op een ladder de lantaarn aan te steken aan den ingang van het hofje, alwaar hij woonachtig is. Enkele jongens uit de buurt, die in de gang, die naar het hofje leidt, aan het stoeien waren, hadden niet opge- merkt, dat Vredenburg op een ladder stond en liepen deze onderuit, waardoor V. met het hoofd op de steenen sloeg. Dr. Moll van CHarante, wiens hulp werd in geroepen, kon slechts den dood constateeren in de woning van V., waar de ongelukkige was binnengedragen. De be- jaarde man had in zijn val een schedelbreuk bekomen. (Hbl.) De koster van de Koninginnekerk, aan den Boezemsicgel te Rotterdam, heeft Zondag- ochtend den machinist L. D., uit de Hendrik de Keyzerstraat, dood gevonden in de onder- grondsche machinekamer voor de centrale ver- warming van de kerk. De man, die belast was met het stoken van de machine, was nog maar kort in dienst. De deur en de raampjes van de machinekamer waren dicht. Het ver- moeden ligt voor de hand, dat in den machine- ketel, die voor het eerst na een reparatie weer gebruikt werd en kortelings met nieuwe isoleer- stof bekleed was, dampen zijn ontwikkeld, die oorzaak zijn geweest, dat L. D. bedwelmd geraakt en waarschijnlijk gestikt is. („N. R. Crt.") De correspondent te Smyrna van het N. v. d. D. schrijft Een droevig ongeluk heeft eeh eerbiedwaar- dige Ilollandsche familie te Smyrna en tevens de Nederlanders in deze stad, ja, heel de Europeesche kolonie, ten zeerste getroffen. Het slachtoffer was jhr. W. A. Mock, die, in dit land gevestigd sinds 1896, zijne woon-* plaats had gekozen in het dorp Sefdikoi, een half uur met den trein van de stad en sinds langen tijd bekend als een geliefde verblijf- plaats van Nederiandsche families, die hier het langst gevestigd zijn. In dat dorp had de heer Mock behalve zijn huis en wat grond, ook een fabriek gebouwd om koren te malen en olijfolie te maken, en ten slotte had hij er een bioscoop opgericht. Hij was gehuwd met mej. E. van Lennep, behoorende tot den tak dier familie die sinds meer dan een eeuw in Aziatisch-Turkije gevestigd is. De heer en mevrouw Mock hadden een dochtertje van necen en een zoontje van acht jaar, en de heer Mock besteedde al zijn tijd aan zijn gezin en zijn werk. Den zestienden November werd hij, toen hij om half elf 's avonds terugkeerde van zijn bioscoop, laaghartig vermoord. Uit het onder- zoek is gebleken, dat hij bij het openen van zijn tuindeur aangevallen is door twee individuen, dat hij om zich te verdedigen geschoten en een zijner aanvallers gewond beeft, maar dat zij op hun beurt hebben geschoten en den heer Mock in het hart hebben geraakt. Toen de arme vrouw en de bedienden, gewekt ddor de schoten, kwamen aanloopen, vonden zij den heer Mock dood, zijn revolver in de eene hand, zijn uitgedoofde lantaarn in de andere. De aanvallers waren in het duister van -den nacht verdwenen. Zij werden nagezet en hun verblijfplaats werd gevonden, en daarin eenige voorwerpen, waaruit bleek, dat zij roovers zijn, die de bedoeling hadden jhr. Mock te ont- voeren en naar de bergen te brengen, om een losgeld voor hem te eischen. Hun plan werd evenwel verijdeld door Mock's pogingen om zich te verdedigen, die hem evenwel helaashet leven kosten. Sinds den dag van dezen afschuwelijkeu moord is het land overstroomd met gendarmes en zijn er tallooze lieden gearresteerd in Sefdikoi, met het doel de medeplichtigen te vinden, maar de boeven zijn helaas nog niet ontdekt. De begrafenis van jhr. Mock heeft den 17den November plaats gehad op het Protestantsche kerkhof van Smyrna. Tal van familieleden en landgenooten waren bij de plechtigheid tegen- woordig. 's Gravenhage, 4 Dec. Tweede Kamer. Bij de voortgezette behandeling der lndische be- grooting antwoordde de Minister op een klacht van de heer Helsdingen, over de arbeids- voorwaarden waaronder de arbeiders bij de havenwerkeu te Soerabaja in dienst bij de Hollandsche aannemers werken, dat hij reeds met den Gouverneur-Generaal overleg heeft ge- pleegd, om de bestekken voor de werken in ludie zooveel mogelijk in overeenstemming te brengen met de Hollandsche bestekken. De Minister deelde voorts rnede dat met Januari a. s. het telegramtarief met Indie ver- laagd wordt, tot een uniform tarief voor ge- heel Indie, tot 2,25 per woord voor gewone telegrammen en tot 1,12J/2 voor uitgestelde telegrammen. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvanger van 's Rijks belastingen te Aardenburg, de heer K. Vlaanderen, thans te Terschelling. Constautinopel. De wapenstilstand tusschen de Balkanstaten, met uitzondering van Grieken- land, en Turkije, is gisteravond om 9 uur onderteekend. Griekenland zet den strijd voort. INGEZONDEN STUKKEN. Myjnheer de Redacteur Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 8 December a. s., om 2lji ure, dag- voorstelling aan vermiuderde prijzen opvoering van „JJe Lustige Boer(Der Fidele Bauer). Zangspel in drie bedrijven van Victor Leon. Vertaliug van A. L. van den Heuvel. Muziek van Leo Fall. Groote Sehouwburg te Gent. Zondag 8 December a. s., te 21/i ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van „Carmen", comische opera in 4 bedrijven, door Prosper Merime, muziek van G. Bizet. ZEETIJD1NGEN. Van 2 tot en met 3 Dec. Van 2 tot en met i Dec. werden door de Oostsluizen alhier 58 binnenvaartuigen op- en 40 atgescbutdoor de Westsl. 5 op- en 14 afgesckut. Positie der Stoomschepen. Ondergeteekende betuigt haren welgemeenden dank voor de vele blijken van belangstellingophaar60stengeboorte- dag ontvangen. Wed. L. HEULE. Biervliet, 2 Dec. 1912. Ondergeteekende betuigt bij dezen zijn hartelijken dank aan Ijet ge- achte publiek voor de gunst hem geschonken tijdens verplaatsing van zijn winkel bij den heer C. J. Schieman. En maakt bekend dat op heden zijn winkel weder op de oude plaats is geopend. Mij bij vernieuwing in uwe gunst beleefd aanbevelend. Hoogachtend, UEd. Dw. Dn. J. F. SCHEELE Jzn. Axel, 3 Dec. 1912. D A G E N. Voorm. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 5 December 6 11.20 11.45 12.53 Woensdag A. VAN OVERBEEKE—Leunis te Ter Neuzen en bij de voornaamste drogisten in Nederland. Waar niet verkrijgbaar direct van de D. D. D. Company, N. Z. Voorburgwal 232, Amsterdam. Vraagt prijzen per kist van LUCIFERS - ZEBRA ARTIKELEN POETSPOMADE - SCHOENCREAM - SCHOENSMEER - KAARSEN. - P.S. Wij ontvangen direct af fabriek en leveren franco Ter Neuzen of Hulst. Eene bekende Nederiandsche Levensverzekering Maatschappij met scherp concurreerende tarieven vraagt op ruim salaris provisie en vergoeding van reiskosten als Adj.-Inspecteur voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Zij die met het bedrijf op de hoogte zijn hebben de voorkeur. Brieven met uitgebreide inlichtingen worden ingewacht onder letters A M aan het Bureau van dit blad. i 7 In Uwe courant No. 5848, komt de heer De Jager op tegen mijn schrijven in No. 5846 daarvan. Het is mogelijk dat hij geen belang heeft als erfpachter, maar of hij als geldschieter geen indirect belang heeft, is te betwijfelen. De heer De Jager zal nog eens wat beter de Gemeente- wet moeten bestudeeren, waar hij schrijft dat afkoop niet kan geschieden voor de canon is herzien. Wanneer de Raad besluit om de gronden thans te koop te stellen, tegen bijv. 25 maal den prijs van den tegenwoordigen canon, dan zou dat besluit alleen vernietigd kunnen worden op grond dat dat bedrag beneden de waarde is, maar nimmer op grond dat de canon niet herzien is. Maar aangenomen dat de canon bij herziening daarvan, verhoogd wordt, dan kan men toch alvast rekenen, dat de heer De Jager voor eene verhooging, die mag gerekend worden •enigszins de rente van de grondwaarde nabij te komen, zijn stem niet zal geven. Zijne bespreking daar- over in de vergadering van den raad van den 21 November j.l. gehouden, geeft dit voldoende aan, want volgens zijne berekening heeft de grond geen waarde. Ilier spreekt dus zoo, duidelijk mogelijk de geldschieter, want waar een geheel pand volgens den heer De Jager f 5000 van bouwen kost en het wordt na eenige jaren met grond en al voor 5000 verkocht dan heeft de grond geen waarde en moet die alleen het verlies van den tijdelijken achteruitgang dragen, yvant het is bekend dat velen geholpen zijn aan geld voor den opbouw, maar dat zij zelf voor den grond moeten zorgen. Het is toch moeilijk aan te nemen dat bij het opmaken van dergelijke hypotheken de grond daar niet bij genoemd zal zijn. Nu is het wel gemakkelijk om in dergelijke gevallen de gemeente het verlies te doen dragen, maar of het van eerlijkheid en goede behandeling van de gemeentebelangen getuigt, zou ik niet gaarne onderschrij- ven en de heer De Jager, die op alles zoo bijzonderzuinig wil zijn, moet toch zeker ook trachten dat de gemeente- eigendommen zooveel rente opbrengen als mogelijk is. Verder moet hij toch ook niet doen uitkomen dat alle panden zoo ,goedkoop zijn. Zeker! er zijn er wel zoodanige verkocht, maar dan was het dikwijls voor af braak, dus in hoofdzaak den grond. De heer De Jager kan zich niet ver- eenigen met het stichten eener H. B. S. met den aankleve van dien, omdat het te bezwarend is voor de gemeente- financien, maar zou de erfpachters liever maar f 7000 per jaar te weinig laten betalen. Hoe dat te rijmen? Zou er soms ook een antirevolutionair addertje onder schuilen Door de stichting van de II. B. S. voornoemd, zal de ge meente jaarlijks wel 6000 meer voor het openbaar onder- wijs noodig hebben en kon nu later worden aangetoond dat de gemeente geen voldoende gelden heeft om zonder verhooging van den hoofdelijken omslag over te gaan, dan had men weer een aanleiding meer om op het open baar onderwijs af te geven. En nu het laatste gedeelte van het schrijven van den heer De Jager, als zou ik zonder nadere toelichting in de vergadering van 25 October 1907, mijn stem hebben ge- geven voor afkoop. In dat raadsverslag staat op bladz. 14, 2de kolom regel 26 tot 17 van onder «De heer Visser betoogt de wenschelijkheid om de ge- legenheid open te stellen voor het afkoopen der gemeen* telijke erfpachten. Hij ziet daarin voordeel voor de ge meente, daar de liefhebbers een hoogere koopsom zullen betalen dan de som, waarvan nu rente getrokkeu wordt, Hij zou het daarvan komende kapitaal willen beleggen op het Grootboek, om te voorkomen dat het in de ge wone uitgaven zou te loor gaan. De heer Van den HoekOf gebruiken voor aflossen van schuld." Bovenstaande geeft toch wel een eenigszins andere lezing, als de heer De Jager er aan toedicht. Waar de heer De Jager zegt dat ik wel wat laat kom, zou hij toch moeten begrijpen dat de erfpachtscanon geldig is tot 31 December 1914, zoodat het niet mogelijk was, tusschentijds veranderingen aan te brengen, of zou hij voor die enkele' erfpachters van een stoep of iets dergelijks, het niet onbillijk vinden, die enkelen te verhoogen. De heer De Jager mag het jammer vinden dat mijn financieel inzicht zoo laat komt. Het zal mij zeer aan- genaam zijn van den heer De Jager te vernemen, wan neer ik de fmancieele belangen der gemeente verwaar- loosd heb. En nu ten slotte M. d. It. mag ik tot mijn genoegen opmerken dat de heer De Jager de doqr mij gemaakte berekening geheel buiten bespreking laat, wat toch wel bewijst dat hij ze niet kan weerleggen. Mijn dank voor de plaatsing. Achtend, Uw dw. dr., M. v. d. HOEK. Ter Neuzen, 4 December 1912 Datum. VLAG. NAAM. M s. Van en naar. Lading. Voor Ter Neuzen 3 Eng. s.s. Ousel 1 3633 1 Liverpool gemengd Von Ter Nenzen: 2 Eng. s.s. River Scheldt 2199'Londen stnkg. Voor Gent i 2 Eng s.s. Irwell 3091 Goole stukg. idem City of Berlin 2826 Plymouth ledig idem Truro 2367 Hull stnkg. Russ .s.s. Gen.Dragomirow 5579 Riga gemengd 3 idem Vera 4080 idem idem Deea. s.s. RaraldKlitgaard 6091 idem hout Eng. s.s. Fulmar 3593 Manchester stukg. idem Kendal Ca9tle 10994 Galveston gemengd Duitsch s.s. Barmen 2931 Riga idem Russ. s.s Gen. Kutusow 5169 idem idem Zweeds s.s. Newton 1522 Lysekill idem Von Gent 2 Ned. s.s. Magdalena 6157 Londen ledig Eng. s.s. Sea Serpent 2554 idem stukg. idem Derwent 2849 Goole ledig Duitsch s.s. Henry Furst 4244 Pillau phosph. Deen.3msch J. Lotz 526 Kingslynn idem 8.8. HARALD in lossing te Gent. 8.8. RICHARD in lossing te Genua, s.a. ELISABETH in lading te Grimsby voor Genua. s.s.HELENA vertrok 29 Nov. van Tunis naar Gent, s.s. MAGDALEN A van Gent naar Londen vialmming- ham vertrekt heden van lmmingham naar Londen. Krabben en wrijven wrijven en krabben totdat gij u gevoelt alsof ge bijna die brandende huid van uw lichaam zoudt kunnen halen totdat het u voorkomt dat gij deze eindelooze dagen van ontzettenden jeuk niet langer verduren kunt die versehrikkelijke nachten van slape- looze kwellingen. Dan enkele droppels D. D. D.het beroemde speciale middel tegen Eczema en, Owelk eene verkwikking De jeuk is onmiddellijk ver dwenen Eindelijk verkwikking en rust 1 D. D. D. is een eenvoudig uitwendig wasch- middel, dat de vurige huid zuivert en geneest, zooals geen ander middel dit doen kan. Een erkend specifiek middel voor Eczema, psoriasis, of eenige andere soort huidziekte. "WONDERBAARLIJKE GENEZINGEN DOOR D. D. D. Wij hebben van vele geneesmiddelen voor huid ziekte ondervinding, maar hebben nooit zulke opmerkelijke genezingen gezien als van het D. D. D. middel. Onmiddellijke betersehap vanaf de allereerste toepassing daarvan. Voor 50 cts. kunt U een monsterflesch bekomen van D. D. D. doch wij bevelen U aan om een flescli van F. 2. te koopen, welke 5 maal zooveel bevat dan de 50 cts. tlesch. Per post 15 cts. extra. D. D, D. is aan de onderstaande adressen verkrijgbaar

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 3