Openbare Verkooping. Ambachtsschool voor Hulst en Omstreken. UN LI Openbare Verkooping. Openbare Vierkooping. Openbare Verkocping. 30 Canadaboomen, Openbare Verkcoping. 58 Canadaboomen, 10 sinks Looppaarden, J. DE EOS, HDIDUITSLAG KLOOSTERBALSEM, Gemengde berichten. Advertentien. H. VERHOEVEN. - Ter Neuzen - Hulst I. 68 CANADA- en 2 WILGENBOOMEN, II. 9 0LMEN, Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuwe Circus van Gent. opkoopen van oude Lompen III. 26 Wilgen en 2 Canada's, 161 Olmenbcomen van 1.30 tot 2 M., 35 Esschenboomen van 1.20 tot 1.80 M., 2 Eikenboomen van 1.30 tot 1.75 M., 7 Ganadaboomen van 1.20 tot 1.90 M., 5 Kers-Populieren, 4 Wilgenbeomen, en 160 Wilgenkopboomen, WILGENTR0NKB00MEN. Noordstraat 75, Ter Neuzen. Belegen Wijnen. - Binnen- en Buitenlandsche Likeuren. COGNAC'S. HEERLIJKE PUNCHSOQRTEN. Klooster Sancta Paulo, Lokaal Bethel" (Kandeelstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u.. dhr. Joh. Vijvenberg, van Zierikzee. Een Donderdag op de vischmarkt te Coe- vorden gekochte kabeljauw had zoo meldt, de N. R. Crt., in zijn maag een fleschje, waarin een papiertje, dat in duidelijke letters, met potlood geschreven Mijn laatste groet aan het vaderland, Schip vergaat. H. Bourne. Een vondst. In een leeg winkelhuis, in de Gasthuismolensteeg, bij de Heerengracht te Amsterdam, is bij een vertimmering een mans- hooge, dubbele muur blootgelegd, in welken zich een met puin bedekte, geheel van de lucht afgesloten ruimte bevond. In die ruimte werd bewaard oud zilverwerk, doozen, pakjes, schalen, lepels en documenten. Deze documenten zjjn op perkament en leder geschreven, uit de jaren 1644, van baron de Rhede heere tot Saesveld. Alles is betrekkelijk goed gebleven. Andere stukken zijn uit de jaren 1655, 1672 en 1682 van een grondverkoop van de Noordelijke Gasthuis- molenstees'. De eigenaar deelde ons mede, dat hij eenige stukken van de vondst een museum zal aan- bieden. (Telegr.) Een sergeant, zoo vertelt de Tel., van het oe reg. infanterie, was op het kazerneterrein te Amersloort, aan het oefenen op een motor- fiets. Hij viel tegen den muur en daarna door de ruiten van een onderofficiers-eetzaal. Aan het hoofd en de handen ernstig gewond, werd hij naar het hospitaal vervoerd. Er was hem o.a. een deel van den duim afgesneden. Voor de rechtbank te Alkmaar stond in hooger beroep terecht L. G., hoofdagent van Lotisico, te Den Helder, door den kantonrechter aldaar, veroordeeld wegens het houden van eene verboden loterij. Het Openbaar Ministerie eischte bevestiging van het z. i. zoowel formeel als materieel juist gewezen vonnis. Eitspraak over 14 dagen. De vrouw van den landbouwer B. ter Maat op W ilthink in Halle, vernam eergister- avond half acht een ongewoon leven in het hoenderhok. Naar de oorzaak daarvan een onderzoek instellend, bespeurde zij Reintje die het bok was binnengeslopen en nudoodopzijn gemak voor ontbijt een der hoenders oppeuzelde terwijl de andere kippen, verscbrikt en onder luid gekakel, rondvlogen. Het hok sluiten en haren man waarschuwen was het werk van een oogenblik. Deze kwam spoedig met de geladen ,/flinte". Een welgemikt schot, en aan vriend ,/Reinaard" was voor goed de lust tot kippen- roof ontnomen. (Arnh. Crt.) INGEZONDEN STUKKEN. Gemeentezaken. CORRESPONDENT! E. Aan X. Van inzenders die ons hun naam niet meedeelen plaatsen wij niets. Red. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 1 December a.s., om 2lj, uur, dag- voorstelling aan verminderde prijzen, opvoering van „Flora Tosca", drama in 5 bedrijven, 6 tafereelen van Victorien Lardou, tooneel- meester Arie van den Heuvel. Zondag 1 December om 3 ure, dagvoorstelling. Buitengewoon merkwaardig programma Macri Soliothi's, met zijn 9 leeuwen en 3 tijgers Howarth et Serra, komiek muziek en gedres- seerde honden Zohnny and Charlie, de aardigste springers Frans Bento trio, acrobaten-evenwicht oefeningen RelTow, klanknabootser met de wangen Tjardi, Italiaansche tenorClemendos, acrobaten op de wipplank Mej. Darellez, zan- geres Mej. Marietta, muziek virtuose. Groote Schouwburg te Gent. Zondag 1 December a. s., om 2J/4 ure dag voorstelling opvoering van ,,La Fille De Madame Angot." Operette in 3 bedrijven Woorden van Clairville, Straudin en Koning Muziek van Charles Lecocq. KOERS A7 AN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47.60 a 47.625 Engelsch per H 12.— a ,12 De Chr. Zangvereeniging „DE HEER IS ONZE BANIER" te Zaamslag (Veer) betuigt door dezen haren hartelijken dank aan den EdelAchtb. Heer Burgemeester van Zaamslag voor het aandeel aan baar geschonken. Zaamslag, 30 Nov. '12. DE ZANGVEREENIGING. De ondergeteekende bericht aan de inwoners van Ter Neuzen en omstreken, dat hij elken Maandag en Dinsdag hen zal bezoeken tot het d 5 cent per kilo en een cadeau toe. J. D'OODE. Galanterien. - Huishoudelijke Artikelen. GIas=, Porcelein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van Mevrouw Douairiere dhr. Graaf DE KERCHOVE DE DENTERGHEM— LIPPENS te Gent, op Dinsdag den 17 De cember 1912, des voormiddags 11 ure, verkoopen ter dikte van 1,70 M. tot 2 M., staande op de hofstede bewoond door de kinderen Dion, van Laeke te Zuiddorpe. ter dikte van 1,70 M. tot 2,20 M. en 1 Canada, ter dikte van 2,10 M., staande op de hofstede van Theoph. Baecke te Overslag (Varempepolder). ter dikte van 1,10 M. tot 1,30 M., staande nabij het hof van Th. Baecke voornoemd. Te vergaderen op de hofstede van Th. Baecke te Overslag. De VERLOTING van door de leerlingen vervaardigde meubelen en huish. voorwerpen zal plaats hebben in het openbaar, op i^issandag 9 December e. k., 's avonds ten 71/, ure, in een der zalen van het schoolgebouw. Nog enkele Loten zijn tot en met 7 Dec. a.s. ad yO.SO aan de school verkrijgbaar. HET BESTUUR. Ik dank U, Ik heb van a! die namaak genoeg. Qeef mij maar DE ECHTE SUNLIGHT, de eenige ^ep, die altijd een ieder voldoet. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den NOORDPOLDER op Vrijdag den 27 De cember 1912, des voormiddags 11 ure verkoopen De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer J. L. RIEMENS Az., landbouwer te Zaamslag, op Dinsdag den IO December 9912, des voormiddags 701/, ure, verkoopen alles gemakkelijk voor het vervoer, staande op de hofstede van den verkooper te Zaam slag (Reuzenhoek), alwaar te vergaderen. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van het BESTUUR van den CANISVLIETPOLDER, (Dijkgraaf Dhr. C. van Waes), op Donderdag 19 December 1912, des middags 12 ure, verkoopen staande aan den Sasdijk nabij de hof stede bewoond door den heer Hil. van Acker, gemeente Axel, alwaar te ver gaderen. Deurwaarder Aug. C. 31. Foppe te Hulst, zal ten verzoeke van den heer W. D1ELEMAN, koopman te Axel, aan bet erf van V. Willems Boel te Hulst, buiten de Gentschepoort aldaar, in het openbaar verkoopen op Kiaandag 2 December 912, des namiddags 1 ure, staande aan den Nieuwendijk en eene partij staande aan den Nieuwendijk, Buitenweg en Buthdijk te Axel. Te vergaderen bij J. F. Vettenburg, aan den Buthdijk aldaar. van 18 tot 30 maanden oud. H8.B. De paarden zijn op den dag van ver- koop van af des morgens 8 uur voor ieder te bezichten en zijn inmiddels uit de hand te koop. Buitenlandsche koopers moeten desverlangd Nederlandsche borgen stellen. Gij lijders, die geplaagd wordt door de ondragelijke jeukingen en pijnen van huiduitslag, ook voor U brengt de Kloosterbalsem redding. De Kloosterbalsem zal onmiddellijk het jeuken stillen en in weinige dagen afdoende en blijvende genezing bewerken. Probeer den Kloosterbalsem eens voor Uwe huiduitslag, Uw eczeem, baard- en dauwworm. De KLOOSTERBALSEM geneest zonder litteekens na te laten. Laat onderstaande verklaring U overtnigen. Mej. de Wed. A Huisman, geb. Mannesen, wonende te Wenum bij Apeldoorn, had uitslag aan de vingers, waardoor als het ware een verettering van de huid plaats had. Werk- zaamheden verrichten kon zij niet meer, terwijl geen enkel middel wilde helpen. Het werd steeds erger, waarover zij zich zeer ongerust maakte. Ten slotte weDdde zij den KLOOSTERBALSEM aan, welke haar dadelijk verlichting gaf. Gaandeweg trad de beterschap in en na korten tijd was zij volkomen genezen. De geneest onvoorwaardelijk rheumatiek en al!e rheumatiscBie aandoeningen, spit in den rug, spierverrekkingen, stram- heid, wonden van allerlei aard, winterhanden en -voeten, huidaandoeningen en aambeien. Prijs en per pot van 20 gram 35 cent, van 50 gram 75 cent, van 100 gram f 1,20 van 250 gram 2,50. Eiscbt rooden band met handteekening v. d. Generaal-Agent L. 1. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en de bekende depothouders. Gereformeerde Her ken. Ter Neuien. 9 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. en 2 u Godsdienstoefening. Axel A. 9 u., Ds. J. H. Lammertsma, voorber. H. A. B- 9 u., Ds. Chr. Bruins, voorber. H. Avondm. en 2 u., Ds. Chr. Bruins. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wal. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., leeskerk. Oud- Gere for nieerde gemeente (Ylooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5| u., Ds. Yan de Garde, van Opheusden. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Kvange/isatieIokaul (Kloosterzande). Kloosterzande. 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr., van Ter Neuzen. Lokaal „Eben-Haezer" (Kerkhoflaan. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5| u„ dhr. J. J. Kense. Ik ben altijd van oordeel geweest dat de Voorzitters van de Kamers, van Provinciale Staten en van Gemeente- raden als regel zich moeten bepalen tot het IticLen der vergadering. Dus hindert het mij altijd als bijvoorbeeld een burge- meester in eene raadsvergadering zijn haan wil laten koning kraaien, als hij zijne meening aan den Raad wil opdringen. Wanneer sommige burgemeesters het voorbeeld volgden van de voorzitters der Kamers en der Provinciale Staten en dus wat minder het woord voerden, zou hetkunnen worden zooals het behoort. Het geval heeft zich voorgedaan (niet hier) dat een burgemeester, die het, naar eigen meening, altijd aan het rechte eind had, in zijn ijver en praatwoede een pleidooi hield tegen een voorstel vanburgemeester en wethouders. In het verslag der laatste vergadering van onzen Raad lees ik dat de gemeente Ter Neuzen huizen wil gaan bouwen. Waarom niet Als men eene burgerschool bouwt zonder berekening, kan men ook wel woonhuizen bonwen zonder op het geld te letten. Zulke prachtdenkbeelden komen in den regel op in het brein van menschen, die losweg heenstappen over de (.financieele zijde", waarvan wij al zooveel hebben gehoord. Men moet echter toegeven dat er meer reden is om van gemeentewege huizen te bouwen dan om eene burgerschool te stichten. Van huizen kan men tenminste nog eenige rente verwachten. De gemeente kan nog verder, veel verder gaan als men maar niet let op de financiehle zijde. Wie weet welke schoone denkbeelden nog zullen ontstaan in de hoofden van raadsleden of anderen, die de gemeentekas in hun eigen belang willen aanspreken. Ik heb ai hooren vertellen dat eraan gedachtwordt aan de burger school in wording een boekhandel en een snoepwinkeltje te verbinden. Natuurlijk zijn dat maar praatjes. En blijkt echter uit dat sommigen den spot drijven met het tegenwoordige beleid van het gemeentebestuur. Voor spotternij is even wel geen reden, wel voor ernstige bezorgdheid. Zoo bijvoorbeeld het besluit om de gemeentegronden voor een schijntje te verkoopen. Zal dit besluit de burgers, de kiezers niet doen inzien dat wij op den verk'eerden weg zijn De oud-wethouder Van den Hoek heeft er in dit blad reeds op gewezen. Zullen de belastingbetalende burgers, die geen erfpachters zijn, dat besluit zonder protest slikken Zal niemand zich tot de bevoegde autoriteit wenden om dat besluit vernietigd tekrijgen? Dit besluit is geheel in strijd met het Gemeentebelang. Waarom voor de erfpachtskwestie eene com missie moest worden benoemd, is mij nog altijd een raadsel. Welk licht is door deze com missie ontstoken Ik heberver- geefs naar gezocht. Is een van de lezers misschien scherpzinnig genoeg geweest om eenig nut van die commissie te ontdelcken Laat hij het dan mededeelen tot voorlichting van mij en vele anderen. X. X. mt S 1837 4

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6