Geoteogde berichten. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. i dd e I en van vervoer. 0. m. werd tegen het voorstel aangevoerd, door den heer Van Dalsum, dat het comite geen rechtspersoonlijkheid bezit, waartegen de burgemeester opmerkte, dat dergelijke comite's, die na afloop van het feest ontbonden worden, nimmer rechtspersoonlijkheid bezitten. Door den heer De Paepe werd betoogd dat on- langs het vliegfeest, dat hij een feest noemde van het volk, zonder subsidie was tot stand gekomen de notabelen nioesten nu, naar hij meende, het noodige bedrag ook maar bijeen brengen. Hiertegen voerde de burgemeester aan dat de leden van het vliegcomite geen subsidie aan de gemeente hebben gevraagd, maar dat zij ook beoogden daarmede winst te behalen, terwijl het hier betreft het vieren van een nationaal feest. Hij meent dat het organiseeren van een grooten internationalen muziekwedstrijd groote voordeelen voor de gemeente zal afwerpen, door het vreemdelingenbezoek. De heer Wauters verdedigde het verleenen van subsidie, dat jarenlang voor verschillende feesten is geschied. De heer Fruijtier stelt zich niet veel voor van het resultaat dat men met een muziek wedstrijd zal behalen. De gezelschappen uit de omgeving voelen er riiet veel voor en uit andere streken zullen ze niet komen wegens de moeilijke reis naar Hulst. Hij verwacht dat men alleen des Zondags volk zal zien, er op wijzende dat men ook te Ter Neuzen voor- nemens is op 15 Aug. feest te vieren. De Voorzitter meent dat, omdat de Belgen zeer op muziek zijn gesteld, ze juist op 15 Aug. naar Hulst zullen komen. De heer Fruijtier meent dat de Belgen liever naar een festival gaan en blijft voor het wel- slagen van het feest vreezen. De heer De Paepe bleef zich tegen het ver leenen van subsidie verzetten. Ten slotte weiger- de de Voorzitter dezen nog verder het woord te verleenen (hij had toen al vier maal hierover het woord gevoerd) tenzij met verlof van den Raad. Deze verleende dat verlof. Toen werd nog het woord gevoerd door den heer De Paepe en Van Dalsum, welke laatste het voorstel deed geen subsidie te verleenen omdat de zangvereeniging bij de organisatie was buitengesloten. Dit voorstel was direct van de baan, omdat het niet werd ondersteund. Nader verdedigde de voorzitter het voorstel van Burg, en Weth. dat in stemming werd ge- bracht, met het resultaat dat de stemmen staakten met 5 tegen en 5 voor. Voor stemden de heeren Van de Walle, Verwilghen, Burm, Wauters en Burm tegen stemden de heeren Fassaert, De Paepe, Fricot, Van Dalsum en Fruytier. De heer Horn bach was in deze vergadering met kennisgeving afwezig. RECHTSZAKE N.~ Het 0. M. bij de rechtbank te Middelburg heeft Vrijdag vernietiging geeischt van de von- nissen van den kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij F. K., agent van //Lotisico" en D. H., agent van de vTijdgeest" alhier, werden veroor- deeld tot f 5 boeten, subs. 5 dagen hechtenis. Geeischt werd de veroordeeling tot dezelfde straf, wegens het verkoopen en afleveren van aandeelen in een loterij, tot het aanleggen en houden waarvoor de bij de wet vereischte toe- stemming niet is verleend. De Egelantiersstraat te Amsterdam werd Zaterdagnacht meldt de Tel. in rep en roer ge- bracht door een liefdesdrama. Een meisje, daar woonachtig, had namelijk de verkeering, die ze reeds geruimen tijd had met eenjongen man, uitgemaakt. En Zaterdagavoud kwam het.jongemensch nog eens probeeren de verkeering weer ,,aan" te krijgen, doch met de meeste beslistheid werd hij af'gewezen. Plotseling haalde hij een mes te voorscbijn en bracht het meisje een steek toe in den rug. De jonge man sloeg op de vlucht na zijn daad, terwijl het meisje luid gillende de straat in liep. Gelukkig bleek de messteek niet van ernstigen aard te zijn, ten minste het meisje kon, na verbonden te zijn in de Volksapotheek op de Rozengracht, ter verdere verpleging naar huis terugkeeren. Tegen 't jongemensch werd pro- ces-verbaal opgemaakt. Zaterdagavoud is door den 35jarigen gepensionneerden koloniaal K. J. F. B., te Schiedam een aanslag gepleegd op zijn 26jarige schoonzuster 4 v. L. Hij was vroeger bij haar en haar man in den kost geweest, doch toen zijn broeder bemerkte dat er iets tusschen den commensaal-broeder en zijn vrouw bestond, wees hij hem de deur. De liefde van den jongen man schijnt daardoor niet te zijn bekoeld, althans hij noodigde de vrouw uit hern te volgen, hetgeen zij weigerde. Toen zij Zaterdagavond uit een winkel kwam, stond haar zwager plotseling voor haar en loste twee schoten uit een met scherp geladen revolver op haar. Een schot miste, het andere ging haar dwars door het neusbeen. De man richtte daarop het wapen op ziehzelf, doch bracht zich slechts een schampschot aan het hoofd toe- De dader is gearresteerd en wordt heden ter beschikking van de justitie te Rotterdam ge steld. (Tel.) Zondagmorgen zou in de Ned. Herv. kerk te Almelo meldt het Hbl. een predikbeurt vervuld worden door een dominee uit Dedems- vaart. Om te 10 uur aanwezig te zijn liet dominee zich per rijtuig van Dedemsvaart naar Hardenberg brengen, van waar hij per trein de reis naar Almelo zou voortzetten. Het karretje reed op een zandweg, maar het paardje vond zijn weg nietde koetsier had een verkeerden weg ingeslagen en zoo kwam men in plaats van te Hardenberg, te Marien- berg aan. Nu was goede raad duur de trein- was vertrokken. Fluks een fiets gehuurd, en daar peddelde dominee heen. In een uur zou hij te Almelo wezen, zoo werd hem verzekerd. Tegenwind maakte, dat hij er twee uur over trapte. Intusschen was de kerk te 10 uur gevuld, maargeen dominee. Men bleef wachten ot ging maar een luchtje scheppen. Te hal elf zou dominee er wel zijn. Het publiek blee wachten totdat men ten slotte de hoop op komst van den predikant opgaf en huiswaarts keerde. Eindelijk, daar kwam de peddelende dominee, terwijl hem het zweet van het voorhoofd gutste. Voor stoelen en banken te preeken, dat ging nieter bleef dus niet anders over dan huis waarts te keeren. Wederom is te Amsterdam meldt de H. Crt. iemand tengevolge van 't inademen van gas overleden. De heer Elzinga, in de Sarphatistraat, were ;s morgens bedwelmd in bed gevonden. De kraan van de gaskachel was geopend. De man overleed, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Een Koninklijke gift. Men deelt aan het ,,Leidsch Dagbl." mede, dat een door een Rotterdamsche dame voor het Zeehospitium te Katwijk aan Zee geschonken gift f 250.000 bedraagt. Roodvonk te Amsterdam. Te Amsterdam worden thans een schoolgebouw en een hulp- schoolgebouw ingericht tot het opnemen van zieken, daar de gemeente-gasthuizen overvol zijn. Het Wilhelmina-gasthuis heeft twaalf barakken voor roodvonklijders. (H. Crt). Zaterdagavond is een fletsrijder, die nabij Deventer voor een aankomende stoomtram wil- de uitwijken op hetzelfde oogenblik tegen een wagen gereden, die hij niet had zien aankomen tengevolge van den rook van de locomotief. Zwaar gekneusd werd hij naar het Ziekenhuis te Deventer gebracht, waar hij, na nog een ope- ratie ondergaan te hebben, Zondag is overleden. (N. R. Crt.) Te Aehterwehl, gemeente Wehl, is, zoo meldt de N. R. Crt.. Maandagavond de 18jarige Nico K., uit Didam, door de GOjarige vrouw E. doodgeschoten. Den geheelen dag had men zich bij E. aan sterken drank te buiten gegaan. 's Avonds schijnt daaruit hooggaande ruzie te zijn voortgekomen, althans in het huis is alles vernield, en ten slotte is op Kr. voor de deur een schot hagel gelost, dat hem in de linker- zijde trof. De dood trad onmiddellijk in. Kr. was kippenkoopman van beroep en stond on- gunstig bekend. R. A., echfgenoote van den timmerman J. E., de vrouw die het schot gelost heeft, gaat zich doorloopend aan sterken drank te buiten Na de daad te hebben gepleegd, heeft ze zich zelf bij de politie aangemeld. Ze bevindt jich in hechtenis. Eigenaardig is het, sehrijft de A. C., dat in den laatsten tijd na een flinken storm te Katwijk-aan-Zee op het strand veel'Engelsche steenkool aanspoelt. Kinderen rapen de brandstof op, welke na gedroogd te zijn, zeer goed braudt. Vermoed wordt, dat op den bodem der zee een groote hoeveelheid steenkool ligt, waarvan af en toe een weinig wordt afgezweept als de wind de zee in beweging brengt. Zaterdagnacht werden meldt de Tel. te half een de bovenburen van perceel Vrolikstraat 393 te Amsterdam gewekt door een vreeselijk steschreeuw. Aanvankelijk sloeg men daar geen acht op, wijl bij de benedenburen wel meer iets dergelijks werd waargenomen. Doch het geschreeuw hield aan. Het bleek, dat de bewoner, C. Pelser, door gasverstikking om het leven was gekomen. Zijn vrouw ontdekte het droeve ongeval en zij was 't, die door haar hulpgeroep de buren op het ongeval attent maakte. Terstond werd de politie gewaarschuwd. Per auto-brancard werd de ongelukkige naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar hij bij aan- komst reeds overleden bleek te zijn. (Tel.) Het Rott. Nieuvvsbl. meldt een treffende redding van twee luchtschippers, die gevaar liepen te verdrinken en omstreeks vijf mijlen van Eastbourne in Engeland plaats had. Twee heeren, die Londen verlaten hadden met het plan het Engelsche Kanaal in den luchtballon Meteor" over te steken, daalden uit de hoogte van 3.000 voet, om te onderzoeken waar ze waren. Door den dikken mist dre'ven ze echter naar zee. Er was geen wind en de luchtschippers hadden maar twee kleine zakken met zand. Zij riepen om hulp en trokken de aandacht van de bemanning van een Eastbourn- sche visschersschuit. Dadelijk sneed de schipper zijn netten af en roeide naar de in nood verkeerende lucht schippers. De oallon was 50 voet boven de oppervlakte van de zee. De menschen in de mand werden spoedig in de boot gebracht en na verloop van half "uur was de ballon aan boord geheschen. De uichtreizigei s vertelden, welke angstige uren zij hadden doorgebracht. Door den mist konden zij absoluut niet zien, wat beneden hen was. Eerst gingen zij over een spoorbaan en hoorden duidelijk het geraas der treinen en het fluiten der locomotieven, maar later werd alles doodstil, totdat zij het ruischen der zee hoorden en begrepen, dat zij boven het onmeteliike watervlak gedreven waren. Zij hadden een revolver hi) zich en losten verscheidene schoten, in de hoop dat men hen hooren zou, maar stoomschepen roeren onder hen door, zonder hen op te merken. Tenslotte werd de visschersman hen gewaar en kwam te hulp, maar nu bestond de moeiijjkheid nog, dat hij niet zien kon en niet precies wist, waar zij waren, terwijl zij hun laatste patroou verschoten hadden. Om hun plaats kenbaar te maken hadden zij 3 lucifers bij zich een weigerde door de vochtigheid, een brak doormid- den, maar de derde ontbrandde en nu kon de visscher aan het zwakke lichtje zien, waar -zij waren en hun ter hulp komen. Snel recht. Dat er nog altijd wel iets ontbreekt aan de Nederlandsche rechtspraak over burgerlijke geschillen, sehrijft de Haagsche Crt., bewijst het volgende. Deze week werd in hooger beroep voor"het hof te Amsterdam conclusie genomen in een geding tot schadevergoeding, dat nu al sinds zeven jaren aauhangig is. In 1905 werd een Amsterdammer ernstig ge- wond ten gevolge van een hevigen schok door plotseling remmen van een tram en hij sprak de gemeente Amsterdam, eigenares van de tram, om een schade vergoeding aan van ruim 41.000, met de rente naar 5 pCt. Reeds binnen de zes jaren deed de recht bank uitspraak en wees den eisch, althans in beginsel toe. Nu, nog geen twee jaren later, heeft het O. M. bij het hof alreeds conclusie genomen op het hooger beroep. Als er niets tusschen komt, Zal de man of zullen zijn erfgeuamen misschien na een tiental jaren de schadevergoeding ontvangen. Bij de pinken. De leerlingen eener jongensschool te Winterswijk hadden een voet- balclub opgericht, maar geld voor een voetbal bezaten ze niet. De jongens waren echter niet verlegen. Ze hadden gehoord, dat er Zaterdag avond eene propagandalezing over voecbalsport gehouden zou worden. Daar kwam en natuuriijk ook de sportliefhebbers. De jongens kregen verlof, als belangstellenden deze lezing bij te wonen. Maar in de pauze sloegen ze hun slag. Ze presenteerden den aanwezigen een inteekenlijst en smaakten binnen 10 minuten de voldoeniug een bedrag bijeen te krijgen, meer dan genoeg, om een voetbal aan te schaffen. (Hbl.) Op een flink dorp in den Zuidwesthoek van Friesland, aldus sehrijft men aan de ,,Leeuw. Ct.", had Enka haar geestdriftig woord ten behoeve van de geheelonthouding gesproken. De eivolle zaal was „leeg geloopen" en de spreekster zou juist met den voorzitter der ge- heelonthoudersafdeeling vertrekken toen een hevige knal werd gehoord, als van een geweerschot. Men ging kijken, de spreekster vooraan, en vond, dat in den drankkelder een vol vat door de stelling gevallen was en den vloer gedrenkt md met alcohol, wel 10 c.M. hoogVoor let cafe was het een beiangrijke schadepost. Te Hillegom is het gansche gezin van den heer Langeler, loodgieter, bestaande uit man, vrouw, 4 kinderen en een dienstbode, plotseling ongesteld geworden door het gebruik van minderwaardig vleesch. De politie werd er van in kennis gesteld en nam eenige restjes van dat vleesch en een partijtje bij den slager H., in de Meerstraat, van wien het afkomstig was, in beslag. Het is door een deskuudige onderzocht en voor de gezond- heid schadelijk gebleken. (Leidsch Dagbl.) Een vrouwelijke apache. Men zal zich herinneren, dat den 4en October 11. de juwe- lier Walther te Munchen in zijn winkel door een „dame" die voorgaf te komen teoopen, met eeD hamer, welke zij in haar hanritaschje had verborgen gehouden, op het hoofd geslagen werd, waarna zij trachtte de op de toonbank liggende kostbaarheden te stelen. Tegen haar bedoelmg was echter de juwelier niet dood of bewusteloos en hoewel vrij ernstig verwond, hield hij haar vast en leverde haar aan de politie over Dat lieve dametje, de buffetjuffrouw Bertha Saldi uit Frankfort aan de Main, is nu door het gerechtshof te Munchen tot 4 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. (Rott. Nwsbl.) Vier kinderen levend verbrand. Tijdens een brand, welke in een gebouw te Roosevelt (New-Jersey) ontstond, zijn de vier kinderen der iamilie Driscoll in de vlammen levend omgeko- men. Vrouw Driscoll werd bij de poging tot ledding van haar kinderen ernstig verwond. De kinderen waren van 1 tot (3 jaar oud. '8 Gravenhage, 27 Nov. Tweede Kamer. Indische begrooting. Na de dupliek van den Minister is het algemeen debat gesloten. Hij het verder debat heeft de Minister toege- zegd de wezenlijke toepassing van de uitbeste- ding van groote werken, bevordering van gelijk recht voor alle rassen en spoedige indiening van eene wijziging van art. 75 van het Re" geeringsreglement. De Minister deelde verder mede dat overwogen woidt wijziging van art. 123 van het Regeerings- leglement, omdat tegenwoordig de bepaling daarvan onhoudbaar is, aangezien daarbij alleen van Christenen het bewijs van toelating wordt gevoideid om het zendingswerk te kuunen ver- richten. Aangenomen werd de begrootingspost voor hervorming van de politie-recbtspraak op Java. Amsterdam Het Gerechtshof alhier ver- oordeelde Jhr. Mr. Elias, burgemeester van Zaandam, wegens het vervalschen van een reis- pas, tot 1 dag gevangenisstraf en vermetigde het vonnis der Haarlemsche rechtbank °om redenen van vorm. Berlljn. Bij de heden gehouden verkiezing voor een president van den Rijksdag werd met 190 stemmen gekozen Kampf. De heer Diedrich, candidaat der conservatieven, kreeg 60 stemmen. Verder waren uitgebracht 6 stemmen van onwaarde en 117 in bianco. De heer Kampf nam de benoeming aan. Frankfort. De hier aanwezige Oostenrijk- Hongaarsche militieplichtigen kregen beri'cht zich zoo spoedig ruogelijk onder de wapenen te stellen terwijl in de mijnstreken de Oostenrijk- Hongaarsche mijnwerkers bevel krijgen zich onmiddellijk naar hun garnizoen te begeven. Parijs. Van verschillende zijden komt bericht van de mobiiisatie der Fransche troepen. Groote Sohouwburg te Gent. Zondag 1 December a. s., om 21/4 ure dag- voorstellingopvoering van „La FiUe De JL(i(7(itne Anfjot. Operette in 3 bedrijven. Woorden van Clairville, Straudin en Koninw. Muziek van Charles Lecocq. DAGEN Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Spoor weg Ter Neuzen Gent. Voorm. Nam 28 November 1 December Amsterdamsche Ter Neuzen n. Gent ct5,56 Sluiskil (1,04 Sluiskil t,brug) 6,07 Philippine 6,11 Saa van Gent 6,19 8,52 9,00 9,08 9,07 9,15 t ij d. 12,19 12,27 12,30 12,34 12,43 Greeowichtijd. Selzaete (aankomst 9,00 12,28 (vertrek 6,16 9,07 Aank. te Gent (kl. at.) 6,48 9,38 te Gent (,gr. at.) 7,04 9.50 12,41 5,31 5.39 5,42 5,46 5,55 5.40 5,50 68,35 8,43 8,46 8,50 8,59 8,44 8,59 1,24 6 35 9,41 l,>e trein die 5,58 van Ter Neuzen vertrekt, loopt alleen 'a Maandags en 'a Zaterdags 6 De trein die 8,35 van Ter Neuzen vertrekt, loopt des Zondags niet. Greenwichtijd. v. Gent (gr. St.) n T. N. 5,17 8,19 11,50 a5,04 68 03 Gent (kl. st.) 5,29 8,31 12,02 5,16 s'l5 Selzaete (aa"kon>3t 01 9,03 12,34 5 48 8>7 (vertrek 6,12 9,10 12,43 5,55 8,59 Amsterdamsche Sas van Gent auk. (vertrek v. Philippine v Sluiskil (brug) v Sluiskil Aank. te Ter Neuzen 6,37 6,42 6,50 6,54 6,57 7,05 9,35 9,40 9,48 9,52 9,55 10,03 12,02 12,34 12,43 t ij d 1,08 1,15 1,23 1,27 1,30 1.38 6,20 6,25 6,33 6,37 6,40 6,48 9,24 9,80 9,38 9,42 9,45 9,j3 a De trein die 5,04 uit Gent vertrekt, loopt des Zondags niet verder dan lot Selzaete. 6 De trein die 8,03 nit G. nt vertrekt, loopt alleen Vrijdags en 's Zondags door tot Ter Neuzeu.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 6