Tandarts MEIER f.1.50 De St. Nicolaas-Etalages zijn gereed lKILO'lBUS Buitenland. Advertentien. Groote sorteering CHOCOLADE, MARSEPEIN, FONDANTS, enz., Openbare VergacLering MicLcLenstancLers. Kiezers - Neringdoenden - Werkgevers. op Vrijdag 22 November yan 11 tot 1 uur. 8UBGR LSJ.KN STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. >3r in gewone en luxe verpakking. J. DE SMIDT Jz., Noordstraat 41, en Filiaal Dijkstraat 52. Afdeeling Ter Neuzen van den Volksbond tegen Drankmisbruik. Dr. H. A. V AN DER MEULEN yan Bergen op Zoom. Kiezers voor de Kanr.er van Koophandel E. H. T. van Borssum Waalkes en Ernest Hamerlinck. Kiezers voor de Kamer van Koophandel. Ernest Hamerlinck en E. H. T. van Borssum Waalkes. Herstemming voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Van Borssum Waalkes en Ernest Hamerlinck. Voor zwakke menschen. L. J. v. d. LUBBEN, P. J. SCHEELE. HERSTEMMING Kamer van Koophandel, VAN BORSSUM WAALKES en ERNEST HAMERLINCK. De voor de Turken gunstige oorlogsberichten zijn bevestigd. Het blijkt dat zij tot hiertoe weerstand liebben geboden aan de aanvallen der Bulgaren op de Tsjataldzjalinie. Dit zal vermoedelijk wel tengevolge bebben, dat de Turken niet toeschietelijk zijn om de bezwarende voorwaarden, waarop in een wapen- stilstand wordt bewilligd, te aanvaarden. Volgens berichten keeft Monastir zick met 50,000 soldaten aan de Serviers overgegeven. Yan Adrianopel wordt gemeid dat ket door de Bulgaren nauwer is ingesloten. Heden seint men ons dat volgens een berickt uit Moestafa Pasja aan de New-York Herald, ket garnizoen gisteren weer een uitval gedaan beeft. Aan de ,»Excelsior" wordt uit Londen ge- seind dat het Turkscke commando aan de Tsjataldzjalinie aan twee vijandige natien ket voorstel keeft gedaan om een wapenstilstand van 12 uren te sluiten, om kunne dooden te begraven. De Bulgaren bebben er in toege- stemd de vijandelijkheden voor den tijd van <8 uren te staken. ZEETIJDINGE TV. Van 18 tot en met 19 Nov. POL1TIE. Aan het bureau van politie alkier is ais ge- vonden gedeponeerd een brocke en een kinder- borstrokje. Rechtkebbenden vervoegen zick aldaar. Groote Schouwburg te Gent. Zondag 29 November a. s., om 21/* ure, dag- voorstellingopvoering van„La vie de HoliemeOpera in 4 bedrijven. Muziek van Giacomo Puccini. Positie der Stoomschepen. D A GEN. Voorm. Nam. Donderdag 21 November 11.48 mmmm Vrijdag 22 0.2 12.21 Zaterdag 23 u 0.39 12.56 Zondag 24 n 1.13 1.30 Maandag 25 u 1.48 2.6 Dinsdag 26 2.25 2.45 Woensdag 27 n 3.5 3.27 e B 1 Van 18 tot en met Oostsiuizen alkier 64 54 afgeschutdoor de afgesckut. 19 Nov. werden door de binnenvaartuigen op- en Westsl. 9 op- en 12 Zaterdag 23 November koopt onze geliefde Vader, Bekuwd- en Grootvader, JACOBUS WER3BUGGE, zijn 75sten gehoortedagteherdenken. Dathijnog lang moge gespaard blijven, is de wensck van Zijne Kinderen, Bekuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, Baandijk, Nov. 1912. Op den 27 November a.3. hoopt onze geliefde Moeder, Bekuwd- en Grootmoeder, tS. PLADDET, Wed. L. Heule, te Biervliet, haar 6()sten geboortedag te her- denken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven, is de wensch barer kinderen. A. HEULE en Echtgenoote. Biervliet, Nov. 1912. Voor de vele blpken van belang- stelling ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Bekuwd- en Grootvader, den beer Abraham. Elias Bi.iek, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, Wed. M. BLIEKKolijn. Ter Neuzen, 19 November 1912. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillisse- ment van PIETER RUBEN, koopman, wonende te Ter Neuzen, cjeeindigd. Goes, 18 November 1912. De Curator, Mr. J. DE WITT HAMER J.Gz. vestigt hierbij de aandackt op het tweede Tandheelkundig Cabinetdat door hem is ingerickt, in het bijzonder geschikt om alle kunstwerken te verrichten Bagattenstraat 36, GENT. Beleefd tot een bezoek uitnoodigend, Les jeunes Franfais de la region, soumis aux operations du recrutement de la classe 1912, c'est d dire ceux ay ant atteint Vdge de 20 ans avant Vexpiration de I'annee courante, les omis des classes anterienreset lesajournes sont pries de faire leur declaration a l'Agence Consulaire de France a Terneuzen avant le ler Decembre prochain. op Vrijdag 22 November 1912, des avonds 8 uurop de bovenzaal van het Hotel de Commerce", Markt. Spreker De WelEerwaarde Heer Onderwerp Matiglieid of Onthouding. HET BEST UUR. weest welbedaeht. Men zal u waarscbijnlijk op het laatste oogenblik nog wel met ver- schillende mooie praatjes trachten van de wijs te brengen. Die poging is de laatste dagen reeds begonnen. Men maakt o zoo graag deel van een openbaar college, om, eenmaal gekozen zijnde, zick er maar juist eens mede te bemoeien ais het eens gelegen komt. Wij meenen dat we de vertegenwoordiging van onze belangen, welke dit dan ook zijn, alleen kunnen opdragen aan mannen, van wie we verwackten kunnen dat ze met ernst die taak op zich zullen nemen, die vast zijn van zin. We moeten in geen geval iemand hebben die zich door persoonlijke kwesties zoover laat voeren dat bij, om een verschil van meening, geachte burgers in de uitoefening van wat zij meenen hun plickt te zijn, beleedigd. Stemt thans voor de herstemming op a.s. Vrijdag VELE KIEZERS. Men tracht u in deze dagen met suikerzoete praatjes te vangen en te misleiden. Ais de verkiezing voorbij is, gaat al dat zoete en lieve weer voorbij, dan komen de nagels weer te voorschijn. Denk om hetgeen gebeurd is en om hetgeen nog gebeuren kan. Zorg voor uwe belangen nu ket tijd is, laat a door schijn niet misleiden en stemt op aanstaanden Vrijdag, tusschen des voormiddags 11 en des namiddags 1 ure op de heeren VELE KIEZERS. Kiezers, wij achteD het noodig mannen te kiezen die de zaken ais zaken beschouwen en ook ais zoodanig willen behaDdelen, en willen geen personen die de openbare zaken willen misbruiken om eigen en zakelijke veeten uit te vechten en daardoor de openbare zaken doen lijden. Zulke mannen kunnen niet de goede vertegenwoordigers in openbare lichamen zijn, Stemt aanstaanden Vrijdag eenparig op de heeren EENIGE KIEZERS. Door onzen wederverkooper, den heer J. G. Schouten te Andel, ontvangen we de bier volgende dankbetuiging „lk was langen tijd lijdende aan. zenuwzwakte, zoodat mijne kuise- lijke werkzaamheden mij moeilijk vielen was spoedig vermoeid had geen eetlust, en kon maar slecht slapen. Toen kocht ik, op aanraden mijuer kennissen, bij den winkelier J. G. Schouten, alhier, een flesch Sanguinose. Door het gebruik van slechts enkele flesschen ben ik zoo goed hersteld, dat ik met lust mijn werk kan doen behoorlijk eten en rustig slapen. Ik kan de Sangui nose voor dergelijke gevallen sterk aanraden. Mej. 0. L AN K H A A R- Verzijl. Babilo'nienbroek. Wanneer gij lijdt aan zenuwzwakte, probeer ook de Sanguinose I W at zij voor anderen gedaan keeft. doet zij gaarne ook voor U. In de meeste gevallen is twee eetlepels per dag voldoende. Wacht U voor namaak. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Prijs per flacon /1,5Q6 fl. /8, 12 fl.' 15,—. Te verkrijgen bij de meeste Apo- thekers en goede Drogisten. Te TerNeuzen bij A. v.Overbeeke- Leunis te Axel bi] Joz. de Feijler. Het volgende vermakelijke wSpel van den Handel", wordt alhier opgevoerd. Opgerickt zal worden een middenstandsvereeniging vHan- delsbelang". Om te laten zien van hoe groot belang dat is, loopen opricbters in spe hun beenen lam om in de Kamer van Koophandel leden te brengen die Belgische neringdoenden joven hen bevoordeelen. Ais't niet zoo treurig was zou je jezelve er een ongeluk om lacben. EEN DWARSK1JKER. Ter aanbeveling voor de H.H. Waalkes en Hameklinck wordt bij advertentie verondersteld dat gij wel begrijpen zult waar't om gaat. Nu dat is een waarheid ais een koe. Ieder midden- stander weet op heden drommels goed waar 't om gaat. Dat is kort en bondig het volgende Betaalvee moeten we worden en blijven voor een kliek die om onze belangen net zooveel geeft, ais om een oud vod. Vallen we dan daarbij nog niet om van be- wondering voor bun grootsche daden dan deugt het ook niet. Ais de aanbevelers zich voorstellen dat wij hun misselijk gedoe niet in de gaten bebben, dan staat hun denkvermogen beneden nul. M g zullen beslist onze stem uitbrengeu op de af- tredende leden Die blijken hebben gegeven met en VOOP ons te zijn. EEN GROEP NERINGDOENDEN. Wie de geschiedenis van het laatste jaar in onze plaats kent, begrijpt zeer goed, waar bet om gaat. Wij bevelen dan ook met vrijmoedigheid aan de heeren Dat zal geen roet in bet eten wezen, maar bet zal den toestand juist zuiveren. JEen groot aantal IKiezers. Homenisse. Geboorten. 3 Nov. Rozalia Anna, d. van Constantinus Jansen en van Isabella Bogaart. 7 Nov. franciscus Mari, z. van Pieter Francies de Bruy-n en van Rosalie Broekaart. 11 Nov. Martina Alberta Maria, d. van Alouisius Josephus de Nijs en van Bertha Augusta Pharailda van de Vijver. Sas van ?«ent. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Nov. Leontius Ducarmont, quid 37 j., jm. en Johanna Gordina Borgers, oud 17 j., jd. Geboorten. 1 Nov. Adriana Wilhelmina en Tonia Adriana Engelina, dochters van Gerrit Hendrik Unk en van Engeiina Knoop. 5 Nov. Alfred Johan, z. van Petrus Antonius Huysman en van Angelina Selie. 7 Nov. Rene Charles Louis, z. van Joannes Gaelens en van Marie Descamps. 1'2 Nov. Oscar Gustaaf, z. van Gustavus Augustinus Eduardus Ranschaert, en van Elodie Marie Claeyssens. 13 Nov. Pieter Johannes, z. van Alphons Jozeph Scheffer en van Florentina Gadaen. Alexander Eduardus Franciscus z. van Jacobus de Caluwe en van Angelina Obrie. 14 Nov. Denisse Marie Emilie, d. van Arthur Joseph Giliain Hobe en van Felicie Namur. 15 Nov. Edith Leonie, d. van Arie Roelof Molema en van Alice Clementina Augusta Coeman. St. .Ditosteeci. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Nov. Joseph Schuerman, oud 29 j., jm. en Clementina Breiiaert, oud 24 j., jd. Geooorten. 2 Nov Eugenia Maria, d. van Aloijsius Saegher en van Maria Christina Savoij. Petrus, z. .Aloijsius Kegels en van Philomena van Looij. 3 Nov. Leonia Maria, d. van Carolus Ludovicus de Smit en van Anna Maria van Eck. 6 Nov. Rosalia Delpkina, A. van Petrus Josephus Verstraten en van Clementina van Dorsselaer. 8 Nov. Bernardus Franciscus, z. van Carolus Ludovicus Vlassenrood en van Rosalia de Block. 11 Nov. Aloysius, z. van Camillus de Nijs en van Maria Rosalia de Letter. 14 Nov. Constantia, d. van Joseph Anthonius Boddaert en van Maria Louisa Wagenaar. Overlijden. 6 Nov. Ida Maria Gadaen, oud 4 w., d. van Alfons en van Johanna Catharina Herdewel. 13 Nov. Leon Joannes Maria van Hecke, oud 6 w., z. van Bernardus en van Pharailda Regina de Coninck. 14 Nov. Maria Anna van Boven, oud 89 j., wed. van Jacobus Maas. Westdorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Nov. Polidor Henrij Heijman, oud 26 j., jm. en Emma Cyrilla •Octavia de Buret, oud 22 j., jd. Johannes Hubertus Gillissen, oud 23 j., jm. en Martha Maria Verhoosei, oud 23 j., jd. Geboorten. 9 Nov. Hubert Camiel, z. van Charles ■Geilleit eri van Julma Maria de Coene. Overlijden. 6 Nov. Een ais levenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Petrus Augustinus Kindt ■an van Honorine Vervaet. SRwiiltlorpe. Huwelijks-aangiften. 7 Nov. Emile Verhoosei (van Overslag), oud 35 j., jm. en Leonia Vervaet, oud 47 j,, jd. Geboorten. Mauritius Maria, z. van Alphonsus van Eetveidt en van Virginia Dominica Roelandt. 7 Nov. Clement Prudent Jacobus, z. van Petrus de Witte en van Julma Louisa Rooms. 16 Nov. Henri Joseph, z. van Leonardus de Meij en van Maria Louisa Coppieters. Overlijden. 14 Nov. Petrus Damianus Maria Verbiest, oud 61 j., echtg. van Delphina van de Velde. a.s. HARALD vertrekt heden van Riga naar Gent, s.s. RICHARD vertrok 16 dezer van Hull naar Genua. s.s. ELISABETH wordt heden van St. Petersburg te Ter Neuzen verwacht. s.s. HELENA vertrok 20 dezer van Genua naar Tunis, s.s. MAGDALEN A van Narva naar Gent passeerde 20 dezer 10 uur v.m. Skagen. H VLAG. NAAM. M*. Van en naar. Lading. Voor Ter We nzen 19 Eng. 3msch. Terrier 449 iCharlestown pijpaarde Van Ter Weazen: 18 Deea. s.s. Hundborg 3382 Hull ledig Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. idem Heriot 3506 Antwerpen rest lad. Voor (Gent 18 Noor. s.s. Standford 4170 Lysekill steenen idem Sarp 1586 Arendal papierp. Deen. sch. Heimdal 587 Hudiksvall hout Deen. s.s. Uranienborg 5591 Riga gemengd Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. Noor s.s. Ban.se 2711 Fredrikshald steenen 19 idem Ryvarden 3159 Drontheim erts Russ. s.s. (-en. Schuwalow 4995 Riga gemengd Deen. s.s. Frisia 4830 idem idem Eng. s.s. Ousel 3633 Manchester stukg. Van (>ent i 18 Eng. s.s. Kingsley 1791 Newport aardapp. idem Cleno 531 Exeter idem 19 idem Sea Serpent 2? 54 Londen stukg. idem Don 2658 Goole ledig Noor. s.s. Heidrnn 2763 Grangem idem idem Frigga 2738 New-Castle idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 3