Suiker- of Eiwitziekte. Tandarts MEIER I 00ET HET HAAR CR0EIEN Verkrijgbaar bij G. VERPOORTEN, Advertentien. voor de Wasch iMOFflCEY BRAND Nierzand, Niergruis, Nier- en Blaassteen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. -Niet Nieuwstraat 26, Ter Neuzen. ^elegd om opgeborgen te worden de juffrouw moest dan de politie maar halen. Een paar mannen, aan den overkant staande, werden ge- roepen en een hunner pakte bij vergissing den reiziger in den kraag, meenende, dat deze de dief was. De reiziger werd nu losgelaten en •het koroische geval wekte het lachen op. lnmiddels kwam een agent van politie den brutalen klant beduiden, de oude schoenen weer aan te doen, hetgeen gebeurde. De politie vond evenwel geen termen om den man „in te rekenen". (0. H. Ct.) - In Juli 1909 werd in een der gasthuizen te Amsterdam een ongehuwde vrouw verlost van een kind van het vrouwelijfe geslacht. Toen de viouw later uit het gasthuis was ontslagen werd zij met haar kind in de ouderlijke woning opgenomen. Later verliet de vrouw weer het ouderlijk huis en ging zij samenwonen met den vader van het kind, met wien zij in 1910 in het huwelijk trad. Het kind, dat door de moeder bij de grootouders was achtergelaten, werd gewettigd. Herhaaldelijk werd namens de ouders het meisje door de politie opgevraagd bij de grootouders, doch het kind werd niet afgegeven en ook thans is het nog niet in het ouderlijk huis. De grootvader moest Dinsdag voor de Amster- damsche rechtbank terecht staan, beschuldigd van het onttrekken van een minderjarige aan het wettig gestelde gezag. Hij was niet verschenen. Lit het getuigenverhoor bleek, dat de jonge moeder dagen lang langs de straat hadgezworven. De ambtenaar van het 0. M. achttehetmisdrijf, door den grootvader gepleegd, niet zoo erasing en strafschuldig als de wet dit beschouwt. Beklaagde, die het hem ten laste gelegde heeft bekend, heeft het feit gepleegd in het belang van het kind. Er werd 14 dagen gevan- genisstraf tegen hem geeischt. Paardentrouw De landbouwer Pomp, te Eeserveen, gemeente Boi ger, had onlangs een paard gekocht van iemand uit Muntendam. De vorige week slaagde het dier er in uit de weide te ontsnappen en legde in den nacht een weg van 10 uur gaans at om bij zijn vroegeren eigenaar te kunnen komen. Een verdwaalde In het politiebureau St. Pietershal te Amster dam is een 5jarig knaapje onder dak gebracht. dat zwervend was aangetroffen. De kleine be- weerde Yisser te heeten en uit Loenen te komen maai bij onderzoek bleek dat daar geen kind wordt vermist. Men zal trachten het kind voorloopig in het Stadsbestedeling'enhuis te doen opnemen. De 19jarige loodgietersjongen W. J. de G., uit de Van der Duinstraat te Rotterdam, werd Dinsdagavond, toen hij op zijn Sets over den Goudsehesingel aldaar reed, lastig gevallen door een 15tal jongens. De gesarde loodgietersjongen wien het njden onmogelijk werd, haalde een revolver te voorschijn en loste een schot op de jongens, met het gevolg, dat de l-4jarige meubelmakersjongen W. S., uit de Catbarina- straat aldaar, door den kogel in een dijbeen getroffen werd. Deze jongen is naar het zieken- lxuis gebracht. Hedenmorgen is de dader ge- arresteerd. (N. R. Ct.) - Maandag bracht mevr. v. E., uit Vught na een rekening te hebben betaald, een bezoek aan een mantelmagazijn in de Hinthamerstraat te s Hertogenbosch, om een mantel te passen. Zp legde een lederen handtaschje, waarin ruim zestig gulden waren geborgen, op de toonbank, terwpl zij bezig was met het kiezen van den mantel. Onderwijl werd de deur geopend en traden eemge bezoeksters den winkel binnen. Mevr. v. E. achtte 't voorzichtiger het taschje ter hand te nemenj doch wie beschrijft haar onsteltenis, toen zij het met meer op de toonbank vond. Het was met inhoud en al verdwenen. Onmiddellijk werd navraag gedaan onder de aanwezigen, dcch niemand zeide iets van het taschje te hebben gezien of gehoord. De eige naar van het mantelmagazijn wilde onmiddellijk de deur afsluiten en de politie verwittigen, ten einde een onderzoek in te stellen. Met het oog op de consternatie echter, die deze raaatregel zou teweeg brengen, wenschte mevr. v. E., die dacbt, dat een der bezoeksters het taschje misschien per vergissing had kunnen meenemen, niet dat hiertoe werd overgegaan, in de hoop, dat het alsnog zou worden terucr- gebracht. Tot Dinsdag echter, was er van bet taschje met inhoud nog niets terecht gekomen. (Hsgz.) 'Een arrestatie met hindernissen. Door den brigadier der marechaussee, Geelen, uit Gennep, en de rijks- en de gemeentepolitie uit Maiden, werd dezer dagen na een jacht van enkele uren over de Mookerheide, gearresteerd de woonwagenbewoner Scheffer, die als noo- twee maanden gevangenisstraf te goed hebbende^ in het politieblad gesignaleerd stond en bovendien wordt verdacht van diefstal van een rijwiel. Toen men hem wilde arresteeren, rukte hij zich los en verdween in de bossehen, zoodat men een politiehond te baat moest nemen, om hem weder op te 3poren. Later werd hij in de buurt van fieumen gegrepen. Witte kool als veevoeder Wegens te weinig opbrengst op de veiling, wordt in het Westland de witte kool thans druk gebruikt voor veevoeder. Het moet, nu de kool zoo goedkoopis, een goedkoop en goed voeder zijn. - Het schijnt, dat zich in Noordelijk Limburg en Oostelijk Noord-Brabant, den laatsten tijd eene goed georganiseerde dievenbende ophoudt, die op verschillende plaatsen met groote bruta- liteit optreed, zonder eenig spoor na te laten. Behalve de reeds door ons gemelde inbraken in het station te Venraai en de pastorie en kerk te Heijen, vernemen wij nog, dat de laatste nachten dieven een bezoek brachten bij den molenaar en winkelier F. Lelieveld, aan den Heumenschen molen bij Mook, waar zij door indrukken eener ruit binnenkwamen, en het huis doorzochten, doch behalve een horloge met ketting, niets van hunne gading vonden. Te Gennep zag men een paar mannen en een vrouw Zaterdagavond om de kerk sluipen, deze verdwenen echter toen zich een der omwonenden in de nabijheid .vertoonde. Ook werd daar een voor een cafe staand rijwiel gestolen. In het grensdorp Weeze, bij Well, werd in de pastorie ingebroken en het huis gedeeltelijk doorsnuffehL llier wordt niets vermist en schijnen de dieven gestoord te zijn. Te Kelpen-Grathem werd een, bij een aan den weg staand kruisbeeld geplaatst offerblok opengebroken en geledigd. Met dat al is de buit van de gezamenlijke diefstallen tot nu toe niet bijster groot. (Tel.) Te Winschoten Zuiderveen moest Dinsdag avond de tram passeeren, die te 10 uur te Winschoten aankomt. De klapbrug over het kanaal was opgehaald, omdat een schip moest passeeren. De schipper hoorde de tram en riep luidkeels maar werd door het geraas der tram niet gehoord. De machinist merkte op het allerlaatste oogenblik het gevaar en remde nog, maar kon door de gladheid der rails niet meer stoppen. De locomotief stortte in "de diepte, de koppelstang brak en het gevaarte raakte het roer van het passeerend schip, waarvan het roer brak. De machinist en de stoker kondeu nog tijdig van de locomotief springen. Per- sonenwagen en goederen wagen liepen langs den sterk hellenden weg terug. Geen persoonlijke ongelukken hadden plaats. De locomotief iigt beschadigd in het vaarwater. De klapbrug kan nog naar beneden, zoodat het verkeer geen storing ondervindt. Wanneer de nieren niet in orde zijn, kan het zich voordoen, dat het urinezuur, hetwelk dan niet uit het lichaam wordt verwijderd, zich afzet in de nieren of het nierbekken. Naar gelang van de grootte dezer afzettingen spreekt men van nierzand, gruis of steen. Zoo lang de nieren niet goed werken, vermeerdert de afzetting op de reeds gevormde stukjes voortdurend en kunnen deze zich tot een aan- zienlijke grootte ontwikkelen. Nierzand en gruis kunnen met de urine het lichaam ver- laten. Grootere stukjes blijven dikwijls in de blaas achter en vormen blaassteenen. Ook kunnen zij verstopping der urinewegen veroor- zaken en menigmaal wordt een operatie nood- zakelijk. Het is daarom van veel gewicht in te grijpen, zoodra gij verschijnselen van bovengenoemde ziekte opmerkt, als een gevoel van zwaarte en drukking in de lendenen, zoodat men te dezer hoogte behoefte aan steun heeft bij het loopen en .zitten. De urine laat een fijn zand achteb en de nachturine is dik en bevat- een rood be- zinksel. Het water komt soms druppelsgewijze, onophoudelijk heeft men aandrang en een brande- rige Pijn- ook pijn in den rug van boven naar beneden en gericht naar de blaasstreek. Begint nog heden met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale niergeneesmiddel, hetwelk aan de nieren haar oude kracht her- geeft en haar in staat stelt om de onzuiver- heden, welke uw lijden veroorzaken, af te voeren. Zij grijpen uw kwaal in haar wortels aan. Te Ter Neuzen verkrijgb. bij A. van Over- Leunis, Westkolkstraat. Toezending ge- schiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1,75 voor een, of 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels- merk. beeke- DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 26 October 1.46 2.1 Zondag 27 2.16 2.31 Maandag 28 2.47 3.3 Dinsdag 29 3.21 3.39 Woensdag 30 3.57 4.17 Donderdag 31 4.38 5.3 Vrpdag 1 November 5.31 6.2 Dr. G. DAMMAN, 76 Rue du Trone, Brussel (Belgie) kan U een algeheele, snelle genezincr verzekeren zonder latere aanvallen, zelfs in de meest verouderde en ernstige gevallen, door een geneesmiddel hetwelk geneeskrachtige planten- stoffen bevat, welke tot op heden onbekend waren. Vraagt Brochure S 33 over Suikerziekte of Brochure E 33 over Eiwitziekte, ditect bij den dokter te Brussel of bij 'de Export O'e Nederland N. Z. Voorburgwal 232 Amsterdam. vestigt hierbij de aandacht op het tweede Tandheelkundig Cabinet, dat door hem is ingericht, in het bijzonder geschikt om alle kunstwerken te werrichten. liagattenstraat 345, GENT. f/T Uw messen en vorken, potten en pannen zullen na met behandeld te zijn, even hard glimmen als een Spiegel. iWm Als het antwoord luidt; „Soep vooraf'Vdan ziet men vroolijke gezichten. Waarom zou men zijn huisgenooten dit genoegen niet vaker bereiden, nu men toch voor weinig geld, en in korten tijd, een smakelijke en voedzame soep kan* bereiden uit Maggi's Soepen in tabletten. Prijs per tablet voor 2 flinke borden 5 c't. Heeft v U die dames gezien HET GELSEFKOOSDE HAAR3VHDDEL. TRADE MARX. MONKEY BRAND (APEN- ZEEP) Wat eteo wjj vandaag Zy hebben beiden gedurende verseheidene jar en Koko gebruikt. K0K.°,lsfen 7e.lnigefd' versterkend haarmiddel; doet het haar weelderlg groeien. maakt het zacht, geeft hot den glans en frlschheid der jeugd, voorkomt het nltvallen van het haar, het is het zuiverste van alle haarmiddelen en geheel onschadtlyk" HELDER ALS KRISTAL. BEVAT GEEN VEEF. OLIE OF VFT HEERLIJK VERFRISSCHEND EN VERSTERKEND VOOR DEN SCu'eIJEL. KOKO is in gebruilc bij de Europeesche Hoyen en is het eenigste Haarmiddel dat met eeteekencle attesten ran Konlnklljke personen rereerd is. Te verkrijgen bij alle Apothekers. Droglsten. Prijs fl.0.75, fl 1.60 en fl.3.00 per flneoa. WAAR3CHUWINQ. Wij vestigen Uw bijzondere aandracht op het feit, dat de BCHTE Koko voor het Haar" dat werkelijk goede resultateo veeft, verpakt is met Hollandsche gebruiksaanwtjzing waarop de naam van onzen^Alleen vertegenwoordiger voor Holland voorkomt. Wij kunnen reen andere garandoeren, Alleen Vertegenwoordigers Voor N. en Z. Holland, Utrecht, Zeoland, N. Brabant en Limburg. HENRI SANDERS,Apotheker, Rokin 8,Amsterdam Voor Friesland, Groningen, Drenthe, Overysel en Geldierland. Fir ma B. ME1NDERSMA, Sneek.1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 2