Laatste Berichten. Advertentien. Zondag1 3 November. vrepakt, in bewaring gegeven op den zolder van een perceel in de Hofpoort (Nieuwe Gracht) te Ltrecht welk perceel het eigendom is van de Duitsche Orde Ralije van Utrecht. Deze stukken, bestaande uit porcelein, damast, zilver en schilderijen, vertegenwoordigden een zeer aanzienlijke waarde. Toen nu Zaterdag bedoelde dame zich vervoegde in de Hofpoort, om haar bezittingen eens na te kijken, kwam men tot de ontdekking, dat aile kisten van hun inhoud waren beroofd. Het porcelein was weg, het damast was weg, al het zilver verdwenen, terwijl van de schilderijen de meesten brutaal weg uit hun lijsten waren gesneden. Onmiddellijk werd de politie van dezen omvangrijken diefstal kennis gegeven ook de justitie werd gewaarschuwd. Op den zolder van het huis, dat onder be- waking stond van een concierge, was geen spoor van braak te ontdekken. De kisten, waarin de kostbare voorwerpen geborgen waren, stonden, zooals het behoorde, netjes boven elkandei-. De inhoud alleen wasverdwenen. Een zeer groot schilderij hebben de daders achtergelaten, vermoedelijk omdat het te groot was, om het te transporteeren. Een pendant van dit schilderstuk hangt in het Rijksmuseum. Onder de gestolen schilderijen bevindt zich ook een Maris van zeer groote waarde. De dieven hebben de doeken uit hun omlijstingen genomen en de lijsten laten liggen. Wanneer de diefstal is gepleegd, is onbekend. De kisten hebben jarenlang op den zolder gestaan, zonder dat er iemand naar omkeek. De concierge beweert van niets te weten. Nader wordt gemeld In verband met dezen belangrijken dietstal vernam het U. D., dat de huisbewaarder van -dit pand, die Zondag door de politie in voor- loopige hechtenis werd gesteld, nadat hem het eerste verhoor was afgenomen, Dinsdagochtend voor den commissaris heeft bekend, den diefstal zelf gepleegd te hebben. Twee rechercheurs mochten er Maandagmid- dag reeds in slagen een groot deel van de ge stolen voorwerpen op te sporen en in beslag te nemenook op eenige der vermiste schil derijen wist de recherche de hand te leggen. Al deze waarden werden door de benadeelde dame als haar eigendom herkend. Toen men den verdachte de opge3poorde voorwerpen toonde, kwam hij tot bekentenis. Men schrijft aan de #Tel." Een rijke landbouwer uit Finsterwolde (Gr.) verstaat de kunst, om aan het betalen van gemeentelijken hoofdelijken omslag te ontkomen. Hij reist van oord tot oord en zorgt, dat hij nergens langer woont dan hem veroorlootd is zonder in de termen te vallen van te worden aangeslagen in den hoofdelijken omslag. Zoo hadden de volgende plaatsen o.a. reeds de eer hem binnen hun muren te herbergen Den Haag, Middelburg, Zeist, Groningen, Lo- chem, Nijmegen, Apeldoorn en Velp, terwijl hij ook al eens genoot van het natuurschoon-over de Duitsche grenzen." Of hem dat voortdurend verhuizen voordee- liger zal uitkomen Maandagavond is de 23jarige A. v. Helvoort te Oss aan de wond, hem door den lGjarigen A. de V. toegebracht, overleden. De dader, die aanvankelijk alles ontkende, is hedenmorgen tot bekentenis gebracht. De steek was met een roestig dolkmes toegebracht en tot in de long doorgedrongen. In de Heerestraat te Groningen is gisteren de oud-Indische ambtenaar de heer Th. v. 0. door de tram letterlijk middendoor gereden. Een 70jarig man, L. D., wonende tusschen Elst en Nijmegen, wdde ook nog eens wat- van de Nijmeegsche kermis genieten; op dollen Maandag had hij flink feest gevierd en hoe zich alles had toegedragen wist hij niet precies, doch toen hij den volgenden morgen door de Nij meegsche politie werd gevonden, waren pet, jas en portemonnaie verdwenen en voelde hij veel pijn, daar hij van de kade schijnt te zijn gevallen en daar is blijven liggen. Dr. Banning te Nijmegen constateerde nog al ernstige kwets- uren aan het hoofd en in de zijde. Eerst Dinsdagsavond kwam hij weer thuis. 't Is te hopen dat dit Dollemaandag vieren voor hem niet nog ernstiger gevolgen zal na zich sleepen. (N. A. Ct In het begin van de afgeloopen week werd een 80jarige man te Sft. Jacobi-Parochie door een motor-fietsrijder van Stiens aangereden, met het gevolg, dat hij achterover viel en zoo ongelukkig met het hoofd op de straatsteenen terecht kwam, dat hij een herschenschudding kreeg. Na enkele dagen bewusteloos te hebben gelegen, is de oude man Vrijdagnamiddag over leden. De justitie bemoeit zich met de zaak het lijk wordt gerechtelijk geschouwd. De lljarige G. G. is Maandagnamiddag onder de Westlandsche stoomtram geraakt en onmiddellijk gedood. De burgemeester van Westerbork heeft aan alle cafehouders in die gemeente verboden, meisjes beneden 21 jaar in hun lokalen toe te laten. In het begin der vorige week had de landbouwer D. R., aan den ZuiderwegteBeemster, een dreigbief ontvangen, waarin hem werd ge- last, de som van f 1000 in een goed gesloten doch niet al te groote bus of koker op een bepaalde plaats neer te leggen, waarvoor den bedreigde tot uiterlijk Zondag tijd werd gegeven. Tevens werd hij gewaarschuwd, dit niet aan de politie mede te deelen, daar het auders slecht met hem zou afloopen. De heer R. deed dit echter wel en de politie hield een wakend oog. In den nacht van Zaterdag op Zondag, ongeveer twee uur, kwam de briefschrijver werkelijk opda- gen. Het bleek een jongmensch te zijn, sedert eenigen tijd dienstbaar in de Beemster en af- komstig uit Middellie. Voor den burgemeester gebracht, bekende hij. (Hbl.) De 26jarige ongehuwde zetkastelein van het koffiehuis //Huis Tevraag" aan den Sloter- straatweg te Sloten, bij Amsterdam, stond op goeden voet met een meisje, dat hem herhaal- delijk bezocht. Tenslotte begon het hem te vervelen en gat hij haar te kennen, dat het maar uit moest zijn. Het meisje wilde er niets van weten eu ook gistermorgen bleef ze er bij, dat zij zich niet liet wegsturen. Woedend geworden over die weigering loste de zetkastelein Maandagochtend een revolver- schot op 't meisje, dat schreiende en hulproepen- de op de viucht ging. Eerst onderweg bemerkte ze, licht in de zijde te zijn gewond. Door voorbijgangers werd zij naar het Wilhelmiaa- gasthuis vervoerd, waar ze is opgenomen. Haar toestand baart geen zorg. De dader van den moordaanslag, in de waan verkeerende dat hij haar doodelijk had gewond, schoot zich na de viucht van het meisje een kogel door het hoofd. De politie van Sloten nam het lijk in beslag. Zwart en blank. De bekende neger-bokser Jack Johnson is Vrijdag te Chicago in hechtenis genomen op beschuldiging van zekere mevr. Cameron te Minneapolis, dat hij haar minderjarige dochter zou hebben ontvoerd. Johnson's vrouw pleegde onlangs zelfmoord. Zij kon het leed niet lan ger dragen, dat haar huwelijk zij was een blanke met den neger haar berokkende. Zoowel in de kringen der negers als in die der blanken wekte dit huwelijk groote ergernis, men liet dit blijkbaar de arme vrouw duchtig gevoelen. Intusschen echter schrikte dit lot de negentien- jarige dochter van mevr. Cameron niet at. Zij is doodelijk verliefd op den zwarten bokser, is dezen gevolgd en weigert nu naar het ouder- lijk tehuis terug te keeren. Zij werkt thans als caissiere in het koffiehuis van Johnson te Chicago. Haar moeder is naar Chicago gegaan en smeekte haar dochter met haar terug te gaan. Maar tevergeefs, en toen ook Johnson weigerde zijn invloed te gebruiken om miss Cameron te doen terugkeeren, liep moeder Cameron naar de politie, die den bokser en de jonge dame arresteerde. Johnson verklaarde met miss Cameron slechts een zuiver zakelijke betrekking te hebben zij is in zijn dienst, anders niet. Maar de politie achtte het niettemin gewenscht het minderjarige meisje in verzekerde bewaring te houdeu. Johnson zelf werd echter tegen borgstelling weer op- vrije voeten gesteld. Het volk kiest natuurlijk partij tegen den neger en Zaterdag dreigde een geweldige menigte hem te lynchen. Johnson, die in zijn auto was gezeten, slaagde er in zich voor de woedende menigte te redden door de viucht te nemen in het gebouw' van de National Bank en dit door een achterdeur te verlaten. Talrijke petities worden aan den burgemeester gericht, om Johnson's koffiehuis te doen sluiten. En de vrouwenvereenigingen te Chicago doen al haar best om den man uit Chicago te ver- drijven. Een jonge Engelschman was door Lon- densche zaakwaarnemers, die daartoe opdracht van de Engelsehe regeering hadden, naar Alexan dria gestuurd, om er de boeken te halen van de gesprongen Banque d'Egypte, noodig voor de gerechtelijke afwikkeling van de zaken der bank te Londen. De jeugdige Engelschman, Clifford gebeeten, kwam Zaterdagochtend met de boeken en rekeningen van de bank aan het Lyonsche station te Parijs aan. Hij wilde on middellijk doorreizen naar Calais, om vandaar naar Londen over te steken. Toen hij in een rijtuig, met zijn koffers bovenop, door de straten van Parijs reed, van het Lyonsche naar het Noorder-station, liet hij zijn koetsier voor een kapperswinkel stilhouden, om er zich even te laten scheren. Zijn bagage, waarin de pape- rassen betrettende de bank, liet hij op het rijtuig staan. Toen Clifford bij zijn barbier klaar was en verder wilde rijden, bleek zijn rijtuig met de koffers verdwenen. De politie stelde een onderzoek in en vond weldra den koetsier, die den jongen Engelschman tot voor den kappers winkel gereden had, aan het Noorderstation. De man, blijkbaar te goeder trouw, was in den waan, dat hij niemand anders dan Clifford naar dat station gereden had. Hij blijkt echter de dupe van een sluwen dief geworden tezijn, die, doende alsof hij uit den barbierswiukel kwam en Clifford was, zich in diens rijtuig en met diens bagage naar het station heeft laten brengen. De politie denkt, dat deze boef den jongen Clifford van Alexandria af gevolgd heeft om, zoodra hij gelegenheid kreeg, zijn diefstal te plegen. Er zijn stille agenten naar Londen gestuurd, in de hoop hem te vinden, maar men twijfelt of dat lukken zal, omdat reeds Zondag door een vrouw in de Lafitte- straat, een straat, waar veel bankzaken zijn, een zak gevonden is met papieren, die op de Banque d'Egypte betrekking hebben. Van de rest van de bagage van Clifford is echter nog geen spoor ontdekt. Tegen de bandieten. Zooals bekend is, beijvert de Parijsche politie zich in het bezit te komen van verdedigings- en aanvalswapenen om eventueele Davolgers van Bonnot en consorten zonder verlies van menschen- levens levend te kunnen vangen. De noodige schilden zijn daartoe reeds be- proefd en aangeschaft. Ook zijn proefnemingen gedaan met bommen, gevuld met stoffen, die bij ontploffing bedwelmende gassen verspreiden, zoodat de aangevallenen hierdoor tijdelijk buiten gevecht worden gesteld en kunnen worden ge- vangen genomen. Men was echter nog niet gewapend voor het geval, dat de bandieten zich verschanst hadden in een woning, zoodat zij een beleg konden doorstaan. Zaterdag is nu een proef genomen met een klein soort kanon, uitgevonden door den ingenieur Mathiot. Uit dit vuurwapen, dat ongeveer 10 K.G. weegt, kunnen stinkbommen geschoten worden het kanon heeft een draagkracht van ruim tweehonderd Meter. Een afgeschoten projectiel dringt door de luiken van een raam en dergelijke lichte bedekkingen en verspreidt bij ontploffing in het vertrek daarachter gassen, waardoor eventueel daarin vertoevende personen onmiddellijk bedwelmd worden. Het kanon, voorzien van een pantser, loopt op vier wielen en kan door een persoon worden voortbewogen en afgevuurd. De proeven moeten zeer goed geslaagd zijn. Yolgens het //Journal" heeft zich te Blin- court in het Oise-departement het volgende geval voorgedaan. Een bruidspaar, dat wilde buwen, had een getuige daartoe meegebracht, die met den burgemeester in onmin leefde wegens een erfenisquaestie (de burgemeester zou 30,000 frs. sinds jaren onder zich houden, terwijl de persoon, die nu als getuige optradt, recht heeft op dit geld). Reeds werd een aanvang gemaakt met de formaliteiten, toen de burgemeester verklaarde te weigeren het huwelijk te/voltrekken, daar de militaire papieren van den bruidegom niet in orde waren. De tamilie was woedend, dat de burgemees ter niet eer hierop gewezen had, doch moest toegeven dat deze in zijn recht was. Een paar dagen later kwam het bruidspaar terug. Weer weigerde de burgemeester, zeg- gende, dat hij met den getuige Boulier niets te maken wilde hebben. Het bruidspaar wilde geen anderen getuige hebben. Toen de trouwlustigen een week later voor de derde maal terugkwamen, vonden zij het stadhuis gesloten. Nu hadden zij genoeg van de grap en dien- deu een klacht in bij de justitie. 's Graveuhage, 23 Oct. De Staatscourant van hedenavond bevat de volgende mededeeling Eene lichte ongesteldheid van Hare Majesteit de Eor.ingin, gedurende eenige dagen, heeft aanleiding gegeven tot verijdeling der hoop welke gedurende korten tijd werd gekoesterd. De toestand van hare Majesteit geett reden tot tevredenheid. Prof. KOUWER. Dr. ROESINGH. 's Gvavenliatre, 23 Oct. TweedeKamer. In- validiteits- en ouderdoms-verzekering. De heer Yliegen bepleitte staatspensionneering. De heer Tydemau keurde de spoedbehandeling dezer gewichtige wet af, vooral aangezien dit geschiedt in het gezicht der stembus. Hij be- streed principieel het legeerings dwangstelsel. Spreker vqrdedigde .voorts het stelsel van vrjjwillige ouderdomsvoorziening met staatssteun. Naast dit vrijwillige stelsel moet staan als noodvoorziening een staatsuitkeering aan de meest behoeftigen. De kosten welke dit gecombineerde stelsel medebrengt wilde spreker voor een derde doen opbrengen door de gemeenten en werkgevers en voor 't overige halen uit gewone staatsin- komsten, dus niet uit tariefsherziening. Bij de heden voortgezette behandeling der zaak tegen den voorzitter der bootwerkersver- eeniging te Ter Neuzen J. P. V., beklaagd van be- dreiging, persisteerde de advocaat-generaal bij het gerechtshof te 'a Gravenhage bij den eisch op 18 September j. 1. genomen, waarbij hij veroordeeling van beklaagde vorderde tot 6 maanaen gevangenisstraf. De verdediger, Mr. Mendels, concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak heden over 8 dagen. INGEZONDEN STUKKEN. Suikerbieten-vervoer en Drankwerbruek. Het vervoeren en lossen der suikerbieten is weder begonnen en daarmede een gelegenheid geopend, waarbij bovenmatig veel sterken drank en bier wordt gedronken. Gewoonte is, dat aan een ieder, die bij ver voeren, lossen en laden behulpzaam is, of op het terrein of in de dichtbij zijnde herberg drank geschonken wordt. Aan mannen en kinderen, jongens van 14 jaar zelfs en ouder. Ook echter aan meisjes en vrouwen, die eveneens gebruikt worden bij den arbeid, zooals men op vele stationslosplaatsen kan zien. Dat al deze menschen en kinderen 's avonds na het veelvuldig gebruik nog nuchter zijn, zal niemand willen gelooven. En dat op de stationsterreinen dan hee.l gemakkelijk ongelukken kunnen gebeuren, zal men licht kunnen begrijpen. Eveneens, dat de zedelijkheid onder die om- standigheden groot gevaar loopt. 't Treurigst is, dat landbouwers, schippers, fabrikanten buigend voor de macht der gewoonte maar door blijven gaan met te schenken en aldus velen een verleiding bezorgen, waarin men bezwijkt. Hoe weinigen hebben den moed om neen te zeggen wanneer alles om hen henen drinkt, vader en moeder incluis. Laat men de put niet gaan dempen, wanneer het kalf verdronken is. Er zijn reeds genoeg kafveren en koeien verdronken. 't Zij genoeg Men dempe de put en berge het jenever- en biervat op en hebbe medelijden met, neen eerbied voor 'tZeeuwsche volk! Het Prov. Comite der Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. in Zeeland, Ds. J. DE VfSSER, Yoorzitter. C. GILL1SSEN, Secretaris. P.S. Andere bladen worden verzocht dit stuk over te nemen. P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd een rijwiel en een huis- sleutel. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Groote Sehouwburg te Gent. Zondag 27 October a. s., te 21/4, ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van „Le petit Due", comische opera in 3 bedrijven, van Henri Meilhac en Ludvic Halevy. Muziek onder leiding van M. de Preter. Regi- seur M. Degrange. ZEETIJD1NGEN. Van 21 tot en met 22 Oct. Van 21 tot en met 22 Oct. werden door de Oostsluizen alhier 56 binnenvaartuigen op- en 99 afgescbutdoor de Westsl. 10 op- en 9 afgeschut. Positie der Stoomschepen. De Heer en Mevrouw BLOEM- FOLKDe Feijter. betuigen hun hartelijken dank, voor de belangstelling bij de geboorte van hun zoon ondervonden. Maassluis, 18 October 1912. Begin 5 nur. Gewone condities. Inleg 15 cent. 2 extra prijzen. Ten Neuzen. A. RSSANDflG. NA AM. VLAG MS Van en naar. Lading. 22 Eng. 3msch. Eng. s.s. Eng. s.s. iNoor. s.s. Eng. s.s. Belg. s.s. idem Voor Ter A'enzen Jane Williamson F57 Vlissingen Trentwood 2237 New—Castle Von Ter Weazen: Heriot 330G Antwerpen Erigga I 2738 .Hull Voor Cent l Hornby Castle Gerard Marcell Zweeds s.s. Russland Eng s.s. Moor3ide 10505 4O0 620 2982 879 Galveston Ostende idem Geffle Goole Van (Sent i Eng. s.s. idem idem idem idem Hornby Castle Risedale Kingslynn Sea Serpent I rwell 10505 1107 1574 2554 3091 Antwerpen Londen Cardiff Londen Goole ledig kolen rest, lad ledig gemengd ledig idem hont kolen rest, lad scorries aardapp. stukg. idem s.s. HARALD in lossing te Londen. s.s. JENNY vertrok 22 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lading teSt. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. ELISABETH vertrok 19 dezer van Sunderland naar St. Petersburg, s.s. HELENA vertrekt heden van Londen naar Barry, s.s. MAGDALEN A vertrok 16 dezer van Barry naar Kroonstad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 3