Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Adverteritien. Laatste Berichten. DANKBETUIGING. Timmermans, werd met schuur en stal een prooi van de vlammen. Een aangrenzend huis werd ook door het vuur aangetast. Voor het bluseh- werk moest men water uit mestputten gebruiken. Schrikkel/ijk ongeluk. Daar waar de straatweg AmsterdamHaarlem bij bet voormalig Raadhuis te Haarlemm'erliede nog smaller is dan bet overig deel, waar wie- lerpad en grasstrook ontbreken, had Zondag- voormiddag een ongeluk plaats. De ongeveer BOjarige T. Balk, dienstbode te Haarlem, begaf zich met haar jongere zuster per Sets naar Amsterdam, toen zij aldaar, doordat de twee riiwielen met elkaar in aanraking kwamen, zij— waarts viel op het onmiddellijk aangrenzende dramspoor. Op hetzelfde oogenblik werd zij overreden door een van diezelfde richting ko- menden tramwagen, die door het snel remmen van den wagenvoerder met de voorassen uit het spoor raakte en op een 20 meter afstands bleef staan. Het was niet mogelijk het deerlijk ver- minkte lichaam, waarvan enkele lichaamsdeelen waren afgereden, onder den wagen vandaan te halen, wat eerst gelukte, toen later de wagen werd opgevijzeld. Het vormlooze lichaam, ont- zettend verminkt, werd in een lijkkist gelegd, die op de nabijliggende algemeene begraafplaats in reserve aanwezig was, en daarheen gebrach't. De toestand der zuster laat zich denken. De ouders, elders woonachtig, werden omzichtig telegraphisch ontboden. De dienst van de Electrische Spoor ging de eerstvolgende twee uren zeer ongeregeld, aangezien door den ont- spoorden wagen tusschen Haarlem en Halfweg maar een spoor kon worden bereden. Dit is nu reeds het derde ongeluk op diezelfde plaats binnen veertien dagen. Spoedige ver- betering van den straatweg is dringend nood- zakelijk. Wilde zraijficn in Qeideplaiad. In de Puttensche Ct. leest men in een corres- poudentie uit Ermelo, dat men op den weg tusschen Elspeet en Apeldoorn hoe langer hoe meer overlast van wilde zwijnen krijgt. De scbrijver*vertelt daarover verschillende staaltjes, doch wat hij Maandag heeft wedervaren, was het toppunt. Men leze Het begon dadelijk op den grintweg naar Elspeet van den Apeldoornschen straatweg af. Een kudde van 8 groote wilde varkens ver- sperde ons den weg, ongerekend eenige verder in het bosch Afstappen en loopen was eisch. Ze keken eens op van hun maaltijd en gingen in gestrekten draf een lOtal meters op zij. Aan 't begin van bet //Wiesselsche bosch" •een kudde van 13 wilde dieren Die bleken niet van zins te wjjken. A1 doen die //beestjes" van zoowat een meter hoogte, niets naar men verzekert men loopt toch niet graag voor hun snoet Er zat niets anders op dan te wachten tot tjjd en wijle 't den wilden zwijnen beliefde op te marcheeren Met een minuut of vijf was dat pleit ge- wonnen. De grootste hindernis kwam echter nog Waar de wegen naar Apeldoorn en Wiessel zich scheiden was de weg bezet door, goed ge- teld, 29 kleine en groote varkeDs. Weg en bosch whren zoo 't scheen bezaaid met voedsel en de beestjes hadden hier in 't geheel geen. haast den weg vrij te maken. Wij hebben daar ongeveer een uur moeten wachten. Enkele pogingen om er door te breken, leden schipbreuk door de groote bOzorgdheid der luid knorrende moeders voor hun klein kroost. Een tam varken kan al kwaad zijn, als je het jong te dicbt nadertmoeten we die bezorgd- heid den wilden zwijnen dan kwalijk nemen En juist dat jonge goedje krioelde, zorgvuldig bewaakt door ,/moeder", voor ons. Wij hebben een en ander omstandig meenen te moeten meedeelen en willen er nog bijvoegen, dat ons verder bij het daarna gehouden ondw- zoek te Elspeet ter oore kwam, dat een onder- wijzeres van een der scholen, te Apeldoorn woonachtig, dienzelfden morgen was terugo-e- keerd om hulp te halen, dat men ook in dat dorp den weg naar Apeldoorn, vooral bij avond, onveilig noemde. Niet alien zijn zoo gelukkig om zich per auto voort te kunneu bewegen en de wilde zwijnen op die manier het leven te kunneu benemen en zoo een doortocht te banen. Zoo vernamen wij, dat de heer 's Jacob, van Staveren, oud- burgemeester van Rotterdam dezer dagen een beestje onder zijn auto heeft gekregen. Het voertuig kon niet voor- of achteruit. De hern 's Jacob nam het varken mee naar Staveren, vanwaar het naar Het Loo vervoerd werd. Onder Elspeet werd ook dezer dagen een wild zwijn geschoten. z/De beesten doen geen kwaad", zoo verze- kerde ons een opperjagermeester. En wij gelooven den man op zijn woord, maar wij zouden er ■het woordje //nu" bij willen plaatsen Er is voedsel genoeg nog in't bosch. Maar als de winter invalt en de leeftocht schaarsch wordt? Nu was er reeds een wild varken te ElspeetZaterdag was er een buiteu de om- rastering. Waar moet dat naar toe, zoo vragen wij ons afeen wild zwijn kan den boeren honderden guldens schade berokkenen. Als men nu weet, dat de wijfjes driemaal per jaar jongen werpen en wel 10 a 12, dan zal men ons toestemmen dat er wel eenige reden voor bezorgdheid is. Kwaad geweten. De uitgever van een krant had een partij suiker gekocht, die met fijn wit zand vervalscht was. In het eerstvol gende blad drukte hij het volgende z/lk heb van een winkelier hier ter plaatse een hoeveelheid suiker gekocht, waarbij min- stens een half pond wit zand was. A is deze me niet binnen 2 dagen 7 pond goede suiker stuurt, zal ik z'n naam publiceeren". Den volgenden dag kreeg hij van 5 winkeliers 7 pond beste suiker toegezonden. Een stout sink van Londensche auto-bandieten. Maandagmiddag werd te Londen een gewel- dige opschudding verwekt door het bericht van drie auto-bandieten, die op buitengewoon stout- moedige wijze, op bijna dezelfde wijze als de beruchte boeven te Parijs in de Rue Ordener, hun slag hebben geslagen. Drie goedgekleede heeren traden een juwe- lierswinkel aan den Edgware Road bij Hyle-Park binnen en vroegen om diamanten ringen te mogen zien. De juwelier toonde hun een ring van 45 pond sterling. De mannen vonden het sieraad wel wat duur en behielden den ring, terwijl de juwelier een andere uitzocht. Toen deze nu den eerst ge- toonden ring terug vroeg, haalden de bandieten een revolver te voorschijn en legden op het hoofd van den juwelier aan, onder de bedreiging hem te zullen neerschieten als hij niet bleef waar hij was. De revolver steeds op het hoofd van den beroofden winkelier richtend, gingen de drie bandieten den winkel uit, en zetten het daarop dadelijk op een loopen. De juwelier liep hen onder het geroep z/Houdt den diefop straat na, maar de drie roovers waren te vlug. Zij snelden naar een op eenigen afstand wachtende taxi-auto en sprongen er in. Terwijl twee bandieten in den wagen de toegesnelde menigte met hun revolvers in bedwang hielden, deed de derde hetzelfde op den bok, naast den chauffeur zittend. Zoo schoot de auto ougehinderd dwars door de menigte, die niet naderbij durfde komen en was met de drie bandieten weldra uit het oog verdwenen. De politie kent het nummer van de taxi en heeft een hoed van een van het drietal. Het proces Becker. Het proces tegen den inspecteur van politie Becker blijft de belangstelling van het Ameri- kaansche publiek in hooge mate trekken. Het is dan ook een merkwaardig proces waarin de voornaamste bandieten van New-York als ge tuigen optreden. Gemakkelijk is het werk van de justitie niet, want de getuigen, die niet tot de misdadigerswereld behooren, zijn ten zeerste bevreesd om iets te vertellen, zijn duchten de wraak van de misdadigers. Dat bleek o. a. bij het verhoor van den chauffeur Ryan, die de moordenaars van Rosenthal zou hebben ver voerd maar nu voor de rechtbank aarzelde om verklaringen af te leggen, en weer terugkrab- belde toen hij daar de bandieten, die reeds in verband met den moord zijn gearresteerd, in de bank der beschuldigden zag zitten. Intusschen echter is men er in geslaagd, den naar Engeland uitgeweken getuige Coupe, die de misdaad zou hebben zien plegen, weder over te halen naar Amerika terug te keeren. Vblgens een Renter-telegram zou de staat New-York alle onkosten van Coupe betalen en zou tevens te zijnen behoeve een levensverzekering worden gesloten van 10,000 dollars. Coupe echter zelf verklaarde, dat dit onjuist is. Alleen heeft hij van de Amerikaansche en Engelsche autoriteiten de verzekering ontvangen, dat voor zijn per- soonlijke veiligheid de meest mogelijke zorg zal worden gedragen. Onder de reeds gehoorde getuigen bevond zich Vrijdag een Rus, die verklaarde dat hij Becker tot Jack Rose, den bandiet die voor Becker als tusschenpersoon diende bij de afper- singen der speelhuishouders, hoorde zeggen z/Als die Rosenthal niet uit den weg wordt geruimd, zal ik dat zelf doen." Zaterdag is nu deze Jack Rose zelf als getuige gehoord. Rose gaf uitvoerig verslag van zijn Setrekkingen tot Becker en van de verhouding tusschen Becker en Rosenthal. Ook hij beweerde, dat Becker hem gezegd had, dat hij den dood van Rosenthal verlangde. Hij had zich toen verstaan met Zelig, den dezer dagen vermoorden bandiet, en deze had de mannen aaugewezen die den moord moesten verrichten. Een eerste poging om Rosenthal uit den weg te ruimen mislukte, omdat er een particuliere detectieve in de buurt was. Becker was zeer boos geworden toen hij van deze mislukking hoorde en had uitgeroepen //je schiet Rosenthal neer, ook al stond er een politieagent bij. Het moet nu uit zijn." En op den avond van den moord had Becker hem nogmaals telefonisch opgedragen zorg te dragen, dat Rosenthal zou worden gedood. Toen had de bende dan ook besloten aan Becker's verlangen te voldoen, vooral ook omdat de inspecteur had gedreigd anders wraak te zullen nemen op de leden der bende zelf, die natuurlijk genoeg op hun kerf- btok hadden om aan de politie aanleiding te geven hen gevangen te nemen. Om de bescherming der politie dus niet te missen, had men aan Becker's bevelen gehoor- zaamd. Rose vertelde nog verder, dat Becker na de misdaad het lijk van Rosenthal was komen zien. En hij zou toen hebben uitgeroepen z/Ik ben blij dat het gebeurd is. Als ik niet bang was voor den districts-attorney Whitman, zou ik Rosenthal's tong uitrukken als een waar- schuwing voor andere verklikkers". Becker was zeer onder den indruk, toen Rose zijn ge- tuigenis aflegde. Maar ,een voordeel is bet zeker voor hem, dat het juist de ergste scha- vuiten zijn, die als getuigen tegen hem optreden. jDrinken bij het eten. In ieder gezin, waar jonge kinderen zijn, en ook, waar die kleine gasten niet voorkomen, doet zich de zeer gewichtige, huishoudelijke vraag voormag er tijdens den maaltijd ge- dronken worden of moet de drank na afloop daarvan genuttigd worden Men wendt zich tot de medische macht, maar o wee, deze, naar dat meer tusschen geleerden het geval is, blijkt niet eenstemmig. Dokter A. keurt het goed, dokter B. verwerpt het beginsel van het drinken bij den maaltijd. 't Is een onopgelost vraagstuk, dat al heel wat oneenigheid in de huisgezinnen gezaaid heeft. Een kind, dat gedwongen wordt vnetjes zijn bora leeg te eten", ziet geen kans of verbeeldt zich geen kans te zien dit klaar te spelen zonder het verzwelgen van liefst groote hoeveelheden water. Een Fransch medicus Paul Fabre heeft zich over de kwestie uitgelaten. We worden echter weinig wijzer door zijn lessen. Zeer voorzich- tig drukt hij zich uit: //het schijnt niet vol- strekt onmisbaar, dikwijis ert veel te drinken, zelfs aan den maaltijd". Het drinken gelooft hij bij die gelegenheid meer eefi gewoonte dan een noodzakelijkheid. Immers, de soepen. sauzen en vruchten kun- nen het organisme een voldoende hoeveelheid vloeistof toevoeren om het kauw-proces, het slik-- ken en de spijsvertering te bevorderen. In dagen van hitte en wanneer van de spieren sterke inspanning wordt gevraagd, rechtvaardigen de buitensporige eischen, aan de longen gesteld, evenals het overvloedig transpireeren slechts het gebruik van drank. Het dieet tegen zwaar- lijvigheid, waarbij men zich van drinken onthoudt en het gemak, svaarmee dikke menschen bijna in het geheel niet drinken tijdens de maaltyden, versterken volgens het door dokter Fabre aan de Fransche Academie van Weteu- schappen uitgebrachte verslag, de stelling, dat wij te veel drinken, veel meer althans dan onze licbamelijke behoefcen eischen. Het aantal gevallen van //adipsie" (twee Grieksche woorden, die beteekenen //gebrek aan dorst") en /,aligodipsie", termen, die dokter Fabre voorstelt te vervangen door //oligopotsme" en //oligopotes" (//die weinig drinken"), welke ten slotte op hetzelfde neerkomen, beginnen een aanzienlijk getal uit te maken, sedert de alge meene aandacht op deze zaak is gevestigd. Met dit over te brejagen hebben we echter volstrekt niet de bedoeling, onze lezers en leze- ressen aan te raden, deze beginselen in toepas- sing te brengen. Inderdaad schijnt het niet onmogelijk, dat uit de aanbevolen gewoonte meer of minder ernstige ongemakken ontstaan, waarop reeds meermalen de aandacht is geves tigd, sinds het zgn. //droge dieet" aan de orde van den dag is. Het complot. Naar uit Parijs wordt gemeld, heeft zich daar voor eenige dagen de volgende historie afge- speeld z/Mijnheer de commissaris van politie, ik heb de republiek uit een groot gevaar gered." Met die woorden snelde een oude vrouw, die er uitzag als een oude koopvrouw in groenten, .jet politie-bureau binnen van het 13de arron- dissement. Een reusachtige sleutel hield zij in aaar hand. vIk heb een complot ontdekt en de samenzweerders zijn alien opgesloten, ik leb de regeering gered en verlang een tabak- depot." Toen de commissaris van zijn verrassing be- romen was, vroeg hij z/Maar waar zijn dan uw samenzweerders?" z/Ja, dat weet ik niet meer precies, ik geloof in Maras //Die gevangenis bestaat toch niet meer", wierp de commissaris tegen. z/Ja. Ja dan weet ik't nietMaar dat hindert niet. Ik weet zeker, dat ik ze op gesloten heb. Hier is de sleutel. In ieder geval wil ik een tabakdepot." De commissaris twijfelde er niet aan, of hij lad met een kraukzinnige te doen. Hij nam den sleutel aan beloofde het depot en liet de vrouw in verzekerde bewaring brengen. Een iwartier daarna zag hij een zijner agenten als een wervelwind het bureau binnenstormen z/Op den Boulevard Saint Marcel is iets on- gehoords gebeurd. In een zekere gelegenheid voor publiek gebruik zijn een aantal personen opgesloten. Zij scbreeuwen als wanhopigen en dreigen de deuren in te trappen. Overalzoekt men naar de sleutelbewaarster, maar die is niet te vinden." De commissaris begreep nu onmiddellijk alles. Hij had den sleutel van het geheim. Hij ging met den agent mede naar de bewuste plaats en deed de deur open. De bevrijdden vluchtten, voor men hun identiteit kon vaststellen, onder het gelach der menigte, die te hoop geloopen was. Zaterdag is door de executeurs van het testament van kolonel John Jacob Astor, den met de //Titanic" verongelukten milliardair, het successierecht over de nalatenschap van Astor betaald. Het bedrag van dit successie recht beloopt 3,150,000 dollars, zoodat de na latenschap zelf ruim 80 millioen dollars moet bedragen. Op een bedrag van 10 millioen na, komt het geheele fortuin aan den zoon van den kolonel, Vincent Astor. 's Graveulxage, 16 Oct. Tweede Kamer. Invaliditeits- en ouderdomsverzekering. De heer Schaper bestreed het ontwerp als zijnde te duur. te omslachtig en daarbij als onvoldoende voor- ziening brengend. Hij critiseerde het doorjaag- systeem der regeering en der rechterzijde als een wandaad tegenover de Natie. Spreker hield een pleidooi voor Staatspensioen. De heer Treub bestreed zoowel het Regeerings- ontwerp als het stelsel van Staatspensionneering en bepleitte het stelsel van ouderdomszorg voor de arbeiders, waarin de Staat, de werk- gever en ook de arbeider, wiens loon zulks toe- laat, bijdraagt. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 17 October 5.42 6.8 Vrijdag 18 6.41 7.19 Zaterdag '19 8.9 9.3 Zondag 20 9.53 10.37 Maandag 21 11.8 11.33 Dinsdag 22 11.55 Woensdag 23 0 14 12.31 ZEETIJDINGEN. Van 14 tot en met 15 Oct. u Van 14 tot en met 15 Oct. werden door de Oostsluizen alhier 82 binnenvaartuigen op- en 77 afgeschutdoor de Westsl. 30 op- en 20 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Zondag 20 October hopen, zoo de Heere wil, onze geliefde Ouders, Bebuwd- en Grootouders, ABRAHAM GERARD DEN ENTER LEVINA VER3LUIJS, hunne 25jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Galgestraat 39, Gent. Ondergeteekende betuigt zijnen welgenieenden dauk aan de „Otiderlinge Veeverzekering- maatschappij in het voormalig Ve dis trict van ZeelandJ'' voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn gestorven paard. L. KOLIJN. Hoek, 16 October 1912. Datum VLAG. NAAM. MS Van en naar. Lading. Voor Ter Nemen Eng. s.s. River Thames 2242 Londen stukg. idem Ralph Creyke 1796 Hull kolen idem The Monarch 1818 Millom ijzer Eng. 8ch. Ariel 504 Plymouth pijpaarde 15 Eug. 3m8ch. Imogene 536 Charlestown idem Eng. s.9. Trentwood 2237 New-Castle kolen Noor s.s. Dana 2133 Newport erts Von Ter Weazen 14 Eng. s.s. Skinningrove 1460 ISkinning. ledig Voor Gent t 14 Eng. s.s. 11-well 3091 Goole stukg. idem Don 2658 idem idem idem Sea Serpent 2554 Londen idem Eng. sch. Snowflake 309 Plymouth pijpaarde Belg. s.s. Najade 500 Ostende ledig Rass. s.s. Gen Schuwalow 4995 Riga gemengd Von Gent i 14 Eng. s.s. Glassalt 1756 Cardiff aardapp. 15 idem Mercury 1091 Londen scorries idem Larchwood 1949 Middlesbro ledig idem Truro 2367 Hull stukg. Duitsch s.s. Carl Cords 2554 Memel phosph. Noor. s.s. Cassiopeia 4684 Glasgow ledig s.s. HARALD vertrok 12 dezer van Trangsund naar Londen. a.s. JENNY in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lading teSt.Petersburg voorTerNeuzen. s.s. ELISABETH in lading te Sunderland voor St. Petersburg, s.s. HELENA wordt heden te Londen verwacht. s.s. MAGDALEN A vertrok 16 dezer van Barry naar St. Petersburg. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1912 | | pagina 3